• tromboonen

    Tradice velí založit nové vlákno… snad to nebude jen o Pavoukovi a dejchátku… tady zbytek SKY bez Pavouka dostává sprduňk od Melbournskýho políše za červenou na přechodu

    0 0
    • tromboonen  

      Adelaidskýho, jsem si říkal, že na Melbourne jsou ty baráky moc nový…

      0 0
    • MiKED  

      Jan Hirt je podle GCN jeden ze sedmi „nováčků“, které se letos vyplatí sledovat.

      0 0
      • tromboonen  

        Škoda že je ve stepním komoušským teamu, tam bude maximálně za velblouda, nebo jej něčím nacpou a dostane flastr, pokud to ale ustojí, získá zkušenostě, občas se prosadí a někdo si jej všimne, tak snad dobrý…

        0 0
    • Jason Voorhees  

      MČR+MSR – jedete se někdo mrknout? Jsem dostal k narozkám papírovýho Sagana v životní velikosti, tak tam s nim asi pojedu mávat :-D

      0 0
      • tromboonen  

        papírovýho v životní? hoď foto…

        0 0
        • Jason Voorhees  

          Mam ho eště v Praze, musim převézt, je to taková ta reklamní figura eště Cannondale. Tak mam v plánu ho přilepit na nějakou násadu od koštěte, oblíknout do duhy a udělat mávátko :-D

          0 0
          • tromboonen  

            foto nebo nic…

            0 0
            • Jason Voorhees  

              Tady je…

              0 0
              • tromboonen  

                Budeš mu muset koupit paruku a domalovat fúzy, takhle jej nikdo nepozná…

                0 0
                • Jason Voorhees  

                  …dyť je teď vostříhanej a obleču ho do duhy nebo zeleňáku, mam oba ;-) …a eště s nim vemu někoho po hlavě :-D

                  0 0
                • Jason Voorhees  

                  Ještě na Tebe jeden trochu off dotaz. Jak máš v profilu to S-Roubaix, ty omoty jsou Bikeribbon? Jsou pohodlný? Chtěl bych je teď na novou sezonu, co tam mam tak mi tak po 60–70 km začínaj brnět ruce a nevim jak to mam chytit. Asi pomůžou i rukavice, ale tohle je priorita, dík…

                  0 0
                  • tromboonen  

                    Na tu omotávku je odkaz v diskusi pod… u těch rodel byly i speciálně tvarované gelové polštářky (rodla na ně maj prolisy)… na dvojce mám obyčejný FSA Omega rodla, ale dal jsem tam noname gel pásku pod omotávku, na horní části a kolem pák podélně, taky jsem tam nedávno dal bílou verzi té stejné smotky co je na Rubášovi a namotal ji rovnou na tu původní, takže dvě omotky plus gel a jako v bavlnce :)

                    0 0
                    • tromboonen  

                      ten odkaz už nefunguje, takže tady: https://www.slapacikolo.cz/…na-d2703.htm

                      0 0
                      • Jason Voorhees  

                        aha, dík, tak oni vypadaj stejně ;-) Já potřebuju bílo-modrý kvůli designu…berany nevim jaký mam, ale přídou mi docela malý a já mam celkem velký ruce/dlaně, tak jestli nemůže bejt problém tam…

                        0 0
                        • tromboonen  

                          Já dávám jeden bowden dopředu a druhý dozadu, udělá to placatější a větší tvar, pak nahoru tu gelovou nálepku a třeba dvojitou omotávku (nechat starou pod)…

                          0 0
                          • Jason Voorhees  

                            To neni špatnej nápad, ale já mam asi vedený dvě lanka vnitřkem :-( Zkusim teda ty dvojitý, mam tam teď bílý, tak to pude. Jo a mrkni na ty oblouky beranů, nemam to fakt malý?

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              pupek je myslím velký dost :-)

                              0 0
                              • Jason Voorhees  

                                To je pekáč buchet, akorát jsem ho zapomněl nakrájet. To dělá ta lycra woe :-D. Jo a to je loni na jaře, od tý doby jsem 10 kilo shodil ;-)

                                0 0
                            • tromboonen  

                              Hele z fotky těžko říct, ale je možný, že ten tvar způsobuje nějaký lokální tlaky, máš takovej ten „ergo“ nebo „oldschool“ tvar oblouků, v dolním úchopu ideálně tvarovaný, ale tam se kvůli břichu počítám moc nedostaneš (no offense, jsem na tom aktuálně podobně)… záleží i na tom, jak vysoko je sedlo proti rodlům, jestli máš větší část váhy torza na rukou, z fotky to tak nevypadá, ale může se stát--- Mě osobně nevyhovuje tenhle druh oblouků, co jdou z kopce a pak jsou páky jakoby zalomený, moje zápěstí to nedávaj, mám radši kompakty, horní část oblouků vodorovně nebo malinko do kopce, páky (tam co je držíš) akorát v rovině té horní části…

                              Řek bych, že kompaktní berany by Ti prospěly, co nejmenší drop (laicky vejška oblouků) a patrně i co nejmenší reach (laicky o kolik jsou páky daleko), teda to záleží i na tom, jak dobře Ti pasuje délka rámu…

                              Přeměř se na competitive cyclist a pokud je délka rámu Ok, tak zkus něco jako FSA Omega rodla, nejsou drahý, parametry viz výše, šířka stejná jako vzdálenost mezi ramenními klouby, NE! jako vnější šířka ramen, to Tě roztáhne a zatíží víc ruce.

                              Jinak dej to do nějakýho vlákna v silniční sekci (velikost rámu, nastavení, geometrie atd, odborníci jistě poradí), tady je to trochu mimo :)

                              0 0
                              • Jason Voorhees  

                                Dík, myslim že by mi taky víc vyhovovaly klasický oblouky co jsem měl kdysi na Fáčku, tady jak to držim dole, tak mi příde že část dlaně už je v tom zlomu a neni to moc OK. Může jít taky o zvyk, neměl jsem silničku 25let. Jenže kdo se s tim bude předělávat, natahat bowdeny a tak. Moc na to nemam nervy, ale kousek ode mě bydlí jeden starej závoďák, budu to k němu dávat na štelung a přezutí, tak ho zkusim ať poradí. Ale jinak bych řek, že velikost je v pořádku, je to 54 a měřim 178 a mam kratší nohy. A jak si tu každej stěžuje jak jsou silničky nepohodlný, tak mě to vůbec nepříde a to jezdim 23mm a 8,5 tlak.

                                ps: a pupek už takovej nemam, jak se kopu do břicha tak se to docela vysekalo :-D a spodní úchop je v klidu (až na ten zlom), dokonce dokážu svištět 30km/h po rovině a to jsem kuřák, hulič a alkoholu se taky nevyhýbam :-D

                                ps2: ale mělo to jednu výhodu, když jsem to rozvlnil při špurtu, to byla enerží :-D

                                0 0
    • USPS  

      Když musíš, tak musíš ⇒ padaly jim ***** tepy, nevím co na tom ten policajt nechápe…

      Jinak, já bych v zemi, kde se jezdí vlevo, byl zřejmě mrtvý dřív než bych se dostal na provozní teplotu :-)

      0 0
      • Coural  

        Co mají ti Australani proti cílovým bránám? To je štve, že už závod končí?

        0 0
        • MiKED  

          Možná se řidič zakoukal do těch cyklistek, co jely kousek před ním… Nějaký úchyl.

          0 0
        • tromboonen  

          Copak co měl proti bráně, ale co dělal na trati ne tak úplnýho hnojáku pár metrů za čelem (a před zbytkem) balíku, když mu evidentně trvalo tak 300m, než zastavil… Ale můžou mluvit o štěstí, že to nebyl naspeedovanej řidič silničního vlaku, ten by to šechno nasbíral na ochrannej rám a odvez do Darwinu…

          0 0
    • Jason Voorhees  

      Tak zase Sagič (Tour down under), Gorila byl nešťastnej, chjooo a já mu docela fandim. Jo a taky má pěknej pupek :-D

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Kola pro-tour 2018

      Pripada mi ze proti predchozim rokum se kola vraci od futuristickych kreaci zpatky k normalu, coz jako stara konzerva vitam. Takze snad ani nenominuju nejosklivejsi kolo (ale za nejhorsi design Cannondale; a pak Giant, ale tam je to poznavaci znak)

      Za neketra nastaveni pak a riditek by dostali na BF pekne za usi (Bianchi Sam Benett) :-)

      0 0
      • krabica  

        Za mně Argon od Astany rozhodně nejpěknější.

        0 0
      • ememem1  

        trek by default na kotucoch?

        0 0
      • Canyon325  

        pinarello f10 od Sky so vstavaným inhalátorom :)

        0 0
      • Yura  

        Ten velkej prevodnik v pomerku k tomu pidi ramu. Ty berany skoro na urovni galusky predniho kola a pod.. To uz je takovej extrem, ze to uz proste ani neni pekny..

        0 0
      • Mig_all  

        To fotí kola tech nejvetsich trpaslíků v pelotonu ne? Na pohled hnus!

        0 0
    • Yura  

      Dalsi peknej drzkopad.

      http://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • Delkim  

        No konečně se opičák zase dočkal :)

        0 0
      • MavasH  

        no pěkně ho tam poslali, aneb když se vlna k vlně přidá… André s Jensem na pódiu pobavili :)

        0 0
    • tromboonen  

      Skromně jako vždycky, akorát na to Rubéčko už si dává čárku… https://sport.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/?…

      0 0
      • robb  

        Kluci super. Nevím co jiného by si měl Štybar přát, než vyhrát Roubaix, kde už byl dvakrát druhý. Vakoč super cyklista, určitě v kariéře nějakou ardénskou klasiku vyhraje.

        0 0
      • milan.v  

        Přesně, skromnost je v určitém ohledu v pořádku, ale… Místo, aby si Štybar dupnul, tak je vlastně za vše rád…

        A oni jsou vlastně také rádi, nemusí nic řešit, mají člověka, který když bude nejhůře, vezme na poslední chvíli v klasikách roli leadera a třeba i udělá výsledek, i když pro něj neměl predpoklady a od začátku ideální podmínky, viz Paříž – Roubaix 2017, tam to ovšem bylo specifické, to ano…

        Na Grand Tour zase odvede mraky černé práce a ani nepípne a bude se ze všeho radovat…

        0 0
        • tromboonen  

          No ale zas má mraky karmy, že jo… viz takovej Hayman…

          0 0
        • Breakpain  

          Neni za to taky „mraky“ penez? :)?

          0 0
          • tromboonen  

            A? Za prvý takový mraky to nebudou, je tam přece jen za lepšího dělníka a pochybuju, že by Bakala přeplácel… a i kdyby, pořád je pro takovýho borce důležitý, jaký dostane šance a jaký má výsledky, řek bych, že většina z nich by šla někam za horší prachy, kdyby tam viděli větší šance… on asi moh někam za lepší prachy, ale (podle mě správně) vyhodnotil, že nejlíp na tom bude u podlahářů a matračníků.

            0 0
    • Yura  

      S plnou pusou..

      0 0
      • Mig_all  

        Je to čobolský buran. BTW: Ty brýle by si koupil jenom totální ******, protože takovato „reklama“ je naprosto přes čáru, nic dementnějšího už snad nelze vymyslet. Jedině že by si třeba nechal nejakou reklamu vytetovat rovnou na čelo, což je při jeho mentálním statusu klidně možné…

        0 0
        • tromboonen  

          Ty brejle mi taky připadaj trapný, ale tvůj výblitek moc nechápu, ve srovnání s nějakejme čutálistama nebo jinejma hvězdama je Sagi dost v pohodě… a tím spojením „mentální status“ jsi si jistej?

          0 0
        • Yura  

          Divas se na neho moc negativne. Me treba ta reklama na berejle nevadi. On moc dobre vi, ze to vypada nepatricne nebo jake slovo kdo chce pouzit. Ale na to se ti muze ****** chovat se tak, aby se to zamlouvalo vecine. Aby zapadl jako ovce do stada.. Jinak urcite dokaze mluvit normalne a byt vaznej, kdyz si to situace vyzaduje. To ovsem rozhovor behem zavodu fakt neni.. Jinak nezapomen na to, ze uz v tak mladem veku je vsema povazovanej za legendu. Majkla Džordna cyklistiky. Plno mladych lidi tuhle slavu a prachy neustoji.. On to zatim bere vsechno hodne zdrave a hlavne je svuj. Jedno je jiste. Bez Sagana by to nebyla takova prdel a zabava tu cyklistiku sledovat.. Kazdej sport potrebuje vyrazne osobnosti, ktere se odlisuji ne jen vykonama, ale i tim, ze jsou proste sami sebou. Tohle lidi, fanousci dokazou dobre rozpoznat a ocenit..

          0 0
        • Rockodendronus  

          S tvým vyjadřováním bych častování buranstvím několikrát zvážil…

          0 0
      • Martin_75  

        Sagan je angličtinou samozřejmě někde jinde, ale skoro bych řekl, že určité znaky podobnosti tam s legendárním Standou jsou :)

        0 0
        • tromboonen  

          Co kecáš, Sagi se naučil dost dobře, předtím mu to moc nešlo, ale i tak dával slušný rozhovory, teď je to úplně cajk… jako Standa mluví někteří soudruzi z Katuse.

          0 0
          • Martin_75  

            :)) vsak říkám že je jinde s EN, jen některá výslovnost mě to evokovala…

            0 0
            • jannk  

              ty komentare na vyslovnost me vzdycky berou – obvykle na to upozornuji lidi, jejich kontakt s anglictinou je omezeny na par lektoru a mozna zahranicnich kolegu, kdezto anglicky mluvici svet se uz davno smiril s tim, ze anglicky kazdy mluvi jinak. Na nejakem youtube videu s rozhovorem se Saganem presne takhle nejaky Slovak komentoval jeho prizvuk … a ostatni ho smetli v duchu „kdo umi takhle jezdit na kole, ten si muze anglictinu ****** jak chce, nam staci ze mu nejak rozumime“

              0 0
              • Martin_75  

                tyjo..zvolni :)) nejsme vepři :)

                neříkám, že má hroznou angličtinu, neříkám, že mluví blbě, jen se mě vybavil Standa při nějakým jeho slově..to je vše. nehledej v tom víc než v tom je.

                je to pan cyklista pro mne a i kdyby nemluvil anglicky vůbec tak je mi to jedno a jehu fanouškem zůstanu..

                0 0
                • milan.v  

                  Na obranu Standy Řezáče – on byl pan Lyžař, v celosvětovém měřítku bylo na dlouhých tratích jen pár takových lidí…

                  0 0
                  • Martin_75  

                    to není nic proti němu jako dálkovému lyžaři. na dlouhých laufech jsem se ho něco nasledoval a fandil…

                    ale to nic nemění na tom, že prostě komunikace v cizím jazyce nebyla jeho nejsilnější stránka, což ale nic neříká o tom jaký je to člověk nebo sportovec, prostě jen z toho vzniklo tohle už klasické video..

                    0 0
              • Smazaný účet  

                tak…já říkám, že jazyk je jako kladivo – je úplně fuk, jak ho držíš, důležitý je, jestli zatlučeš hřebík

                0 0
            • tromboonen  

              Kdyby neměl plnou hubu medvědů, tak je jeho výslovnost cajk, samo, že má pořád nějaký nedostatky, ale od tý doby, co v ENG komunikuje s lidma s Bory a ne s Olegem, kterej mel tu anglinu ještě horší, se zlepšil brutálně, kdyby byl v anglosasským teamu, tak bude za rok mluvit jako oni, řek bych, že jazyky mu jdou, italštinu taky chytil.

              0 0
              • Yura  

                Jo medvidci mu jedou. Me se lip zerou ty marshmallow. Maji i trochu lepsi slozeni si myslim.

                0 0
              • Martin_75  

                to těžko říct, bychom asi museli vědět jak dlouho a intenzivně ten který jazyk dělá..

                bez toho aniž bys věděl jaké úsilí na to vynakládá, lze podle mně těžko odhadnout, zda mu to jde nebo ne..

                0 0
                • tromboonen  

                  No jsem si skoro jistej, že na to moc úsilí nevynakládá, kdyby vynakládal, tak se zlepšil dřív… prostě to chytá od lidí, se kterejma komunikuje, ještě když končil u Olega se ho novináři ptali zjednodušenou anglinou, on kolikrát nerozuměl, nechal si zopakovat otázku, občas odpověděl něco jinýho a lezlo to z něj jak z chlupatý deky, ale i tak se snažil o vtípky a byl oblíbenej… teď na něj mluví úplně normálně, i exotický přízvuky a on řekne co potřebuje a je to úplně jasný, že má přízvuk je jasný, chybky tam taky jsou, ale jinak cajk… Polsky to taky občas dá a to se doma určitě nešprtá, řek bych, že má na jazyky talent a prostě to chytá z okolí, když to sropvnáš s jinejma sportovcema, co třeba roky žijou v Anglii, ty fotbálisti, no, a nekváknou jednu rozumnou větu (nejen přízvukem, ale gramaticky), tak nebe a dudy.

                  Kdyby byl rok až dva ve SKY, tak by z něho podle mě byl druhej Gerraint Thomas, takovej ten suchej komentátor „byl tam sloup, tak jsem mu dal jednu hlavou…“ A kdyby byl u Oricy/Scottu, tak bude hvězda těch jejich videí a do roka bude mít echt australskej přízvuk.

                  0 0
    • Delkim  

      Sagan v akci :) super aero brýle

      https://mobile.twitter.com/…387292311552

      0 0
      • plzakj  

        “Mate stesti, ze jdu zrovna kolem :-D Selficko, no jasneee, staci vam troje brejle?” :-D

        0 0
        • tromboonen  

          Dokud v těch „lyžařskejch“ nedá jednu etapu, tak je pro mě pozér :) I když na takovym deštivým PR by se mohly hodit, kdyby vymakali stírání sraček ze skel, ve formuli mívali kluci několik fólií na sloupnutí myslím…

          0 0
          • Yura  

            X folii maji i moto zavodnici. Naprosto bezna vec.

            0 0
      • Yura  

        Ta šikmovočko je trochu voprskla. Sagan mel zarvat „dont tač my bič!“

        0 0
    • Goratrix  

      Tie lyziarske okuliare su predsa priprava na Innsbruck :-P

      0 0
      • Mig_all  

        Tak jestli sjede na kole ze skokanského můstku tak to potom jo, to by byl jinačí frajer…

        0 0
    • Yura  

      Heh ti prcci vypadaji na tom kole tak srandovne. :)

      0 0
      • Mig_all  

        Ten na to leze ze štaflí ne? :-D

        0 0
        • duke  

          :D :D to když si představím, tak vypadá vtipně, nicméně ty stehna má slušně namakaný. By mě zajímalo, jestli bere něco zakázanýho

          0 0
          • Yura  

            Postavu ma bez problemu dosazitelnou naturalne neboj. :) U nej je nejvic komicky spis to spurtovani(ktere mu funguje) jak ma defakto celou vahu nad prednim kolem a pak mu behem maximalniho bombeni do pedalu neustale prokluzuje zadni kolo.. Asi jako ja kdyz jedu se slickama ze sedla po snehu nebo bahne. :D Coz me nepripada moc efektivni, ale zavody tim vyhrava, coz je zajimave..

            0 0
            • Smazaný účet  

              to se jako jen tak podíváš na fotku a poznáš, jestli to má s podporou zakázaných látek, nebo bez? Proč sakra neděláš v antidopingové komisi? Víš, kolik by ušetřili za laboratoře?

              0 0
              • Yura  

                Umis ty vubec cist? Ja napsal, ze jeho postava je bez problemu dosazitelna naturalne. To je reakce na to, ze ma stehna slusne namakany.. Tak se uklidni a bez si vycistit samopal..

                0 0
            • duke  

              to jo na ty jeho spurty koukám vždycky s otevřenou pusou, jak je nalepenej bradou na přední galusce zajímavej styl. Ale ty stehna si myslím taky trénuje v posilce s né lehkou váhou vůči jeho hmotnosti. A třeba k těm dřepům prdne 250mg tst a hned to roste jak houby po dešti.

              0 0
              • Yura  

                Ano trening ma urcite uplne jiny nez nejaky vrchar, ktery se naopak snazi spalovat vsechno vcetne tech svalu. K tomu nepotrebuje zadne injekce testosteronu. Hlavne ne v jeho veku a v dobe, kdy by se mu to asi moc ani nevyplatilo. Pred 15 rokama mozna. Dnes se resi prekrocene davky povolenych leku apod.. A ty si myslis, ze si bezne vsichni strili steroidy do ******. Dost naivni predstava..

                0 0
                • duke  

                  Jak to myslíš s těma injekcema ? Jakože v dnešni době jsou ty aktivní látky v menších dávkách než dealeři uvádí nebo v horší kvalitě než dřív ? Teď je mu 23 let tj. v letech, kdy by tělo mělo produkovat nejvetší množství tst. Ale určitě by tam byl znatelný rozdíl v regeneraci a lepší využití surovin(prote­in,sacharidy,tu­ky) podávaný organismu než když je naturál, nebo se pletu ?

                  0 0
                  • Yura  

                    Jakoze dnes je to uplne jinak hlidane nez za dob Armstronga. Dneska ti najdou v krvi i castice plastu z transfuzniho vaku. Resi se kazda odchylkva v biologickem pasu viz Krizak a ty tady pises o 250mg testosteronu…

                    0 0
          • raw 4  

            Vubec to nechapu, jak s tema stehnama udela provaz ve kterém se houpe..

            0 0
            • Yura  

              Heh a co na tom jako nechapes. Svaly nicemu nevadi. Je to jen o tom neustale protahovat.. Ta obecna predstava, ze svalnatej musi se zakonite rovnat neohrabanej, neohebnej apod.. To je dost milna predstava. Proste cim vic clovek ty svaly „macka“ behem treningu se zatezi, tim vic je potreba dbat na strecink. To ze na to vetsina lidi sere, protoze to je nudne, neprijmene, bolestive a pak jsou zatuhnuti a nejsou schopni se ani zohnout si zavazat tkanicky je vec druha..

              http://www.youtube.com/watch?…

              0 0
              • tromboonen  

                Milná nebo smilná?

