převodníky pro RF Next SL 2x10 - poraďte

26 nepřečtených
  • tomaschek

    Rozhoupal jsem se k nákupu klik Race Face Next SL 2×10. Po zralé úvaze jsem nakonec rezignoval na 1×11, protože by mi chyběl těžký převod. Zůstávám u kombinace 40/26, která se mi na lehkém HT 29 letos osvědčila. A na 1×11 můžu s Nextama přejít kdykoliv.

    Teď ještě řeším převodníky. Kliky jsem sehnal za dobrou cenu s 38/26 Turbine, ty půjdou pryč a musím koupit oba převodníky nové. Nevím, jestli jít zase do Turbine – přijdou mi k Nextům 2×10 takové těžké, nikoliv váhově, ale vizuálně.

    Prosím zdejší zkušené tunery o pár tipů na převodníky, které by k Nextům vzhledově pasovaly. Samozřejmě v odpovídající kvalitě. Rozteč potřebuju 80 a 120 mm.

    Když hodíte i nějaké fotky, budu rád. Díky za všechny tipy!

    0 0
    • tomaschek  

      edit: koupené kliky jsou 38/24, takže ani malý převodník nemůžu použít.

      0 0
    • tomaschek  

      Mám představu něčeho takového – je to dobrá volba?

      0 0
      • tomaschek  

        …tyhle by nextům mohly slušet…

        0 0
      • pipni  

        BOR prevodniky 38/25 jsem mel na klikach sram XX. Celkem to padalo. Pak jsme presel na BBB 38/24 a jsou v pohode. Dela i vetsi rozmer 42T a 28T .

        0 0
    • kubad  

      pokud vím Nexty nemají rozeteč 120/80 :D na 2×10

      ale klasiku B.C.D.: 64/104mm

      a mrknu ti mám tuším origo 40/26 a jdu na 1×11 :D

      0 0
      • tomaschek  

        …no musím koupit ještě tohle, abych tam tu 40 narval :-)

        0 0
        • kubad  

          jo už to vidímm, exisuje i spider 120/80

          0 0
          • tomaschek  

            Tahle variabilita Nextů je super, ale jedno velké minus oproti XX bohužel mají – na 1×11 nevyměníš placku bez demontáže klik z osy, a to je docela opruz… Ale zase jsou krásné a k RM prostě není jiná volba :-)

            0 0
    • Mr.Dan  

      Doporučil bych ti zůstal u 38×26, na HT 29er je to naprosto akurátní kombinace, těžké převody ti opravdu chybět nebudou. Já mám na 27,5 HT 42×28 a to je prakticky totéž (přesnej ekvivalent by byl asi 40,5×27,5) a nejtěžší převod je ale opravdu hodně těžkej, použitelnej leda z kopce (a to nejsem žádnej kadenčník). Spíš doporučim „porychtovat“ kazetu s vhodným odstupňováním.

      P.S. teď koukám, že ve skutečnosti máš 38×24, ale i to je použitelné, lehké převody se obzvlášť na 29er hodí. 24ka odpovídá zhruba 27,5z na 26 bike a 25,5z na 650b, takže bych řekl že cajk. ;)

      0 0
      • tomaschek  

        Nevím, jestlis koukl, na čem trénuju a závodím (silničku nemám). Kolo teď bude mít s pevnou vidlí a novými klikami dost pod 8 kg a to se úplně jinak uvádí do pohybu :-) Se 40/26 jsem letos najel 9 tkm, z toho asi 700 závodních km, takže si troufám říct, že vím, jaké převody potřebuju :-) Neumím vysokou kadenci, převod 40/11 je pro mě do těžka minimum, abych se udržel při nástupech na rovinkách a z kopce.

        Jeden lehčí MTB maratónek 30 km kolem Slezské Harty jsem dokonce celý objel na 40 zubů vpředu, kopečky byly krátké. Takže menší převodník fakt nee :-)

        0 0
        • Mr.Dan  

          Dobrá, já ti rozumím, taky bych pod 42z u 27,5 bajku nešel. Dokonce jsem tu kdysi během stavby vymýšlel zhovadilosti jako CX kliky na bajka (převodníky 46×36) apod. Taky mám XC s pevnou vidlí a váhou lehce nad 8 kg a jezdím převážně v Polabí, a právě proto tvrdím, že 38z nebo aspoň 39z na takovym typu kola při 11-xx kazetě by mělo stačit, sám jsem taky prozřel. Oni ty 1–2z na převodníku „jaro nedělají“. Daleko efektivnější se IMHO jeví vzít kazetu poskládanou jako 11–12–14–16…takže buďto 11–32 Shimano nebo bohužel Sram. Myslím, že by kombinace 38×24 a 11–32 pro tvůj 29er byla ideální. (při převodu do roviny 26' kol je převod 38×11 ve výsledku 3,84, 38×12 pak 3,52, což je až až) Jenom mé postřehy, ale pokud si to chceš udělat zbytečně složitější, nechť. ;)

          0 0
          • tomaschek  

            38×11 by mi na lehčích tratích s delšími sjezdy bohužel nestačilo, to mám odzkoušeno. Bavíme se samozřejmě o závodech, ne o tréninku. Kazety mám XX a nějakou obyč. SRAM 11–12–14–16–18–21–24–28–32–36.

            Jednou jsem v závodě přišel o výhru v kategorii, protože jsem měl pastorky 11, 12 zasrané trávou a s nejtěžším převodem 40/14 mi skupina v předcílovém sjezdu po asfaltu ujela. Síly byly, ale potřebnou frekvenci jsem prostě neutočil.

            0 0
            • Mr.Dan  

              Ok, rozumím, tak pak asi rovnou 42×28, aby byla rezerva. ;)

              0 0
    • Tina  

      Specialites TA?

      0 0
      • tomaschek  

        Při výběru převodníků jsem narazil ještě na jeden problém – šířka pacek na spideru Race Face v místě uchycení šroubů převodníku (oblouk nad dírou) je 18 mm, kdežto převodníky BOR, TA Specialites, Tune a další mají v tom místě šířku cca 22 mm. Takže by okraje převodníku kolem šroubů zezadu nehezky přečnívaly přes packy spideru.

        Asi dám velkou placku Turbine a malou BOR, ta se mi líbí nejvíc, že je taková subtilní a opticky provzdušní vnitřek dvouplacky.

        0 0
        • TJK  

          FRM ti nevychazi nebo se nelibi? 40/27 sem vozil na Turbine a chodilo to luxusne

          0 0
          • tomaschek  

            nějak neumím vygooglit fotku, jak ten FRM 40 vypadá

            0 0
            • TJK  

              Takhle… klasicke BCD 58/104 , to jsem vozil na turbinach

              0 0
              • TJK  

                sory sem se upsal 64/104 BCD

                0 0
                • tomaschek  

                  To nevypadá zle. Jen už jsem objednal ten spider 120/80, takže budu muset použít odpovídající převodníky.

                  0 0
                  • zajdus  

                    Zdravím, potřeboval bych radu ohledně rozměru šroubů na převodníky, Stavím to komplet od RF v konfiguraci 2×10 a kliky NEXT SL mám. Zbytek ( spider, převodníky a šrouby) musím dokoupit, tak bych s tím rád koupil i ty šrouby. Díky

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.