MTB full x hardtail 20000 - 25000 Kč

26 nepřečtených
  • Qu1kS1lver

    Hoj, potřebuji poradit s výběrem kola.

    Před týdnem mi nijácí šmejdi ukradli kolo, musím koupit kolo jelikož to bez kola nevydržím.

    Přemýšlel jsem zda koupit fulla nebo klasiku, nechat si složit nebo koupit složené. Jezdim prakticky kde se dá cesty terén lesy.Jak sem se tak díval je celkem složité vůbec nijákeho fulla kolem 25000kč sehnat.Zatím sem se díval jen po fullech a našel jsem POLYGON

    Ovšem nevím co to je vůbec za značku radeji si koupim kvalitní hardtail než nekvalitniho fulla.

    Pokud by to mel byt hardtail cena by měla být kolem 20 000 kč

    Měřím 170 cm a vážím 66kg

    Díky za každou radu

    0 0
    • k3nyL  

      Ujasni si jak agresivne a co vlastne jezdis…(v cem te limitovalo strare kolo – byl to full ?) pak tomu zohledni vyber noveho kola…

      FULL pridej min 10k a za 35k+ uz nakej vyber je nicmene to furt bude low-mid segment biku – ale pojede to a neco vydrzi.

      Za 25k dobry novy full nesezenes, jedine bazos a tam pak bude chtit to kolo urco nakej servis … takze to bude neco stat.

      Tva vyhoda je ze ses lehlej, takze u zakladnejsich fullu tomu nemusis dat tolik nazrat…

      Oproti tomu HT sezenes mezi 25~30k velmi kvalitni… spis si ujasni jestli kolo stavet, nebo neco z nabidky – pohledej na foru kazdy den se tady pta xx lidi furt dokola na kola kolem 30k… pokud te zaujme neco z hotovejch, tak to kup.. Pokud budes stavet, tak urco taky neprohloupis… za tyhle penize se da postavit velmi pekna stavba (zalezi co jezdis) nicmene od xc HT az po HT enduro s fer vidli a celkem ok kolama / nabama / brzdama…

      necekej linky na konkretni kola – prohledej forum je tady ted asi milion stejnejch threadu co resi problem ktery mas…

      Ps: ohledne polygonu – doporucuji take pohledat reference… doctes se zajimave veci.

      0 0
    • Bokec  

      Za me full a napr toto : http://www.decathlon.cz/…8322588.html

      0 0
    • Qu1kS1lver  

      Diky za dobre rady ohledně výběru ;) asi tak mel sem HT mongoose tyax elites novou vidlou manitou a nove jumbo rafky ;) Tak mě nasralo ze mi ho vzali no :/ teď chci něco co mě uspokojí ale jsem omezen rozpočtem mrknu i na bazary protoze bych radeji fulla ;) ale preci jen nove kolo vypada lepe ;)

      A jo díval jsem se na ty kola co se tu řeší v teto cenové relaci ;) a o tom polygonu pohledam

      ještě někdo nějáké rady ? ;)

      dík

      0 0
    • Qu1kS1lver  

      ještě bych dodal že bych raději 27,5" ;)

      0 0
      • k3nyL  

        co jezdis ? jakoze vic xc dalky ? omezoval te ten tyrax ? Nebo vic blbnes po lese / skopec sem tam skocek apod ?

        0 0
        • Qu1kS1lver  

          Ty já jezdím spíše kratsi trate 30–40 km po všech možných cestach pole lesy atd, rád si skocim nerikam ze to umim a skacu buhví jak dobře co ale jo skočím si. Chtěl bych něco trošku pohodlnějšího než byl ten tyax ;)

          0 0
          • k3nyL  

            Hmm tak to jednoduchy pokud obcas skaces tak zavrhni rovnou vsechno xc pac to akorat znicis. Dneska se daj sehnat zajimave geo co jedou celkem fajn a sou hrave.

            Pokud full, tak opravdu bud cekat na bazaru a doufat ze to neni scam ;D nebo proste pritlac rozpocet. Pak by to byla jina… Ono neco se najde i za tvuj rozpocet, ale ja bych to nepovazoval za kvalitni kolo.

            Ja bych se nebal HT na pevnejch osach s nakou hravou geo fer vidli s vetsim zdvihem… ve tvem rozpoctu je to tak akorat na neco fajn co bude fungovat a nerozsype se to za rok blbnuti po lese. – subjektivni nazor

            0 0
            • Qu1kS1lver  

              Dík za rady, a konkretní typ bys neměl ?

              V okoli ještě mrknu po cykloshopech, borec tu i skládá slušná kola, rámy převážně MRX. Čekuju teď dost forum abych věděl něco málo o komponentech aby mě popřípadě nepoj*bal.

              0 0
              • k3nyL  

                Cus,

                Mno ja ti nevim, co koukam nize, tak to sou vsechno spis kola na jizdu only.. samo ze na tom poskocis, ale nebude to nic moc pevnyho a k hrave geo to ma celkem daleko… proste vidim to tak, ze si koupis nakyho z tech fullu a pak teprve zjistis co ti vyhovuje a bud ho budes muset celej draze prestavet, nebo za rok budes kupovat dalsi za 45+…

                Vzhledem k tomu ze nejezdis dalky 70+ km a beru to tak, ze to blbnuti a skakani te taky bavi – takze by ses v tom chtel nejak placat tak se zamyslet nad necim, jako stavba?

                za porachy co mas se vlezes napr do tohoto:

                NSSurge rám, vidle pokud nova tak trebas Auron, nebo naka fer bazarovka na 34 35 nohach s pevnou a 140–160mm

                Zalezi kde co mozna by se do stavby dalo vejit i s mattocem pokud voztelis naky komponenty jinde :)

                Pac tenhle ram nema pevnou v zadu, tak nabu s pruchozi 10mm osou. rafky a plaste – co ti sedi.

