MTB HT 29" do 47k - Superior XP 939 2022 ?

36 nepřečtených
  • Davko

    Zdravím, jako každý cyklista jsem se i já dostal do fáze, kdy je na čase přesedlat na nové kolo. Jenže jaké kolo vybrat? Jelikož se nacházím v blízkostí hor, tak MTB je pro mě jasná volba. Ačkoliv můj roční nájezd není kdo ví jaký (± 1500km ročně), přece jen bych rád uvítal kolo osazené „lepšími“ komponenty v rámci cenového limitu. Podle dostupnosti, osazením a vzhledem se mi zalíbilo kolo značky Superior, konkrétně XP 939 2022 ve velikosti M:

    Superior XP 939 2022

    Rád bych se tedy zeptal, zda máte někdo se značkou Superior zkušenosti, zda byste kolo doporučili případně lze za danou cenu sehnat i něco lepšího? V hledáčku byl i Canyon – Grand Canyon 9, jenže preferuji možnost si kolo vyzkoušet na dané prodejně a jezdit kvůli tomu do Německa je pro mě zbytečné, když můžou být i jiné alternativy, které u nás v ČR máme :)

    Jen bych na závěr dodal, že měřím 178cm a vážím 75kg. Děkuji za názory a rady :)

    0 0
    • Tomcat  

      Alternativou tohoto kola od Superioru rozhodně není model Grand canion , ale spíš Exceed. Nebo https://qayron.com/…mkii-q--p161.

      Otázka zní jezdíte třeba s brašnami, jak moc dáváte přednost bidonům, máte rád radši výkonnostní xc , nebo někde vlnite na trailech atd…

      0 0
    • J1RKA  

      ma ho pritelka necely 2 roky, najezd celkem cca 14 tisic, a vse celkem vpohode.

      Nicmene nam krupe stred, stalo seto hned po prvnim poradnym lijaku v Jizerkach, takze se pravdepodobne nekam do stredu dostal bordel

      klidne se zeptej naco chces

      0 0
      • Davko  

        Díky, technické dotazy bych asi neměl, jelikož ty si zodpovím až na to sednu u prodejce. Rád bych se tedy zeptal na zkušenosti, zda máte k němu nějaké výhrady nebo jste s ním spokojeni?

        0 0
        • J1RKA  

          kupoval jsem to jako levny kolo na zacatek, jestli to pritelku chytne. vyhrady mam k brzdam, ty jsou horsi < SLX > by byly urcite lepsi < XT kliky = nesmysl na takovy kolo >

          jinak spokojenost, razeni diky XT hazce je bezproblemu, vidle vidli celkem dobre, jak jsem psal, stve me to krupani stredu, tj o nervy nekdy.

          0 0
          • honzabike  

            A co se strim stredem da delat?

            0 0
            • J1RKA  

              nevim, neresim to, letos ho budu davat na vetsi servis, predpokladam, ze si stim poradi :D < ja jenom menim to, cose opotrebovalo :DDD >

              0 0
    • Pavlos.76  

      Mám dva roky…respektive mám 919, jelikož jsem usoudil, že cenový rozdíl není odůvodnitelný…ano už jsem investoval, ale to by jsem investoval i do 939… S kolem spokojenost, dost km má odjeto i s brašnami a OK…

      0 0
    • honzabike  

      Jo to je dobrý kolo, ber ho.

      0 0
    • jirkaRS  

      Za tyhle peníze ti Scalar postaví lepší kolo s karbon komponenty, lepší brzdy, lepší vidlice a parádními zapletenými koly.

      0 0
      • J1RKA  

        Ok, jel jsi na nejakem tom kole co doporucujes?

        0 0
        • K2  

          xc-500-cervene na 27.5" kolech s Rebou v Mku jsem pořídil jako jetý (zánovní kousek) dceři.

          Chtěl jsem kolo skládat a zjistil jsem, že se při kvalitě komponent na tu cenu (jetého) nedostanu.

          Kolo má na Mko nižší rám než standardní konfekce – to jsem potřeboval

          Manželka má doma SUPa 919. Je taky spokojená, ale ten Rockrider mi přijde chytřeji osazený

          Obě kola jsou v pohodě, Rockrider XC 500 je znatelně lehčí než SUP 919 (samozřejmě RR je o něco dražší kolo než SUP919)

          0 0
          • J1RKA  

            jasny, ja prvotni komponenty neresim, podle me kolo dela ram a kola, a pak to ostatni

            0 0
          • Pavlos.76  

            Znatelně lehčí :-) dle zkreslených prospektů nebo opravdu v reálu …

            0 0
            • K2  

              V reálu. Překvapilo mě o kolik si SUP ubral v katalogu vůči reálné váze.

              0 0
              • Tomcat  

                a kolik ?

                0 0
                • J1RKA  

                  o nic – ale pocitove se zda tezsi nezli vypada

                  recenze

                  https://mtbs.cz/…ike-technika?…

                  0 0
                • K2  

                  naše SUP 919 měla myslím v katalogu 12,9 a v reálu měla v Mku myslím 13,4 – takže +0,5 kg

                  0 0
                  • J1RKA  

                    tj zajimavy u 939 se trefjeji temer na gram < M > a u 919 ktera by mela vazit 12,2kg v < M >

                    0 0
                    • K2  

                      Bylo to kupováno během COVIDU. Je možné, že si v době omezených dílů Superior pomohl třeba levnějšími plášti nebo vidlí s ocelovým krkem. Čert ví…

                      0 0
                      • Tomcat  

                        a vážil jste stejný modelový rok , bez pedálu a duší?

                        0 0
                        • K2  

                          Váženo ve stavu připraveném k jízdě, tak jak dostanete kolo z prodejny: velikost M, s dušemi a plastovými pedály (bez odrazek). Dohledával jsem si v katalogu správný ročník.

                          0 0
                          • Azmir  

                            Všichni prodejci udávají váhu bez pedálů, nikdo neví, co si na to dáš…

                            0 0
      • Tomcat  

        Vzhledem ktomu že ve velikostech nejsou nikde podle všeho všechny skladem může tak leda mrknou a to je asi vše…

        0 0
    • Azmir  

      Ty Rockridery jsou určitě lepší volba než ten sup.

      0 0
      • Pavlos.76  

        Na hliníku se mi prostě dizajnově nelíbí zadní stavba do středové osy…jak když to vaří někdo doma z jeklů…v dnešní době vedení venkem rámu také trochu ,,old,,

        0 0
    • RadimCep  

      Asi bych zvážil ten Canyon Grand Canyon 9, v porovnání se Supem má lepší vidli, brzdy i výplety a to není úplně málo.

      1 0
      • Tomcat  

        Taky má jiné určení.

        0 0
        • TK75  

          No přesně…mtb kolo na zábavu Grand Canyon versus xc sporťák, kterej bude mít nižší stack a bůh ví co v rámci xc geo dělaný pro závod :⁠-⁠)

          0 0
    • vt  

      Superior nebude problem si pujcit, tak vyzkousej a uvidis sam. Znacka je to jako jakakoli jina.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.