• Martin

    počasí začíná vypadat dobře, v terénu je sucho, na silnicích není sůl a díry jsou v normě…

    nejvyšší čas začít koumat společné vyjížďky a kochačky.

    Kosiřu, Kopečku a ostatním hanáckým velehorám zdar

    0 0
    • logoman  

      http://www.youtube.com/watch…

      Byl tam nekdo, stoji to tam za neco?

      0 0
    • Petr.T.M  

      Tuž kochačky řykaš? Tuž jo, kochačky – to by šlo.

      0 0
      • Martin  

        mě znáš, ne? není kam spěchat :)

        0 0
    • Frostty  

      Hell yeah.

      0 0
    • Martin  

      děcka, jak jste na tom v týdnu? středa / čtvrtek po 16. hodině?

      0 0
    • terkad  

      Někdo zítra? Dopo nebo odpo, přizpůsobím se.

      0 0
      • Petr.T.M  

        Leda bys jela po cyklostezce směr Velká Bystřice – Přáslavice – Velký Újezd – Osek n.B.. :-) Pojedu kolem šesté z práce domů.

        0 0
      • Lily-Brno  

        Psala jsem do vedlejšího vlákna, že dnes odpol. vyjedu, ale až tak po půl páté, dřív nestíhám. Pak už bude asi zase zima, takže plánuju spíš svižnější 2hoďky na zahřátí ;)

        0 0
        • Martin  

          pokud nebude škaredě, tak se zkusím přidat, ju?, dnešní povinnosti mi byly vyšší mocí přesunuty na zítra

          0 0
    • Martin  

      trochu OT, nechcete někdo něco na koloshopu?

      budu objednávat koncem příštího týdne.

      0 0
      • logoman  

        Mozna jo, mas tam nejakou slevu? Ja studentskou.

        0 0
        • Martin  

          nee, slevu nemám :)

          resp. mě tam vedou jako zákazníka premium, ale co to znamená, netuším :)

          0 0
          • logoman  

            Ja tam mam –6% …

            0 0
            • Martin  

              tož kdybys objednával, tak bych se přidal, může být?

              0 0
              • logoman  

                Tos moze :-)

                0 0
                • Martin  

                  fajn, až budu vědět, co vlastně chci, pošlu ti seznam na mejla a potom kačky na účet. předem děkuji :)

                  0 0
                  • Lily-Brno  

                    Pánové, už jste objednávali? kdyby náhodou nee, tak bych poprosila si přihodit takovou drobnost: http://www.koloshop.cz/…tek-1ks.html – balík za 40kč. Je mi jedno, jestli pak v hotovosti nebo radši předem na účet…

                    0 0
                    • logoman  

                      Jeste ne, az vecer. Pisou po 10ks, ale do kosiku lze dat i jednu. Chces predpokladam dve? :-)

                      0 0
                      • Lily-Brno  

                        nene, prosím opravdu ten balík po 10ks za 40 kč. mám holt spotřebu – sem tam plot, strom, štěrk… :) a na kupkole mají 1kus za 10kč… no neber to za 4kč :D škoda, že neprodávají i esi gripy. ty budu muset pohledat jinde

                        0 0
                      • Lily-Brno  

                        kdyžtak máš mail ju

                        0 0
                    • Martin  

                      nakonec jsme se s kolegou dohodli, že objednávat budu já a objednávku uzavřu do pátku. takže kdybys ty nebo někdo jiný neco chtěla, tak se ještě ozvi, buď tu nebo na FB/ICQ

                      0 0
      • Biker jak Pes  

        Taky bych asi něco vzal.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Pridal by se nekdo v nedeli odpo na lehke pojezdeni smer kopecek kolem Bystricky a pak se tam nekde pomotat? Celkem tak cca 60km. Jezdim vsechno, ale rychlosti primerenou memu kolu. :-)

      0 0
    • Martin  

      co dneska po 16.30? Kopeček, Kosíř… podle domluvy. možná poslední pěkný den tohoto týdne ;)

      0 0
      • pop  

        Zdar.Co zítra 8.4.? Chci jet po práci cca 15:45 z Koželužské do Postřelmova přes Litovel,Úsov…takže stačí crossové kolo.

        0 0
        • Martin  

          zítra nemožu, jdu k zubaři

          0 0
    • Martin  

      nevíte, ve kterém olomouckém kamenném obchodě bych sehnal těsnící pásky na bezduše?

      0 0
      • Miches  

        Ferona :)

        0 0
        • Martin  

          ferona nee, s tou jejich páskou mám letos problémy jak něco – loni mi páska držela dobře, ale ke konci sezóny se mi na předním kole začala odlepovat – pravděpodobně vlivem tmelu LeakSeal od Ferdusu.

          letos na jaře jsem chtěl ráfky znova zatěsnit a ani za „ko*ot vole“ :( – jestli je ta páska vadná, že by mi třebas přes zimu zvlhlo lepidlo na ní, nebo co nevím, ale nejpozději po 14 dnech se mi odlepí a kolo začne ucházet kolem ventilku.

          ráfek jsem zkoušel umývat technickým benzínem i acetonem a nic nepomáhá. rád bych zkusil originál pásku.

          0 0
          • Miches  

            Nestraš. Mě zatím drží, ale mám pásku nalepenou teprve od ledna, tak snad bude i nadále.

            0 0
            • Martin  

              na zadním kole mi páska drží jak helvétská víra, Slavoš ferona pásku používá už snad 3 roky bez problémů, u mě je to přední kolo nějaká blbá anomálie, možná způsobená skladováním.

              0 0
    • Oľda1  

      Zítra. 12:00=Kopeček, rozjezd na Pohořany, Jívová a dolů Štrásgruntem do Hluboček (potřebuji stihnout řezníka u Skleníku na Dukle) a dom.

      0 0
      • Lily-Brno  

        takové návrhy bych čekala na nějakém studentském chatu :D

        0 0
        • Zbyněk  

          Proč? Já zítra taky vyrazím kolem poledne… jsem dneska dělal za dva :-).

          0 0
          • Lily-Brno  

            Tak vidíš! ale dneska bys taky nemohl kolem poledne nebo by ses musel roztrojit :D zítra je pátek a pátek je skoro svátek, když má člověk štěstí na práci ;)

            0 0
            • Zbyněk  

              Dneska bych stejně neujel ani metr, protože mě hrozně bolí nožičky :-). A k tomu pěkně funělo celý den. Zítra bude asi jediný den bez větru, tak je třeba toho využít :-).

              0 0
              • Lily-Brno  

                a ta teplota! ve srovnání s minulými dny – přímo letní :) ve středu jsem vyrážela v pět, prům. teplota 4°C a min. 1°C. to v lednu bylo tepleji :) dnes tvrdí ještě 14°C k večeru pro Olomouc, luxusní…

                0 0
                • Martin  

                  snad to vydrží do zítřka :)

                  0 0
                  • Zbyněk  

                    Zítra má být teplo a celkem i slunečno, ale vítr jak prase, takže lepší asi MTB než silnice.

                    0 0
                    • Martin  

                      uvažuju o rešákách na bajku terénem

                      0 0
                      • Zbyněk  

                        Tak jak jsi dopadl? Neodfouklo Tě to?

                        0 0
                        • Martin  

                          vítr mě iritoval, ale neodfouklo mě to. ovšem na rešáky jsem nedojel. v rešově se rozfoukalo, tak jsem mrkl na radar, zjistil, že se blíží pršení, tak jsem zas valil domů, zmoknout jsem nechtěl

                          0 0
                          • Ondry  

                            Škoda že jsem si nevšiml, že jedeš k nám :P Na rešákách stejně nic není krom trilionů lidí.

