Mám dobrou velikost?Přikládám foto

79 nepřečtených
  • Liliana

    Ahoj koupila jsem kolo rock machine camile 70. Koupila jsem 18 ale nevím jeslti ho nemám velké a nevzít raději 16.Mám 166 cm nohu 75. Kukněte na foto poradíte prosím, je to moje první kolo za x let, tak si nejsem jista a nerada bych měla špatnou velikost děkuji moc

    0 0
    • Carloss  

      myslím že v pohodě

      0 0
    • slavekRM  

      Menší teda určitě ne. Chce to jen dát řidítka níže.

      0 0
    • nox159  

      snesla by jsi obě velikosti jak 18ů tak 16"

      pokud ti aktualne sedi delka kola ( kdyz se divam na fotky tak bych rekl ze kratsi kolo už ne) tak si ho klidne nech, predpokládám že do nejakeho vetšiho terenu se s tim kolem nepohrnes takže rezervička pri seskočeni nad rámem nejaka je…

      0 0
      • Liliana  

        Mám pocit že bych potřebovala řídítka blíže ke mně, to znamená menší rám?

        0 0
        • Kankas  

          Při jízdě do kopce Ti takhle nastavená řidítka vyhovovat budou ,zkoušej ty pozice sedla… výšku,vpřed,vza­d…aby jsi se nedřela a možná časem nášlapy.

          0 0
    • mr.nikdo  

      Skoro bych si tipl, ze mas porad nizko sedlo. Ze to bude chtit davat trosku jinak nohu na pedal.

      A pak zalezi, kde budes jezdit. Kdybych mel ram primo takhle, v terenu si rozbiju vybaveni…

      0 0
      • Liliana  

        Takže do terénu je to veliký?V létě chci jezdut hory, takže tam by byla lepší 16?A nebyla by už příliš krátká?Díky

        0 0
        • Lenka.05  

          Nějak si tě neumím představit na ještě kratším rámu. Už takhle na tom sedíš jak na kancelářský židli. Zkusila sis nastavit pořádně posed ?

          0 0
    • MirosPikos  

      Sedlo je evidentně nízko. Jinak dost krátký, ale na pohodobý pojěždění asi ok.

      0 0
      • Zdenda CUBE  

        Těžko bude dávat sedlo výše, když šlape na pedál skoro patou. Až se naučí šlapat přední polovinou chodidla, tak si o zvednutí sedla tělo řekne samo. Nejlépe by jí pomohly nášlapy, ale dovedu si to představit u té mojí a už zatahuju ruční brzdu ;-) …

        0 0
    • vsn  

      také bych řekl, že máš jen nízko sedlo …

      orientačně když si sedneš a dáš patu na pedál tak by jsi měla mít nataženou nohu (ne úplně propnutou)

      dal bych níž řidítka

      0 0
      • pelhrimov  

        Nemá nášlapy, jezdi v teniskách, tak to sedlo musí mít níže, nebude zatím jezdit nějakou chrťárnu.

        0 0
    • Smazaný účet  

      velikost imho OK

      teď tam máš takovej spíš turistickej posed, když ti vyhovuje, tak no problem

      kdybys to chtěla ladit víc závodně, trochu bych zvedl sedlo a dal představec s negativním sklonem, aby se řídítka dostaly níž…

      0 0
      • kotew CZE JIHLAVA  

        Přesně tak,jak říká Serža,já mít takovej posed tak jezdím v jednom kuse po zadním:)

        Pěkný vlasy:) a bacha na ty tkaničky u bot,máš je nebezpečně dlouhý na to fakt pozor:)

        0 0
        • pelhrimov  

          Opravdu, tkaničky podstrčit pod jejich první křížení, na nártu.

          0 0
    • Tanabe  

      Ja bych riditka nechal baj ocko jak jsou ale to sedlo zvednout( noha by mela byt krapet vic natazena ale to poznas sama ze te brzo zacnou pri slapani bolet pokud to nechas jak to mas)

      0 0
    • Vilém  

      Podle toho cos psala vcera si myslim, ze ses nejak spatne omerila, vychazel ti hodne dlouhy ram, na tvoji vysku, i kdyz od pohledu ruce jako opice nemas.

