• Gorgov

    Zdar, zajímaly by mě praktické zkušenosti bikerů s náboji Author, mě se za tu cenu moc líbí, skutečná hmotnost je pro mě otazník, tomu co píšou na bikestore se mi nechce věři…Takže najdou se tací, co tyto náboje(hlavně zadní) jezili delší dobu? Nejlíp víc než 12kKm :) Díky za každý info

    0 0
    • enrico  

      na vlastné oči som videl, že tie náboje sú lahšie ako XT, ešte doteraz sa mi tomu nechce veriť

      0 0
    • raceman  

      jen bych doplnil, mohl by je někdo taky zvážit?

      0 0
    • bam  

      Mam jenom predni :) Najeto rekneme 10kkm. Sice uz jsem ho dlouho nepouzil, ale zkousel jsem to tedka protocit rukou a chodi lehce bez zadrhavani. Nikdy zadna udrzba. A lehky jsou, urcite lehci nez XT.

      0 0
      • enrico  

        ale teraz k veci, ak sa mi v kameňáku podarí ukecať predavača, tak ti ich zvážim, chceš to aj s upinákmi, alebo bez? :-)

        0 0
        • raceman  

          když už tak každé zvlášť. díky ;-)

          0 0
          • enrico  

            dohodnuté, ešte predtým by som vyskúšal toto weightweenies­.starbike.com/lis­tings.php je to síce málo pravdepodobné, ale nie nemožné :-)

            0 0
            • Vilém  

              Author tam asi nebude,ale urco nejaka Coda,nevi presne ktery typ to je,ale je to az na popis a par drobnosti totez.Mluvim o nediskovem Authoru v prvni verzi.Diskovej v prvni verzi mam nekde doma zvazenej zadni snad taky.Prvni verze byla s okynkama v prirube naby.

              0 0
      • enrico  

        sakra, neviem radit prispevky

        0 0
    • Misiak  

      mam na nich +/- 15t km, v case ked som kupoval bajk boli 2 druhy-author disc I (lacnejsi) a disc II (drahsi). mam disc I predny aj zadny, predny sa malicko zadrhava (fakt len malicko, citit iba pri otacani stredom, ked roztocim koleso vobec sa to neprejavi) a zadny bez jedineho rozobratia za 5 rokov funguje krasne bez naznaku pouzitia…

      0 0
      • vili  

        myslim, ze se delaly ve dvou verzich..jedna s konusy a druha na prumyslech…to by mohlo kubada taky zajimat, ne?

        0 0
        • vili  

          kecam, gorgova..vas dva chrty si pletu :-)

          0 0
        • Misiak  

          no ten predny je konusovy, zadny som rozobraty este nemal, je to zapuzdrene a zatial to funguje ok-nie je dovod, ale ako konus to nevyzera a to su urcite oba author disc I, tak neviem…

          0 0
    • delfyn  

      mám Včkový a jsem s nima vcelku spokojenej, akorát mi přijde že se budu muset podívat na kazetu, nějak divně v ní rachtá takovej kovovej zvuk když se kola hodně roztočí

      0 0
    • šlapatko  

      Ta váha i s upínáky mě zajímá taky.Jestli někdo víte,napište.

      0 0
    • Darkson  

      já vozim náby od Authora už přes 4 roky. Přední nába je jediný komponent z původního kola, najeto asi 18k km bez jedinýho problému. zadní nába má tak 15k km, stále funkční, mám ji na rezervním zadním kole. Před rokem jsem koupil novej zadní náboj pro kotouč ACO-H04D-R, u něhož jsem měl už 2× problémy s protáčením ořechu, ale Bikestore pokaždé reklamaci bez sebemenších problémů vyřešil. nikdy jsem náboje nevážil, tak netuším, jestli je uvedená váha reálná, ale těžký rozhodně nejsou.

      Jo a jezdím po celý rok, v bahně, vodě i sračkách a nikdy jsem náboje nerozebíral;

      0 0
      • Papaja  

        chtěl bych se tě zeptat jestli je stejná rozteč u LX a těch nových nábu od Authora, teda když nasedím voný výplet s těma aut. do přední a zadní vidlice jestli musím i vyštelovat čelisti aby mi nedřely kotouče. Chtěl bych jezdit oba výplety staré – jaro podzim MN, nové – závody, léto RR asi tak nějak by to mohlo bejt

        0 0
        • kubad  

          Mělo by to být stejné, ale výrobní tolerance, nepřesnosti atd. rozdíl není moc veliký, ale počítej se štělováním brzd.

          0 0
        • Darkson  

          taky občas měním kola a většinou kotouč škrtá, chce to lehce poladit

          0 0
    • McBlacky  

      myslím že zadní má 372gr ale ruku do ohně za to nedám. Přední se mi plete, bud 215 nebo 235gr

      samozřejmě bez upínáku.

      0 0
    • kubad  

      Kamoš měl zadní na kol, vydržel 3-sezony, pak začal nějak divně chrastit a ořech chytl dost vakl. V servisu to nebyly schopní rozdělat, nešlo to prý povolit, já už do toho pak nelezl, rok jezdí na zimáku a zatím šlape. Poměr výkon cena je slušný. není z nejlehčích :-)

      0 0
    • Blade  

      Já mám přední i zadní diskový náby. Ujeto přes 12000 za 3 sezony. V mým případě jsou naprosto bezúdržbový, nemají žádnej vakl, ani v ořechu.