                0 0
              • raw 4  

                Jasně jen mě překvapilo jak je ohebný…na silničáře určitě…

                0 0
                • Yura  

                  Videl si Sagana co dokaze? Ja myslim, ze dneska uz je to bezna vec. Makat na sobe mimo kolo stejne tak jako na kole…

                  0 0
    • MiKED  

      Saganův stroj pro TDU – https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Zajímavý rozhovor s Honzou Bártou na idnes.cz

      https://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

      0 0
    • CzechJoker  

      Vakoč a DePlus jsou v nemocnici po srážce s autem, u Vakoče našli několik zlomených obratlů a budou ho operovat: http://www.quickstepfloorscycling.com/…-africa/3441

      0 0
    • Delkim  

      Šestidenní v Berlíně, Eurosport 2.

      Forstermann rozhodně nevypadá jako klasický cyklista :)))

      0 0
    • ememem1  

      by som sa celkom vazne spytal miestnych odbornikov co si myslia o tomto ak to neni daky fake https://cpofficial.com/…2km-6-hours/

      0 0
      • duke  

        S průměrnou rychlostí 45kmh a nastoupaných 3.8km, tak to ho můžou s úplným klidem suspendovat za ten Salbutamol. :-)

        0 0
      • tromboonen  

        „If he puts his body in the same condition as then he could take a pharmacokinetic test and use the findings as evidence that his kidney had actually malfunctioned when processing Salbutamol, giving a reading double that of the legal limit.“

        Slušnej oddíl…

        0 0
        • ememem1  

          z toho sa nemoze vytocit, a imho ne len on ale cele sky. skoro som sa ochotny stavit, ze je to ich koniec. nicmenej man zaujimala ta jazda samotna, je to vobec mozne aj za autom ak je to solo?

          0 0
          • tromboonen  

            Tak tohle byla spekulace nejakejch teoretiku… Jazdu neposoudim

            0 0
            • Delkim  

              To je snad kombinace dopingu, jízdy za náklaďákem a ještě držení za zrcátko, ne? A možná ještě dodatečná editace záznamu…

              Třeba tenhle segment, 2.52 km / 139 m převýšení / 6% průměr a on to picne avg 45,9 km/h???

              https://www.strava.com/…/34229506344

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                Je to rovne, prudsi kopec je jen na zacatku a nalit tam ze sjezdu 80+. A je tam 5 lidi pred nim.

                Flandry maj kolem 260km a jezdi se 6:10–6:20. Solo tezko, ale jestli to jel za motorkou, tak je to imho realne.

                0 0
                • Delkim  

                  Jj, koukám na to detailně, když ještě dobře foukne tak asi proč ne. Unáhlil jsem se díky čistě těm číslům.

                  0 0
              • Smazaný účet  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
              • plzakj  

                V JARu je to hlavou dolu ne? Tam jsou stoupani dolekopcom. :-)

                0 0
              • McBlacky  

                slušný solíčko :)

                odjet to v pelotonu je skoro unreal, natož takhle

                0 0
    • robb  

      To se ta sezóna rozjíždí hezky.

      https://cpofficial.com/…e-car-crash/

      0 0
    • robb  

      Už příští sobotu první jarní klasika: Omloop Het Nieuwsblad

      Uvidíme co nám předvedou kluci z Quickstepu

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Jason Voorhees  

      Tak Fromí už šlape, dejchátku navzdory ;-)

      https://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

      0 0
    • robb  

      Kwiatek vypadá ve formě

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Sodoma  

      Ten Cavendish je fakt klikař

      0 0
    • Namtos  

      Snad to „Vino“ dořeší, jinak to by byla smůla, hlavně pro Honzu Hirta..

      http://www.cyclingnews.com/…-vinokourov/

      0 0
    • robb  

      Sjezd v podání Matěje Mohoriče

      https://www.facebook.com/…80981905508/?…

      0 0
      • tromboonen  

        Pěkný, ale jak se kolem něj motala ta motorka a podjižděla jej zezadu nic moc.

        0 0
      • platypus  

        To je lahůdka, v pětašedesátce jak minul ten ostrůvek když to tam nezná

        0 0
        • duke  

          Když to tam nezná ? Měl jsem za to, že týmy přijedou na místo konání o několik dní dřív a okruh si projedou. Hlavně teda ty riskantní sjezdy.

          0 0
          • platypus  

            Todle já neřeším, ty záběry z kamery jsou parádní, prostě silničářský porno, no :-)

            0 0
      • snas89  

        Ty watty jsou docela šílený:)

        když se pak podívám na svoje „výkony“ …

        0 0
    • robb  

      Poměrně překvapivý vítěz druhé etapy na závodě okolo Katalánska

      https://youtu.be/mx8xnSLl1Fo?…

      0 0
      • orm  

        Toho borce proste zeru.

        0 0
        • Delkim  

          Dědek se nezná :)))

          0 0
          • tromboonen  

            Takovej Sagič před důchodem, prostě to má naježděný a když je tam mezera/šance, tak to dá :)

            0 0
          • jkcz  

            To je mazec, 4 etapu ma taky v kapse. Uzasne!

            0 0
            • Smazaný účet  

              Říkal, že mu to Nairo zařídil, ale celej Movistar jel skvěle; ten úplnej závěr už byl formalita. :). Každopádně – tím je Henao ze hry (myslim, že tam jede, ne?)

              0 0
    • Smazaný účet  

      Tak doufejme, že se vše v dobré (a co nejrychleji) obráti…

      http://www.cyclingnews.com/…spine-video/

      0 0
    • Honzas  

      Právě se jede v Tunisku závod s příhodným názvem Tour Cycliste International de la Pharmacie ;-)

      0 0
      • tromboonen  

        „Pharmacie Centrale de Tunisie“… což je asi tak stejný jako Spojený lékárny, Dr. MAX a tak něco… a ve srovnání s jistým sponzorem co byl v názvu etapáku a přitom držel patent na EPO a nebyla to lékárna, ale výrobce, to fakt není takovej šok..

        0 0
        • McBlacky  

          To by jeste nevadilo tolik jako to ze ATOC se tradicne testovala jen moc ;) Treba Levi by mohl k tomu neco mit :)

          0 0
        • Smazaný účet  

          AMGEN TOUR. Jasná věc.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Koneckonců – Amgen založena jako firma pro produkci epa. Její majitelé, bankéři, byli zaroveň i majiteli všech armstrong-bruynel-ferrari teamů. A Velkej Lance – takovej vlastně jen malej cesťák v epu…

            0 0
    • jkcz  

      Hmm, tak ze by dalsi ze zpusobu (po zkrouhnuti casovek) jak pomoci Bardetovi vyhrat ? Ne ze bych tedy mel pavouka v lasce, naopak..

      https://www.foxsports.com.au/…de-france-as-

      drug-case-continues/news-story/612ede9045a71127­ff73e45b684014ba

      0 0
      • Neťa  

        Naprosto správné a logické rozhodnutí. Tohle měli udělat i pořadatelé Gira.

        0 0
        • jkcz  

          Jj, to je jasne, a plne s tim souhlasim. Jen mam nejak pocit, ze jim to i celkem nahralo…

          0 0
      • Delkim  

        to podstatné z článku, odkaz nějak zlobí:

        TOUR de France organisers will refuse to let Chris Froome race in this year’s event if his salbutamol case has not been resolved, Press Association Sport understands.

        0 0
        • tromboonen  

          Mám pocit, že by se sám rozhodl to nejet, protože by vzduchem asi lítaly horší věci než chcanky…

          0 0
        • milan.v  

          To je jediná správná cesta, jen tak dál…

          0 0
        • cubista  

          Kdyby byl Kudlanka frajer, tak si „odsedí“ distanc a pak se vrátí. Stejně na něj i na Sky nakonec dojde.

          0 0
        • snas89  

          paráda.

          rozhodnutí kvituju.

          0 0
      • Smazaný účet  

        No – na cyclinhnews to zatím berou spíš jen jako možnost – tak jednoduchý to asi není, aso-neaso. http://www.cyclingnews.com/…r-de-france/

        0 0
      • Delkim  

        Super :)))))

        0 0
      • jkcz  

        Poustet povinne ambicioznim rodicum, kteri chteji mit z deti profi sportovce:)

        0 0
        • gerrard  

          Zrovna cyklistika je v tomto sakra spravedliva. Tam skonci kazdy kdo to nema rad, at rodic chce a nebo nechce.

          0 0
        • snas89  

          těm je to „úplně jedno“.

          0 0
    • treatt  

      Tak E3 dneska zatím paráda, QS teda to teda zatím šéfuje ve velkým štýlu a to už jsme na 70to go v situaci, že už musí velký kluci mezi sebou. Na Paateru QS takový tempo, že očesali všechny domestiky, dopředu odjel Senechal s Terprstrou (ten vypadá hodně vysekle a lehce), jakmile zrychlil z Achtevolgers gruppe Sagi, hned měl PhilGila na zadním kole, Štyby si jistil GVA s FantasTiesh, zatím teda radost pohledět…

      je to dnes těžký, Sagi tuhej výraz, GVA dnes poprvé vypadá celkem dobře, Štyby si v kopcích zobe, ale drží. A, ještě Durbo dojel do skupiny..

      0 0
      • treatt  

        No vida, GVA za to bere a odjíždí směr Terpstra a Senechal..Ossi potvrzuje pověst, solo se dotahuje na G2, teď už vlastně G3, protože GVA je mezi vedoucí dvojkou a selektfavoriet­gruppe…Sep a další jsou kdesi v prachu

        0 0
        • treatt  

          Ho hoooo, v brdečku nastupuje PhilGil a jde po GVA, po Gilbertovi jde Sagi, kterému sedí na zadním kole Štyby… mno, nakonec ale zvládl odjet opět Benoot a jedou s PhilGilem, docvakli GVA..akorát sorry, vepředu není s Tersptrou Senechal, ale Lampaert z QS .. G3 musí táhnout Oss

          0 0
    • robb  

      Představení okruhu pro mistrovství světa 2018 v Rakousku. Pěkný kopeček. Ale spíš se bojím, že všichni budou čekat až se pojede naposledy a pak to začnou zkoušet. Příští rok má být mistrák v Yorkshiru, to bude asi hezčí okruh.

      https://www.facebook.com/…60180211240/

      0 0
      • tromboonen  

        To aby Sagič začal trénovat kopečky…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Ten dvouapůlkilome­trovej brdek je, jak se zdá, docela drsnej – to by tak nevadilo – ale jede se devětkrát (!) – a to je moc, to Peter nedá. Letos teda Flandry nebo Roubaix, zelenej dres na tom červencovým etapáku ve Francii a další rok ještě jeden mistrák. A pak v klidu šlus a konec se (silniční) cyklistikou. :)

          0 0
          • IndyCZ  

            To by ho na Slovensku ukřižovali :-) Vyhrávat minimálně do 40…

            0 0
            • Smazaný účet  

              Sagimu to projde. :). Jo, a mimochodem – kdyby to tak fakt udělal, vůbec by mě to nepřekvapilo. Skoro mi to přijde docela pravděpodobný.

              0 0
              • Canyon325  

                v 30-tke sa rozhodne, že začne jazdiť MTB jak zamladi lebo ho cesta prestane baviť…

                0 0
                • tromboonen  

                  Houby, přece se nenechá zahanbit Ledeckou, bude to jezdit obojí a přes vánoce si občas odskočí na MS v cyklokrosu…

                  0 0
              • ememem1  

                tak on to uz aj par krat naznacil ze ho to silnicne taktizovanie moc nebavi.

                0 0
                • gerrard  

                  Jenom vul nadava na pracu, ktera ho dost dobre zivi. Jestli ho to neba, tak nech to nejezdi. To jeho plivani na silnicni cyklistiku, ktere ja aktualne jednou z hlavnich hvezd me pokazde zarazi.

                  0 0
                  • cubista  

                    Má pozici hvězdy, může si dovolit svůj názor. A často má hodně pravdu, kterou si ostatní kvůli strachu o místo v týmu nedovolí vyslovit.

                    0 0
                • Smazaný účet  

                  On je tak populární také proto, že defakto nešaskuje, protože je přirozenej a říká to, co si opravdu myslí. Pokud může teda – ale to je poměrně často. Ale jinak je perfektní profesionál a dělá bez cukání vždycky to, k čemu se byl zavázal – třeba i to reklamní „vařeni“. A když je zle, dokáže se taky totálně zničit aby vyhrál třeba i nějakou tu Kalifornii. Svým zaměstnavatelům a sponzorům vydělá suverénně nejvíc ze všech cyklistů – v tom panuje všeobecná shoda. Proto mu taky klidně tolerujou všechny ty kamarády, co si sebou přivede. Na silnicním kole jezdí tak, jak jsem aspoň já teda nikoho jezdit neviděl a už teď , ve svých letech, patří mezi nejvýznamnější postavy cyklistické historie. A přitom nějaké podrazy na nikoho nedělal, pokud vím. Vyděláno má, ať si dělá, co chce, a klidně skončí, když chce a hlavně ať zůstane povahou stejnej. . Ještě musí akorát vyhrát znovu Flandry nebo poprvé Roubaix – ale to on dobře ví.

                  0 0
                • Tina  

                  To je IMHO pekná hlúposť. On je naštvaný hlavne vtedy, keď polovica pelotónu ide proti nemu a vyložene čakajú čo urobí. Ale silnici si určite užíva. Bez toho to dobre robiť asi ani nejde.

                  0 0
                  • ememem1  

                    mne je jedno co si myslis, staci citat jeho vyjadrenia(cca spred roka). a hladaj si to sama, na to nemam naladu ani cas.

                    a inak je mi to dost jedno celkovo.

                    0 0
                • snas89  

                  U pokladny berou…:)

                  0 0
            • treatt  

              Na Slováči se spíš nabodávalo na hák nebo na kládu, než křižování :))

              0 0
          • Melvin  

            Ty kopce tam jsou dva. Ten co se jede vickrat ma 7km a sklon 6%, ta kratka stena se jede jen jednou a to na konci. Na strave ma Nibali zaznam z treninku, kde jsou oba kopce. A tady zaverecna stena v podani Nibaliho.

            0 0
            • Smazaný účet  

              https://www.cyclingstage.com/…ace-wc-2018/

              Díky, máš pravdu. Já to z televize blbě pochopil – už jsem si to řádně našel. I tak mi to připadá na Sagiho teda hodně tvrdý.

              0 0
            • robb  

              jj, jestli tady budou stát diváci, tak se bude špatně nastupovat. Možná spíš vystupovat https://twitter.com/…924111310849

              0 0
              • Melvin  

                Bych se nedivil, kdyby to nekteri po tech 250 km v nohach sli pesky.

                0 0
                • Delkim  

                  Se tady u toho kroutím u monitoru :))) strašná stojka :)

                  0 0
                  • Smazaný účet  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                    0 0
                  • treatt  

                    To by mohla být parádní řezničina, dost mě láká se tam zajet podívat..

                    Samozřejmě je otázka, kdo bude nakonec nominovaný, ale do úniku šacuju Pantana, aby udělal předpolí Bernalovi&Co :)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      No, Bernalovi už asi ne. http://www.cyclingnews.com/…lunya-crash/

                      Ale Alejandro zvažuje, že zůstane po dnešku v Belgii a objede aji opravdický Flandry.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Pardon – na mistrák na ppdzim se možná do kupy dá. (Pořád jsem nějak u téch současných klasik) :)

                        0 0
                        • treatt  

                          ..no právě.. „clavicular and small scapular fracture“, víš jak to je s hojením těch profis, to nepochopíš..navíc to je hroznej zajoch, tipuju, že nastoupí na Tour de l'Ain :) Na Dafne (abych držel lajnu našich odborných spolukomentátorů z ČT ;) nebo Švajc bych se už nebál vsadit :)

                          0 0
                          • treatt  

                            No, tak ještě dřív, jak Švajc, první vyhraná etapa už na ATOC…

                            0 0
                            • Kalic  

                              Bernal? Etapy tam vyhrál hned 2 a GC k tomu :-) Teď se ještě letos otrkat na nějaké GT a na příští rok má Sky novýho lídra.

                              0 0
                    • treatt  

                      Tak jo, můžeme vyhlásit tipovačku, bude se na nadcházejícího mistra světa volat v tom brdku:

                      • vai vai
                      • allez allez
                      • go go go
                      • venga venga

                      ?

                      Nebo snad pojdi pojdi, gaan gaan…pojď mi hop Romčo z toho úniku :) nebo ještě víc sci-fi „pooooojď Leo“ ;)

                      0 0
                      • Canyon325  

                        ale kdeže, Zanický bude zase kričať „poď Peťo zdvihni to, zdvihni to, dáš to, JE TO TAAAM“ :D

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Tam nedá. Ale byla by to senzace, kdyby jo. Trochu jak vyhrát tenkrát bajky na

                          olympiádě.

                          0 0
                          • Canyon325  

                            tiež si myslím, nebyť záverečnej stojky kde sa uvaria aj čistokrvní vrchári (nie ešte on), tak by šanca bola…

                            0 0
          • Smazaný účet  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
    • Smazaný účet  

      25 „nejcennějšich“ závodníků v současném pelotonu podle Velonews. A proč.

      http://www.velonews.com/…n-1-5_461369

      0 0
    • Namtos  

      Bylo někde vyjádření okolo stavu Leopolda Koniga? Měl být na Vuelta Ciclista al Pais Vasco 2018 ,ale ve" startovce":http://www.cyclingnews.com/…/start-list/ chybí. To asi na Giro nevypadá co?

      0 0
    • robb  

      Jsem zvědavý za jak dlouho bude někdo tvrdit, že Alaphilippe má v kole motor :-D

      https://twitter.com/…877598769152

      0 0
      • Namtos  

        Se podívej na kachličky na baráku a bude ti jasný proč mu to tak jede…

        0 0
    • madik  

      Kittel nejaky uplne marny po defektu :)

      https://youtu.be/KKs_1tojKbI

      0 0
    • robb  

      Další mladý kluk umřel

      https://cpofficial.com/…n-his-sleep/

      0 0
    • ememem1  

      tak to je od sagiho pekne ze dotiahne na takyto hnojak boru. co primalo aj qs by ma teda zaujimalo.

      0 0
    • duke  

      dneska, troufám si říct nejkratší časovka v historii 4km ve městě Fribourg (Švýcarsko) vyhrál Michael Matthews (Sunweb) v čase 5:33; 2. Tom Bohli (BMC) +1; 3. Primož Roglič (Lotto NL Jumbo) +1

      0 0
      • treatt  

        ..jestli to nebude tím, že to není časovka, ale prolog..

        0 0
      • treatt  

        Pro ilustraci, nejkratší etapy na GT v historii:

        • 1 km 1986 Giro, který vyhrál Urs Freuler
        • 1,15km 2005, vyhrál Brett Lancaster
        • 2 km 1978 Giro
        • 2.2 km 1960 Giro etapa 9b
        • 2.45 km 1962 Giro etapa 13
        • 2.65 km 1971 Vuelta etapa 11b
        • 3.2 km 1976 Vuelta
        • 3.5 km 1966 Vuelta etapa 1b
        • 3.5 km 1978 Vuelta etapa 11b
        • 3.79 km 1958 Vuelta etapa 5a

        Kde není uvedeno číslo etapy, jedná se o prolog

        0 0
        • cubista  

          +1 ty jsi fakt chodící encyklopedie:-)

          0 0
          • Delkim  

            Upřímně doufám, že to nedal z hlavy. To by už bylo na doktora nebo s tím jít do televize :)))))

            0 0
            • tromboonen  

              Na doktora by bylo, kdyby tam z hlavy měl i časy na setinu vteřiny :) Do televize chodí akorát uspávači hadů nebo pohádkáři…

              0 0
              • Delkim  

                Tak já nemyslel komentovat etapy, ale něco jako Šance :) Jak tam chodili ti zázrační počtáři a tak :)))

                0 0
        • Kalic  

          Kde není uveden GT, jedná se o Giro :-)

          0 0
    • robb  

      Pár italských slovíček před Girem

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • MavasH  

      Tak už je jasný, proč to QS letos tak jezdí – podařilo se jim zrealizovat klonování. Profláklo se to díky nominaci na giro vyvěšené na stýphilu (viz obrázek) Teď je jenom otázka, jestli se klony měnily pouze před jednotlivými závody, nebo se dařilo provádět výměnu i přímo v závodě…

      0 0
      • tromboonen  

        Dobře ty!

        0 0
        • MavasH  

          V tomhle světle jsou nějaký krevní konzervy totální žabařina. Proč měnit krev, když jde vyměnit třeba celej Terpstra… :D :D

          0 0
    • tromboonen  

      TVL Shimano auta byla svýho času docela nebezpečná, ale tohle? Řidič čuměl na TV nebo co?

      0 0
      • milan.v  

        Ten borec z Astany měl celkem kliku, že policajt stačil uskočit …

        0 0
        • tromboonen  

          Když koukám na videa z aut DS, jak říděj, čuměj na TV a kecaj do dvou vysílaček (z nějakýho důvodu nenechaj řídit toho druhýho aby se na to mohli soustředit), tak se divím, že tohodle není víc… v Dubaji jim dali auta co automaticky zabrzděj když detekujou cyklistu/překážku a jedno z nich to udělalo a sejmulo cyklouše co jel za ním, si člověk nevybere.

          0 0
          • treatt  

            Přesně tak, taky jsem nikdy nepochopil, jak to DS můžou zvládat, je to šílený..asi to bude hodně dané tím, že si při koučingu jezdců najedou k němu a mluví na něj napřímo, asi by to bylo o ničem, kdyby na něj měl hulákat přes řidiče, je to takhle prostě blíž k jezdci a zažité. Dřív to ovšem bylo jiné, to DS koukal po jezdcích, pak jim něco řekl. Později k tomu začali neustále kecat do vysílačky. Pak se k tomu přidalo sledování dění na obrazovce, pak detailní roadbook, směr větru, komunikace s ostatními z teamu přes telefon a kdoví co ještě (dost možná appka Velonu live, nějaký ten twitter…)..no prostě masakr..

