• KM.1

    Jaké máte zkušenosti s novýma PD-M770 potřebuji nové pedály a nevím jestli sáhnout po starších PD-M540 nebo jít do nových_?

    0 0
    • Babec  

      Já mám pedály Deore XT (M770) a jsem s něma maximálně spokojený, určitě můžu doporučit

      0 0
    • cagalam  

      myslím, že záleží na penězích, které do nich chceš vrazit. já vozím M-770 a nemám s nima žádný problém

      0 0
    • lidumil  

      Podle mě budou víceméně stejný, váha + – 2 gramy

      0 0
    • roud  

      oboje sou prakticky stejný ( držáky ) rozdíl je spíš jen designovej a cenovej takže můžeš vybírat spíš podle peněženky a vzhledu…

      0 0
    • TomasJ  

      Kazdopadne pokud to s cyklistikou myslis alespon trochu vazne, tak si na kolo 350g tezke pedaly nekupuj.

      Dobre a funkcni spd pedaly nebude zas az takovy problem sehnat i 100g lehci.

      0 0
      • jIrI___  

        Takže kdo vozí SPD od Shimana, ten to s cyklistikou nemyslí ani trochu vážně? Úsměvné :)

        0 0
        • TomasJ  

          Nad vysokou hmotnosti komponentu nelze jen tak mavnout rukou. Pokud by takto kolo nabralo zbytecne na vaze na kazdem dilu, bude ve finale tezke jako tank.

          0 0
          • Honza729  

            Vy gramhoniči jste fakt srandovní. Na jednu stranu kážete o každém ušetřeném gramu, ale pak vyjedete s flaškou na rámu plnou vody, kolo obalený bahnem, na zádech batoh…

            Fakt sranda…

            A myslim to vážně :)

            0 0
            • jIrI___  

              Vidím to úplně stejně.

              0 0
              • Rolei  

                Tak hlavně že vy na kole flašky s pitím nevozíte a bahnem se vám kolo neobalí, nebo v čem je pointa?

                0 0
                • Jery01  

                  že šetří gramy na kole,ale sami mají batoh atd..kolo neumytý

                  teda myslím :D

                  0 0
                • Honza729  

                  Po téhle Tvé odpovědi se obávám, že bych Ti to nevysvětlil.

                  0 0
                  • Jery01  

                    to je na mě ? :)

                    0 0
                  • vikicek  

                    Klidně začni vysvětlovat. Buď máš kolo 13kg plus bláto, plus flaška s vodou, plus batoh anebo máš kolo 10kg plus bláto, plus flaška s vodou, plus batoh. Na kterym se ti pojede líp ?

                    0 0
            • Frostty  

              Naprostý souhlas, někdy je to až úsměvné.

              0 0
            • MlokCZ  

              Na použití 350g pedálů nevidím nic divného.

              Na druhou stranu to s tou flaškou/camelem a bahnem je argument mimo mísu. Ještě bych chápal argument pití ve flašce oproti pití v camelu, to je rozdíl.

              Pít je ale nutné, takže nějak ho povezeš vždy a určitě bude lepší poježdění na kole, které bude mít 12kg + pití než na kole 15kg + pití.

              Je jasné, že nic se nesmí přehánět.

              0 0
      • StuntJ  

        Úsměvné … Jinak na MTB, XC nemá moc smysl šetřit na váze pedálu. Já občas škrtnu o nějaký ten klacek, či šutr, anebo pedál schytá něco, co odletí od předního kola. A zde právě mají smsl masivní a odolné pedály, které při první raně neprasknou, ale vydrží. Což tedy u těch 770 mohu potvrdit …

        0 0
      • roud  

        kecy pedály jako exustar a autor atd. sou totální sračky který můžeš klidně po roce vyhodit to je lepší si těch 100g nechat a jezdit s pedálama třeba deset let jednoznačně ať jde do shiman vše ostatní z SPD je zlo…

        0 0
        • TomasJ  

          Pokud mi nejaka soucastka prinesu vahovou usporu 100g a vydrzi 1 rok, budu skakat radosti.

