• revish

    Bre vecir, mam problem, mel jsem kolo asi hodinu vzhuru nohama a po prevraceni jsem si vsimnul mastneho kolem toho kolecka, kde je segrovka drzici kolecko MC na miste. je to normalni nebo to je na servis? jo a vidle je Recon 351 solo air.dik za rady.

    0 0
    • mechanik  

      Je to normální na funkci (rostlináře:-)) to nemá vliv.

      0 0
    • Bully  

      Mel jsem bika na kompletni repasi v servise a MC u Reby mi taky tekl, pry celkem dost. Protoze to soudruzi v RS nevychytali a nedaji se pry vymenit jednotlivy soucastky u MC, musel jsem si nechat vymenit celej ten MC bazmek (jenom za matros nejak 1200,–) :o(

      0 0
      • revish  

        a co konkretne bylo u toho MC spatne ci rozbite?

        0 0
        • Bully  

          Priznam se, ze mi to v servise rikali, ale uz si nevzpomenu. Bylo to v XCR Svorada, autorizovany servis RS. Ze to bud pry muzu nechat jeste nejakou dobu tect, nebo vymena. Protoze to potrebuju mit na sezonu v poradku a nechci behem ni riskovat bika v servisu, nechal jsem to vymenit.

          0 0
          • revish  

            aha, ja jsem zjistil, ze pod koleckem co ovlada MC je o-krouzek a ten je popraskany, jsou tam male prasklinky tak je mozne, ze to tece prave proto, mozna se ten MC nemusi menit cely.

            0 0
    • honza.biker  

      Myslim ze by to nemelo vadit – kdyz jsem dal moc oleje tak tudy vytikal i pri stlaceni vidlice – je to asi udelany schvalne kvuli odvzdusneni..

      0 0
    • favorit.  

      hned me napadlo: „a tece dovnitr anebo ven?/ Kdyby dovnitr, tak je to dobry…“

      0 0
      • revish  

        tece to ven pres ovladac kompresniho utlumu.

        0 0
        • favorit.  

          v pohode, ja te chapu, ale poradit neumim. Jen jsem si vzpomnel na serial Gynekologie 2 (www.stream.cz)

          Scenar napsal Ctvrtnicek a je to prvni serial z prostredi gynekologie, kde nehrajou zeny

          0 0
        • favorit.  

          v pohode, ja te chapu, ale poradit neumim. Jen jsem si vzpomnel na serial Gynekologie 2 (www.stream.cz)

          Scenar napsal Ctvrtnicek a je to prvni serial z prostredi gynekologie, kde nehrajou zeny

          0 0
          • revish  

            hehe nejake epizody jsem z toho serialu videl, dost mazec, hehe

            0 0
      • Lance  

        na xicht zbyno na xicht

        0 0
    • mar_tin1  

      „tečie“ aj mne na tore aj kamošovi na pike, ničomu to nevadí. akurát ak to neutrieš, tak sa naleptá ten gumový okraj na ovládacom koliesku MC. ja som ho po čase radšej celý odtrhol a ostal mi len ten modrý tvrdý plast. je to tak krajšie :) a opraviť sa to naozaj nedá, MC tlmič nerozoberieš, môžeš ho akurát vymeniť a to za tie prachy nestojí (ako sa už spomínalo vyššie)

      0 0
    • JSt  

      a tece dovnitr nebo ven?

      0 0
      • revish  

        takze ten MC je asi fakt v prdeli, z niceho nic, zjistil jsem, ze i kdyz je kolo postaveno normalne tak i po utreni oleje z ovladaciho kolecka se na druhy den udelalo zase mastne, takze asi je tam neco v pytli, no jestli je pravda, ze se to musi vymenit cele tak mne urve :o(chjo, zitra kupim kleste na segrovky abych mohl sundat ten knefl na ovladani a podivam se kudy to muze tect, sere mne to, pac jsem ten lock prakticky nepouzival tak nechapu jak se to mohlo jen tak zku.vit.

        0 0
        • mar_tin1  

          môžeš si miesto mc kúpiť len obyčajnú zátku ako je na recone bez mc (327) a mc odložiť do krabice :) tiež som nad tým uvažoval, vzhľadom na to, že mc nepoužívam. ale potom som to nechal tak.

