• Jan.Tichý

    Ahoj, neplánoval by někdo příští rok vyrazit na kole do Chorvatska ?

    Jsem vášnivý cyklistka a chtěl bych si něco dokázat a zajet si na kole k moři na dovolenou..

    Piště případně jakékoliv rady a tipy.

    Díky !

    0 0
    • lubskr25  

      Ahoj ,taky bych chtěl na kole do chorvatska ale určitě to nechci šlapat sám, můžem se zkusit domluvit na společné cestě, zatím s takovou jízdou nemám zkušenosti

      0 0
      • marttoni  

        Doporučuji natrénovat nejprve někde po Česku, ať se může člověk v případě problémů vrátit. Při mé první vícedenní akci (cca 1100km/týden) byla prdel K.O. a že zvyklý na denní ježdění jsem. Samozřejmě každý den čisté kraťasy, ale pravděpodobně sůl udělá svoje a posledních 200km jsem nevěděl jak na kole sedět. Mohl bych přidat foto, ale nechci strašit:-)

        0 0
        • Jan.Tichý  

          Už mám natrénováno cestování po Česku i Slovensku..

          Jsem sice mladý zobák, ale troufnu si říct, že jsem docela trénovaný, určitě bych celou zimu věnoval ještě přípravě..

          Můžeš mi dát nějaké info, nebo tak ? Předat tvé zkušenosti atd… ?

          Napiš mi když tak na email jan.tichy1040@seznam.cz

          0 0
          • marttoni  

            já odpovídal na lubskr25, který píše že zkušenosti nemá, ale rád by vyrazil. Třeba to pro něho vůbec nemusí být problém, pro mne to byla prekérka:-) Nejsem zrovna dobrý spisovatel na předávání zkušeností, ale dá se toho fakt najít mraky na netu a samo i tamto webu.

            0 0
            • Jan.Tichý  

              Určitě pohledáme a určitě by se udělaly nějaké zkušební jízdy, jestli by jsme ten nápor vydrželi a každopádně by jsme museli mít i nějaké zadní vrátka..

              0 0
      • Jan.Tichý  

        Zdravím.. Bohůžel po měsíci.. Můžeme se prosím spojit alespoň přes e-mail ?

        Napiš mi prosím jan.tichy1040@seznam.cz

        0 0
    • postman79  

      Rok dopředu bych neplánoval, za tu dobu se může změnit spousta věcí. Rok dopředu se dělá plán tak do Himalájí.

      0 0
      • Člověk a jeho svět  

        Souhlas. Ale určitě by se měl rok dopředu připravovat, obzvlášť, jestli je tazateli 17. Ideální čas začít najíždět km.

        0 0
      • Vieruš  

        Preco nie? Ja som posledny velky trip (na Korziku) veru planovala rok dopredu a vobec nelutujem, prave naopak. Trasu sme velakrat pomenili, ale zmeny boli dobre, lebo finalna trasa bola vysperkovana k dokonalosti :))) Navyse posledne 2 mesiace pre nasim odchodom bolo v praci tak vela roboty, ze sme sa extra priprave nestihli venovat.

        _____

        BikeTouring.eu

        0 0
    • mrazik62  

      Ahoj, mrkni na toto:

      https://www.youtube.com/watch?…

      Jeli jsme to loni s manželkou a synem.

      Velká příprava není potřeba. Pokud dáš stovku za den nalehko, tak na těžko ji dáš taky a tělo si postupně zvykne.

      Staší tedy se párkrát předtím projet 60–100km, aby si zadek zvyknul.

      Chce to dobře naplánovat – mapy.cz to umí, ale v cizině si musíš přetahovat cesty na cyklostezky – nějak se tomu mapy pořád vyhýbaly. Manželce dalo několik večerů práci u pc, než tu cestu přesně naplánovala.

      Na kolo je potřeba dát dobrý gelový sedlo. Já jsem měl standardní tvrdé xc sedlo a nevadilo mi, ale synovi jsme museli po třech dnech cesty ve Vídni kupovat nové, jinak se už nemohl posadit.

      Další dost užitečná věc je měsíčková mast na zadek a rozkrok – docela to trpí a ta mast rychle hojí, takže klidně mazat i preventivně.

      My jsme jeli 80–130km denně, průměr 16–20, takže 6–8 hodin denně sedíš a šlapeš :-)

      Kalhoty s plínou stačí dvoje – abys je mohl střídat.

      Kolo je dobrý HT a větší pláště – jedeš natěžko a občas trefíš nečekanou díru, obrubník, … a při naložení kola 30kg a větší rychlosti se tak vyhneš zbytečným problémům. Nosič bytelný, vyztužit a pozor na brašny co lezou do kola.

      My jsme jeli Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Bosnu, Chorvatsko.

      Jediný problém byla Bosna – přechody i pro kola fungují pouze ty velké mezinárodní. Na malých nás nepustili, takže jsme museli prodloužit trošku cestu.

      A ještě jednou jsme museli prodlužovat cestu – když jsme z Bihače odjeli a za hranicema v Chorvatsku byly vesnice vylidněné – museli jsme jet neplánovaně až do Kninu.

      Spali jsme většinou v kempech, 2× penzion (Rakousko), 1×hotel (Chorvatsko-Knin).

      Naplánuj si určitě jeden odpočinkový den – vždycky to na někho přijde a pak se hodí trošku zregenerovat v průběhu.

      0 0
      • aymara70  

        Pěkná práce. Máš někde trasu ? A jak byla cesta zpět ? Dík

        0 0
        • mrazik62  

          Trasu bych musel někde vyhledat.

          Zpátky jsme jeli Jachtbusem – neměli jsme tolik času, tak jsme zvolili tuto variantu.

          Původní plán byl trošku se unavit před týdení dovolené na jachtě – tak jsme zvolili cestu k moři na kole :-)

          Párkrát jsme už jeli na těžko kolem 1tis km. Je to nádhera, krásné očištění těla i duše :-)))

          Někdy bychom ještě rádi dali Istanbul-Holice – tam letecky, zpátky na kole.

          0 0
          • aymara70  

            Koukal jsem na jejich stránky a přepravě kol jsem nic nenašel. Hledám špatně,nebo jsi to měl individuálně domluvené ?

            0 0
            • mrazik62  

              Manželka tam volala a řekli že žádný problém. Když pak přijela řidička a my s úsměvem chtěli nastoupit, tak nám vynadala a chtěla nás tam nechat. Nakonec po telefonu do ČR na centrálu trošku ubrala a s jejím kolegou řidičem jsme kola bez problémů zapakovali do přídavného boxu na zádi autobusu (vozí v tom lyže, nebo prkna, …). Takže po krásné dovolené první problémy až zase s Čechami :(

              0 0
    • goldstar  

      Čau já bych taky kdyžtak poprosil o trasu :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.