• jnm

    Asi je to totální lama dotaz, ale radši budu za blba, než pokračovat v případným ničení nového kola…

    Hned na první vyjížďce s novým Corratecem jsem si všiml, že z levý kliky (Shimano XT) mi vytéká zelená „hmota“ (tekutina, ale velmi viskózní, zjevně mazivo). Viz fotky – jedna bez blesku, druhá s bleskem, který zvýrazňuje, kde všude to „teče“ (fotky jsou dělaný hned po vyjížďce, takže klika je špinavá).

    Chápu, že mazadlo tam být musí, nejsem si ale jistej, jestli je normální, že se objevuje tak moc venku. Mám být rád, že to maže, nebo je normálnější, že se na ose kliky nic podobného neobjevuje? Mám to jen občas utřít nebo je třeba s tím něco dělat (utáhnout/povo­lit/vyčistit/pro­mazat něčím jiným…)? Kolo je jen vyndaný z krabice a mnou (!) sestavený (přední kolo, sedlo, seřízení řídítek a představce…), žádnej profík ho zatím v servisu neměl (to plánuju tak po cca 200km).

    Předem díky moc za všechny postřehy.

    Honza

    0 0
    • Fran-tic  

      :D ne, v pohodě…neřeš to a v klidu jezdi dál. Je to prostě od výroby (resp. seskládání), dali tam toho víc – přebytek vyteče.

      0 0
      • jnm  

        Díky! Tak holt budu chvíli utírat :)

        0 0
        • tonik666  

          Vše co dokážeš utřít utři. Mazivo je potřeba zevnitř, ne zvenku, venku se na něj lepí jen bordel.

          0 0
    • scret  

      prebytecny mazivo!

      utri to, co nejvic, at se na to nelepi bordel, jak pise tonik…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.