• Segi

    Ahoj.

    Potřeboval bych pomoc s výběrem MTB kola. To moje 10 let staré již dosluhuje.

    Vybral jsem si tyto 3 kola, ale vůbec nejsem nějaký znalec co se kvality komponentů týče.

    Věřím, že jsou zde zkušenější a poradí na které kolo se zaměřit, nebo poradí alternativu do 30 000kč.

    Rád jezdím lesní stezky.

    Vážím 100kg a měřím 167cm

    http://www.ghost-bikes.cz/…ack-red-2014

    http://www.cube-bikes.cz/…

    http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

    Děkuju za odpovědi

    0 0
    • Erknold  

      Pokud ses neupsal, tak nejsi žádný čahoun. Asi budeš potřebovat docela malý rám, což třeba u 29 vypadá docela zajímavě, ale co, pokud to člověku sedí, proč ne.

      26

      Ghost je osazením asi nejslabší. Má nejhorší vidlici, nejslabší brzdy a nejhorší kola. Vzhled rámu je každého věc.

      27,5

      U Cubu bych si zkusil dohledat zkušenosti s vidlicema Marvel. Jinak dobré brzdy a obecně docela vyvážené.

      29

      Tady bych si dohledal něco k brzdám Avid. Na foru tu toho bude dost. Jinak taky super kolo.

      Z tutěch bych po prohledání věcí kolem vidlice a brzd vybral mezi Cubem a Canyonem. Obojí je srovnatelné. Taky aby za 30k už nebylo použitelné kolo :)

      0 0
    • rpb  

      Zdar,

      tak hlavně se rozhodni jakou chceš velikost kola. Canyon má nejlepší poměr cena/výkon, ale je to 29. Pokud nepodlehneš mediální masírce, tak 29 ti prostě při 167 cm sedět nebude.

      29 nebrat :)

      Na ten Cube jsem koukal i já, ale nevím jestli ho seženeš už mají doprodeje. Já ho nesehnal. Pokud chceš Cube, tak si počkej cca. měsíc a můžeš si předobjednat modely 2015 i se slevou! Ale jinak u toho Cubu opět chybu neuděláš.

      Ghost je také ok, ale na Ghostech mi vadí váha. Takže já jsem je ze svého hledáčku vyřadil. Jako 12.3 kg na 26 kolo za 28 000 je prostě strašně moc.

      Podle mě ideální řešení pro tebe: buď Cube nebo si nech postavit 26 od RB. Za 30 000 se u RB dostaneš na Rebu, Slx až XT, slušný kola a váhu k 11 kg. Malinko horší poměr bys dostal při stavbě 27,5. Taky jsou sem tam nějaké kusy u dealerů:

      http://www.raj-kol.cz/…ike/CRR-Team

      A pokud se nebojíš nákupu v zahraničí (u bike discountu vše ok, jen horší vyřizování reklamace kvůli cizímu jazyku) tak co toto: http://www.bike-discount.de/…47/wg_id-116

      0 0
      • Segi  

        Dik za postreh k 29 a moji vysce. Tak nejak jsem to ocekaval, i kdyz jsem si myslel, ze kdyz delaji ramy XS a S ( podle jejich kalkulatoru my vysel S (16.5") tak ze by mi mohl sedet. Nechci riskovat zajice v pytli, ze bych si ho objednal a nesedel by mi.

        0 0
        • lalajda  

          XS je málo, to je na postavy tak do max 165cm. spíše S nebo M 17–17,5"

          Pokud půjdeš s trendem do 27,5, tak to do 30t nebude žádná sláva, pokud zvolíš 26" tak si myslím, že do 30t se dá sehnat i kolo na karbonovém rámu s SLX.

          0 0
        • thesn00ze  

          Kolo si musíš sám zkusit. Rady typu „29 nebrat“ či „na tvou výšku je 29 blbost“ jsou naprosto zcestné a nic neříkající. Především jde o to, jak tobě samotnému kolo sedne. Osobně znám lidi s tvou výškou a 29 by neměnili (zkušení cyklisté, kterým je opravdu jedno, jestli mají 26/27,5/29 a vybírali kola podle toho, jak jim vyhovuje).

          0 0
          • roman 3D  

            29 je na cyklostezky (upravený)

            0 0
            • thesn00ze  

              Tyto mýty tady zbytečně matou ty, kteří hledají radu, co koupit. No, nebudu dál zbytečně chodit off-topic a hádat se se zatvrzelými odpůrci 29.

