• tromboonen

Tradice velí založit nové vlákno… snad to nebude jen o Pavoukovi a dejchátku… tady zbytek SKY bez Pavouka dostává sprduňk od Melbournskýho políše za červenou na přechodu

• tromboonen  

Adelaidskýho, jsem si říkal, že na Melbourne jsou ty baráky moc nový…

• MiKED  

Jan Hirt je podle GCN jeden ze sedmi „nováčků“, které se letos vyplatí sledovat.

• tromboonen  

Škoda že je ve stepním komoušským teamu, tam bude maximálně za velblouda, nebo jej něčím nacpou a dostane flastr, pokud to ale ustojí, získá zkušenostě, občas se prosadí a někdo si jej všimne, tak snad dobrý…

• Jason Voorhees  

MČR+MSR – jedete se někdo mrknout? Jsem dostal k narozkám papírovýho Sagana v životní velikosti, tak tam s nim asi pojedu mávat :-D

• tromboonen  

papírovýho v životní? hoď foto…

• Jason Voorhees  

Mam ho eště v Praze, musim převézt, je to taková ta reklamní figura eště Cannondale. Tak mam v plánu ho přilepit na nějakou násadu od koštěte, oblíknout do duhy a udělat mávátko :-D

• tromboonen  

foto nebo nic…

• Jason Voorhees  

Tady je…

• tromboonen  

Budeš mu muset koupit paruku a domalovat fúzy, takhle jej nikdo nepozná…

• Jason Voorhees  

…dyť je teď vostříhanej a obleču ho do duhy nebo zeleňáku, mam oba ;-) …a eště s nim vemu někoho po hlavě :-D

• Jason Voorhees  

Ještě na Tebe jeden trochu off dotaz. Jak máš v profilu to S-Roubaix, ty omoty jsou Bikeribbon? Jsou pohodlný? Chtěl bych je teď na novou sezonu, co tam mam tak mi tak po 60–70 km začínaj brnět ruce a nevim jak to mam chytit. Asi pomůžou i rukavice, ale tohle je priorita, dík…

• tromboonen  

Na tu omotávku je odkaz v diskusi pod… u těch rodel byly i speciálně tvarované gelové polštářky (rodla na ně maj prolisy)… na dvojce mám obyčejný FSA Omega rodla, ale dal jsem tam noname gel pásku pod omotávku, na horní části a kolem pák podélně, taky jsem tam nedávno dal bílou verzi té stejné smotky co je na Rubášovi a namotal ji rovnou na tu původní, takže dvě omotky plus gel a jako v bavlnce :)

• tromboonen  

ten odkaz už nefunguje, takže tady: https://www.slapacikolo.cz/…na-d2703.htm

• Jason Voorhees  

aha, dík, tak oni vypadaj stejně ;-) Já potřebuju bílo-modrý kvůli designu…berany nevim jaký mam, ale přídou mi docela malý a já mam celkem velký ruce/dlaně, tak jestli nemůže bejt problém tam…

• tromboonen  

Já dávám jeden bowden dopředu a druhý dozadu, udělá to placatější a větší tvar, pak nahoru tu gelovou nálepku a třeba dvojitou omotávku (nechat starou pod)…

• Jason Voorhees  

To neni špatnej nápad, ale já mam asi vedený dvě lanka vnitřkem :-( Zkusim teda ty dvojitý, mam tam teď bílý, tak to pude. Jo a mrkni na ty oblouky beranů, nemam to fakt malý?

• Sgt Pepper  

pupek je myslím velký dost :-)

• Jason Voorhees  

To je pekáč buchet, akorát jsem ho zapomněl nakrájet. To dělá ta lycra woe :-D. Jo a to je loni na jaře, od tý doby jsem 10 kilo shodil ;-)

• tromboonen  

Hele z fotky těžko říct, ale je možný, že ten tvar způsobuje nějaký lokální tlaky, máš takovej ten „ergo“ nebo „oldschool“ tvar oblouků, v dolním úchopu ideálně tvarovaný, ale tam se kvůli břichu počítám moc nedostaneš (no offense, jsem na tom aktuálně podobně)… záleží i na tom, jak vysoko je sedlo proti rodlům, jestli máš větší část váhy torza na rukou, z fotky to tak nevypadá, ale může se stát--- Mě osobně nevyhovuje tenhle druh oblouků, co jdou z kopce a pak jsou páky jakoby zalomený, moje zápěstí to nedávaj, mám radši kompakty, horní část oblouků vodorovně nebo malinko do kopce, páky (tam co je držíš) akorát v rovině té horní části…