                            0 0
                            • Martin  

                              já jsem si projel údolí Tepličky a zkusil se vyškrábat na Rešov po červené znače (dobrá prasárna) :) takže jsem si udělal takový poznávací výlet

                              0 0
                              • Ondry  

                                Tak to jsi jel nejspíš tou naši super vesnicí. Tu červenou stezku jsem asi před čtyřma rokama překopával, aby se to dalo líp a plynuleji sjíždět, chytlo se to i mezi pěší a teď už to má krásnou samoúdržbu :) Ale výjíždět/výcházet to je hnus :P

                                0 0
                                • Martin  

                                  já jsem to bral přibližně takhle a ten kousek od vrstevnice 400m dál kolmo nahoru byl dost výživný.

                                  ovšem i poté, co cesta přestala jít kolmo na vrstevnice, jsem ještě kus tlačil, ten trail pod Ostrým vrchem pro mě byl nesjízdný.

                                  ale nad Rešovem jsem měl pěkný výhled na hřeben Jeseníků, škoda velkého oparu

                                  0 0
                                  • Ondry  

                                    Tak na ten trail mě otec vzal asi na moji druhé vyjíždcce s nášlapama, takže jsem se převrátil a jel to po boku, hlavou dolů i s nacvaklým kolem :D

                                    Ale co tak vím je to asi nejtěžší sjezd u nás. Mám tam namotanou trať, je to jen 15km od baráku na rešáky, tam a zpět to bylo v dobách mojí „závodní“ kariéry na dvě hodiny.

                                    0 0
                                    • Martin  

                                      hmmmmm, po těch kořenech, pán je gurmán :D

                                      0 0
                                  • Zbyněk  

                                    Ta červená je super :-). Ten trail pod Ostrým mně trochu připomněl Kokořínsko. Jel jsem to podobně jako Ty, ale z té široké cesty jsem se odpojil až s tou červenou TZ. Chtěl jsem to zkusit tou propojovací čárkovanou cestou, ale bylo to hrozně zabordelené neudržované koryto, tak jsem se vrátil a vyšlapal ty kořeny. Příště to chci zkusit opačně, zajímalo by mě, jestli to sjedu :-). Jinak údolím Tepličky po zelené taky jezdím. Dá se i po druhém břehu, je tam opravená cesta, ale konec k nádrži je trochu bordel.

                                    0 0
                                    • Martin  

                                      ad zelená u Tepličky – příště to zkusím taky po druhém břehu, konec té zelené u Křížova se mi nelíbil

                                      0 0
                                      • Zbyněk  

                                        Ten sjezd k potoku + brod nejsou nic moc, ale konec té druhé strany je možná ještě horší. Ta pěkná široká cesta najednou končí, pak přijde taky brod a za ním byla docela rozbahněná cesta rozšlapaná od zvěře. Co si vzpomínám, tak kousek jsme museli i pěšky. Od nádrže na rozcestí můžeš pokračovat údolím dál a dojedeš na cestu z Huzové do Jiříkova.

                                        Jinak mám pro Tebe tip na novou cestu na silničku. Je fungl nový asfalt na lesní cestě od Řídečské myslivny na Roudnou. Vím to už z loňska, ale na silničce jsem to projel až dnes… a v jednom místě jsem řadil i 34–28 :-).

                                        0 0
                                        • Martin  

                                          hm, 34/28 pro mě znamená tlačenka. ale díky za tip, mrknu tam :)

                                          0 0
                                          • Zbyněk  

                                            Tak ono by to šlo i na těžší, ale když už ho tam mám :-)…pak je ten nejprudší zlom jen asi 50 m, dál jsem jel už 25ku. Ten nový asfalt končí u chaty, pak se musí sjet cca 0,5 km po staré hrbolaté asfaltce na silnici.

                                            0 0
                                • Zbyněk  

                                  Ty jsi z Loučky? Nevíš, jak pokračují práce na silnici ve Valšovském údolí? Je průjezdná alespoň spodní část a pokud ano kam?

                                  0 0
                                  • Ondry  

                                    Nejsem z loučky, nevím jak pokračuje cesta, mělo to být hotový už listopadu a myslím, aspoň podle autobusu, že je to už v cajku, ale nebyl jsem tam.

                                    0 0
                                    • Zbyněk  

                                      Dík. Loni byla právě rozpracovaná i jedna část dole od štěrkového placu po odbočku na Jasan. Na horáku jsem to tam mezi technikou nějak prokličkoval. Snad to bude hotové co nejdřív. Teď jak je zavřený Valšovák, Šternberk – Uničov, Křížov – Stránské a M.Beroun – Loděnice, tak se auta cpou na ty boční cesty a pomalu se nedá kde jezdit :-(.

                                      0 0
                                      • Martin  

                                        já mám pocit, že jsem v Dlouhé loučce ještě zákaz viděl, ale ruku do trouby za to nedám.

                                        0 0
                                        • Zbyněk  

                                          Nepočítám, že by to už otevřeli, ale pokud by byly přístupné všechny ty lesní odbočky z hlavního údolí, bylo by to fajn.

                                          0 0
                                          • Martin  

                                            je otázka, odkud to spravují. jestli někde od Myslivny nebo už z nějakého nižšího místa. předchozí opravu lidi od Karety odflákli přímo giganticky, na spoustě míst se jim nově opravená silnice rozpadá a rozjíždí. tak nevím jestli to dělají znova komplet nebo jenom tu horní část

                                            každopádně bych lidem, kteří tuhle opravu dělali, schválili, projektovali a převzali, s chutí nakopal do patřičných míst, takhle ojebaná silnice se jen tak nevidí.

                                            0 0
                                            • Zbyněk  

                                              Určitě dělají tu vrchní rozbitou část a pak minimálně jeden úsek zhruba uprostřed. Možná ale pokračují dál. Já jsem tam od loňského podzimu nebyl. On se ale nedělá jenom nový koberec, ale celkově se to rozšiřuje a zpevňuje a asi proto to tak trvá. Loni jak jsem projížděl, tak měli v některých místech třetinu cesty strženou do hloubky cca 2 metry a vyztužovali to nějakým železobetonem. Ta oprava je pojatá docela velkoryse… akorát teda díky tomu se úplně rozpadla cesta z Křížova na Stránské a obávám se, že bude zavřená celý rok.

                                              0 0
                                              • Martin  

                                                u křižovatky Těchanov Jiříkov Stránské je zákazová značka s dodatkem „silnice v havarijním stavu“ – on to byl tankodrom už před zavřením údolí, tak snad nám to pěkně spraví. a snad pak udělají i cestu z Křížova, ta je taky děsivá.

                                                0 0
                                                • Zbyněk  

                                                  Doufejme. Tu silnici látají jak díry na kalhotách.

                                                  Ještě jsem si všiml, že je udělaný další kousek z Tvrdkova na Břevenec. Odhadem 60% kopce je nový koberec, ale ten spodek je děs. Taky je vyasfaltovaná spojka na Mirotínek. To asi budu muset letos prubnout :-).

                                                  0 0
                    • Lily-Brno  

                      výborně! :D kdybys na tu sobotu předpověděl i průtrž mračen, tak jsi rosnička no.1 :) a ten vítr byla pěkná zkouška výdrže – na cyklo mezi Hlušovicemi a Bohuňovicemi krásný průměr tak 12–15km/h, ale pocitově jsme stáli na místě a párkrát to vypadalo, že mě to sfoukne i s kolem do potoka :D v lese padalo všechno, od šišek až po pořádné větve, div, že mi něco neskončilo na hlavě… každopádně zpátky z Dolan to letělo kolem padesátky, což se mi na rovince na biku moc nestává :) takže příště prosím pro mě takovou předpověď dávat s výkřičníky :D

                      0 0
                      • Martin  

                        to jsem chytil ještě celkem solidní podmínky, já jsem se proti tomu větru prokousával cca 20–24 k/h :)

                        0 0
                      • Zbyněk  

                        U mě je to trochu deformace. V práci se většinu času pohybuji venku v terénu, tak to musím mít vychytané :-).

