• agang24

    Zdravim všechny mam takový problém , koupil sem rám z druhé ruky a asi nějaký gramař odřezal z rámu trubičku na nasazení objímky a tím stáhnutí sedlovky takže mi nezbívá nic jiného než podložit sedlovku kusem dřeva kterej sem strčil do rámu ale i tak mi vadi že se sedlo pořád točí do stran , napadá mě jenom navařit novej kus trubky nebo rovnou navařit nějakou objímku s tím že bych si vysoustružil redukci mezi objímku a sedlovku nebo nemáte někdo nejaký jiný nápad ? budu vděčnej za každou užitečnou radu :foto pro představu jak to vypadá

    0 0
    • Carloss  

      na to se nedá říct nic jinýho že jsi osel žes to kupoval.. jediný co mě napadá tak vyřezat drážku pod spojem horní a sedlové trubky a dát nějakou objímku tam.. ale jak dlouho to vydrží..

      0 0
      • Carloss  

        nebo udělat rozpěrnou sedlovku (jak starý představce).. pošli foto toho uměleckýho díla)

        0 0
    • Mr.Dan  

      Spíš se zdá, že se to tomu bejvalýmu majiteli ulomilo (kdo by to dobrovolně řezal pryč, proboha?!), což byl zřejmě i důvod k prodeji. A našel si teda pěknýho kolouška, sorry…

      0 0
      • zzd426  

        A NEBO TO NĚJAKÝ LADIČ CHTĚL VYTUNIT A MÍT KOLO BEZ SEDLA TAK TO UPÁLIL… TAK JAKO TAK, OD TEĎ BUDU KUPOVAT BAZAROVÝ RÁM JENOM S PODSEDLOVOU OBJÍMKOU :D

        0 0
    • jonti  

      Provrtat rám i sedlovku skrz a dát tam šroub. Nebo jí přivařit.

      0 0
      • pocestny  

        Chtěl jsem to zrovna napsat.

        Zakladateli: Jsi se bohužel nechal napálit.

        0 0
    • nox159  

      to si děláš prdel ne? :D

      0 0
      • Carloss  

        tak ono třeba může jít o nějakej skákací bajk, kde je to sedlo jen atrapa.. ale že je to ********* to nevyvracím :)

        0 0
    • kubad  

      Vlepit sedlovou na miru

      0 0
    • Vilém  

      To si delas srandu? To nekomu prdnul ram a tak to zarizl.

      Omlatil bych to prodavajicimu o hlavu.

      Resit by to mozna slo sedlovkou upravenou ve stylu starych neahead predstavcu.

      0 0
      • Vilém  

        I kdyz ted si vzpominam, ze jsem narazil jednou na podobnou nabidku na aukru, kde prodaval nekdo Schwinn Mesa, ktery to mel takto stejne ulomeny krcek.

        0 0
    • scret  

      zrejme slusnej oddil:)) jak prodavajici, tak kupujici:)

      0 0
    • Džey Ár  

      Tak pokud si neděláš reglaci :-), tak se nabízí tam tu sedlovku vlepit, páč pochybuji že by se našel další kupec co by takovou drobnost přehlédl :-).

      0 0
    • agang24  

      Musím vás všechny ujistit že nejsem tak blbý abych si při koupi toho nevšiml , jak už tady nekdo psal jde o rám na kterým jezdim fr ta fotka je jenom ilustrativní ale kolo mi slouží i jako přibližovadlo takže si chci někdy sedlo i zvednout a normálně jet rám je hliníkovej nemáte někdo zkušenosti se svařováním hliníku myslim cenu jesli má smysl do rámu investovat nebo raděj pošetřit na novej

      0 0
      • Dejv94  

        Pokud sis toho všiml už při koupi, nazval bych to spíš odvozem rámu protože bych za takovej rám nedal ani korunu.

        0 0
      • Vilém  

        Takze jsi si toho vsiml a presto to chtel a koupil?

        O jaky ram jde?

        Rozhodne bych na to nic nevaril.

        0 0
      • Džey Ár  

        Jasně že nevařit. Napadá mně tam vlepit ten „teleskop“ na RÚ. To by mělo stačit. Ale odkaz nenajdu. Třeba někdo jiný. Otázka je jestli se dělá v průměru toho co tam máš.

        0 0
      • MirosPikos  

        Opravdu si nás přesvědčil, že nejsi tak blbý. Jak jen se jmenoval ten český film?

        0 0
    • tromboonen  

      Tak stane se.. jestli to bylo mega výhodný nebo je to nějaká nouzovka tak co už s tím a budeš si muset poradit..