          0 0
          • revish  

            hm. to je taky reseni, ale radeji bych to vyresil jinak. asi to zkusim nejak kuchnout

            0 0
          • vysmátej bajker  

            To jako že ten celý MC mohu vyndat a nahradit to jen nějakou zátkou bez ztráty funkčnosti tlumení?Stejně ho nepoužívám.

            0 0
            • mar_tin1  

              v podstate áno. expanzný útlm sa nezmení. mc môžeš vybrať a použiť zátku, ktorá je na tore/recone bez mc.

              0 0
              • vysmátej bajker  

                takže tlumení obstarává toto?

                0 0
                • Jenda  

                  no mam toru bez MC ale jestli chapu dobre MC tak je to jen castecny zavirani komprese ktery ma pojistku aby se pri velky rane otevrelo. V otevrenym stavu by to na tlumeni melo mit vliv minimalni. Kazdopadne mi vidle bez toho funguje naprosto v pohode, akorat laboruju s vejskou oleje pac je moc progresivni a nevim kolik si muzu dovolit ubrat:-)

                  0 0
                • mar_tin1  

                  expanzné tlmenie zabezpačuje piest zospodu tlmiča. mc slúži na kompresný útlm.

                  0 0
                  • vysmátej bajker  

                    no a bude to mít tedy nějaký vliv když ho odeberu(prý se vidle zrychlí při stlačení)?Ta záslepka z Rekonu prý nejde.Je aště nějaká alternytiva?

                    0 0
                    • Jenda  

                      predpokladam ze otevreny MC by asi kompresi moc ovlivnovat nemel tedy zmena bude nepatrna – to by asi vedel Milan – zkus mu napsat. Jinat ta zatka co je na Tore me pekne nas… protoze je tam nani o-kouzek ktery to tesni ale je zespoda na zavitu a pres nej mi to neslo stlacit tak aby se mi rovne chytil zavit – takze jsem to poprve dal asi mirne pres zavit a pak jsem se nasral a vyhodil ho tak doufam ze to tesnit aspon trochu bude:-)

                      0 0
                      • mar_tin1  

                        hm… ja si už nepamätám, ako tá zátka na tore vyzerá (už je to cca rok, čo som mal otvorenú 302), ale problém som s tým nemal…

                        0 0
                    • mar_tin1  

                      k zátke: akú máš vlastne vidlu?

                      0 0
                      • vysmátej bajker  

                        reba

                        0 0
                        • mar_tin1  

                          a z recona určite nepasuje? tipol by som, že by mohla… ak cena nie je závratná, tak by to stálo za pokus :)

                          0 0
                          • vysmátej bajker  

                            prý nejde,průměr stejný a silnější stěna.

                            0 0
                            • vysmátej bajker  

                              Ještě mě napadlo jestli nebude nutné upravit množství oleje?

                              0 0
                              • vysmátej bajker  

                                tak zátka už je v eloxárně,nemůžete někdo poradit jestli nebude nutné upravit množství oleje?

                                0 0
                                • mar_tin1  

                                  nechal by som pôvodné množstvo. pri tore aj recone (iba tie sú vo verzii mc/lock/zátka) sa uvádza rovnaké množstvo oleja, resp nerozlišuje sa medzi verziou s mc a bez.

                                  0 0
                                  • vysmátej bajker  

                                    nějak mi to blbne.Dík nechám stejné.Za další názory budu vděčen.

                                    0 0
                                    • vysmátej bajker  

                                      Tak má za sebou pár jízd,bylo třeba trochu přifouknout komory pro menší zanořování při brzdění,ještě přemýšlím ot tom že namontuji ventilek a trochu to přifouknu.Při stejném tlaku se zmenší progresivita.Takže to možná nebude velikostí pozitivní komory ale v tlumení.

                                      0 0
                              • vysmátej bajker  

                                tak záslepka je už hotová a je v galvanoně.Už se blíží vyměna tak může někdo poradit jak je to s tím množstvím oleje?

                                0 0
                • vysmátej bajker  

                  nepřidal se obr.

                  0 0
    • marapara  

      Taky jsem všiml, že na RVL mám kolem MC mastno. Nikdy jsem to ale neřešil, vždycky jsem to časem utřel hadrou a jezdil dál :). Neteklo to ale tak, že mi olej stékal po noze.

