• rainbowone

Dotaz na místní odborníky přes Auta.

Jaké nové auto do 250tisíc byste doporučili. Auto bude sloužit na dopravu do práce, denní nájezd 60km, většinou dálnice. Požadavky: benzín, 5dveří, klima.

Která značka, typ a motorizace…?

Jde hlavně o spolehlivost, bezpečnost. Neřeším velikost úložného prostoru ani nepotřebuji super výkonný motor.

Původní záměr byl bazarová koupě do 60tisíc, ale po prohlídce místních bazarů, jsem zjistil že, za 40 – 80 jsou rezavé vraky. Když už se mi něco líbilo tak to bylo buď bourané, nebo tam bylo nějaké „ale“.

Prostě už nemám náladu jezdit po bazarech a než dát 200tisíc za ojetinu, koupil bych raději nové auto bez nutnosti investic.

• TJK  

nove predpokladam znamena.. "nove nejete od dealera " nebo?

• rainbowone  

Ano nové, nejeté. Případně předváděčka přímo od dealera. Na bazary už nemám náladu.

• TJK  

pak se obavam ze s vyberem do 250tis zase tolik sanci nemas… podivej se na Tipcars a uvidis do ceho se vejdes…

ale treba neco jako tohle asi nebude zly..

http://www.tipcars.com/…8540009.html

• Webonaut  

Já bych raději mrknul po tý fábii. i20 je trochu zastaralá. Vyrábí od roku 2008 a v r. 12 prošla pouze faceliftem. Fabia má za sebou generační obměnu v r. 15.

• kAzz  

Tohle je nová generace i20 z cca stejného roku jako Fabia (14,15?).

• TJK  

v cem je problem.. oboji je to levnej male „srac“ a hyundai ti nejspis nikdo neukradne.. coz u skodovky je pruser protoze se kradou vsechny bez rozdilu nebo rozebiraj na dily… z myho pohledu od VW dal… zase bych z toho nedelal kovbojku… nevybira mergl za milion

• Esi  

teoreticky by se teď u škodovky měli začít vyprodávat ty Operační leasinky pro koncáky, max nájezd za ty 2 roky bude max40 tisíc. za nějakých 200 by mohl být v pohodě nějaký rapid, mám rapid a pohoda srovnatelné s oktavií 2, mimo dálnici průměr tak 5–5,2 na dálnici v rámci limitů 5,7 když jedeš takových těch tachometrových 150 tak Ostrava Praha průměr 6,2. Jsem naprosto spokojen najezdím celkem málo tak těch 7 tisíc za rok tak že to jestli ten motor přežije 150 000km neřeším to je mi jedno tak dlouho to mít ne budu. V práci máme spoustu Oktávií2 s motorizací 1.2TSi a zase taková tragedie to nebyla, sem tam se měnilo nějaké to turbo a rozvody ale ty motory mají najeto kolem 200 000km jako služební spoustu kilometrů po dálnici a rozhodně je nikdo nešetřil. Na druhou stranu že by ten motor vydržel více než 300 000km bych asi moc neočekával.

• mirace  

Za 250 tis. nové je IMHO nesmysl. Bude to nějaká skořápka.

Osobně bych koupil Mondeo 2.0 2006, 107 kW. Řekl bych, že do 130 tis se vejdeš. Pro jistotu odstraníš notorické neduhy za pár tisíc (tekoucí nádržku ostřikovačů, přední vyhřívané trysky ostřikovačů) a pak se už nemá co posrat. A pokud motor dojedeš, tak koupíš za 20 tis nový :-).

• rainbowone  

Nepotřebuju velké auto, to je přesně co nechci dělat mít deset let staré auto a řešit každý měsíc novou nemoc. Dělat nové rozvody, nadržky odstřikovačů, elektriku… to jsem už mám za sebou. koupím auto za 130 a dalších 30–50 v prvním roce do oprav. Nový motor = nové papíry = papírovací válka s úřady… Opravdu nechci velké auto, na převoz krámů mám dodávku. Potřebuji spolehlivé malé auto.

• mirace  

Mýlíš se téměř ve všem.

Zrovna tyto atmosférické motory jsou vzorem spolehlivosti, mají rozvodový řetěz a až na pár neduhů (které jsou už u většiny aut odstaněny) auta do servisu nejezdí vyjma standarních prohlídek a běžné výměně spotřebáku (já mám najeto 150 tis. a nikdy! mě auto nikde nenechalo).

Nový motor byl myšlen tak, že starý má dost najeto a je čas na výměnu za nějaký lepší…

Já osobně jsem zastánce nákupu spojehlivé ojetiny než nového vraku.

• karliner  

Zakladatel vlákna: poraďt mi NOVÉ auto do 250 tis., potřebuji spolehlivé auto, nepotřebuji výkonný motor…

mirace: doporučuji ti koupit 11 let starou pixlu s bambilionem kilometrů, s 99% pravděpodobností stočenou na 149.500, která bude při avizovaném použití víc v servisu než doma a když zrovna bude jezdit, tak bude žrát jako jumbo jet…

B-F je studnice moudrosti.

• blaf  

jeste, ze je tu karliner, ktery cele BF srovna do late :D

• Mr.Pavka  

Moje Fabia2 za 260 se všim co potřebuje. Bezpečnost dostačující.

Sice už se nedělá, ale trojková je taky v klidu.

Pokud sis nevšim, tak píše, že kufr ho tak moc nezajímá. Výkon taky ne.

Tak nevim proč mu tlačíš do hlavy nějaký obří silný bazarový mondeo.

• Kosta  

:-) Tak Mondeo zas tak obří a zas tak silné není.

Co se týče fabie, tak zrovna 2. gen je dle mého názoru nejmíň povedená, jak vzhledově, tak materiálama, interiérem… A oproti 3 gen. má výhodu snad jenom v 16V motorech, které bohužel 3. nemá.

• Mr.Pavka  

Na interiér auto nejezdí.

• pepek  

a na co jezdí? na motor? ten taky nemáš :-)

btw: jakto, že nejseš v průvodu? (!!!)

S. Jakeš taky přišel a daly se tam prý koupit i paměti s. Biĺaka.

• Mr.Pavka  

A co si tak představuješ pod pojmem motor?

V průvodu nejsem. Ale v práci od půl sedmý od rána až do jedenácti večer.

Někdo to tu musí táhnout aby jiný mohli chlastat a válet se u májky.

• Mr.Dan  

Za tuhle cenu to bude děsná pixla. Nejsou jenom autobazary, existují taky soukromý prodávající, různá fanclub fóra apod. ;)

• rainbowone  

To je pravda, a proto se ptám na co nejlepší malou pixlu. Nemám čas objíždět inzeráty/bazary a dívat se na stočené staré vrány.

• blaza84  

Tvůj přístup chápu, do bazaru už taky nepáchnu. Pokud ojetinu, tak jedině od známého, který byl prvním majitelem a kde historii vozidla můžu věřit. To, co se děje na trhu s ojetinami, je hnus a obrovský byznys pro šejdíře.

• Webonaut  

Za ty peníze bych mrknul po nové fábii a načetl si případné výhody/nevýhody různých motorizací (1.0 vs 1.2). http://www.sauto.cz/…bia/16776160

• mirace  

Zadavatel zmínil dvě věci: „spolehlivost“ a „auto“ – Fabie nemá ani jedno :-)

• Webonaut  

Fábia si vede ve spolehlivosti solidně a jde o dvoustopé motorové silniční vozidlo. Já tam žádný rozpor nevidím ;-)

• Petr L2  

Aha, tam napiš, co je podle tebe vzor spolehlivosti v tomhle segmentu. Vážně jsem zvědavý :-)

• Big Hamer  

Za 200 mas novou fabii a spoustu jinych

• rainbowone  

No právě, je toho hodně. Nová fabia, i20, Toyota aygo, Fiat panda, toyota Swift…

Ale co vybrat,že.

To auto bude v základu stím se počítá spíš mi jde o praktické věci jakou motorizaci a tak.

Nečekám zázraky.

• Mr.Dan  

A ty chceš fakt dávat takovejch peněz za takovou ludru? Dyť to jsou ty nejspotřebnější nejbezpohlavnější mikrokrabice. Ale je vidět, že výrobci vědí, pro koho je vyrábí. Mně to ale hlava nebere. Přitom bys mohl mít třeba pěknou, rok jetou Mazdu 3 nebo něco takového…

• mirace  

+1

• rainbowone  

Třeba Mazda 3 v nějaké mé ceně (do 250T) bude mít tak 5–6 let. A těch aut je v nabídce minimum.

Rok jetá mazda je tak za 400tisíc.

• scret  

no, tak to mne do 250ti moc nenapada… i20ka? maly, hezky ale pocitam ze desnej vergl… uvnitr plasty humus…

i30ka uz bude o kilo vejs:(

Schade? to bude jeste vetsi hruza… Co nejaka suzuka?

• Jery01  

Co třeba DasWelt Auto? Nechci dělat žádnou reklamu, ale jsou tam auta třeba s 10tis.km, což neni nic a za tu cenu bys tam možná i něco našel (já bych si vybral určitě :)) obcházím to v Praze na Smíchově docela pravidelně.

• JMT  

To je nomální mladá ojetina. Je uplně jedno jesli koupíš půlroční auto v dasweltauto nebo v áčkách, je to to samý

• oddie  

Normální mladá ojetina s neadekvátně malou slevou oproti novému ;)

• JMT  

Já se přiznám že uplně netušim jakou slevu dají normálnímu zakáazníkovi, který jde koupit jedno auto, ale právě mám pocit že rozdíl mezi tou daswelt mladou 10kkm ojetinou a zcela novým vozem s nějakou tou ukecanou cenou bude asi vcelku zanedbatelný. Ono za ceníkové ceny se tak nějak moc neprodává…

• nomecz  

u škodovky počítej tak 10 % a budeš rád, (běžnej člověk co dojde do salonu a kupuje jedno auto)

• Petr L2  

To nemyslíš vážně viď ?

• blaza84  

Máte někdo zkušenost si zmíněným vozidlem Dacia Dokker? Cena bezkonkurenční, design povedený, a co kvalitka? V jakém je auto stavu, když má najeto 100tis, 200tis … ?

http://www.dacia.cz/…rada/dokker/

• blaza84  

? :-)

• Mr.Pavka  

Na Dookera sem se byl podívat 3 hodiny před tim než sem si s jiným prodejcem plácnul o koupi Fabie Combi.

Velikostně rozdíl, ale o co je Fabie menší, o to je líp dílensky zpracovaná.

A já sem byl takovej druh kupujícího, že sem se jim klidně na prodejně na place válel po zemi pod autem a prohlížel jak to vypadá zespodu.

• Vilém  

Jak rikas. Kolega to ted mel par dni jako nahradni vuz, byla to ta nejocesanejsi verze a to jsem neveril vlastnim ocim. Plasty a zpracovani hnusny, vubec nic elektrickyho, zadna klima, ani volant nebyl stavitelnej. Proste to odpovidalo cene. Bral bych to maximalne jako pracovni auto pro partu monteru.

• blaza84  

Nižší stupeň výbavy, strohá palubní deska, atd mi nevadí, málo elektriky taky ne, spíš naopak :) Stačí mi klima (je za nízký příplatek) a mlhová světla :) Auto mě zaujalo cenou, velikostí a rozhodně taky vzhledem. Líbí se mi mnohem víc než konkurence od frantíků.

Jak jsem psal, jednoduchost a strohost mě nevadí, ta cena někde znát být musí. Ale na nějaké obstojné úrovni očekávám jízdní vlastnosti, životnost, a kvalitu zpracování. Šlendrián taky nechci. No jen se ptám :)

• roman II  

jednoduchá technika, šoupačky, hodně místa za relativně malý peníz, kámoš má dva roky diesel logy v plný výbavě a žádnej problém, druhej malíř/rybář má dokker benzín 1,6 ve výbavě artica a taky na to nedá dopustit. Že někdo kouká po takovým autě a nakonec si koupí malou fábii .....:-)))))

• Mr.Pavka  

I ten podvozek nějakej odfláklej-nápravy, zavěšení.

A při zjišťování technologie antikorozní ochrany škůdka taky vyhrála.

• jIrI___  

Tu kvalitu antikorozní ochrany jsi zjišťoval jakým způsobem?

