Nosnost kol Crank Brothers Cobalt

56 nepřečtených
  • prochm

    Potřeboval bych vědět jakou nosnost mají tyto kola. Nikde jsem to nenašel.

    http://x-bikes.cz/…

    0 0
    • scret  

      neni to jedno? stejne se pose.ou:)

      0 0
    • Dejv94  

      Wow efekt dobrej, ale jinak nic moc. Nevydží dlouho a náhradní díly se shání dost blbě. Radši bych 17 tis dal do jiných kol.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tak napiš do jakých.

        DT Swiss XR 1501? Mavic CrossMax? Jiné?

        0 0
        • Mr.Dan  

          Ruční záplety na míru. Na 29er rozhodně žádné superzeslabované dráty ani ultralehké ráfky (ZTR Crest apod.), leda že bys vážil 50 kg.

          0 0
          • Vilém  

            Kdyz kouknes na jeho profilove foto, tak bych na 29ku nedaval vubec ztencovane draty, max na predni kolo.

            0 0
            • Mr.Dan  

              Aha, no, tak v tom případě leda fatbike.. :D A dráty svářečské.

              0 0
        • Dejv94  

          Jak píše Mr.Dan, ručně pletené. Záleží na co to chce a kolik váží.

          0 0
          • prochm  

            Tak zase tam moc těžkej nejsem. Měřím jen 171cm tak že moje váha se pohybuje od 102kg po 115kg a právě teď hledám nějaká lehčí zapletená kola ale tak vzhledem k mojí váze si právě mezi těmi nejlehčími moc vybírat nemůžu. Většinou jsou jen do 90kg. Jinak jezdím tak 50 na 50 asfalt a lesní turistické cesty, tak že hlavně přes kořeny a tak. Žádný extrémní terén. To už bych si potom raději koupil celoodpružené kolo.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Imho pokud nehonis kazdy gram a kazdou vterinku na zavodech, tak je blbost resit lehke zaplety…moc tezkej ale nejses, jenom tak 20Kg pres:DD

              0 0
            • Ice-goofy  

              Tak a já řeším, že při 203cm je mých 98 dost ;)

              0 0
            • Dejv94  

              Tvoje vaha uz je dost na lehka kola. Co je spatneho na tech soucasnych?

              0 0
            • scret  

              jezismarja, co se ti stalo? teda jestli jsi to ty na fotce v profilu:) To si lidi sami delaj?:))

              Jinak k tematu, na tvoji vahu bych se vykaslal na lehky zaplety, ale resil bych odolnost a tuhost..

              Kdyz uz tovarni set, tak treba Cmax XL, ale spis bych sel cestou rucne zapletenych s 32 draty…

              0 0
            • Smazaný účet  

              To jako fakt že hmotnost lítá o 13 kg?

              0 0
    • jonti  

      Bezne je vsechno delane na neco pres 100kg, ale spis se pocita se 100kg tuku. Podle profilove foto budes mit docela problem sehnat neco, co pod tebou vydrzi.

      Idealne na rucne zapletena kola na silnejsich dratech a bytelnejsi rafky, treba ZTR Flow.

      0 0
        • tonik666  

          Do mavicu bych už nešel, mizerné dotahování vůle nábojů.

          Jak řešeno výše, zaplést DT SWiss 350, Hope nebo Novatec a dráty Sapim Race či těžší, a ZTR Flow nebo I23 a mosaz niple.

          0 0
          • Hnoj  

            Hope určitě ne… Drahý a od tý doby, co jsou EVO i nefunkční. A dráty určitě těžší…

            0 0
            • kubad  

              celí problém s Hope si dělají sami uživatelé kteří přervávají zadní pevnou osu, a tím přetěžují ložiska, a ty jdou celkem rychle do sraček, snad bude pro 2015 vylepšená verze nábojů

              0 0
              • Hnoj  

                Do EVO nábojů chčije voda horem dolem, to je největší problém. A ty nový „high quality stainless steel bearings“ chcípnou, když se na ně zle podíváš. A k tomu zcela absurdní cena od jednoho „čecho-slováka“. Sečteno a podtřeno: na mě moc silný kafe…

                0 0
            • alinceb  

              Říkáš, že svoje 2 páry neEVO si mám hýčkat, jo? :)

              0 0
    • Tomáš  

      Tak o lehkých kolech si můžeš nechat zdát. Šel bych být tebou cestou DT Swiss 350 nábojů, Sapim strong dráty, mosaz niple a ZTR Flow EX. To je asi to nejlehčí co Ti nějakou dobu vydrží.

      0 0
      • prochm  

        Jo já se po něčem takovém podívám. A co tyto? Do 110kg to by mohlo klapnout ne:))

        http://bikeart.cz/…0mm-a-5135mm

        0 0
        • Tomáš  

          Po ráfkách ZTR crest se vůbec nekoukej, minimálně ty Flow EX a ani do toho bych být tebou nešel.