Řek bych, že kompaktní berany by Ti prospěly, co nejmenší drop (laicky vejška oblouků) a patrně i co nejmenší reach (laicky o kolik jsou páky daleko), teda to záleží i na tom, jak dobře Ti pasuje délka rámu…

Přeměř se na competitive cyclist a pokud je délka rámu Ok, tak zkus něco jako FSA Omega rodla, nejsou drahý, parametry viz výše, šířka stejná jako vzdálenost mezi ramenními klouby, NE! jako vnější šířka ramen, to Tě roztáhne a zatíží víc ruce.

Jinak dej to do nějakýho vlákna v silniční sekci (velikost rámu, nastavení, geometrie atd, odborníci jistě poradí), tady je to trochu mimo :)

• Jason Voorhees  

Dík, myslim že by mi taky víc vyhovovaly klasický oblouky co jsem měl kdysi na Fáčku, tady jak to držim dole, tak mi příde že část dlaně už je v tom zlomu a neni to moc OK. Může jít taky o zvyk, neměl jsem silničku 25let. Jenže kdo se s tim bude předělávat, natahat bowdeny a tak. Moc na to nemam nervy, ale kousek ode mě bydlí jeden starej závoďák, budu to k němu dávat na štelung a přezutí, tak ho zkusim ať poradí. Ale jinak bych řek, že velikost je v pořádku, je to 54 a měřim 178 a mam kratší nohy. A jak si tu každej stěžuje jak jsou silničky nepohodlný, tak mě to vůbec nepříde a to jezdim 23mm a 8,5 tlak.

ps: a pupek už takovej nemam, jak se kopu do břicha tak se to docela vysekalo :-D a spodní úchop je v klidu (až na ten zlom), dokonce dokážu svištět 30km/h po rovině a to jsem kuřák, hulič a alkoholu se taky nevyhýbam :-D

ps2: ale mělo to jednu výhodu, když jsem to rozvlnil při špurtu, to byla enerží :-D

• USPS  

Když musíš, tak musíš ⇒ padaly jim kurva tepy, nevím co na tom ten policajt nechápe…

Jinak, já bych v zemi, kde se jezdí vlevo, byl zřejmě mrtvý dřív než bych se dostal na provozní teplotu :-)

• Coural  

Co mají ti Australani proti cílovým bránám? To je štve, že už závod končí?

• MiKED  

Možná se řidič zakoukal do těch cyklistek, co jely kousek před ním… Nějaký úchyl.

• tromboonen  

Copak co měl proti bráně, ale co dělal na trati ne tak úplnýho hnojáku pár metrů za čelem (a před zbytkem) balíku, když mu evidentně trvalo tak 300m, než zastavil… Ale můžou mluvit o štěstí, že to nebyl naspeedovanej řidič silničního vlaku, ten by to šechno nasbíral na ochrannej rám a odvez do Darwinu…

• Jason Voorhees  

Tak zase Sagič (Tour down under), Gorila byl nešťastnej, chjooo a já mu docela fandim. Jo a taky má pěknej pupek :-D

• Hroch obojzhivelnyj  

Kola pro-tour 2018

Pripada mi ze proti predchozim rokum se kola vraci od futuristickych kreaci zpatky k normalu, coz jako stara konzerva vitam. Takze snad ani nenominuju nejosklivejsi kolo (ale za nejhorsi design Cannondale; a pak Giant, ale tam je to poznavaci znak)

Za neketra nastaveni pak a riditek by dostali na BF pekne za usi (Bianchi Sam Benett) :-)

• krabica  

Za mně Argon od Astany rozhodně nejpěknější.

• ememem1  

trek by default na kotucoch?

• Canyon325  

pinarello f10 od Sky so vstavaným inhalátorom :)

• YuraOlomouc  

Ten velkej prevodnik v pomerku k tomu pidi ramu. Ty berany skoro na urovni galusky predniho kola a pod.. To uz je takovej extrem, ze to uz proste ani neni pekny..

• Mig_all  

To fotí kola tech nejvetsich trpaslíků v pelotonu ne? Na pohled hnus!

