MTB zapletená kola 27.5 do 10 000 Kč.

56 nepřečtených
  • SlaveZer0

    Zdravím, potřeboval bych pomoc s volbou MTB zapletených kol 27.5 v cenové hladině 5 – 10 tisíc. Potřebuji náboje kompatibilní s přední 15mm a zadní 12×142mm osou.

    Zvažoval jsem kola Remex, ale všeobecně se netěší nejlepší pověsti a v ostatních značkách se vcelku ztrácím. Zatím jsem zvažoval kola DT Swiss M1900 Spline, případně kola Shimano XT. Občas se podívám na nějaký závod, nicméně častěji jezdím pro zábavu, rád si zablbnu v terénu, prioritní je tedy spíš odolnost a spolehlivost než váha.

    Předem díky.

    0 0
    • Lister  

      DT 350, Sapim Race, Wtb Frequenci i23. Pocitej váhu kolem 1850 gr.

      0 0
    • Mysee  

      Já jsem měnil na svém kolu v profilu DT M1700 za custom záplety. Obojí seženeš za stejný peníze, okolo 10000.

      Zvolil jsem nakonec WTB KOM i25 + DT350 náby + Sapim Race dráty + alu niple. A naprostá spokojenost, ty širší ráfky jsou fakt znát a mohl jsem tak obout i 2,4 Ardenty.

      Nicméně rok jeté M1700 jsem prodával za 5, tak se dá i ušetřit, pokud ti nevadí bazar, až na tu šířku spolehlivá a lehká kola.

      0 0
      • romachain  

        Mám ve výrobě podobnou variatu: KOM i25 + DT350 (vepředu Lefty SM) + Sapim Force. Vybíral jsem dlooouhoa pečlivě, tohle mi nakonec vyšlo nejlíp…

        0 0
    • romanVfr  

      Ohledně remerxu bych se nebál, mám vlastní zkušenost že AL špice potřebují větší udržbu docela se me rozeštelovávali. Ted jezdím ty jejich Stingy co mají v akci, přímej výplet a špice 2–1,7–2. Zatím něco málo přes 2tis a bez problému

      0 0
    • Gabbo  

      Presne za 10k mam DT350, Sapim Race, KOM i25, mosaz niply.

      Vaha vcetne pasky 1835

      0 0
      • Hnoj  

        Pěkná samolepka :)

        0 0
        • maajkee  

          Nedávno jsem jedny ráfky s touhle samolepkou přeplejtal :) Ne, že by byly špatně zapletený, ale člověk přecházel na větší rozměr a Hope náboje chtěl ponechat.

          Každopádně za mě, čím méně samolepek na ráfku, tím lépe :)

          0 0
          • Hnoj  

            To mě mrzí, žes musel dělat takhle otravnou práci. Příště mi je přehoď, rád si to předělám.

            0 0
            • Evilcleaner  

              :))))

              0 0
            • maajkee  

              Otravný to určitě nebylo, popravdě musím říct, že jsme měl takovou škodolibou radost když jsem rozjpletal to co jsi ty zapletl :D

              0 0
              • Hnoj  

                0 0
                • maajkee  

                  Hele, jen si dělám prdel. Nic proti Tobě určitě nemám ;)

                  Holt jsem ti jen přebral zákazníka pro kterýho je pohodlnější když mi to hodí pár metrů než aby to posílal do Prahy.

                  0 0
          • Erknold  

            Hezky nálepky na svých kolech vyřešili chlapcí ze Strakonic z Bikefactory. Jen nevím, jak vytvořit něco obdobného na zápletech. click

            0 0
    • Pavel Priesel  

      Já jezdím na DT swiss m1900 a jsem s nimi max spokojený dělám s kolem psí kusy a zatím jsem nepozoroval to že by se hnuly ale na 2.4 maxxis musím fouknout přes 2,7 baru s mými 102 kg jináč prostrihavam duše