            Jinak v té Dubaji do toho auta napálil Cav ne?

            0 0
        • treatt  

          ..nebyl to poliš, ale regulovčík, což teda na podstatě tolik nemění, ale vždycky víc smrdí sundat policajta, než obyč smrtelníka, když už, že :)

          0 0
    • Smazaný účet  

      http://www.cyclingnews.com/…e-road-side/

      Škoda. Moh dát pár placenejch rozhovorů, říct svůj názor na tue i doping, mít fotku v novinách… Nemá to lehký. A toho tolik pro tu cyklistiku udělal!

      0 0
    • Smazaný účet  

      https://cyclingtips.com/…ocial-media/

      Docela zajímavy- řekl bych.

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Dam to sem, Giro vlakno je dlouhe a Tour jeste daleko.

      Uz se tu diskutovalo u Gira jestli kratke etapy v kopcich by zvysily atraktivitu. Jako test je 17.-predposledni horska etapa Tour, ktera ma 65km a 3 kopce. Profil A startuji ve vlnach podle poradi (coz je mi prapada nejzajimavejsi prvek, protoze domestici se budou muset prodrat dopredu).

      Ja si teda myslim, ze to nicemu moc nepomuze, protoze stejne to bude takove jak si to udelaj.. Ale treba se mylim.

      BTW, nejak se u Gira vubez nehodnotilo snizeni poctu jezdcu v tymu. Mi pripada ze letos to nebylo ze by byla mensi kontrola nad uniky, spis naopak, porad se jel srot. No a jedinej tym ktery mel silu a potencialne zajem sjizdet Frooma pri Froomegate byl Scott, a ten mel s rupnutym Yatesem uplne jiny starosti (coz byla klika pro CF).

      0 0
      • robb  

        To že je budou vypouštět v nějakém intervalu, jsem vůbec netušil. Přijde mi to že se za každou cenu snaží udělat ten závod zajímavý. Ale na Giru a Vueltě nic „speciálního“ nedělají a stejně jsou pokaždé zábavnější než Tour, holt uvidíme.

        0 0
    • Tina  

      30.6. skončí „skúšobné obdobie“ pre kotúčové brzdy na silnici.

      https://www.bikeradar.com/…acing-52501/

      0 0
      • cubista  

        Myslím, že nakonec kotoučovky na silnici zvítězí. Pojedou na nich za pár let všichni. Protože koho chleba jíš, toho píseň zpívej. A výrobci si přece přejí pokrok ve znamení větších zisků.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Prodejci maj taky radost… :)

          0 0
        • Tina  

          Myslím, že už zvíťazili :) Mám taký dojem, že Trek pôjde TdF na kotúčoch. Spešl na čele so Saganom naposledy už tiež vozili kotúče. Canyon taktiež mohutne prechádza na lepší brzdný účinok a dávkovateľnosť. A skončí sa aj éra prebrzdených ráfkov ;)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Prodejci mají taky radost! :) No, Sagan sice nemal na Roubaix nielen kotúče, no ani elektriku, no aj tak… :)

            0 0
            • ememem1  

              tak ale o co ide, to je debata jak pred 15 rokmi na mtb,za par rokov to nikdo nebude riesit a klasiky budu len na silnickach z tesca.

              inak sused si nedavno kupil gravel canyon na kotucoch a elektrine, taky ten s tymi dvojitymi baranmi. som si na tom dal 15 km. ked som potom presadol na svoj spesl rubaix za 4 litre tak som si pripadal jak na dcerinej trojkolke. ked novy bike tak jedine elektrina a kotuce.

              0 0
            • Tina  

              Nikde som nepísala, že Sagan mal kotúče na Roubaix. Nehnevaj sa, ale niekedy mám pocit, že nedokážeš pochopiť jednoduchý písaný text.

              0 0
          • orm  

            S tim lepsim brzdnym ucinkem opatrne, ja totiz, alespon ze sram rival hydro, ten pocit rozhodne nemam. Vzdy kdyz z gravelu sednu zpet na silnicku, tak mne prekvapuje jak to brzdi. Jasne ma to vyhody kvuli kterym bych se uz k rafkovym brzdam nevratil, ale lepsi brzdny ucinek za sucha to fakt neni :-).

            0 0
            • Tina  

              Možno by stačilo na ten Gravel namontovať poriadne brzdy :)

              0 0
              • orm  

                Co bys radila? Az bude mit shimano jednoplacku, tak do toho hned jdu. Ja nerikam, ze to nebrzdi, jen to nebrzdi lepe nez rafkove brzdy za sucha. Mozna dat vetsi kotouc do predu, na mejch 115kg je 160mm asi malo :-).

                0 0
                • Tina  

                  Jazdím na gravel Ultegru a jednoplacku :) Kazetu jazdím síce iba 11–34, ale s Wolftooth road linkom prehadzovačka Ultegra zvládne aj kazetu 11–40.

                  0 0
                  • orm  

                    Ale ty mas elektriku ne? To ja nechci, tj. mel bych na leve strane zbytecnou packu. Na gravelu potrebuji 42z. Jak shimano udela ciste jednoplackovou sadu, tak hned kupuji. Sram me neskutecne stve, jak razeni, tak dotka v brzdach.

                    Ale zpet k tematu. Chtel jsem tim jen napsat, ze rafkove brzdy brzdi dostatecne za dobrych podminek i pro tlustocha.

                    0 0
                    • Tina  

                      Momentálne nemám elektriku ani na silnici ani na gravel. Na ľavej strane mám normálny Shimano Ultegra dual bez kabeláže na radenie. Ničomu to nevadí, že tam tá kabeláž nie je. Shimano má novú prehadzovačku Ultegra RX s brzdou ako na MTB hazkách určenú práve pre gravel a cyklokros.

                      0 0
          • CzechJoker  

            V posledním 53×11 to rozebírali celkem zevrubně a těch negativ kotoučovek je prostě zatím moc. Jeden si stěžoval na selhání kotoučovek ve sjezdu, mechanici obecně na to, že výměna netrvá 10 vteřin ale půl minuty, navíc bude problém s neutrální technickou pomocí, která nemůže vozit všechny možné alternativy.

            A reálně – kromě zájmu výrobců tu není reálný důvod ke změně.

            0 0
            • cubista  

              +1

              0 0
            • mr.ricardo  

              Ale to jsou všechno pomluvy, přece jen ta dávkovatelnost a těch probržděnejch ráfků … dyť já nedělám nic jinýho, než přeplejtám.

              0 0
    • robb  

      Sestava Sky na TdF 2018

      https://pbs.twimg.com/…8x.jpg:large

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak Sagan dnes časovka na 180km.

      0 0
      • wishpull  

        Pěkně jsem si ho užil, skoro každý průjezd sám, nebylo to zrovna bez větru.

        0 0
        • cubista  

          Peťo si pěkně potrénoval na Tour. Zato Křižák to nějak neunesl.

          0 0
          • jonti  

            Celkově zvláštní závod, až příliš velká dominance Sagana a Elkovu, kdyby na SK byl alespoň jeden další srovnatelný jezdec a v CZ další srovnatelný team, nebo několik jezdců ze stejného pro teamu, bylo by to zajímavější.

            0 0
            • wishpull  

              Kdyby mohl jet Vakoč, tak by to taky bylo zajímavější, navíc Bartič taky vlastně přešel na druhou stranu, Nicméně Štyby je borec, akorát jsem byl u toho jak jim cuknul, možná to měl zkusit o kolo později, ale kdoví.

              0 0
              • MavasH  

                O kolo později by si už Černý s Bártem vorazili a cuknutí by bylo těžší/nemožné. Holt si to hradečáci spočítali dobře…

                0 0
            • milan.v  

              Já byl spokojený, ale přál jsem to za tu spousty dřiny Štybarovi, to je jasné…

              0 0
          • Neťa  

            Hezký kontrast mezi těmi rozhovory s Křížákem a se Štybarem. Jinak osobně mi ten formát společného mistráku teda vůbec nevoní. ČT tomu sice moc prostoru nedala, ale ve finále se tomu ani moc nedivím, včera mi to přišlo tak trochu jako fraška.

            0 0
            • cubista  

              Ono když jezdíš jako domestik, byť suprově placený superdomestik, tak to tak nějak zaleze pod kůži a najednou to nejde jet na první flek. To je ten rozdíl mezi Křižákem a Sagičem, je to nejen v nohách, ale i v hlavě, kde máš pořád tu touhu po vítězství a moc nekalkuluješ. Štyby se hodně snaží, taky aspoň byl vidět, ten má tu touhu po vítězství pořád..

              0 0
              • orm  

                Videl jsi RK na jare? Neprislo mne, ze by s tim mel problem.

                0 0
                • cubista  

                  Viděl, ale taky jsem viděl Sagana na jaře a teď v neděli. Proto píšu, že je tam rozdíl třídy. Tím nesnižuju, co Křižák v životě odjezdil, ale teď už je na sestupné dráze. Tím, že podepsal smlouvu na superdomestika, sám rozumně vyhodnotil na co ještě má a vydělá si ještě pěkné peníze. Proto nechápu, proč teď na mistráku nadával. Co jako čekal?

                  0 0
              • arny71  

                Včera to RK nedal psychicky. Asi si představoval, že to bude jako v Kyjově, že CS+SK profi pojedou spolu proti domácím stájím, ale nějak nevzal v úvahu, že Vakoč je letos mimo, Bártič už s ním nepojede a Sagan si jel svoje sólo. Takže mu najednou chyběli 3 špičkoví jezdci, s nimiž by spolupracoval (+jezdci z Bory samozřejmě neměli důvod tahat), takže si naplno vychutnal, jaké to je, jet proti přesile. To, že se zlomil, to se stane, že to ale zabalil, navíc doma v Plzni, to je docela smutné.

                Štyby jel odvážně, možná měl ještě kolo počkat, ale z gauče těžko hodnotit. Líbilo se mi ale, jak se o tu šanci porval.

                0 0
                • milan.v  

                  Tos' řek' moc hezky…

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Elkov udělal prostě to, co dělá QuickStep na klasikách – a perfektně – aspoň se na to Štyby moh podívat zblízka z druhé strany. Jak si ho dojeli, tak Černý hned nastoupil. A bylo hotovo. Zdeněk to taky akceptoval a Křižák prskal. Nevím teda, co jiného moh od nich čekat. Přece nenechají dva lidi ze světa vyhrávat furt dokola – při té převaze, co tam měli. Koneckonců, mohli jet oba hoši se Saganem, když jsou tak dobří – dvakrát k tomu měli příležitost. A Peter by jim jistě v klidu střídal až do úplnýho konce.. :)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    trochu si dělám prdel, že (abych třeba zas nedostal); je jasný, že nikoho od nás trochu dobrýho by patrně Elkov odjet se Saganem nenechal

                    0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Tak letos to meli Styby a RK rozdany na betla. Ja proti spolecnymu mistraku celkem nic nemam, jinak by to bylo jeste horsi. Takhle maj profis nekdy trochu sanci, ze se to proti Autoru spoji, jako predloni kdyz jeli RK i Sagi za Tinkoff a Slovaci jeli i na RK.

              Letos 2 proti 11.. By tomu mohlo pomoct treba omezeni na 6 lidi z tymu.

              Proste kdyz je malo lidi v profi, bude to zakonite vypadat takhle. I s Vakocem navic uz by to myslim vypadalo jinak.

              0 0
              • gerrard  

                Ja teda proti spolecnemu mistraku mam cim dal tim vic. :) Kdo ma poslouchat kamarady slovaky „odoborniky“ na cyklistiku, ako to Saganovci nandali vsetkym cechom a jeste jako bonus poslouchat uplne blbeho slovenskeho komentatora, ktery o cyklistice vi jen to, ze to jezdi Sagan a pak jenom tak vzdalene tusi, ze se to jezdi na kole.

                0 0
                • bagr84  

                  Vzpomínám si na šampionát s Žiliny, kdy ani nezaznamenali neukázali nejlepšího čecha cílem (Vakoč), furt dokola Sagan Sagan Sagan, kvalita přenosu otřesná, kameraman zřejmě poprvé na motorce.

                  Až nebudou mít Slováci Sagana, nenapadá mě jediná pozitivní věc, kterou bychom z toho společnýho mistrovství měli…

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    V Žilinė byl sice otřesný obraz z motorky a mimozní slovenští komentátoři, ale alespoň dokázali pokrýt přenosem celou trať, na rozdíl od předloňského Kyjova, kde až v den závodu ČT zjistila, že nedokáže pokrýt signálem polovinu okruhu.

                    0 0
                • orm  

                  +1

                  Plne s tebou souhlasim.

                  0 0
                • CzechJoker  

                  +1

                  0 0
                • Canyon325  

                  keď som videl hentoho trtka, radšej som to ani nepozeral, len neskôr zostrih… hrôza a des, znalosti žiadne

                  0 0
              • Neťa  

                Ano, je to tak trochu past vedle pasti :-(

                0 0
              • jJonatan  

                Omezení počtu lidí v týmu na MČR je podle mě blbost. TO bys vlastně někomu zakázal jet na vlastním šampionátu…

                0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  Ano, ale… kdyz se nedokazou prosadit ve svem tymu, tak tam stejne jsou do poctu. Na MS jsou take dane pocty. Netusim jaka jsou kvalifikacni kriteria na MCR.

                  0 0
                  • Melvin  

                    Bych rekl, ze staci snad jen licence.

                    0 0
                    • jJonatan  

                      Kvalifikační kritéria: Start na ČP. Pokud bude naplněn limit (tuším 200 startujících), pak jsou upřednostněni jezdci s vyšším počtem dokončených ČP. Jak je to na Slovensku nevím…

                      Myslím, že jeden z hlavních důvodů, proč se jezdí mistrák společně pro ČR a Slovensko, je právě malý počet jezdců. V cíli klasifikováno pouze 17 jezdců ze Slovenska. Pokud by se to rozdělilo, tak tam ten Sagan bude jezdit úplně sám.

                      Pokud by se omezil počet jezdců v týmu na 6, přijdeš tím o docela dost relativně výkonných závodníků. Ono většina lidí startujících na mistráku dělá vlastně křoví ;) Ale tak ne každej tam jde asi na start s tím, že pojede o titul. A jede se tam také o tituly U23…

                      0 0
                      • orm  

                        Nic proti Slovensku, ale proc by CR melo zajimat, ze Slovensko nema zavodniky? To je jejich problem.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          No – a my tam měli, teda na úrovni, která by převyšovala Brno – Bíteš nebo kterejkoli Českej pohár – akorát jednoho. Další byl z formy, jeden (ten asi nejnadějnější a nejlepší) zraněnej a šlapal zatim jen vleže a ten čtvrtej nestartoval, protože to bylo málo do kopca. A dost. (A to nijak výkon Černýno – jak v neděli, tak zejména před tím v časovce – nezpochybňuju ani v nejmenším – byl skvělej).

                          0 0
                          • jJonatan  

                            To si úplně nemyslím. Co Sisr, Schlegel, Turek, Boros, Toupalik?

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              No – právě. :) i vzhledem k tomu, že jim i ti cyklokrosaři stačí…

                              0 0
                              • arny71  

                                Ehm, co že to má za duhové trikoty Štybar? Že by cyklok… :-0

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  No právě. Jedinej z našich, kdo tam výrazně svým projevem závodění trčel nad běznou úroveň silničního Českýho poháru, byl ještě ke všemu taky bývalej cyklokrosař! :)

                                  0 0
                        • mikub  

                          Tak funkcionáři v ČR chtějí asi sharovat náklady. On i ten televizní přenos něco stojí. Divácky to o „atraktivitu“ asi taky nepřijde. Regulérnost závodu by mohla být ohrožena, ale ekonomika je přednější :)

                          0 0
            • plzakj  

              Románek to mohl v sobě potlačit a aspoň v tej Plzni to dojet do konce…

              0 0
          • bagr84  

            Kreuz se dnes na FB omluvil.

            0 0
            • Martin_75  

              to udělal dobře..

              Chápu, že to asi nase*e, že mu netáhli, ale asi to musel tušit, že to takhle může dopadnout, vzhledem k situaci a tomu, že čekali na dva jezdce na kteří měli jet.

              Navíc ten rozhovor RK byl ve chvíli když byl převlečenej, takže už mohl trochu vychladnout…

              K tomu byl rozhovor se Štybym ihned po dojetí naprosto kontrastní.

              Mě se na tom nelíbilo úplně to, že Stybymu nastoupil Černý zrovna, když si dával nějakou sváču, to bylo prodle mě trochu zbytečný. V tolika lidech a v situaci, kdy byl Štyby tak vyvětranej, že by další 2 –3 nástupy asi nezachytil, ale strach byl asi větší :)

              Jinak Sagič super

              0 0
              • Neťa  

                Úplný souhlas včetně toho rozhodujícího nástupu při Štybyho jídle, to bylo zcela záměrné a viditelné, Štyby díky tomu nemohl hned zareagovat a pak už to nedotáhl. Jak říkáš, asi by mu odjeli později, ale taky se mi to nelíbilo. Nicméně Zdenda to v rozhovoru vůbec nezmínil, jen že prostě už nedokázal zareagovat na další nástup. Klobouček před ním.

                0 0
                • kamaro  

                  No tak asi ví, že už by tím na výsledku nic nezměnil. Ale udržet to za zuby musí rvát srdce…

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Je profik.A je mu už celkem jasný, jak jsou karty na startu a v závodě rozdaný a jak to taky asi bude. Přesto to zkoušel, jak moh a držel fazónu i po závodě. Slušnej kluk.

                  0 0
              • bosmilan  

                Já s tím problém nemám,že Pepan nastoupil ve chvíli,kdy si Štyby dával gel nebo něco…nebylo to na bufetu,byl to už závěr závodu

                To spíše druhý Sagan jak se vezl v háku a potom před cílem nastoupil mi přišlo jako prasárna.

                0 0
                • Martin_75  

                  Ve finále je to úplně jedno, stejně by ho dostali. Nicméně normálně ho neutrhli a tak si počkal až si bude dávat sváču a pak mu nastoupil. V tolika lidech a po takové Stybyho solojízdě? lehce zbytečný :)

                  0 0
                • Canyon325  

                  chcel mať lepšie foto po dojazde :) na výsledok to ja tak nemalo vplyv

                  0 0
            • milan.v  

              Můžeš to sem, prosím, vložit?

              0 0
              • Martin_75  

                Příspěvky

                Roman Kreuziger

                7 hod ·

                Hezké pondělí všem. Ještě ke včerejšku. Asi víte, že jsem dost horká hlava. Pustil jsem se do Elkovu. Neseděl mi jejich styl závodění, netahali. Nechci tím ale snižovat vítězství Pepy, kterému gratuluju. Holt využili, že jeli ve velké převaze a zvolili taktiku, díky které vyhráli. Celkově to byl krásný závod i díky fantastickým fanouškům. No a já mám o motivaci navíc na příští rok

                0 0
                • milan.v  

                  Díky

                  0 0
                • Pessinger  

                  Roman je dobrej dokázal si to zpětně zhodnotit, budu mu držet příští rok palce

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  No znechutili to Křižákovi pěkně, když to rozdýchával až do druhého dne, ale kdyby jel Elkov něco jiného než jel a trikot by dnes měl Roman nebo Štyby, byli za blbce zase oni. Elkov to že svého pohledu prostě udělal nejlépe jak mohl. Taková už cyklistika prostě je.

                  Na druhou stranu bylo hned po Křižákově rozhovoru jasné, že to krapet přehnal a bude muset hodit zpátečku. Do Insbrucku si dělá docela naděje a je jasné, že v repre týmu bude mít z Elkovu minimálně Černého a Bártu a bude velmi potřebovat jejich loajalitu, pokud bude chtít uspět.

                  0 0
                  • Delkim  

                    MČR v silničním závodě ve znamení očekávané kvality.

                    Tým Elkov Author v čele s Josefem Černým dokonal svou mistrovskou misi a ukázal všem (i našim WorldTourovým profíkům), jak vysoká je jejich současná výkonnost a jak mocná je týmová spolupráce. Těžký okruh, který byl postaven hlavně pro klasikáře, kteří umí dovedně prokládat svou jízdu několikaminutovými maximy na prahu svých anaerobních možností, určil taktiku “profíků” v čele s domácími Zdeňkem Štybarem a Romanem Kreuzigerem poměrně jasně – udělat mistrovský závod na okruhu s převýšením 3300m natolik těžký, aby se pole nadělilo a oni mohli získat převahu jízdou “na výkon”. Zkusili to hned v druhém kole, Štyby vzal peloton “na terezín” a Roman následně přidal kopec s plynovým pedálem na podlaze, avšak podařilo se jim pouze vyselektovat 30ti člennou skupinu, kde bylo stále ještě spousta jezdců Elkov Autor.

                    Po první hodině závodění ukázal Josefu Černému budík normovaných 350W a spoustu 10ti vteřinových špiček nad 1000W. Na tomto místě je třeba poznamenat, že i jemu samotnému se čísla na jeho wattmetru zdála nebývale vysoká a po podrobnější kontrole jeho záznamu mu musíme dát víceméně za pravdu. Jeho Pioneer proměřuje o nějakých 5%. Neboli zaznamených 350W je ve skutečnosti zhruba 330W. Budeme tedy dále uvádět už korigované údaje.