• Mr.Pavka  

Psal sem do Bolky.

• Bubaaak  

A v Bobulákově ti řekli že škodovka je lepší, aha

Napiš do Hirošimy a tam ti taky řeknou že Mazda má lepší antikorozní ochranu jak Honda

• Mr.Pavka  

U každýho sem si nechal vyblejt celej postup antikoro ochrany.

Dachně tam v procesu chybí zinkofosfátování což je je ještě jedno zinkování kde se pozinkujou sváry po bodování-vyz. Google

Dacia to taky dělá z pozink plechu, ale rovnou to pak koupe v barvě takže opálenej zinek z bodování karoserie už nijak neupravuje..

Tak někde ta nízká cena musí bejt vidět.

• roman II  

to je u tý malý fábie vidět taky

• Mr.Pavka  

Jezdil sem dřív dost na stopa a poseděl v dost autech.

Dacia mi prostě nesedla už při nastoupení.

• Radek Broz  

To bude tím chybějícím zinkem.

• Mr.Pavka  

Si děláte z toho prdel…

• Kosta  

No z toho, co tu píšeš, se ani prdel nedělat nedá. :)

• Mr.Pavka  

Tak prostě na Dacii se šetřilo na hodně místech který tě praští přes oči hned.

Ale ještě víc na místech který nevidíš.

• tromboonen  

Se divim, že sis to auto ještě nepostavil sám, ty kapitalističtí břídilové to vůbec neumí a Ty je ještě podporuješ zakoupením těch jejich šuntů..

Jinak Tvé dotazy na ústředí automobilek (Já jsaem Pavka, můžete mi vysvětlit krok za krokem, jak děláte antikoro ochranu)… budoiu jistě ve zlatém fondu historek operátorů na zákaznických linkách nebo kam jsi to volal :)

• McBlacky  

alespon to potvrzuje, že i na help desku maj smysl pro humor :)

• Mr.Pavka  

No. Zavolal sem tam že bych chtěl vědět jak to přesně je. Že se ozvou.

Pak volala, že to pro mě má a popsala mi celou cestu plechu od výlisku až po navoskování dutin.

To, že jsem poněkud nestandardní zákazník je prostě fakt.

Nespokojim se s všeobecnýma masážema co ti napíšou v katalogu o autě.

Je to auto pro mě, tak chci vědět co používám.

A u toho domácího stavění auta-myslim, že pokud bych žil někdy v roce 1900, tak to bych měl v samostavbě auta volnou ruku. Žádný homologační buzerace, technická, emise, povinný ručení, řidičák…

Metoda stavby pokus/omyl…:)

• snownook  

No hele, jako upřímně…není náhodou povrchová úprava karoserií trochu taky know-how? Hlavně, co se poměrů různých chemických sloučenin týče. Docela bych se divil, že by to tak bylo, a mám nutkání napsat kamarádce do vývoje Škoda-auto, zda jsou kompetentní takové informace podávat.

• Barak  

Zas to tak neprožívej. Kolik myslíš, že mu toho asi řeknou v pár minutách po telefonu na zákaznické lince?:-) Informace, které by neměly vyjít ven asi těžko.

• snownook  

Já to neprožívám, ale narážím na poznámku Dachně tam v procesu chybí zinkofostátování, což je ještě jedno… To je asi jako zavolat do pivovaru a zeptat se, jak se krok za krokem vaří pivo a jak je možné, že tamto pivo to nemá :)

• tromboonen  

A hlavne co Ti nakecaj operatori je ti k nicemu, zalezi IMHO hlavne na navrhu konstrukce a vyrobniho procesu, nehlede na kvalitu vyroby..

Spis nez naivni dotazy u vyrobcu bych projel recenze a informace o ojetinach, tam se informace typu tohle a tohle auto rezavi tam a tam kvuli nedostatecne ochrane nebo spatne vyrobe objevuji a jsou podle me mnohem vic vypovidajici nez Jiriho pohadky..

• TJK  

hlavne kdyby lidi vedeli jak se vyrabi jejich „nalestene premiove“ vozy renomovanych znacek a co se deje v automobilkach na lince.. tak o by bylo halo :-D… ale ono je to jedno.. a je uplnej burt jestli je to auto za 3 mega.. nebo za 300t … deje se to vsude :-D

• TJK  

to ze ti reknou „technologii“ upravy.. znamena akorat tak ze vis typ… ale co a jak delaji, pod jakymi parametry, casem, slouceninama, predupravou a podobne… to je furt skryty know how… a asi tak 99 procent informace ktery se nikdy nedozvis… takze zbytecny stress

• roman II  

v kterým roce to bylo kdy jsi seděl poprvé v dokkeru když jsi ho stopnul

• zdenal8  

No ten odflaknutej podvozek zvládá rumunský silnice. Takže asi tak špatně na tom nebude.

• Vilém  

Pokud clovek planuje jezdit predevsim po polnackach, tak to bude jiste dobra volba.

• roman II  

kdysi jsem měl scenica II a doker je na tom hodně podobě co se týká jízdních vlastností takže žádný velký utrpení to není kór za ty peníze. Někdo dá zase za stejný prachy přednost desetiletý olítaný vráně – hlavně že je v plný palbě

• Bafoon  

Kamos ma oktu3 ročně tak 70tis nájezd a ted do rodiny kupoval logana. Zpracování sice jasné horší, ale na podvozek proti okte neřekne křivé slovo.

• alinceb  

Tak O3 má podvozek jako prkno, oproti tomu bude rumunská houpačka s francouzkými kořeny asi pohodlnější…

• mpIII  

Nevím, nepřišla mi nepohodlná.

• alinceb  

V porovnání s Galaxy je to prkno. Stěžuje si na to i manželka, která jezdí vzadu.

• mpIII  

No já to srovnával s FIII a přišlo mi to hodně podobné. MPV by asi logicky mělo být pohodlnější.

• hawrda  

Dacia se vyrábí v Maroku.Z Rumunska už má jen to jméno.

Četl jsem to někde tento týden.

• tromboonen  

Tak vono to nemusí být na škodu, Maročani jsou dost pracovití a šikovní, jde o to, jak maj tu výrobu a kvality nastavenou, ale že by to mělo být apriori horší než v rumunské fabrice bych neřek..

• jIrI___  

Výroba se přestěhovala do Maroka a schopní lidi z managementu a vývoje přešli do konkurenční „britské“ automobilky :)

• sharkeeCZ  

povedený design :-D

ty woe, to mě poser

• mastihuba  

Kolega se v tom byl projet a i ve variantě za 350 to ohodnotil jako jizdu v krabici od bot.

• jIrI___  

A teď si vezmi, že Dacie mají i v některých nadnárodních firmách jako služebáky… :)

• Kosta  

Pokud se bude jednat o nadnárodní firmu zabývající se obuví, pak je to v pořádku.. :)

• jIrI___  

Bohužel je to strojní firma, s jejímiž výrobky se s největší pravděpodobností setkáváš denně :D

• alinceb  

Šel bych do Fábie 1.2TSI 63–66kW. Mám tu starší teď jako služebák – denní nájezd 60–100km. Aktuálně najeto 92tis. km a zatím bez větších problémů. Navíc ta nová je fakt hezký auto…

Koukni na Škoda Plus – tam jsou většinou vrácené operáky, tedy prověřená auta…

• Luke96  

Souhlas, my máme v práci Roomstery 1,2TSI 63kw a mají kolem 100tis za 3 roky a jen pravidelný servis a žárovky. Takže jestli se fabia vejde do 250 tis tak bych šel do ní.

Nevím jak je na tom teď Hyunday, ale kamarád byl spokojený až když se ho zbavil (po 2 letech) a koupil si VW s TSI

• Petr L2  

Přesně, u nás Fabie a Roomster jezdí do servisu pouze na pravidelný servis a když jim někdo ublíží.

• ladiki  

tohle bude jistě stačit…

https://www.cdn.renault.com/…io-cenik.pdf

• TJK  

z vyse uvedenych / Skoda / Hyundai bych tohle Clio uprednostnil taky!

• alinceb  

Protože seš pí*ovej král! Já bych to domů nechtěl…

• TJK  

ja bych si zas domu nekoupil dobrovolne osobni skodovku.. ne kvuli autu jako takovymu.. proti tomu nic nemam… ma svoje jasne kvality… ale proste to riziko ze ti to nekdo ukradne nebo rozereber je velky… a cim „lepsi“ verze… tim horsi… to je bohuzel hnus nasi republiky…

• felix.org  

Potvrzuju :-) zaměřil jsem se tak na značky, které zloděje moc nezajímají :-)

• rainbowone  

Francouze nechci ani vidět.

Espace 2 x řídicí jednotka motoru v prde***

306sw – páčky pod volantem, neopravitelné v případě poruchy nové za 18T

třeba tu elektriku jednou budou umět.

• ladiki  

Prodával jsem tohle.

http://www.sbazar.cz/…2-tce-vybava

Auto měli rodiče. Pro pražádný zájem na inzerátech-kromě bazarů- nakonec zůstalo v rodině.

• McBlacky  

hezký auto, akorát, že za 6 let starýho rendlíka těžko dostaneš 50% za kterou bys ho koupil ted…

• ladiki  

Divím se tomu, že spousta lidí je ochotna vysolit 300tkč za 10let staré ludry, které jsou budoucí pokladničky…

Také se divím, že auta, která jsou za 100litrů jsou také v hrozných stavech.

Kdo si užil výběru auta přes bazary mi dá za pravdu. Kupujemne už jen nová auta a ve finále to jsou příjemnější starosti :-)

Nechci tady obhajovat své, ale názory společnosti jako takové jsou zajímavé.....Vidím kolem sebe co si lidé kupují a je to někdy k smíchu.

• pepek  

Eliška Matl s manželem doporučují Cebia, pak koupíš ojetinu jako novou a za levno

• McBlacky  

tak ale bavme se kolik stála jako nová. Pokles ceny u dražších je vyšší, ale to neznamená, že není razantní pokles ceny i u nejlevnějších jako je to Clio.

• Foose  

i kdyby byl pokles ceny procentuelně stejný třeba 50% za 5 let tak furt je to rozdíl příjít u drahého o 500k nebo u levného o 125k… bohužel drahá auta se dají točit jedině přes firmy a odepisovat si je…

• scret  

a ty se divis?:)

Clio v kombiku je snad jedno z nejhnusnejsich aut vubec… ale chapu, ze ciste subjektivni, nicmene zbytek viz vyse co Blacky…

• Kaka  

Zameril bych se na skladovy vozy – treba na www.skodaplus.cz, kia ma taky link na skladovky primo na strankach atd.

Co se tyce vybavy – hlavni je nenechat se zvyklat vykorama „uvnitr plasty humus“. Ano, pokud najedes 40.000 km rocne po dalnici, pak Fabia neni to pravy. Mame jako rodinny auto Fabii II combi 1,2 HTP. Do Chorvatska to po dalnici dojede, mimo dalnici vykon moc nechybi, min. provozni naklady a unvitr je to prekvapive veliky auto. Ma 7 let, najeto ca. 150.000, menil jsem jen jednou zarovky vepredu a dvakrat zarovky zvadu.

Pokud s autem nejezdis moc, koukal bych spis na prakticnost nez na vybavu – treba klimatizace nam vubec nechybi… Ale zalezi na vkusu kazdeho soudruha.

• pepek  

treba klimatizace nam vubec nechybi – to ale patří do vlákna vtipy

• alinceb  

Do Chorvatska bez klimatizace a s 1.2HTP?!? Vy budete asi hodně asketická rodina…

• Vilém  

Nekdo na to proste kaka.

• mr.antik  

Nebo jezdí třeba na noc… do práce ráno, z práce večer, klima určitě není nutností.

Ale u novýho auta je to nesmysl řešit.

• Kaka  

V praci pouzivam i onacejsi auta nez je Fabie – ale manzelka mi nedovoli jet po dalnici 150 a predjizdet dva kamiony najednou, takze nakonec ta Fabie plne dostacuje.

