Náhradní převodník Truativ 38T 10SPD 2x10 104BCD

110 nepřečtených
  • RUSH

    V blízké budoucnosti budu muset vyměnit převodník Truativ 38T 10SPD 2×10 104BCD.

    Mohu tam dát cokoliv s roztečí 104? Tedy např. i Shimano?

    Počítám, že kromě originál Truativ, mohu použít Gebhard, FSA, Specialities? Co je asi tak nejvhodnější? Na co si dát pozor?

    Kliky mám Custom SRAM S-1250, 7050 alloy arms, 10-speed XC double, PF30 spindle, 15.5": 170mm, Others: 175mm – viz. Specialized STJ 2013 Carbon Comp.

    Díky všem!

    0 0
    • RUSH  

      Dá se použít tento – převodník Chinook 10speed, prostřední, 38 zubů – http://www.werk.bike/ ?

      0 0
    • Miramar  

      Ahoj,kdyby jsi chtěl,tak prodávám nové převodníky 38 a 26z(sundané z nových klik) Shimano XT FC-M785,ale chci je prodat oba najednou za 1200,–

      Více info kdyžtak do mailu

      holik.mirek@gmail.com

      0 0
      • RUSH  

        Díky, ale potřebuji 38/24.

        0 0
        • Miramar  

          Tak za 900 jenom těch 38t :-)

          0 0
          • RUSH  

            Díky, ale zatím to není až tak akutní. V servisu mi řekli, že to v blízké době bude chtít vyměnit, ale zatím to jezdí a řadí naprosto normálně. Zjišťoval jsem, kolik stojí nový originál převodník – 1990,–Kč – což mi nepřijde adekvátní. Tak jsem se chtěl podívat, jaké alternativy připadají v úvahu.

            0 0
    • RUSH  

      Vzhledem k tomu, že nový originál převodník SRAM stojí 1990,–Kč (info Žitný), určitě budu dívat u jiných výrobců (Chinook,FSA, at­d.).

      Dále bych se chtěl zeptat, které kliky pasují do ložiska PF30? Např. Shimano? Jiné? Nebo jen Sram/Truativ, které konkrétně?

      0 0
      • Tina  

        Shimano kľuky s 30mm osou nevyrába.

        0 0
        • RUSH  

          Díky. Takže Shimano jen s jiným středem. To ale prozatím nechci, střed (ložisko)mám teď měněné.

          Které kliky jsou tedy kompatibilní s PF30? Co BB30 nebo GXP? Jiné? Těch 30 znamená vnější průměr osy v mm?

          0 0
          • Tina  

            jj, kľuky musia mať priemer osy 30mm. Shimano zatiaľ iba 24mm. GXP od Sramu nie je 30mm. kľuky musia mať v popise napísanú 30mm osu.

            0 0
            • RUSH  

              Takže jen PF30 a BB30? KLiky s 30 mm osou pasují do obou?

              0 0
              • Tina  

                Ako už samotné označenie (30) naznačuje tak PF30 a BB30 sú primárne určené pre 30mm osu. PF30 a BB30 je označenie misiek, t.j. rozmeru otvoru BB v ráme.

                0 0
                • RUSH  

                  Díky. Vidím to tak, že pokud to bude nutné, tak letos vyměním jen převodník (nejspíše ten Chinook). Pokud bych časem chtěl měnit kliky, vyměním střed a nasadím Shimano. Chci věřit, že když zvolím správý střed, bude to bez problémů.

                  0 0
                • RUSH  

                  Jen abych si to ujasnil – na kole mám střed PF30 a kliky SRAM PF30 1250 (pro Specialized). Mohu použít kliky SRAM XX BB30? Průměr osy je v obou případech 30 mm. Jak je to s délkou, existují různé délky osy, nebo je jen jedna délka a vymezení se řeší vymezovací podložkou (váleček na straně u převodníků – tak to mám teď)?

                  0 0
                  • kubad  

                    Kliky XX musí mít na ose označení BB30-PF30

                    Pokud je tam jen BB30 tak nebudou pasovat

                    0 0
                    • RUSH  

                      Díky. A čím se tedy liší?