                    Černého dvouminutové maximum v závodě bylo 500W. Kdo nebyl schopen ze závodního tempa cca 330–350W norm. vsadit dvouminutový úsek 500W, neměl nárok na první skupinu. To Štybar s Kreuzigerem zařídili. Těch co to zvládli bylo ale překvapivě dost – přibližně 30. Nepočítáme Peťo Sagana, který se rozhodl že si pojede svůj závod (časté nástupy ho prý příliš unavovaly), takže se pelotonu ve vhodném okamžiku vždy vzdálil, aby se napodruhé osamostatnil definitivně a pokračoval sólovou jízdou v členitém terénu a větru průměrem 40km/h (!). S přehledem a po zásluze tak celkově zvítězil. Je neuvěřitelné vidět na vlastní oči jak se někdo pohybuje touto rychlostí s výrazem jako by jel na výlet…

                    Obtížnou zkouškou prošel i Černý spolu s Honzou Bártou, když se ve trojici s nestřídajícím Jurajem Saganem dotahovali na vedoucí skupinku 10ti jezdců. Oba ji zvládnuli skvěle a Černý zde zaznamenal svoje 10ti minutové maximum 410W. Po čtyřech hodinách závodění nekompromisní ukázka jeho potenciálu. Po této epizodě mu jistě přišla vhod půlhodinka odpočinku v závětří dojeté skupiny, kde drtivou převahu 6 z 10ti tvořili týmoví spolujezdci Elkov Author.

                    Zdeněk Štybar z této skupiny okamžitě ujíždí a pokouší se sólově rozhodnout mistra ČR, Černému jízda v týmové formaci dovoluje „pohodových“ 280W. Po půlhodince Štybar pochopí marnost svého počínání, nechá se dostihnout, na což má Černý jedinou odpověď – dva po sobě jdoucí nástupy na 700W, kde se zbavuje všech ostatních kromě Juraje Sagana a sólově míří do 14km vzdáleného cíle normovaným průměrem necelých 400W.

                    Všem zůčastněným i divákům zřetelně došlo, že úroveň našeho silničního šampionátu šla výrazně nahoru. To je skvělá zpráva pro všechny fanoušky české cyklistiky. Wattové údaje to jenom dokládají.

                    Těm, kdo chtěli sáhnout po umístění v TOP 10 se normovaný Wattový průměr v tomto pětihodinovém závodě výrazně přehoupnul přes 300W. I 63kilový Tomáš Kalojíros ze Sparty který desítku uzavíral měl 307W, Dan Turek z Izrael Academy skončil na metě 150km s průměrem 326W v odpadnuvší skupině s Romanem Kreuzigerem. Rosťa Krotký, vítěz posledního pohárového závodu, dorazil do cíle se ztrátou 18minut s průměrem 299W. To jsou hodnoty, za které se nemusí stydět jezdci na žádném evropském šampionátu.

                    Robert Kleiner, www.s1w.cz

                    0 0
                    • wishpull  

                      zajímavý čtení . když si to člověk poskládá dohromady s tím co viděl

                      0 0
                • Neťa  

                  „Celkově to byl krásný závod i díky fantastickým fanouškům.“ A proto jsem z toho ******** slezl. Zajímavé.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Taky to ale napsal až druhý den, až trochu opadly jeho emoce. Myslím, že už ve druhém okruhu, kdy to zkusili se Štybym očesat, věděl, že závod je pro něj v háji. Vzali za to, co to šlo, utrhli 85 procent pelotonu, ale stejně za nimi zůstal prakticky kompletní Elkov. To už asi pochopil, že tahají za výrazně kratší konec. Další vývoj závodu to jen potvrzoval a Křižákovi bylo jasné, že to asi nedopadne.

                    Kdyby šel do závodu s tím, že to jen objede a předvede se před domácími fanoušky a nějak to dopadne, bylo by to asi v pohodě, ale pravděpodobně počítal s úspěchem a frustrace z vývoje závodu ho dočasně přemohla.

                    0 0
    • Smazaný účet  

      Mathieu van d.Poel vyhrál holandskej mistrák na silnici. Byl v úniku čtyř, dva a půl km před cílem je dojeli a stejně pak ve spurtu velké skupiny jasně vyhrál.

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • McBlacky  

        co ajaj? jsi doktor a máš přístup ke všem materiálům co byly předloženy?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jsem doktor a kdyby mi nefungovaly ledviny, na kole bych si jezdit na delší švihy vuůbec netroufal. A pokud se týče všech těch tříetapových etapáků… No. :))

          0 0
          • McBlacky  

            tak určitě víš, že zejména u těžkých horských etap s MTF se už pár let pracuje s řízenou dehydratací, což samozřejmě na ledviny klade enormní nárok.

            nebavíme se o nefunkčních, ale o funkci za hranou běžných hodnot.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Fakt se chceš bavit, v souvislosti s tímhle, o té medicíně? Možná by to mohla být legrace, ale – nechceš to přece jen raděj nechat tak a najít si jinou první linii? :)

              0 0
              • McBlacky  

                jen ti píšu co buď nevíš, nebo ignoruješ ve vztahu k hledání výhody v profi cyklistice (v této chvíli optimalizace w/kg ve finále závodní etapy).

                Podle mě jsi v klídku týpek na pivo, ale moc nedáváš internetový diskuze.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Myslím, žes to přesně trefil. Zase mi něco napiš – třeba i o té medicíně. :-)

                  0 0
                  • Hartmut  

                    K cemu medicina, staci b-f, takova pekna diagnoza! To mi treba jeste nikdo nerek, ze jsem typek v klidku na pivo. ;-)

                    0 0
          • tromboonen  

            TVL na to jak seš naštvanej už by ses moh konečně naučit, že ty etapáky maj v drtivé většině víc než tři etapy :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Pardon, su vůl, tohle se mi stalo už podruhý. Samozřejmě jsem myslel třítýdenní etapáky. Ale seš pozorněj a hodnej, že mě (myslím aji tehdy) hezky upozorníš… :) A naštvanej už snad ani nejsu, už mi to připadá spíš jako groteska. Takový aji deja-vu trochu, možná.

              0 0
    • Tina  

      In a statement issued Monday, WADA said the sample taken in stage 18 of the Vuelta was not suspicious.

      “The sample result is not inconsistent with an ingestion of Salbutamol within the permitted maximum inhaled dose.”

      WADA said a few factors contributed to its decision not to pursue an appeal. It said, “a significant increase in dose, over a short period prior to the doping control, in connection with a documented illness; as well as, demonstrated within-subject variability in the excretion of Salbutamol,” indicate that Froome was taking the drug via inhaler, as is permitted by the rules.

      WADA accepts that:

      the sample result is not inconsistent with an ingestion of Salbutamol within the permitted maximum inhaled dose; an adequate CPKS is not practicable; and the sample may be considered not to be an AAF.

      WADA believes this to be the right and fair outcome for what was a very complex case.

      http://www.velonews.com/…-case_471244

      0 0
      • Sodoma  

        Petacchi a Ulissi asi jenom nevěřícně kroutěj hlavou..

        0 0
        • Tina  

          Proč? Oni sa priznali, že užili vyššiu dávku.

          0 0
          • Sodoma  

            Aha, takže kdo se přizná, toho potrestat, kdo ne, ten odejde bez trestu :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Je to, pravda, trochu specifická etika, ale Tina ti její legitimitu jistě vysvětlí. A taky třeba to, že není vpravdě důstojné a spravedlivé vynést na světlo (navíc patrně pofiderními způsoby a ne tak úplně podle stávajícich ucipravidel) jedno darebáctví, pokud nelze osvětlit celek a do důsledků. :)

              0 0
              • orm  

                Nechtel jsem se k tobe moc vyjadrovat, ale jsi fakt dobry demagog a prekrucovac pravdy. Doporucuji vsem aby s tebou nediskutovali, protoze to nema vyznam, protoze logicke a racionalni argumenty, nejsi schopen (ochoten?) pochopit a vzdy si to prekroutis podle sebe a jak se to tobe hodi. Vysvetlovat ti cokoliv je jen ztrata casu.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Dobrý (jen však oproti Tobě) zajisté jsem – ale to by asi nemělo být obtížné pro nikoho jiného – s běžnym, resp. alespoň průměrným intelektem, že. A to, že nejsi schopen o věci diskutovat – za to já nemůžu, to je tvoje věc, je to jistě smutné; ale proč právě tohle doporučuješ takto i druhým, mi až tak jasné není. Všichni až tak insuficientní, jako ty, nutně být nutně nemusí, že. A pokud se demagogie a “překrucování pravdy” týče – inu, uveď konkrétní příklady, nerad a s pocitem jisté trapnosti se o tom s tebou pobavím.

                  0 0
              • tromboonen  

                No hele zrovna dneska v GCN Show říkali, že WADA/UCI mimo jiné nejspíš přihlédla k tomu, že v mezičase bylo několik až mnoho případů (překročení limitů na TUE), které nebyly zveřejněny a kde byli sportovci osvobozeni stejně jako Froome… jestli je to pravda, tak ta Tvoje argumentace trochu kulhá.

                Za mě to tady nevyřešíme, přesahuje to naše možnosti a znalosti (i Tvoje), je to fakt, tak to tak berme, jistě bude časem víc informací, ale tebe stejně nikdo nepřesvědčí, takže je to jedno.

                0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  Zverejnena statistika WADA: 2013–17 41 pripadu prekroceneho pouze salmbutamolu. 8 osvobozeno, 21 potrestano, 12 ruzne (v reseni, TUE, sport neuznava WADA kod). 57 pripadu vcetne kombinace s dalsi latkou. Silnicni cyklistika-4–1 osvobozen, 3 potrestani.

                  https://cyclingtips.com/…se-decision/

                  WADA provided statistics to show why some cases involving salbutamol over the permitted excretion level are concluded without sanction. It said that between 2013 and 2017, there were 41 cases that involved salbutamol as the only substance.

                  It said that 20 percent of these, eight out of the 41 cases, resulted in the athlete being acquitted. Approximately half, 21 out of 41 cases, saw the athletes being suspended.

                  It added that the remaining twelve cases included a range of circumstances. These included the athletes having valid TUEs, receiving reprimands from WADA, or being part of a sport that wasn’t a WADA Code signatory.

                  It also spoke of 57 cases over the same time period which either contained salbutamol alone or the substance in combination of other prohibited substances. This appears to overlap with the other data. WADA said that eight out of those 57 cases resulted in an acquittal [14%], and that 30 out of 57 resulted in suspensions.

                  Looking at cycling in particular, it said that of those 57 cases, only four were relating to road cycling. Three of these saw the riders concerned being given suspensions between six and nine months, while one rider was cleared.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Ano – taky jsem sem chtěl tenhle článek sem původně dát, ale vzhledem k předpokládaným možným reakcím jsem od toho upustil.

                    Jsou tam rovněž stručně popsány účinky salbutamolu: # WADA noted that the substance is an “effective therapeutic remedy for asthma with no known performance-enhancing properties” when it is inhaled at a therapeutic dose. However it then said that if it is consumed “in excessive doses or by systematic routes (e.g. oral), it can be a stimulant or an anabolic agent, which is why it is on the Prohibited List with a threshold amount.”

                    A jak píší závěrem velmi uměřeně : “However there is still no explanation as to how this dosage was proven to the two bodies. In the absence of a reasoned decision, many questions still remain. One more question has now been added to that list: has the UCI and Lappartient’s des­cription of how the case was dropped created any behind-the-scenes tension with WADA?”

                    0 0
            • orm  

              Kdyz se nekdo prizna, tak neni co resit. Kdyz se nekdo k necemu neprizna, tak to neimplikuje to, ze udelal neco spatne. Mohl i nemusel. Je na obzalobe prokazovat. Tvl jsem rad, ze jsme se v pravu posunuli nekam jinam a lide s tvym myslenim nesoudi, protoze jinak bychom se dostali k honum na carodejnice.

              0 0
      • Smazaný účet  

        Házet po někom pytlíky s močí mi sice zrovna dvakrát sympatické není, ale někdy prostě není zbytí. Bohužel. Francouzští vrhači, jsem s vámi.

        0 0
        • plzakj  

          Hlavne, aby v tej moci nebylo zvyseny mnozstvi nejaky latky :-D

          0 0
        • gerrard  

          Něco mně říká, že za moč bude možná ještě ve finále rád. :)

          0 0
        • Smazaný účet  

          Podle mě je tohle, co se teď stalo (specific circumstances, no wrongdoing, big moment for cycling) největší ******* a ponížení UCI od Verbruggenovy éry. Ale polívat někoho sračkama je mi odporný. Spíš poslat Anonymous, aby hakli a udělali bordel v UCI a na Tour aby se domluvilo pár manšaftů a jeli koordinovaně proti Brailsfordovi. Ale že je, přinejmenším to druhý, v dnešním světě peněz naprostá utopie, to dobře vím.

          0 0
          • Madtomas  

            Proc UCI? Resp. taky, ale ja vidim nejvetsi pruser na strane WADA, na tu vsichni cekali a jakmile se vyjadrila tak si vsichni hned oprasili ruce a bylo

            0 0
            • orm  

              Proc je pruser na strane WADA? Proc proste nejste ochotni uznat fakt, ze Froome prokazal svoji nevinnu a hned za tim hledate konspiracni teorie?

              0 0
              • Smazaný účet  

                Proč celou tu dobu mohl Froome závodit? Ono se těch otázek nabízí více. A věř mi, že já konspirační teorie nevyhledávám. Naopak.

                0 0
                • orm  

                  Mohl zavodit, protoze to pravidla povolovala. Latka, kterou bral Froome je povolena latka, zakazane je prekroceni nejake hranice. Prekroceni te hranice automaticky neznamena, jako u jinych latek, napr. epo, ze clovek dopoval a dostava automaticky trest. Dostane moznost se k tomu vyjadrit a vysvetlit proc k prekroceni doslo. Podle vseho toto ma byt neverejne, ale nekdo to vynesl ven. To je pruser a poskodilo to dobre jmeno Frooma. Pokud se nekdo prizna, ze latku prekrocil umyslne, jako ti dva co se tu zminovali, tak dostane trest, k tomu se, ale Froome nepriznal a zrejme dokazal situaci vysvetlit. Znovu opakuji, podle toho co psali, tak prekroceni te hranice neznamena automaticky doping a trest. Mam pocit, ze to tu lidi nerozlisuji.

                  0 0
              • Madtomas  

                No to je presne ono – protoze dava obri prostor pro tyhle spekulace nacasovanim a tim ze to z nich leze jak z chlupate deky, bez poradne pruvodni zpravy ktera by vsem zavrela hubu

                0 0
                • Tina  

                  Niečo na večer :)

                  http://www.cyclingnews.com/…mol-defence/

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Děkuji. Zajímavé čtení. Konkrétně tento odstavec: „Although TD2018DL did not go into effect until March 1, 2018, by Froome's comments, and The Times' previous report that his corrected salbutamol level was 1429ng/mL, it can be concluded that WADA retroactively applied the correction to his pending case, bringing the decision limit up from 1200ng/mL to 1680ng/mL.“*

                    Nabízí se otázka, zda by WADA jednala stejně, kdyby měl tentýž nález „Franta Vomáčka“. Tedy zda by „upravila“ pravidla a zpětně je aplikovala na jeho podivně dlouho otevřený případ (zatímco by Vomáčkovic Franta vesele závodil).

                    0 0
                    • orm  

                      Pokud by Franta Omacka mel stejne penez na obhajobu, tak si myslim, ze ano.

                      0 0
                    • Tina  

                      Tu je niečo na doplnenie. Rada by som vypichla jeden odsek, ktorý sa týka „nadržiavaniu“ v prípade Chrisa Frooma. Už som sa snažila v minulosti „jednému“ z miestnych vysvetliť, že by žiadny rozruch okolo Frooma nevznikol keby sa postupovalo podľa pravidiel a jeho prípad by nebol medializovaný a zverejnený až po uzavretí. Zároveň tu už niektorí poznamenali, že je možné, že takýchto prípadov prebieha v súčasnosti viac, ale tí jazdci nie sú zverejnení a tak o nich nevieme a nevieme teda nikoho ďalšieho z pelotónu „označiť“. Tento citát od Wada túto skutočnosť a viacero podobných prípadov potvrdzuje: „This is not the first time we [have] reviewed a case with a high concentration of salbutamol. The only difference in this case is that Mr. Froome is a very well known athlete; his case was in the media after it was leaked – and certainly not from us. But there's nothing different to what we've done in the past and what we'll do in the future.“

                      http://www.cyclingnews.com/…netic-study/

                      Na vyžiadanie prikladám jeden užitočný nástroj https://translate.google.com/

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Díky, Tino. Můj názor na organizaci WADA, kterou považuji za nedůvěryhodnou (nikoli pouze kvůli kauzám z prostředí cyklistiky) to nemění. Co se Chrise Frooma týče, nepochybuji, že je to dříč a skvělý sportovec (a dost možná i skvělý člověk). Ostatně první a druhé se vztahuje třeba i na Lance Armstronga.

                        0 0
                      • Madtomas  

                        Jo, to sem si pak taky nasel. Pak je otazka jestli to cely nepredelat, ten samotnej proces me prijde hrozne nekonkretni

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        To, co naopak nelze vysvětlit Tobě, je to, že bude-li se vždy postupovat (např. ve zveřejňování informací o nepříjemné skutečnosti) striktně podle pravidel, tak se, aniž by to kdo tušil, zametou pod stůl ty, které se nehodí, protože by mohly znepříjemnit tak žádoucí tok peněz a naopak se uplatní tam, kde tohle nehrozí. Což mně osobně tedy správné nepřipadá. A tato pravidla navíc často vytvářejí, uplatňují a dle potřeby modifikují právě ti, kteří jsou v příjemném fungování systému sami angažováni. Důsledkem toho je, že stejná záležitost je jednou posuzována jako pochybení s patřičnými důsledky a jindy zas jako „no-wrondoing vzhledem ke specifickým okolnostem“ . Qoud licet Jovi, non licet bovi. Kdyby se postupovalo striktně podle předpisů, pokud se týče výsledku dopingových kontrol, tak je jistý bývalý triatlonista z Austinu stále vítězem Tour a možná po Trumpovi příštím prezidentem. :).

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          tady je to (oč alespoń podle mého názoru jde a co mi zásadně vadí) ještě anglicky z velonews – ted´jsem na to náhodou narazil.:

                          VN: Is there a sense that if an athlete has a lot of money and good lawyers, they receive different treatment?

                          RT: It’s a bad day for the anti-doping movement because what tiny amount of credibility that existed is now substantially reduced. There’s also the appearance of laws and rules that are applied unequally across different people. This is what this case will make people talk about a lot. What do you trust? What do you believe? Who is more likely to get away with doping? The wealthy and powerful people. Those who are sophisticated enough to bypass whatever improvements have been made in testing, those who have the resources to do so. It’s still unequal. If anti-doping is supposed to level the playing field, this shows us the system is unequal.

                          Ale nejde jen o tu citaci, i ten článek mi přijde docela zajímavej: http://www.velonews.com/…equal_471254

                          0 0
                          • cubista  

                            Podstatná je už ta první věta v odpovědi. Ano, už tak malá důvěryhodnost v antidoping je vniveč. Bohužel je to obraz celé společnosti, nejen cyklistiky. Právo a pravidla neplatí pro všechny stejně. Celou společností prostupuje obrovská nedůvěra.

                            A ne, opravdu za to nemohou Putin a Trump:-))) Ti slouží pro ty, co to opravdu kočírují jen k odpoutání pozornosti. A kdo to kočíruje? Nadnárodní společnosti s obrovským kapitálem schopným ovlivnit cokoliv. Ti jmenovaní jim občas akorát šlápnou na kuří oko, a proto se proti nim táhne ve jménu demokracie placené mezinárodním kapitálem.

                            0 0
                            • orm  

                              Poloz si otazku, opravdu se k nemu chovali jinak, jen protoze ma penize? Pracujete s nejakou premisou na kterou nemate zadny dukaz. Penize v tom samozrejme hrali roli, ale jinak nez jak to tu prezentujete. Diky lepsim pravnikum a penezum na studie se mohl lepe obhajit. Mit penize na obhajobu snad neni trestne, ne? Ani na tom neni nic spatneho. To ze je nekdo nema, nebo se rovnou prizna, tak za to snad Froome nemuze.

                              Takze jeste jednou. Mas dukaz, ze WADA porusila svoje pravidla, jen protoze ma Froome penize?

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                já nevím – to si děláš srandu? Jakej tady kdo může mít důkaz ? To jakože třeba odposlech někoho z WADA či UCI kolik za to kdo dostane nebo tak něco? Spíš by sis zatím mohl položit logičtější otázku, totiž jakéže byly ty „speciální okolnosti“, které speciálně Frooma najednou exkulpovaly, takže může startovat a které zatím nebyly zveřejněny vůbec, ne? Předpokládám, že patrně to, že je – hned po několika stránkách – opravdu těžce nemocnej člověk. Akorát to sdělení pro veřejnost bude možná nutno ještě trochu stylisticky dopracovat. A když jsi na ty důkazy (bez nichž tedy patrně ani názor výše zmíněného čouzka ve VN není, rigorózně vzato, asi ničím jiným, než zlovolnou spekulací), tak existují důkazy, že Froomův šéf o věcech, které se děly ve Sky, prokazatelně veřejně lhal – například o tom, kde zrovna byly osoby přímo zapletené do doručování tajemných balíčků, o způsobu léčby v týmu apod. – a k čemu to bylo – změnilo se snad něco? O bleskovém odstoupení týmového lékaře, aby nemusel vypovídat, protože to by mohlo „narušit jeho psychiku“, o ukradených počítačích se všemi lékařsými záznamy apod. ani nemluvě. Jen pánové v britském parlamentu sdělili veřejnosti, že tým Sky se choval „neeticky“ – no a – co z toho bylo? Myslím, že je tedy opravdu těžké (i bez těch přímých důkazů teda a v naprosté shodě s Rossem Tuckerem) mít i v této věci o praktikách týmu Sky a o síle peněz nějaké iluze.

