pomoc s výběrem Garmin Forerunner 235/735

8 nepřečtených
  • kejmi

    Zdravím majitele a odborníky přes sportovní hodinky od Garminu a prosím o pomoc s výběrem. Nemám žádnou zkušenost s tímto odvětvím – jediná zkušenost je chytrý telefon se Stravou a čínským hrudním pásem. Chci si udělat radost a pokukuji po hodinkách určených na běžné nošení a jízdu na MTB. Žádný jiný sport neprovozuji. Funkce, které vyžaduji jsou: měření tepu ze zápěstí (pokud možno, i připojení hrudního pásu – toto ale není podmínkou), výpočet kalorií na základě tepovky, notifikace z telefonu, GPS se záznamem trasy. Původně jsem přemýšlel o Fenix 3 Optic, ale mají spostu pro mě zbytečných funkcí a přijdou mi už moc velké (mám poměrně malé zápěstí). Více mě nakonec zaujaly levnější 235 a 735. Jestli jsem dobře googlil, tak 735 má navíc pouze multisportovní režim, jinak jsou totožné? V tom případě bych zvolil 235…

    Děkuji za případné reakce a rady s výběrem.

    Lukáš

    0 0
    • tomesik  

      Sám jsem byl před podobným rozhodnutím poměrně nedávno. 735 má vše jako fenix 3 kromě barometru. Oproti 235 mají vyhodnocení running dynamics (pouze s použitím hrudního pásu), plavecké funkce (styl a počítání bazénů – pro tep je potřeba speciální pás). Pokud nevyužiješ zmíněné funkce – 235 Ti bude stačit. A nebo počkat na fenix 5 – už se to blíží :-). Mají být srovnatelně „velké“ jako 735 – snad ještě menší.

      0 0
      • kejmi  

        Diky, diky a znovu diky. Uz jsem necekal reakci. Pockam na petku a uvidim. Kdy by to melo zahltit trh?

        0 0
        • madik  

          Možná se představí příští týden na CES v Las Vegas. Na netu jsou uniklé fotky, určitě to vygooglis.

          0 0
    • Breakpain  

      No, využiju vlákno …

      FR 935

      • spustím aktivitu → loguju záznam … někdě zastavím na pokec → nenechám hodinky provést automatickou pauzu, aby se mi při každém kroku neobnovila aktivita → místo toho zmáčknu tlačítko start/stop a nechám to tak s tím, že až budu chtít pokračovat, dám „obnovit“ aktivitu.

      U Edge to tak dělám, pokud vím, že jedu na návštěvu a chci mít cestu tam a zpět jako jeden záznam. Edge se „uspí“ a když ho oživím, dám pokračovat. Nicméně 935 mi po čase, nevím 30–60 minut, takto stopnutou aktivitu najednou uložily a finito … Cesta zpět byla logovaná jako samostatná, druhá aktivita. Ví někdo, jak se tomuto vyhnout?

      0 0
      • marshalll  

        V menu aktivity u Fenix 5 mám Power Save Timeout (Normal – 5min / Extended – 25min). Ale to by mělo sloužit k uspání spíš, pokud se aktivita vůbes nodstartuje. Pokud se aktivita ručně stopne, tak tam mám možnosti:

        • Resume
        • Save
        • Resume Later – to je to co chceš, hodinky skočí zpátky do ciferníku, ale na pozadí zůstane uspaná aktivita (nežere to baterku, GPS je vypnutá). Pokud pak zmáčkneš Start, znova se to vrátí k původní uspané aktivitě a můžeš pokračovat
        0 0
        • Breakpain  

          Jo … pravda … já zmáčkl jen stop – vyběhnou tam níže vypsané možnosti a já na ně neklikl, nechal jsem to být (u Edge to tak stačí) … zřejmě jsem tedy udělal laickou chybu a musím dát „resume later“ …

          Paráda, díky ;)

          0 0
      • madik  

        Jsi se zbavil 735XT ? Je v něčem zásadním 935 lepší? (v rámci srovnatelných parametrů a funkcí).

        Stages už na hodinkách chytáš?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.