      0 0
    • Gorgov  

      tak zatim to vypadá na 3 Periňóny, jen pište dál:) Jo a díkly moc za tipy, chci jít do zadní na druhý kola.

      0 0
    • antuch  

      já je mám taky (viz můj bike)-najeto asi 4000 a zatim sou v pohodě…Vybral sem si je právě kvůli váze. Mám sice první verzi, ale váha byla slušná a cena taky-za oboje dohromady 1000,– Jinak váhu sem měl asi 180g přední a 380g zadní

      0 0
      • nadrazak 2  

        Už delší dobu si vedu evidenci hmotností součástek které mi prošly rukama.Našel jsem author disc 2004:přední 237g a zadní 440g vč.ru.Zadní váží shodně s xt c.l.,předek xt c.l. má 245g.

        0 0
    • dessloch  

      Mal som ich, kotucove su 180g predný a 384g zadný, bez RU samozrejme. Jazdil som 2 roky aj v zime, ani raz som ich nedotkol a su ako nove. Za tie peniaze super kupa.

      0 0
    • Martyss  

      Jsou velké rozdíly mezi verzí na kotouče a normální, co do vnitřností?

      0 0
    • Matthew  

      Na tuhle sezonu jsem pořídil kompletní kola Author Helium Pro (náboje i ráfky). Koupil jsem je hlavně kvůli váze. Lepší kola komplet př. zad. vč. RU za slušnou cenu a super hmotností (1800g) neseženeš. Navíc, když jsem viděl náboje uvnitř tak vypadají neskutečně pevně…Před tím jsem měl Novatec a ty jsou moc těžké a chod ložisek po jedne sezoně nic moc.Tak uvidím jaké budou Authory ale myslím že se není čeho bát.

      0 0
      • Geralt  

        Kde je mají a co stojí ?

        0 0
      • Luk02  

        Tak pak dej vědět jak držej, a nějaký ty dojmy, taky o nich trochu uvažuju. Btw kolik vážíš? Mužeš kdyžtak prozradit cenu a kde si je sehnal? Já je viděl na www.velohanak.cz asi za 3400Kč?

        0 0
      • Lego  

        S náboji Author mám bohužel špatné slušenosti. Zadní náboj mi vydržel 950 km a byl vyměněn sice těžším ale možná spolehlivějším NOVATEC…Při možném repasu zadního náboje mi servismani sami řekli, že náboje Author jsou atypickými náboji a než je repasovat, tak je lepší jít do nového. Tak toto je má špatná zkušenost..Hodně štěstí při výběru

        0 0
        • wbiker  

          Nemohl by jsi napsat trochu víc, co s ním bylo?

          0 0
        • Mamut  

          Servismani su krivoruki. Dokazal som ich rozbrat, namazat a poskladat v bytr v podnajme. Takze s relativne ubohym vybavenim, rozhodne neporovnatelnym so servisom.

          Tu som napisal navod na rozobratie www.bike-forum.cz/…4/forum.html

          Rozobrat ide kompletne a lozisko ako lozisko.

          0 0
          • Vilém  

            Rozebrat jde celej v pohode,ale mozna to byla prvni serie,ktera mela problem s orechama.

            0 0
          • delfyn  

            já mám 99 na Včka, chci ho rozdělat a tam žádnej imbus na povolení prachovek není(na předním ani na zadním), jakej je tady postup? Rozebíral jste je taky někdo, na fotkách kotoučových authorů je červík jasně vidět

            0 0
      • rbo  

        vazil si ich osobne alebo mas ten udaj z webu napr., a kde si ich kupil

        0 0
    • TinkTink  

      Tak damy, panove…kdyby jste nekdo chteli fungl novy Author naby, staci rict…prave jsem zesilel ze shaneni rafku – nemam na to uz silu a koupim si nejspis zapleteny ..... :(

      0 0
    • Luka  

      bikestore to prevazujhe, takze pokud tam neni chybka(preklep), melo by to sedet… PS: mam starsi naboj od artura, predni, a jsem spokojena. Habib jezdi i zadni, ale u zadnich (alespon driveji vyrobenych) casto odchazel vorech, a ten je pak skoro drazsi nez nova naba :/

      0 0
      • RADO77  

        To je i můj případ. Ořech mi na zadní nábě odešel po cca 2000 km. Taky mi řekli, že než to spravovat tak radši nový. Flákl jsem tam xt a v poho. Vpředu zatím funguje (cca 5000 tkm)

        0 0
    • wbiker  

      Jak se tady mluví o starších a novějších nábojích Author, jde to nějak poznat? jen tak pro zajímavost.

      0 0
      • Vilém  

        Novejsi prodava Tink,maji osoustruzeny priruby pro draty.Jsou leskly,starsi byly vetsinou cernej elox,ale mam i bilej striklej komaxitem.Ty se davaly na nejaky Authory.

        0 0
        • smith22  

          A jaký nába sou lepší Author nebo SHIMANO M475 DISC ?To by mě fakt zajímalo a co to je zač ty SHIMANO M475 DISC ?

          0 0
          • Vilém  

            Urco author.Teda pokud mluvime o loziskovym authoru.475ky jsou ocesany Deore 525.Nemaji gumove prachovky a maji jine tesneni.Myslim je to nejobycejnejsi diskovy naboj od shimana.

            0 0
          • Luk02  

            Tak určitě ty Authory, nic horšího než M475DISC bejt asi nemůže. Uvnitř je vidět, že je ten náboj opravdu levnej, praskaj jim osy, jsou špatně utěsněný, jestli se teda o nějakým těsnění vůbec dá mluvit.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.