                        Tou padesátku na horáku jsem kdysi taky jel, když jsme chytli silný vítr dozad ze Střelice do Pňovic. Taky jsem ale jednou jel tenhle úsek asi patnáckou :-).

                        Jakou jste měli dnes trasu? Podle té fotky to nemůžu určit.

                        0 0
                        • Martin  

                          jeli jsme tohle

                          0 0
                          • Lily-Brno  

                            no jak kdo, ale v podstatě jo :) třeba já jsem si cestu k zoo zpestřila kličkováním mezi auty, takže příští Velikonoce se Kopečku vyhnu obloukem… jak je vidno na mapce, tak včera to byla taková sváteční kochačka s občerstvovacími pauzičkami :)

                            0 0
                            • Zbyněk  

                              To už je na horáku lepší vzít to přes Samotišky, i když (pravda) na rozjezd to moc ideální není :-).

                              Takže, jestli tomu dobře rozumím, tam kde se trasa kříží, bylo vždycky nějaké to pivo ? :-)).

                              0 0
                              • Martin  

                                bierpause byla jenom na Pohořanech, zas takoví alkoholici nejsme :D

                                0 0
                              • Lily-Brno  

                                Však já taky na Kopeček přes Samotišky po kostkách jezdím, objíždět to po silnici mi přijde na hlavu a po červené ke kostelu až když mám nohy rozšlapaný :) ale potkat tolik aut v těch úzkých uličkách, kde se není jak vyhnout, to byla lahoda :)

                                0 0
                          • Zbyněk  

                            Hezký. Taky tudy rád jezdívám. Na červené a zelené TZ u Pohořan asi bylo mokro, co? Jinak kousek od té načrtnuté trasy nad domašovským lomem je docela hezký výhled. Už jsem to sem myslím dával. A modrou do Dolan jsem nikdy v kuse nesjel. V té poslední zatáčce dostanu vždycky strach a slízám :-).

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Booze, vzdyt to jde v pohode dat na skladacce. :-) zaklad je neprebrzdit, kolo uz si cestu najde

                              0 0
                              • Lily-Brno  

                                ale pán zapomíná, že čím větší kola, tím rychleji jedou :D jak jsem tě pozorovala zespodu, jel sis jak pán! taky jsem pod značkou čekala skoro 2 minuty, než jsi se objevil v zatáčce, a to ne proto, že bych to tak rychle chtěla dávat, ale prostě to moje kolo pomaleji už nedává :)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Jojo, „spechej pomalu“ vsak si mi ufrnkla hned v tom prvnim vetsim klesani, ja se bojim to poustet moc, ty maly kolecka se pak blbe kroti. :-D

                                  0 0
                            • Martin  

                              zelenou jsme jeli jenom kousek, nad Véskou jsme uhnuli. ten úsek od Kartouzky byl OK

                              červená šla, ale tu extra mokrou část jsme objeli po šotolině, jinak to šlo

                              modrou ke Kartouzce jsem já nejel, objel jsem to lesem, zas nejsem takový gurmán :D

                              0 0
                • Zbyněk  

                  Jj, tento týden jsem pěkně vymrzl hned několikrát. Ještě ve čtvrtek byla taková zima, že jsem kolem 11. hodiny chodil v rukavicích a v úterý, což moc lidí ani neví, mezi 10. a 12. hodinou (Pohořany) pěkně chumelilo. Dnes proti tomu luxus,takže nakonec 68 km Pomoraví – Litovel, Templ, N. Mlýny atd.

                  0 0
                  • Lily-Brno  

                    Taky jsem v pátek měla takovou oddychovou rovinatou trasu Pomoravím. Akorát tam na mě i k večeru bylo pořád nějak moc lidí…

                    0 0
        • Oľda1  

          Já dělám na nepřetržitým provoze…to se s nedá s ničím srovnat.

          0 0
    • Ondry  

      Hánácký enduro v pondělí? Něco do dvou hodin protože dýl nevydržím, nejraději bych se mrknul na kopeček, ale tam asi bude blbnout děsnejch lidí.

      0 0
      • Martin  

        a co si představuješ pod pojmem Hanácký enduro? brutální terén nebo pohodu klídek?

        0 0
        • Ondry  

          Nějaký singlíky po kopečku, byl jsem to tam pochodit a občas se tam něco zajímavýho najde, akorát nemám letos najetou ani stovku, takže tě nechci moc trápit, že by ses nesvezl. Prostě trochu nahoru, trochu dolů, na kofolu a s možností úniku.

          0 0
          • Martin  

            já jsem taky letos děsné lemro :)

            takže předběžně jo. mám taky pár oblíbených chodníků nad Velkou Bystřicí, tam bychom to mohli zahájit a pak se projet po dalších singlech, aspon se něco přiučím, v poslední době jezdím furt dvě tři trasy do zblbnutí.

            0 0
            • Ondry  

              Tož já byl lemro i minulé rok, ale to se měl zbetke fyzičke ještě zpředminlého roka.

              Rád bych projel něco co neznám, takže pohoda mezi hodinou dvěma, prej je nějakej svátek, tak se nebudeme přepínat :) Když naplánuješ něco aby netrpěly moje měkký 2,25 a bude aspoň trochu slušně, tak s tebou moc rád pojedu.

              0 0
              • Martin  

                jaja, moje 2,20 taky nemají moc rády dlouhý asfalt :)

                start bych viděl takhle a zbytek se uvidí jak nás to bude bavit

                0 0
                • Ondry  

                  já můžu být na nádraží 9:16, 11:18, 13:18

                  0 0
                  • Martin  

                    těch 11.18 zní dobře

                    0 0
                    • Ondry  

                      Ok, na předpověď moc nespolíhám, takže když bude jak dneska tak pohoda, když bude pokapávat tak se mi nebude chtít. Tak se ti pokusím co nejdřív poslat poštovního holuba, aby jsi na mě nečekal.

                      0 0
                      • Martin  

                        jj, napiš sem nebo mi na mejl

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Tak plati to? Pridal bych se, zitra v 11:15 pred nadrazim, skladacku neprehlednes. :-)

                          0 0
                          • Martin  

                            předpovědi vypadají, že bychom mohli decentně zmoknout :) nějaká přeháňka asi dorazí. ale já bych se toho nebál :)

                            napevno se dohodneme zítra ráno, jo?

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Ok ja nekam tim smerem pojedu kazdopadne i sam, ale takhle by to bylo treba zabavnejsi

                              0 0
                            • Ondry  

                              koukám z okna, že budu mít špinavý pláště

                              0 0
                              • Martin  

                                to určitě, u nás sprchlo. nevím jak moc intenzivně, ale nějaká voda spadla. uvidíme jak mokro bude v lese

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Tady (I.P.Pavlova) prsi celkem dost :-( no uviime rano

                                  0 0
                                  • Ondry  

                                    No u nás taky chčije festovně, mě je bublifuk, že budu špinavej, spíš nemám moc odvahu s kilem bahna lozit do vlaku, není problém hodit kolo do potoka, i když jsem teda celej víkend dopřával manželce jarní servis. Na satelitu mráček vypadá neškodně, ale lije z něj fest.

                                    0 0
                                    • Martin  

                                      vem si s sebou kus hadry, po cestě zpět se můžeme stavit u říčky, která teče kousek od nádraží :)

                                      radar zatím vypadá čistě, čekám na vaše vyjádření pánové

                                      0 0
                                      • Ondry  

                                        U nás jsou na cestě kaluže jako kráva a to máme celkem slušný cesty :) Tak kdo ví, co v lese. Ale spíš to vzdám kvůli tomu, že jsem zapomněl jít spát, páč jsem maloval něco do školy. Takže si jdu dát tři hoďky, ať aspoň krapet funguju. Omlouvám se, vynahrádím to až bude pěkněji a hlavně budu mít víc najeto, když ty jezdíš na biku z olmika až na rešáky. Tak dobrou.

