• mountaineer

    Jaky novy prevodniky by jste doporucili-kliky XT,42–32–22,minimalne 42ka hlinikova,poradi dulezitosti:funkce-vaha-cena-zivotnost…vzhled:o)

    0 0
    • kubad  

      Midleburn, chodí fantasticky

      0 0
    • Jane  

      já vozím TA-Specialites a předpokládám, že už u nich do budoucna zůstanu. Myslím, že i Middleburn bude OK, ale nevím, kde se dá normálně sehnat a neznám ani cenu… Nabídka TA-Specialites je zde: bicy.cz/katalog/?kat1=3&­hledat=SPECIA­LITES%20TA&odes­lat=true Na kole mám černé Chinooky. A bejt tebou, tak vezmu největší placku 44 zubů a ne 42

      0 0
        • mountaineer  

          A kolik km na nich mas uz najeto,mas prvni kus nebo s nima mas uz delsi zkusenost?

          0 0
          • kubad  

            Jane asi moc né ale z bici je vozí dost lidí včetně majitele a hodnocení je pozitivní.

            0 0
          • Jane  

            mám je teprv krátkou dobu – kupovala jsem je koncem května '06, putovaly na kliky hned po XT plackách a ve srovnání s nimi řetěz líp chodí při řazení a myslím, že životnost rozhodně bude delší než u XT. Podle mě kvalita zpracování, materiál, hmotnost, design a cena hovoří pro TA Spec. Životnost teprve ukáže čas :) Ty Middleburny jsou aspoň na můj vkus dost drahý. Takže tak.

            0 0
            • pepek  

              NO nevím, mě se zdají za půl roku trochu moc ožužlaný na boku, hlavně ten velký. Moje mají asi 5 let (22 000 km) a vypadají jenom kapánek hůř :-) (Nejezdíš náhodou se zkříženým řetězem, že ne?)

              0 0
              • Jane  

                No je pravda, že se vcelku brzo „ošoupaly“, ale funkčně zatím OK. Max. převod, co používám, je zařazená velká placka a 3. pastorek spolu s jízdou ze sedla

                0 0
    • kubad  

      Specialites TA na www.bicy.cz ty jsou levnější a chodí +/- standartně, ale pořád líp než XT www.bicy.cz/…ky-28710.jpg

      0 0
    • kubad  

      Midleburn seženeš u dovozce v pohodě sídlí asi 60km od Brna Ceny MO cca. mám starší ceník: 46,44,42 – 1690 kč 36,34,32 – 1240 kč 24,22,20 – 725 kč Jedná se o verzi Hardcoat, Slick-Shift řadí suprově a vydrží neskutečně dlouho.Bohužel ten teflonový povrch nevypadá až tak super, ale dle specifikace je vzhled až na posledním místě

      0 0
      • mountaineer  

        No tak zatim to vypada spis na TA-Specialites,prece jenom ta cena je tam lepsi.

        0 0
        • kubad  

          bral sem to podle pořadí jak to chtěl :-) funkce na prvním místě. V okolí jezdí ne několika dalších kolech maximální spokojenost

          0 0
        • HonzaV  

          Mam Midleburn na XT klikach 32z, zatim najeto cca 3000km a vypada stale vyborně, zadny zjevny opotrebovani a vymackaniny jako na XT prevodniku. Zkusim ti to vyfotit. Midleburn se vyplati koupit jako sadu prevodniku, po jednom to vyjde o dost drazsi. To mi tvrdi muj dvorni mechanik. Pulka lidi neda na Midleburn dopustit, druha pulka tvrdi ze vydrzi dvakrat tolik za dvakrat vice penez. Me vydrzel 32z Sh XT 3000km.

          0 0
          • kubad  

            Jestě srovnání jak to řadí a kterou máš verzi tech Midleburnů – dík

            0 0
            • HonzaV  

              Jakou mam verzi z hlavy nevim, jen to ze to potazeny teflonem, stal 1200,– Razeni moc srovnavat nemuzu, protoze zatim mam jenom prostredni placku Midleburn a zbytek Shimano. Zbyly placky ale uz musim taky vymenit(mam objednany) takze hodnotit budu tak v kvetnu, az jim dam zabrat.

