"V" brzdy s paralelním vedením ?

42 nepřečtených
  • pavelm

    Prosim o zkusenosti s SH XT brzdami s paralelním vedením brzdících špalků. Rozhoduji se mezi SH LX (bez paral, váha o 100g nižší než XT) a SH XT. Podle me ten paralelní systém moc velký význam nemá ne? Špalky u brzd bez tohoto systému (LX) se stejně obrousí tak že kontakt s ráfkem při brždění je na celou plochu špalku.. diky.

    0 0
    • Daf  

      Par vyhod to ma. Teoreticky vyssi brzdny ucinek, protoze je spalek pritlacovam kolmo k rafku. Taky se rovnomerneji opotrebovavaji spalky a ty potom nesjizdi pod rafek. Jenze je to o dost tezsi, drazsi a vetsi brzdna sila je prakticky zanedbatelna :)

      0 0
    • Hejdik  

      Já mám XT a přemýšlel jsem o tom zda nemám vzít LX-přeci jen jednodušší systém a levnější.Ale pak jsem to porovnával a XT mají jemnější a citlivější dávkování.No a výhoda rovnoměrného opodtřebení špalků je nezanedbatelná. Toliko moje zkušenost. Ovšem je nutno vyměnit špalky již při koupi. BBB,nebo red Kool-Stop.

      0 0
      • pavelm  

        Diky za zkusenost.

        0 0
        • mdk  

          Mal som xt stym petagramom a uplna hovadina..ked mas dobre nastavene spalky tak ti vobec netreba ten pentagram…ale keby som mal ist do veciek tak us len do avidov…ale to us nepojdem…hydra je hydra

          0 0
          • Hejdik  

            Ale ale ale …

            0 0
          • pavelm  

            Proc uz „jen Avid“ ? Ma to nejakej duvod? ja jsem leta jezdil SH LX a zadnej problem.. zatim chci stale vecka (kotoucovky zatim ne).

            0 0
            • mdk  

              To len z osobneho hladiska…shimano us umna neni v mode… i ked teras este mam na svojom biku shimano…ale do buducej sezony tam pojde sram…

              0 0
              • pavelm  

                No me shimano nevadi. Navic jsem nedavno pritelkyni na temer novem kole serizoval brzdy Avid SD5 kdy jedna celist se nevracela. Protoze nestacilo dotahnout sroub pro nastaveni predpeti pruziny, brzdy jsem sundal a zjistim, ze kazdy z tech dvou dratu ma jiny tvar (ta jedna pruzina je nejak nedotazena). Asi spatny kus. Zustanu verny SH :)

                0 0
              • Hejdik  

                To by mě zajímalo,do čeho půjdeš až vyjde Sram z mooody,leda tak spátky k Shimanu,nebo do pr.....,Pardon do háje :-)))

                0 0
          • náčelník  

            Brzdy s pentagramem – to zní přímo mysticky :)

            0 0
    • Tinker  

      Véčka s para mají lepší dávkování…

      0 0
    • Vilém  

      Vozil jsem par let LX s paralelogramem a nenasel jsem na tom zadnou vyhodu.Bylo to tezky,narocny na udrzbu,piskaly.Ted uz i Shimano prislo na to ze to asi nema smysl a postupne od tohoto systemu upousti.

      0 0
    • XC-biker1  

      ted mam avid sd7 a fakt super,lehky hladky chod,ne jak u shimana,předtim jsem mel SH deore a byla to hrůza :D

      0 0
    • Treker  

      Měl jsem před časem LX s para a teď jezdím Avid SD5 a rozdíl je veliký ve prospěch SD5…fakt brzdí líp…můj subjektivní dojem. Ale špalíky jsou jiné, ráfky…těžko uplně srovnávat.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.