                                        Pak se poděl o fotku kola, o kolik bahna jsem přišel.

                                        0 0
                                        • Martin  

                                          óká. já uvidím jak se mi bude chtít vykopat se ven nebo nebude chtít :)

                                          takže příště :)

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            Tak mame odpadlika:-) sraz ve 12:00 pred postou vedle nadrazi. Kdo tam bude ten jede, ucast ryze dobrovolna :-) ok?

                                            0 0
                                            • Martin  

                                              OK, pokud to nebude na pršení, budu tam

                                              0 0
                                            • Lily-Brno  

                                              to slunko mě tahá ven :) asi ty svátky taky oslavím pěkně v přírodě, tak se s váma možná vyvezu někam do kopců, svátečním tempem…

                                              0 0
                                              • Martin  

                                                takže ve 12 u pošty? :)

                                                0 0
                                                • Lily-Brno  

                                                  pokusím se stihnout ;) a proč sraz u nádraží, když jsme všichni 3 tady z okolí Nové Ulice? :D

                                                  0 0
                                                  • Martin  

                                                    vim já? asi je to relikt po našem chrtovi od Sovince :)

                                                    radar vypadá čistě. maximálně nás poleje drobná přeháňka

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Vsak je to na trase, pomalu vyrazim.:-)

                                                    0 0
                                                  • Lily-Brno  

                                                    no já jen, že kdyby se vyráželo ve 12 odtud, tak to možná i stíhám :) tak vás budu dohánět po cestě – pojedete přes Bystřici?

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    Prdím na radar u nás je hnusně, na to jsem už moc velkej výletník, abych se v takovým počasí někam hnal, ty chrte :D Nějak nejsem zastánce hesla, radši se blbě projet, než se dobře dívat na televizi.

                                                    0 0
                                                  • Martin  

                                                    a my jsme se projeli krásně :)

                                                    0 0
                                                  • Lily-Brno  

                                                    to víš, ti skoro Ostraváci jsou strašně vybíraví ;) jak je venku pěkně slunečno, teplo, sem tam mráček, tak se bojí, že by se ještě moc opálili :D

                                                    0 0
                                                  • Martin  

                                                    a přitom se dneska sešla hanácká enduro elita

                                                    0 0
                                                  • Lily-Brno  

                                                    super foto! takový extrém – malý a velcí

                                                    0 0
                                                  • Martin  

                                                    hm, akorát se mi nevím proč vzal blbý link :D

                                                    0 0
                                                  • Lily-Brno  

                                                    Mě teď štve, že jsem zrovna nestihla vyfotit ten sjezd po modré na skládačce :) to je teprve hanácké enduro :D

                                                    0 0
                                                  • Martin  

                                                    příště kameru a můví :)

                                                    0 0
                • Lily-Brno  

                  to je hodně sváteční trasa…:) a prej, že je svátek, se nebudeme přepínat… pánové, mě z vás bolí bránice :D

                  0 0
      • Frostty  

        Hanáci majó enduřo v sdrci. Peace. Nicméně v pondělí není čas, bohužel..

        0 0
        • logoman  

          Tak prijed na mont blanc o vikendu :-p

          0 0
        • Ondry  

          Tak já můžu machrovat, že jsem z podhůří jeseníků :P No tak já na tebe zatím potrénuju.

          0 0
          • Lily-Brno  

            vždyť jsi někde z kopců, to musíš mít v nohách celoročně ;) co my, chudáci, tu na té rovince :)

            0 0
            • Ondry  

              No to jsem jen na občance, ale statisticky jsem ostravák bez kola.

              0 0
    • kudykam  

      nemůžete sem pls hodit polohu toho trailu v Lošově? Asi je to dobře schovaný páč sem to tam projezdil ale nenarazil na něj..

      Díky

      0 0
      • pavlik6022  

        já ho hledal už 4× a nenašel :)

        0 0
        • kudykam  

          Tak sem ji už našel ikdyž asi jen část, respektive ten velký skokánek jak je na začátku videí na youtube sem nikde neviděl, jen tu úzkou klikatící se cestičku údolím s lávkama.

          Je ten trail rozdělen na více částí?

          0 0
          • pavlik6022  

            podle mých info je začátek někde u hřiště v Lošově, kolik má částí nevím, měl jsem za to že jen jednu ?

            0 0
    • atak10  

      Lošovský traily jsou dobrý ale na XC je moc nemusím.. Ale takovej trail u Wolkerovi studánky a plno jiných na kopečku které neznáte! Jen to chce člověka co ví kde co leží…

      A pak traily u Lhoty pod Kosířem a u Slatinic. Božíííí..:3 :)

      0 0
      • Lily-Brno  

        tak ukaž :) lošovský traily taky úplně nemusím – pořád slízat z kola :D

        0 0
        • atak10  

          Tak klidně, kdo se přidá ještě a stačí se jen domluvit.? ;-)

          0 0
          • Lily-Brno  

            tak to máš tak, že bys musel slíbit, že pojedeš tvým asi polovičním tempem, aby ti zdejší stačili :D žádný závodění ;)

            0 0
            • atak10  

              Však to mi je jedno, o tempo nejde. :) Ale musíme se nějak hlavně sejít na termínu a tak.?

              0 0
              • Lily-Brno  

                tak pár nás vyráží teď, sice domluvené narychlo, ale z těch dýl plánovaných akcí stejně většinou sejde :D přes týden nás bývá víc v práci, takže spíš až později odpoledne/večer

                0 0
                • atak10  

                  Tak tenhle víkend nemohu, snad příští, to by šlo ne? I když předběžně…

                  0 0
                  • Lily-Brno  

                    No tak on dnes vlastně nebyl víkend :) a ten příští jsem třeba já na Maštalích. Možná kdyby se těm “hanáckým enduro jezdcům“ chtělo třeba v týdnu. Co pánové, co říkáte třeba na středu někdy po čtvrté? ještě, že už bývá dlouho světlo…

                    0 0
                    • logoman  

                      Co mas za enduro?

                      0 0
                      • Martin  

                        :-) :D

                        0 0
                      • Lily-Brno  

                        Bavili jsme se o místních trailikách, to enduro máš v uvozovkách :D navíc neplánujeme jezdit nějaký superdownhill, Artur psal, že lávky taky moc nemusí, což mně úplně vyhovuje. A na fotce má taky jenom HTčko :)

                        0 0
                        • logoman  

                          Ja myslel, ze kdyz jsi psala o mastalich tak jsi vazne na nejake akcnejsi jezdeni :-)

                          0 0
                          • Lily-Brno  

                            Mně stačí živější XC :) Na Maštale jedu potrénovat, ať pak všichni se 160mm zdvihu v Rychlebech pěkně čučí :P

                            0 0
                          • Lily-Brno  

                            teď jsem koukala, že ty jsi taky přihlášený… takže proto to zděšení? :) neboj, mě v I.skupině určitě nepotkáš :D

                            0 0
                    • Smazaný účet  

                      Ja nic, mam plno az do dalsiho tydne. Navic si me dneska prohnala, ze se budu minimalne do stredy lecit :-D

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      Ja nic, mam plno az do dalsiho tydne. Navic si me dneska prohnala, ze se budu minimalne do stredy lecit :-D

                      0 0
                      • Lily-Brno  

                        pro mě děs – stačila jsem nacvakat nějakých 170fotek, takže při tom třídění teď asi umřu :%

                        0 0
                        • atak10  

                          Tak jo, dny kdy já můžu jsou, čtvrtek a soboty. A vzal bych vás na Kosíř! ;-) Jinak jste technicky zdatní, aspoň trochu…:D

                          0 0
                          • Lily-Brno  

                            no koukám, že ostatní nějak nejeví zájem, pánové už zřejmě všechno znají :) to bude asi problém se nějak domluvit, čtvrtky nebývám většinou v OL (dnes sice výjimečně jsem, ale zase mají přijít bouřky) a soboty už přece začínají být závodní ne? :D trochu technicky zdatní…tak aspoň trochu určitě jo :) (jak jsem psala, ty traily kolem Lošova moc nemusím)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Neznaji, zajem je, ale ten cas ne,bohuzel:-( vsak si to dobre zapamatuj a muzes nas tam pak vzit jindy, pripadne:-)

                              0 0
        • atak10  

          Tak klidně, kdo se přidá ještě a stačí se jen domluvit.? ;-)

          0 0
      • pop  

        Souhlasím. Zmíněné lokality jsou kvalitní.