              Segi, sám si musíš kolo vyzkoušet a bez vlastního vyzkoušení (alespoň pár modelů 29) si neber do hlavy názory velkého množství uživatelů „29 nebrat“.

              0 0
              • Erknold  

                no a přitom proti krosu nikdo neříká, že je od 175 cm :) A přitom je to prakticky to samé. Teď se o víkendu hádal kámoš s jedním chlapíkem, který byl odpůrcem 29, kvůli tomu, že to má hrozný poloměr zatáčení a v lese se s tím okolo stromů neprojede apod. Blbé je, že většina běžných lesních cestiček až tak klikatá není a kámoš je spokojen s 29 i na single trecích okolo řek, kde sem tam nějaké zatáčky jsou.

                Také dost často lidi porovnávají, že jejich staré MTB26 na silnici nejelo v porovnání s novým 29. Ale to porovnávají 15 let starého bajka za 12k s novým dělem za 25k :)

                Když je dobré kolo, zálibu v něm vždy nějakou najdeš ;)

                0 0
              • rpb  

                Souhlasím ať si vyzkouší. Z principu pro něj ale 29 prostě není. Ano když si na ní sedne a bude mu vyhovovat, ale pokud se odprostí od mediální masírky, tak by mu při 167cm vyhovovat neměla. Ať žije kult Zimovčáků.

                Pokud chce stabilní 29 ať si koupí crose – bude lehčí, levnější, lépe vybavený a rychlejší. :)

                Já za sebe mu doporučuju 27,5. A teď jakou… buď Německo nebo individuální stavbu na RB rámu. Já jsem ve fázi, že čekám jestli Canyon nevyleze s 27,5 + s čím vyleze pro příští sezónu Cube. Testnul jsem v posledních měsících šest 29 a nebyl jsem při svých 180cm spokojen (Spešl Rockhoper, Spešl Crave, Merida Big nine 700, RB CRR 29, GT a Kellys). Naproti tomu jsem byl nadšený z RB CRR 275, ale ten byl nad moje fin.možnosti.

                0 0
                • thesn00ze  

                  Naprostá většina lidí nepozná rozdíl mezi 26 a 27,5.

                  0 0
                  • rpb  

                    To není pravda, ten rozdíl poznáš v tom, že kvalitní HT 26 pomalu už neseženeš.

                    0 0
        • svarc  

          Mám 170cm a podle propozic na Canyonu mě vyšel rám s koly 27,5 palce.Pozor na to,taky jsem původně chtěl 29 a nakonec mám 27,5 a naprostá spokojenost.Mám Bu­lls

          http://www.7art.cz/…horske-kolo/

          0 0
          • thesn00ze  

            To že máš 170 cm má minimální vliv na to, jestli si máš koupit 29 nebo 27,5.

            0 0
            • svarc  

              Jenže u toho canyona mě napsali že na rám xs dávají jen kola 27,5…

              0 0
              • rpb  

                Ten Bulls copperhead 3 stojí za úvahu, asi nejlepší poměr cena/výkon na trhu. Německý kolo roku v kategorii do 1000 Eur. Tobě bych doporučil 41cm (když srovnam geo s Race bikem, tak 41 cm u Bullsu odpovídá M u RB). Nevím o tom, že bys mohl sehnat někde novou 27,5 od kvalitní značky s Rebou na dobré kombinaci osazení (XT řazení, přesmyk, přehazovačka a náby, nové brzdy a kliky deore s kotouči Icetech) na lehkých kolem s celkovou váhou 11.3 kg za cca. 27.000,–.

                Zkus si podobné osazení naskládat do konfigurátoru RB a vyjde ti cena kolem 37.000.

                Cube či Radon nabízí obdobné osazení, ale Cube cena je v průměru o 10% vyšší a váhou + cca. 1.2 kg, Radon cena o 20% vyšší a nutnost to dotáhnout z Německa.

                Nevěřím ani tomu, že ti to někdo dokáže za podobnou cenu poskládat. Jenom za Rebu, kvalitní rám, dobrý kola na lehkých pláštích vysolíš i při velkoobchodních cenách přes 20000.

                Možná ještě někde chytit akci, máš výhodu že nemáš konfekční velikost!:)

                Anebo ten Canyon v emku :)

                0 0
                • svarc  

                  Mám BULLSe viz příspěvek výše.Sice jen od neděle,ale jezdím každý den a zatím naprostá spokojenost…

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.