                                0 0
                                • orm  

                                  Porad jen blbe kecas, ale podporu pro sve fabulace nemas zadnou. Zaroven jsi ucelovy lhar, viz. jine prispevky, kde ti byly lzi dokazany, ale na to uz jsi se nebotezoval reagovat. Kdo chce hledat konspiraci, tak si pro sve tvrzeni vzdycky neco najde. Je videt, ze jsi vedou a racionalnim myslenim nepolibeny. Protoze to co tu predvadis to uz mne obcas prijde za hranou inteligentniho cloveka za ktereho se tu prezentujes a mel by sis na svoje fantazie najit nejaky konspiracni web.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Milý orme, trošičku ses dekompenzoval, vidˇ? :) Mohl bys mi prosím říct, co právě v tom mém příspěvku, na který jsi tak mile reagoval (nebo v jiných o kterých mluvíš) byly účelové lži nebo fabulace? všechno, co jsem tam napsal , tady už bylo i s příslušnými odkazy – většinou z velonews, cyclingtips nebo cyclingnews. Jistě, občas řeknu nebo napíšu blbost a na všechno taky nereaguju, ale nedělám to často a rozhodně ne účelově. A řekl bych, že eventuální míru mých racionálních schopností, pokud se týče myšlení nemůže tvor, který, tak jako ty, nedokáže nic jiného, než bez jakéhokoli věcného argumentu (na ostatně nikterak vůči tobě agresivní příspěvek) jen takto hloupě a vztekle prskat, patrně moc posoudit.

                                    0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Tady jsou teda ty blbý kecy, účelový lži a fabulace zopakovaný ještě jednou anglicky. Tohle je z cyclingtips, ale je vcelku jedno, kterej server člověk dnes otevře. https://cyclingtips.com/…ng-to-sport/

                                  "He (Froome) has repeatedly said he is a clean rider, and that may be the case. However his many years on Team Sky haven’t helped his credibility. The team has become known for repeated pledges of transparency interspersed by concerning moments. To name but a few, there was Sergio Henao’s irregular blood values in 2014; the rider was subsequently cleared, yet Sky’s pledge to publish a full scientific report on the matter still remains unfulfilled four years later.

                                  There was the release of power data during the 2015 Tour which was contradicted by that of riders who were slower than Froome.

                                  There was the news that Bradley Wiggins had used the potent corticosteroid triamcinolone prior to his key targets in 2011, 2012 and 2013, plus had an undocumented ‘jiffy bag’ delivery made to him at the 2011 Critérium du Dauphiné.

                                  There was the alleged theft of the-then team doctor’s laptop on holiday, which led to the loss of medical records pertaining to that case.

                                  And there was the official conclusion by a British parliamentary committee investigating the team which found that Team Sky was deliberately using otherwise-banned products under the TUE system to gain an unethical performance benefit.

                                  There were also indications from former riders that the team had previously been using grey-area substances such as Tramadol to gain an advantage.

                                  Since the news of Froome’s Adverse Analytical Finding broke, that matter has been viewed in the context of all these other cases. He proclaimed his innocence, yet the fact that he was a rider from a team said to push the absolute limits of grey areas substances and was himself found to be over the threshold of a grey area substance didn’t inspire confidence.

                                  Froome has however now been cleared. He’s expressed relief, insisted on his vindication and said the matter is over. Yet his reputation has undeniably taken a knock.

                                  His boss, Team Sky Principal Dave Brailsford, has said time after time that the team has made errors and that it would increase transparency. It’s become a mantra at this point, like a politician’s pro­mise before an election."

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    A než zas někdo napíše, ať už s tím jdu do háje – pardon, je to nanejvýš aktuaĺní věc a opravdu se týká věrohodnosti celé silniční cyklistiky.

                                    0 0
                                    • plzakj  

                                      Jestli neni lepsi se smirit s tim, ze profesionalni cyklistika (a vetsina dobre placenyho vrcholovyho sportu) verohodna neni.

                                      0 0
                                    • tromboonen  

                                      Člověče ty musíš něco sypat, takovou formu, tolik písmenek, tolik ohlasů, na věrohodnost celýho bike fóra to vrhá špatný světlo :)

                                      0 0
                                      • cubista  

                                        Já bych spíš řekl, že těžce nevěrohodný je veškerý vrcholový sport včetně cyklistiky. A kauza Kudlanka přilila olej do ohně.

                                        0 0
                                        • tromboonen  

                                          Já si tak trochu dělal srandu z Cioranova zaujetí… ale když vezmu Tvou reakci tak dejme tomu, pokud se na to člověk divá hodně černě, ale proč Ti to pak tak vadí? V jiných sportech, dokonce i v násobně méně náročných na fyzičku se sype mnohem víc.. Neříkám, že je to dobře, ale že cyklistika se hodně posunula a dokonce si troufnu tvrdit, že i díky týhle kauze, která se jistě bude ještě dlouho do detailu probírat, se zas posune, SKY jako team možná skončí kvůli Mickey Mousům, Cioranovi se uleví, sypat budou jenom ruské a arabské a dálněvýchodní teamy, kde je to cajk, protože to dělaj tak nějak tradičně…

                                          0 0
                              • arny71  

                                Tobě orme nevadí, že nikde není žádné detailní zdůvodnění celé kauzy jak ze strany WADA, tak UCI, z něhož by bylo naprosto jasné, jak dospěli ke svým závěrům?

                                Máme jim prostě VĚŘIT?

                                Jako joke dobrý.

                                0 0
                                • orm  

                                  Tak jim verit nemusis, muzes si verit konspiracim, ktere tu predvadi cioran-m, mne je to jedno, jen mne to prijde hloupe.

                                  Uvedom si, ze je to spor v ramci nejake soukrome organizace. Ta organizace ma nejaka pravidla a pokud pravidla nejsou porusena, tak je vse v poradku. Ty nejsi clenem, tak do toho jak si nastavej pravidla nemas co mluvit. Pokud jsi zamestnanec, tak tipuji, ze take nemas dovoleno mluvit verejne o vsem co se v praci deje, ne? Toto je stejny pripad.

                                  0 0
                                  • arny71  

                                    LOL, děláš si srandu?

                                    Nemám do toho co mluvit? Jako fakt? Myslíš, že jde o mě?

                                    Ty jsi dobře splachovací.

                                    0 0
                                    • orm  

                                      Nedelam si legraci. Vyjadrit svuj nazor muzes, ale proc si myslis, ze mas pravo jim rikat, jak ma UCI fungovat, kdyz nejsi clen ten organizace (pokud jsi, tak sorry)?

                                      UCI je takovy klub zahradkaru, ale pro cyklistiku. Klidne si muzes zalozit vlastni klub a udelat si tam vlastni pravidla pro fungovani i doping. Nikdo ti v tom nebrani. UCI rozhodne nema monopol na cyklistiku, ikdyz si to lide z nejakeho duvodu mysli.

                                      0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    WADA a zejména UCI jsou soukromé organizace? Vida, to jsem ani nevěděl… :)

                                    0 0
                                    • ememem1  

                                      wada je polosukromna organizacia s velmi zvlastnym statusom aj sposobom finacovania.

                                      0 0
                                • Smazaný účet  

                                  jediné prozatímní zdůvodnění ze strany WADA dosud je,, že to byla velmi vyjímečná situace, že Mr Froome je nemocen, na Vueltě se mu zhoršilo asthma, zvedl dávku, a jelikož zrovna měl také infekci (ledvin?), tak potravinové doplňky a léky, které bral, mohly vést ke speciálnímu vylučování a zvýšení (tedy dvojnásobnému) povolené koncentrace dotyčné látky v moči. A že se farmakokinetické studie za těchto okolností dělají obtížně. A že to vysvětlení teda akceptovali. No.

                                  "The very unique situation in this case is that there was an increase of the dose in the preceding couple of days before the sample was taken on September 7. It's well documented that he was not feeling very well, that he had infection and exacerbation of his asthma. There were some claims that some of his diet and dietary supplements, and some of the medicines he took to treat his infection, could have also interacted with salbutamol.

                                  In the end the controlled pharmacokinetic study would not have been practical, not to say impossible, that was obvious. You cannot reproduce a lung infection and also mimic all the physical efforts required from an athlete during the Vuelta. We considered the evidence to be scientifically good enough so that there was enough doubt that these could have affected the secretion of salbutamol."

                                  http://www.cyclingnews.com/…netic-study/

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    jo a navíc, další zpráva (než to bude Tina citovat) – ta původní koncentrace byla nyní ještě přepočítána a snížena na 1200ng/ml. Retroaktivní aplikací nových standardů pro korekci při dehydrataci. :)

                                    „After a retroactive application of new standards for correcting an athlete's sal­butamol levels for dehydration, Froome's readings were still 20 per cent above the allowed limit. But the UCI accepted WADA's stance that Froome's test results were "not inconsistent with the ingestion of inhaled Salbutamol within the permitted maximum dose“ and that it is possible, „in rare cases“ that an athlete's urine sample could test for levels above the allowed limits even with the use of the permitted doses."

                                    0 0
                                    • Haryk  

                                      To snížení mě pobavilo. Zajímalo by mě, jakejma výpočtama k tomu dospěli…:). Je toho jaksi moc a když vidím toho ušatýho voluska, jak se všem směje do ksichtu a ten jeho říďa s :„great day for cycling“, (bože to jsou kecy)…, tak se mně zdá, že už nám na ty hlavy serou. Vzpomínám si, když Froome vyhrál první TdF, tak se ho ptali, jestli ji vyhraje 7 x jako Armstrong. On se čílil, že Armstrong přece DOPOVAL a on je ÚPLNĚ ČISTEJ. No není, no.

                                      0 0
                                      • cubista  

                                        Nerad používám sprostá slova, tak to napíšu co nejmírněji. Pro mě a hodně lidí je to prostě křivák.

                                        0 0
                                        • Delkim  

                                          Tak on poctivě drží hubu, sám si to neordinuje, křiváci jsou tady pro mne zejména ti druzí… manažer, týmový doktor, různí jejich poradci a pod.

                                          Jemu prostě řekli „ještě si foukni, ještě a ještě“…

                                          0 0
                                          • cubista  

                                            Tak to s tebou souhlasím, upřesnil si to dobře. I já to upřesním, spíše slaboch, který se neumí vzepřít. Ještě spíš chudák, který v tom soukolí musí poslouchat ty, co platí.

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              A ty bys na jeho místě byl ten morálně silný jedinec, který se vzepře a raději bude dojíždět na 15.+ místě ;-).

                                              Je tam smajlík …

                                              0 0
                                              • cubista  

                                                Já bych se totiž nikdy nestal profesionálním cyklistou. Protože bych nechtěl, aby do mě lili kdeco a já nevěděl co a musel poslouchat a spolupracovat. Proto píšu, že je to chudák, který je součástí soukolí. Ale to jsou prakticky všichni.

                                                Jinak cyklistiku mám rád. Jak se projet sám, tak se na ní dívat. Beru je jako gladiátory, kteří si to vybrali a ví, co riskují za dobré peníze. Ale i ti gladiátoři by měli mít stejné podmínky. Díky kauze Kudlanka budou snad mít všichni možnost inhalovat jako o život nebo se to zakáže všem.

                                                0 0
                              • Barak  

                                Pokud se nemýlím, tohle už je druhé vlákno ve dvou dnech, ve kterém požaduješ po svém názorovém oponentovi předložení jasného důkazu pro obhajobu jeho názoru. Asi je ti jasné, že B-F není sídlo rozvědky, jehož členové by odposlouchávali telefony a hackovali e-mailové účty. Trochu mi přijde, že pochopit nebo přijmout cizí názor, je v některých případech nad tvé schopnosti. Požadavek na předložení důkazu potom vnímáš jako cestu, jak nepřipustit další diskuzi. Je ti samozřejmě jasné, že nikdo zde žádné důkazy nemá.

                                Je mi trochu divné, chceš-li nějaký důkaz (fakta) že se nepozastavíš třeba nad řetězcem událostí jako odcizení notebooku s lékařskými zprávami, odstoupením lékaře atd. a nepřipustíš, že jde o zvláštní náhody. Samy o sobě by jednotlivé události asi nic neznamenaly. V celkovém kontextu však člověk chtě nechtě musí připustit, že o náhodu zřejmě nepůjde. A nejde-li o náhodu, nabízí se rovnou otázka – kdo a proč má na tom zájem.

                                0 0
                                • orm  

                                  Tobe prijde normani neco tvrdit, nekoho obvinovat, ikdyz je to na BF, a neuvest zdroj, ze kterych cerpam? Mne to prijde divne. Samozrejme, kazdy muze mit svuj nazor, ale at ho tak prezentuje. At to clovek prezentuje tak, ze je to jenom jeho domenka, a neprezentuje to jako fakta. To se podle me nedela ani zde na BF.

                                  Mam pocit, ze cioran-m jede podle mustru tisickrat opakovana lez se stava pravdou a ja se vzdy neudrzim a musim na to reagovat. Uz nebudu.

                                  0 0
                                  • Barak  

                                    Ale vždyť většina z toho jsou fakta, která byla již mnohokrát omilana ve sdělovacích prostředcích a odkazy jsou zde každou chvíli. Pokud toto a vedlejší Giro vlákno sledujes, musel jsi na ne narazit. Nebo pokud sleduje profi cyklistiku obecně. Je přece nesmysl do každého příspěvku pokazde kopírovat seznam zdrojů.

                                    A každý si z těchto informací tvoří nějaký názor, ktery je ovlivněn množstvím získaných informací, zivotnimi zkusenostmi a všeobecné jeho pohledem na svět. Zaujate stanovisko pak prezentuje zde. Vždyť je to v pořádku, nejsme u soudu, abys musel vše doložit do posledního slova. Jsme na kecacím serveru.

                                    0 0
                                    • milan.v  

                                      Amen… Je to tak…

                                      0 0
                                    • orm  

                                      Sorry, ale vzdyt sam priznal, ze neexistuje dukaz o tom, ze by Froome/Sky podplacel Wadu/UCI, ale to mu vubec nebrani v tom, aby podobne ocernujici spekulace siril. Beru, ze tobe to prijde ok, v poradku. Mne to ok neprijde.

                                      0 0
                                      • Barak  

                                        Za Armstronga uz tady to podplácení bylo a bylo prokázané. Proč by se to nemohlo opakovat? Jistě důkazy nejsou, jen domněnky.

                                        A podívej se, jaká korupce (prokazana) je treba ve FIFA nebo Olympijském výboru. A určitě by se dalo ve výčtu pokračovat.

                                        0 0
                                        • Hartmut  

                                          Je to tak. Doping a korupce jsou nedilnymi soucastmi profesionalniho sportu. Podle me existuji dve rozumne moznosti: nedivat se na to nebo to brat jako divadlo.

                                          Muj je ten prvni pripad. Drive jsem sledoval hokej – to jsem zabalil pote, co skoncil Teemu Selänne a ted nove jsem skoncil s cyklistikou, kdyz to (konecne) zabalil Bertik. Jedine, co me jeste zajimalo je, jestli Dawg dostane ban nebo ne. Musim se priznat, ze by me to docela uspokojilo, ale tak nejak jsem tusil, ze to nedopadne. :-D

                                          0 0
                                        • orm  

                                          Takze stigma je nesmazatelne? Jednou nekdo neco provedl a uz to na nem zustane do konce zivota? Co Nemci, porad na ne koukas jako na masove vrahy?

                                          Toto je prave logika kterou nechapu a popravde me toto mysleni u lidi desi. Ma WADA/UCI nejaka pravidla? Byla tato pravidla porusena v pripade Frooma porusena? Pokud ano, jake pravidlo bylo poruseno? Pokud nejsi schopen dolozit, ze porusili vlastni pravidla, tak o cem se tu bavime?

                                          0 0
                                          • Barak  

                                            Nevím, jestli má smysl zabredat do tohoto směru diskuze. Asi bych nenazyval stigma, ale když už nekde prokázána korupce byla, neznamená to, že se tam opet objevit nemůže. Neříkám, že to tak je, ale ty tu možnost ani nepripustis. Nechápu.

                                            Je mi jasné, že asi mas rád všechno škatule, jednoznačné a jasné. Prostě černá nebo bílá. Nic mezi tím. Chtěl bys, aby se dalo říct, bylo porušeno pravidlo xy a predlozit důkaz. Zkus ale někdy číst mezi řádky…

                                            0 0
                                            • orm  

                                              Myslim, ze se nechapem. Ja vam neberu to si spradat konspiracni teorie a fabulovat si veci. Na to samozrejme mate pravo. Vadi mne, ze to tu nekdo prezentuje jako fakta. Kdyz se zeptam, zda ma pro svoje tvrzeni nejaky dukaz, tak nic nema a jeste rekne, ze nic takoveho neexistuje. WTF.

                                              Neprezentujte vase fabulace jako fakta a nereknu ani slovo. Myslim, ze bys take nebyl rad, kdyby takhle fungovalo pravo. Kdyby na zaklade toho, ze se nekdo podiva do sve kristalove koule jsi sel sedet. Presne to se tu predvadi.

                                              0 0
                                              • Barak  

                                                No, většina z toho jsou ale fakta. Chybi jen poslední díl do skládacky a to až to praskne.

                                                Hele, pojďme raději na kolo. Mám půjčené testovací kolo na silnici, tak ho jedu vyzkoušet.

                                                0 0
                                              • Hartmut  

                                                Ja treba tohle sice chapu, ale prezentovat jako fakta to, co vyblijou organizace profesionalniho sportu, mi prijde jeste problematictejsi.

                                                0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Dovolím si , poté, co jsi mne vztekle nařkl ze lži, účelové fabulace etc. ,když jsem akorát uvedl, koneckonců i v angličtině a s odkazem, o metodách chováni Sky prokazatelná a známá fakta, kdekoli dohledatelná (včetně Brailsfordových účelovych fabulací a lží), která evidentně vedou k pochybnostem o čemkoli, co Sky a Brailsford dělají, obhajují a tvrdí , jednu osobní poznámku, ačkoli to jinak nemám ve zvyku: ty jsi, orme, asi tak trochu blbej, viď? :)

                                    0 0
                                    • tromboonen  

                                      Ach jo… nikdo neříká, že lžeš, ale přiznej si, že se necháváš trochu ovlivnit svou řekněme až nenávistí ke SKY a Brailsfordovi… uvádíš informace, ale taky z nich vyvozené NÁZORY lidí z cyklistického prostředí… fair enough, ale stejně tak se v diskusi o stejných faktech objevují názory neutrální nebo opačné. Ta Tvoje zatvrzelost je už trochu moc, myslím, že Tvý názory Ti nikdo nebere a dokonce si je rádi přečtem, ale nepovyšuj je na jedinou pravdu (jsou částečně založeny na dohadech) a neber ostatním možnost vyjádřit jinej názor.

                                      Já se do toho odmítám zamotávat, jen když je tohle vlákno shodou okolností moje/mnou založené, tak jsem měl potřebu tohle poznamenat, stejně jako když jsi blbě útočil na Tinu za její kola, tohle nepovažuju za nejlepší vizitku, ber to jako informaci.

                                      0 0
                                      • Barak  

                                        Laska ke Sky jako tvoje laska k Rusku, ktera se jako cervena nit line celym B-F.;)

                                        0 0
                                        • tromboonen  

                                          Ale hovno, Sky nemusím, ale nemusím taky demagogy.

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            Tak se podívej do slovníku cizích slov, co je to ta demagogie.

                                            0 0
                                            • tromboonen  

                                              Koukám, že máš dneska útočnou… takže si mé přátelské doporučení asi k srdci nevezmeš, škoda.

                                              0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                Jo; už mě ty kecy od druhejch, který se staraj o mě, ačkoli já se o ně nestarám vůbec, trochu přestávají bavit, víš?

                                                0 0
                                        • Barak  

                                          Myslel jsem to tak, že cioran-m ma stejne rád Sky jako ty Rusko.

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            Já mám taky rád Rusko – toho se už nezbavím. Na Puškinovi, Lermontovovi pak Dostojevským a pozdějc Cvětajevové jsem vyrůstal! :)

                                            0 0
                                            • Barak  

                                              Ano, Rusko dalo světu mnoho dobrého. I to, co nikdo nechtěl.:)

                                              0 0
                                          • tromboonen  

                                            Aha, chybělo tam pár prvků větné stavby… Rusko mi nevadí, vadí mi Rusáci, což není to samý, jako Rusové…

                                            0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Tak se do toho teda furt nemotej. Orm napsal, že lžu. Nepsal jsem, že jsi blbej ty, ale orm. A do nikoho se, pokud mě bez argumentu k věci samé neosolí, sám neseru. Nenávist opravdu asi neznám – ale nechat ze sebe dělat blba krz evidentní, krz love zvýhodněný manýry jednoho týmu, kterej takto funguje léta a podle mého mínění kurví cyklistiku, kterou mám rád, nehodlám. A Tina se primárně navážela do mne (ne já do ní) s tezí, že co má být podle pravidel interní záležitost, nemá se dostat ven, i když to teda smrdí. S tímhle já prostě nesouhlasím a taky jsem napsal proč – ostatně, důsledky takového postoje jsou známé – a všude možně. Jednou jsem ujel, protože jsem zmínil její kolo, které by při možnostech, které sama má, mohlo prostě vypadat líp. OK, stane se; a jestli to byl až tak “blbej útok”, ja píšeš, nevím, ale uznávám to a taky jsem se omluvil. (Teda v tomto kontextu – názor na to kolo mám samozřejmě stejnej dál ). :) A pokud ti můj postoj k této věci tady přijde nějak extrémní (do té míry, že tě napadlo slovo “nenávist”) zkus se podívat na názor cyklistické veřejnosti kdekoli na světě – doporučuji zejména servry s anglickým jazykem,třeba zrovna ty britské.

                                        0 0
                                        • tromboonen  

                                          Tak ještě jednou, Tvůj názor OK, ale nenavážej se do lidí, kteý maj jinej, nebo spíš ne tak extrémní, toť vše.