          0 0
          • Tomáš  

            Kua myslel jsem Arch EX, Flow EX bude OK…

            0 0
          • alinceb  

            Zas nepřeháněj. ArchEX na pořádných drátech (Sapim Leader) ho v pohodě uvezou na 50% silnice a 50% lehkého terénu. Já vozím Arch na enduro a celkem držej i pod 93kg…

            0 0
            • Tomáš  

              Jo, však jsem se už opravil, mi to došlo pozdějš co jsem napsal za hovadinu :)

              0 0
          • Mr.Dan  

            Hlavně že jsem mu sem už dnes jednou zcela explicitně psal, že nic jako Crest pro něj nebrat. Fakt jak házet hrách na stěnu.. :((

            0 0
        • alinceb  

          Crest ani omylem! Koukej po ZTR ArchEX nebo WTB KOM. K DT350 bych dokoupil rovnou ještě RWS 9/10mm osy…

          0 0
          • Dejv94  

            Myslel jsem že WTB KOM je srovnatelný s Crestem. Místo KOM bych volil spíš Frequency.

            0 0
            • kubad  

              KOM se dělá 23 a 25mm a obě verze jsou odolnější než Arch EX

              0 0
              • Dejv94  

                Koukal jsem na profily ráfků, ale papírově:

                Crest, vnitřní šířka 21mm, 380g

                KOM, i21, 420g

                ArchEX, vnitřní šířka 21mm, 460g

                Hmotnosti jsou pro 29 kola, tak nevím co jsi tím chtěl říct.

                0 0
                • Tomáš  

                  Možná napnutí výpletu?…

                  0 0
                • kubad  

                  I21 je novinka, a o té sem nic nepsal

                  číst umíš ne píšu oo 23 a 25

                  0 0
                  • Dejv94  

                    Psal jsem to pro příspěvěk než jsi ho editoval.

                    Na stránkách WTB mají i I21 verzi.

                    0 0
                    • kubad  

                      I21 je tam pár týdnů, to teď byla jen KOM 23 verze o té sem původně psal, pak sem si uvědomil že začali dělat 21 a 25 verzi

                      0 0
                      • kubad  

                        zkušenost s KOM 21 zatím žádná ani nevím jestli už je dovozce má

                        0 0
                        • Dejv94  

                          Tak to jsem nevěděl že i21 je novinka. Srovnal jsem jen papírově podobné ráfky. S KOM nemám zkušenost, ale Crest je prostě závodní ráfek pro chrty, takže pro člověka přes 100kg ani náhodou. Co takhle třeba něco od Spanku?

                          0 0
                        • Tomáš  

                          Co ty KOM 25? To už by docela šlo a hmotnost gut, písni mi cenu pls na mail :)

                          0 0
                          • kubad  

                            je stejná jak u 23, nevím jstli už je mají zjistím

                            0 0
                            • Tomáš  

                              Dík ;-). Víceméně přemýšlím ještě nad DT EX471 a Flow EX, nebo něčím stříbrným na superstaru :)

                              0 0
                              • scret  

                                woe ti rikam, vyber si treba Flow EXy a nech si je naeloxovat… teda pokud maji stejnou konstrukci jako Arch EXy… Mr.Hnoj mi to tak udelal na zakazku, nebot jsem ladil bike pro zenu…

                                0 0
                                • Tomáš  

                                  Kolik to stojí? Asi bych možná radši zkusil ty DT EX 471, Gwinovi zadní kolo přežilo dojezd DH závodu po ráfku bez gumy a to se s tím moc nemazlil :)

                                  0 0
                                  • Hnoj  

                                    Vážně tam měl na DH zrovna EX471? Žiju v tom, že měl FR600.

                                    0 0
                                    • Tomáš  

                                      Na netu je teda rozšířený, že měl 471…

                                      0 0
                                  • scret  

                                    tak nejakou kacku to stoji, ale pokud resis kola minimalne za desitku, tak nejaky petikilko sem nebo tam uz cloveka nezabije…

                                    0 0
                                    • Tomáš  

                                      Deset neklapne, devět a budu hodně rád, spíše 7–8t, utahuju opasky :D

                                      0 0
                                  • Dejv94  

                                    Kolik stoji elox ráfků?

                                    0 0
                                    • Tomáš  

                                      Tak scret píše cca pětikilčo, já to nevím, ještě jsem to nenechával dělat, ale asi na to dojde.

                                      0 0
                                      • Dejv94  

                                        Nechával jsem si přeeloxovat Cresty (kolo v profilu), stálo mě to 242,– (oba ráfky). Nechal jsem to dělat v Brně v DIindustrial.

                                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.