pomoc pri vyberu: Superior XP930 disk vs. Canyon Grand Canyon 7.0 (případně 9.0)vs. GT Zaskar Expert

31 nepřečtených
  • eforsee

    Ahojte, planuju koupit fajnoveho bajka predevsim na XC, Xterru a podobne adrenalinove zavody(ale i jen tak na relax pojezdeni po lese).

    Pozaduji kvalitu za rozumnou(odpo­vidajici a nepremrstenou­) cenu:)

    Letos jsem neco malo okusil a je to fakt silne navykovy(lec nasledky z nekolika „kotrmelcu“ nesu do ted, tak bych vyber noveho kolesa nechtel pro pristi sezonu podcenit)..no puvodni rozpocet byl nekde na 30k, ale rikam si kdyz uz tak uz… Libi se mi novy Superiory XP930disk, Canyony a trochu posilhavam i po GT Zaskarech..:) Co byste mi jako zkuseni bajkeri a samo aj bajkerky;) doporucili?

    Anketa: Chcete si dobre zajezdit, mate 30k, ale jste ochotni do toho vecpat max. aj 45k...co s tim?

    0 0
    • Ruprecht  

      chlape máš smůlu: nedal si fotku, nepředstavil ses, takže rady nebudou :-)…vem si příklad tady: www.bike-forum.cz/…1/forum.html#…

      0 0
    • TheIF  

      Ja bych asi bral Canyona 8.0 i když zase těch +5600 za 9.0 není tolik ale osazením SUPA i GT valcuje

      Superior XP930 disk www.koloshop.cz/index.php?… Canyon Grand Canyon 7.0 www.canyon.com/…tattung.html?… Canyon Grand Canyon 9.0 www.canyon.com/…tattung.html?… GT Zaskar Expert www.bikecentrum.cz/gt_detail.php?…

      0 0
      • eforsee  

        Dikas za linky, to je ono:) U te 8.0 se mi nelibi ta barva..

        0 0
      • cabbage  

        bych šel kvůli servisu* do 7.0

        *drahý foxovský komponenty

        0 0
      • MlokCZ  

        Taky jsem pro Canyona 8.0. U 9.0 mi nepřijde nic zásadního navíc oproti 8.0, za co by mělo vůbec cenu připlácet.

        0 0
        • MlokCZ  

          Ale ještě bych se hodně rozmýšlel, jestli Grand Canyon 8.0 nebo XC 5.0. Ale to musíš vědět ty, co je pro tebe lepší.

          0 0
          • eforsee  

            No do fulla se mi moc nechce..je drazsi, tezsi a taky bych si asi nejakou tu chvili zvykal.. Davam prednost ht, uz i kvuli tem zavodum, na ktere se „pripravuju“…:)

            0 0
    • mosquito  

      uz z tech vsech linku co tu padaji fakt slintam .. me by bohate stacil ten Canyon 7.0 :) .. ty vyssi rady hyzdi bila vidle :)))

      0 0
      • eforsee  

        Mne se zase ta kontrastujici bila foxka celkem libi:) Jinak kdybych toho Canyona 7.0 mohl koupit normalne v kamenaku u nas za nemeckou cenu, tak by to rozhodovani bylo taky o necem trochu jinem..takhle mam obavy predevsim z dodaci lhuty a pripadnych reklamaci..

        0 0
      • raceman  

        souhlas ten Canyon 7.0 bych bral z fleku, nádherné kolo mnohem hezčí než ty vyšší verze a vybavení tak akorát a cena je taky super

        0 0
    • dripatka  

      ahoj doporucovala bych supra,pomer vybava-vaha-cena je vice nez dobra…loni jsem mela supra co jezdila sporka a nemuzu si stezovat, no ono chlapovi a v podstate kazdemu vyhovuje neco jineho.

      0 0
      • eforsee  

        Kdo, pripadne co je to „sporka“?:) Ten Superior se mi libi moc, vybava take, cena uz mene, ale odpovida..jen ten ram mi prijde oproti Canyonu takovej nejakej..forovej?

        0 0
    • eforsee  

      Dekuju vsem za prispevky, ale rozhodnutej jeste vazne nejsem..zitra pujdu toho Superiora omrknout do kamenaku a uvidim, jestli si padneme do oka. Celkove se mi libi vic nez ten Canyon, jen ta cena je na me celkem ostra..:/

      A co rikate na ty vidle? U Superiora R7 o ktere jsem tu na foru cetl, ze je pro vyssi a tezsi osoby nevhodna(merim 187cm pri 86–88kg)?