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            Tak ještě jednou: nenavážim se nikdy do nikoho, pokud se dotyčný před tím nenavezl (bez argumentu k věci) do mne. A můj názor na konkrétně tuto věc netoliko není “extrémní”, natož “nenávistnej”, ale dokonce je v tuto chvíli ve světě mezi cyklistickou veřejností názorem patrně převažujícím. Jsi-li mocen anglického jazyka (o ostatních nemluvě) snadno se o tom můžeš kdekoli přesvědčit. A jen tak na zavěr – co kdyby ses už staral o někoho jinýho a mne nechal bejt? :) Nic ve zlým, ale není to špatně míněná rada. :)

                                            0 0
                                            • tromboonen  

                                              Tak se shoděme, že se neshodnem, mě ta debata ani tak nepálí, jen mám pocit, že si tady zbytečně děláš nepřátele, já se nepokakám, když na mě vytáhneš cizí slovo, ale je zbytečné sehádat, když zas tak o moc nejde, respektive stejně to neovlivníme, můžem s tím nesouhlasit, může nám to být jedno, můžem být proti, rozhodnutí proběhlo a časem se dozvíme i podrobnosti, ale proč si kvůli tomu tady chodit po krku?

                                              A (on začal, on řekl že jsem blb, tak já mu těď taky říkám že je blb), sorry jako, ale to by vzdělanec jako Ty co všechny poučuje dělat nemusel, nemyslíš?

                                              0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            Ehhm?

                                            0 0
                                        • orm  

                                          Hmm, moje kristalova koule rekla, ze si ***** a tim bych to ukoncil :-). Preji hezky den pane inteligent, pac a pusu.

                                          0 0
    • Delkim  

      Zrovna teď na Prima max

      0 0
    • jkcz  

      http://www.roadcycling.cz/…z-keldermana

      Prestoze si nemyslim, ze by Tom mohl po Giro zajet slusne TDF, tak smolik veliky :(

      0 0
    • Tina  

      Koniec jednoplacky u 3T Strada a Aqua Blue Sport. Príchádza 3T Strada Due

      https://www.cyclingweekly.com/…ption-385062

      0 0
      • madik  

        A to zacnou jezdit eTap HRD?

        0 0
      • Smazaný účet  

        Je to asi vzhledem k okolnostem v tuto chvíli rozumný „krok zpět“. Však ony jednoplošníky také neměly v první světové na růžích ustláno, ale jejich čas přišel…

        0 0
      • milan.v  

        Zajímavá info…

        0 0
      • tromboonen  

        Nejen spadlej řetěz, někdo z Aquablue taky onehdy kafral na twitteru že musel točit nějakou šílenou kadenci… Podle mě od začátku blbej nápad, bylo jen otázkou času, kdy změněj bike sponzora nebo bike sponzor změní svůj koncept.

        0 0
      • snas89  

        Myslim ze rozumnej krok

        0 0
      • Honzas  

        Cely to vypada jako velkej sukces ;-)

        http://www.roadcycling.cz/…-sport-konci

        „Tým letos vyhrál zatím jen čtyři závody a má přetrvávající problémy s dodavatelem kol 3T, který závodníkům poskytl kola jen s jedním převodníkem a řazením Sram, které několikrát zabránilo cyklistům Aqua Blue Sport usilovat o lepší výsledky.“

        0 0
    • robb  

      Zajímavý rozhovor

      https://rouleur.cc/…-vuillermoz/

      0 0
    • milan.v  

      Zůstane Thomas ve Sky? A kde pojedou Češi? Otazníky po konci Tour

      https://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

      0 0
      • tromboonen  

        Vincenzo Nibali, Richie Porte a Rigoberto Uran si na španělské Grand Tour, startující 25. srpna v Malaze, chtějí spravit chuť poté, co je zlomené kosti vyhnaly z Tour…

        To se dá tak rychle vyléčit klička nebo obratel a ještě stihnout potrénovat???

        Movistar opět nasadí trio svých lídrů Mikela Landu, Naira Quintanu a Alejandra Valverdeho.

        No comment :)

        0 0
        • McBlacky  

          no musí se modlit, aby na to znova nepadli.

          Movis :) :) :)

          0 0
        • cubista  

          Možná to bude nejlepší GT z těch 3 letošních. Každopádně je na co se těšit.

          0 0
          • jkcz  

            Giro bylo super. Tedy az na viteze (pro me), ale cely prubeh zavodu byl uzasny.

            0 0
      • cubista  

        Být Géčkem, tak přestoupím. Možná za menší peníz, ale jistotu lídra. Aby ve Sky nedopadl podobně jako Štyby u QS. Ve Sky bude pořád Kudlanka číslo jedna. Letos taky pořád tlačili Kudlanku a díky, že mu došlo. Ale nedojít, tak Géčko potopili.

        0 0
        • tromboonen  

          No jo, ale měl by jinde (kór u takovejch jako Bahrain atd.) stejnou podporu (když se to sejde) jak teamu, tak ostatních?

          0 0
          • Barak  

            Musel by holt obšlehnout styl závodění od Sagana. Pod kopcem se zařadiit na konec vláčku svých bývalých parťáků ze Sky a vyvézt se s nimi nahoru.:-)

            0 0
            • McBlacky  

              něco jiného je koncovka a hodinový kopec. Čím jsi ve vláčku dál, tím se za to víc cuká a to se nasčítá.

              0 0
    • milan.v  

      Víme něco nového o Josefu Černém nebo Leopoldu Königovi?

      0 0
      • McBlacky  

        S Koenigem to bude vážný, už ani nedává posty na socky :)

        0 0
        • Barak  

          Ty jeho úsměvy nad kávičkou, jakože pohoda, mě teda dostávaly.:-)

          0 0
        • orm  

          Muj tip je, ze uz nebude jezdit. Myslel jsem, ze do bory mel podepsano dva roky, ale podle clanku co jsem cetl, tak ma jeste rok pohodicku. Pak uz asi konecna pokud se neda dohromady a neco nezajede.

          0 0
          • milan.v  

            Já to vidím stejně…

            0 0
            • cubista  

              Ale svoje si zajel. Nikdy bych neřekl, že zrovna on dá TOP10 ve všech třech GT. To už mu nikdo nevezme.

              0 0
    • Canyon325  

      keď to povedal Schleck, tak to tak bude

      0 0
    • milan.v  

      Van Aert prokazuje svou vysokou výkonnost na silnici – vítězství v 2. etapě Tour of Denmark, před cílovou rovinkou krátké stoupání, tak si je tam namazal na chleba…

      0 0
      • tromboonen  

        No, stoupání… jejich nejvyšší hora má 176 m :)

        0 0
      • McBlacky  

        oni tam patří k silným teamům, z WT tam bylo pár slabších jednotlivců bez teamu, tak to zase takový překvápko není. Wout je tam největší star společně s Coqardem.

        0 0
        • robb  

          Jasný že kdyby tam byly silnější týmy, tak by to neměl tak „jednoduché“. Ale kdyby to bylo na férovku s nějakým klasikářem z WT v tom kopci, tak by mu jich tam taky moc neuviselo.

          0 0
    • robb  

      Hodně ošklivá nehoda na dnešním San Sebastianu

      http://www.steephill.tv/…tbrightcove/?…

      http://www.cyclingnews.com/…stian-crash/

      0 0
      • Neťa  

        A přitom v tak nenápadné situaci. Co se tam mohlo stát? Hnus, Bernal má dolámaný obličej (ten ty pády a zranění zatím hodně přitahuje, doufám, že ho to pustí) a Landa bederní obratel.

        0 0
        • Canyon325  

          vraj sa Ben King obzrel dozadu, potom zazmätkoval a takto to dopadlo… riadny facepalm

          0 0
    • ememem1  

      mu to nezavodenie dako lezie na mozog https://x.sportky.zoznam.sk/…memu-hercovi

      0 0
    • milan.v  

      Tak podlaháři zase jedou, o fous to nevyšlo v první etapě Tour of Poland, Alaphilippe už to ale dokázal v klasice San Sebastián, neskutečné …

      0 0
      • Smazaný účet  

        Je skvělej. Moh by vyhrát aji na podzim v Tyrolsku. Už bych to Francouzům i docela přál. Samozřejmě, pokud si Peter náhodou neřekne, že by to vlastně moh doopravdy zkusit, že by to byla sranda a trochu nezhubne… :) Ale to je asi tak trochu sci-fi.

        0 0
        • milan.v  

          Kdybych si měl tipnout, dám ho určitě do první trojky, možná na vítězství…

          Všichni víme, ta trať je extrémně náročná, bude sedět přesně jezdcům jeho stylu a formátu, navíc má vyladěnou formu, tak snad mu vydrží.

          Hodně bych si přál, aby náš Roman Kreuziger byl v topu a třeba i útočil na medaili, ale dle jeho formy v této sezóně to není tak ideální, navíc jak pořád domestikuje, přijde mi, že ztrácí vítězný instinkt, jestli už ho neztratil…

          Pak už mě napadá jen Hirt a ten nemá formu už vůbec, ledaže by mu šla nahoru v druhé půlce sezóny, ale tak nejméně o dvě, tři třídy… :o)

          0 0
          • McBlacky  

            Insbruck bude zajímavej. Trochu to tam znám a teda ve městě je pár špeků a jsem zvědav jak se s tím popasují. Kus to povede po silnicích kde jezdí tramvaj, na náměstí jsou kostky (lehký teda) a je tam pár hodně záludných míst, kde to jde ze široký do úzký. Zvlášť v poslední kole bude brutál loktovačka o nájezd pod kopec na Igls už ve městě a pak serpentinky pod hradem, do těch se bude určitě brzdit :) Tenhle kopec není extra selektivní (pro World Tour) a sjezd je high speed, kde se dá něco sjet, ve městě už pak to je dost brzda plyn, solo jezdec by musel mít dost náskok (tipuju 20sec), aby to vydržel do cíle, nevím jestli je reálný to najet v tom kopci a nevyřídit se úplně..

            Poslední kopec neznám, parametry 2,6km/270m/10,5%) – podobný kopce se jezdí na Vueltě, třeba Ermita St. Lucia (3,4km/303m/9,7%), KOM tam má TJ Van Garderen s časem 9.38 a VAM 1886. Tohle je mírně kratší, ale ne o tolik nižší, takže to bude cca 8.30, pokud počítáme VAM kolem 1900. Na Stravě zatím jako segment je jen varianta 1,82km, 236m, 13% a KOM tam je za 9:02 ale s VAM 1570, druhej čas tam má Nibali, třetí De Marchi ale nejeli to nadoraz.

            Za mě Valverde, Nibali, Kwiatko, Bardet, Martin z těch top jezdců, Alaphilippe by musel být kouzelník, aby udržel formu od Tour až do Innsbrucku. Kdo bude nahoře s 15sec a udrží to ve sjezdu to má v kapse. Rovina do cíle je cca 2,5km a tam toho každej bude mít plný zuby a čelo budou jednotlivci. Po představení na Tour bych dal jako jokera Rogliče

            0 0
            • milan.v  

              Já si trať projel zatím na Zwiftu, což se samozřejmě nedá srovnávat, ale člověk si udělá alespoň lepší představu a je to celkem masakr…

              0 0
            • JFtryall  

              Tezko rict, bude to mazec. Asi i Pinot by mohl jet dobre, jestli bude v cajku a Uran tohle taky celkem umi nebo Henao.

              0 0
          • robb  

            „Hodně bych si přál, aby náš Roman Kreuziger byl v topu a třeba i útočil na medaili, ale dle jeho formy v této sezóně to není tak ideální, navíc jak pořád domestikuje, přijde mi, že ztrácí vítězný instinkt, jestli už ho neztratil…“

            No zrovna na Ardenách jezdil super

            0 0
            • milan.v  

              To máš pravdu, tam nejel špatně, dle mého to ale byla výjimka potvrzující pravidlo letošní sezóny.

              0 0
    • jkcz  

      Slušná myška od Ackermanna. To může být chlapec rád, že z toho nebyla nějaká hnusná smotka.

      http://www.steephill.tv/…tbrightcove/?…

      0 0
      • Neťa  

        Tohle bylo od obou na totálně vypnutou hlavu. Na podívání super, ovšem ta míra nebezpečí tam asi nebyla úplně malá :-)

        0 0
      • milan.v  

        Něco takového už jsem dlouho neviděl, navíc ta výbušnost, s jakou to dával…

        0 0
        • Neťa  

          Dívám se na to pořád a pořád si nejsem jist, zda to bylo v cajku nebo na disknutí, chtělo by to pohled nějakého odborníka. Rychlí teda byli oba brutálně, ale nějak si myslím, že je hlavně zásluha Van Poppela, že to nedopadlo špatně. Neskutečně to tam uřídil.

          0 0
          • robb  

            Asi by to měla být diskvalifikace. Vždyť přejel prakticky z levé strany až na pravou.

            0 0
    • milan.v  

      Co dvakrát podlahářům nevyšlo, napotřetí už ano…

      http://supercycling.cz/…lvaro-hodeg/#…

      0 0
    • iron.hide  

      Peto na svojej predchadzajucej Vuelte :)

      https://www.cas.sk/…zit-nechcel/

      0 0
    • robb  

      Tratě pro silniční cyklistiku na Olympiádě v Tokiu 2020

      https://twitter.com/…318518280192

      0 0
    • robb  

      Nějaké ty přestupy

      https://caferoubaix.com/…d-transfers/

      0 0
    • robb  

      Rozhovor s F.Raboňem o práci pro KALAS a o práci domestika

      https://rouleur.cc/…ish-cycling/

      0 0
    • robb  

      Něco k dnešnímu závodu o mistra Evropy

      https://www.podiumcafe.com/…s-of-glasgow

      0 0
    • tvargy  

      Křižák do Dimension Data https://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

      0 0
      • milan.v  

        Tak to je překvapení! :-o

        Bude mu lépe, navíc když pojedou na něj, třeba v sobě ještě vykřeše toho lídra týmu…

        0 0
      • MiKED  

        Dobrá zpráva. Už to vypadalo, že se chce jako domestik jen zajistit na penzi.

        Tak snad klapnou ony sliby.

        0 0
    • Jamin  

      Evropskej šampionát:

      Pepa černý jede v úniku od začátku, nevíte někdo proč neveze dres mistra republiky? Nesmí?

      0 0
      • milan.v  

        Kde to sleduješ?

        0 0
      • robb  

        Počítá někdo ty defekty?

        0 0
      • robb  

        Ani Van Der Poel ho nemá, další asi taky ne.

        0 0
      • zbartos  

        Na konci to vypadalo, že čekali na ty kluky co spadli v posledním pádu, aby si to pak všichni rozdali na férovku. Mathieu se chytře držel za v závěru asi nejznámějším finišerem Trentinem, aby nakonec zůstal o kousek za ním, následován těsně Woutem. Oba mladí cyklokrosaři dokázali (po cca 5:50 hod ! v dešti místy na dlažbě a v prostoru lemovaném nebezpečnými zábranami), že jejich schopnosti jsou skutečně mimo normál.

        0 0
        • zbartos  

          Teď jsem se podíval, jaké měl Matteo v minulosti výsledky a on byl v roce 2007 juniorským mistrem Itále v cyklokrosu. Takže 3 cyklokrosaři… Viz https://en.wikipedia.org/…tteo_Trentin .

          0 0
          • Paja  

            Z tohoto pohledu posledni 3 silnicni MS vyhral taky cyklokrosar, Sagan byl totiz pred 10 lety druhej na juniorskym MS v cyklokrosu ;)

            0 0
          • robb  

            No v balíku těch medailistů s cyklokrosu bude asi víc. Kreuziger má nějakou placku, Greipel má nějakou s kateg. do 23, a bůhví kolik takových tam je.

            0 0
        • robb  

          Taky by se nemělo zapomenout na D.Cimolaie, který odvedl neskutečnou práci.

          0 0
    • milan.v  

      Matteo Trentin mistrem Evropy, Štybar na 24. místě

      "Český lídr Zdeněk Štybar se po celou dobu závodu pohyboval v hlavním pelotonu. Rozhodující nástup ale nezachytil a dokončil na 24. místě: „Závod nebyl vůbec jednoduchý, kromě deště také hodně foukalo. Okruh byl technický, jakmile se na čele zrychlilo, na konci pelotonu byla selekce. Z mé strany to sice nebylo úplně ono, ale na to, že to byl pro mě závod po dlouhé době, jelo se mi celkem dobře. Udělal jsem trochu chybu, když odjížděla ta skupina, byl jsem tam, ale svěsil jsem nohy, protože za mnou byl ještě celý balík, nečekal jsem, že se rozdělí a podaří se jim odjet. Po závodě se to ale lehko říká…“ okomentoval v cíli průběh závodu Štybar.

      Z ostatních českých jezdců závod nikdo nedokončil, přesto byly české barvy v jeho průběhu, zejména zásluhou Černého, vidět. Práci týmu ale Štybar pochválil: „Kluci z týmu dělali, co mohli. Nejvíce mi pomohl Háča (pozn. Vojtěch Hačecký), Pepa taky podal velký výkon, když strávil většinu závodu v úniku.“

      Poslední vystoupení silniční reprezentace na ME v Glasgow zhodnotil také trenér Tomáš Konečný: „Trať byla náročnější, než vypadala. Podmínky navíc ztížilo počasí. Jak říká Zdeněk, byla to selekce. Několik kol před cílem se začalo hodně nastupovat a málokdo udržel tempo s nejlepšími. Štybar tam byl bez problémů, bohužel ale nezachytil rozhodující nástup, sice by tam byl v oslabení oproti Italům, Belgičanům a Holanďanům, ale měl by šanci na dobré umístění, je to škoda.“"

      Ano, škoda …

      0 0
    • milan.v  

      Už je to skoro nudné, ale podlaháři dnes další zářez – Jacobsen první etapu BinckBank Tour 2018, Štybar k tomu významně přispěl …

      0 0
    • Tina  

      Celkom zaujímavé čítanie.

      The Outer Line: Tour de Trump with a Russian accent

      0 0
    • milan.v  

      Štybar spurtoval třetí na závodě Binkck Bank Tour

      Super, konečně zase někde bedna!

      0 0
    • MiKED  

      Cyklistický tým Elkov Author se jako první ryze česká stáj v historii zúčastní časovky družstev na MS.Světová unie jej nominovala na základě žebříčku. (víc jsem toho zatím nenašel)

      0 0
    • cubista  

      https://www.sport.cz/…o-zivot.html#…

      Držme všechny palce.

      0 0
    • Canyon325  

      Ťoupalík vyhral 3. etapu Arctic Race of Norway, druhý Van der Poel

      0 0
      • milan.v  

        Skvělé, co se mi hodně líbilo, že se MVDP upřímně radoval z vítězství týmového parťáka Ťoupalíka, jako by vyhrál sám..

        0 0
    • oberleutnant Weiss  

      Štyby dneska opět třetí v etapě a navrch celkový vítěz bodovačky na Binck Bank Tour 2018!

      0 0
    • cubista  

      Hrochu, bude tipo Vuelta? Těšíme se.

      0 0
    • Delkim  

      Černý do BMC, pěkně!

      https://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

      0 0
      • milan.v  

        Moc pěkně, ten tým je mezi těmi lepšími, kam se mohl dostat, to mě vážně po ránu potěšilo.. :o)

        0 0
        • tromboonen  

          Akorát to už moc BMC nebude…

          0 0
          • ememem1  

            nicmenej mate v pro tour 5 ludi, jeden sice zdochlina, dalsi uz trocha za zenitom ale furt 5. my jedneho a za nim ani obraz ani zvuk.

            0 0
            • oberleutnant Weiss  

              Moc přehled tedy evidentně nemáš – jen v B-H jsou i po odchodu Koláře pořád ještě 3 – Baška a 2 Sagani…

              0 0
        • McBlacky  

          sleduj novinky. BMC bude už úplně něco jiného. Top jezdci většina odešla a licenci přebírá CCC

          0 0
          • milan.v  

            Já přece vím, ale to neznamená, že ten tým bude slabý, naopak dostane své příležitosti ukázat, co v něm je…

            0 0
    • milan.v  

      Podlaháři kam přijedou, tam to sbírají jak hrušky… První etapa Tour of Germany – Hodeg, druhá etapa – Schachmann… To už je neskutečné…

      0 0
      • oberleutnant Weiss  

        Jojo – ještě nezačala Vuelta a už mají v sezóně víc vítězství než loni za celý rok – a že to nebyl nijak slabý rok…

        0 0
    • oberleutnant Weiss  

      Arnaud Démare si kapánek spravil chuť na Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine – vítěz všech pěti etap včetně časovky a tedy překvapivě i celého závodu, čímž ztrojnásobil počet svých letošních vítězství…

      0 0
    • robb  

      Dnes slaví 71.narozeniny Roger De Vlaeminck

      Tohle jsou jeho úspěchy.

      4×Paris-Roubaix

      3×Milano-Sanremo

      2×Il Lombardia

      Ronde van Vlaanderen

      Liege-Bastogne-Liege

      2×Omloop Het Nieuwsblad

      2×Kuurne-Brussels-Kuurne

      Brabantse Pijl

      E3

      Fleche Wallonne

      6×Tirreno-Adriatico

      Tour de Suisse

      24 etap na Grand tour

      a taky byl mistrem světa v cyklokrosu

      0 0
      • Smazaný účet  

        Cikán byl skvělej. Ale taky dost bez skrupulí. Jsou lidi, kteří mu tohle dodnes asi nemůžou zapomenout. Třeba Freddy Maertens.

        0 0
    • robb  

      Silnice se to netýká, ale nemohl jsem najít vlákno o horských kolech

      https://mtbs.cz/…nk-a-fitness#…

      0 0
    • robb  

      Trošku jiný terén než na Vueltě

      https://livestream.com/…sMerksem2018

      0 0
    • tromboonen  

      To by se Kňourek z rady rozhlasu asi okotil:

      https://www.bbc.com/…von-45414022?…

      0 0
    • jkcz  

      Tak nam prijdou o vikendu na Vuelte trochu kopecky a s nimi i Covadonga. Skoro bych si i koupil tento dres, ale proc ho probuh delaji bez limecku.Soucasne vecerni navraty ze svihu uz teplotne nejsou zrovna jako ve Spanelsku.

      http://www.kalas.cz/katalog?…

      0 0
      • tromboonen  

        Nejspíš to bude tím, že je to série VERANO :)

        0 0
      • madik  

        Ja chybejici limecek maximalne chvalim. Asi mam sirsi krk ci co, ale vsechny drezy musim vozit s rozepnutym limeckem, aby me to neskrtilo. Kdyby ta kolekce nestala takovou raketu, tak bych urcite koupil. Snad toho usili hodne a o vanocich bude ve sleve..