                      0 0
                    • RUSH  

                      Davide můžeš mi prosím říct, čím se liší? Průměr osy by měl být stejný, takže délkou? V obchodě mi tvrdí, že to bude pasovat…

                      Mám na kole teď kliky PF30 SRAM 1250 (pro Specialized) a na straně u převodníků je vymezovací kroužek. Řetězová linka by měla být přece zachována.

                      0 0
                      • RUSH  

                        Ještě obrázek…

                        0 0
                      • RUSH  

                        Q-factor u nových klik XX BB30 by měl být 156. To je ta důležitá informace?

                        Mohu změřit na mém kole Q-factor a pokud bude stejný, je to v pořádku?

                        0 0
                      • kubad  

                        Délkou osy za chvilku písnu vic

                        0 0
                      • kubad  

                        rozdíl je v délce osy 6,5mm, viz foto průměr je pořád stejný.

                        Rám PF 30 má od sebe dál ložiska než rám s BB30 a potřebuje delší osu.

                        Mám obavu že klik s Q156 mají jen krátkou osu, ale jistý si nejsem, prostě na ose musí být obě loga viz foto a pak ti do rámu půjdou

                        0 0
                        • Cryzyy  

                          Když jsem řešil kliky na Cannondale F29 z původních SRAM 1250, tak jsem nejdřív pořídil kliky ( 2200 ) s krátkou osou a mezera mezi rámem a převodníkem vycházela ani ne, na řetěz (na fotce s převodníkem 36) Když jsem dal kliky, respektive přehodil na nich osu za dlouhou (s X9 s dlouhou to vycházelo stejně), tak je mezera větší, než s původníma SRAM 1250 – cca o 2mm i když mám kliky posunuté co nejvíc na levou stranu.

                          Takže si myslím, že kliky SRAM 1250 mají délku osy tak nějak mezi krátkou a dlouhou, ale nikde jsem to napsané nenašel a to jsem docela hledal… ale možná špatně.

                          0 0
                          • kubad  

                            jiný standard by být neměl :D

                            ale kdo ví no

                            0 0
                            • Cryzyy  

                              To jsem si taky myslel, ale když mám kliky s dlouho a krátkou osou a ani u jedněch nevychází převodník tak daleko od rámu jako s původníma S1250, tak jiné vysvětlení nemám :)

                              0 0
                              • RUSH  

                                Myslím, že tam hrají roli také další věci.

                                Např.seřizovací matice na levé klice může nějaký ten milimetr doladit. Vzdálenost převodníku a rámu řeší ale pravě ten spacer a ten musí být stále stejný (na stejném rámu) a pak vzdálenost zůstane zachována.

                                Nevím ale, jak je to u ruzných typů klik (i jen SRAM) s tvarem pravé kliky, respektive jestli náhodou nemají převodníky v jiné poloze vůči rámu (měřeno při stejné levé klice a stejném spaceru).

                                0 0
                                • Cryzyy  

                                  Tak jasně, že seřizovací matici jsem se snažil dát do co nejvýhodnější polohy.

                                  Když dáš dlouhej spacer na krátkou osu, tak ho začneš dotahovat do ložisek, ještě před dotažením kliky. Když dáš krátkej na dlouhou, tak musíš někam dát další podložku a seřizovací matici skoro úplně vyšroubovat, aby jsi kliky dotáhnul a osa v ložiskách nejezdila.

                                  Je možné že S1250 které mají unašeč na převodníky napevno je opravdu posouvají dál od rámu, bez ohledu na délku osy, než kliky co mají spider, sice si pamatuji, že jsem to zkoušel měřit, ale už si nepamatuji jak to dopadlo :o)

                                  0 0
                        • RUSH  

                          Asi to bude tak, jak je to na obrázku. Já to neměřil, ale podle oka bych odhadoval, že PF30 co mám já, je určitě spacer těch 15,4 mm (a ne jen 9,1 mm).

