Pomoc pri výbere Enduro/Trail bike do 1350€ !

53 nepřečtených
  • dominomatviacik

    Čaute bikery ! Potrebujem Vašu pomoc pri výbere mojho prvého lepšieho biku. Hľadám niečo čo zvládne bez problémov šľapanie do kopca a zdolá aj zjazdy – Čiže potrebujem nejaké to endurko alebo trail. Môj cenový rozpočet je niečo okolo tých 1300€. Radšej mám zjazdy takže skôr niečo 60–65 percent zjazd a 35–40 šľapanie do kopca. Biky po ktorých som nedávno pokukoval sú – Canyon Nerve AL 6.0

    https://www.canyon.com/…-al-6-0.html alebo Giant Trance 27,5 3 2015 http://www.spoke-store.sk/…ance-27-5-3/?…. Všetkým ktorý sa zapoja a pomôžu mi budem veľmi vďačný. Moja váha – 49kg. Ďakujem

    0 0
    • novas752  

      Nejsem si jistej, jestli zrovna endura jsou na bezproblémové šlapání do kopce a Canyon Nerve rozhodně neni enduro, takže si nejprve ujasni kategorie.

      Nicméně ten Nerve by měl splňovat to, co chceš, a teď s tou slevou je fakt bezkonkurenční, jenže už ho maj jenom v Mku – což soudě dle tvé váhy asi nebude OK.

      0 0
      • dominomatviacik  

        :D sorry niesom v týchto veciach profík. Predsa len je to moj prvy lepsi bike. Takze mne asi treba trail podla toho co pises. Tak aky bz si mi doporucil ? Mam radsej zjazdi ako slapanie do kopca a po asfaltke nejazdim skoro vobec. Takze tak. Dakujem

        0 0
        • dominomatviacik  

          No a este ak by si nevedel tak 1350€ je 36 477 CZK. Pretoze ja som tu slovak na ceskej stranke :D

          0 0
          • Sindy  

            Za tu cenu toho moc není. Jedine bazar nebo tohle, ale to ma jen 120mm, takže spis XC: http://www.radon-bikes.de/…keen-120-70/. BTW: ten Canyon je vyprodanej.

            0 0
            • dominomatviacik  

              Ten Canyon im v pondelok pridu dalsie. Rozpraval som sa s nimi tam. V Pondelok pravdepodobne idem na skusobnu jazdu. XC velmi nemam rad. Co hovoris na ten Giant Trance ? Je kratsi a ma lepsi ram na zjazdy. Co som ja pocul.

              0 0
              • Sindy  

                Tak to bys musel vyzkouset, jestli ti sedne. Jinak: brzdy jsou základ, ale brzdi v pohode, jen davkovatelnost neni tak dobra, vidle je takový nic moc a při tech 140mm už se to docela kroutí. Ale myslim, ze postačí. Zbytek – Deore je uplne v pohode sada. Ale na tech dvou (Canyon, Radon) je výbava mnohem lepší, takže jestli ti stačí tech 120mm, tak jedno z nich. Jak psal novas zkus nějakej 120mm bike a uvidis, jestli ti bude stačit.

                Edit: ten Trance ma vzadu rychloupínák, takže to je taky takový minus.

                0 0
        • novas752  

          Jestli si na celopéru ještě nikdy neseděl, tak zaprvé: zůčastnit se nějakého testování / půjčit si lehčí trailbike se 120mm a 160mm enduro. Od toho se odpíchneš a zjistíš co vlastně potřebuješ.

          Docela častý jev: člověk si koupí něco na 120mm, protože nejezdí nic extra technickýho, ale nový kolo ho posune a za rok už slintá po 140 s nějakou hravější geometrií. :)

          Jestli vyloženě nevyhledáváš technický libůstky jako skalky a menší skoky, tak by asi měl stačit „lehčí“ trailbike – něco jako Nerve. Jestli ano (nebo předpokládáš, že začneš), lepší bude něco jako Spectral. Ale nejlepší je si to nejdřív vyzkoušet, přeci jen jsou to docela velké peníze a kupovat takhle „naslepo“ není úplně bezva. Navíc do té doby ještě pošetříš a u celopéra je každej cent navíc dobrej. :)

          0 0
          • dominomatviacik  

            Doteraz som jazdil da sa povedat na velmi zlom HT :D Ktoremu nefungovala poriadne vidla a bolo to hrozne. Vacsinou ma bavia take mensie skoky, singletracky, mozno nejake schodiky :D, nejaky light downhill.

