protáčí se ořech Mavic Crossride

20 nepřečtených
  • soural

    Měl jsem to ve vlákně, které je zamčené (http://www.bike-forum.cz/…-cvrcek.html), tak to zkusím znovu.

    Protáčel se mi ořech na ráfcích mavic crossride r. cca 07. Při rozebrání byl jeden praporek uštípnutý, vyměnil jsem je za nové, ale protáčení trvá. Jeden praporek se zdá být míň vylezlý, jakoby přidřený. Po opětovné rozborce mi ale přijde, že by to mohlo být i ořechem. Údržba za ty leta žádná, teď vyčištěno WD, zatím bez mazání. Nový ořech se mi vzhledem k ceně kupovat nechce. Co s tím, nová kola? Přikládám fotky praporků (nových) a ořechu. Díky.

    0 0
    • mkzvk  

      ahoj, vyměnit pružinky pod praporky.. tělo ořechu je podle mě v pořádku, máš prasklé keramické kluzné ložisko v ořechu, dá se sehnat náhrada a přelisovat…

      0 0
      • Singlespeed  

        Zajímalo by mě, kde sehnat tu náhradní žlutou kluznou vložku (není to ovšem keramika, ale houževnatý plast). Díky za odpověď.

        0 0
        • Vilém  

          Na ebay.

          0 0
          • Singlespeed  

            Cena přes 250 Kč za plastový kroužek poněkud ochladila mé nadšení :-).

            0 0
            • Vilém  

              Neprolizal jsem to, ale daly se sehnat i nejaky loziskovy kity. I kdyz to kluzny je blbuvzdorny, pokud to clovek maze.

              0 0
              • scret  

                tak tak, jen se to pro ten prumysl musi trochu upravit…

                0 0
            • jecnak  

              Tak si ho nech vysoustruzit z kusu silonu.

              0 0
              • Singlespeed  

                Pokud nemá člověk nějakého známého, tak to asi nepůjde (s podobným požadavkem, vysoustružit prkotinu mě asi před dvěma lety odevšad slušně vyhodili).

                0 0
                • jecnak  

                  Ja nakonec taky vzal tohle , protoze mam uz zadni nabu po orechem trochu vydrenejsi, takze jsem potreboval sirsi lozisko, aby se vymezila vule.

                  0 0
      • soural  

        Díky. Ty pružinky jsou nové spolu s praporky. Může protáčení způsobovat ta vložka, spíš jsem hádal sjeté zuby ořechu? Vložka nevypadá prasklá, z fotky je to hůř vidět, je na 2 místech „ukouslá“. Zkusím to nafotit lépe.

        0 0
        • bathed  

          No ty zuby mi rozhodně nepřipadají sjeté… Spíš zkus polaborovat s tou vložkou. Otázka zní, proč je uštípnutá jak píšeš. Není to tak že se ti praporky částečně hranou opírají o tu vložku? Pak samozřejmě ne vždy zafunguje princip „rohatka – západka“, když se ti nedostane praporek do zářezu, ale zůstane viset…

          Jinak k tomu co tu psali – krožek na soustruhu ze silonu: doporučuju spíš teflon…

          0 0
          • soural  

            jo, takhle by to byt mohlo. Diky, zkusim vymenit to futro.

            0 0
            • soural  

              Krouzek jsem vyndal a beha to hezky, takze objednan novy z ebay. Soustruzeni si moc nedovedu predstavit, protoze je to z tenkeho materialu. Navic, jak psal kolega, nemam nameho a cloveka z ulice s takovouhle veci 100% vyhodi, nebo to bude 2× drazsi jak ta ebay. Diky vsem za pomoc!

              0 0
    • scret  

      jen se slusne zeptam, v aute olej menis nebo radeji taky jezdis do smrti?:)

      0 0
      • soural  

        auta jsou spotrebak, takze b) je spravne :)

        0 0
        • scret  

          to pak jo:)

          0 0
          • soural  

            o mazani orechu jsem doted nevedel. Drobnou udrzbu zvladam, slozitejsi veci davam do servisu (treba centrovani je pro me vopruz, ktery stoji za to si zaplatit). Jen je problem najit duveryhodny servis s rozumnou cenou.

            0 0
    • soural  

      Chlapi díky moc. Objednáno z ebay, doma za 5 dní, nádhera! Až na tu cenu. Cvrček běhá jako fík.

      0 0
      • sYs  

        :o) tak to občas rozeber a mázni nějakým řídkým olejem a máš vystaráno

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.