Pedály - odkrvená chodidla, pod 1000kč

39 nepřečtených
  • adius

    Dobrý den,

    chtěl bych vyřešit problém, který mám. Jde o to, že při najetí 20km+ se mi začnou odkrvovat chodidla a pak už nevím jak si mám ty nohy na šlapky položit. Zkoušel jsem 3 různé druhy obuvi s různorodou podrážkou – žádná změna. Chtěl bych to vyřešit výměnou pedálů a uvidí se, zda je to tím, nebo se ukáže zda mám špatně narostlé nohy =D Aby bylo jasno aktuálně mám tovární za 100kč https://www.bike-eshop.cz/…original.jpg

    • Je to staré kolo za pár kaček tak bych viděl něco levného.

    Co jsem se tak dočetl, ale nevím jaký to má racionální vliv:

    • Průmyslová ložiska
    • Vyměnitelné piny

    Za tyto peníze není moc výběr a radši stovku přidám, než zaplatit půlku a být nespokojen. Do 500kč se asi nevejdu, proto kladně hodnotím jakékoli náměty :)

    0 0
    • Val  

      A nemels' na vsech tech druzich obuvi mekkou podrazku? To muze byt na ohradkovem pedalu smrtici.

      Nejradsi mam platformove pedaly, protoze jsou pekne siroke a clovek na tom muze jet treba v zabkach. Momentalne mam Force DH na prumyslech (do lozisek se nedostane tak snadno bordel) a vymenitelnych pinech (nevymenitelne = lowend, obvykle plastovej = nedrzi na tom noha), ale na vyber platrofmu je tady cele vlakno. Vybrat spravny pedaly je tezky.

      0 0
    • mikš  

      kouknul bych na film „upír z Feratu“,tam se řešilo něco podobnýho

      0 0
    • petyn  

      V první řadě vyřeš boty. Opravdu tvrdou podrážku. Pak řeš pedály.

      0 0
      • Frozen  

        No, to je otázka – když jsem si zkoušel na prodejně Lake s karbonovýma podrážkama, tak jsem měl chodidla mrtvá asi tak za 30 sec., to se fakt nedalo.

        0 0
        • MartinM  

          Chce to jiný nohy.

          0 0
          • Yura  

            No me taky neprisly moc pohodlne zavodni tretry s maximalni tuhosti podrazky. Tzn. ze se ta podrazka ani nehne. Je to stejnej opacnej extrem jako kecky od tamanu.. Pro normalni jezdeni me prijdou trekingove boty + platformy uplne ok.

            0 0
          • Frozen  

            Než měnit nohy, přijde mi snadnější vzít jiné boty…

            0 0
        • Smazaný účet  

          Neutahujes si ty boty moc? Co nejake lepsi fusekle?

          0 0
        • mr.ricardo  

          Hlavni problem byva, ze do vsech lepsich treter se davaji jen obycejny zakladni vlozky, pocita se s tim, ze si dokoupis kvalitni vlozky na svou nohu.

          0 0
        • Breakpain  

          Mrtvá?

          • nebylo to nevhodným tvarem tretry
          • nebyly tretry příšliš utažené?
          • při chůzi jsou tuhé tretry ultra nepohodlné, ale na kole při šlapání je to něco jiného

          Obecně u mě, to chce co nejtvrdší podrážku (i na platformy) a mít „správně“ položenou nohu na platformě. Když si ji tam položím blbě, tak mě to začně tlačit a umrtvovat nohu ;-) … když ji trošku pošteluju – můžu šlapat klidně hodinu a nic necítím :).

          Další věc – máš správně nastavenou polohu sedla? Nelítají Ti kolena ze strany na stranu když šlapeš? Umíš kruhově šlapat? Nepotřebuješ orotpedické vložky (já ano, mám vyoskou klenbu – pokud tam nemám vložky, je to peklo)?

          Je toho bohužel hodně – jediné co pomůže je postupně testovat výše zmíněné – stojí to dost peněz a hodně času …

          Mimochodem, jsi vyježděnej? Abys ty změny dobře vnímal, chce to mít natočíno a být zvyklý šlapat, aby se Ti tam neprojevovala únava a podobně ;).

          Případně, pokud máš možnost zajít si do Prahy, zkus si zajít na nastavení posedu – řeší se tam i obuv, vložky atp … Dubec – TriExpert … docela kapacitka v tomhle.

          0 0
      • Vilém  

        Opravdu tvrdou podrazku na platformy?

        0 0
        • Strakááč  

          Proč by ne… oni mysleli aby se neprohybala.. a pritom držela na platformě..

          0 0
    • adius  

      Děkuji všem za reakce, je to pro mne velice přínosné. Již jsem objednal nové pedály o kterých jsem uvažoval už delší dobu, pokud se nic nezmění budu přemýšlet dál dle výše zmíněných reakcí. Děkuji a pěkný den :)

      0 0
      • Vilém  

        Takze objednals co?