                          Z toho mi plyne, že aby na mém rámu byla zachována stejná řetězová linka, musím mít na straně u převodníků stejný spacer (15,4). A při použití tohoto širšího spaceru bude kratší osa krátká.

                          Možná by tedy šla použít i ta kratší osa, ale došlo by k posunutí řetězové linky o 6,3 mm blíž směrem k rámu. To vše oproti stávajícímu řešení, které ale nemusí být nutně správné (osa řetězové linky by měla procházet středem kazety), protože jsem to na mém kole neměřil, ale už jsem viděl na seriové Meridě, že to bylo jinak.

                          A pak je tady ještě poloha kliky vůči rámu – aby klika neškrtala o zadní stavbu.

                          0 0
                          • kubad  

                            Myslím že tu kratší osu ani netahnes v rámu

                            A samo pak jiná řetězová linka

                            0 0
                            • RUSH  

                              S tím užším spacerem by to mělo jít – osa je kratší o cca. 6 mm a kroužek je taky o 6 mm užší, tudíž prostor pro rám zůstává stejný. Ale to znamená jinou řetězovou linku.

                              Já si to změřím na své kole (délku osy a šířku spaceru) a také zkontroluju jak jsem na tom teď s řetězovou linkou. Taky mohu změřit Q-factor. V obchodě mi slíbili, že mi změří délku osy. Pak se uvidí.

                              0 0
      • RUSH  

        Narazil jsem na tyto kliky . Přemýšlím, že bych je vyměnil za ty původní.

        1. Je to dobrý nápad? Jsou to dobré kliky?
        2. Co ty vymezovací podložky atd. které na fotkách nejsou? Dají se dokoupit, nebo se dají použít ty SRAM původní?

        Chtěl bych vyměnit kliky a jezdit, žádné další komlikace nechci (řetězová linka atd.). Je to reálné?

        0 0
    • radek01  

      Nechci zakládat nové téma tak se ptám jde převodník s roztečí 104 dát na všechny kliky s touto roztečí ?

      Třeba na X9 kliky převodník Xt ?

      0 0
      • Vilém  

        Nekdy je treba neco pripilovat.

        0 0
      • RUSH  

        Tak, lehce připilovat v místě dotyku (packa). Bezproblémové. Nejlépe obkreslit tvar původního převodníku na Shimano převodník a přebytek upilovat. Osobně vyzkoušeno SLX převodník na X7 kliku.

        0 0
        • radek01  

          :-( Raději bych aby se nemuselo nic pilovat......takže odpověď – nepasují všechny převodníky na rozteč 104.

          0 0
          • RUSH  

            Originál převodník Sram stojí téměř 2 tisíce, SLX asi 600 a XT 1 200 Kč. Takže trocha toho pilování se určitě vyplatí a řazení probíhá dle mého trochu lépe (s řetězem Shimano).

            Je ale možné, že převodníky FSA tam pújdou bez pilování a jsou také o dost levnější. Ty jsem ale ještě nezkoušel.

            0 0
    • jeniiiik  

      A moji novou pilu 36 by nekdo nechtěl? Vic v bazaru:-)

      0 0
      • radek01  

        Přilep tam 2 zuby na 38 a vezmu. :-)

        0 0
        • Gabbo  

          Mam doma jeden origo truvativ 38, 104 BCD, kdybys mel zajem tak mi napis zpravu.

          0 0
    • RUSH  

      Oživuji, zkouším na to jít od lesa :-)

      Mám rám HT 29 Specialized se středem SRAM PF30 a kliky SRAM S1400 38/24. Pokud bych chtěl kliky vyměnit za něco krapet lepšího, vídím dvě možnosti. Buď nějaké jiné kliky SRAM s PF30 38/24 a Q factorem 168 mm, nebo pomocí redukce jít do Shimana XT.

      Ohledně nových klik SRAM mi přijde, že výběr není moc veliký. Přesto umíte nějaké dobré cena/výkon doporučit?

      U druhé varinty se mi více líbí redukce KCNC (ten se tedy šroubováním do sebe nalisuje do rámu) nebo Race Face (nějak se lisuje?). Je to lepší varianta než kombinace Sram adapter z PressFit 30 na BSA závit a klasického ložiska Shimano?