Bydlime 800 m.n.m a jezdime max. do krajskyho mesta. Ano, pokud denne jezdim pres den autem do Prahy a stojim v hodinu v zacpe, tak je to bez klimatizace boj. K mori vyrazime v 16:00 z Vidne, takze se nejvetsimu horku vyhnem. Navic neni nic legracnejsiho, kdyz dorazi rodinka k mori a vsechny zacne skrabat v krku, protoze pouzivali nadmiru klimatizaci…

I Fabie HTP dokaze drzet 130 km/h – takze kde je problem… Navic na dalnici najedem ca. 800 km rocne – takze me dychavicny HTP fakt netrapi.

Musim rict, ze na zacatku jsem si rikal, ze tu Fabii za par let strelime a koupime si lepsi auto – ale jak rikam, ziskala si me. At si kazdej koupi auto jaky chce, zalezi na vkusu kazdyho soudruha… Jen me ty keci o autech typu „samej plast“, „musi mit klimu“ rozesmejou – je to jen auto a zijeme ve stredni Evrope, ne v Kuvajtu.

• gerrard  

Ja ti s tou klimou rozumim ja z ni mam pokazde rymu nebo me aspon skrabe v krku. Pouzivam jen parkrat do roka kdy je mensi zlo to smrkani nez se pect v aute. Celkem tem co ta klima nic nedela zavidim.

• mirace  

Platí jednoduché pravidlo pro většinu obyvatelstva: Rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou by neměl překročit 6°C. Chlazení nastavovat tedy maximálně o šest méně. Před plánovaným koncem jízdy je dobré rozdíl zmenšit a či chlazení vypnout.

Nechápu, že se tato informace nešíří.

• alinceb  

Když je venku 40°C ve stínu, tak chladit na 34°C je imho blbost. Spíš, než dodržovat nějaký předepsaný rozdíl, je důležitější to postupné zvykání…

• oddie  

34 mi ani nejde přednastavit, max. je 28 :D

• JMT  

Mám tam celej rok 22–23 a s rýmyčkama fakt problém nemám. Ono taky trochu záleží v jakym autě ta klima je a jak funguje. Mám zkušenosti že jsou značky kterým uplně nejde tu klimatizaci vyrobit aby byla komfortní a v autě bylo příjemně…

• alinceb  

Můžeš to s těma značkama rozvést?

• Evilcleaner  

no třeba moje zkušenost s Hyundai I30 (současný) je taková, že klima i na nejmenší výkon fouká jako ve větrném tunelu a po každém přerušení jízdy z ní jde několik minut úplně ledový vzduch nehledě na to jestli je léto/zima nebo v autě teplo/zima. je to detail ale fakt to nasere když se člověk v lednu rozjede z benzínky a má pocit že má kabrio. v starém golfu IV mi tohle klima nikdy neudělá a drží nastavenou teplotu.

• jonti  

Mas automatickou nebo manualni? Je to zvlastni, delat by to nemelo, jestli tam nebude nejaka chyba v nejakem senzoru teploty interieru.

• Evilcleaner  

s křížkem po funuse, je tam dvouzonová automat. to auto je celé z nějaké páteční směny, už na tom byla třikrát opravovaná spojka, tempomat mám lepší v noze než to co předvádí auto samo…

• rb  

Mi tohle manual v I30 nedělá…

• scret  

me taky ne…

Ikdyz automaticka v santa fe je taky takova divocejsi… Chvili chladi jak blazen, chvili pak topi jak se snazi dorovnat teplotu…:( Ikdyz tenhle problem jsem registroval u dost aut… takze spis to bude tim, ze jsem byl zvyklej predtim na manual klimu…

• tromboonen  

Clovece, to se mi jeste nestalo ani s manualem ani s automatikou, asi jezdim blbejma znackama :)

• scret  

pokud se nepletu, tak jezdis tou ciganskou znackou:))

• tromboonen  

Meli jsme Škodivky, jednoho s hvězdou na čele a Volva, ani v jednom nedělala klimoška Záhořovo lože..

Ted jezdím čínskou značkou, ale naštěstí mám ještě model ze Švédska :)

• scret  

jo vlastne, ty jsi volvista…

Taky porad koukam po nejaky bazarovy XC90…:)

• tromboonen  

Jsem z donuceni.. ale docela rad..

XC90 je zbytecne krava, uvnitr stejne neni o tak moc vic mista nez v XC/V70 a jak je to velky moc to nejede, s benzinem vir v nadrzi, naftu delali myslim jen 125 kW, to staci na ty kombiky, na 90tku malo..

Kdyz prisla nova generace tak se toho zbohatlici zbavovali, servisak nabizel zene XC90 D5, cca 5 let, ale najeto neco kolem stovky, servisovano od novoty u nej, ted uz si nepamatuju, za smesnou cenu, 150–200k? Ted uz jsou ale vetsinou pryc a neznamy z bazaru jsou dost loterie..

XC/V70 sly bohuzel po roce 2007 do hajzlu, ty novy se kurvej, reznou, maj priskrceny motory, a gen II se slusnym najezdem nesezenes.. az tohle dojedu, pujdu zpatku k Medvedum asi, ale jeste tak 200–300 kkm by dat mohlo.

• scret  

XC70ky jsou vetsinou 163k a to mi na to auto taky prijde malo… Je to tezky, 4kolka a jeste automat.. Musel bych chipovat…

90ka se delala 200k a to mi uz tak malo neprijde… Rekl bych tak akorat… Pripadne bych nechal opet chipnout…

Pak by to mohlo mit rekneme 240k a to uz pojede…

Pokud byla 5leta se stovkou za 2kila, tak to byla az moc pekna cena… I za 4kilka by to bylo fajn…

• tromboonen  

Hele ta gen II se v nafte delala 125 nebo 136 kW, kone neumim pocitat.. u manualni prevodovky je 125 uplne v pohode, to auto vubec nelaka k zavodeni a kroutak je obrovskej.. a ty 125 kW jsou drzaky… u nove generace jsou jeste mnohem silnejsi, ale zere to mnohem vic a nevydrzi.

Chipovat je kravina, me nabizel borec z Adusum 150 kW, delaj to nejakym Svedskym SW, ale je to blbost, to auto pak nevydrzi, chovas se k tomu jinak a neco odejde…

Automat je u XC70 taky blbost, u 90 mozna, ale ubere Ti vykonu a prida starosti, moc velky drzaky to nejsou, ctyrkolka neni az tak nutna, ale mezi XC70 a V70 je rozdil i ve vysce a oplastovani kastle, ve vymakanosti interieru (a kupodivu i v rejdu, Vcko ma mensi kola a sedi niz a ma mnohem mensi rejd, na parkovisti s tim musim vzdycky kouzlit, zato sedi mnohem lip, jezdi paradne a nema ten zchujenej americkej posilovac rizeni u kteryho nevis kde mas kola jako Xc70)… a XCcka jsou vzdycky mnohem vic vylitany a sere se tam podstatne vic veci

• scret  

nazory na chipovani jsou v podstate dva, nekdo rika necipovat, odejde to… a druhej, ze v pohode, ze kdyz ti to nedela nejakej franta v garazi a nechovas se k tomu jako magor, tak ze snizeni zivotnosti nepoznas…

A ted babo rad:)

Ja mam uz druhy auto chipnuty a zatim v klidu… Jestli se to vykazi, tak u toho uz asi nebudu… Nikdy jsem nemel auto do jeho smrti… Takze jestli to najede jenom 500tkm, misto 750ti, je mi celkem fuk…

Auto umre vetsinou na jiny veci…

• tromboonen  

No ja nevim, kdyby to bylo tak jednoduchy a bezproblemovy zvysit vykon jenom krabickou/SW, proc by to nedelali rovnou vyrobci? Minimalne za priplatek, ale ty nejvyssi hodnoty chipaku vyrobci ani nenabizi, k nekterym nizsim davaji jine prevodovky atd.

Dalsi vec je potencialni problem s emisemi a narust vykonu o cca tretinu, u dieselu casto i velky narust kroutaku a hlavne jinej prubeh, to uz se musi projevit na spojce, prevodovce, pohonu, ne u relativne novyho auta, ale u olitanyho, o kterem si nemuzes byt jistej jak se k nemu predchozi majitel choval, jeste s automatem, to uz je moc velky riziko co za tech par koniku nestoji, ne ze by nebyli fajn, ale tohle stejne nejsou auita na blbnuti, hlavne ze to tahne, kdyz chces zrychlit podradis, ja jsem se s prechodem do Volva dost zklidnil, se Skodovkama jsem jezdil rychlejc.. Voivo rozumne, vyjimecne na dalnmici 150–160, a vetsinou jen v tom Nemecku, zato to clovek vydrzi ridit 10 hodin bez upadnuti nohy

Treba u tech XC70 se celkem pravidelne ojebe tisicihran na kardanu pro zadni kola, spojka byla vysoko uz kdyz jsme to kupovali (tohle konkretne ve 130k), zena to dost prasi, tisicihran novej, spojka a mozna prevodovka (manual) brzo odejdou, ale to uz je auto na dojeti, ma k 300kkkm, spatnej pristup obsluhy… kdyby byl zvysenej vykon, pujdou tyhle veci do prdele drive..

• scret  

pokud vim, tak Volvo na to „krabicku“ myslim ma… Jen za to chtej cca 25litru?

Jde o to, ze to auto musi fungovat stejne na pousti a i na aljasce, tudiz musi mit velky rozptyl podminek a tudiz siroky nastaveni pro spalovani…

Jinak po uprave vykonu mi SantaFecko zere min cca o litr a jede mnohem lip… Na technicky to taky projde v pohode…

Uz zkouseno u dvou aut…

Spojka atd. samozrejme muzou odchazet driv, je to logicky, vyssi kroutak i vykon… Zas je to hodne o ridici, nekdo spojku doprasi i s originalnim nastavenim… A samozrejme to chce pouzivat vykon s rozmyslem a ne jak 18tiletej pubertak s tunenym golfem…:)

• tromboonen  

No presne, a protoze mame v rodine lidi, co jinou polohu spojky resi pridanim plynu jeste pred tim, nez spojka zabere, tak se do takovych veci nepoustim :)

• vlk  

I ty nafťáky prý docela dost žerou. Řek bych, že je to auto pro lidi, co cenu provozu nemusí řešit a je jim jedno, že to má ve městě 12l nafty.

• jIrI___  

Bývalá partnerka měla XC90 V8 a žralo to průměrně kolem 15 l s lehkou nohou. Nevím, kolik to mělo kW, ale na takovou velkou krabici to jelo víc než dobře. Nicméně na to, jak je to auto obří, byl vnitřní prostor malý. Altea XL mi připadala prostornější :). Na tom autě jsem nenašel jedinou věc, která by mě nějak vyloženě nadchla. Snad jen ten odpich, ale to při běžné jízdě člověk stejně v podstatě nevyužije.

• Vilém  

Na V8 nejvic nadchne zvuk motoru:)

• alinceb  

15L na V8 není vůbec špatné. Jak už tu ale padlo dříve, když jsi to zmiňoval, takové auto je pro mladou buchtu vyloženě nevhodné…

Nám atmosférickej dvoulitr chodí po městě v průměru za 11,5L…:)

• jIrI___  

Mně naopak připadá, že mladé buchty v jiných autech ani nejezdí :D

• alinceb  

Je fakt, že někdy minulý víkend jsem viděl asi 18ti letou blondýnu vystupovat z Evoqua, ale to je spíš výjimka. Kolem třícítky SUV na transportování šklebáků už docela chápu…

• TJK  

ja bych si domu Evoqua klidne koupil a k nemu Range Sport :-) takova Fajn dvojka.. ted mam blby ze budu muset k Ecku poridit novy Acko :-D

• McBlacky  

pokud nechceš amg áčko, tak si kup nový ečko v plný palbě a dostaneš áčko gratis :)

• tromboonen  

Jaky Ecko jsi nakonec poridil? Jsme to tu tuším probírali… tohle nebo Cčko je jeden z mých favotirů až poslední Volvo odejde, ale to by mělo být za dlouho, doufejme..