      0 0
      • revish  

        takhle to netece ani mne, jen je kolem toho mastno, dnes jsem sundal ovladaci kolecko a pode nim jsem to cele utrel. taky tam byl o-krouzek, ktery to ma nejspis tesnit proti protekani, no nevim, moc ucelny mi tam nepripadal, mozna, kdybych tam dal jiny o krouzek, malinko silnejsi tak bych to vyresil,no nevim,hledal jsem nejaky navod jak ten MC rozebrat, spouta lidi tvrdi, ze to nejde tak nevim.ani jsem nic k tomu na netu nenasel

        0 0
        • Zdyn  

          Ten O krouzek pod ovladacim kolecem ( pokud myslis ten, co je naszenej na tom sestihranu) tam nema tesnici funkci, ale jen zvysuje odpor proti otaceni packou, aby se nepohybovala prolis lehce. Jinak MC jde rozebrat uplne, ale sehnat samotne tesneni nebude mozna az tak snadne.

          0 0
          • revish  

            a poradis jak to rozebrat? nemas nejakou fotku toho MC v rozebranem stavu? dik, jinak to kolecko ma stejny odpor pri otaceni s krouzkem i bez.

            0 0
          • mar_tin1  

            hoď foto ak môžeš… myslím, že existuje viac rôznych mc tlmičov a nie všetky sa dajú rozobrať.

            0 0
            • revish  

              dneska jsem to kuchnul, ale k nicemu jsem nedosel, podaril se mi jen sundat tu spodni zatku s uzaviracim ventilem, tan ovladac se mi vsak rozhodit nepovedlo :o(.mslim, ze ten o-krouzek pod ovladacim kolcem preci jen tesnit ma, nebot mi ta vidle nikdy netekla a ted po roce co ji mam, je krouzek popraskany a vidle propousti olej. takze zkusim sehnat podobny a vymenim to, mozna to opravdu bude o.k.

              0 0
              • mar_tin1  

                to je presne ono. rozobrať sa dá len ten spodok s ventilom. ale problém je práve hore. mám neoverené info, že vo vnútri je ešte jedno tesnenie, ktoré to spôsobuje. možno keby sa ti podarilo vytiahnuť poistný krúžok na oske, ktorý vidieť asi v strede tlmiča, tak by sa oska dala vytiahnuť. ale neviem, či by to bolo na niečo dobré. skús teda vymeniť ten o-krúžok pod ovládačom a hoď info, či to pomohlo…

                0 0
                • revish  

                  na tom pojistnem krouzku to nedrzi, nahore je ten ovladaci sestihran prichyceny osickou s roztazenym koncem, nepovedlo se mi ji vsak dostat ven, asi to jeste nekdy zkusim.taky si myslim, ze by tam melo byt jeste jedno tesneni.no pak to zkusim.nebo to muze zkusit nekdo, kdo ma zrovna vidli rozebranou kvuli udrzbe

                  0 0
                • revish  

                  a nemuzes to info odnekud overit?

                  0 0
            • Zdyn  

              Jak se k tomu dosatnu, tak sem dam foto. Vevnitr jsou jeste 2 tesneni. jedno tesni ten otacejici se sestihran a druhe malinke tesni osicku s gatem.

              0 0
              • revish  

                tak na to jsem zvedavy, ono se to mozna bude uvnitr toho MC malinko lisit protoze recon nema nastavitelny gate. no uvidime, budu ti moc vdecny. jo a jeste bys mohl poradit jak se k tomu tesneni na tom sestihranu dostat. diky

                0 0
                • mar_tin1  

                  lišiť sa to asi fakt bude, moja tora má mc tiež trochu iný, najviditeľnej­šia zmena je farba (ale aj tvar je iný)…

                  0 0
                  • revish  

                    jj, je, ale ten ovladaci sestihran je stejny, jen to rozebrat a zjistit, jestli tam pod tim bude nejake tesneni jak rika zdyn

                    0 0
                  • revish  

                    Problem je zda se vyresen, vymenil jsem o krouzek pod ovladanim MC a kolo nechal pres pul hodiny vzhuru nohama,nezda se, ze by to teklo.casem se uvidi. o krouzek jsem koupil v mototechne za 2kc, je temer stejny, ma stejny prumer, akorat je malilinko tlustsi, nicmene pasuje a zda se, ze tesni.