            0 0
            • novas752  

              Tak to asi bude lepší 140, ale vážně, nejdřív si něco vyzkoušej.

              0 0
              • dominomatviacik  

                Takže čo za bike by ste mi doporučili ? :)

                0 0
                • novas752  

                  Vyzkoušet a „doporučit“ si typ kola sám. :) Já to vidim na nějakej trailbike 140 = Spectral, Trance apod., ale na takový kolo se vyloženě hodí teleskopická sedlovka = 1350E asi stačit nebude.

                  0 0
    • Tendru  

      Levnější varianta: http://www.mojekolo.cz/…to-fs-2-2016

      Lepší varianta a maj Sko: http://www.mojekolo.cz/…to-fs-5-2015

      0 0
      • dominomatviacik  

        Hej hej tie som pozeral uz skor…mne sa celkom paci aj ten Giant Trance 27,5 3. Ten je tiez 140mm a ma hravu geometriu… vela ludi hovori ze je podobny spectralu

        0 0
        • dominomatviacik  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
      • dominomatviacik  

        Takže čo za bike by ste mi doporučili ? :)

        0 0
        • Fidži_CZ  

          Doporučili by jsme ti projet různé bajky, protože ani ty sám nevíš, co chceš, natož abychom to věděli my ;)

          0 0
          • dominomatviacik  

            Asi máš pravdu. Niesom v tychto veciach profik ( je to moj prvy lepsi bike ) takze sa do toho nerozumiem sorry. Ale podla toho co ste mi poradili tak mi asi treba 140mm trailbike. Cize nieco ako Giant Trance 27,5 3. Ak sa mylim tak ma oprav :)

            0 0
            • Nutribird  

              No doporučil bych Giant trance, ale chtělo by to víc peněz. U Nemčíka v XT na foxu a posílá i na Slovensko. Ve slevě kolem 50000 Kč včetně teleskopické sedlovky a napínáku řetězu. Jezdí pěkně nahoru i dolů.

              0 0
    • dominomatviacik  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Morchella  

      „60–65 percent zjazd a 35–40 šľapanie do kopca“

      Ono to ale nakonec bude spíš obráceně ;-)

      0 0
    •  

      Ten giant trance je lepší než gt force?

      0 0
      • novas752  

        GT si můžeš vyzkoušet v Rychlebech. A pochop už, že nelze říct že je něco lepší než druhý, každý má + i -.

        0 0
    • goofy  

      Šel bych asi do CTM Rawer nebo něčeho podobného…

      http://www.ctm.sk/…vena-cierna/

      0 0
      •  

        Pěkné kolo proč si ho doporučil všem jsou jeho kvality ? Oproti Canyon spectral,gt,a giantu?

        0 0
        • goofy  

          Nevím. tak nějak se mi líbí a neslyšel jsem na něho nějaké vyloženě špatné reakce. Ale ten Trance je až na vidlici poměrně podobně osazený, tak může být i on.

          0 0
    • Lilek23  

      Zdravim, co povite na tento? ako citam tak vyhovuje vasim poziadavkam za tu cenu je dost slusny. Nova teleskopicka sedlovka zdvih 150/140 v predu sa da znizit pre efektivnejsie slapanie na 120 https://www.cyklobazar.cz/…18364/enduro

      0 0
    • mr.antik  

      jsi lehoučký, ber klidně trance. Je to lehký kvalitní rám a komponenty časem vyměníš.

      0 0
      •  

        Já du teď brát Trance nebo Reing ..Kup si Reing

        0 0
        • JEDINYSVOJHODRUHU  

          Koľko stojí reign ?

          0 0
          •  

            Teď 59.000 jdu ho zkoušet..A co banka ti půjčí 50 splacis 24 měsíců preplatis 3 tisíce.. Ja chci taky Koko a Vim o kolech kulové tady se domě strefuji taky …Mě se zdá ze tady na fóru je jen canyon supr cupr kolo ..asi nějaká protekce.

