Přední světlo typu CHCI BÝT VIDĚN: cena do cca 800 Kč

31 nepřečtených
  • culibrk

    Ahoj,

    rozbilo se mi po cca 5 letech přední „rádobysvětlo“. Poraďte, prosím, nějaký dobrý kauf.

    Měl jsem doposud patrně nějakou starší verzi tohoto: http://www.bikestore.cz/…va-33478.htm

    Chtěl bych za to náhradu. Opravdické světlo, které se dá použít pro jízdu v lese za tmy apod. mám, ale díky rozměrům jej vozím pouze okrajově. Rád bych tedy nějaké přední světlo, které mi zaručí, že mě plechovkáři/pej­skaři/chodci dost brzy uvidí a trochu si s ním budu taky moci přisvítit v nouzi. :)

    Hlavní požadavky:

    • dlouhá provozní výdrž na slušné AA baterie (odmítám světladobíjená z USB; na akumulátor apod.)
    • snadná a rychlá montáž a demontáž
    • kvalitní zpracování
    • malá/minimální velikost

    Díky předem za vaše poznatky, tipy, odkazy na recenze, cokoliv. :)

    0 0
    • bernie  

      na požadovanou službu stačí jistě levnější mrkačky než je toto:

      http://www.bikestore.cz/…va-29565.htm

      nevýhodou snad pro tebe, že to nežere AA baterky, ale pokud dáš přednost rozměru, tak to neřešíš.

      Tohle vozím na zimáku – i na svícení po cestě.

      Na „letním“ kole mám na mrkec jen „lebku“

      0 0
      • Rychlej turista  

        Totok mám v kredenci vedle Sida a 22 zubého převodníku :-)

        Přes den to vidět není a v noci s tím zase nic nevidíš ty :-)

        0 0
        • Barak  

          To potvrzuju, tahle blikna je na 2 věci. Blbě se to uchybuje na řídítka a neustále z toho vypadává gumový kryt na víčku u baterky.

          0 0
          • tfoltynek  

            Tak já teda nevím, mam přesně tu stejnou. I přes den jde vidět výborně, na řídítkách drží skvěle a nic nevypadává. Mám jí tak 3 roky na kole. V noci si s tím člověk opravdu moc neposvítí, ale i při tom světle už jsem jezdil.

            0 0
            • Barak  

              Abych upřesnil, já ho nepoužívám, ale přítelkyně.

              Pokud blikačku nechceš mít neustále připevněnou a nasazuješ jen příležitostně, ten vnitřní gumový kryt blbě drží a vypadává, takže je jen otázka času, kdy ho člověk ztratí.

              Používá ho v podstatě jen na režim blikání a vidět je z celkem velké dálky.

              0 0
            • Smazaný účet  

              Abys ji pres den vyborne nevidel, kdyz se divas z pul metra:)

              0 0
      • mrozu  

        Tento paskvil rozhodně nebrat, špatně se nandavá, plastová spojka mi praskla u obou světel a hlavně to není ani trochu voděodolný.

        0 0
    • Martin  

      požadavek být viděn splňují i tyhle blešky http://www.kupkolo.cz/…-45447_z737/

      0 0
      • Gabbo  

        Nebo za tretinu a bez postovneho z ebay :)

        http://www.ebay.com/sch/i.html…

        0 0
      • culibrk  

        Hele světla bez AA nebo AAA energie neberu. :) Už jsem měl i světla na CR apod. a hrozně mi vadí špatná dostupnost. Nedávno mi umírala GPS v nějakém totálním zapadákově, ale protože běží na AA baterie, tak jsem je bez problémů sehnal v nějakém minikráměčku s jídlem, mejdlama apod.

        O akumulátorech nemluvě. Světlo na USB dobíjení jsem měl taky. Vydrželo blikat pár hodin, svítit tak 2 hodiny? Naprostý peklo!

        0 0
        • Martin  

          mi tyhle mrchy vydržely celou zimu a kus jara. spotřeba je dost malá

          0 0
          • culibrk  

            Jasný, ale už se mi párkrát stalo, že jsem neodhadl, kdy je potřeba baterii vyměnit a tak mi světlo nebo nějaký jiný device chcíplo za provozu. Takže provoz na AA nebo AAA beru jako THE MUST. :)

            0 0
    • oddie  

      Já mám na to malinkou Aurouru na 1× AA, s 3W ledkou, jako blikačka je to hodně silné i ve dne, v noci se s tím dá v nouzi přisvítit hodně, akorát naplno vydrží tak tak hodinu.

