Northwave Celsius vs. Shimano MW80?

40 nepřečtených
  • olliek

    Ahojte,

    planujem kupit zimne tretry, precitala som co to, ale neni nad dalsie dobre rady. Citala som vela pozitiv na Nortwave Celsius, ale nemate niekto skusenost aj so Shimano zimnymi tretrami?

    Moja otazka skor smeruje na majitelov inych ako Northwave Celsius … je mi jasne, ze tieto zimne malokto vymeni nejak skoro, tak nech aj ja kupim dobru vec. Este taka poznamka – v meste a blizkom okolo mojho bydliska nemam kde vyskusat ani jedny, tak to budem objednavat z netu a modlit sa :-)

    (prilozene su obrazky). Oboje maju Gore-tex.  Cenovo su tak podobne …

    Dakujem moc za rady a postrehy

    0 0
    • Rychlej turista  

      Ty Shimana vypadají taky dobře a asi budou fungovat podobně. Co tak čtu, tak obecně hlavní rozdíl mezi tretrama NW a Shimano je v jejich šířce. Já mám NW a osobně bych další tretry už raději širší, tak jestli jsou i ty zimní Shimana opravdu širší, tak bych je prubnul a NW si nechal jen na letní chladno.

      Hodíš sem na ně odkaz?

      0 0
      • olliek  

        Dakujem za info … otazka je, ktore su sirsie :-)

        Sama vlastnim tretry Shimano WM80 a su mi akurat, NW som nikdy neskusala …

        Jasne, link je tu: (snad sa mi to podarilo vlozit dobre)

        [url]http://www­.wiggle.co.uk/p/Cy­cle/7/Shimano_MW80_Cy­cling_Shoes/536003880­7/[url]

        [url]http://www­.wiggle.co.uk/p/Cy­cle/7/Northwa­ve_Celsius_J_GTX_Cy­cling_Boots/5360032088­/[url]

        Ceny su tu uplne niekde inde ako u nas na SK …

        0 0
      • richard_majer  

        Mam NW a jsou opravdu uzke, byl jsem v nich dvakrat a ted pred zimou se pokusim je prodat a koupit nejake volnejsi.

        0 0
    • funkatron  

      akurat rozmyslam, ktore z tychto dvoch tretier :)

      na CRC maju priblizne rovnaku cenu

      otazka je, ake je cislovanie Northwave?

      shimano ma o cislo posunute smerom nahor (na nohu 43 treba tretry 44) …ako je to u NW?

      popripade nejake postrehy s danymi tretrami

      dik

      0 0
    • Dlabka  

      dnes jsem se poprve projel v Mw80 a super! Bylo od 6 do 11 stupnů a se slabou lyžařska ponožkou mi bylo akorát. Tretry mají celekm tvrdou podrážku, ne jako většina turistických treter. Mám je o necelé číslo větší, než letní tretry.

      Myslím, že od podzimu do jara budou ideální!

      0 0
      • bruco  

        Su dobre aj do letnych sraciek.

        0 0
      • raceman  

        a už si je testnul i v lehce mínusových teplotách?

        0 0
      • v POHODÌ klokan  

        Heh, testovat zimní tretry v 6–10°C, to je směšný. To se dá přece jezdit i v letních! Když už je mínus a fouká vítr, tak je to o něčem jiným.

        0 0
    • Tina  

      Mám Shimano otestované aj v mínusových teplotách. Je v nich teplo a aj tvarovo mi sedia na nohe. Sú skvelé. Použila som ich aj na pár vyložene mokrých blatistých jarných výjazdoch s častým zosadaním a chodením. Nohy ostali v suchu. Nedokážem však porovnať lebo NW som neskúšala.

      0 0
      • kubad  

        souhlas,

        kamoš má Shimana, od tebe :-) já mám NW Celsius

        kdybych měl volit znovu tak jednoznačně Shimana, ve všem o fous lepší

        0 0
        • funkatron  

          vazne?

          takze radsej brat v buducnosti wh80?