• TJK  

Tohle :-D

• lukas aka mitro  

Hmm..do bouranyho bych nesel…

(delam si prdel:)))

• TJK  

njn ja taky ne… ono nez sem s tim jel z prace domu tak vypadalo takhle :-D

• lukas aka mitro  

Vim ne..koukal jsem na FB:)))

Manzelka si vsimla, ze vypada jinak?:))))

• TJK  

nazivo to videla nedavno… celkem si vsimla :-DD jinak furt otravuje at uz to slozim ze starou Hckovou astrou se ji jezdit nechce :-D

• scret  

at tahne makat:)))))))))))))

• TJK  

normalne maka 8 hod/den.. otravuje rano a odpoledne cestou do a z prace :-D

• alinceb  

Ještě, že mám skromnou ženu…

• TJK  

nejsou v tom vyhrivany sedacky a rano ji mrzne zadek.. ja se ji nedivim.. me to nebavi taky :-D

• alinceb  

Tak vyhřívaný sedačky má i náš autobus. On má teda vůbec většinu vymožeností, které máš v tom tvém bouraném šrotu…:D

Ale je fakt, že vyhřívaný sedačky jsou super vynález. Další super vynález, na jehož užívání se hodně těším, je vyhřívané čelní sklo…:)

• mpIII  

A stejně – lepší než oba tyto super vynálezy je nezávislé topení…

• alinceb  

To sice jo, ale stojí 20–25 tyček, kdežto vyhřívaný okno 5 a sedačky taky tak…

• mpIII  

To je taky fakt. A nebo se vůbec objednat nedá. :0(

• lukas aka mitro  

vsuvka. Bavilo mne ve Finsku, ze kolem parkovist byly el. zasuvky s casovacem. Zaparkovals, napich el. nezavisle topeni, nakroutil casovac. Rano jsi prisel k autu a voda (a od otho i olej) ohrate na rozumnou teplotu…abys v tech –20 a mene neohrival motor tyden:)

• mpIII  

To by mě zajímalo, jak od vody může být nahřátý olej. Nezávislé topení ohřívá vodu v okruhu, ale olej je při vypnutém motoru stečený ve vaně, protože neběží čerpadlo oleje. Nebo se pletu?

• lukas aka mitro  

To moc hrotis…proste se ohreje vsechno a tim padem i trochu ten olej…

• mpIII  

Promiň, nemyslel jsem to špatně. :0)

Proč jsem se ptal – je totiž známá věc, že nová TSIčka s řemenem po studeném startu na vteřinku můžou zarachtat, protože přestavovač vačkové hřídele je ovládán tlakem oleje. Ten po studeném startu není, protože chvíli trvá, než se olej dostane kam má.

• lukas aka mitro  

Vsak jo:)

Jinak nove TSI jsem pred sedmi roky ve finsku nepotkaval, tak nemuzu slouzit.

Steceny olej je fajn…treba i pro napinak retezu:D

Prestavovat vacky…tj ze do otoceni vacky pridava offset a tim meni okamzik otevirani/zavirani ventilu?

• mpIII  

Jj, asi je to jak píšeš.

Našel jsem třeba tuhle bakalářku: https://dspace.zcu.cz/…%20prace.pdf?…

• Mr.Pavka  

Dyť tohle se učí každej normální automechanik na učňáku. :)

• lukas aka mitro  

:)

• mpIII  

Koukám, že ta dálnice u Liberce je nějaká zrádná. :0(

BTW nejhezčí MB E, který zatím byl. Akorát ta měděná? kola se k tomu moc nehodí…

• alinceb  

Tohle není tak úplně dálnice a vlastně ani Silnice pro motorová vozidla. Je tam normální limit 90…

• mpIII  

Limit je jedna věc, kolik tam prasíte je věc druhá. :0)

• roman II  

von jim jednou strejda řekl že když si místo plecháčů dají elektrony tak můžou zatáčky střihat o 15 km více:-)

• TJK  

mno pruser je ze sem jel fakt kolem tech 90 :-)… voda…boki…kontra… furt boki.. kontra.. min boki..uuuf asi dobry..krajni­ce…BUM..180…BUM…180­…BUM :-D

• mpIII  

:0(

Takhle? :0)

https://www.youtube.com/watch?…

• scret  

:)))

kdybys mel fyrmatik, tak jsi f klidu:)

• mpIII  

Nejvíc f klidu by byl, kdyby měl služebák :0)

• tromboonen  

Pockej, to chces tvrdit, ze Medved dostal v 90ti na takovyhle ceste smyk a nezvlad jej?.. nezapomneli Ti tam dat ESP nebo mas uplne sjety gumy? Me se Viano do smyku dat nepovedlo ani na zmrzlem vyfoukanem letisti, a to jsem se docela snazil..

Me spis zajimalo jakej motor v tom mas, za kolik s jakym najezdem a zkusenosti, ale na to ted mozna neni ta prava doba..

• Rolei  

Viano, motor v predu, prazna krabice, nahon vzadu a to se ti nepodarilo dostat do smyku. Ocekaval bych spis ze se to na lehce namrzle silnici ani nerozjede…

• tromboonen  

Hele mel jsem z toho trochu strach kdyz jsem to koupil, proto jsem to schvalne zkousel na letisti, kde se daj delat hodiny bez nebezpeci (predtim, kdyz jsme kupovali Volvo, tak jsem tam s jkednim takhle udelal dvojite hodiny, ale to bylo nejspis tim, ze ten ESPO nefungoval)… jel jsem prazdnej (lehky zadek), asi 80–90 a normalne jsem pod plynem tocil dost prudce volantem doleva a doprava.. to auto si vzdycky trochu zahrabalo jak zabralo ESP a nic, smyk jako takovy nebyl, jenom takove mirne vyboceni zadku a hned se to srovnalo, i kdyz kastle uz se docela houpala…

Muj zaver byl, ze MB ma ty elektronicke systemy na zadokolkach fakt vymakany.. poradnej smyk jsem s tim nikdy nezajel, za pet let.. kdyz je to jakz takz nalozeny, ani rozjezd neni problem, jedine snad prazdny kdyz zastavis v kopci na fakt ledu tak se to nerozjede.. vozil jsem vzadu zatez asi 60 kg za zadni napravou kdyz jsem jezdil prazdnej, pro sichr.. zapad jsem dvakrat v cca 20 cm snehu, jednou na zasnezenem parkovisti co bylo z kopce, podruhe na horach na neudrzovane mistni odbocce, v obou pripadech stacilo nalozit tri lidi do kufru jako zatez a rozjelo se to.. ctyrkolka Viano je fakt zbytecna (a mivala problemy), leda ze by nekdo bydlel na samote na horach co k ni vede jen polnacka..

• TJK  

350 CDI zadokolka/ 7q automat… 265k/620Nm.. zadek 265 guma na 10" ráfku prostředek cca 4,5–5mm ale kraje uz byly hodne sjety… byl jsem jeste v zatacce a najel do vody co chcala napric rychlostou… predek mi to lehce zvedlo ale jak se mi na to dostaly zadni slo to nastorc.. kontra jsem stihl uz se to i rovnalo.. ale byl jsem uplne vlevo u krajnice a to auto se smykem posouvu i kousek do strany.. kdyz uz se to vracelo tak mi zapadly kola do rozblaceny krajnice (blato na hloubku do pulky kol) a pustilo me to prez svodidla… jinak jezdil sem s tim mesic… predtim sem mel 3 sezony Opel Omega A kombi 2,6 R6 a s tim sem toho najezdil bokem na mokru a snehu kvanta… zkusenosti imho nejaky mam… ale proste blba shoda nahod… navic to vlasnte nebyla ani rana… ja se o ty svodidla jen pretocil.. takze sem ten predekl jen rozmackl o svodidla.. nebyl to takovy ten klasicky celna naraz…

• madcat  

Tenhle mergl se mně hodně líbí, škoda ho. Pude to spravit?

• TJK  

to je merkur… uz ma mv garazi vsechny origo dily v laku :-).. jen najit cas to zacit zase navesovat :-D

• tromboonen  

No teda, stane se, ale ten asfalt vypada docela hrube a kvalitne a bez koleji.. to musely byt ty sjete gumy, smula..

A jak stary, kolik najeto, za kolik a odkud, jestli se muzu ptat? Libi, i kdyz me by asi stacilo i Ccko..

• Barak  

Jo, těžká noha na plynu, to je svinstvo.

• TJK  

v zatacce tece pricne voda .. normalni aquaplaning… jak sem psal zadek 265guma na 10" a stred 4,5–5mm ale kraje uz sjete… gumy sem mel objednane nove no :-DD

Jinam jeto W212 350 CDI / 195kw / 11/2010 / 180 tis. km / full servis MB / 2 majitel / AMG packet / sportpacket vcetne sedacek (epesni kresla) / cerny interier, alu doplnky.. takova ta standardni lehce lepsi vybava, skryty tazny origo MB… primo ze Sindelfingenu, dovezl sem si to sam.. koupeno za 20,500 EUR

• midlander  

přesně tohle udělala v létě jedna fábka těsně před náma někde u mladý boleslavi. taky na vodě, akorátže on jel nějakejch 120 – vezl urgentně krev do nemocnice. jak kulečník, z jedný strany na druhou.

• mastihuba  

No jo. Mladej sofer a silny auto. Pak je to na silnici klondajk ze. :)

• TJK  

preeeesne.. nyvyjezdenej cucak :-D

• mastihuba  

Doufam ze sem zitra nebudu davat reklamu H nezastavis. :)

• jIrI___  

A oprava za cenu fabie v elektrice na hlínách :D

• mpIII  

Proč myslíš, že přesedlal z LV na RB? :0)))

Pálka to bude, ale zase nebude platit výpalné autorizovanému servisu. Když jsem teď srazil kočičku, tak jsem se nestačil divit, kam až se oprava vyšplhala… Podle cen dílů na různých eshopech byla cena v servisu cca o 21% vyšší.

Měnili (ceny bez DPH, díly s 2% slevou, práce 5%):

• nárazník (6V0807221) = 5923,1 Kč
                                                    • mřížku nárazníku (6V0853677A 9B9)= 403,4 Kč
                                                    • opravárenský set radaru (5G0998561) = 579,2 Kč
                                                    • držák radaru (5Q0907461) = 558,8 Kč
                                                    • vodní hadice (6C0122051AE) = 524 Kč
                                                    • chladičová stěna (6V0805588D) = 4258,2 Kč
                                                    • chladič chladicí kapaliny (6R0121253A) = 4379,1 Kč
                                                    • přídavný vodní chladič pro chlazení turba (6R0145805H) = 4889,8 Kč
                                                    • kondenzátor klimatizace (6R0820411T) = 5616,1 Kč
                                                    • kryt pod motorem (6R0825237D) = 1133,8 Kč
                                                    • vedení vzduchu (6V0121284) = 121,7 Kč
                                                    • přední spojler (6V0807611 9B9) = 560,6 Kč
                                                    • pravý podběh (6V0809958A) = 558,5 Kč
                                                    • krytka mřížky pod a nad radarem 2× (číslo 14 na obr.) (6V0853631 9B9) = 160,2 Kč
                                                    • krytka pro mlhovku pravá (6V0853666 9B9) = 81,2 Kč
                                                    • držáky parkovacích senzorů (6V0919485-A, 6V0916486-A) = 4*69,1 Kč = 276,4 Kč
                                                    • pravá mlhovka (6V0941700) = 1360,8 Kč
                                                    • těsnící kroužky (6E0260749A a 3D0260749C) = 50 Kč
                                                    • šroub 6× (N 90974701) = 19,4 Kč
                                                    • lak = 1325 Kč
                                                    • drobný a pomocný materiál = 425,3 Kč
                                                    • chladicí kapalina 3l = 303,7 Kč
                                                    • destilovaná voda = 116,4 Kč

Celkem tedy díly a materiál = 33 624,7 Kč bez DPH = 40 685,89 Kč s DPH

Práce celkem = 5316 Kč bez DPH = 6432,36 Kč s DPH

Náhradní auto 9 dní x 700 Kč bez DPH = 6 300 Kč bez DPH = 7623 Kč s DPH

Celkem vyšla celá ta sranda na 54 741,25 Kč. :0( Docela rána na srážku se kočičkou. :0(

TJK bude ještě o dost výš…

• jIrI___  

To jsi sejmul kočku velikosti tygra? :D

• mpIII  

Ne, úplně normální kočičku. Ale bylo to v rychlosti něco kolem 100–120 km/h s dupnutím na brzdu… :0( Vyběhla zprava zpod svodidel, stihl jsem akorát dupnout na brzdu, což asi byla chyba – snížil jsem tím čumák a nabral jí…

• scret  

chyba…:)

• MaPa  

Tak jestli byla černá a běžela opravdu zprava tak to bylo ještě levný ;-)

• Polka  

Nebrzdit, jezdit! ;-)

• TJK  

uz mam vse sehnane… origo hlinikove dily v origo barve…

blatniky

kapota

bixenon nataceci svetla

komplet amg naraznik s led svicenim

plasty do motoraku

chladicova stena (vodni, klima, servo olej, mezichladic)

vyztuha narazniku, ocelove drzaky svetel a blatniku, celni stena

naky blbiny k tomu

sakum prdum 125tis

cena dilu v autorizaku odhadnuta na 340 tis ;)

• mpIII  

To je tedy prda… :0(

• midlander  

Dobře ti tak, vrahu kočiček! :-)

• mpIII  

Nemá běhat po silnici…

• felix.org  

Není SUV jako SUV :-) Do Evoqua nic nenaložíš, stejně tak třeba do Sportage, kterou si přivezla švagrová a tvrdí, jak velký je to auto, ale do kufru nedáš ani kočárek :-)

• alinceb  

Furt lepší Sportage než Yeti. Kolega měl teď Sportage, protože mu předtím během roku ukradli 2 OCT. Teď si zas musel vzít OCT, protože se nám změnila pravidla a musíme brát „koncern“

• felix.org  

Tak Yeti je úplně malinkej. Mně by OCT znovu nevadila, ale už ji nechci, moc se krade :-) Uvažuju nad Passatem, ale trochu se bojím, aby taky nezmizel :-) Aktuální Insignie je fajn na delší svezení, ale když dám do kufru kočár, tak je plnej. Do té Sportage bych kočár snad ani nedal…

• alinceb  

Co Mondeo?