      Jak je to u těchto redukcí se zachováním řetězové linky? Lze to zvládnout pomocí přiložených podložek?

      Díky všem!

      0 0
      • kubad  

        ozvi se mě na mejl

        0 0
      • Coocen  

        Tyhle by nepasovali?

        http://www.cyklobazar.cz/…7/bor-xc-666

        0 0
      • RUSH  

        Pro zajímavost – jak to dopadlo – vyměnil jsem tedy kliky SRAM S1250 (váha 793 g, AL) za SRAM S2200 (váha 631 g, karbon). Váhy včetně převodníků. Na karbonové kliky nasazeny převodníky 24/38 CNC Gebhart – viz. foto. Karbonové kliky koupeny na německém MTB bazaru.

        0 0
        • figur  

          Bylo by pro mě zajímavý vědět, jak to bude řadit. Mám stejnej skok mezi převodníky a jako náhradu o Gebhartovi uvažuju.

          0 0
          • RUSH  

            Projedu to zítra, ale obávám se, že to pravé testování bude až při prvním závodě.

            0 0
        • RUSH  

          Jen pro zajímavost: liší se nějak pavouk sram bb30 3×10 a 2×10? Lze je nějak rozeznat pokud na něm není nápis např. 2×10? Diky.

          0 0
          • wilda81  

            Jestli je urceny na 3×10 poznas min podle vybrani z vnejsi strany, ne? :)

            Jinak 3×10 byvaji tusim vsechny s rozteci 104mm. 2×10 se delaji ve verzich 104 a 120mm.

            0 0
            • RUSH  

              Takže ten na mé fotce z 8.3. (viz. výše) by mohl být 3×10 (má vnější vybrání)?

              0 0
              • wilda81  

                Bohužel netuším jestli se takto nedělala i verze 2×10 s přípravou na rockring. Co zkusit změřit řetězovou linku?

                0 0
              • kubad  

                to na fotce je 3×10 pavouk

                0 0
                • RUSH  

                  Je pavouk (uchycení na kliku) GXP stejný jako BB30 nebo ne? Pokud ano, lze tedy GXP pavouk použít bez problémů na BB30 kliku?

                  0 0
                • RUSH  

                  Je řešením použít levou páčku na 3×10 (místo stávající 2×10) a samozřejmě dorazem vyřadit největší (třetí) převodník?

                  0 0
                  • RUSH  

                    Na mých stávajících Shimano páčkách lze přepnout z 2×10 na 3×10. Vyzkouším to a uvidím. Mezitím budu shánět spider 2×10.

                    V tuto chvíli to totiž řadí dobře, ale občas při změně na velký převodník padá řetěz směrem na ven na kliku. Uvidíme, zda změna řazení na 3×10 pomůže.

                    0 0
                  • allrose  

                    po přepnutí na 2× pouze smyk 2×(jiné převody) nebo pavouk 3× (malá/střední)

                    kliky 2×,páčky 3× a nastavit doraz-nouzové řešení

                    0 0
                • Cryzyy  

                  Tady jsou dva BB30 2×10 jeden z klik X9, druhy pro karbonove kliky – ma kolem stredu vic mista pro kliku a prevodnik je mene odsazen od stredu. Zda se dela pro karbonove kliky spider, kde je prevodnik stejne daleko jako na tom pro X9 kliky netusim, ale docela by se mi hodil :)

                  0 0
                  • RUSH  

                    A ta fotka je odkud?

                    0 0
                    • Cryzyy  

                      nemyslim, ze to je podstatne, ale kdyz se ptas, tak z moji dilny, a meho telefonu :o)

                      0 0
                  • RUSH  

                    Rád se poučím. Ten spider na X9 je pro mě tedy nevhodný, protože se tam širší karbonová klika ani nevejde. Na druhém je sice více místa pro kliku ale zase nevypadá jako 2×10, ale spíš jako 3×10 (jsou tam nějaké podložky na místě největšího převodníku?), takže vypadá dost podobně jako ten můj (viz. obrázek výše).