      0 0
    • stepon  

      Zdarec, já se možná přidám s podobným dotazem, abych nezakládal zbytečně nový téma… Nějak jsem usoudil, že bych si chtěl udělat radost novýma kolama na Anthem 2014 (650B). Jsem lehká váha (69) a jezdím víceméně normál XC švihy po lesích, žádný extra prasečinky, sem tam šutrovitější techničtější sjezd, když se zadaří… Díval jsem se tady po fóru a po netu. Líbilo by se mně něco lehkýho, točivýho, přiměřeně k mé váze tuhýho. Cenově do 10t, váhově někde kolem 1500g. Zatím mám favority Crest a FRM EVO. Teď jsem někde viděl nový RYDE Trace XC – máte někdo zkušenosti s tímto, není to už moc lehký?? Náby klasika 15/12. Budu vděčen za nějaký zajímavý nápady a rady :-)

      0 0
      • Radovan84  

        FRM mám + ploché CN aaerospoke.Nemůžu si vynachválit.Jezdím podobné věci co ty.Váha 73kg.Můžeš mrknout do profilu jak to vypadá. Dal bych nějaké DT 350 a budeš spokojen.

        0 0
        • stepon  

          No to je ale krásná práce ten bike! To bude asi trochu raketka, není-liž pravda? :) No právě na nejmenovaným webu mají EVA napletený na Pancho nábách v hodně rozumné váze. Nevím teda co si mám myslet o těch nábách, ale shit to asi nebude předpokládám…

          0 0
          • Radovan84  

            Vim dobře kde myslíš.Napis tam a uvidíš že se dostaneš na nižší cenu aby jsi byl spokojený. Dej tam ty 350tky a buď FRM nebo Crest to je na tobě. Obojí bude v poho.Já dával FRM pouze z důvodu doladění k celku.Jinak Pancho je prý taky v pohodě ale osobně zkušenost nemám.

            Jinak právě na těchto stránkách si můžeš spočítat na kolik to cca vyšlo :-)) Tak dík za hvezdičku :-)))

            0 0
            • Radovan84  

              Jinak to vyztužení drátů není vůbec marný. Fakt je to znát a až mě překvapilo jak.

              0 0
              • McBlacky  

                jak to jednou zkusíš už nechceš jinak. měl jsem to na 26 a mám to i na 29

                0 0
                • stepon  

                  No díky za info, taky jsem to už zkoumal a asivá by se mě to líbilo. To bych z toho udělal raket kola ;) Se asi tam, vy víte kde, zeptám :)

                  Ještě jedna věcná, vozím teď kevlar Maxxise Crossmarky. Pláště nejsou označený jako TR, tak přemýšlím, jestli někdo nemáte zkušenost s vožením normal Maxů bezdušově? Sem s tím nějak spokojenej a nechce se mi moc přecházet na jinej plášť. S novýma kolama bych rád zkusil zač je toho loket bez duší ;)

                  0 0
            • raw 4  

              Mam panchowheels xc 29 er a maximální spokojenost a bikepart je super obchod vstřícnost. .a super pristup .sorry za možnou reklamu, ale zaslouží si ji

              0 0
      • Mr.Dan  

        Ryde Trace XC vozím na celopevňáku, viz profil, dráty klasický Sapim Race. Na bezduše absolutně bezproblémový, pláště (Ikon a RaR 2,2(5) se nežvejkaj), ráfky držej i po projetí šutrama nebo po menších skocích bez problémů. Tuhost na mý kila (62–63) taky více nez slušná, především s přihlédnutím k hmotnosti celýho setu 1440g v 650b skoro až neuvěřitelná. Pokud máš limit desítku, mohl by se do něj vejít i s plochejma drátama…

        0 0
        • stepon  

          No Rydy se mi líbí moc a ta váha je brutál tedy v tom setupu co dle profilu mas. Nekde sem je akorát našel na netu za nesmyslný ceny oproti evropě, ale to byla možná jen nějaká haluz… :)

          0 0
      • Pán z Dubu  

        Když už si dělat radost tak v UST provedení bez montážních děr http://www.light-bicycle.com/…patible.html#…

        0 0
        • kubad  

          jo jenže na to potřebuješ tak 22t. trochu mimo rozpočet nemyslíš?

