• šlapatko

    Zdravím kolegové bikeři,(biker­ky).Mám s tímhle ráfkem problémek.V místě kde je ráfek spojen,se uvnitř nachází kolík(y).Nevím jestli je tam jeden nebo dva.Jde o to že se kolík volně pohybuje po ráfku.Tenhle problém jsem měl už na předním kole,kluci v servisu ráfek jemně sklepli a vše je jak má být.Kolík se pohybuje jen při nasazeném a nafoukaném plášti.Asi se jemně roztáhne nebo co.Otázka zní:

    Stalo se vám to s tímto ráfkem,nebo jinými taky? Může to být vadná série? Myslím že ráfek téhle kategorie,by měl být bez problémů.Díky za vaše postřehy.

    0 0
    • Veeteck  

      Moje kola s rafkama po me sdedil Kubad a pry je na nich uplne to samy.

      0 0
    • šlapatko  

      Jak už jsem psal,problém jde lechce vyřešit,ale štve mě to.Beru Mavic jako ráfkařskou špičku.První ráfek to udělal cca po 3000 a druhý kolem 10000km.S DT jsem neměl žádný problém.

      0 0
      • kubad  

        Jo dělají mě to oba V-čkové kotoučevé jsou zatím v klidu. Kámoš skládal kola loni jeden mu to dělá taky.Co sem kecal s lidma občas se to stane. Ptal sem se přímo v Kastaru co s tím, řešení znáš :-) pokud by to nepomohlo reklamaci by uznali.

        0 0
    • vysmátej bajker  

      Taky,asi po 1000km na zadní.Pomohlo zalití Loctite.A taky si myslím že ráfek za 13k by to udělat nemněl.

      0 0
    • tomfree  

      Taky se mi to stalo Mavic EX 721 po 1200km zakáp jsem to loctitem a je klid.

      0 0
    • Vlado Jekyll  

      presne to isté sa stalo aj mne, v mieste spoja je taká hlinníková vložka, ktorá podla mňa slúži ako technologická pomocka pri zváraní, teda že nemá potrebnú funkciu pri prenose zaťaženia. Jednoducho som ju prilepil kvalitným sekunďákom aby nehrkala a od vtedy je pokoj.

      0 0
      • tomfree  

        Spíš bych typoval,že to bude na vyvážení,jako protiváha ventilku.

        0 0
    • Baracuda  

      Taky mam stejny problem – predni i zadni 717disc. Jak to myslis tim, ze to sklepli? Docela me to rachoceni stve a rad bych to nejak vyresil.

      0 0
    • Baracuda  

      Taky mam stejny problem – predni i zadni 717disc. Jak to myslis tim, ze to sklepli? Docela me to rachoceni stve a rad bych to nejak vyresil.

      0 0
    • Baracuda  

      Taky mam stejny problem – predni i zadni 717disc. Jak to myslis tim, ze to sklepli? Docela me to rachoceni stve a rad bych to nejak vyresil.

      0 0
      • Baracuda  

        No, tak to se mi zase neco povedlo…:-(

        0 0
      • kubad  

        když se podíváš zevnitř do místa spoje jsou tam stopy jako by po důlčíku – tímy byl původně ten bazmek zajištěný – takže dostat ho do správné polohy a pořádně důlčíkem prohloubit – mě to pomohlo.

        0 0
        • šlapatko  

          To je přesně to řešení:-)Jen to nedělám doma.Ráfky mám od léta tak to dávám do servisu.Kluci si s tím poradí.Né že bych se bál dulčíku a kladiva,ale kdyby prasknul reklamačka je v čoudu.

          0 0
        • Baracuda  

          No, poradne to prohlidnu a pokusim se to dat dohromady – spis bych to radsi ale radsi lepil – obcas, kdyz se to nehodi, mam opravdu ukrutnou silu…

          0 0
    • McBlacky  

      divný, u v ani disc se mi to nestalo a to jim dávám pěknej kouř i na fullu

      0 0
      • cabbage  

        nemluvě o tom žes je zdědil po M-jojovi..

        0 0
        • McBlacky  

          jsem předtím jezdil 717 na véčka na Fuji a ted mám další pár stříbrných na disc :) takže nejen ty památný co ted dorážim na zimáku

          0 0
    • Petre  

      To stejný, docela mě to šoklo. Koupím si top model od top firmy a on má takovejdele problém. Pochopil bych že se bude kroutit, dyť taky nic neváží, ale todle jsem doufal že maj zmáklý..... hlavně že si na to napíšou SSC :) Ale když se to dá tak vyřešit tak si ho asi koupím znovu, ten starej jsem docela dobil.

      0 0
    • PePu  

      Potvrzuji totéž na xc 717 disc (černý) po asi 7000km. Zajímavé, že ještě starší (víc než 15000km) xc 317 disc nic podobného nevykazuje (ovšem jako přední kolo).

      0 0
    • šlapatko  

      Vidím že nejsem jediný.Myslel jsem že budu 1 ze 100.Zatím to vypadá že to udělá každý druhý ráfek.

      0 0
    • šlapatko  

      Myslíte že o tomto problému v Mavicu ví?Jak už bylo psáno výše,u top firmy a kvalitního výrobku by se to stávat nemělo.Co tak poslat mail dovozci,nebo přímo k výrobci?Brali by nějaké BF s ČR vážně.Je to jen myšlenka v hlavě,tak se nesmějte.

      0 0
      • Petre  

        No je to dobrej nápad. Ale když napíšem do Kastaru, tak se to nemusí sejít s úspěchem..... lepší by bylo napsat rovnou do Francie :) tak se toho někdo ujměte, kdo umí dobře francouzky nebo anglicky. Klíďo se pod to můžem všichni podepsat… přezdívkama, aby z toho frantíci měli trochu vítr.

        0 0
        • šlapatko  

          Ok jak bude čas pošlu to tam.Ségra mi to dá do kopy.Mám jen základ němčiny.

          0 0
    • Peslezedirou  

      Tak se taky hlásím :-( Ráfek je už starší, ale i tak mě to trochu štve, cvakání je slyšet, jen při nafouknutém plášti, zkusím to dle tvého návodu.

      0 0
    • Morchella  

      Stejný problém s novým ráfkem – vyřešil jsem to tak, že jsem do místa spoje dírama pro niple z obou stran nacpal šroubovákem kuličky z tejpy (lepem ven) a utemoval.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.