                    0 0
                    • RUSH  

                      Vlastně potřebuji tento pavouk:

                      0 0
                    • Cryzyy  

                      Jak si muzes vsimnout, ten spider a prevodniky jsou uplne nove a jsou pro 2×10 a ano, je stejny jako pro 3×10, coz jsem uz psal.

                      0 0
                      • RUSH  

                        Já bych to neřešil, kdybych neměl menší problém s přesmykačem. Řazení 2×10 na tomto pavouku nefunguje úplně optimálně (někdy při řazení přepadává řetěz na kliku). Měl jsem za to, že je to pavouk 2×10 s výřezy na rockring, ale problémy s řazením a kubadova zpráva, že je to 3×10 mě přesvědčili, že je to jinak.

                        Takže buď si seženu pavouka 2×10, nebo přepnutím páčky řazení z 2×10 na 3×10 se pokusím vyladit řazení.

                        Ten pavouk na X9 na tu kliku S2200 nejde v žádném případě?

                        0 0
                        • kubad  

                          pavouk z Al klik má jiné menší vybrání, na carbon nedáš,

                          BB30 a GXP pavouk má jinou řetězovou linku takže to taky není zaměnitelné

                          a přepadávání řetězu se řeší správným smykem a jeho optimálním nastavením :D

                          napiš jaký máš počet zubů , jaký smyk a dej foto

                          0 0
                          • RUSH  

                            Počet zubů 38 / 24, klika viz. obr., levá páčka SLX (vzadu s přepínaním 2–3 převodníky) a přesmykač Sram X7 2×10, foto kliky s přesmykačem teď nemám. Půjde to seřídit, nebo potřebuju spravný spider?

                            0 0
                            • kubad  

                              spider ti ale nic nevyřeší

                              je to o smyku, musí být na 38z pokud a musí být dobře nastavený

                              0 0
                              • RUSH  

                                Ten přesmykač je z původní sestavy Specialized Stumjumper HT Carbon Comp. S klikama S1250 (al) fungoval. Ale převodníky byly o něco dál od rámu.

                                Viděl jsem tento spider – SRAM spider X.0 DH BB30 BCD 104/64 mm black – dá se použít, nebo je to na sjezd (DH) ?

                                0 0
                                • kubad  

                                  nemyslím si že je problém ve spideru,

                                  0 0
                                • Cryzyy  

                                  Pokud to je DH, tak urcite neni 104/64 :o) Zezadu na presmykaci je napsano pro jakej je pocet zubu.

                                  Kombinace XTR razeni, SRAM kliky (troje ruzne) a X7 presmykac(e) mi fpohode chodi a to jsem na funkci precitlivelej.

                                  0 0
                          • RUSH  

                            Chápu správně, že problém může být ve smyku? Situace je taková, že zhruba na prostředních pastorcích probíhá přeřazení na velký převodník správně, na velkých pastorcích je třeba pro přeřazení na velký převodník lehce přitlačit na řadící páčku a na malých a nejmenších pastorcích má řetěz po přeřazení tendenci padat na kliku. Navíc vzhledem k tomu, že po výměně klik došlo ke posunutí řetězové linky směrem k rámu, musel jsem horní doraz nahradit delším šroubem. Doraz je teď nastaven správně, ale přesto řetěz při určité konstelaci padá (viz. výše).

                            Pokud je to typem přesmyku (SRAM X7 2×10), čím ho nahradit (řazení je SLX 2/3×10)? Lze někde najít, pro jakou řetězovou linku je ten který přesmykač určený?

                            0 0
                            • RUSH  

                              Pomohl by přesmykač 3×10?

                              0 0
                              • kubad  

                                smyk musí hlavně odpovídat počtem zubů převodníkům a musí sedět jeho nastavení, tam bych hlavně hledal problém

                                0 0
                                • RUSH  

                                  Počtem zubů odpovídá – byl tam na novém kole a s původníma klikama to chodilo.. Nastavení určitě. Ale je tady ta věc s horním dorazem – musel jsem dát delší šroub, abych měl doraz správně. Převodníky jsou blíž k rámu viz. tento obrázek. Původní kliky měly delší osu.