                    0 0
                    • mar_tin1  

                      to pomohlo aj mne, ale len asi na týždeň… každopádne na fotke od zdyna sú ďalšie tesnenia, ktoré za to môžu byť zodpovedné…

                      0 0
                      • revish  

                        jojo uz jsem koukal, nejspis to jeste jednou rozeberu abych videl jak je na tom to dalsi tesneni.

                        0 0
              • Zdyn  

                Tak uz jsem se k tomu dostal, tak sem davat tu fotku. MC s packou na riditka ma navic pruzinu.

                0 0
                • vysmátej bajker  

                  Nemoh bys to nějak seřadit jak to jde do sebe(nebo očíslovat)?Případně namalovat kde je ta pružina pro PopLock.

                  0 0
                • mar_tin1  

                  pekne… to je z recona? spoj medzi čiernym vrchom a červeným telom mc je na závit?

                  0 0
                  • revish  

                    tohle je rozebrany MC z meho recona, cerveny tubus ma opacny zavit, jde to rozdelat celkem lehce. po sejmuti krytky uz jde mc pekne rozdelat.na plastove casti, na niz se dava ovladaci kolecko je tesneni s britem, je to neco na zpusob gufera, nevim, zda je to sehnatelne jako nahradni dil, psal jsem Zitnemu tak uvidim co mi odpovi.Ani nevim, jestli olej unika prave tudy, protoze tesneni tam je celkem natesno.

                    0 0
                    • jaradal  

                      Ahoj,

                      rozebral jsem MC na mojí Reba U-Turn, ale nedaří se mi vytáhnout ven ten čep / pin / kolíček ze stočeného plechu, který je zapasovaný kolmo na osu té hlavní hliníkové trubičky.

                      Ať za to tahám jak tahám, tak to nedokážu dostat ven, kleště se mi smekají a mám strach abych tu věc nezdeformoval nebo nezničil ten plastový díl co to v něm vězí.

                      Je na to nějaký spešl grif nebo nářadí?

                      Díky za radu.

                      J.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        sverak

                        0 0
                        • jaradal  

                          Svěrákem se k tomu kolíku nedostanu. Prochází tím horním plastovým dílem a za jeho líc přečnívá maximálně o 2mm a na konci má zkosené hrany… Viz. foto :-(

                          Mimochodem, existuje pro tuto věc (kolíček vytvořený stočeným ocelovým plechem) nějaký terminus technicus?

                          J.

                          0 0
                          • pepek  

                            Pružný kolík

                            Vytlačit nějakým trnem lehce menšího průměru (pokud to není slepá díra)

                            0 0
                            • jaradal  

                              Díky za nápovědu.

                              V mém případě to je slepá díra, protože ten plast není vrtaný skrz, takže se k tomu kolíku z druhé strany nedostanu. V té hliníkové trubičce to bude zřejmě vrtané skrz, stejně jako na dalších dvou místech.

                              Vrtat plast se mi moc nechce, abych to zbytečně neoslabil.

                              Neexistuje nějaká metoda, jak to vytáhnout ven z té slepé díry? Poradí nějaký strojař?

                              Díky.

                              J.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Co ho proste chytnout do tenkych klesti?

                                Jinqk je to originql…mi ta tycka prijde nejak dojebana…

                                0 0
                                • kyl  

                                  taky že je :-D

                                  0 0
                                  • jaradal  

                                    Jo, to je, ale na funkci to nemá vliv :-)

                                    Nakonec jsem provrtal plastový díl proti pružnému kolíku a kolík vyrazil ven.

                                    Trochu mě překvapilo, jak moc je dodrbaný ten plastový díl zevnitř – v místě, kde se potkává s těmi zoubky od stavěcího šroubu Gate valve. V podstatě s tím nešlo hnout, protože tam byly piliny a otřepy plastu.

                                    Zvažuji, že přidám na horní hranu zubatého kolečka nějakou tekou podložku, aby se to dál nezakusovalo do plastového dílu…

                                    Díky všem za pomoc.

                                    J.

                                    0 0
                                    • kyl  

                                      Co chceš po takové značce??