Btw. s tím kradením: Tchánovi před 14 dny chtěli ukrást auto (Oct I Combi 1.6MPi Tour). Dovnitř se dostali jako nic (bez poškození), vylomili spínačku, ale nakonec s tím neodjeli díky tajnému spínači. Něco na tom bude, že když to nejede do 2 minut, tak na to kašlou a zkusí jiné auto…

• tromboonen  

Jo, akorát i tak se ti kolikrát pak posere auto kvůli banálním závadám typu nalomený držák řídící jednotky (moc fajn věc, auto si randomně chcípá kdy se mu zachce, najednou nemáš posilovač brzd a řízení…)..

• McBlacky  

krást mpi octu I gen se vyplatí jo? V super stavu na papírech je to prodejný za 50 a to jen octavia fanouškovi

• alinceb  

Tyhle auta imho končí ve Zmrdozemi rozebraná na díly…

• lumyr  

Zažil jsem i rozebraný Fabie I. Generace (přijel pán na servis bez kapotu světel části interiéru a nebyla to až taková rarita). Spíš je berou na objednávku pro zmrdservis co zrovna řeší bouračku a potřebuje ND ideálně nastrojený a v barvě.

• felix.org  

Nám se s OCT drbali snad čtvrt hodiny, než odjeli, přitom žádný speciální nebo tajný zabezpečení tam nebylo. Mondeo ne, mám to na operák a můžu mít Opla, VW nebo Volvo. Nejlíp vychází Passat, tak proto.

• tromboonen  

Pašík je to samý jako Ochcávka.. není jich tak moc, dílů je potřeba míň, ale taky se kradou..

Volva se nekradou vůbec, ty nový spolehlivostí za moc nestojí, ale na operák to půjde za pár let pryč a leasingovka platí servis, tak Tě to nemusí zajímat, akorát pravda bude to asi trochu vyšší měsíční platba… i když Pašík v plný palbě není taky za hubičku a Volva mívaj občas akce a když si člověk nenaporoučí výbavu pořes dvě stránky (v XC70 bejvala skoro top výbava v základu, ale už to tak není), tak ta cena nebude o moc jiná, otázka jsou podmínky operáku, koncern do toho dost tlačí a asi nabízí lepší..

• tromboonen  

Měli jste na šéfa poslad Sharkeeho, ten by mu už vtloukl do hlavy, že jakákoli automobilka je koncern … a mohli jste mít neomezenej výběr :)

• alinceb  

Čekal jsem, kdo se ozve první…:D

• mpIII  

Všechny automobilky koncern nejsou. :0)

• tromboonen  

Takovej proletář jako Ty, Jiří, a nechává se vydržovat od buchet, co jezděj XC90 s osmihrncem :)?

• Evilcleaner  

:-DDD

• jIrI___  

To bylo ještě v dobách, kdy jsem neměl rozum. Resp. před tím, než se po škole odstěhovala z ČR :D

• tromboonen  

Ále neke, machruješ tady, jak sis na škole vydělával při studiu, a zatím jsi dělal gigola paničkám v SUV :)

• lukas aka mitro  

Zavist?:)

• tromboonen  

Ani ne, jen mě překvapuje ten třídní rozpor :)

Jako kdyby alespoň to svoje „studium“ využil, stal se z něj plnohodnotný člen společnosti co platí mega daně a sám si koupil takový auto a vracel to prostřednictvím sponzoringu chudých studentek… ale to on ne, on si klidně jde do fabriky za dvanáctku, aby měl „čistou hlavu“ :(

• Mr.Pavka  

Mě taky příde to jeho jednání takový divný. Na začátku sem si říkal: Ha, kluk s vysokou, ten bude schopnej a šikovnej vydělat peníze. A Když tak sleduju jeho komenty, tak si spíš myslim, že studoval jen proto že měl možnost a pak hnije někde ve fabrice za pár…

• Vilém  

Vsak to vzdycky psal, ze si skolou prodluzuje mladi.

• Mr.Pavka  

Taky sou dva druhy vysokoškoláků.

Jeden co se musí všechno tvrdě navrčet a pak to tupě vybleje u tabule a pak ten, co má cit pro věc, chápe souvislosti a učení mu jde tak nějak samo.

• lumyr  

tak většinou po škole lidi někde začít musej.. Managerů hned po škole moc není a když už, tak to většinou stojí za to :D

• tromboonen  

Ale ale soudruhu, takhle pomlouvat kolegu proletáře, on to dělá z přesvědčení (alespoň to tvrdí)… Ty mu ale nemůžeš odpustit, že studoval z daní pracujících, co? Hajzl jeden s titulem..

• Mr.Pavka  

Mě to je jedno. Spíš mě štve, že tu vysokou z daní pracujících nevyužívá .

• McBlacky  

toho se měl držet, vata, volnej čas a ženský s pořádnou károu jsou lepší než háking ve fabrice za drobáky a solo pozing na kole :)

• vili  

Máme v rodině dvě XC90, D5, 136 kW, automat a obě žerou mezi 9–10 l.

• scret  

tak na tak velky auto a jeste 4×4 to je taknejak normal…

Nicmene na dalku jedes treba za 8L… Coz jedu i s malou je.kou v benzinu…

• tromboonen  

Naftak 125 kW zere 6,2 ve V/XC70 (do roku 2007) at s tim delas co s tim delas… v Xc90 by to asi bylo vic, je to krabice..

Problem je, ze ta nova generace uz ma strasne priskrcene motory a eko kurvitka, takze 136 kW zere tusim neco pod 10 a pak maj jeste vyssi vykon… ale stejne se na tom vsechno kazi..

• vili  

není to 120 kW?

• Stingray  

Nové generace jezdí ± za deset ať děláš co děláš.

• tromboonen  

No jo no, velký krávy, ojebaný motory… kdyby se to aspoň nesralo, tak se to dá přežít, ale odchází a rezne vše, od podvozku přes elektriku až po blbosti kolem motoru co slyším mezi známými..

• Stingray  

To mi povídej, máme ve firmě dvě a řešili jsme zámky. Jeden v záruce, druhej po záruce cena 11000,– Kč. :-/

• tromboonen  

Zámky dveří? Já měl u Medvěda problém sa spínačkou, stálo to asi 40k než to vyřešili, každá jednotlivá krabička tak 10k, pak nové klíče protože starý nešly naprogramovat… po troše hrození vzali ale půlku na sebe, protože to byl problém, kvůli kterému to málem svolávali… a taky to byl jediný servis kromě pravidelného za pět let a pak prodáno za cca 70% původní ceny, takže spokojenost.

• Stingray  

Jeden zámek prostě blbnul, ale je to zase jediná věc asi za sedm let co je šéfové mají. Starší generace se mi řídila líp a žrala o chlup míň. Ale zase to má 151 Kw a druhý má nějakej čip od Polestaru, tak to jede jaxsviň.

• scret  

90ka?

Jj, diky, Polestar se ta jejich tuningovka jmenuje…

• Stingray  

XC70 – je to takovej parník, přeposilovaný, takže necejtíš co se děje pod předníma kolama :-/ Ale jinak je to příjemná kára na normální ježdění.

• tromboonen  

Jo, to ma ta gen II, neprijemny, ale da se na to zvyknout… nova generace to myslim nema, stejne tak V70 gen II uplne jinej podvozek (sedi niz, mensi kola, posilovac akorat)… to XC70 do 2007 bylo holt navrzeny pro Americany..

• alinceb  

Tak občas na XC90 kouknu, ale pro naše použití je imho ta Galda lepší. Pokud na to máš ty prachy, tak bych si něco dovezl z Německa. Najdou se tam i kusy s odpočtem DPH…

• JMT  

No přesně jak píše Evilcleaner. Mimo korejců jsem se docela potrápil i v Peugeot 508. Ten zas uměl super kousek Horká hlava/ledový nohy. Koncern ti tohle prostě neudělá…

Edit: Neboj, co jsem měl tu čest s fordem, tak ten klimu taky umí :-)

• alinceb  

Ford a koncern umí = jsem v klidu…:)

Já bych bral spíš opak – nohy v teple a chladněji na hlavu.

• karliner  

Hele, sharkee se vám už týden snaží vysvětlit, že užíváte slovo koncern špatně, ale to je jako do dubu :-D

• JMT  

Nakonec jsem to u tý 508 vyřešil tak, že jsem průduchy ventilace na nohy zcela zaslepil.

• scret  

tak to jsi mne moc nepotesil, ja si zrovna rikal, ze 508ka SW GT by nemuselo byt snad spatny svezeni…

• JMT  

Podvozkove naprosto tragicky auto. Zadni naprava je prevzata koncepcne z dvoukolaku na drevo a v zatackach to brutalne odskakovalo, silena klimatizace, audio tragicke kvality a potahy z latky/plastove kuze ve kterych se desne pari rit, pekelna stale vrzajici sklenena strecha, hrozny HF…

Ale na druhou stranu, vzdy kdyz to auto i po to vsem nekde vidim tak se mi strasne libi

• scret  

jj, me se prave taky docela libi, ale zatim jsem v nem nesedel… hmm, za ty prachy zadna slava:(

• scota  

Škoda Rapid mám trvale nastavenou teplotu např. 22°C, pokud je motor delší dobu v chodu funguje klimatizace velmi dobře. Se slzou v oku vzpomenu na Favorita, jaké to bylo v létě utrpení a zimě se mi zase pořád mlžila okna.

• kubad  

proč?

vozím to celý roka na 21,5 – 22,0 a nemám důvod to ani v létě měnit :D

• lumyr  

používám klimu celoročně, stejně jako všichni okolo mě. Nikdy jsem s tím neměl problém. Spíš bych řekl, že všichni co maj problémy ji neumí používat.

• McBlacky  

přesně.

jinak ale hezký obhajoby a výmluvy ;)

• tromboonen  

Tak když si koupíš novej střep s průvanem pod kapotou, tak i když tu klimu máš tak si musíš nějak obhájit že ji musíš nepoužívat protože jinak bys nepředjel ani traktor..

