MTB kliky 155 nebo 160 mm pro 27 sp.

14 nepřečtených
  • scalar

    Ahoj, řeším kliky na dětské kolo 24". Rád bych kolo postavil na 27 rychlostí, ale na kliky v délce 155 nebo 160 mm určené na 27 sp. jsem nějak nenarazil. Převodníky bych chtěl 22/32/42 nebo 24/36. Nevíte náhodou někdo kde je koupit nebo z čeho poskládat? Díky.

    0 0
    • JakeF  

      Gebhardt, ať má bejt děcko na co pyšný :-).

      0 0
    • zichis  

      kolega potřeboval takovej malej zdvih na leháče, tak vzal plný hliníkový kliky dlouhý asi 180mm a normálně to převrtal.

      0 0
      • Oski  

        hoj, můj kluk je má ne Meridě Dakar Team a jsou převrtaný na 165 mm. Kratší bych nedoporučoval, páč pak ti nic nevyšlápne. je to FSA Alpha Drive 44/32/22 a jsme moc spokojení – dvě sezóny, vyjede toho dost a teď kupuju stejný i druhýmu synkovi, neb se chlapci dorůstaj a potkalo mě peklo dvojích stejných věcí, i když jsou 3 roky od sebe;-))

        0 0
        • scalar  

          Kluk teď jezdí kliky 140mm, skok na 165mm se mi zdá moc velký. Příští kliky bude mít 170mm, tak hledám něco mezi. Pokud ale půjdu cesto převrtávání, můžu si délku vybrat. Raději bych ale koupil hotové kliky. Viděl jsem na starších kolech Specialized Hotrock kliky Truvativ, ale samostatně jsem je nesehnal. Kluky mám od sebe 3,5 roku, tak snad mi vyjde střídání…

          0 0
    • Pijer  

      Objevili jste někdo něco v těch 160 mm a nejlépe dvojtác?

      0 0
      • Kalic  

        levné řešení je třeba tohle:

        http://kliky.heureka.cz/…xct-jr-t202/

        ve veriantách 152 nebo 160mm. Velký převodník lze oddělat.

        0 0
        • scalar  

          Jenom není na šroubcích, ale nýtovaný, tak se musí zabojovat s nýty a nahradit je šroubky.

          Druhou možností je koupit normáln í 175mm kliky a zkrátit je.

          0 0
          • Kalic  

            Není to úplně tak, velký a prostřední převodník je připevněn ke klikám šroubama. Malý je pak snýtovaný s prostředním.

            0 0
          • Pijer  

            Máš s tím zkušenost – na koho se se zkracováním obrátit?

            0 0
        • Pijer  

          Díky, o těch vím, měl jsem na mysli trošku menší těžítko.

          0 0
          • Kalic  

            jestli honíš gramy tak jasně, pak leda něco pokrátit jak radí scalar. Ale zas tak velký těžítka tohle nejsou, nejětší přítěž dělá asi ocelová velká pila.

            0 0
            • scalar  

              Sundají se ocelové převodníky, dají se místo nich hliníkové, k tomu lehká alu osa SunRace a sestava bude lehká.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.