                                  0 0
                                  • RUSH  

                                    Jako první si změřím řetězovou linku – viz. obr. Pak zkusím ještě jednou od začátku nastavit a seřídit stávající přesmykač. Jako další krok mohu zkusit jiný přesmyk (SLX 2×10). Pak se uvidí.

                                    0 0
                                    • RUSH  

                                      Nakonec jsem se dostal až k výměně přesmykače (SLX 2×10) a hurá, teď vše funguje jak má. Zřejmě byl ten starý přesmyk lehce zdeformován, což zapříčinilo zmíněné potíže.

                                      0 0
                            • Mr.Dan  

                              Docela bych tomu věřil. Na S-W rámu jsem vystřídal už tři převodníky. První, XTR na objímku, řadil pěkně, nahoru i dolů. Druhej, XTR na navářku, to byla tragédie, na velkou pilu jsem musel řadit obdobně jako ty. Navíc i tohodle stavu šel mizerně seřídit, Hnoj musel dát podložky pod šrouby uchycení, přitom byl určenej pro 40–44z a já mám 42z. Tak jsem ho vyměnil za XX (spolu s velkým převodníkem) a najednou to funguje naprosto ukázkově.

                              0 0
                  • RUSH  

                    A dá se nějak od sebe rozeznat ten pavouk 2×10 s rockringem a 3×10?

                    0 0
                    • kubad  

                      ale to je stejný pavouk :D

                      proč by měl být jiný?

                      0 0
                      • RUSH  

                        Takže kliky 2×10 mají převodníky ve stejné pozici jako první dva převodníky na 3×10? A taky že přepnutím levé pášky na SLX páčce z pozice 2×10 na 3×10 jen otevřu třetí polohu?

                        0 0
                        • kubad  

                          ne

                          kliky 2×10 je něco jiného

                          a řazení na smyk 2× nebo 3× je putna řeší to doraz u 11sp verze to již Shimano zrušilo a nastavuješ jen dorazem na smyku

                          0 0
                          • RUSH  

                            Mělo by smysl koupit toto? Co znamená DH v názvu? Je to na sjezd a na XC existuje jiný, nebo je to jedno?

                            0 0
          • Cryzyy  

            Co mam doma, tak se lisi napisem 2×10 a 3×10 :) na klikach 2×10 ma na vnejsi strane podlozky, ktere schovaji ten zub a vypada to lepe, nez kdyz tam jsou jenom srouby.

            Mam kliky X9 a S2200 a jeste jednoho pavouka s prevodniky z nevim ceho, ale malej prevodnik je tam AL. (u X9 byl Fe, u S2200 si uz nepamatuji). Nicmene videl jsem i verzi, bez vyfrezovani pro vnejsi prevodnik.

            Edit: jedna verze pro 2×10 byla s rockringem a druha bez, ta bez, byla s tema podlozkama a treti byl 3×10.

            0 0
    • J!ndrA  

      Ahoj, už jsi měl možnost pořádně vyzkoušet nové převody, zajímá mě konkrétně ten 38 Gebhart převodník, mam x9 2×10 38/24 a velkej je na odpis, na výdrž je ještě asi brzo se ptát, tak aspoň prozraď co řazení a tak :)

      Hledal jsem varianty co tam dát a docela mi sram zamotal hlavu s verzemi l-pin s-pin, 38 se snad už asi ani neděla? atd. Mám osu Presfit GXP.

      V hledáčku mám tyto.

      Gebhardt CNC

      sram 39 al6

      "Chinnok ":http://www.werk.bike

      Hledal jsem, ale nenašel moc referenci.

      Tak se pochlubte jaké převodníky jste měli možnost jezdit na podobných klikách vy.

      Díky za každý názor

      0 0
      • RUSH  

        Gebhart 38 CNC řadí v pohodě, výdrž nemohu prozatím komentovat.