Nejradši mám takovýhle šetřílky a rozumbrady co s těma Fobiema, nejslabšíma Ochcavkama a jinejma hypertextovejma autama jedou s rodinkou naložení paštikama a konzervama „do Jugošky“ a pořád chtěj předjíždět… když ještě nebyly v Chorvatsku hotový dálnice tak jsem tam často jezdil a takovej kokot co to vždycky někde z kopce rozbalil, půl hodiny čekal v protisměru před zatáčkou než se mu to rozjede… pak do kopce jsem jej zas musel předjet já, von někde za vesnicí zas… koukni mámo jak nám to jede.. a jak to bylo levný.. :)

• kubad  

ale to je kokotem za volentem, a ne autem

• tromboonen  

No tak kdyby měl kokot pod kapotou víc než průvan, může mě předjet a zmizet v dáli a tam to klidně napálit do prvního sloupu.. takhle hrozilo, že sejme nás když z tý zatáčky někdo vyjede proti… takže jsem prostě zastavil a šel na kafe aby kokot poodjel, jenže na tý trase do Chorvatska to bejvá v létě jeden českej kokot vedle druhýho a brzy se našel další..

• kubad  

Ono i to s tím pruvanem po kapotou dokáže jet, je to fakt o tom za volantem.

• tromboonen  

Ale jo, i s Feliškou nebo Favem se svého času dalo předjíždět, ale jen z kopce nebo s velkou převahou rychlosti.. já jen že tyhle typy co se chluběj jak jejich nové auto s motorem ze sekačky za nejnižší cenu udělá stejnou službu jako něco co normálně jezdí a ještě do toho tahaj výhodu nepřítomné klimatizace maj většinou ten průvan nejen pod kapotou, ale i v hlavě, a chovaj se jak hovada, viz jeden soudruh tady na fóru a jeho spanilé jízdy v protisměru…

• Mr.Pavka  

Co kde jak?

Při předjíždění s Fabiií se musí přemejšlet.

Silný auta si kupujou lidi který sou líný přemejšlet a ví, že to můžou pustit a každýho předject.

A od toho se odvíjí moje vysvětlení zkratky HTP- Hlavně To Promysli

:)))

A když někde jedu, tak vim že tady nestačim a tady to dám.

A pkud si chci fakt ject někde svejch 100 a vidim v zrcátku že se někdo blíží , tak prostě uhnu ke krajnici a umožnim mu mě v klidu předject.

Pro mě sou spíš horší ty co sice jedou předpisových 90, ale "šlo by to tam bezpečně mastit 110.

A voni si to drandí a i když maj od krajnicový čáry k pangejtu dajších 1200mm, tak se prostě neuhnou.

• orm  

Promin, ale tohle uhybani do krajnice je hodne blby nesvar. Pak se ti tam nekdo/neco objevi a co budes delat? Pokud nekdo jede podle predpisu, tak nekdo jiny, kdo podle predpisu jet nechce, ho nema zadne pravo kritizovat, natoz ho ohrozovat.

• Mr.Pavka  

Tak jasný, že se uhybám na místech kde vidim dalších 300 metrů před sebe že tam nikdo neni.

A když já se uhybám někomu, tak proč někdo jede hluchej slepej a neuhne se mě?

Nehledě na to, že když někdo jede 90 podle rychloměru v autě , tak vlastně jede podle GPS nějakých 83.

A já ho můžu předject klidně 95 podle auta, ale podle GPS je to jen 89.

• orm  

90km je rychlost maximalni, kterou bys nemel prekrocit, ne minimalni nebo doporucena. Lidsky te chapu, take mne to vadi, ale proste predjedes az to pujde a bude to bezpecne. Myslim, ze o nic nejde, ne?

Ja moc autem nejezdim, kdyz uz jedu, tak jezdim delsi trasu Brno – Trutnov. Tam je par kritickych useku, kde nekteri musi za kazdou cenu predjizdet, napr. Svitavy – Litomysl, Litomysl – Vysoke Myto, Hradec Kralove – Jaromer. Pro lidi, kteri predpisy dodrzuji, a nevim proc by to melo byt spatne, je to celkem neprijemne.

• alinceb  

Jezdit z Brna na sever přes Svitavy beru jako čistý nerozum. Mnohem lepší cesta je přes Vysočinu (Brno – VelMez – Ždár – Ždírec – Chrudim – Pce – HK)…;)

• orm  

Tu cestu neznam, mohu zkusit, ale nechce se me kvuli tomu kupovat dalnicni znamka a jak moc nejezdim, tak preferuji znamou trasu. Na tuto cestu jsem zvyklej, jezdim vecer a to uz neni takovy provoz, ale je pravda, ze tento hlavni tah by si zaslouzil lepsi silnici. Treba, nez zemru, se dockam toho, ze z Brna dojedu do Trutnova po dalnici, ale moc tomu neverim :-(.

• alinceb  

Pokud nemáš DZ, tak to chápu. Já jezdil autem 3 roky Brno – LBC. Nejdřív přes Svitavy, pak přes Vysočinu, ale přes Bíteš a nakonec přes VelMez a to byla nejrychlejší a nejpohodlnější trasa (hned po čistě dálniční přes Prahu, která je ale delší a auto víc žere).

• mastihuba  

Pres zdirec byly v lete semafory a moc sis nepomohl. Ted jak jsem jel z jablonce tak mne mira pro zmenu navedl pardubice litomysl svitavy. Nejmin semaforu a nejrychlejsi. Co bylo pravda pred deseti lety nemusi byt pravda dnes. Stridave jezdim trasy havlbrod zdirec svitavy a vesmes je to celkem jedno. Sekeru muzes chytnout kdekoliv. Docela to sedi podle hustoty provozu na google mapach.

• alinceb  

Letos to bylo s opravama marný snad všude. Přes Vysočinu jsem jel teda jen jednou někdy v červnu, ale přišlo mi to celkem v pohodě.

• gerrard  

Ja mam jako cestu bez na sever bez stresu trasu na Kunstat-Policku a dal podle cesty bud Litomysl nebo Hlinsko. Lepsi jet v klidu tama, nez se nervovat po hlavnich tazich.

• midlander  

Občas taky někomu uhnu, abych ho svojí houpací malorážkou nezdržoval. Jezdím často klikatou silnicí přes kopečky, kde je na 20 km jen pár míst, kde se dá bezpečně předjet. Takže když někoho držim za zadkem, tak mu v tom místě uhnu, bliknu doprava a většinou se dovtípí, že má jet. To samý když potřebuju uhnout domů do branky – cesta je do kopce a já odbočuju doleva. Jakmile za sebou někoho mám, musel bych ho v tom kopci skoro zastavit s riskem, že mě očesá zadní nárazník. Do toho někdy jede pár aut v protisměru. Takže radši kousek předtím uhnu na jednom fleku doprava, pustím auto za sebou a teprv pak jedu k sobě. Win-win.

• orm  

Ja si pod uhybanim predstavil silnici od Svitav do Litomysle. Je to siroka dvouprouda silnice se sirokejma krajnicema. Lidi si tam bezne uhybaji do krajnice, tak ze jedou tri auta vedle sebe. Problem je, kdyz se tak rozhodnou predjizdet v obou smerech. Vse se deje v rychlostech 90km/h+, predjizdejici auta maji rychlost pres 100km/h. Jezdim tam casto a videl jsem par nehod a hodne krizovych situaci.

Samozrejme, pokud jedu vyrazne pod maximalni povolenou rychlost, tak se snazim neblokovat provoz, ale pokud jedu blizko maximalni rychlosti, tak opravdu nebudu ohrozovat sebe ci vozidlo tim, ze budu uhybat do krajnice, samozrejme nebudu delat ani opak, zrychlovat a branit predjeti.

• blaf  

Pavko Pavko!

• Mr.Pavka  

Neříkejte, že všichni jezdíte 90 když tam je možný klidně víc a před váma se někdo křečovitě tupě drží volantu rychlostí 90 a necinkne mu, že by moch trošku uhnout.

Nebo důchodce co jede na 90tce 70tkou. Neni to náhodou ohrožování provozu bezdůvodně pomalou jízdou?

• oddie  

Jestli je něco ohrožování provozu, tak je to přesně to, co tady vykřikuješ, že se podle tebe mělo dělat. Pořídíš si debilní krám, který nejede, nedá se s ním rozumně předjet, a kvůli předjetí si budeš vynucovat, aby ti normálně jedoucí uhýbali??? Tak sis měl pořídit něco silnějšího, s čím se předjíždět dá, když máš takovou nutkavou potřebu předjíždět někoho, kdo jede 83. Když sis místo toho sám vybral nejedoucí krám, tak se podle toho chovej, byl to tvůj svobodný výběr. Přesně kvůli takovým jako ty jsou ty nejhorší bouračky právě na těch tvých „bezpečných a přehledných“ místech, kde má každej jouda, co má do pr*ele díru pocit, jak mu tam každej musí uhnout a jak se tak vejdou 4 auta vedle sebe.

• Mr.Pavka  

Tak pokud předjíždim auto co jede kolem 90ti, tak v pohodě. Pokud ale vidim, že někdo valí 110, tak prostě vim, že to nedám a nedráždim osud. Tak mě vynech jo?

Tak se uklidni. Bych tě chtěl vidět kolik jecháš po dálnici? Podle mého pozorování sou právě takový mravokárci jako ty na silnici těma největšíma závodníkama.

• oddie  

Jestli něco nejvíc oceňuji na ježdění v západní evropě, tak je to právě to, že když někde jedu v klidu v limitu, že se mi tam žádnej podobnej blb ve slabým křápu nelepí na pr*el a nevynucuje si předjetí, aby mohl jen o 10km/h rychleji. Ten, komu to nejede, prostě jede stejně, a když už někdo předjíždí, tak v podstatně silnějším autě, kde mě tím nijak neohrožuje, protože dokáže předjet s velkou rezervou. Jsem docela zvědav, jestli se podobně pohodové situace někdy dočkám i u nás, namísto podobně debilních kváků o mravokárcích, které jsou totálně mimo mísu.

• Mr.Pavka  

Přečti si všechno co sem napsal, pak tady prskej.

• oddie  

Právě že jsem si přečetl úplně všechno, co jsi sem napsal. A ač jsem to dlouho nechtěl připustit, při těch tvých různých předchozích debatách, tak musím konstatovat, že máš v té hlavě fakt dost naděláno.

• Mr.Pavka  

A co to ježdění 50tkou lesním úsekem kvůli srnkám?

• Mr.Pavka  

A tak mi řekni proč mam teda novou Fábuli když sem za její cenu moch pořídit nějakýho nabušenýho bazarovýho dvoulitra.

Asi proto, že si nepotřebuju nic dokazovat a na moje cestování to stačí.

• Mr.Dan  

Ne, to je proto, že si stejně jako spousta vohnoutů a kokotů myslíš, že je lepší utratit čtvrt míče za nepohodlnou vijící rachotinu, než si za pade koupit pořádný auto, který zvládá jet i na dálnici a neláme záda vejpůl a který k tomu všemu ještě v ideálním případě ani neztrácí na hodnotě.

• Mr.Pavka  

Jako myslíš nějaký auto svařený ze dvou? Se vstřikama těsně před smrtí?

Taky sem předevčírem viděl jednoho kluka co měl krásnou velikánskou dvojkovou oktávku z bazaru.

Auto to bylo krásný velikánský a silný, ale byl to zajímavej pohled když stál u krajnice a čekal až ho někdo přijede odtáhnout.

• MaPa  

A ty víš důvod proč tam stál? To se totiž může stát ÚPLNĚ každýmu, a může jet klidně ze salónu.

Ale rozhodně není dobrý na fóru paušalizovat že? A je úplně jedno na jakou stranu.

• midlander  

Za pade pořádný auto? V jaký měně? :-)

• Mr.Pavka  

Třeba tu jeho dvakrát bouranou rovnanou svařovanou jedničkovou oktávku TéDéÍ f kombajnu s vydrbaným filtrem pevných částic?

• alinceb  

Imho pravděpodobnost, že v OI bude DPF, je fakt celkem malá. Tuším, že to byla jen příplatková výbava…

• Mr.Dan  

Čí Oktávku? Já nemám sen českýho chalupáře a nikdy jsem neměl. Nevim, kdes to vzal. Ani diesel, ani „koncern“ a ani bouračku bych nikdy nekoupil.

• notobi  

radši mlč jedničková octávka neměla DPF ani omylem děláš že sebe akorát většího debila

• Mr.Pavka  

Třeba tu jeho dvakrát bouranou rovnanou svařovanou jedničkovou oktávku TéDéÍ f kombajnu.

Vidíš nějakej rozdíl? Šrot jako šrot.