        0 0
        • adius  

          Je to první krok, dle toho co čtu je to asi nejsnažší a nejpohodlnější (nejlevnější) volbou vzhledem k tomu, že mohu nosit jakékoli boty budu chtít.

          0 0
          • Vilém  

            Ok, odpovedi se nedockam, takze hodne zdaru.

            0 0
            • adius  

              Až začneš psát jako člověk, lidé ti budou odovídat. Thats it

              0 0
              • Vilém  

                Co mas za problem? Napsal jsem v tomto vlakne tri reakce a neprijde mi, ze by na nich bylo neco nelidskeho.

                0 0
    • cosmo  

      Resil jsem obdobny problem…postup byl, stelovani kufru, vymena vlozek do bot, fyzioterapeut – spatna dignoza 1., fyzioterapeut jiny – spatna diagnoza 2., nakup drahe-tvde-carbonove obuvi…co, ale kdyz problem pretrvaval?…no bil jsem se do hlavy, nicmene od brezna jsem byl zkusmo objednan k lekari do proteor (cekacka 2–3mesice), zrovna v cervnu jsem jej navstivil, povykladal muj problem, rekl o predchazejicim pokusu o reseni…postavil jsem se na skener a do 1minuty byla stanovena diagnoza…udelali mi specialni cyklisticke vlozky do mych novych karbonovych treter a problem se vyresil…doporucuji navstevu specializovaneho lekare pred utracenim za kufry,naslapy,boty…

      0 0
      • adius  

        Děkuji za sdílení své zkušenosti, podívám se na to. Na kolik vás to cca vyšlo, celkem ?

        0 0
        • cosmo  

          jako kolik me stala cela akce?:-)…ty cyklo vlozky jsou docela drahe, ale cca 800,– ti proplaci pojistovna, takze muj doplatek byl 301,–Kc presne…

          0 0
    • Strakááč  

      Kup široký platformy a boty kup klidne s tvrdší podrážkou… ale tím ro moc nebude.. zkus zmenit polohu kam davas nohu na pedál a míň si utahuj špičky taky jsem to měl.. i na platformách s contactama.. a hlavní je jezdit víc přes špičku.. a mit boty volnější.. ja s tim v poslední době mel problém taky.. :)

      0 0
    • adius  

      Výsledek: Koupil jsem platformy a musím říct, ze problém z 80% zmizel, navíc jsem pocítil radikální nárůst efektivity slapani i síly, kolo je hravejsi a lépe zvladatelne – to berte jen jako postřeh od někoho kdo nikdy Platformy nejezdil, jsou bezva s jakoukoli obuvi. Doporucuju

      0 0
      • Val  

        tak fajn, rikaj jsem si jestli ti to alespon trochu pomohlo… zbylych 20% odstranis treningem

        0 0
    • motacek  

      Odkrvovani chodidel bývá způsobeno í špatnou pozicí na kole – skripnuty nerv v zadech apod

      0 0
      • Smazaný účet  

        Ktery nerv ma pri skripnuti za nasledek „odkrvovani“? Ja vzdycky myslel, ze k tomu dochazi, pri omezeni prutoku krve, treba tlakem na nejakou cevu…?

        0 0
        • motacek  

          Těžko říct, nejsem doktor. Ale vím že když někdo trpí na ledové nohy tak to často bývá kvůli zadum – údajně. Ale osobně si myslím, jak už jsi sám podotknul, že to může být skripnuty nějaký nervy či céva které mají zakončení právě v chodidla.

          0 0
    • scoty  

      co je cyklistika cyklistikou tak se jezdí co nejtvrdší podrážka treter aby co…aby ne mrtvěli nohy:)

      z toho plyne běžné boty+ platformy=nejhorší řešení

      0 0
      • Val  

        … a tak to bylo az do te doby nez Prometheus poprve na kole sjel horu Olymp a straslive si rozbil hubu, protoze s tvrdou podrazkou necitil pedal a sjela mu noha. I smiloval se Hefaistos nad smrtelniky a vyrobil takovy pedal, na kterem se dalo komfortne jezdit i v botach s mekkou podrazkou a noha na nem dobre drzela. Pojmenoval tento svuj vyrobek platformem. Lide se zaradovali a zacali jezdit i mimo silnice. To se ovsem nelibilo bohu Diovi a za trest prikoval Promethea ke skale retezem Campagnolo C10.

        0 0
        • scoty  

          každá podrážka je sendvič = tvrdá uvnitř a měkká na povrchu aby to neklouzalo…

          anebo jinak: šlapals někdy 50km v 5.10nech nahoru dolu atd?

          ale tak do parku, nebo na kratší vyjížďky za barákem dobrý..:)

          0 0
          • Val  

            na 5.10 jsem uz moc stary, ale boty s tenkou podrazkou mam… a na ty moje kratsi vyjizdky za barakem zatim dobry

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.