• YuraOlomouc  

Dalsi peknej drzkopad.

http://www.youtube.com/watch?…

• Delkim  

No konečně se opičák zase dočkal :)

• MavasH  

no pěkně ho tam poslali, aneb když se vlna k vlně přidá… André s Jensem na pódiu pobavili :)

• tromboonen  

Skromně jako vždycky, akorát na to Rubéčko už si dává čárku… https://sport.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/?…

• robb  

Kluci super. Nevím co jiného by si měl Štybar přát, než vyhrát Roubaix, kde už byl dvakrát druhý. Vakoč super cyklista, určitě v kariéře nějakou ardénskou klasiku vyhraje.

• milan.v  

Přesně, skromnost je v určitém ohledu v pořádku, ale… Místo, aby si Štybar dupnul, tak je vlastně za vše rád…

A oni jsou vlastně také rádi, nemusí nic řešit, mají člověka, který když bude nejhůře, vezme na poslední chvíli v klasikách roli leadera a třeba i udělá výsledek, i když pro něj neměl predpoklady a od začátku ideální podmínky, viz Paříž – Roubaix 2017, tam to ovšem bylo specifické, to ano…

Na Grand Tour zase odvede mraky černé práce a ani nepípne a bude se ze všeho radovat…

• tromboonen  

No ale zas má mraky karmy, že jo… viz takovej Hayman…

• Breakpain  

Neni za to taky „mraky“ penez? :)?

• tromboonen  

A? Za prvý takový mraky to nebudou, je tam přece jen za lepšího dělníka a pochybuju, že by Bakala přeplácel… a i kdyby, pořád je pro takovýho borce důležitý, jaký dostane šance a jaký má výsledky, řek bych, že většina z nich by šla někam za horší prachy, kdyby tam viděli větší šance… on asi moh někam za lepší prachy, ale (podle mě správně) vyhodnotil, že nejlíp na tom bude u podlahářů a matračníků.

• Mig_all  

Je to čobolský buran. BTW: Ty brýle by si koupil jenom totální pičus, protože takovato „reklama“ je naprosto přes čáru, nic dementnějšího už snad nelze vymyslet. Jedině že by si třeba nechal nejakou reklamu vytetovat rovnou na čelo, což je při jeho mentálním statusu klidně možné…

• tromboonen  

Ty brejle mi taky připadaj trapný, ale tvůj výblitek moc nechápu, ve srovnání s nějakejme čutálistama nebo jinejma hvězdama je Sagi dost v pohodě… a tím spojením „mentální status“ jsi si jistej?

• YuraOlomouc  

Divas se na neho moc negativne. Me treba ta reklama na berejle nevadi. On moc dobre vi, ze to vypada nepatricne nebo jake slovo kdo chce pouzit. Ale na to se ti muze vysrat chovat se tak, aby se to zamlouvalo vecine. Aby zapadl jako ovce do stada.. Jinak urcite dokaze mluvit normalne a byt vaznej, kdyz si to situace vyzaduje. To ovsem rozhovor behem zavodu fakt neni.. Jinak nezapomen na to, ze uz v tak mladem veku je vsema povazovanej za legendu. Majkla Džordna cyklistiky. Plno mladych lidi tuhle slavu a prachy neustoji.. On to zatim bere vsechno hodne zdrave a hlavne je svuj. Jedno je jiste. Bez Sagana by to nebyla takova prdel a zabava tu cyklistiku sledovat.. Kazdej sport potrebuje vyrazne osobnosti, ktere se odlisuji ne jen vykonama, ale i tim, ze jsou proste sami sebou. Tohle lidi, fanousci dokazou dobre rozpoznat a ocenit..

• Martin_75  

Sagan je angličtinou samozřejmě někde jinde, ale skoro bych řekl, že určité znaky podobnosti tam s legendárním Standou jsou :)

• tromboonen  

Co kecáš, Sagi se naučil dost dobře, předtím mu to moc nešlo, ale i tak dával slušný rozhovory, teď je to úplně cajk… jako Standa mluví někteří soudruzi z Katuse.