        Kdyby někdo chtěl zajet po práci něco delšího cca 65 km, tak se opět nabízím. Cesta je mimo komunikace: OL-Litovel-Úsov-Bradlo-Brníčko zřícenina-Markovice-Postřelmov. Jde prodloužit do Šumperka. Zpět např. vlakem. Odjezd 15:45 od depa MHD.

        0 0
    • Lily-Brno  

      tak kohopak zítra potkám na Libavé? a netvrďte, že budete sedět doma :D

      0 0
      • Zbyněk  

        Zítra se jede na Skřítek :-).

        0 0
      • Martin  

        Odjezd v 7 ráno než :-)

        0 0
        • Lily-Brno  

          ty jsi masochista… vždyť byl svátek práce :) já se naštěstí s kamenem vyfotila loni, kdy tam nebyl takový dav

          0 0
          • Martin  

            zas jsme se vyhnuli velkému provozu na trase od Smilovského mlýna nahoru, na Libavé ještě nebyly fronty u piva a měl jsem víc času na zastávky, při výjezdu kolem osmé už je stíhání 16. hodiny jakožto času zavírání prostoru docela hoňka.

            negativem bylo, když jsme na Smilovském VS chytli frontu lidí bo zrovna přijel vlak. ale ve stoupání ke Smilovu už bylo pusto prázdno

            počasí luxus, vyjetí na slickách se ukázalo býti dobrou volbou

            0 0
            • Lily-Brno  

              a my jsme zakufrovali asi půl hodiny u kamene, protože zrovna došel zájezd pro seniory :D

              0 0
    • Smazaný účet  

      kdo byl dnes na Libave?

      nepochopil jsem proc vsude doslo jidlo a pivo uz cca ve 12 :/

      podarilo se mi ukoristit posledniho birela u kostela ve stare vode… ale jinak na jidlo nikde nic. Jeste ze jsem mel chleba se salamem… nechapu proc mistni podnikatele tak zaspali :/ samoska ve meste libave otevrena snad jen do 10ti = mohli tam mit kseft co nemaji za pul roku (ja vim je svatek ale i tak).

      0 0
    • Smazaný účet  

      kdo byl dnes na Libave?

      nepochopil jsem proc vsude doslo jidlo a pivo uz cca ve 12 :/

      podarilo se mi ukoristit posledniho birela u kostela ve stare vode… ale jinak na jidlo nikde nic. Jeste ze jsem mel chleba se salamem… nechapu proc mistni podnikatele tak zaspali :/ samoska ve meste libave otevrena snad jen do 10ti = mohli tam mit kseft co nemaji za pul roku (ja vim je svatek ale i tak).

      jinak ale super den… nejlepsi pocasi co si snad pamatuji.

      0 0
      • petryk  

        No, taky jsme byli mírně zklamaní, všem jsem sliboval, že si něco dáme u pramene Odry, kde bývá polní kuchyně a nebylo nic, na Pozorovatelně klobása s párkem, aspoň za lidové ceny. Nakonec jsme to vyřešili U supu v Hlubočkách :)

        Jinak ale super počasí a lidí pocitově celkem málo.

        0 0
        • Lily-Brno  

          já jich pocitově míň zaznamenala až v severní polovině prostoru, jinak hlava na hlavě :D jeli jsme se známými z Brna, co na akci byli po 3 letech, a ti nestačili žasnout

          0 0
      • Lily-Brno  

        Na Libavé byla díky supr počasí totiž polovina Olomoucka :D fakt jsem zvědavá na statistiku návštěvnosti! a jako loni, letos jim opět došly zásoby :D my, poučeni z předchozích let, jsme se rozhodli s obědem neotálet a radši vystát frontu. Jinak jsme byli o půl jedné přímo v Libavé a měli i klobásy, i ražničí (ale podíl masa za tu cenu mě lehce zaskočil…) i pitivo :) špatný výběr občerstvovací stanice asi ;)

        0 0
        • Martin  

          podle tiskové zprávy účast lámala rekordy

          Bílého kamene se zúčastnilo 6439 lidí + nepočítaně dětí!!!

          0 0
          • Lily-Brno  

            jak říkám, mazec :D člověk tam nemohl potkat známého, i kdyby chtěl :)

            0 0
            • Martin  

              to není pravda. na polní cestě mezi Oldřůvkami a Podlesím jsem potkal Plevku (teda spíš on potkal mě, já bych ho přehlédl)

              0 0
      • Martin  

        foto report z Libavé

        0 0
      • Smazaný účet  

        :-) pekne ta optika sidi, vypada to jak rovina. Pekny cesticky dik za ukazani.

        0 0
        • Martin  

          příště zas :)

          0 0
        • Lily-Brno  

          vsak to je takova skororovina ;) akorat ze sjezdu bys potreboval vetsi kola, aby to taky jelo chvili poradne samo a mohl sis odpocinout :)

          0 0
    • Martin  

      decentní pojezd zítra odpoledne, klasicky po 16.30?

      kopeček, kosíř…

      0 0
      • Lily-Brno  

        Já nic, jdeme zkoumat trať. Pro mě to bude tempo vražedné, to by se ti asi nelíbilo :)

        0 0
        • Martin  

          s infarktem nikde skončit nehodlám :)

          0 0
    • Martin  

      dneska odpoledne? cca v 17h, směr Náměšť, žlutá kolem Křemely a dál se uvidí podle blata. a nehlaste se všichni :)

      0 0
      • Lily-Brno  

        Ahoj, já ještě trochu řeším kolo, ale chci vyrazit v pět se skupinkou, co jede na VB, Tršice (má to jako fb událost jeden eshop). Neměli by to být žádní závodníci, i nějaká děvčata, tak se můžeš přidat, jestli chceš – sraz mají u Auto Čechák za „Myší dírou“ v Hodolanech v 17hod.

        0 0
    • Ondry  

      Jestli je někdo od šternberka tak bych doporučil tohle za barákem nám udělali v lese unikátní šílenost, prvotřídní asfalt v lese, mapa je spíš takovej odhad, páč já sám jel na biku a napojil jsem se pozdějí, ale hned jak bude možnost vytáhnu silnici a otestuju to celý. To krásný je na tom zároveň nevýhodou a to je, že je cesta v lese, takže na ní padá bordel, ale zatím drobky. A i když spojovačka na cestu Huzová Šetrnberk z vrcholu je asfaltka, tak si nejsem jistej jestli je ve stavu zdolatelným na silničce.

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Jakožto silničář jsem nadšen ze zrodu nového kopce a dej vědět, jakmile to otestuješ, jestli se to dá projet na silničce. Když ne, tak tam na to tenhle týden vlítnu já. :D

        0 0
        • Andrzej  

          taky jsem to objevil nekdy v breznu, na silnicce uz jsem tam byl nekolikrat, je to uplne bomba, celkem mirne, par strmejsich (ale hodne kratkych) useku, ostre zatacky, proste vynikajici vyjezd. a nahore tech par set metru na hlavni cestu jde sjet celkem v pohode

          0 0
      • Zbyněk  

        Už jsem to sem nebo do sousedního vlákna dával. Jezdí se tam od začátku jara :-). Musí se toho využít, než to zapadá listím a klacky, jak píšeš. Ten nový asfalt je od myslivny k chatě na Roudné. K myslivně z Řídeče je to trochu tankodrom. Od chaty nahoře pokračuje stará hrubší a trochu zanesená asfaltka dolů k silnici. Je tam taky několik odvodňovacích srážek. Na silničce jde tohoto asi půl km s opatrností projet. Už jsem to osobně vyzkoušel. Pak jde ještě jet jeden kopec z Valšováku na Stránské. Je to trochu hrubší asfaltka, ale bez děr a bordelu viz http://www.bike-forum.cz/…e-revir.html#….