            0 0
            •  

              zas ta klávesnice doriti s tabletem…píše to co chce.sorry za pravopis.

              0 0
            • Acanthophis  

              Na dva roky se upsat bance jen kvůli potřebě nového kola… nevím, nevím teda… a protekce? Ne… jen správný selský rozum, který u „menších“ rozpočtů hovoří jasně pro nejlepší poměr cena/výkon = canyon, radon, yt, apod…

              0 0
              •  

                55 tisíc za trance rok 2016 je moc?

                0 0
            • Petr L2  

              Tomtomhjnggf zakladatel potřebuje poradit s výběrem kola s rozpočtem do 36500 Kč a zajímá ho asi nejspíše názor někoho, kdo s tím má nějaké zkušenosti a ty tady meleš nesmysly o kolech za 60 aniž by si kdy seděl na fullu.

              Běž si radši projít testy třeba na http://enduro-mtb.com/en/magazine/ je jich tam, že máš do vánoc o čem přemýšlet, možná ti pak dojde proč se tady tak často řeší a doporučuje Canyon.

              0 0
              •  

                Už sem seděl právě jsem dojel z testovací jízdy a budu chtít kola na víkend…

                Musím založit vlákno kde mi poradite a rozhodnete za mě…je to fakt těžké vybrat kolo!A to jsem si myslel ..... 

                0 0
                • wilda81  

                  Jenže nikdo neví co a kde jezdíš (resp. budeš jezdit), takže ti nikdo pořádně poradit nemůže.

                  0 0
                  •  

                    Myslím jak mě to píše vícero lidí do zpráv nemám reagovat na tupé zakomplexovane jedince co nemají ani na kolo atd…

                    píšeš sračky..

                    0 0
                    • danielh  

                      Se rozhodni sam ty trubko a ne co ti poradi nekdo jiny, jezdit na tom kole budes ty a ne oni, paneboze, co to je za dementy tohle…

                      0 0
                      •  

                        trubka ses tu ty kdybys byl takový biker víš o kolech všechno …Nejvíc mě baví rady typu Vyzkoušejte si kola a pak kupte… Ano objedes půlku Cr a to co dáš za půjčování a benzín máš nové kolo za 50 tisíc.. A vůbec mě nezajímá tvoje keci na to co chci jezdit.

                        Enduro kolo zvládne všechno jen me vadí ten posez nebo potřebují rady borců co na tom jezdí a ne od hnupa který má doma kolo od komunistů! Pro mě to enduro je na první dojem a svezení šílené nestabilní koza …Ale nechci se zas ochudit o To co nezvládne trance… Vole!

                        0 0
                        • Mr.Duck  

                          Jestli ti přijde enduro nestabilní, tak to budeš potřebovat minimálně sjezďáka :)

                          0 0
                        • danielh  

                          Ty si fakt debil. Kup si trojkolku a jezdi a budes stabilni. Sam mas beztak jen Ukrajinu a tu delas ze sebe hnupa co se sam ani nevysere. Nazdar.

                          0 0
                        • Petr L2  

                          Rada, zkoušej, je ta nejlepší, kterou si mohl dostat, stále dostáváš subjektivní info o tom, jak nějaké kolo vidí někdo jiný. Pokud by to byl člověk, kterého znáš a víš jak jezdí, tak to má nějakou cenu, pokud je to info od cizího, moc ti to nepomůže.

                          Jinak na rovinu, jestli někdo něco nezvládne, tak to nebude kolo, ale ty. Z toho, co jsi tady zatím napsal by ti pro začátek stačilo jakékoliv kolo, na kterém by si se cítil bezpečně a jistě a časem by si sám viděl kam to vede a podle toho se zařídil, buď tuningem, nebo výměnou kola.

                          Jo a jen tak na okraj, když enduro zvládne tak parádně všechno, proč se tedy vyrábějí allmountain a trailbiky?

                          0 0
                  •  

                    sorry to sem nemyslel na tebe …

                    0 0
                • Fidži_CZ  

                  :-D

                  0 0
        • Petr L2  

          Tomtom člověče ty jsi fakt připad. Sám o tom víš úplný kulový, fully znáš pouze z obrázků, ale už tady radíš. To nemyslíš vážně!

          0 0
        • Pepe72  

          Supr čupr vám poradí :-)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.