Manitou, Suntour nebo Rock Shox?(Do 2 500Kc)

34 nepřečtených
  • Katastrofik

    Zdravim, chci si koupit novou vidlici. Vzhledem k tomu že jsem jen chudý student, tak muj rozpočet činí pouze 2 500Kč, není to moc, ale nejezdím zas tak extrémně, cesta, les atd. Navíc jsem doposud jezdil na strašné RST Capa T4. Mám 60 Kg… Do oka mi zatím padly tyto tři, respektive čtyři vidlice:

    Manitou axel elite FFD ( www.velotrade.cz/…lite-mod-07/ )

    SR Suntour XCR-RL ( www.koloshop.cz/index.php?… )

    SR Suntour XCR-LO

    Rock Shox Dart 2 (www.kupkolo.cz/…-2_2174.html )

    Chtěl bych tedy pomoct s výběrem, případně máte-li nějaké další návrhy jakou vidlici do 2 500,– vybrat, budu jen rád. O každé z těchto vidlic jsem si už samozřejmě něco +/- četl zde na fóru, ale přeci jen bych chtěl vidět váš názor a srovnání těchto konkrétních typů.

    Anketa: Jakou vidlici do 2 500Kč??

    0 0
    • Pijer  

      koukám, že ta RS s 80mm váží skoro 2,5 kilo, to mi přijde fakt dobrý :-)

      0 0
    • martt  

      o trosku drahsie som kupil tuto

      www.amazon.de/…2790-9174928?…

      akurat neviem, kolko by stalo porto do Ciech. Ja som ten obchod mal po ceste a skocil som si po nu, takze bez porta.

      0 0
    • marapara  

      Já myslím, že v kategorii do 2500 je celkem jedno jakou vidlici koupíš :)

      0 0
      • MlokCZ  

        Kdyby nepatrně přidal, tak má lehounkou, bezúdržbovou, nepohupující se vidlici a ani kotouče ji jen tak neudělají vakl: www.bike-eshop.cz/…-mm-al-pevna

        0 0
      • Katastrofik  

        opravdu rada nad zlato…

        0 0
        • MlokCZ  

          Taky to máš těžký, tady se nic rozumného moc poradit nedá.

          Já bych buď nekoupil nic a šetřil a pak koupil za 3500 Epicona nebo lépe upraveného Epicona od Milana (tak pořídíš skvěle funční vidlici, ale je to už za 2× tolik než chceš), případně tu Toru (ale to je opět k 5tis.).

          Další alternativou je koupit vidlici ne novou. Z těch z výběru bych žádnou nebral.

          0 0
    • cobra  

      Ja bych taky asi radsi zasel na brigadu a nasetril aspon na Toru, protoze dat 2500 za nakou z tehle vidlic mi pride jako vyhozeni penez.

      0 0
    • martt  

      neviem presne co je vnutri aktualnej manitou axel.

      My mame doma Axel z roku 2003 a az na to, ze je velmi tazka a pomerne ohybna, je to normalne pouzitelna velmi jednoducha vidla.

      V jednej nohe ma ocelovu pruzinu, v druhej neregulovatelny ale funkcny olejovy tlmic na pohlad velmi podobny skarebu.

      Maze sa sice vazelinou ale ma zvonka maznice, takze cele namazanie je zalezitost na par sekund bez hocijakeho rozoberania.

      S minimom udrzby funguje uz styri roky. Cela udrzba spociva v tom, ze ked chodi tazsie spricneme do nej par kvapiek vazeliny a raz do roka vymenime olej v tlmici – robota na par minut.

      0 0
      • MlokCZ  

        Jenže s Axelem hned bude navíc řešit novou pružinu, což je u téhle ceny docela zásadní… Kdyby mu sedla standardní pružina, tak by se to dalo, ale o tom silně pochybuju při současných Axelech a jeho váze.

        0 0
        • Katastrofik  

          Myslis ze je na me prilis tvrda? Nevim proc, ale mel jsem za to ze ten Axel je spise mekci. Asi jsem to nekde cetl…

          0 0
          • MlokCZ  

            Některé roky byla standardní pružina hodně měkká, posléze hodně tvrdá. 2007 modely nemám ověřené.