      0 0
      • Burton2  

        No nevim… ten superior se mi moc nelíbí raději bych šel do toho Canyonu.Řekni proč chceš zrovna ten Grand Canyon 7 ?? Dívám se taky po novém kole ale koukám po Canyon Nerve XC5 ..

        0 0
        • TheIF  

          bajka predevsim na XC, Xterru a podobne adrenalinove za­vody

          0 0
        • eforsee  

          Ten Canyon Nerve XC5 je taky fajnovej, ale uz to neni ht a oproti Grand Canyonu je o kilo a pul tezsi, drazsi.. A zavody ktere jsem zminoval jezdi prevazna cast zavodniku na ht(lehci, sice mene komfortni, ale na tech tratich rychlejsi), jestli se nemylim.

          Grand Canyon 7 mi prijde jako optimalni kompromis mezi tim co chci a kolik do toho muzu dat.

          Superior ma fantasticky design i vybaveni(uch*avam si skoro z kazde casti tohodle biku a ty kliky..mmm:), jen ta cena je pro me o dosti mene zkousnutelna.

          0 0
          • kurýr na bajku  

            Ten SUP je jasná volba a rám je jeho nejsilnější stránka. Kliky jsou naopak největší slabina a nejčastěji reklamovaná věc.

            0 0
            • eforsee  

              A co myslis o te vidli R7 vzhledem k mym telesnym proporcim (viz. vyse), nebude moc mekka?

              0 0
          • vhonzl  

            …taky koukam po novem kole a zvazuju Nerve XC4 nebo Grand Canyon XC7 – limit je rozpocet. Doted jsem jezdil jen na crossovem kole, takze mountainbikum nerozumim, ale chystam se to zmenit-Canyon mi doporucil znamy z Nemecka, ktery je s XC5 max. spokojeny…jake vidite pro a proti mezi temito dvema?? nebo alternativy?? Pro me je ten katalog docela komplikovany kvuli ruznym radam kol a navic je v nemcine, tak se moc nechytam…

            0 0
    • wewerka  

      Dneska jsem se ptala v bikeexpertu a pry na rok 2007 s Canyonem neuzavrou smlouvu a tudiz zadna kola od nich tenhle rok brat nebudou.

      0 0
      • TheIF  

        To není novinka, už to tady někde bylo napsaný… Stejně by mě ta smlouva zajímala, Canyon nemá žadný distributory a nebo se stím aspoň nechválí…

        0 0
      • eforsee  

        Ani jsem nepocital s tim, ze bych to kupoval pres „nekoho“, kdo si k tomu „neco“ prisadi..:) A v pripade, ze nakonec pujdu do Canyonu, doufam, ze se to nepovlece vic jak 2 mesice…

        0 0
        • TheIF  

          2 jsou tak minimum, hlavně co jsme jim teď přes vánoční inventuru nashromáždily objednávky :-)

          0 0
          • eforsee  

            Se s nima karamadis?:) S 2mes. bych pocital, max 3, ale dyl?! To uz bude pomalu zacinat sezona..

            0 0
            • TheIF  

              Ne jen mě to zajímalo už ,když jsem kupoval první kolo a co jsem četl tak nejmíň bylo snad měsíc – nejčastěji ale ty 2–3 (ono záleži jestli vubec mají hotové ramy daného modelu pak se to protahuje…) a jedna holka psala že čekala 7 měsícu :-) Když jim napíšeš, tak by ti měli napsat přibližný termín ještě před objednáním

              0 0
        • wewerka  

          Mne hlavne zajimalo kolik by si rekli navic. Tak kolem 5kkc bych jeste dala, ale za vic bych si to asi koupila primo z Nemecka. Ale v tom krame ani tohle netusili… v mem pripade to vidim spis na Superiora i kdyz ten Canyon 7.o je fakt hezky

          0 0
          • TheIF  

            Ty ceny nebyli zase tak strašný www.mtbs.cz/katalog06a.html?… (když pomineš fakt, že u Canyonu byly už od července slevy – já dostal taky i když kolo jsme objednal v dubnu… Nejspíš měli domluvenou množtevní slevu + taky to třeba bylo bez montáže, že to skladali až v expertu…

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.