          0 0
          • Pán z Dubu  

            Záleží i na drátech a nábách. Pokud by to měly být např. cx ray svázané karbonovou nití a vyvoněný náby, rozpočet vyletí. Souhlasím, že do 10k by se s těmito ráfky nevešel na ničem.

            U výše zmiňovaných Ryde Trace XC mi přijde na ráfku materiálu hodně málo (soudím jen dle gramáže). To bych já určitě zbořil a byly by to vyhozený prachy. S L-B zatím max. spokojenost.

            0 0
            • kubad  

              jen ráfky přijdou na cca 12,5t.kč a naplést je na Novatec je imho nesmysl, jinak sem na nich dělal už několik kol a kvalita hodně dobrá

              0 0
        • McBlacky  

          To máš 182usd s dopravou za kus + 22–24% na celnici a jsi na 11t tisících za dva ráfky.

          jak dlouho je jezdíš a co to vydrží? Jen pro info, mám jiný zdroj, dle referencí za zahraničí o chlup lepší než L-B, ale taky dražší zhruba o čtvrtinu

          0 0
          • kubad  

            pošta do cz je přes 70 dolarů a ještě je tam +3,5% za pay pal takže je to ještě víc

            poprosím tě o odkaz na ten jiný zdroj, pro zajímavost klidně do mejlu

            0 0
          • Pán z Dubu  

            Mám pár měsíců. Chtěl jsem zejména větší vnitřní šířku ráfku, abych mohl vozit objemnější pneu – přes ně jsem ráfku ještě nenaložil, jen lehký kontakt s pár kameny (Předchozí RMX Masterdisc jsem křísnul). Už se mi „zadařilo“ smotat hazku do drátů – hazka a asi 6 drátů KO a ráfek OK. Mám bez podložek pod niplama a myslím, nejsou třeba.

            0 0
      • bradek  

        V 29 mám DT SWiss XR331 na DT 350 nábách, dráty CN aerospoke a jsem velmi spokojenej, dělají je i ve verzi 27,5.

        0 0
    • stepon  

      No ne, to zas neblbnete :) Ja myslel Ryde klasiku, videl sem to na netu nekde v Holandu za podobny hrachy jako FRM ci Crest… Tady v Cz sem nejak moc nenasel, kdo by to rozumne distribuoval…

      0 0
      • Mr.Dan  

        Ozvi se Hnojovi, ten mi je napletl. Ceny obdorný nebo i o trochu nižší než ZTR nebo FRM…

        0 0
    • vpa007  

      Jen tak lehce obnovím tohle vlákno… na svým RB IQ mám aktuálně z výroby zapletený kola na Novatec nábojích s ráfky WTB KOM i23.. zadní utržil za minulou sezónu 2 solidní ťafky, z nichž jedna vypadá, že ohyb je celkem ostrej a mohlo by to tam eventuelně prasknout… tak si pohrávám s myšlenkou nahradit WTB ráfkem DT Swiss XM401, kterej má podobný parametry (vyšší požadavky nemám).

      Tímpádem si pohrávám i s myšlenkou pak výhledově spáchat i přední kolo a mít jedno jako „náhradní“, nebo spíš místo přehazování pláště přehodit celý kolo… je blost vyrobit kolo v kombinaci DT Swiss XM401 (32děr) a DT Swiss 350, DB IS? A jaký dát dráty na ±95kg jezdce?

      0 0
      • tonik666  

        kup si na superstaru ve vyprodeji arch ex za 600 kc( cosmetic damage). kdyztak sz

        edit: furt tam je. polozka 54 v sekci sale 27,5 rims v mtb

        0 0
      • Mr.Dan  

        Vozím kombinaci XM401 (ale jen 28 drátů, zato ale straightpull), DT 350 náb centerlock a drátů DT Competition na AM 29er fullu a super lehká a přitom odolná kola. Ale dneska se spíš jde cestou širších ráfků (tenhle je jen 22,5 mm vnitřní)…

        0 0
        • vpa007  

          mno, já sem 100let za vopicema, takže mě široký ráfky a pluskový gumy nechávaj v klidu.. každopádně dík, chtěl jsem vědět, zda to dává aspoň trochu smysl (či aspoň někdy dávalo ;-))

          0 0
    • Chiron  

      Zdravím, ač nechtěně, došel čas na výměnu zápletů. Stávající které na kole byly jsem sešrotoval společně s mojí lopatkou. Tak bych chtěl pořídit nějaké nové. Jen už jsem tu hodně dlouho nesledoval dění. Tak nevím jaké jsou nové zkušenosti, možnosti a tak.