            0 0
            • MlokCZ  

              Třeba 2005 modely byly tak cca na 80kg a jezdí ji kamarád s 90kg a na doraz chodí jen sem tam, nic hrozného. Na 60kg určitě ne. Ale jak jsem psal, 2007 na tom může být zase jinak, ale na 60kg pružina nebývá prakticky nikdy.

              0 0
          • martt  

            Ak Ti ta pruzina nesadne, tak Axel nekupuj. Nova struna je celkom draha a starej sa nezbavis.

            Ked ju vymenis, tak zase nemusi sediet tlmic k tej novej strune ak sa neda regulovat.

            Navyse od urciteho casu (2005???) zmizli aj tie maznice. Potom je dost otrava vidlu kazdu chvilu rozoberat kvoli mazaniu, nakoniec sa na to vykasle a obderu sa puzdra.

            0 0
            • Katastrofik  

              No jo no, ale tak kdyz kupuji novou vidlici, tak v obchode nepoznam jestli mi sedne nebo ne :-(

              0 0
              • martt  

                tak si kup toho epicona, ten sa da nastavit v sirokom rozsahu pruzenia aj tlmenia a kazdy ho tu chvali.

                0 0
            • Katastrofik  

              Chtelo by to nekoho kdo toho Axela Elite 07 vlastni…

              0 0
    • Smazaný účet  

      jsou prázdniny tak snad nějakou brigádu ne?

      0 0
    • pepino  

      Já bych taky hlasoval pro připlacení www.bike4you.cz/…mm-s-krkem-/

      0 0
    • Lišák  

      Mrkni se tady do bazaru. 20.6. je tam inzerát na MX comp 105mm z r.2004 za 2.500,– To by mohlo být zajímavé. adresa: morlo (zavinac) seznam.cz

      0 0
    • Hutch  

      Hele a nechce si připlatit za Rock Shox dart3,ta je lehčí a taky má zdvih 100

      0 0
      • nooski  

        Darta 3 jsem koupil za 1500Kč sundaného z nového kola. Teda ať šteluju jak šteluju 100mm z něj nedostanu a ani 80mm zdvihu není reálné. Vážím 70kg, tak nevím jestli jim to u RS příjde málo a nějak tu pružinu předimenzovali:)

        0 0
    • Katastrofik  

      A co by jste napsali na SR Suntour XCR-LO? Ptam se protoze moje oblibena cykloprodejna ma jedno XCR na sklade. Cetl jsem o nem uz tady na foru a za ty penize se mi nejevi jako spatna varianta. Co vy na to?

      0 0
      • Lišák  

        Jako docela schůdná varianta by to byla pouze v tom případě, že hned po koupi ho pošleš Milanovi a ten ti z ní udělá funkční vidlici (byť to bude pořád low end).

        0 0
      • Twister  

        Loňský modely, co jsem zkoušel, byly dost tvrdý a přetlumený, letošní zase měkký a podtlumený. Jedinej ideálně chodící kousek je dámská verze na kámoščině kole. Taky maj plastový pouzdra, takže pravděpodobně časem chytne vakl. Záleží jak jsi těžkej, jak moc prasíš a hodně tomu vaděj kotouče. Ale jinak za tu cenu…

        0 0
    • -Alan-  

      Člověče, to snad opravdu radši sleduj bazar. Já jsem téměř nejetou Axel Elite s TPC prodával pod dva tisíce. Takže jestli tykovýhle vidlice, tak ne nový, ale sundaný někým nespokojeným z novýho kola. Pak budeš mít aspoň super cenu. Jinak spíš našetřit. Ten poladěný Epicon chodí dobře, dokonce bych řekl lépe než moje 2× dražší vidlice, o kterou se nestarám.

      0 0
    • RB_Rider  

      Pokud chces tak mam na prodej rock shox PILOT sl 100mm. Je v super stavu. Mam to hozeny i tady v bazaru, jsou tam fotky tak tam mrkni.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.