• snownook  

Chci vidět za pade pořádný auto :), opravdu ano a koupím si je třeba 3…narvi sem prosím několik inzerátů, abych se inspiroval. Akorát mám k tomu několik podmínek:

• najeto méně jak 150 tis km
                                                • ne starší jak 5 let
                                                • ideálně benzínový motor, na dehet ti sere pes
                                                • ne méně jak 4 válce
                                                • ať má minimálně 80 kW
                                                • nebouraný
                                                • s úplnou servisní historií
                                                • výbava: highline (viz VW), elegance (viz Škoda starší modely), Dynamic/style (viz Škoda nové modely)
                                                • žádný debilní tuzing alá bílé pruhy přidají 30 koní a nálepky další 4

Jsme na tebe zvědavý.

• Mr.Dan  

Haha, nějak sem nepochytil, že auto = automaticky VW Group. :D Jinak já před pár lety koupil káru za 20t, s výbavou, která dneska asi tak odpovídá těm vašim Hajlajnám (heil lajna!), tj. tempomat, felektrice nahlínách, vyhřívaný sedačky, automat, na tachu 308 tkm, což je se štěstím těch vašich 150 tkm stočenejch klasickejch, žádnej tuning, žádná rez, pod kapotou dvoulitr 120 kW a jezdí směle a čile dodnes. Ale není to holt žádnej spotřbebák z „koncernu“, takže rozhodně stáří víc jak 5 let. Ne každej si myslí, že víc jak 10 let starý auto musí bejt „logicky“ vrak…

• Barak  

To musí být teda žihadlo. :-)

• alinceb  

Popravdě si myslím, že Danův Saab, ač je to stará volítaná vrána, bude pohodlím a technologicky možná výš než leckteré soudobé auto nižší střední třídy. O spolehlivosti ani nepíšu, protože nemám iluze, že by třeba tříválec 1.0TSI 85kW vydržel takovou porci km, jako ten starý Saab…

• scret  

to je ale tim, ze dneska se auta nedelaj na vydrz a ani na realnou nizsi spotrebu… Vse je podrizeno pseudoekologii na papire a samozrejme konzumu a neustale spotreby…

• Mr.Pavka  

Pokud někdo kolem auta hopsá a dává mu první poslední, tak se to auto s klidem vyrovná těm nesmrtelným autům co se dělali před 20ti lety.

Olej měnit místo po 30ti už po 10ti tisících. Přes retardéry přejíždí tak že se přes ně spíš převalí krokem.

Má to v garáži a přez zimu pod přístřeškem. Stříká dutiny. Mění včas brzdovku.....

Dává kvalitní benzín, kupuje ověřený i když dražší oleje.....

Každou závadu řeší hned a né že to nějak funguje tak jezdí dál......

• scret  

hmm, to ale zjistime az treba za 20let ze?:) Bohuzel dneska ani novy auto neni jistota… a muzes tomu davat vsechno mozny… Proste kurvitek je tam cim dal tim vic… Samozrejme pokud si koupis nejakou herku v socialu, tak tam jeste neni moc veci na podelani…:)

• Mr.Pavka  

Tak to právě nemam. Ale každopádně karoserie sou s antikoro úpravou někde jinde než tenkrát.

A já beru jako nejdůležitější věc na autě brzdy a karoserii.

Motor když nefunguje, tak prostě nejedeš.

Ale když tě někde zradí brzdy a nebo nedejbože to do něčeho napáklíš, tak aby se to auto zmuchlalo tak jak vypočítal výrobce a né podle toho jak poručí rzí zeslabený plechy.

• scret  

vidis a ja beru auto jako celek a kdyz nejede, tak je mi k prdu…:)

Navic o tom zeslabeni pri narazu se da silne polemizovat… Kolik to udela procent? Porad bojujeme s fyzikou, takze se muzes klidne zabit i v sebebezpec­nejsim aute…

• Mr.Pavka  

Auto který se nerozjede nikomu neublíží. Ale který neubrzdí nadělá paseku.

U toho bourání beru nějaký ty „běžný“ havárie při tom když ti to někde ustřelí na sněhu ve 40ceti.

Ve stodvaceti už toho plechařina moc nezachrání u žádnýho auta.

• midlander  

Tak jeden kolega má taky dost starýho Saaba. Jo, ono je to spolehlivý, ale spotřeba atmosferickýho dieselu 8–10 l a nedejbože, aby musel do servisu, to jsou pak pálky. :-)

• mr.antik  

no známýmu tenhle výkvět spolehlivost, taky vygeneroval odtah naštěstí jen 100km a servis asi za 30 tis, který ale nikdo nechtěl udělat, takže ještě čekání, hledání, doprošování…

Cosi co souviselo s elektronikou (a to jí tam asi moc nebylo).

• oddie  

Tak u auta za dvacku je třeba spíš být přípraven na variantu místo doprošování se servisu za 30 to složit rovnou ve sběrně…

• mr.antik  

to je jasné, ale on to tenkrát měl za víc, vlastě ani nevim jak to dopadlo

• Mr.Dan  

Každopádně mě ten můj výkvět za 8 let nenechal nikdy ani jednou a to je tam elektroniky jak v Silicon Valley. Teď nedávno teprve první závada na posilovači, ale dojet se dá i bez něho. ;)

Pro midlandera: spotřeba 8 – 9 litrů u přeplňovanýho benzínovýho dvoulitru s automatem mi přijde docela fajn, ne?

• vlk  

Nevím, jak moc je staré, ale vzhledem k udané ceně a nalítaných km- V rámci únavy materiálu je to již stopro taková rakev na kolečkách. Nejde jen o podvozek a o ohrožení ostatních-už jsem taky viděl následky, když se jednomu v zatáčce vylomilo kolo, naštěstí ve vesnici asi při 50km/h- ale když do něho někdo naboří, obvzláště v dnešní době mladé holky s SUV , co ty auta nezvládají, tak je …

Nic není věčné a u aut už vůbec ne. Osobně si odpustím nějaký luxusní interiér a budu mít raději auto novější a méně vybavené než prostě jezdit s něčím, co už to má materiálově za sebou obvzlášť v době samonosných karoserií.

On Vám to tu jistě nějaký strojař vysvětlí.

• oddie  

No, coby strojař nad podobnými bláboly o únavě materiálu a rakvi na kolečkách spíš otočím oči v sloup.

• vlk  

Jen pro rekapitulaci:

• 10 a více let staré auto
                                                    • najeto 300 a více km na našich rozbitých silnicích
                                                    • samonosná karoserie, většinou to moc předimenzované není ani z výroby
                                                    • hliníkové díly podvozku
                                                    • způsob namáhání+ stáří materiálu-neviděl jsem automobil, který by nebyl po takové době zasažen korozí, obvzlášť pokud je provozován v našich podmínkách v zimě.

Co na to víc říct. Ať si každý jezdí v čem chce.

• oddie  

No a co? Stáří 10 let je irelevantní, nejpodstatnější změny v konstrukci se udály před více než 15 lety – změna směrem k programovaným deformačním zónám a za nimi naopak zpevnění. Nájezd je irelevantní zcela, a 300tis km je směšných, znám řadu provozovaných aut s nájezdem dvojnásobným a výjimkou nejsou ani kousky kolem milionu. Díly podvozku už jsou dávno několikrát měněné. Souhlasit se dá tak akorát s poslední větou – ať si jezdí každý v čem chce. Já si mnohem radši posadím rodinu do 10 let staré střední třídy než do nové nákupní tašky, a dobře vím proč.

• Mr.Dan  

Vidím to zcela stejně, myslím hlavně tu poslední větu.

• Mr.Dan  

„Kolega“ se stejným, ale o dost schnilejším autem přelítnul ve 130 km/h párkrát přes boudu. Saab na odpis, ale on bez škrábanečku. Tohle fakt není stodvacítka. ;)

• scret  

nahoda…

• jIrI___  

+1, nelze než souhlasit. Zvlášť když vidím, na jakou dobu, resp. kilometrový nájezd se dimenzují komponenty aut.

• tromboonen  

No jak kterých aut, že? Starej Saab na tom bude asi tak 10× líp než cokoli dnešního a asi tak 20× líp než m.dky typu low end Schade nebo Dacia..

• vlk  

No jo, jenže dnes se dají okolo 300(musíte si vyžádat slevu u prodejce) koupit nové Kia ceed apod. -prostě ty korejský auta konstruované v Německu a vyráběné na Slovensku a když se podíváte na videa z Crash testů, tak jsou minimálně stejně dobré, spíše lepší jako kdysi ty Saab-testované před roky jako nové. Když se dívám po bazarech po slušné aspoň nižší střední s nájezdem do 150 tis km s benzínovým motorem, tak když chci dobré auto ve slušném stavu, tak jsem skoro na ceně toho nového. Nicméně Saab se mi kdysi také líbil, ale kde teď berete náhradní díly. Vždyť Saab myslím zkrachoval a druhovýroba moc nebyla. Další věcí je, když si koupím 10 let staré auto a budu ho provozovat třeba 7 let, tak ve výsledku tu rodinu vozím nakonci v 17 let starém autě. Nechce se mi každé 2 roky shánět u soukromníků a po bazarech další auto ve slušném stavu. Navíc co se teď dívám po druhém autě do rodiny(nemusí být nové) tak bazary, to je tragedie(na AAA jsem vyloženě alergickej-nikdy jim nedávejte své tel. číslo) a od soukromníků v benzínu(jezdím spíše krátké trasy) moc nabídka teda není. O nejrozšířenějších Škodovkách ani nemluvě, ty auta jsou konstruovány tak na 150tis. km. 1,6TDI, spojky nevydrží ani to. Mít možnost koupit od známého slušné auto se slušným nájezdem, tak neváhám. Ale narovinu, málokdo prodá dobré bezproblémové auto s kterým je spokojen, ani firmy nevyřazují taková auta.

• alinceb  

Tvůj zásadní problém imho je, že koukáš po autech tady v ČR. ČR je „dieselové království“. Od revoluce je turbodiesel modlou, která se vtlouká malým klukům do hlavy. Jede to jako prase, táhne vocpoda a spotřeba je jen 5L – no neber to… U nás doma to bylo taky tak, i když po hříchu nikdy na žádný TD nebyly peníze, takže jsme měli vždycky benzíny. Lidi u nákupu aut vůbec nepřemýšlí o tom, jaké má ta dieselová ojetina rizika a ostatní náklady na provoz.

Mnohem lepší je to v Německu. Lidi tam nejsou hloupí a zmasírovaní. Úplně klidně na rodinné pojíždění kupují benzíny i do velkých aut a samozřejmě je ten trh mnohem větší než v ČR. Na individuální dovozu navíc není nic složitého. Stačí si o tom přečíst pár řádků a člověk si to zařídí úplně v pohodě sám. A když by i to bylo moc složité, tak se vždycky dá dohodnout s nějakou prověřenou firmou, která dělá individuální dovozy (třeba v jiné diskuzi zmiňovaný Rakar).

Samozřejmě, že je ale taky potřeba dobře vybrat, jaké auto vlestně hledáš. Bloudit po bazarech a inzerci s tím, že se mi něco zalíbí, je imho fakt blbost…

• roman II  

a pak dopadne jako ty kterej dal skoro 300 za starou volítanou a vobouchanou vránu:-)

• oddie  

Ty se svým výběrem auta a tím, kolik jsi do něj nasypal jsi zrovna ten pravej na taková hodnocení :D

• roman II  

právě protože jedna zkušenost mi stačila a tudíž takovou chybu už opakovat nehodlám:-) (a to byla pětiletá ojetina s údajnými 150 tis. km za 210), jak může nějaká jitrnice dát skoro 300 za starou volítanou rachotinu nechápu, hlavně že má vyhřejvaný přední vokno:-)

• oddie  

Holt ta stará volítaná rachotina je podstatně lepší kup než co sis vybral ty, se s tim smiř…

• lumyr  

a bude hůř :D

• scret  

co mas ty za auto?

• mastihuba  

Ja su zvedavej co na toho korejca budu psat za pet let. S lagunou jsem nalital za 3 roky cca 120. 100tis mela kdyz sem ji bral ze salonu. Dneska ma pres 250 a celkem je bez zavad. Do korejca sem potreboval jen novou pruzinku do zadni rolety. Co je ale pro novy auto 25tis chleba se lame az po 100tis.