          0 0
          • roud  

            váha neni vše i s těžkejma XTR pedálama mám fulla co má pod deset kilo a HT co má k devíti tak k čemu šetřit váhu zrovna na pedálech který ti můžou hóóóódně let sloužit ? jedna věc je úspora hmotnosti a zachování funkce a tý je podle mě potřeba se držet jinak budeš mít lehký kolo a každej rok do něj vrážet tisíce uplně zbytečně…

            0 0
            • StuntJ  

              Sohulas, pedály jsou v první linii a musí něco vydržet … Kolikrát u mne chytly takovou ranu, že mne vyskočila noha z pedálu a pořád mají 100% stav

              0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
            • MlokCZ  

              A co teprve když vozím Timy XS, ty nemají o moc méně než 350g a ještě stojí mnohem více než ty 520tky.

              A přitom za sebe můžu říct, že je to jeden z mojich dlouhodobě nejvíce osvědčených komponentů po všech směrech, který bych rozhodně nevyměnil.

              0 0
          • Hornet  

            Zvlastny nazor na vydrz komponentov.

            U pedalov nejde len o vahu ale aj o funkcnost…a ked mi maju robit problemy, tak radsej vydrzim tych zasr…ch 325g u xtr alebo 350g u xt :-) a viem ze nieco vydrzia.

            0 0
            • roud  

              my se většinou dost nechodnem ale tentokrát souhlas ve všem cos napsal…

              0 0
          • michals1  

            250g těžké pedály mohou vydržet mnohem déle než jeden rok. Sám jsem několik let používal jedny přibližně 250-gramové Wellga a s životností a ani s funkcí nebyl problém.

            0 0
      • Honza321  

        Shimano SPD M520, M540(M770) jsou nejlepši pedály v poměru cena, odolnost, životnost, funkčnost našlápnutí v horších podmínkách (voda, blato), nastavení síly vycvaknutí z pedálu a přes to nejede vlak :-D

        0 0
      • Cryzyy  

        A jake pedaly teda doporucujes tem, kteri to s cyklistikou mysli vazne Ty chytrej panacku ?

        0 0
      • Hornet  

        :-DDD si zabavny,

        k teme, 770 su fajn, odolne, funkcne super, vzhladovo tiez:-)

        0 0
      • RomanH  

        :-) Tak zrovna u pedalu jde o funkcnost, spolehlivost, a take o system, ktery Ti bude vyhovovat. Pokud chce SPD, volil bych klidne M520, vazi sice 380g, ale stoji cca 400 Kc. Ja sam vozim 360g Timy a nikdy jsem nepremyslel, ze bych kvuli vaze presel treba na CB.

        0 0
      • scret  

        :DD ze ty jsi uklouzl na ledovce a prastil se do hlavy?:)

        0 0
      • kubad  

        LOL

        0 0
      • Gorgov  

        hehe dobre ty!

        0 0
    • StuntJ  

      PD-M770 můžu vřele doporučit, zpracování pedálu na výbornou, Shimano tyhle pedály už docela vychytalo … :o)

      0 0
    • Honza321  

      jestli potřebuješ tmavé pedály tak M770, v jiném případě chceš stříbrné nebo je ti to jedno, tak ber M540

      0 0
    • hawk  

      ja mam pedale značky BBB model BPD-11 Mountaingo, važia 299g, je to aj realna vaha, lahšie ako XTR, som s nimi nadmieru spokojny. Pišem to len preto, že existuje vela značiek pedalov a myslim si že Shimano ma ťažke pedale, asi zaspalo dobu, myslim si že ich najvyšši model by nemal važiť tak vela.

      0 0
      • miki  

        Je ale zajímavé že na kole máš shimano a plánuješ exustar??.Shimano asi moc dobře ví co dělá .A když zaspalo dobu tak se jim ozvi a nabídni jim lepší řešení .A ty BBB nikdy nevydrží to co shimano.

