• vojtechposmourny

    Ahoj, mám dotaz. Existuje nějakej převod mezi tlakem vzduchovýho tlumiče a tvrdostí pružiny? Například vzduch jezdím 200psi, tomu odpovídá pruzina 500lbs. Poradíte? Předem dík.

    0 0
    • cabbage  

      existuje, protože síla pružiny je to samé jako tlak plynu násobený prochou pístu tlumiče:)

      0 0
    • dieegoo  

      Tak když víš hodnoty, tak proč si ten poměr nespočítáš? 1:2,5 ?

      0 0
      • hanz  

        no nevím jestli je to tak jednoduchý..kon­kretně samotné pružinové tlumiče od různých výrobců mezi sebou je třeba vozit s jinýma pružinama…konkretně spv a 5th element jsou progresivnější a tvrdší oproti třeba foxu..doporučuje se 50lb ubrat při tlumiči 5th nebo spv proti dhx5

        0 0
        • dieegoo  

          Ale v tom případě takový vzorec nikdy neodvodíš, pokud je pokaždé potřeba jiná pružina – leda pro každý tlumič zvlášť. Tu hodnotu jsem uvedl proto, že zná konkrétní hodnoty, které mu přijdou srovnatelné.

          0 0
    • wendak  

      Vzduch je možná spočítatelnej, pokud znáš objem komory, tlak vzduchu a sílu stlačení, ale pružina může být pokaždý z jinýho matroše a i jinak navinutá, pokud je vinutí proměnlivé, což se u kol nedělá může chodit i progresivně …, a to navíc u vzduchu i pružiny nepočítáš se třením pístu atd., takže kus od kusu jak pružina tak vzduch je jiná, ale teoreticky bys to možná spočítat mohl za standardních předem určených podmíne (teplota, tření, tlak, síla atd.), na to ale já nemám :))

      0 0
      • hanz  

        je fuk z jakýho je matroše nebo jak je vinutá 500 liber na palec je 500 liber na palec at je to z ocele nebo brčka

        0 0
        • wendak  

          jj :)), to je fakt, každej má právo bejt 20 minut denně blbej a já si to asi zrovna vybírám :o))

          0 0
          • Luka  

            z toho si nic nedelej, to se odpoledne po celym dni v praci stava kazdemu z nas. U nekoho to ma trvale nasledky… ja si prave v jinym threadu s klidem popletla instinct a introvert od authoru… mensi „ukrok stranou“ :)

            0 0
    • hanz  

      ale počítám že ty spíš chceš obědnat pružinovej tlumák a nevíš s jakou pružinu…na todle existujou kalkulačky kde zadáš váhu, zdvih kola, zdvih tlumiče a jízdní styl a ono ti to vypočte optimální hodnotu…někomu sedne přesně ale nekdo třeba pak ±50lbs doladí.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.