        0 0
      • ELx  

        Ten chinnok z werku mi moc dlouho nevydržel. Cca pul roku a potupne jsem tam vrátil originál ojety truvativ ktery vydrzel mnohem vic. Ale zase neni 38z.

        0 0
        • J!ndrA  

          díky za info, nejspíš objednám Aerozine

          0 0
          • George81CZ  

            Ahoj, jak jsi dopadl? Taky jsem koupil převodník Aerozine 38t BCD104, mám pavouka SRAM BCD104 a budu muset pilovat.

            0 0
            • J!ndrA  

              taky jsem piloval, už je v tahu moc nevydržel, zkusím tam teď narvat XT převodník

              obávám se že bez pilování to taky nepůjde, ale za tu cenu.

              Snad to klapne :D

              0 0
    • RUSH  

      Sháním pavouk na BB30 X0 104BCD 2×10. Nevíte o něčem?

      0 0
    • sumoc  

      Čau,

      poradili byste mi čím nejlépe nahradit sjetý převodník Truvativ 36T 10SPD 2X10 – 104BCD? Našel jsem tento: http://www.koloshop.cz/…u-black.html#…

      Nechce se mi ale moc čekat 5 dní. Napadá Vás nějaká alternativa nebo lepší poměr cena/výkon? Nebylo by na škodu, kdyby byl taky v černé barvě.

      Díky

      0 0
      • Jenda  

        http://www.dookie.cz/…8470-c-1350/

        akorát možná budeš muset lehce upravit pilníkem ty vnitřní packy, Truvativ má na klikách většinou trochu jiný osazení. Teď jsem ho každopádně na jedny truvativy dával a po tý úpravě v pohodě.

        0 0
        • RUSH  

          Po úpravě bez problémů. Potvrzuji.

          0 0
        • sumoc  

          Aha super. Cena je úplně jinde. Ještě mi to nedá se nezeptat. Je výrazný rozdíl v kvalitě? Nebo proč je ten Truvativ tak drahý? Jen značka?

          Díky za tip ;)

          0 0
          • Jenda  

            Shimano převodníky mi přijdou kvalitnější, cena je nižší než cokoli jinýho, proč nechápu, ale jsem s tím s pokojen :-)

            0 0
    • sumoc  

      Tož určitě vyzkouším…

      0 0
    • haklicek  

      Nemáte někdo 38 převodník navíc? :)

      0 0
    • Pijer  

      Zkusím, jestli někdo neporadí. Měnil jsem převodníky od Truvativu a místo nich šly SLXa se shodným počtem zubů (velký konkrétně tenhle 38 zubů SLX FC-M675). Upilování bylo v pohodě, ale při řazení se řetězu na velkou moc nechce. Na stojanu jsem koukal, že řetěz nabíhá jakoby mimo zuby – viz. fotka. Co může být špatně?

      0 0
      • allrose  

        Máš ho správně natočený..značka u kliky..

        0 0
        • Pijer  

          Mám, není tam značka, ale čep proti zapadnutí řetězu mezi kliku a převodník.

          0 0
          • 01carbon  

            A mala placka je spravne – znackou pod klikou? Prip. zkusit namontovat o 90st + nebo -.

            0 0
            • kubad  

              malé placce je fuk jak je :D

              0 0
              • Pijer  

                I tak jí ale mám značkou pod kliku ;-)

                Jediné, co mě ještě napadá, jestli nemůžou být převodníky o chlup víc od sebe ale „vokometricky“ mi to nepřijde.

                0 0
                • 01carbon  

                  Ta mala je gebhart? Mam kliky 10s XX i razeni xx, smyk x0 a na velkou to neni zadna slava. Malou vozim gebhart 25zubu ale je to stejne i kdyz dam orig sram 26z.

                  0 0
      • Pijer  

        nikoho nic dalšího nenapadá?

        0 0
        • Jenda  

          S plackama toho asi moc nevymyslíš takže zkus poštelovat mírně smyk, možná by stačilo jen lehce povolit horní doraz nebo ho natočit aby konec ramínka lehce čuměl ven. Ale od compu se to blbě radí.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.