• Martin_75  

:)) vsak říkám že je jinde s EN, jen některá výslovnost mě to evokovala…

• jannk  

ty komentare na vyslovnost me vzdycky berou – obvykle na to upozornuji lidi, jejich kontakt s anglictinou je omezeny na par lektoru a mozna zahranicnich kolegu, kdezto anglicky mluvici svet se uz davno smiril s tim, ze anglicky kazdy mluvi jinak. Na nejakem youtube videu s rozhovorem se Saganem presne takhle nejaky Slovak komentoval jeho prizvuk … a ostatni ho smetli v duchu „kdo umi takhle jezdit na kole, ten si muze anglictinu kurvit jak chce, nam staci ze mu nejak rozumime“

• Martin_75  

tyjo..zvolni :)) nejsme vepři :)

neříkám, že má hroznou angličtinu, neříkám, že mluví blbě, jen se mě vybavil Standa při nějakým jeho slově..to je vše. nehledej v tom víc než v tom je.

je to pan cyklista pro mne a i kdyby nemluvil anglicky vůbec tak je mi to jedno a jehu fanouškem zůstanu..

• milan.v  

Na obranu Standy Řezáče – on byl pan Lyžař, v celosvětovém měřítku bylo na dlouhých tratích jen pár takových lidí…

• Martin_75  

to není nic proti němu jako dálkovému lyžaři. na dlouhých laufech jsem se ho něco nasledoval a fandil…

ale to nic nemění na tom, že prostě komunikace v cizím jazyce nebyla jeho nejsilnější stránka, což ale nic neříká o tom jaký je to člověk nebo sportovec, prostě jen z toho vzniklo tohle už klasické video..

• Sgt Pepper  

tak…já říkám, že jazyk je jako kladivo – je úplně fuk, jak ho držíš, důležitý je, jestli zatlučeš hřebík

• tromboonen  

Kdyby neměl plnou hubu medvědů, tak je jeho výslovnost cajk, samo, že má pořád nějaký nedostatky, ale od tý doby, co v ENG komunikuje s lidma s Bory a ne s Olegem, kterej mel tu anglinu ještě horší, se zlepšil brutálně, kdyby byl v anglosasským teamu, tak bude za rok mluvit jako oni, řek bych, že jazyky mu jdou, italštinu taky chytil.

• YuraOlomouc  

Jo medvidci mu jedou. Me se lip zerou ty marshmallow. Maji i trochu lepsi slozeni si myslim.

• Martin_75  

to těžko říct, bychom asi museli vědět jak dlouho a intenzivně ten který jazyk dělá..

bez toho aniž bys věděl jaké úsilí na to vynakládá, lze podle mně těžko odhadnout, zda mu to jde nebo ne..

• tromboonen  

No jsem si skoro jistej, že na to moc úsilí nevynakládá, kdyby vynakládal, tak se zlepšil dřív… prostě to chytá od lidí, se kterejma komunikuje, ještě když končil u Olega se ho novináři ptali zjednodušenou anglinou, on kolikrát nerozuměl, nechal si zopakovat otázku, občas odpověděl něco jinýho a lezlo to z něj jak z chlupatý deky, ale i tak se snažil o vtípky a byl oblíbenej… teď na něj mluví úplně normálně, i exotický přízvuky a on řekne co potřebuje a je to úplně jasný, že má přízvuk je jasný, chybky tam taky jsou, ale jinak cajk… Polsky to taky občas dá a to se doma určitě nešprtá, řek bych, že má na jazyky talent a prostě to chytá z okolí, když to sropvnáš s jinejma sportovcema, co třeba roky žijou v Anglii, ty fotbálisti, no, a nekváknou jednu rozumnou větu (nejen přízvukem, ale gramaticky), tak nebe a dudy.

Kdyby byl rok až dva ve SKY, tak by z něho podle mě byl druhej Gerraint Thomas, takovej ten suchej komentátor „byl tam sloup, tak jsem mu dal jednu hlavou…“ A kdyby byl u Oricy/Scottu, tak bude hvězda těch jejich videí a do roka bude mít echt australskej přízvuk.

• Delkim  

Sagan v akci :) super aero brýle

https://mobile.twitter.com/…387292311552

• plzakj  

“Mate stesti, ze jdu zrovna kolem :-D Selficko, no jasneee, staci vam troje brejle?” :-D

• tromboonen  

Dokud v těch „lyžařskejch“ nedá jednu etapu, tak je pro mě pozér :) I když na takovym deštivým PR by se mohly hodit, kdyby vymakali stírání sraček ze skel, ve formuli mívali kluci několik fólií na sloupnutí myslím…

• YuraOlomouc  

Ta šikmovočko je trochu voprskla. Sagan mel zarvat „dont tač my bič!“

• Goratrix  

Tie lyziarske okuliare su predsa priprava na Innsbruck :-P

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.