        0 0
      • Biker jak Pes  

        Tak jsem to dneska projel a je to luxus. Kdybych byl biker, tak nadávám, nový asfalt uprostřed lesa, ale jakožto silničář jsem nadšen. 5,5 km dlouhý kopec, průměr 6%, max ukázal Garmin 20%, ale reálně o pár procent méně, i když některé ty stojky jsou docela prudké. Dá se to projet parádně, není tam téměř žádný bordel, až přijdou bouřky, tak to asi bude vypadat jinak. Pouze začátek, než se dojede pod kopec je rozbitý fest, potom sjezd z vrcholu dolů k Mutkovu už se dá přežít, prostě lesní asfalt a je to fakt pár metrů.

        Díky za tip! :)

        http://www.strava.com/…ents/7401684 :)

        0 0
        • petryk  

          Takže jsme Tě potkali mezi Týncem a Bystřicí na cestě zpátky :) Když to dneska vyjde, tak to tam taky zkusím, mohl by tam být celkem chládek.

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Hned za Týncem jsem zdravil nějakou dvojici. Jste mě poznali? :)

            0 0
            • petryk  

              máš červenýho spešla, ne? :)

              0 0
              • Biker jak Pes  

                Jj, to je on. :)

                0 0
                • petryk  

                  no dyť vím, FB Bikecentra Tě odhalil :)

                  0 0
                  • Martin  

                    velký bratr :D

                    0 0
                  • Biker jak Pes  

                    No jo vlastně…:)

                    Občas se divím, že to kolo nikde neventiluj, ale každý ví, že ho mám a kdo na něm jezdí. :D

                    0 0
                    • petryk  

                      Včera jsme se potkali u Bohuňovic, když jsem se vracel z toho kopečka. Stoupání je to moc pěkný, některé kratší strmější úseky jsem jel celkem na krev, ale super příroda, ticho, nikde nikdo, bez aut. Placatější dojezd na konci jsem celkem ocenil :)

                      0 0
                      • Biker jak Pes  

                        To jsi byl ty, kdo na mě křičel? Nerozuměl jsem ani slovo. :D Příště zastav, takhle se pak můžu divit, že nikoho v okolí neznám. :)

                        0 0
                        • petryk  

                          Jasně, může být, řval jsem, že kopec super :) spěchal jsem za mou milou, vyšlo to tak akorát. Příště ;)

                          0 0
                          • Biker jak Pes  

                            Prosím tě, až budeš mít chvíli, pošli mi tu fotku „z bedny“, ať mám co dát na web. Díky. :)

                            0 0
        • Lily-Brno  

          asi ti to dalo zabrat, že jsi ani nesdílel svůj výsledek :) a já byla zvědavá na průměr v tropických vedrech :D

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Mělo by to tam být. Nevím, proč tam nejsem. Když jsem ten segment vytvořil, byl jsem tam. Pak jsem to trochu poupravil, protože jsem tam omylem zahrnul i kousek sjezdu a smazalo mě to. Žádný extra čas to nebyl, nebylo mi moc dobře.

            Cca 19km/h avg a 17 minut.

            0 0
    • Martin  

      včera jsem našel zdroj kozího mlíka :)

      kousek od Bělkovic je v lese farma, kde mají litr za dvacku. takže až na to nebudete mít mentálně, stavte se tady a vemte si s sebou sifon :)

      prodávají tam i ovečky, beránky a kozičky.

      0 0
      • Petr.T.M  

        A co sejra? Kozí sejra, mají? Takový starý kozí sýr…

        0 0
        • Martin  

          to tam nepsali… jenom mlíko

          0 0
      • Zbyněk  

        Ten ranč je tam už pár roků, ale že prodávají kozí mlíko jsem nevěděl :-).

        0 0
        • Martin  

          nevím, kudy to jezdím, ale jel jsem kolem něj poprvé. přitom tu cestu, která kolem něj vede, znám :)

          asi jezdím spíš tou cestou, co vede kolem chatek u Dolní boudy (ne tou, po které se jezdívala Buřinka)

          0 0
          • Zbyněk  

            Já tudy jezdívám celkem často. A co před pár lety opravili spodní úsek téhle cesty, tak to docela odsýpá směrem dolů. Nahoru jezdím 1× ročně touhle cestou k Jezírku (za rančem odbočím vlevo). Je to ale pěkný krpál :-).

            0 0
            • Martin  

              v jezírku je ted pěkně živo. hromada pulců, mezi nimi řádí mladé užovky…

              0 0
              • Zbyněk  

                Já tam letos ještě nebyl, ale pamatuji, že zjara tam pulců a žab bývalo hodně. Taky voda se mně zdá být trochu lepší, než před pár lety, kdy tam nějaký blbec umyl auto nebo co a plavaly tam všude olejové skvrny.

                0 0
          • Lily-Brno  

            taky jsem teď v týdnu jela od Bělkovic k Horní boudě jinak než jezdívám a trochu dobrodružně objevovala pro mě neznámé cestičky (polovina z nich samozřejmě nikam nevedla,ale o tom to je :D) a narazila na dost podivnou „stavbu“ v lese… tak nevím, jestli je to konstrukce pro teepee nebo základna nějakých šamanů :) (kvalita z mobilu děs, moc slunečno)

            0 0
            • Martin  

              na týpí to není určitě :)

              0 0
              • Lily-Brno  

                to byla jedna z mnoha domněnek(přehodíš přes to plachtu a máš „stan“)… tož a ty víš, co to je??

                0 0
                • Martin  

                  ne, ale týpí má konstrukci z rovných tyček, kvůli jednoduchosti skládání a rozebírání při převozu.

                  0 0
      • Lily-Brno  

        super zpráva. třeba se někdy dokopu jet s batůžkem :D

        0 0
    • Lily-Brno  

      pro billíčka: doufám, že tě v sobotu kdyžtak někde najdu, až budu mít krizi, ať mám s kým sedět na „občerstvovačce“ :D

      0 0
    • Yura  

      Nechodi sem borec(cervena silnicka, vysoke rafky, bila helma) za kterym jsem jel od Doloplaz, přes Kopecek do Chvalkovic? Zajimalo by me na kolik procet jel ten kopec do Losova, tak na 50% s prstem v nose? Ja jel nadoraz hehe., takhle rychle jsem ho na horaku ještě nevyjel. :D

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Na cyklostezce Chválkovice – Samotišky zase nějaký **** rozsypal sklo po celé šířce v délce cca 3 metry. Tak dávejte pozor.

      Zhruba v těchto místech

      0 0
      • Yura  

        A co takhle si utrhnout trs travy a pekne to pozametat co. :DD Btw když letite z kopecka, vjedete pak na tu stezku? Když jedu na kopecek, tak většinou po stezce, ale když letim dolu a na kruhacu nic nejede, tak vůbec nebrzdim a pak je skoda brzdit abych se dostal na tu stezku, tak jedu po silnici. Vseci pak na me vytrubujou jak sileni, hlavne autobusaci to maj radi. :D Na horaku to teda i v te rychlosti preletim po tom sterku na tu stezku, ale na silnicce bych si rozmlatil kokos. :D Ještě bz me zajímalo jak jezdite silnicari po tom sterku a rozmrdanem kusu cesty která rozdeluje v Cernovire silnicu a tu cyklostezku. Hodla to tam někdo konecne dat do poradku, nebo to tam bude tak rozjebane napořád? Ještě nedavno tam bylo pekne dlouho rozbite sklo od auta..