          0 0
        • raceman  

          konecne nekdo, kdo je muze takhle srovnat… jeste ze uz sem je vcera vecer objednal a dneska mi je budou posílat :-)

          0 0
          • kubad  

            no po vyzkoušení MW80 sem si je loni na Wiggle objednal, byly skladem. ale druhý den došlo info že boty už nemají a nabízí slevu na Celsiusy tak sem musel vzít ty :-)

            0 0
    • vinnca  

      taky bych rad prispel zkusenostmi, vlastnim tyto botky uz dva roky, jsou super, mam je o cislo vetsi, vetsinou v nich jezdim v obycejne ponozce, co se tyce tepla a zimy, tak do minus 10 stupnu je v tech botkach dobre i delsi dobu, kolem –15 stupnich se da vydrzet tak do tech 2 hodin, nez zacne spodni tlapka „ozimat“ no a od tech 15–22stupnich je to tak na 30min az 1hodinu, pak je v nich zima. samozrejme jsou to moje postrehy a nevim, jak se zmeni casy s teplejsi ponozkou ci nejakou specialni zimni.

      0 0
      • Tina  

        A o ktorých botách točíš? :)

        0 0
        • vinnca  

          shimano MW80, objednaval jsem si je z toho obchodu chaine…vysli o 500kc levnejsi, nez z CR.

          0 0
    • Sipal  

      Dneska jsem zkoušel Shimano MW80 velikosti 45 a 46. Do 45 jsem se nebyl schopen narvat vůbec, ty 46 jsou na délku naopak možná i trochu moc, ale na šířku jsou stejně úzké. Můžu počítat s tím, že se rozšlápnou jako normální boty? Letní tretry mám Specialized a ty sedly hned, takže zkušenosti nemám.

      0 0
      • Sipal  

        Odpovím si sám, dneska jsem si byl vyzkoušet NW Celsius 46 a na to že mají být užší, tak mi sedly úplně bez problémů.

        0 0
    • tonik666  

      Jak se zima blíží, rád bych si konečně opatřil zimní tretry. V Praze se mi podařilo vyzkoušet jen NW Celsius Arctic (Štěrba). Nevíte, kde by šly vyzkoušet Shimano MW80 (vel. 45 a 46)? Případně nenechal by mě je vyzkoušet nějaký místní uživatel, který je vozí (email)?

      0 0
      • Ricci  

        objednaj z kupkola obidvoje a jedny vrat,uz to tu niekto tak urobil…

        0 0
      • ronin  

        jestli je neseženeš k odzkoušení v obchodě, klidně napiš na mail a domluvíme se. Jinak letní tretra 44, zimní MW80 45.

        0 0
        • Roman11  

          Už jsem to tu psal – mám letní SH M122 vel. 44 a mám je natěsno hlavně na šířku. Koupil jsem zimní SH MW 80 též vel. 44. Je širší a celkově prostornější i na silnou ponožku. Ta 45 už mě byla moc velká, ta by byla na dvoje ponožky. Koupil jsem na Kupkolo oboje velikosti a ty 45 jsem pak vrátil. Můžeš v klidu vyzkoušet různé tloušťky ponožek a dostatečně v nich (po bytě) pochodit a pak se rozhodnout.

          0 0
        • tonik666  

          Dík, napíšu email.

          0 0
      • raceman  

        ja vyzkoušel letni shimana a vzal o čislo větši.. ;-)

        0 0
        • tonik666  

          Letní Shimana vozím, mám SH-MW182 vel. 45. Potíž je, že u větších velikostí jsou mi boty často moc široké, mám hodně úzkou nohu (třeba silnou ponožku nacpu v klidu i do těch letních Shiman).

          Chci zkusit, zda se v klidu nevejdu i do zimní 45.

          0 0
          • raceman  

            tak to si myslim i ze jo, protoze ty zimni jsou sirsi…

            ja mam letni 43 a zimni 44 a rozdil jsem poznal..

            0 0
            • raceman  

              tj ze zimni sou sirsi ;-)

              0 0
              • tonik666  

                Dneska mi přišly Shimana SH-MW80 ve velikosti 46 a padnou dobře, takže potvrzuju pravidlo „o číslo větší než letní“.

                0 0
    • capo  

      Poraďte velikost MW80. Normální boty 43, letní tretry Shimano nebo Sidi nebo Answer 44, co zimní Shimano?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.