                Ostatni osazeni dle rozpoctu, ale do 25 –30 se vlezes uplne ok. – vyhoda u ht je ocel – je to pohodlnejsi – pruzi, nestarne to jako AL + jde opravit ;)). Pocitove to je hodne znat.

                Nebo koukni na on-one, dartmoor-primal, stanton bikes, mozna neco jako werk – nechat uvarit ceny maj asi ok.

                Tohle vsechno sou kola, kterejm nevadi obcas skocek maj hravou geo, celkem jedou dokopec.. urco najdes vice. Nepocitej ze to bude mit 10 kg – spis tak 14. Mam neco podobnyho a jezdim s lidma co maj vsichni fulla.. pac me full nejak nebral tak sem skoncil zpet u ht.. nemuzu rict ze bych mel nejaky problem je stihat, nebo se cejtil nekomfortne.

                0 0
                • Qu1kS1lver  

                  Díky za rozsáhle rady a vysvětlení ;)

                  Po konzultaci s pár dalšíma lidma se na fully už nedívám, a zaměřím se na HTčka, kvalitni full v cenové relaci kterou sem si určil nekoupim :/ počkám až bude více peněz a koupim si jej časem. Tím pádem se budu dívat čistě na HTčka sice levnejší kolem 20 tisíc, ale myslím si , že i za to se dá sehnat slušné kolo ;)

                  Na ty značky cos tu dával se mrknu a uvidím co nakonec vyberu ;)

                  Ještě jednou díky

                  0 0
                  • k3nyL  

                    Vis jak postaf HT s dobrou vidlou / kolama / osazenim… pokud casem zjistis ze te to limituje a chces vic, tak vemes ram s tlumakem a mas full… Ht za 20 bude zase neco kompromisniho co pak na full nepouzijes nic ;))

                    koukni sem http://www.pinkbike.com/…istcomments/?… treba te neco inspiruje

                    0 0
      • ALLforBIKE  

        já ti nevím jestli je dobrá volba ten full vzhledem k tvému rozpočtu.. ty kola z odkazu jsou, no… já bych je nekoupil ani jedno. Když full za ty peníze co máš k dispozici tak bazarovku a nebo ještě pošetřit a pak koupit

        U fulla už to che opravdu kvalitní odpružení, rám, dobrou geošku aby tě to těšilo.

        0 0
        • Qu1kS1lver  

          Dik za rady :) taky nerikam ze to jsou buhvi jak super kola bohuzel nemam ted vic nez 30 a kolo proste potrebuji ;) zajimalo me co ztoho je asi nejlepsi :) jakmile mrknu na HT az pak se rozhodnu :) nicmene kolo chci co nejdrive bez nej sem jak bez ruky jiste chapete:)

          0 0
      • Bokec  

        Toho polygonu bych se nebál .-)

        Ale pro polovinu FB je to šit, protože to nestojí 60 000kč a vejš, a hlavně nejedná se o značku jako Giant, Canondale atd .-)

        0 0
        • ALLforBIKE  

          tady až tak nejde o značku kola…ale v téhle cenové kategorii to prostě není žádná sláva komponentově. Kor, jak píše, že si sem tam rád skočí..... měl by s ohledem na životnost, kvalitní pružení opravdu volit z jiných řad, aby mu to kolo něco vydželo z dlouhodobějšího hlediska.

          0 0
          • Bokec  

            To máš pravdu, ale dnes už nikdo nekupuje kolo na 10let, je to jak z autem… stačí se podívat na cyklobazary .-)

            Proto si myslím že dle popisu mu bude polygon stačit, je otázka co to znamená skočit, když to zvládal i na HT .-)

            0 0
        • k3nyL  

          Aha ja myslel ze jde predevsim o kvalitu prace pri produkci ramu + dobry pristup v pripade reklamace ;) daleko zatim je naky honeni virtualniho ega.....

          *meh nak divne zarazeno..

          0 0
      • lazza  

        Klidně toho Ghosta (mám stavbu na rámu Ghost AMR 7500) nebo 4ever – bude Tě to těšit už jenom proto, že je to Tvůj první full a oproti dřívějšímu kolu to prostě pofrčí v terénu skvěle. V průběhu času poladíš/povyměňuješ věci, který budou nedostatečný. A zjistíš, zda Ti vyhovuje geometrie (a budeš do toho dál cpát další prachy) anebo si koupíš něco lepšího, zábavnějšího, dražšího.

        Pokud nemáš padesát litrů a přesto si chceš jízdu na celopéru užít, stejně Ti moc jiných variant nezbývá.

        0 0
      • kudykam  

        cyklonemčík má dobré nabídky v tom že tam montuje lepší komponenty.

        RS XC32 je myslím dobrá vidlice za nízkou cenu.

        Tlumič x-fusion nevím neznám.

        Vybíral bych mezi 1,3 a 4

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.