• Luky11

    Zdar

    pořizuji SPD na silničku, mám to jako doplněk k biku takže chci jezdit na stejných tretrách. Původně jsem chtěl vzít i na silničku klasiku pd m520 ale potom jsem si všiml že je vylepšená verze m530 která by měla mít větší opěrnou plochu což by mělo být na silničku plus oproti verzi m520. Používáte je někdo na silničce? Vyplatí se m530 nebo to nemá smysl nebo je to snad horší jak m520?

    Díky

    0 0
    • Milvus888  

      kufr je stejný tzn. opěrná plocha taky, ta klec je tam jen na ochranu pedalu proti poskozeni..

      0 0
    • Kysky  

      K těm m530 by musely být vyrobeny přímo určené tretry. Jelikož každá tretra je jinak tvarována. Takže ta ohrádka je k ničemu, akorát zbytečně dražší jak m520

      0 0
      • Vilém  

        Jiste se ozvou lidi, kteri ti to budou vyvracet a rikat o velkem prinosu:)

        Nicmene osobne to vidim podobne, nedavno jsem skladal kolo na kterem byly, zkusil jsem si do nich naklapnout svoje starsi shimano tretry a ohradky se tedy nedotykaly.

        0 0
    • Luky11  

      Díky za reakce, ještě se zeptám nebyla by nějaká náhrada? pedaly do kterych bych mohl nacvaknout mtb tretry a mely by vetsi opernou plochu a byly oboustranné?

      0 0
      • mr.antik  

        Shimano DX

        0 0
        • Smazaný účet  

          Na silnicu jak dělaný :)

          0 0
          • mr.antik  

            nojo, tak maximálně ho nebude zdravit pár buzisilničářů, ale na výkon to vliv mít nebude

            0 0
        • Luky11  

          Díky za tip ale ono by to na ty silnici vypadalo fakt dost divně :D nakonec asi pujdu do těch jednostranných.

          0 0
          • mr.antik  

            jasně, pokud nejezdíš někde po městě, kde se musí pořád nastupovat vystupovat tak v pohodě. Tam mě trošku jednostranný štvou – ale to je jen když jezdim do práce.

            0 0
    • Breakpain  

      530 jsou o nicem, mam je. Ta ohradka je tam proti narazu, nestojis na ni to si kup naslapne platformy ;-). Jedine co se lisi je dosedaci plocha u osky, ta je nepatrne vetsi nez u 520. Uz mam vyhlidnute 540 misto tech 530.

      0 0
      • Luky11  

        proc vubec 540? je velky rozdil oproti 520? nejvetsi rozdil mi prijde hlavne v cene nez ve funkcnosti

        0 0
        • Breakpain  

          Je tam lepe resena osa, to je jediny rozdil. Poslouzi oboje asi stejne, ale chci si udelat radost ;-)

          0 0
        • marapara  

          Mám oboje 540 i 520. Funkčně rozdíl není, 540 jsou o něco lehčí a k jejich rozdělání nepotřebuješ spešl klíč, jako u PD-520. Jinak cena je myslím skoro dvojnásobná, tak se je na konkrétním jedinci, jestli je ochoten připlatit :). Mně osobně se i 540tky líbí o něco víc.

          0 0
    • Luky11  

      Takže nakonec jsem si vybral PD A520 ty by měli být v pořádku a měla by u nich být větší opěrná plocha je to tak? Nebo s nimi jsou nějaké problémy?

      Díky

      0 0
      • Luky11  

        používá někdo?

        0 0
      • Smazaný účet  

        Vem ty PD-M530

        • levné
        • oboustranné
        • větší styčná plocha
        • ale větší hmotnost
        0 0
        • Luky11  

          větší styčná plocha neni, o tu mi jde nejvíc

          0 0
          • Rychlej turista  

            Tak vezmi ty Ultegry a není co řešit.

            0 0
          • borda  

            Depresy ti postl obrazek silnicnich spd shiman. Rychlej turista potvrzuje, co je z toho obrazku jasne patrny, a sice, ze ty ultegry maji oporu nohy jako krava. Tak nevim, co jeste resis? Btw. jestli u ty silnicky vostanes, stejne skoncis u silnicnich bot a pedalu ;-)

            0 0
            • Luky11  

              mě spíš přijde že pokud jde o oporu nohy tak mají oba modely úplně stejnou

              0 0
          • Smazaný účet  

            0 0
            • borda  

              Anebo :-). Nemuzu si pomoct, opora z boku je tam vyrazne vetsi.

              Ale ty ultegry vypadaji, ze podeprou i ze predu a zezadu.

              0 0
            • Luky11  

              pokud jsou to ty m530 tak několik lidí o pár řadku výše se k nim vyjádřilo že ochraná klec se neopírá o tretru takze by neměla být větší styčná plocha

              0 0
              • Smazaný účet  

                Je to marný, marný, zeptej se jich, jestli je měli.

                Opakuji nejde o ty ohrádky, ale plošky u osy. Sam. záleží na tretrách…

                0 0
              • Darkson  

                já mám 530 na bajku a jsem spokojenej, styčná plocha je znát když člověk v terénu špatně našlápne, při šlapání nevim. tretry Spešl

                0 0
        • devet  

          Jo a přeci jen vypadají na silnici lépe. Mám je tam také. 520 na biku.

          0 0
    • Luky11  

      Ještě jsem narazil na PD-A530 nakonec bych šel asi do nich, někdo nějaký zkušenosti s nima?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.