Přehazovačka Sram type 2 nebo Shimano SHADOW RD+ vs. full bike

10 nepřečtených
  • JaMull

    Pročetl jsem snad všecko, ale odpověď jsem nenašel. Kdybych se pletl tak mě ztrestejte.

    Na HT kole má kámoš přehazovačku s RD+ „brzdou“, proti padání řetězu. Zkoušel jsem do toho šťárat rukou dost velkou silou a ani se nehla, řetěz držela furt napnutý, až jsem byl teda trochu v šoku.

    Mám fulla, a napadlo mě na něj koupit to samé. (chci přejít na 10sp.) Ovšem, přirozeně, zadní osa kola se vůči středu pohybuje – při pohybu dolů se vzdálenost od osy kola k ose šlapání prodlužuje – takže se ramínko na hazce furt pootáčí.

    Teoreticky, pokud dochází k pohybu zadní stavby, tak neustále přetlačuju brzdu na hazce, při každém propružení stavby, tedy při šlapání furt. Podle mě, i když asi né tak znatelně, to ovlivňuje vlastnosti zadní stavby, třeba progresivitu, citlivost. Co?

    For example: http://www.youtube.com/watch…

    A to tam chci dlouhé ramínko, takže ten pohyb bude větší.

    Mimochodem ví někdo jak přesně ta brzda funguje? Pokud to chápu dobře, tak při potažení lanka se brzda uvolní a až je hazka na stupni co má být, tak se brzda zapne a nepustí. Dozadu ramínko tahá ovšem furt ne? A dopředu brání pohybu právě brzda.

    Díky za zkušenosti. K

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.