• roman II  

korejec ny 100000km na tom bude pravděpodobně líp než koncernový vůz http://www.autobild.de/…0621489.html

• kubad  

zrovna včera známému zjistili po 6 letech na I30 prasklou nádrž – bez zavinění ( z vrchu ) – oprava 15tkč

(cítil delší dobu benzin)

• scret  

pokud si vzpominam mas i30ku? benzin?

Mame ted i30ku 5let a tuk tuk… Navic tehdy za ty prachy uplne bezkonkurencni auto… slusne i pohodlny.. Jen spotreba je tak minimalne o 0,5L vyssi nez u souseda z mlady boleslavy:)

• mastihuba  

Tak dalo by se s tim jezdit do 6,5 litru. Ja jezdim spíš do 7 litru. Ale to neni vec co by mne trapila. Posledni dobou beru jako vyhru nejezdit.

• scret  

a co mas za motor? ja mam tu 1,6ku cca 125k, benzin.. Spotreba po meste cca 9L s tezkou nohou… Na dalku jsem cca za 7… Ale nejsem uplne predpisovej ridic:)

• mastihuba  

88kw 120k 1,6 kolega co ma oproti me lehkou nohu s tim jezdi za 6. Ja mesto 7 svitavy hradec 6,5 dalnice 130 za 6,8 kdyz se jede do 150 tak 7,2 cca teda.

S lagunou jsem to mel stejny jen jsem jezdil vsude o 20 km rychleji. Coz me stalo body a penize. :)

• scret  

pekna spotreba… asi to vic trapim:)

• mastihuba  

Nebo to kluci poladili. :) ale je fakt ze ja nikam extra nespecham. Vetsinou s tim vystacim okolo 3tis otacek do 3,5 radim vejs a nad 4,5 jsem se jeste skoro nepodival. :)

• scret  

aha, takze styl klidny ridic:)

Ja tak v tech 3,5 radim, kdyz nespecham… Kdyz kvaltuju a zdimu to, tak radim tak tech 4,5… parkrat i vejs…

• mastihuba  

Tak hlavně tim nikomu nepomuzes. Rychlost je v plynulosti jizdy a v načasování vhodné trasy. Kdyz chci byt nekde rychle, tak tam nejedu ve spicce, pondelky patky taky smeruju do kanclu a bud si privstanu, nebo si to domluvim na noc. :)

• scret  

alejo, hezka teorie:))

Kdyz nekam jedu, tak proto, ze tam potrebuju…:)

• mastihuba  

To rika kazdej. Pak to na silnici tak vypada. :) to bidim u silnic dnes a denně. Lidi couraji tam a zpet kvuli kazde cicovine.

• Kosta  

No ať se courají. Ale stylem 50/90 (na suchých pěkných cestách), bez zbytečného zastavování před evidentně prázdnýma kruháčema, s předjížděním kamionů, traktorů – samozřejmě tam, kde to jde, atd atd. Pak se všichni budou courat krásně plynule. A my, co potřebujem dojet z práce/do práce, aspoň nebudem pi*ovat. :)

• Mr.Pavka  

Když mě baví jezdit autem a odpočinu si při tom.

• mastihuba  

Ted si kolega vybiral neco podobnyho jak i30. Nakonec vybral fokuse 1.6 benzin petikvalt. Cena stejna, vybava o neco chudsi ale zase jen detaily. Podvozek asi lepsi. Sami jsme zvedavi, ktery auto bude nákladnější na servis.

• scret  

jako novyho?

• mastihuba  

Jo.

• snownook  

Kupujeme pouze nová auta, nikdy bazarovky. Důvod je prostý – právě stočené kilometry a je prostě lepší, když si to auto zajedeš a zkurvíš sám. Výbavy koncernu byly brány za příklad, aby každý pochopil (protože tato auta jezdí nejčastěji), oč je řeč. Každopádně to stále nezodpovídá moji otázku – chci vidět pořádné auto za pade.

Tempomat, „felektrice nahlínách“ má dnes pomalu každé auto v základu, takže to není argument. Spotřebák z koncernu? Hm, od otce jsem před nějakou dobou odkoupil VW Golf V Plus, co se kupoval v roce 2006 nový v plné palbě. Má tudíž tebou zmíněných 10 let a nějak nepozoruji, že by to byl spotřebák a vrak. Co vím, tak jediné věci, co po deseti letech a najetých 170 tis km odešly, bylo palivové čerpadlo a lambda sonda. Navíc vrak udělá uživatel z nového auta během 1 roku užívání, pokud je to vyloženě dobytek.

A další vozy? Hm, všichni Frantíci jsou jetý na elektroniku, Italská auta fungují jen ty, co jsou vyrobený ve středu ráno a to ještě v konkrétní hodinu, Němci už taky nejsou to, co bývávalo, Anglické automobilky jsou zkrachovalé, severské jakbysmet, asijské vozy – Hnujdé bych si nepořídil už z jejich debilních masírovacích reklam, Nissan a Kia – z uživatelského hlediska to nebylo vždy úplně dotažené do konce a kvalita/výbava interiérů taky na houby a Honda má pouze skvělé motory a tím to končí. Émerika a jejich Ford – Fordem tam, vlakem zpět – netřeba se víc vyjadřovat.

Exoti typu Seat, Dacia…Seat je mi nesympatický jen od pohledu, a na Daciu jsem si udělal názor lehkým ťukancem, kdy mi do nárazníku zajelo pouze parkovací čidlo a Dacii zmačkal nárazník a páté dveře (ženská, co nepochopitelně zabrzdila v naprosto prázdné křižovatce).

Dnešním trendem je bohužel spotřební věci vyrábět…je to u aut, elektroniky, jízdních kol, spotřebičů, prostě u všeho. Takže auto za pade ;)) šup sem s ním

• alinceb  

„Kupujeme pouze nová auta, nikdy bazarovky. Důvod je prostý – právě stočené kilometry a je prostě lepší, když si to auto zajedeš a zkurvíš sám.“ –

:D

Hmmm, v 26 si kupuješ nová auta? Vlastně ne, tvůj otec si koupí nové a tobě nadělí až 10 let starou ojetinu. No a kdybys neměl otce nebo otec neměl spolehlivou (relativně) ojetinu na prodej, tak bys jezdil čím?

• snownook  

Je snad napsáno, že JÁ kupuju? Ne, není. Mně ho nenadělil, já ho odkoupil, sice za směšnou cenu, než je současná zůstatková, ale jinak mi dáno nebylo. A čím bych jezdil? Třeba novým Rapidem (na showroomu v pěkné výbavě po nějaké slevičce – 300k Kč). A proč ho nemám? Protože současné auto mi bohatě vystačuje, kolo se mi do něho vejde, mne a ženu na dovolenou odveze, je spolehlivé, moc nežere a hlavně šetřím peníze na dům (ano, ne každý 26 letý utrácí prachy za píčoviny, proflákává se životem a žije od vejplaty k vejplatě :)). Předejdu dalšímu popíchnutí, kde bych třeba na to vzal? Nepatřím k těm, co se spokojili s učňákem nebo maturitou a pak s úsměvem měli blbé kecy, že by už studovat nechtěli, že jsou děsně nezávislí, atd… holt jsem si protrpěl ještě těch 5 let na VŠ, během toho si udělal nějakou praxi, získal kontakty, měl několik brigád a přineslo to své ovoce. :)

Předejdu ještě dalšímu rejpnutí – rozhodně si nehraju na tituly a neshazuju lidi, co je nemají, nenechávám se v práci titulem oslovovat, podstatě ho mám jen v emailu. A stojím si za tím, že titul z tebe člověka nedělá. Ba naopak, většině lidí nějaké to písmenko navíc před jménem vleze strašně na mozek a do ega a drtivá většina mých dobrých přátel vysokoškoláci nejsou a jsem za ně nesmírně rád :).

• alinceb  

Koukám, že těch 5 let na VŠ ti k pochopení významu psaného textu moc nepomohlo. Co se dá dělat…

Musím říct, že ti tak trošku závidím, jak jsi ve svém věku uvědomělý, že sis dodělal vysokou, neflákáš se a neutrácíš prachy za píčoviny a že šetříš peníze na dům. A při tom jsi tak normální, že se titulem nikde nechlubíš. Takové lidi dneska jen tak nepotkáš…

• snownook  

Já to pochopil :), a odpověděl jsem na tvou otázku dostatečně srozumitelně, ne? Mám starší auto, kdybych neměl možnost mít „spolehlivou ojetinu,“ koupil bych nového Rapida, ale nemám zatím důvod se zbytečně zbavovat auta, co mi po všech stránkách vyhovuje.

A k tvému dodatku? Pokud je to upřímné, děkuji za přívětivá slova. Ale opravdu nemám potřebu se chlubit a povyšovat se, že se mi povedlo něco vystudovat a pak lpět, abych byl tak oslovován. A k domečku? Trošku mám hrůzu z toho, že budu např.: 20 let, měsíc co měsíc platit hypotéku, takže chci ještě na stará kolena a v relativně ještě funkčním věku něco stihnout. :)

• lukas aka mitro  

Titul za nic nemuze…pokud je clovek kokot od prirody, titul to nezachrani:)

• snownook  

Nelze jinak než souhlasit ;)

• oddie  

Inzerce není eshop, a pěkné auto za pade se kupuje poněkud jinak, než si představuješ. Hlavně s tvými nesmyslnými představami a předsudky žádné pěkné auto ani neuvidíš, což ale ani v nejmenším neznamená, že vůbec nejsou. Ten, kdo ví, co chce, a má dost času a trpělivosti, pěkné auto třeba i za to pade úplně klidně najde. Ostatně znám příklad nedávné pěkné koupě za 60, ale link ti nedám, pochopitelně není co linkovat. Taková nabídka, když už se náhodou objeví v inzerci (záměrně nepíšu v bazaru), tam dlouho nevydrží.

• alinceb  

Tak jest. Začátkem roku jsem bral od nás z firmy pro bratránka služebáka po kolegovi – Oct I Tour Combi 1.9TDI PD, r.v. 2008, cca. 150tis. km, výbava celkem obyč. Cena 80k.

A co se týká auta, co jsem si pořídil domů, tak jak od koupě dlouhodobě sleduju inzerci, tak to byla za ty prachy výborná koupě, protože srovnatelné auto za stejné peníze na mobile.de od té doby nebylo. Navíc technický stav je fakt zatím bezchybný (na geometrii mi chlapík říkal, že takhle zachovalého osmiletého Forda ještě neviděl). Holt to ale nestálo 50k, no…co se dá dělat…:)

• blaza84  

v podstatě souhlas, ale co dnes tedy vybrat? :)

• McBlacky  

80kw je v dnešním provozu taky spíš na to plížení, to stačilo když auta vážila do tuny a nebyla tlumená charakteristika díky Euro 5 a 6. Dneska koupíš ve střední třídě 100kw a jsi rád, že to jakž takž jede a nemusíš čekat deset kiláků na místo pro předjetí kamionu :/

• lukas aka mitro  

Vis co…si muzes myslet jak se umis rozjizdet…kdyz bydlis nekde v prdelakove, kde blikne zenela a vetsina lidi teprve premysli kde se saltrpaka. Trochu lepsi je to v praze, kde hledani zacina behem oranzove a na zelenou se vice-mene rozjizdi cela kolona s malymi rozestupy…aby se pres intervaly dostalo aspon par aut…

Kdyz pojezdis trochu po nemecku a kupodivu francii, tak zjistis, ze rozjizdeni jde delat daleko ostreji…a ze jak ti to trva, tak ostatni z toho moc happy nejsou…

• mr.antik  

dneska už ty kilowatty nejsou co to bejvalo..

• Vilém  

No neco na tom bude:)

• McBlacky  

si to sem sám psal, že nechceš riskovat ojetý ne? takže důvod je jasnej, vrabec v hrsti – znáš to ;)

• Mr.Pavka  

Taky důvod. Ale ani tenkrát když sem ještě neměl Fabuli, tak sem měl Twingo-malej vzteklej zmetek se kterým sem se vešel ve městě do každý skulinky.

Pro mě je velký auto nepoužitelný. A k čemu je někomu na příměstskej provoz silný auto?

A do města už vůbec. Sice mi na lidi se silnýma autama na světlech ujedou, ale já je stejně dojedu na dalších.