        0 0
        • hawk  

          si si asi nevšimol datum kedy bol môj bike skladany, od vtedy som mal rôzne pedale, BBB mam približne 3000Km a zatial su uplne bez problemov.

          0 0
          • roud  

            3000km je nic počkej jak budou vypadat po 30000km to už je ale nebudeš mít hehe…

            0 0
          • Rychlej turista  

            3 000 km je na hranici statistické chyby :-)

            0 0
          • R-A-D-I-U-S  

            ..já mám na SH520 nalítáno 24000Km..tím ale do důchodu nejdou a v pohodě je nechám na zimáku. 3000Km je tak na záběh :-))

            0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • johny9  

      Já osobně mám 540 od minulého léta a jsem s nimi moc spokojený. Dle informací v e-shopu mi přijdou ty pedály stejné. Jen ta cena. Záleží kolik do toho chceš dát. 540 poslouží taky dobře. Můj názor.

      0 0
    • scret  

      mel jsem par let 540ky, ted na Reigna jsem chtel radsi cerny pedaly a tak si priplatil za 770ky… pedaly jsou to stejny, jenom jinak barevny… u 770tek se mi na jednom pedalu udelal mensi „provozni“ vakl cca po 1500km… u 540tek to bylo mnohem pozdejc…

      takze pokud resis barvu kup podle barvy, pokud cenu, tak kup 540ky!:)

      0 0
    • Shadow.1  

      Oživím toto vlákno.

      Řeším stejný problém a chtěl bych vaše aktuální názory:

      1. Pedály

      Shimano PD-M770

      1. Pedály

      Shimano PD-M540

      1. Pedály

      Shimano PD-M520

      Anketu bohužel dát už nelze :-)

      jsou tu velké rozdíly nebo je opravdu rozhodnutí na aktuálním stavu financí?

      Co vím, tak XT mají povrchovou úpravu, která dobře zacvakává :-)

      Jinak vozím všechny ostatní komponenty XT, tak mě lákají ty 770 :-)

      0 0
      • romachain  

        Rozhodoval bych se především podle vzhledu, ke komlet XT 770 bych dal i stejný pedály.

        0 0
      • joudys  

        taky bych se rozhodoval podle peněženky a vzhledu, protože zrovna u těchto tří snad nemůžeš udělat chybu, poměr výkon cena nejlepší na trhu, rozdíly ve funkčnosti dle mě těžko rozpoznatelné

        0 0
      • mastihuba  

        když něco jinýho než SH 540 tak bych bral xtr :) nebo

        Time Atac

        0 0
        • Shadow.1  

          nj, líbí se mi ty nové XTR 2011, ale 2500 za ně teda dávat nechci. Na to moje ježdění by to byl hřích :-) už ty XT jsou spíše chtíč než potřeba ;-)

          0 0
          • mastihuba  

            V tom případě bych byl rozumnej a bral 540 nápis xt se rychle ošoupe :)

            0 0
            • Shadow.1  

              nevěřím :-)

              0 0
              • roud  

                ty nápisy na bokách se opravdu rychle obrousej stalo se mi to u všech pedálů jak u starejch 520 tak u dvou párů xtr…

                0 0
                • Shadow.1  

                  mě to nevadí, byla to nadsázka to NEVĚŘÍM :-) Jde mi o to, aby to fungovalo jak má :)

                  0 0
      • scret  

        dlouho jsem vozil 540ky a ted nejakou tu sezonu vozim 770ky… kamos to samy… oba mame nazor ze 540ky jsou mozna o chlup kvalitnejsi… 770ky uz nam oboum zacly trochu cvakat, coz je treba u Exustaru uplne normalni, u shimana to nebyvalo zvykem… Ale aby nevznikla mylka, porad jsou 770ky kvalitni pedaly…

        Jinak bych volil podle vzhledu co se ti hodi..