      Jak už někdo napsal zalepit nebo prošroubovat napevno je řešení, ale musíš mít dobře vychytanou výšku sedla, protože pak už s ní moc hýbat nebudeš..

      Ještě by šlo dát objímku na sedlovku, jako takovej kroužek co ji zastaví ve správné výšce (obdoba dřeva, ale trochu sofistikovanější) a otáčení do stran zabránit zase šroubem, který by ale nemusel být na fest (posun dolů řeší objímka), plus by mohl mít více poloh, respektive v rámu jednu a v sedlovce (pokud je to hliník) drážku řekněme 2 cm na doladění výšky sedla posunem tý objímky…

      No a poslední by bylo zalepit tam kus karbon trubky ze staré sedlovky, tím uděláš jako integrovanou sedlovku, na kterou nasadíš takovou tu koncovou objímku pod sedlo (tu bys musel sehnat) která umožňuje nějaký ten posun, pár cm..

      0 0
    • saddik  

      Takový rám je zničený, to se nedá říct jinak. Prodejce je hovado a pokud na to neupozornil, zasloužil by po tlamě.

      Jako punkové řešení by šla provrtat sedlová trubka a sedlovka ve správné výšce a stáhnout to šroubem nebo snejtovat trhacíma nejtama (šroub dát předozadně, aby sis o něj nerozedřel gatě nebo nohy). Případně vyrobit rozpínací sedlovku, jak píše Vilém, ale to vyžaduje už jistou technickou zručnost a vybavení a možná i koupi sedlovky, která by byla pro tuhle úpravu vhodná.

      Případně dát na sedlovku objímku, aby nezajížděla, a tu objímku pak nějak fixovat proti rotaci. Možná kdybys sehnal z objímku pro nastavení sklonu sedla z nějaké starší sedlovky race face, nasadil ji na sedlovku jako zarážku, táhlo položil na rámovou trubku a zafixoval instalatérskou stahovací sponou (pak omotat izolačkou proti odřeninám), tak by to šlo.

      0 0
    • Carloss  

      tady máš odkaz na ten mechanickej teleskop (pokud máš 31,6mm šířku) http://www.xlc-parts.com/…34,8252.html

      vnější trubku vlepit do rámu a šoupat můžeš tou vnitřní na rychloupínák.. je to asi jediný možný neprasácký řešení

      0 0
      • MirosPikos  

        To vypadá jako celkem elegantní řešení, palec nahoru!

        0 0
        • Carloss  

          byl to Džej Árův nápad.. jen jsem dodal odkaz na teleskop

          0 0
      • scret  

        btw. tenhle system jsem nikdy nepochopil, to uz clovek muze mit normalni sedlovku:)

        0 0
        • Vilém  

          Na nekterejch celoperech, se zohlou, nebo delenou sedlovou trubkou, to smysl melo.

          0 0
        • Carloss  

          měl sem ji před Tmarskou a s trochou grifu šla zasouvat a vysouvat i za jízdy.. což s normální prostě neuděláš.. další věc jak napsal Vilém..

          0 0
        • Smazaný účet  

          Koukni na by RB nebo stary GTcko…kdyz jsem chtel jezdit se sedlem nahore i dole, tak to jinak nesklo, nez za pouziti tohodle mechanickeho teleskopu…ted uz jsou teleskopy lepsejsi…

          0 0
    • scalar  

      Škoda, že nemáš v profilu vyplněný e-mail.

      0 0
    • agang24  

      to stou stavitelnou sedlovkou je dobrej nápad ale ta moje má 27.2 mm škoda no , zbývá asi jen jedníný řešení a to svaření nemá nekdo ze svařováním rámu zkušenosti a nějaký cenový odhad ? a když už tady píšu chci se vás zeptat jestli se vám tenhle rám líbí a věřily by ste mu , zdá se mi celkem mohutnej z dobrý slitiny a za dobrý prachy co vy na něj ?

      0 0
      • Carloss  

        hoď sem foto,, jinak je to plácání do tmy..

        0 0
      • Smazaný účet  

        Co kdybys tam vlepil teleskopa X-fusion HiLo nebo KS Supernatural 272?:)

        0 0
      • Vilém  

        A jak mam vedet o jakem ramu je rec?

        Jinak reseni tu padla a to vareni je asi to nejhorsi.

        Hodne stesti, za blbost se plati.

        0 0
    • Rychlej turista  

      Čoveče, já ti nevím… Stane se, že člověk udělá blbost, jako je tato koupě, ale osobně to řeším tak, že se rozhlídnu, jestli mě někdo nevidí, zahodím to a v žádném případě se k tomu nehlásím :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.