• romanholy

    Jelikož se o tomto biku moc nediskutovalo, dovolím si založit téma. Vzhledem k ceně cca 25.000 je na tom kole nějaká slabina? Nechci závodit, spíš rekreační projížďky Brdy apod. Mám 95 kg. Díky za reakce.

    0 0
    • capo  

      Kde ho mají za 25t?

      0 0
    • jezura  

      Jestli to kolo můžeš mít za 25.000,tak není co řešit.

      0 0
      • Jožino  

        To je tak dobra cena az jsem z toho nesvuj, aby to „dopadlo“… Taky jsem to mel v hledáčku, v ceně nad 35.000. Ale budu si nechávat skládat…

        0 0
    • palo7  

      neváhej a objednávej, v té ceně není moc co řešit

      0 0
      • romanholy  

        Objednal bych, ale bez vyzkoušení si nejsem jistý velikostí. Mám 190 cm a delší nohy 95cm jestli to neměřím blbě. V nabídce je XL (510 mm sedlová trubka) a XXL (560mm)

        0 0
        • palo7  

          Poměr se podle calculatoru a porovnej s geometrii rámu

          0 0
        • Mart7  

          Koukni spíš na vodorovnou délku horní rámové trubky. Výšku sedlové trubky určíš podle dovoleného vysunutí sedlovky a podle vzdálenosti na současném kole.

          0 0
        • Lomivan  

          Ahoj, zrovna Merida u Big Nine modelu u tvoji výšky doporučuje spíše velikost L. Já mám třeba 184 a mám rám M a větší by už asi nebyl ono. Asi by to chtělo nekde zkusit, jestli můžu poradit.

          0 0
          • Lomivan  

            Přesněji pro tvoji výšku doporučuje velikost 21" (což je podle mě L) protože M je 19" a mezi tím jsem jinou velikost nevidel u Big Nine modelu. Ale jak už jsem říkal, raději zajdi někam do prodejny, vyzkoušej a pak kup.

            0 0
            • Mart7  

              https://www.merida-bikes.com/…on-9126.html Tady máš tabulku, rámy nejsou tak dlouhé, dělaj se XL = 21.5" , L= 20" , M = 18.5"… Když měříš 190 cm, tak bys měl mít XL, případně dáš jinačí představec. Podle kalkulátoru s nohama 95 cm máš mít 21" +/-1" rám.

              0 0
          • palo7  

            Nespletl jsi se? Myslím že M je 17 a L je 19.

            0 0
            • Lomivan  

              Jo spletl, teď se na to dívám 19" je L. Takže 21" XL… omluva

              0 0
              • Mart7  

                Máš pravdu, takže zase blbě, co se dá dělat. L s ST = 470 mm je 18.5", XL s ST = 510 mm je 20", XXL s ST = 560 mm je 22", Ale fakt bych řešil délku sedlové trubky podle toho jak ti vychází na současném kole a plus podle max vysunutí sedlovky.

                0 0
                • romanholy  

                  XL je opravdu 20". Trochu jsem se poptal mezi známými a mám kliku – jeden má letošní BigNine XL. Takže vyzkoušeno a na mých 190 sedí. Větší rozhodně ne. Možná jen upravím představec, ale to je drobnost. Takže objednáno, příští týden má dorazit :-)

                  0 0
                  • Mart7  

                    Super, doufám, že známého nekleplo, když jsi mu říkal pořizovací cenu tohodle.

                    0 0
                    • romanholy  

                      Kdepak, tu legraci si nechám až kolo dorazí. Abych nebyl za blbce kdyby se něco podělalo :)

                      0 0
        • TeryPV  

          Mám 190 a jezdím XL, i když model 2017 který má dle papírů 53cm sedlovku, a úplně v pohodě. Jen je třeba počítat, že kolo je kousek kratší, ale mě to vyhovuje.

          0 0
    • kapo22  

      Na svých 198cm a dlouhé nohy jsem loni kupoval Big9 ve velikosti 23" a jedinou změnu, kterou jsem provedl bylo přehození představce za kratší (z 110mm na 60mm). Jinak paráda a i tak obrovský kolo vypadá na pohled normálně…dokud si teda k němu nestoupne někdo jiný :-D

      0 0
    • romanholy  

      Nevíte jestli kola půjdou předělat snadno na bezduše? Máte někdo takhle předělané?

      0 0
    • elbagrino  

      Děkuji za tip, dnes jsem objednal ve velikosti L, mám 179cm :-)

      0 0
    • 3bike  

      Merida XT-edition za 25.000 to bych chtěl vidět, kde? kolo na XT, doporučená cena je 38.000 Kč

      https://www.merida-bike.cz/…xt-edition-5

      0 0
      • elbagrino  

        konkrétně tady:

        Bike Alm

        Ale bohužel už nemají velikosti. Já osobně jsem před třemi týdny kupoval ve velikosti L.

        0 0
        • RMX  

          Už ti kolo přišlo? Jak jsi byl spokojenej s dopravou?

          0 0
          • elbagrino  

            Podobně jako romanholy. Chvilku trvalo než ho dostali od dodavatele, ale osmý den od objednání bylo doma. Takže bez jediného problému ;-)

            0 0
    • romanholy  

      Mě kolo dorazilo třetí den od odeslání, takže ok. Přivezlo PPL. Akorát chvíli trvalo než kolo poslali, ale na webu mají info 3–8 prac. dnů, takže i tohle v pořádku.

      Sorry, měla být reakce na RMX

      0 0
    • RMX  

      Díky za info a bylo by OK i na 195cm cca 114kg ve velikosti XXL?

      0 0
      • romanholy  

        Já měřím cca 190 a XXL je na mě už moc velká. Ale jezdit bych jí mohl, takže tvých 195 by mělo snad vyhovovat. Určitě bych se pokusil někde si vyzkoušet, všechny BIG.NINE mají stejnou geometrii.

        0 0
    • RMX  

      V jak rozloženém stavu to kolo přijde a je nutné ho nějak seřizovat?

      0 0
      • romanholy  

        Nasadíš přední kolo, přišroubuješ kompletně osazená řídítka do představce, zasuneš sedlovku a je to. Všechno funguje, jen jsem maličko doladil doraz na přehazovačce.

        0 0
      • pavelmisar  

        U Štěrby stačí namontovat pedály a srovnat řidítka :)

        0 0
        • jr_honza  

          Tak jsem si jej taky pořídil v Bike-Alm za 999,– EUR + 20.- EUR doprava. Objednáno v úterý, dorazilo dnes v pondělí a to ještě v pátek byl svátek kdy PPL nefungovalo.

          Sestaveno během 15 min, nebylo nutno nic seřzovat, bylo jen potřeba odmastit kotouče. To za ušetřených více jak 6 tis stálo.

          0 0
    •  

      Zdravím, využiji tohoto již „uzavřeného tématu“. Sháním kolo 174cm,75kg, klasika hobby ježdění s dětma, ale chtěl bych něco s čím můžu trošku do lesa, kdybych měl volnou chvilku. Přemýšlím o této Meridě, nebo Rockrider xc100/xc500. Do čeho by jste šli? Díky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.