        520ky bych nebral…

        0 0
        • mastihuba  

          cvakaly mi i 540 když byly nový, ale stačilo rozdělat máznout ložiska a zase složit a už jsem na ně 2roky nešáhnul

          0 0
        • Shadow.1  

          a po jaké době vám začaly cvakat?

          0 0
          • scret  

            540ky snad po trech sezonach, 770ky uz po jedne… Oboji jezdeno shruba ve stejnych podminkach…

            0 0
        • romachain  

          Cvakali mi i nový XTR, teda jenom jeden. Stačilo rozebrat, malinko dotáhnout vnitřní matici, namazat a je klid. Cvakání je projevem neudržovanýho pedálu bez ohledu na typ (Shimano).

          0 0
      • Palec  

        5 let vozím 520-ky a jsou pořád v pohodě.

        Pokud nemají 540-ky a 770-ky nějaká lepší ložiska, tak bych za ně peníze nevyhazoval, vzhledem k ceně 520-ek.

        0 0
        • Shadow.1  

          já vím, ale je to jako vždycky, když se srdce hádá s mozkem :-))))

          0 0
        • mastihuba  

          jedinej rozdíl mezi 520 a 540 je kontramatka plast versus kov a možnost u 520 použít 15ku klíč. jinak je to stejný. ta kovová natka je lepší na servis že ten plast nemusim odrbávat sikovkama. :)

          0 0
          • pepek  

            Když pod sikovky zodpovědně poskládáš hadru a nebudeš točit naopak, tak nenastane ani kosmetické poškození.

            0 0
            • mastihuba  

              stejně ta tlustá osa na 15ku klíč vypadá napi… :)jo su prase hadru nepoužívám.

              0 0
          • v POHODÌ klokan  

            To povolování klíčem u 520 je podle mě docela slušná výhoda – když ti pedály po čase srostou s klikama, tak se imbusem téměř povolit nedají…

            0 0
            • mastihuba  

              když je před montáží mázneš vazelinou tak určitě neni problém. Včera jsem povoloval 10–15let starý pedály a šly naprosto hladce.

              0 0
            • scret  

              presne jak pise mastihuba, kdyz je maznes vazelinou, tak ti nema co zarust…

              0 0
              • jachymk  

                heh mě srostly M520 se staršíma klikama myslim čtyřhran a ještě mi kliky přirostli k rámu takže se kliky žezaly jak u rámu tak u pedálu

                0 0
                • roud  

                  žezaly xD :O) špatná montáž…

                  0 0
                • scret  

                  a jak casto jsi to mazal a rozebiral?

                  Je zvlastni ze mam jedny kliky uz cca 8let a nikdy mi tam nic nezarostlo:) jen to chce trochu min byt prase:)

                  0 0
                  • jachymk  

                    no prase jsem, jediný co na kole stále udržuju je pohon, řetěz, kazeta, přehazka…ale kliky něaký x-letý deore nebo alivio čtyřhran, taky na ně nemám stahovák, momentálně o klíči na Hollowtech II uvažuju ty M542 se prý rychle ucpávaj

                    0 0
                • jachymk  

                  montoval to Miroslav Kvasnička v Praze :-)

                  0 0
    • dženžas  

      Pokud se nepletu, tak všechny SPD shimano nemaj průmysly, ale kuličky s kónusy. Sice tu na ně slyším jen chválu, ale nestane se, že do nich budu muset třeba káždý rok lézt? Navíc seštelovat takováto ložiska je občas porod…

      0 0
    • Shadow.1  

      Tak jsem objednal ty XT :-) dnes si pro ně jdu :-)

      Všem díky za názory…

      0 0
    • jachymk  

      mám tří možná čtyř letý M520 a až na to že jsem mojí vinou strhnul vršek šroubu na dotahování, jsou úplně vpohodě. tedy nevidím důvod kupovat něaký XT a podobný nesmysly a něaký ten gram bych tam neřešil. akorát bych se bál m505 ty se celkem ucpávaj a nejsou moc robusní…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.