        0 0
    • milan.v  

      Dneska nějaký funkční link?

      0 0
      • milan.v  

        Hmmm, zrovna u Frooma mě to překvapuje…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Řek bych, že Froome bude tu osmnáctou nebo kolikátou etapu Gira (ještě s Tour, která pak následovala) – jaksi vydýchávat ještě dost dlouho. A Geraint měl letos celý rok dost náročný program a ve dvou etapových závodech ve Francii jel opravdu velmi dobře (a kupodivu ani nepadal). Musí toho mít už asi taky dost. Ostatně, pokud se mistrovství světa na silnici týče, Británci na na něm stejně (není-li to tedy po úplné rovině a nejede se jen na Cava) nezřídka disciplinovaně vzdávají jako jeden muž… :) Spíš by mě opravdu zajímalo, jak to celé v tom Rakousku nakonec dopadne. Myslím, že dost by tam mohlo záležet kromě jiného i na počasí.

          0 0
          • tromboonen  

            Géčko hlavně od Paříže jede první ligu v pivě a dost možná i něčem lepším…

            0 0
          • snas89  

            Stejne vyhraje sagan:)))

            0 0
            • CzechJoker  

              Mám určitý pocit, že profil zvolili právě s ohledem na Sagvana.

              0 0
              • tromboonen  

                Hele on teď pošetřil, prdel se mu hojí, Slovenská diplomacie intenzivně pracuje na eliminaci skoro všech vrchařů, Křižák mu udělá superdomestika… to dáme!

                0 0
          • robb  

            Přál bych to spíše klasikáři, než čistokrevnému vrchaři. Jako takový tajný tip jsem měl Benoota, ale spíš bych to viděl na Nibaliho, Kwiatka, Urana, apod.

            0 0
    • milan.v  

      Roche odchází do Sunwebu

      A sakra, toto jsem zachytil teprve dnes… :o/

      Klasikář, který to umí na ardenských klasikách, jde do týmu k Romanu Kreuzigerovi…

      Gasparotto odchází do Dimension Data

      0 0
    • milan.v  

      Krásně Štybar GP Quebec 2018 – 6. místo

      http://www.steephill.tv/…tbrightcove/?…

      0 0
      • robb  

        Roman tam na konci hezky potáhl, akorát tam snad nikdo od nich na konci nebyl.

        Štyby super, trošku se tam asi nechal zavřít. Uvidíme jestli ještě pojede třeba Paříž Tour nebo nějakou jinou klasiku na podzim.

        0 0
    • robb  

      Další Kanadská klasika už dnes večer

      http://www.sportnewscycling.sk/…lvek-predtym

      0 0
      • tromboonen  

        Se mu nedivím…

        0 0
      • Smazaný účet  

        Hlavně se nedivím Sky, že o něj tak stojí. Jedinej víceméně přijatelnej – neléčenej a tak vůbec… :)

        0 0
        • tromboonen  

          A navíc miláček publika, jistě to bude jenom PR operace, ale počkej, má on vůbec astma???

          0 0
          • Smazaný účet  

            Nemá, právě. Je z Walesu. Odpočiň si.

            0 0
            • tromboonen  

              Já myslel, že Skyčka nikoho bez astma neberou… v Tvý verzi reality. Wales je plnej údolí s uhelnejma dolama a továrnama, nějaký to astma se tam určitě najde, ne?

              0 0
              • Smazaný účet  

                Zdá se, podle tvých reakcí na cokoli, co napíšu, že tě musím bavit ještě víc, než mne celý to Sky…:))

                0 0
                • tromboonen  

                  Zas si tak nefandi, jen si dělám srandu, moc práce to nedá :)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    To je bezpochyby pravda. Ani osmiletému dítěti by to, co obvykle píšeš, moc práce nedalo… :)

                    0 0
                    • tromboonen  

                      Zato na ty Tvoje referáty musí mít člověk aspoň dvě vysoké školy života a pokud možno i mateřskou, ale rozhodně ne dovolenou, že jo? :)

                      0 0
    • milan.v  

      Karel Vacek přestupuje do Hagens Berman Axeon

      http://www.roadcycling.cz/…berman-axeon

      Super zpráva, skvělý krok!

      0 0
    • milan.v  

      Podlaháři další zářez – Alaphilippe 1. etapa Okolo Slovenska, Černý 12…

      http://www.roadcycling.cz/…rbskem-plese

      0 0
    • robb  

      Něco málo k trati mistrovství světa

      https://www.eltiodelmazo.com/…e-innsbruck/

      0 0
      • cubista  

        Tu rampu pojedou v každém okruhu nebo je to poslední stoupání?

        0 0
        • milan.v  

          Jen na závěr…

          0 0
        • robb  

          Jen v posledním kopci. No pokud budou taktizovat a nechají to až na konec, tak bych se nedivil kdyby se tam s nimi Sagan udržel až do konce.

          0 0
          • cubista  

            Možné je vše. Jak píšu jinde, dnes Moscon utrhl Pozza jako zralou jahodu. A v pohodě se udržel Bardeta. A Sagič?

            0 0
    • cubista  

      Giro della Toscana – Moscon v kopci udržel krok s Bardetem, utrhli Pozzoviva, a pak už si to ve sprintu pohlídal. A pak že Sky vyhodí. Ten by našel práce:-)

      0 0
    • tromboonen  

      TVL Klokani nám nějak lezou z kapsy: https://www.greenedgecycling.com/…dtour-leader… to vypadá, že by to mladej Simon moh udržet, jestli Sagič nebo valve nevyhrajou v Innsbrucku…

      0 0
    • milan.v  

      Pokud jste ještě nečetli, pár zajímavých přestupů…

      0 0
    • cubista  

      Včera Hradečáci 12.místo v časovce MS. Super výsledek.

      0 0
    • Smazaný účet  

      In margine:

      https://www.theguardian.com/…rldwide-news

      https://www.nytimes.com/…ney-sky.html

      Zda vůbec a případně jak se tohle dotkne také budoucnosti týmu profi cyklistiky, je samozřejmě zatím nejasné.

      0 0
      • tromboonen  

        Jak se to projeví v cyklistice nevím, ale jinak docela dobrá zpráva, Murdoch, Fox i Mickey ostrouhali, všechno to jsou co se zpravodajství týče dost nahovno subjekty…

        0 0
    • team_daddy  

      V 53×11 ma byt nejaka „analyza“ ohledne Koniga. Muzete nekdo prozradit, co tam vyspekulovali?

      0 0
      • milan.v  

        Tak to se hned kouknu…

        0 0
      • tromboonen  

        Že mu od jistý doby jede huba líp, než nohy? (dělám si srandu, se může stát, plus co jsem zaznamenal, tak už o sobě neprohlašuje, že vyhraje TdF) :)

        0 0
        • robb  

          Tak v top formě je k tomu z čechů nejblíž. Super časovkář, co se nebojí za to vzít v kopcích. A to že se občas vyjadřoval k politice? Je to občan české republiky, tak se k tomu může vyjadřovat, ne? Jako každý jiný pepík na internetu.

          0 0
          • tromboonen  

            Mě vůbec nevadilo, že se vyjadřoval k politice, narážel jsem pouze na jeho (jednu dobu) velmi silné řeči o vlastních sportovních schopnostech, a i to jako vtip :)

            0 0
            • raw 4  

              Jako, že je jeden z nejlepších sjezdařů v peletonu? :-) Myslím si, že jak je náchylnější k zranění tak ho ve Sky dost utavili a plus šel přes závit…a tělo řeklo stop ..

              0 0
              • gemini  

                Míval zdravotní potíže už v Boře ( tehdy NetAp ) – před přestupem do Sky…

                0 0
              • tromboonen  

                No a říkal o sobě tuším i jiný věci… dostat se jako neznámý jezdec malýho teamu, kterej/kterýho nikdo moc nehlídá do první desítky je jedna věc, dostat se na bednu nebo vyhrát (kór Tour) je něco úplně jinýho, to podle mě sám věděl a stejně si lhal do kalhot a v TV mluvil jako kdyby to už měl vyhraný, ale třeba to je jeho způsob motivace, jinak mi připadá jako sympoš…

                0 0
                • raw 4  

                  Souhlas… přesně klobouk dolů jak se vypracoval a kam se až dostal…za mě i plus, že se nebál říci svůj názor

                  0 0
          • Martin_75  

            richtig.. dneska se kde kdo vyjadřuje kde k čemu, výživné diskuze pod kde jakým článkem jsou toho důkazem a pak když se k něčemu vyjádří nějaký sportovec nebo jiná osoba, která je ve veřejném prostoru viditelná, i přes to, že to není politik, tak lidi píšou: co se k tomu ten herec vyjadřuje ať radši hraje a nekecá, nikdo na něj není zvědavej.

            Řada veřejně nějak činných lidí tuto potřebu nemá a pár jo a je jim podle mne jasný, že si tím mohou udělat i nepřátele, ale je to jejich právo, když se je na to někdo ptá.

            Konigovi bych sakra přál aby se mohl vrátit, když měl nohy, jel parádně !!

            0 0
            • tromboonen  

              Jen pro pořádek já jsem nikdy netvrdil ani teď ani jindy když se tu o tom psalo, že by se někdo, tím méně Kendy, neměl vyjadřovat k čemukoli, mluvil jsem o tom jeho vytahování se, ale i to pokud je třeba součást jeho motivace tak jeho věc.

              0 0
              • Martin_75  

                zapomněl jsem dodat, že to nebylo na tebe :)

                ale tys to nakonec zmínil, že s tím nemáš problém, tak jsem to ani nepsal ;)

                0 0
                • tromboonen  

                  V poho, já jen, že jse to rozpoutal, tak aby někdo nemyslel, že mu beru právo na vyjádření.

                  0 0
      • mikub  

        V podstatě nic nevyspekulovali. Jenom naznačili, že je asi zdravotně v řiti. Ale vcelku obecně bez toho, aby konkrétněji řekli co mu je, případně do kdy by se mohl dát dohromady.

        0 0
        • milan.v  

          Únavový syndrom zmiňují, pak to, že se Konig rozhodl nekomunikovat a sebe tím poškozuje u vedení týmu Bora-Hansgrohe…

          Pak je tam spousta obecných novinářských formulací, možná spekulací, nejvíce mi ale napověděl odstavec s MUDr. k propojení zdraví a psychiky, takže odtud asi bude vát vítr…

          0 0
          • gerrard  

            Mne to bohuzel prijde, ze skoncil. Coz je skoda.

            0 0
            • orm  

              Vidim to stejne. Az skonci v Bore, tak uz mu nikdo smlouvu neda, ale zdravi si nevyberes, tak snad bude zdravotne ok ikdyz treba bez profi cyklistiky.

              0 0
              • mikub  

                Jo, to by mě taky zajímalo, jestli by po něm ještě někdo šáhnul i za předpokladu, že by příští rok zase jezdil dobře. Jinak pro Boru se zatím jeví jako nákup století.

                0 0
        • tvargy  

          tady nedávno psali, že nechce dávat info o svém stavu

          0 0
    • robb  

      Super výkon Zdeňka Štybara na Binche – Chimay – Binche.

      Odjel z čelní skupiny 15 km před cílem a na posledním kilometru ho dostihly.

      Top 3: 1.Danny van Poppel 2.Yves Lampaert 3.Oliver Naesen

      0 0
    • robb  

      Saganovo nový dres

      https://www.instagram.com/p/BocOHmKjJxO/?…

      0 0
    • jkcz  

      jj, ale ten timing mu proste letos nevychazi, porad trochu smolik s nacasovanim utoku. Jak jsem se vcera na to dival, tak mi ho uz bylo fakt lito. :(

      0 0
    • robb  

      Menší výlet jako vyjetí po závodě

      http://www.cyclingnews.com/…-to-belgium/

      0 0
    • tvargy  

      Landis zakládá tým :-)

      0 0
      • tromboonen  

        Tak doufejme, že mu to hulení dobře vydělává, protože s 1,6 melounem by toho moc nezaložil… Budou mít na dresu konopnej list? A měl by si najmout nějaký upravovače image, vypadá jako hodně úchylnej strejda z NDR s tím knírem :)

        0 0
        • jkcz  

          https://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

          No a v UCI asi taky jedou na něčem fajnovém

          0 0
          • milan.v  

            Už jsme to tu někde rozebírali, ale to nic nemění na tom, že to je hovadina…

            0 0
          • Canyon325  

            a každej krajiny vybrať povinne jednoho shemale reprezentanta, aby aj im nebolo ľúto…

            0 0
            • milan.v  

              To neříkej dvakrát, v atletice už toto docela dobře funguje, tak aby je to náhodou na UCI nenapadlo, v rámci celé té moderní korektnosti a vyváženosti, aplikovat i do cyklistiky… :-o

              0 0
            • ememem1  

              co to je?

              0 0
              • Delkim  

                Příplatek v Thajsku.

                0 0
              • tromboonen  

                Máma Ti dala na telefon parental control?

                0 0
                • ememem1  

                  ja som uz starsi clovek tak tieto nove tredy dako nestiham. co to teda je ?

                  0 0
                  • Martin_75  

                    z Wiki:

                    Shemale (česky doslova „ona-muž“), též ladyboy, je označení pro jedince, který má mužské i ženské pohlavní znaky (prsa a penis). Jedná se rovněž o anglické slangové pejorativní označení transsexuálů, kteří prošli proměnou z muže na ženu (částečnou i úplnou). Shemale je jednou z kategorií pornografických videí a fotografií, ve kterých vystupuje transsexuální jedinec, který má prsa dospělé ženy (díky hormonální terapii či plastické operaci) a může mít i jiné ženské sekundární pohlavní znaky, avšak nepodstoupil operaci změny pohlaví.

                    0 0
                  • tromboonen  

                    Parental control? Když se máma bojí, že Tě internet zkazí a do telefonu Ti dá soft co tě ochrání před sprosťárnama :) Jinak si tu nulu výsledků představit nedovedu…

                    0 0
              • CzechJoker  

                Asi máš zapnutý bezpečnostní filtr… Mě to normálně funguje ;-)

                0 0
        • ememem1  

          toto je najrozumnejsi prispevok co si tu kedy mal :-)

          0 0
      • Martin_75  

        tam se sponzoři jen pohrnou :)

        snad jedině nějaká farmaceutická společnost z pomezí barmy a thajska ;)

        taky bude muset víc tlačit na výplaty, protože když si jezdec řekne, zda jít za tyhle prachy do „běžného“ týmu nebo k týmu s takhle „slušnou“ perspektivou, tak bez řeči peněz bude přesvědčovat těžko..

        0 0
    • robb  

      Peter Vakoč se pomalu vrací

      https://www.facebook.com/…55686600479/?…

      0 0
      • milan.v  

        On už normálně trénuje delší dobu, dokonce občas jede s nějakými jeho kolegy, takže je na dobré cestě dostat se zpět.

        Je otázka, zda-li se mu podaří se dostat do bývalé formy a předvádět stejné nebo dokonce lepší výkony.

        0 0
        • plzakj  

          Videl jsem ho i pri rozjezdu v Plzni na MSCR.

          0 0
          • robb  

            jj, viděl jsem zatím pár fotek, tak jsem moc netušil jestli se jen projede kolem baráku nebo už vyráží na nějaké švihy. No snad bude do příští sezóny v pořádku.

            0 0
            • milan.v  

              Jen se obávám, že v té natřískané sestavě podlahářů nebude mít dost kvalitního prostoru, tedy bude objíždět tu druhou ligu, kam také vysílají své cyklisty.

              Otázka do diskuze samozřejmě je, jestli mu zrovna toto nepomůže v restartu víc, než mít možnost závodit s těmi nejlepšími… No, uvidíme, budu rád, když se budu mýlit…

              0 0
              • robb  

                Tak Gaviria jde do UAE, ale je tam pořád Alaphilipe, Gilbert, kteří jsou zrovna podobný typ jako on.

                0 0
      • plzakj  

        Hezke. Hledal jsem to na zaznamu na ct4, ale nic neni videt. Az, jak dotahuje inbusem.

        0 0
    • futurama  

      Jako opravdu ? UCI MTB e-bike champion 2019?, chce se mi blejt velebnosti. Snad bude věkový limit 60+ a nebude nikdy platit pro silnici.

      0 0
    • robb  

      Giro dell'Emilia 2018

      http://www.steephill.tv/…dell-emilia/

      Paris-Tours 2018

      http://www.steephill.tv/…paris-tours/

      0 0
    • robb  

      Jeremy Roy končí

      https://twitter.com/…495971491841

      0 0
    • robb  

      Sagana možná uvidíme příští rok na Liege – Bastogne – Liege

      http://www.cyclingnews.com/…but-in-2019/

      0 0
    • team_daddy  

      Quick-Step sehnal novýho titulárního sponzora – Deceuninck

      0 0
      • tromboonen  

        To se bude komentátorům skvěle vyslovovat…

        0 0
        • McBlacky  

          to jsem si říkal taky, francouzi to budou milovat :)

          0 0
          • tromboonen  

            Frantíci to maj fonetický, si to upraví podle sebe, tipnul bych, že anglosasové na tom budou hůř…

            0 0
      • milan.v  

        Tak se ta kára bude valit dál i v dalších letech… Gigant ve svém oboru = dost peněz na reklamu a naši milovanou silniční cyklistiku… :o)

        0 0
    • robb  

      Jedna aktuální po Tre Valli Varesine :-D

      https://twitter.com/…388253638656

      0 0
      • robb  

        Tvářil se potom jako že tohle dělá úplně běžně.

        0 0
        • plzakj  

          S tim obrubnikem mel stesti. Moc nechybelo a mel novej usmev jako zdenda stybar.

          0 0
    • tromboonen  

      dopr… jsem původně myslel, že mašinka zas někde pařil a ztratil ji, ale je to jinak

      0 0
    • robb  

      Zítra poslední monument sezóny: Giro Di Lombardia

      https://twitter.com/…767142985734

      http://www.steephill.tv/…i-lombardia/

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak Pinot – dvě vítězství ve dvou docela podstatnejch závodech v jednom týdnu – to není špatný…!

      0 0
      • Martin_75  

        Jak Nibali odjel v zavěru Majkovi a spol, když viděl, že mu Pozzovivo nepomůže :)

        Škoda, že na to neměl nohy dojet Pinota, ale po tom co doléčuje ten obratel i tak dobrý..

        Pinot OK :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jo – taky jsem v tom momentě čučel na Vincenza (a trochu nechápal)… :) Dost dobrý.

          0 0
          • robb  

            Bernal taky super. Ten v tom sjezdu jel asi zkratkou. Ale po té vynucené pauze to na něj už pak bylo asi moc.

            0 0
    • Autumnbiker  

      Když nemůžeš vyhrát mezi chlapy staň se „ženou". McKinnon is first transgender woman to win world title

      0 0
    • Delkim  

      Tvl… k tématu změny pohlaví, hustý.......

      0 0
      • milan.v  

        To jako že jedna „holka“ rozlouskla druhé holce v kleci květák? :-o

        0 0
    • robb  

      Něco málo z TdF 2019

      https://twitter.com/…033219129345

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        7 horskych etap, z toho 3 „kratky“, 5 MTF, jeden na sotoline, kratka casovka, predposledni etapa 130km s dojezdem na 30 km kopci, hmmm, se tesim.

        0 0
        • tromboonen  

          Opisujou od Gira a Vuelty trochu, ale proč ne…

          0 0
          • Neťa  

            Tak kdo má pořád poslouchat, že Giro a Vuelta jsou mnohem zajímavější než samotná královna? :-) Na příští rok se vycajchnovali, to se musí nechat.

            0 0
            • raw 4  

              Spíš lehce opisovali..

              0 0
            • robb  

              Mě přijdou všechny ty etapáky tedy stejný. Jen kolem TdF je větší poprask. Radši koukám na jarní klasiky.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tour je strašně namistrovaná. Monstrózní kšeft. Tendence k tomu měla vždycky, ale co jsem tak od pamětníků slyšel (ve starých Mirroirech viděl) ještě tak do poloviny sedmdesárých let se to dalo. Tehdy to ještě (taky) taková francouzská národní pouť. A v posledních desetiletích byla Tour opravdu oproti těm ostatním dlouhejm etapákům nejen jaksi – mí příjemna a „přátelska“, ale také poměrně dost často neskonale nudná. Přitom – tak nádherná krajina i zem! Tak se ji teď snad snaží udělat – alespoň cyklisticky – teochu zajímavější… :)

                0 0
          • bagr84  

            Prudhomme by rád zákázal powermetery na TdF.

            Kdyby raději začli u vysílaček…

            0 0
            • gerrard  

              Ja bych taky zacal watakama. :)

              0 0
              • tromboonen  

                Házky a smyky zakázat, teamový auta, pěkně každej za svý, sám za sebe a s korkem v puse?

                0 0
              • bagr84  

                Nemyslím si, že by se profíci těma číslama nějak zásadně řídili (s výjimkou časovek).

                0 0
                • gerrard  

                  Do kopce si prave myslim, ze jo, ale tak jako je to muj pocit, podlozene to nemam.

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Díval ses někdy, kam v kopci (výhradně) hledí třeba Froome? Už jsem si říkal, že by mu ta čísla mohli promítat rovnou do brýlí (když už ty existujou) aby to nevypadalo tak směšně… Dyť se mu o tom představci a krabičce na něm musí zdát nejen v noci, ale kudy chodí… :)

                  0 0
                  • bagr84  

                    Zkus pohledat, co ve skutečnosti dělá.