      Chci nové záplety na trail bike Ghost Riot, takže něco co vydrží, protože kde není technika, tam musí být hrubá síla :-D

      Ideálně něco kolem 10k.

      Nástřel byl DT 350 + Frequency i23 nebo DT XM401. Ale popravdě netuším co bude odolnější. Na KOMy jsem tu četl nějaké stížnosti na odolnost patek. A u drátů a niplů vůbec netuším.

      Ale jestli existuje něco lepšího za podobnou cenu, tak budu rád za každou radu.

      0 0
      • Chiron  

        Nikdo nic? Tak zkusím jinak.

        Něco jsem tady načítal a došel jsem k tomu, že širší ráfek bude lepší. Takže buď 421 a nebo 471, s tím, že favorit je zatím 421. Snad by na takové AM ježdění mohl stačit.

        Jen nevím jestli mi bude stačit 28 drátů nebo raději vzít 32? U 28 bych pár gramů pošetřil a má hezčí nábu.

        A je nějaký zásadní rozdíl mezi ale a mosaz niply, kromě váhy?

        Díky

        0 0
      • Chiron  

        Nikdo nic? Tak zkusím jinak.

        Něco jsem tady načítal a došel jsem k tomu, že širší ráfek bude lepší. Takže buď 421 a nebo 471, s tím, že favorit je zatím 421. Snad by na takové AM ježdění mohl stačit.

        Jen nevím jestli mi bude stačit 28 drátů nebo raději vzít 32? U 28 bych pár gramů pošetřil a má hezčí nábu.

        A je nějaký zásadní rozdíl mezi ale a mosaz niply, kromě váhy?

        Díky

        0 0
        • kubad  

          32 drátu a ráfky ber DT, nebo NoTubes Arch Mk3

          28 přímých je taky varianta .pokud si lehčí

          Vana se ale do 10 nevyleze spíš k 11

          0 0
          • Chiron  

            Díky. Mám necelých 90kg. Takže asi raději těch 32.

            S cenou do 10k už úplně nepočítám, po tom co jsem tady pročítal starší témata, ale třeba 12 bude ještě v pohodě.

            Arch Mk3 je alternativa, ale už mi příjde, že je ještě lehčí a širší jak 421. Tak si říkám, jestli to není už úplný papír. Už i o té 421 mám pochybnosti…

            0 0
            • kubad  

              Tu odolnost si musíš ujasnit sám.

              Ráfku odolnějších je dost

              0 0
              • Chiron  

                Tak doteď jsem měl Alexrims MD21, 470g a byl v pohodě. Tak si říkám, že DT bude třeba z lepšího matroše a vydrží stejně ne-li víc.

                Jinak co se týká stylu ježdění. Tak enduro závody neobjíždím, ale taková ta klasika, Rychleby, traily tady v okolí Vsetína a Valmezu s menšími skoky, Beskydy atp. Určitě to nijak zvlášť nešetřím, ale sjezdař taky nejsem.

                0 0
                • kubad  

                  Ex471, Kom i29

                  Možná budou odolnější vhodnější

                  0 0
                • scret  

                  Arche MK3 bych se nebal… Na svoji vahu to je docela odolnej rafek… Ale ma samozrejme svoje limity, to je logicky…

                  0 0
    • Joe_Pike  

      Já si nechal zaplést ráfky Dartmoor Sniper a náboje Novatec (zadní tedy 10×135) a dsotal jsem se na nějakých 6100Kč. Maximální spokojenost.

      Edit:

      Náboj vpředu Novatec D041SB-15

      Náboj vzadu Novatec D042SB

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.