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Příště se na tebe vyseru a nechám tě to pěkně vyžrat! :D

          Na silničce se dají projet obě tebou zmíněná místa. Není to nic kritického. Docela běžný terén, který denně potkáš, pokud jezdíš každý den. :)

          Samozřejmě nejedu přes to vraždu, ale jedu pomaleji a vybírám si stopu. Zvlášť, dokud tam bylo to sklo, mám své pláště rád. :)

          0 0
          • Yura  

            Nejhorsi jsou ty kaminky, které ustreluji od plaste a nejlepe rovnou do ramu, kde jsou pak krasny dulky… :)

            0 0
            • Biker jak Pes  

              To se na silnici moc nestane. Ustřelí to maximálně někomu vedle tebe, ale do vlastního snad nikdy.

              EDIT: Vlastně jsem si vzpomněl, že už tam jednu odřeninu mám. Od šutru. :P

              0 0
          • Andrzej  

            to sklo tam je porad, jenom rozjezdene mezi kamenim…

            0 0
          • Zbyněk  

            Z Jívové do Petrovic je už otevřená silnice.

            0 0
            • Yura  

              JJ ještě opravit tu hruzu přes Tesikov a Lipinu a je to pecka. Ikdyz to je takova cesta která asi nikoho moc nezajima, takze to bude tankodrom i nadále.. :( Od Stepanova k te cyklostezce ve Sternberku je to taky zážitek. Mam vždycky nervy uplne v haji, když ještě musim jet po krajnici kvůli autum.. Taky když jedu kolecko Sternberk, Huzova a u Ondrejova kde to tocim na Albrechtice a do Berouna, tam je taky v lese usek rozjebane cesty a ještě k tomu to je ve sjezdu boze, kdy to tam někdo da do poradku. Vzdycky sem v dobre nalade po ceste Sternberk-Huzova, ale pak me ten rozmrdanej usek nasere nehorazne. No a ty jakz takz cesty pomalu jdou do stracek taky diky traktorum a jinym zmrdum. No proste ty cesty to je katastrofa, kdo ma furt krouzit na Kopecku to je na palicu.. Furt premyslim, jestli si pristi rok poridit na ten tankodrom kolem Olomouca silnicku nebo spis cyklokrosku.. :(

              0 0
              • Andrzej  

                prestehuj se jinam, at poznas, jak skvele to vlastne kolem olomouce je…

                0 0
              • Zbyněk  

                Lipina – Těšíkov – Petrovice ještě celkem ujde, i když z Těšíkova ke Kyselce už to taky stojí za houby. Pořád ale lepší,než Jívová – Štenberk. Tam už na silničce pár let raději nejezdím :-). Pak nevím, který rozdrbaný úsek myslíš. Jestli tu propojku ze Stránského do Albrechtic nebo až od arnoltické křižovatky do Dětřichova. Jinak cesty u nás nic moc, ale zlepšuje se to. Pár let zpátky bylo hrbaté všechno. Třeba Paseka – Sovinec – Rýmařov byla celá rozbitá a teď je tam až na dva krátké úseky všude nový povrch. Nebo tankodrom kolem Mutkova. A o tom, že vyasfaltují Rýžoviště – Břidličná – Albrechtice se nám ani nesnilo. A vůbec kolem Rýmařova je pěkný povrch na všechny strany, až na Jamartice… Mě spíš štve, že kvůli všem možným uzavírkám letos člověk nemá tolik možností a že je stažený provoz na ty bočná silnice, kde dřív skoro nic nejezdilo.

                A Šternberk – Olomouc máš lepší po cyklostezce, než se kodrcat přes Štarnov.

                Jinak jak píše Andrzej, jsou na tom i hůř. Byli jsme před dvěma lety na dovolené na Kokořínsku a tam byly silnice ještě dvakrát rozbitější, než u nás.

                0 0
                • Yura  

                  Hehe ona je nejaka cyklostezka z Olomouce do Sternberka? :D Ja se vždycky napojim na tu stezku az za Starnovem před tim mostem. Videl jsem, ze tam ta stezka pokracuje kolem te hlavni asi, ale ze by to vedlo do Olomouce me nenapadlo, no to me *****. :D

                  0 0
                  • Petr.T.M  

                    No prej už jo.

                    0 0
                  • Zbyněk  

                    Je to otevřené od června. Normálně přejedeš štarnovskou silnici a pokračuješ podél dráhy na Bohuňovice. Akorát v jednom místě je takové nelogické zalomení doleva na mostek, rovně bys dojel do vesnice. V Bohuňovicích zase jenom přejedeš silnici, pak podjezdem a napojíš se na starší stezku kolem Trusovického potoka. Pak pořád rovně a vyjedeš na stezce z Černovíra do Chválkovic hned u nadjezdu. Když potřebuješ na Řepčín, můžeš pak využít in-line stezky směrem k Mlýnskému potoku (za mostem přes Moravu).

                    0 0
                • Yura  

                  Jinak ten rozjebanej usek myslim jak pises mezi tema Arnolticema a Detrichovem. Jak je to v lese a z kopce.. Jinak z Rymarova ta 445 cesta na Praded je tam vsecko ok? Jak se udela pekne, tak se tam chcu zajet podivat. Tentokrát to vemu primo přes Sternber a Huzovou do Rymarova. Vzdycky jsem to objizdel přes Unicov abych se tak brzo nezrusil, no ted to snad zvladnu, když tolik nevazim.. :D

                  0 0
                  • Bedna18  

                    Nevim přesně jak Rymařov-Dolni Moravice ale pokud se nepletu tak by tam měl byt novej asfalt, jinak pak dál z Moravice na Praděd cesta celkem vpoho. Ja sem jel naposled z OL smer Praded pres EcceHomo-Lodenice-Břidličná a až na pár useku v okoli Rýžoviště vcelku slušnej asfalt, jenom ty kopce…furt navrch dolu :)

                    0 0
                  • Zbyněk  

                    Do toho Dětřichiva je to takhle rozbité co si pamatuju tj. asi 20 let :-). Zajímavé je, že se to ani nezhoršuje. Z Rýmařova na Moravici je od podzimu 2012 fungl nový povrch.

                    0 0
                    • Roura74  

                      Na Moravici vede i hezka cesta z Rymarova pres Harachov. Jde v postate rovnobezne s tou novou silnici, na kterou se napoji tak kilak a pul pred Moravici. Je to vedeny jako cyklotrasa 553. Je tam vetsi klid.

                      0 0
                    • Martin  

                      jo, z Rýmařova na Moravici tu vedlejší cestu krásně spravili. jezdím tama raději než po hlavní

                      0 0
                      • Zbyněk  

                        Já taky. Po hlavní jsem od té doby co to spravili snad ani nejel. A přes ten Harrachov jak píše Roura74 je to taky dobrý.

                        0 0
                        • Martin  

                          přes Harrachov jezdím tam a po druhé cestě zpátky :)

                          0 0
                          • Zbyněk  

                            Taky možnost. Byl jsi už na rozhledně na Nové Vsi?

                            0 0
                            • Martin  

                              nee, letos to ježdění flákám jak se dá

                              0 0
                              • Zbyněk  

                                Jinak jsme se byli minulý týden podívat na Valšovák a vidím to minimálně do konce roku. Jak je ta polorozbořená fabrika za Loučkou, tak je stržená polovina silnice do hloubky zhruba 6 metrů a dole mohutné betonové základy. Tak nevím, jestli část té silnice postaví na pilířích, ale do konce prázdnin, jak slibovali, to určitě nestihnou :-). Něco podobného v menším měřítku je i kousek dál u soutoku Oslavy a Huntavy. Na kole to ale projet jde, auta mají objížďku lesem po „zelené“ :-). Dál už je to OK.