                    0 0
                    • jkcz  

                      Ale to neznamena, ze jeste navic i nehypnotizuje wattmetr

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      Jakože doma, nebo když jde se psem na procházku? Podle toho, co říkala jeho koc, tak leží u videa a pouští si cyklistiku. A co dělá na kole – na to se může každej podívat: čumí na představec a jede podle wattů tak, jak to má pro tu kterou etapu kericssonem naprogramovaný. Ale abych byl spravedlivej: tou cyklistikou je zaujatej tak, že už se na kole naučil i trochu jezdit (např. při časovce nepadá hned ze startovní rampy, jako kdysi) a jeden jeho jakejsi sjezd z kopce na tour před dvěma nebo kolika lety mi docela imponoval – přišlo by mi skoro nemožný, že se tohle dokázal naučit. A aji teda to, jak jeli v jiné etapě se Sagim a spol. ve čtyřech tu týmovou časpvku do cíle (aniž to bylo vlastně potřeba) – to bylo moc fajn! :) Nicméně si myslím (a možná, že Chris sám, podle toho, co řekl, taky), že bez Sky, jejich plaveckýho trenéra, wattmetru, vysílačky, inhalátoru a hlavně toho komplu by patrně nikdy nic většího nevyhrál…

                      0 0
                      • orm  

                        On to myslel tak, ze si mas pohledat rozhovor s Froomem, kde se ho na to ptali a kde rikal, ze to neni proto, ze by koukal na wattmetr, ale proto, ze se mu tak lepe dycha. Mozna moc tezke pro tebe to najit, proto ti to tu radsi pisu :-).

                        ps: Wattmetry bych v zavode take rad zrusil.

                        0 0
                        • tromboonen  

                          Na Ciorana si Pavouk s těmahle lžema nepřijde, Cio moc dobře ví, že SKY je horší než ďábel a Vroom je jen nasypanej robot. Děkuji!

                          0 0
                          • gerrard  

                            Vsiml sis, ze nejsi ve vlaknu o gaziku a onuce tu neni?

                            0 0
                            • Spirit  

                              Trombón se teď bude prezentovat jako pako i v ostatních vláknech. Prosím!

                              0 0
                            • Smazaný účet  

                              Onuce je úźasnej, jedinečnej! Beze srandy. Asi – kromě kamara a jeho kol, Hogyho a jeho kol, hrocha s jeho vědomostma, learity, scotta a spol., co se staraj (taky) o favority, aktuality s jeho perfektníma přispěvkama a vpravdě neuvěřitelnýho noelgabriala je to možná to nejlepší, co se na bf (pokud to mohu posoudit) vůbec objevilo. A – ještě ad onuce – v Brně fungoval kdysi, v sedmdesátejch letech v rámci Brněnské bohémy jistej Jan Novák – rovněž úžasný a jedinečný!

                              A pokud se týče tromboonena : to je těžký. Aji stran komunikace na takřka jakékoli úrovni. On je opravdu hodně hloupej.

                              0 0
                              • tromboonen  

                                Zas si to bereš moc osobně, jen si dělám srandu z Tvé jediné pravdy :)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  No, jak sem řek. S takovým materiálem, jak říkal Vodňanský – se holt nedá nic dělat. :)

                                  0 0
                                  • tromboonen  

                                    To souhlas, platí i na Tebe :) Doufám, že Tě ty moje popichy netrápí…

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Ale ne – proč bych si měl já brát osobně, že ty jsi opravdu hodně hloupej; to se mě zas tak moc netýká. Akorát ty tvoje pitomoučký kecy trochu obtěžujou – ne moc, ale asi tak, jako když člověk vejde do nevětrané místnosti nebo v tramvaji stojí vedle něj někdo zpocenej a neumytej. Nebo jako když v rádiu žvaní Leoš Mareš. Bylo by jistě příjemnější, kdyby to nebylo, ale jinak je to fuk… :)

                                      0 0
                                      • tromboonen  

                                        Tak to jsem rád, že to bereš sportovně, mě ty Tvoje mravokárný kázání taky trochu serou, ale přežiju je a reaguju jenom občas. Děkuji!

                                        0 0
                                      • Spirit  

                                        Výstižné. Snad bych jen doplnil, že ten člověk má pravděpodobně mindráček, asi něco z dětství.

                                        0 0
                            • tromboonen  

                              To nevadí, Děkuji s vykřičníkem se iuplatní všude…

                              0 0
                        • Smazaný účet  

                          Ok. To bylo opravdu pro nápovědu málo. A upřimně řečeno – víc mě baví, když už hledat, pak věci o talentovanějších cyklistech. Na toho Frooma holt však člověk leckde i tak narazí. Ale myslel jsem, že na to, aby se mu lépe dýchalo, byl zvyklý, tak jak je v týmu zvykem, užilvat spiše jiné prostředky, než jen tenhle. Nedávno s tím byly i jakési starosti, či co, pokud se pamatuju… :)

                          0 0
                      • Krov  

                        Žádný profík nepojede slepě podle wattů, které mu někdo před etapou naprogramuje. Musí regaovat na skutečný stav těla v konkrétní den a ten prostě může být jiný, než Kerrison naplánuje. Navíc zkušenější jezdec už musí poznat i bez wattmetru, že jde přes čáru.

                        Nudu ze závodu nedělají wattmetry, ale to, že když má někdo dostatečně silný tým, tak nemusí reagovat na nástupy, protože ví, že pomocníci ho tím optimálním tempem vždycky dotáhnou zpátky a nehrozí, že by se pak někde větral sám a potřeboval víc energie než skupinka co mu nastoupila. A vědí to i soupeři, tak proč by nastupovali do předem ztracenýho boje. Nemluvě o tom, že silný tým s dobrým lídrem jede tempo, ze kterého se nastupuje dost špatně.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Myslel jsem, že tohle vše je vcelku jasný. Akorát pokud jedeš podle wattmetru, máš přesnější povědomost jednak o tom, jak na tom opravdu seš a také o tom, jaké možnosti máš nejen ty sám, ale jaké mají v té chvíli i soupeři. A pokud ti ještě v té fázi etapy funguje (takto podobně) tým, zřetelně krz love podstatně silnější, než všechny ostatní a kterej jede tempo a pokud fungujou vysílačky, je to skoro neprůstřelná – nuda. Tohle dobře věděl už před pár lety za Wigga Rogers – a taky to (po smyslu víceméně přesně takto) aji řek.

                          0 0
                      • Saul G.  

                        Etapa Carcassonne – Montpelier 2016. To bylo něco. https://www.youtube.com/watch?…

                        0 0
            • Smazaný účet  

              Zákaz vysílaček a wattmetrů – kdyby se tohle povedlo – možná by tohle ten závod už samo o sobě ze sportovního hlediska jaksi, zachránilo.

              0 0
        • McBlacky  

          jednou to Bardet vyhrát musí :)

          Vogézy super

          0 0
          • jkcz  

            Jo, jeste trochu vic zkratit casovky a to by bylo aby nebylo :)

            Ale pozor, oni se ti univerzalove tomu trendu kratkych casovek prizpusobuji. Treba u Toma Dumoulina mi pripada, ze se na ukor casovek zlepsil v kopcich, byl schopny dele s temi horskymi blechami vydrzet.

            0 0
          • Smazaný účet  

            Tak – stačí přestoupit do Sky a domluvit se sirem Davidem (třeba nějakou intervencí zainteresovaných osob) pro ten závod pozici leadra. Někdo jako zrovna Bardet by to těchto okolností moh vyhrát v klidu a třeba o půl hodiny. (Muslím to docela vážně). Zvlášť, když teda ty časovky jsou, jaký jsou.

            0 0
            • tromboonen  

              Mám pocit, že Sir D. jednou někde prohlašoval něco ve smyslu „už jsme dokázali aby vyhrál TdF Anglán, teď by byla zajímavá výzva dotlačit na tu bednu Francouze…“ Nevím nakolik to mohla být ironie, resp anglo-frantícké ukazování dvou prstů, ale zní to konspiračně…

              0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Odchazi do duchodu:

      Maly princ Damiano Cunego. Giro 2004, 3× Lombardie, Amstel. Z generace jezdcu, kteri zarili mladi, ale (s pokrokem analyticke chemie) tezce pohasli.

      Simon Gerrans (jak uviset a oprasit Cancelaru na San Remu), L-B-L

      Sylvain Chavanel (byt v uniku se obcas vyplati. treba kdyz Cance vzadu rekne, klouze to, jedem tuzku)

      No snad to nevypada jako moc osklive hodnoceni skvelych karier, zvlast Chava mi byl sympaticky. Jak nevim v kterem roce vetral na Flandrech nebo na Roubaix lehnul asi 5× po sobe..

      http://www.cyclingnews.com/…s-from-2018/

      0 0
      • robb  

        Hezky řečeno:

        In his retirement announcement, Gerrans didn't list any of these accomplishments as his favourite memory, instead saying, „When I look back over my racing career, my fondest memories don't come from winning Classics or Grand Tour stages, but the happiness and joy my victories created for the team and the people close to me. I also cherish the times when I was able to contribute to the personal success of my teammates.“

        0 0
      • wishpull  

        Tak Damiano má minimálně pověst , že si s chemií nezadal, proto asi to nezáření ve stáří. Od toho byli v Itálii jiní borci ( RR,DL..)

        0 0
        • Zbyněk  

          Možná… ale za ten pokles výkonnosti si může částečně i sám, když jel coby obhájce Giro s mononukleózou.

          0 0
          • jonti  

            Myslíš, že měl v teamu takovou pozici, že by řekl, že teď půl roku nebudu jezdit nic, potom rok trénovat, a potom začnu závodit?

            0 0
            • Zbyněk  

              Vůbec nechápu, o čem mluvíš.

              0 0
              • jonti  

                Ze pokud chtel mit smlouvu i na pristi rok, a nebylo mu extra spatne, nemel moc na vyber jestli jet nebo ne.

                0 0
                • Zbyněk  

                  To netuším a můžeš mít i pravdu. Ostatně vztahy uvnitř týmu mezi ním a Simonim byly dost špatné. Spíš jsem chtěl říct, že si tím pokurvil zdraví a už nikdy se nedostal do té fazóny. Škoda, dle mě zmařenej obrovskej talent…

                  0 0
    • robb  

      Tak uvidíme, jestli opravdu pojede

      https://www.facebook.com/…49582804198/?…

      0 0
    • milan.v  

      "Vakoč má novou smlouvu ":http://supercycling.cz/…tep-opousti/#… a tady není žádná diskuze k tématu… :-o

      "Vakoč musel po těžkém zranění a několika operacích absolvovat těžkou cestu k návratu, v letošní sezóně nakonec nejel jediný závod. Ale vrátit se dokázal, už trénuje a zaslouží velký potlesk.

      Boss týmu Patrick Lefevere už dříve řekl, že pokud bude Petr schopen závodit, dá mu roční smlouvu, aby dostal šanci. „Dostával plat celý rok a slíbil jsem mu, že pokud bude v pořádku, kontrakt dostane,“ prozradil Lefevere a svým slibům dostál. V týmu tak nadále budou pokračovat dva Češi, Zdeněk Štybar má kontrakt ještě na příští rok."

      0 0
      • tromboonen  

        Tak k něčemu ten Bakala možná je… „Vakok“ si to zaslouží.

        0 0
        • MiKED  

          Metál jako Krúpa za to asi nedostane.

          0 0
        • milan.v  

          Souhlasím, zrovna on je takový ten poctivec, kdo si to opravdu zaslouží. Navíc toho talentu má opravdu hodně, nedivil bych se, kdyby příští rok zase vystřelil.

          0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        2019: Tour vic jako Giro, Giro vic jako Tour…

        0 0
      • Neťa  

        Hezký mordor, jim na ty GT za chvíli nebudou stačit ani všechny kopce. A tři TT? Babka nebude mít radost…

        0 0
      • Canyon325  

        snáď Sagan konečne po rokoch bude štartovať, mohol by urvať pár etáp v prvom týždni, odstúpiť a pripraviť sa na Tour :)

        0 0
        • robb  

          Bylo by to hezký, ale asi záleží jestli pojede i Ardenské klasiky.

          0 0
          • Canyon325  

            dať ardeny, giro a tour v jednej sezóne by asi nešlo… zaujímavá bude aj príprava, či vôbec pôjde Flámsko/Roubaix alebo ich úplne vynechá

            0 0
    • robb  

      Jen tak pro zajímavost

      https://twitter.com/…535488970754

      0 0
    • robb  

      Race director Javier Guillen revealed some details of 2019 Vuelta a España:

      • Opening stage ITT or TTT in Alicante
      • Total of 2 time-trials
      • 2nd time-trial likely to be in 2nd week, 30–40 km
      • 7–9 summit finishes
      • Including 3 new summit finishes
      • August 24 – September 15
      0 0
    • Tina  

      Jolanda i na silnici v Trek Segafredo

      https://www.damynakole.cz/…andu-neff-i/

      0 0
    • milan.v  

      Smlouvy cyklistů: Turek zůstává v Izraeli, Schlegel uvažuje o Elkovu

      https://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

      Na kostkách zatím nepojedu, aby se mi nevyklepaly šrouby, povídá Vakoč

      https://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

      0 0
    • milan.v  

      ČEŠTÍ CYKLISTÉ V 1. A 2. DIVIZI

      Sezona 2019

      První divize

      Roman Kreuziger (Dimension Data) – smlouva do konce roku 2020

      Zdeněk Štybar (Quick-Step) –

      do roku 2019

      Petr Vakoč (Quick-Step) –

      do roku 2019

      Jan Hirt (Astana) –

      do roku 2019

      Josef Černý (CCC/BMC) –

      do roku 2020

      Leopold König (Bora) –

      do roku 2019

      Druhá divize

      Daniel Turek (Israel Cycling Academy)

      • do roku 2019

      Adam Ťoupalík (Corendon Circus)

      • do roku 2019

      Karel Vacek (Hagens Berman Axeon)

      • do roku 2020
      0 0
    • robb  

      .

      0 0
    • robb  

      No to jsem zvědavý jak to dopadne

      http://www.cyclingnews.com/…-made-safer/?…

      0 0
      • plzakj  

        “Prosty lid chce videt krev.” – ted vazne, me ta zmena nijak nepohorsuje. Pokud to nezalejou cely asfaltem.

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Technicky nesmysl. Ty kostky pracujou, prvni nakladak to rozlame a pak z toho akorat navic polezou kusy betonu/ malty. Proto se spary dlazby zasypavaj piskem (kde toho taky moc neroste). Jeste tak mozna zalit spary asfaltem. Teda jestli neni neco ztraceno v prekladu.

        0 0
        • tromboonen  

          Spíš to bude tím překlladem, kluci a holky co se o ty kostky staraj zas tak úplně blbí nebudou. Tohle bude nějaká Prudhomova verze a ten ze svýho červenýho auta moc kostek neopravil. Možná myslej vysypat suchou směsí písku a cementu/malty, to se taky občas dělá.

          0 0
      • Smazaný účet  

        už vidim tu tlupu borců co vyškrabávaj spáry a zamatlávaj je maltou. to bude podobná práce asi jako natírat Golden Gate Bridge.

        0 0
    • robb  

      Rozhovor s Rogerem de Vlaeminckem

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • MiKED  

      Zdeněk Štybar se na sklonku roku dočasně vrátí k cyklokrosu. V Belgii absolvuje čtyři závody včetně Světového poháru 26. prosince v Heusden-Zolderu.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Z poslední Tour v „Das war 2018“. Ale překládat to nebudu, nejsem zas extra němčinář.

      0 0
      • Polka  

        Pán nepopulární: 4× vyhrál TdF, vyhrál Vueltu, vyhrál Giro, ale spousta cyklo fanoušků píská na Chrise Frooma. Hašteření kolem pozitivní dopingové kontroly před Vueltou 2017 mu také na sympatiích zrovna nepřidalo. Někteří doufají v brzký Frexit.

        0 0
      • plzakj  

        :-)

        0 0
    • Delkim  

      Mark Renshaw zlomená pánev :(((

      https://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

      0 0
      • Smazaný účet  

        To je asi to jediné, co jsem měl s Markem na kole opravdu společné. :) No, ale beze srandy: bolí to pak, při pokusu o nějaký pohyb, jak sviňa. Třeba dostat se z lehu do nějaké jiné polohy byl dost problém.

        0 0
        • plzakj  

          Horsi je, ze zase seazenej autem :-(

          0 0
          • Pessinger  

            Už je to nějakej novej fenomén, nedávno minulej pátek jsem s kámošem přecházel silnici, ale nikoliv po přechodu..... vidíme v dálce auto tak normálně jdem, ale najednou auto ve městě začlo zrychlovat a najizdělo směrem na nás už k obrubníku..... stříbrná fabka ve Znojmě.....asi kokitek s mokrým ridičakem, ale nechtěl bych ho potkat na kole když mu jebne v opičí almárce

            0 0
    • MiKED  

      Štybar bere cyklokros jako přípravu na jarní klasiky. http://irozhl.as/4aT

      0 0
    • milan.v  

      Dovolil jsem si založit nové vlákno pro sezónu 2019…

      Snad to tu nemá někdo předplacené… :o)

      0 0
    • milan.v  

      RIP Paul Sherwen https://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

      0 0
    • Smazaný účet  

      https://www.teamsky.com/…-2019-season

      Ten Darroch je překrásně vyfakoval – standardní superzdvořilou formou. Moc se mi to líbilo. No, pokud už po téhle Brailsfordem zmíněné „opportunity“ sáhne následně kdokoli, obávám se, že budou muset změnit hodně ze svých zavedených zvyklostí. A ukáže se, jak ti „lídři“ jako Froome ma tom opravdu reálně jsou, bez robotické mašiny za sebou, poháněné penězi. A sir David bude možná muset platit nějaké ty špičkové pravníky ze svého. Skvělá zpráva pro silniční cyklistiku. A – chudák Bernal – smlouvu má – dokdyže?

      0 0
      • mastihuba  

        on po nich nekdo s plnou kapsou skočí.

        0 0
      • McBlacky  

        tak jestli jsem to chytnul správně tak ty long term kontrakty se budou muset vyplatit. V reálu to možná bude jinak – něco ve smyslu: tady máš drobný a nechtěj abychom nasadili právníky co vysekali Frooma z dopingu na tvoje „vzorky“ :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Ano, mám stejný pocit. :) No, píšou tak různě, že sir David je tak trochu – zaskočenej…

          0 0
    • Delkim  

      Hezký rozbor situace kolem SKY.

      https://cyclingtips.com/…pro-cycling/

      Plus jedna aktuální nabídka!

      0 0
      • Smazaný účet  

        :))) Ritte vždycky byla skvělá firma!

        0 0
      • plzakj  

        Clanek jsem necetl, ale zajimalo by mi, jestli ten odstup sky nejak souvisi s temy dopingovymi kauzami.

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Ne primo. Velky Sky jako majitel teamu Sky zmenilo majitele. Novy majitel= Comcast jsou Americani, nechteji lit prachy do britskych uspechu, a pamatujou Lance. Precti si ten clanek, zajimave spekulace co muze byt dal.

          0 0
          • plzakj  

            Aha. Nevedel jsem, ze Comcast koupili Sky. Podle webu to byl spis boj na medialnim poli, nez ze by to souviselo s cyklistikou. Ale jako sideefect to smete i team sky kvuli zminenym duvodum. Smula no. Kazdopadne to muze bejt zacatek konce silnicni cyklistiky, jak ji dnes zname. Jestli se staje zacnou tahat s frantikama o prachy z prav nebo prestanou na ty souteze jezdit a budou se snazit si zalozit jine?

            0 0
      • raw 4  

        Fakt zajímavý…těším se na rok 2020…myslím si, ze

        30 mio nesežene… stačí se podivat, jak horko těžko sháněli peníze v bývalém BMC…dokud nebudou dostávat teamy část peněz z televizních prav, kterými by mohly kompenzovat část nákladů a z dobrým managementem dostat teamy do černých čísel..a ne jako teď když je to šul nul…

        0 0
      • Smazaný účet  

        To, že Sky končí, je velmi dobrá zpráva pro závodní a zejména etapovou cyklistiku. Přitom naprosto nezáleží na nějakych osobních antipatích, vyvolanyćch jejich nafoukanou sebeprezentací, arogantním chovánim jejich šéfa, využíváním naprosto všech (lhostejno, zda legitimnich či ne) prostředků k úspěchu, následné kamufláži, explicitnimu lhaní, využivání politickych, právních a jiných kontaktů k zahlazení nekorektního chováni etc. etc. Jde prostě o to, že v podmínkách, kdy jeden cyklistický tým má dvojnásobný rozpočet než kterykoli jiný (a navíc jej měl, což je ještě podstatnější, za Jamese Murdocha dlouhodobě zaručen “v horizontu” dalšich pěti let, ve kterych pak mohlo fungovat plánování činnosti týmu) je defakto znemožněna jakž- takž rovnocenná soutež, což by mělo být podstatou sportu. A Američani, kupodivu, jsou právě na tohle citlivější, než snad kdokoli jiný a je to také vidět v organizaci podmínek a pravidel mnoha sportů v Americe. A v jejich pohledu na cyklistiku (jak o tom byla v článku zmínka) se tato citlivost jistě enormě zvýšila po nedávno prodělané chorobě jménem Lance.

        0 0
        • Madtomas  

          Nesouhlasim :) U me je to ale celkove ve vsech sportech, nemam rad platovy stropy a limity na rozpocty at uz se jedna o NHL, F1 nebo cokoliv jinyho. Imho to nuti mensi tymy vymyslet novy pristupy a o to vetsi je pak radost kdyz se toho obra povede porazit.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Nojo. Já zas nemám rád, když sice dobři, ale nikoli vyjímeční cyklisté vyhrávaji velké etapáky, porazivše tam i ty nepoměrně lepší a talentovanější. Ačkoli v žadném jiném týmu by na něco takového nemohli ani pomyslet. Ale jo – jak tohle kdo bere, to je kadého věc. :)

            0 0
          • Smazaný účet  

            A koneckonců – hoši z Ritte (viz výše) právě tohle vyjádřili nejlepším možným způsobem.

            0 0
    • snas89  

      Cim min penez potece do cyklistiky, tim min kokotu se v tom bude pohybovat.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.