                                      0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Hele…jestli te prekvapila dojebanost, zvaz zda je mozne, ze pujde o nasledek predeslych oprav…

                                      0 0
                                      • kyl  

                                        Já myslím že to není vidlice z druhé ruky.Aspoň to nikde nepíše.

                                        0 0
                                        • jaradal  

                                          Přijde mi fér uvést věci na pravou míru.

                                          Vidlice byla nová spolu s kolem, když jsem ho v roce 2008 kupoval. Od té doby má za sebou řadu servisních zásahů v odborném servisu.

                                          To odrbání hliníkové tyčky je moje práce, když jsem jehlovým pilníkem strhnul ostré hrany které na tyčce za ta léta vytlačila pružina lock-outu.

                                          Jinými slovy – vnějaké ty vrásky se u takové babičky musí předpokládat… :-)

                                          Horší je, že se vidlice začíná loučit – odcházejí mi vnitřní nohy, kde už mám na levé straně úplně prodřenou povrchovou úpravu kluzáku. To už ale taky lepší nebude. :-(

                                          J.

                                          0 0
                • revish  

                  skvela prace, jen bych se taky primluvil, za serazeni soucastek popripade nejaky popis co kde je.diky

                  0 0
                  • Zdyn  

                    no tak dobre ja k tomu pak hodim jeste nejakej popis. Mc je to z Pika. Jinak pruzina pro poplock je zahakla uprostred te cervene plastoce pruziny. (mezi tim plastem a tou stribrnou dlouhou tyckou.

                    0 0
                    • revish  

                      ok diky, dnes rozeberu ten svuj MC a pokusim se sehnat to tesneni, snad budu uspesny. zvenci vypada ten MC stejne jako na reconu, jen uvnitr to je jinak delane, jak pracuje ten gate? jak to je v te osicce udelane, dokazes nejak popsat jak to funguje?myslim tim co se deje pri otaceni knoflikem pro gate

                      0 0
    • coffield  

      Nechci to bagatelizovat, ale tečou mi všechny vidle, které mají co dělat s olejem, když kola skladuji vzhůru nohama, ale podle servisu je to OK a také fungují, takže neřeším. Dobré je, že tečou jen chvíli po jízdě, pak to přestane.

      Ty to nějak poznáš na chodu? Chodí špatně?

      0 0
      • mar_tin1  

        hehe, tvoj nick vždy prečítam ako coffin (rakva) :)

        0 0
        • Blade  

          Mně to zase splynulo s tím „M“ pod nickem a čet sem to jako Mountfield :-)

          0 0
    • Petre  

      Ahoj. Chtěl bych oživit tendle dred, mám REBU race od loňskýho podzimu (najeto cca. 1000km) a začal mě taky týct olej z MC. Neřešil jsem to, ale nějak mě ten MC přestává fungovat. Když to zamču (gate na max.) tak se chová jak má, ale když se do ní párkrát opřu tak jde stlačit čím dál víc a vydává zvuk jako by někde unikal vzduch. Tlaky v komorách jsou OK od tama to neuniká.

      Myslíte že jen chybí olej a stačí ho doplnit (ale přece to takhle nebudu dělat každýho půl roku) nebo to je na reklamačku?

      0 0
    • Splinter  

      Teče sviňa teče… MC u Reby Team.

      Stačí vyměnit jen ten o kroužek nahoře nebo měníte celej MC nakonec?

      0 0
    • Mamut  

      Ozivim. Je uz jasne, cez ktore tesnenie/gufero tecie ten olej? Ak ano, kde sa da zohnat nove?

      0 0
      • Windblow  

        Totem Coil taky teče MC, okroužek nepomůže, mění se celý MC

        0 0
    • BigDog  

      Oživím téma. Celý léto bojuju s tekoucím MC. Měnil jsem „O kroužek“ co těsní pod ovládáním MC. Pomohlo to tak na cca 14 dní. Pak jsem koupil za 4Kč malou „U“ manžetku 12×18×4 (Obj.č.91520) u Technická Guma, Střešovická 49, Praha 6, a po měsíci a půl ani kapka oleje.

      P.S. Ještě jsem testoval „U manžetu“ 12×18×3, ale u té se špatně vrací modré ovládátko locku zpět do odemčené polohy.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.