                                0 0
                                • Roura74  

                                  Valšovák bude rozbitej do půlky příštího roku. Jen co všechno dodělal Moravskoslezský kraj, tak svou část začal dělat Olomoucký kraj. Člověk by chtěl asi moc aby potentáti u koryt začali používat selský rozum, případně mezi sebou komunikovat. Loni sníh nebyl a jsem zvědavej kolikrát nám letos, jestli napadne, zablokujou cesty směr Tvrdkov a Horňák zmatení kamioňáci.

                                  0 0
                                  • Zbyněk  

                                    Přesně. Loni zima prakticky nebyla a jsem zvědavý na ten chaos tu nadcházející. Třeba na objezdné trase ze Sovince na Stránské to bývá často zafoukané. Mimochodem nepočítá se výhledově s doděláním silnice z Tvrdkova na Břevenec a cesty z Loučky na Tvrdkov? Rád tudy jezdím, ale ta silnice už je pěkný tankodrom, hlavně mezi Rudou a Tvrdkovem.

                                    0 0
                                    • Roura74  

                                      Co vím tak nepočítá. Je blbý, že to je hranice kraje jak dolů na Křivou tak i na Břevenec. Museli by se spojit a vzít to z jedné vody na čisto, což se nestane.

                                      Navíc dolů na Břevenec je nová cesta dva roky a už se totálně rozpadají krajnice. Hlavně pravá směrem nahoru.

                                      Naštěstí nejezdím na silničce. ;)

                                      0 0
                                      • Zbyněk  

                                        Dík za informaci. Letos právě udělali další kousek směr Břevenec, tak jsem myslel, že budou pokračovat až dolů.

                                        0 0
        • Bedna18  

          Zrovna tak 3 tydny dozadu sem si řek že to z Chválkovic to Černovira projedu na silničce a chyba lávky, jenom vjedu na ten štěrk tak sem zadnim kolem navštivil hranu nějakyho krpálu, takže duše na 2 mistech procvaklá o ráfek …Takže příště to radši „přebrodím“ :(

          0 0
          • Yura  

            Jak prebrodis, jako pesky? To si donicis tretry ne.. :) Kdyby tam byl na kraji aspoň nejakej rovnej vyjetej chodníček pro ty silnicky, ne ono je to tam rozjebany uplne všude..

            0 0
            • Bedna18  

              Tak přebroděni pěšky bylo řečey tak s nadsázkou :) Todle léto sem tam jel zatim 2×, jednou to vyšlo podruhy ne,takže jesi jeste nekdy budu chtit projet z chvalkovic do černovira tak si radši nějaky 2 km přišlápnu a objedu pěkně po silnici kolem Hradiska :D

              0 0
          • Biker jak Pes  

            Asi smůla, já tam jezdím minimálně dvakrát do týdne a ani jednou defekt. :) Nesmíš tam však vlítnout plnou rychlostí. :)

            0 0
            • Bedna18  

              To ne,pravě jsem si přibrzdil ale najednou předemnou rozsypany sklo tak to na posledni chvilu sthnu do boku a přimo do té díry

              0 0
    • Yura  

      To sem jedinej koho serou ty sileny mracna much? Hlavne cyklostezka Olomouc-Sternberk to je mordor jak prase.. Btw by me zajímalo mate zmerene jak rychle vyjedete Ecce homo? :)

      0 0
      • Biker jak Pes  

        No, ty mouchy jsou v poslední době oser, tu cyklostezku vynechávám. Řekl bych, že to je z toho, jak poslední týdny pořád prší, začala hnít úroda na polích (ty mouchy jsou většinou tam, kde je kukuřice) a tam se drží ty mouchy. Nic normálnějšího mě nenapadá…

        Eccák máš tady

        Můžeš začít trénovat.

        0 0
        • Martin  

          mouchy nebrat, dneska večer to byl fakt děs

          0 0
        • Tanabe  

          moc peknej cas

          0 0
          • Yura  

            Tak to na tom nejsu tak spatne na horaku za 13 minut. :) Ale je me jasny, jak tam musí letet lehkej zavodak na 6kg žiletce, proste 30tkou uplne na pohodu tomu se nepřiblížím nikdy no. Nejlepsi jsou ale ty zatáčky při sjezdu, takovej naklon nikde jinde nedam, cekam kdy me to uklouzne a pekne sebe, hadry a kolo dodru. :D

            0 0
            • Biker jak Pes  

              No, ona to zas taková pohoda není. A rozhodně to 30 km/h není, těch pár km/h rozdílu je pořádně poznat. Pořád to je kopec. :)

              0 0
              • Yura  

                Ukazes ještě nejake casy jinych kopcu tady kolem Olomouce? Třeba ten dolany-jivova jestli mas, Kopecek atd..? Docela zajimave si to porovnat i ty casy zenskych atd. :)

                0 0
                • Biker jak Pes  

                  Jestli máš profil na Stravě, tak si to tam můžeš všechno projít. Jestli ne, tak si založ. :D

                  Ok, vydrž, hodím ti tady nějaké špeky. :)

                  0 0
      • Bedna18  

        Mouchám sem se dneska nevyhnul ani na Jivové ani na Kopečku a na té stezce nejsou přemnoženy jenom ony ale když je pěkně tak aj bruslaři :D a to je pak občas dobrej slalom…

        Ecák mám v osobáku za ca 11:30, neni to nic oslnivyho ale na moji ocelové Meridě o váze bezmála 12kg (+ k tomu takovych 82kg já) myslim že vpoho výkon ;)

        0 0
        • Yura  

          Sak to je raketa jak prase, jen ja bych na tom nevydrzel sedet ani minutu, jen se na to podivam a uz me bolej zada. :) Jinak focene to je na horizontu mezi Losovem a Kopeckem jak tam je ten hnuj co. :) Mam hrozne rad to stoupani v lese před Losovem, kde mi to docela jede, ale pak tu hnusnou stojku v Losovem uz tak moc ne. Ještě když fouka silnej vetr do xichtu a mam v nohách uz x hodin, tak to se tam vždycky šinu jak šnek. :D

          0 0
          • prochm  

            Jo tu trasu jsem jel zrovna dneska:)

            0 0
          • Bedna18  

            jojo,je to tam foceny. Nejradši si dávám kolečka ve směru kopeček-Lošov-Bystřice a v Droždině v zatáčce doprava a vyjedu před droždinskou zatáčkou. Opačně je to taky celkem vpoho ale z Lošova na ten horizont je to na tym hrubym asfaltu dobrej záhul, a když se do toho opře ještě protivětr tak to jde fakt ztuha :D

            0 0
            • prochm  

              Tak to já jezdím pořád opačně. Když teda nejedu lesem a mám chuť to vzít po asfaltu. Bystřice-Lošov-kopeček k zoologické, a když mám chuť tak ještě k Radíkovské rozhledně a pak dolů do Radíkova a z Radíkova zpátky na kopeček. Ale chtěl bych si zkusit jet nahoru z Radíkova k té rozhledně. To je celkem slušný stoupák.

              0 0
              • Bedna18  

                to jo, až k rozhledně sem to parkrat jel přes Radikov a měl sem co dělat abych to na ten svuj nejlihči převod 42/28 udržel na silnici :D Něco podobnyho jak těch poslednich par desitek metru v kopcu na Jivovou

                0 0
    • Yura  

      Dneska se jela přes Tesetice, Drahanovice časovka? By me zajímalo kde měli start/cil a jake měli casy. Nekterym to jelo fakt moc pekne. :)

      0 0
      • Biker jak Pes  

        stmsvs.cz nebo bikecentrum.eu – seriál časovek v průběhu celého roku

        start Olomouc, cíl Náměšť.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.