              0 0
    • kubad  

      4-sezony cca po 11t.km a pořád je naprosto v pohodě nelepí řetěz, uvidím co ještě vydrží. To co na něm chybí – už nebylo na novém :-)

      0 0
      • enjoy  

        ja ti do toho nechci kecat,ale dyt jsou skoro po smrti.

        0 0
        • kubad  

          No v podstatě máš pravdu. Ale protože jezdím 2×9 tak je talíř mnohem víc používány než s 3.plackama. o výměně už uvažuju, ale jak píšu zatim nelepí řetěz nezkače a řadí v pohodě tak ho zkusím nechat. Kdyz srovnám s FSA po cca 4.tkm který už lepí a tahá řetěz tak zdaleka nejsou zuby tak zničené. :-)

          0 0
    • Pekáček  

      Momentálně používám toto: image011.myli­vepage.com/chun­k11/208099/162/p%C5%99e­vodn%C3%ADky%20Sty­lo.jpg a na obrázku je to co jsem už na těch klikách měl. Truvativy se zatím osvědčily nejvíc v poměru cena výkon, nejhorší byly FSA.

      0 0
    • MAJX  

      Nejlepší novej převodník na XT kliky jsou nový kliky – cena je skoro stejná a mám nový kliky :-)

      0 0
      • mountaineer  

        A kde je maji tak levne?:o)

        0 0
        • MAJX  

          Spíš všude mají tak drahý převodníky :-) (funkční převodník je pro mě shimano,zkoušel sem i jiný-Gebhardt,RF,Mi­dleburn a ať je každej chválí jak chce – tak shimano řadí nejlíp)

          0 0
        • kolin  

          Měl bych uplně nový,nidy nejetý 44–32–22 sundaný z XT O6.Kbys měl zájem ozvi se na mejl.

          0 0
          • MAJX  

            Dík – vloni sem koupil Bontrager Race Lite (kvůli tomu co píšu v jiným příspěvku o řetězové lince u novejch shiman) – prostřeďák ocelovej a velká placka po loňské sezñě jako nová. Motám spíš hodně frekvenci než těžký převody a to myslím životnosti taky pomůže.

            0 0
      • RomanH  

        To mam jako menit kliky po 5-ti tisich km kvuli tomu, ze je jejich prostedni prevodnik z blata ?

        0 0
        • MlokCZ  

          Taky si myslim, že je to úplná kravina, zvlášť když ten prostředí originální kupuju za 500.

          0 0
    • BB  

      dobrá zkušenost s Race Face. Cca po 2 KKm začala lepit prostřední placka XT, vyměněna za Race face a od té doby dalších 10 KKm pohoda.

      0 0
      • Veeteck  

        Taky mam RF, vydrz zatim taky dobra, ale uz se mi na prostredni placce podarilo vylomit zub. Jsou tam frezovane nabehy a material je na par mistech kriticky tenky.

        0 0
        • MAJX  

          Přesně to samý se stalo s RF i mě :-( Hodně lidí si stěžuje jak málo shimano vydrží,ale mě vydrží cca 12 000 a to je myslím slušný. Záleží jaký převody kdo řadí,ale taky hodně na kole a na typu klik – u těch novejch shiman co maj lógry venku je řetězová linka úplně v p**** – takže ať jedeš převod jakej chceš – hudluješ velkou placku :-(

          0 0
      • Jenda  

        jo taky, ale mam stredni a malou placku ocelovou takze myslim ze zivotnost bude super tak jako tak, po 7500 kazdopadne zatim zadne znamky opotrebeni

        0 0
        • Vilém  

          Neni ocel jako ocel,ale je velka skoda ze uz se nedelaji prevodniky 2XM.Par jsem jich mel,2 jeste jezdim,ale vydrzely strasne moc.Jedinej jsem znicil a to kdyz jsem to s nim narval do betonu a on praskl.Uz mel najeto 13kkm a nebyl to ani moc znat.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.