      0 0
    • Josef Panek  

      Tvůj bod č. 1 je sice KO kritérium pro tyhle světla, ale zbytek splňuje. Nabito za pár minut, zadní bliká nesmysl hodin, přední tak 6h. Svítivost luxusní.

      0 0
      • culibrk  

        :) Přesně tohle jsem měl cca 2 roky nazpět. 2 reklamace předního světla, navíc nízká výdrž. Od té doby jsou v šuplíku v režimu NIKDY VÍCE. Souhlas ale, že pokud svítí, tak dobře. :)

        Co tohle: http://bikestore.cz/…o–29562.htm

        0 0
        • Singlespeed  

          Pokud stále platí zákon zachování energie a světlo svítí uváděných 65 hodin na 3×AAA, tak se dá předpokládat, že si tím za tmy bůhvíjak neposvítíš ;-)

          0 0
          • josh  

            Přesně tak.

            Ono to tak dlouho vydrží proto, že tyhle svítilny nemají konstantní regulaci, po třech čtyřech hodinách už to většinou svítí viditelně méně a ke konci uváděné doby to jen tak mžourá.

            Navíc mikrotužkové (AAA) baterky nejsou zrovna moc vhodné pro napájení svítilen. Z hlediska objemu energie na hmotnost baterek jsou lepší tužkové (AA), při tom cena bývá podobná. AAA baterie se velmi často používají z toho důvodu, že jsou malé a trojice alkalických baterií má vhodné napětí pro napájení ledek aniž by byla potřebná nějaká složitější elektronika.

            0 0
    • antt  

      na takové to, jak popisuješ používám tohletímto a spokojenost

      0 0
      • oddie  

        To je jak ta moje, akorát větší a těžší :)

        0 0
      • culibrk  

        Moc zajímavý! Díky :) Jak dlouho to vydrží přibližně v reálu blikat a nebo svítit na ten low mód?

        0 0
        • josh  

          Já bych asi také doporučil pro tento účel pořídit nějakou ruční svítilnu na tužkovou baterii + držák, třeba Tank007 dělá svítilny s celkem dobrým poměrem cena/kvalita. Akorát ruční svítilny mají nevýhodu v tom, že režim blikání (strobe) je vždy maximálním výkonem, což může být nepříjemné.

          0 0
      • antt  

        to přesně nevím, ale pár hodin určitě ano. Na noční poježdění používám jinou a tuhle mám spíš jen jako nouzovku nebo ji beru sebou, když vím, že to do světla domů nestihnu. A nebo na takové ty opřejezdy do práce, z práce, po městě… Každopádně náhradní baterii uvezeš vždycky nebo si jí třeba koupíš na benzínce, kdyby šlo do tuhého a nebyl bys u prostřed lesa :)

        Zpracování je v pohodě, jen jsem vypodložil ten šroubek v tom držáku z každé strany podložkou, aby to šlo víc utáhnout

        0 0
        • culibrk  

          Přesně jsi to popsal. Já to chci právě na tu dobu, kde někde „vykysnu“ nebo se prudce změní počasí a sníží viditelnost. V takovém případě bych rád, aby mě ty zabijáci ve dvoustopích popelnicích :) viděli. Ten tip vypadá moc dobře. :)

          0 0
          • antt  

            ten led čip, co má, svítí dostatečně tak, aby Tě nikdo nepřehlédl. Můžeš si měnit kužel světla, dosvítí taky docela daleko i do šířky svítí dost (podle nastavení kuželu), za ty prachy dobrá světluška:)

            0 0
    • Pepa74  

      Já si nemůžu vynachválit tohle světlo http://www.cyklooutdoorsport.cz/…r-d34239.htm

      a máš tam to co potřebuješ AAA baterie :)

      0 0
      • culibrk  

        Díky, taky to vypadá dobře. Nicméně ta světluška od antt jede na jednu AA. Což bude mít asi nějaké omezení, ale zase nebudu potřebovat tahat po kapsách nebo shánět náhradní 4ks AAA. Navíc jejich dostupnost je přeci jen kapku horší než AA. Mám na mysli, pokud sháníš baterky na poslední chvíli v nějakém zapadákově. :)

        0 0
    • saddik  

      Já k tomuhle účelu spokojeně vozím všelijaké silikonové prcky od číňanů. Jsou sice na CR2032, ale těch mám plato (objednané za pár šupů z DX) doma v šuplíku – stejně je potřebuju do tepáku a tacháče. Cokoliv na tužky mi na tohle přijde zbytečně velký, težký, neohrabaný a náchylný na uklepání nebo uražení. Ale je to Tvoje volba.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.