      Podle fotek mi to prijde OK, jen sedlo by mohlo byt o trosku vys.

      0 0
    • Smazaný účet  

      jo a ke šlapání – střed pedálu bys měla mít pod špičkou chodidla. když si uděláš vespod nohy čáru od vrcholku kloubu palce (taková ta velká boule do boku už zdánlivě v chodidle) ke kloubu malíčku (to samý na druhý straně), tak tam

      výška sedla se pak určí, když na pedál šlápneš úplně patou a déš pedál co nejdál/nejníž, měla bys mít nohu SKORO propnutou. fakt o kousek ne…

      0 0
      • pelhrimov  

        Nemá kufry ani klipsny, zkus si to co říkáš aplikovat na normální pedál a tenisky!!!!!!!!!!

        0 0
        • mr.nikdo  

          Ano. Ma tenisky. A ty maji prave v miste klenby oblouk – tedy diru. Tkaze stejne ten pedal sedi na podrazce blbe.

          Co tam mas dal?

          0 0
    • Jacob1  

      kolo neměnit ! vlasy nestříhat :)

      0 0
      • standoslav  

        Jen možná natáhnout posed posunutím sedla o 1–2cm dozadu a spustit řidítka níže; sedíš na tom moc vzpřímeně, celá váha těla jde kolmo dolů, tedy do sedla a tak Tě bude bolet pr..l.Vlasy nestříhat.

        0 0
        • Lenka.05  

          Taky mi přijde, že by snesla sedlo maličko dozadu. Velikost kola OK, jen to bude chtít nastavit pořádně posed a naučit se rozumně šlapat :)

          0 0
        • Liliana  

          Děkuji kdybych to upravila jak píšeš, spraví se to, že mám pocit, že sjíždím ze sedla dopředu a že bych potřebovala řídítka trochu blíže?

          0 0
    • pepek  

      1* za příkladně sestavenej dotaz.

      0 0
    • pelhrimov  

      Ještě mne napadlo, jak Ti někteří radí snížit řídítka, tak to lehce provedeš, ubereš podložky pod představcem a uděláš z nich komín nad ním. ALE, pokud je holka na kole více natažená, tak špičku sedla sklopit trošku dolů, jinak bude tlačit, pro holky úplně neplatí pravidlo sedlo vodorovně.

      0 0
    • Erknold  

      Docela bych chytal vidět, jaká se vejde lahev to tohoto rámu velikosti 16.

      0 0
    • Liliana  

      Díky za odpovědi, takže myslíte, že mensší ne? Právě co jsem jukala na tabulky tak vycházela ta 16 a když jsou prej kola trochu větší, má se odečíst od výšky 3 cm tak nevím. Nevím čím to je, jeslti jsem zvyklá na až moc dámský posed ale trošku mě bolí záda a za krkem a mám pocit jako bych potřebovala mít řídítka blíže ke mně může to být dlouhej rám?A taky ze sedla sjíždím dopředu jakoby?Je to špatně nastavené sedlo?Díky

      0 0
      • Miches  

        Velikost vypadá dobře. Nejprve vyzkoušej správně nastavit posed a ubrat podložky pod představcem, jak už radili ostatní. Dost se tím změní poloha celého těla. Změnou posedu budeš sedět na sedle jinak, tak se možná vyřeší i ten pocit sjíždění.

        0 0
      • Smazaný účet  

        když tě bolí záda, je to obvykle proto, že máš moc vzpřímený posed a páteř dostává všechny nárazy rovnou

        když budeš na kole víc „natažená“, nebo „položená“ nebo jak to říct, o sedlo se jen OPÍRÁŠ, nesedíš na něm plnou vahou a páteř dostává štosy jako zepředu = má šanci to pochytat

        0 0
      • Neunzikger  

        Už jsem tu kdysi na plnou klávesnici uvedl, k čemu ten „dámský posed“ je – tak to odkazuji:

        http://www.bike-forum.cz/…ro-zenu.html#…

        0 0
      • mr.antik  

        řidítka klidně níž, záda a krk si holt bude muset zvyknout, je to sport…

        0 0
      • Manzak  

        Proc teda tu 16 ram nevyzkousis?

        0 0
    • Dunde.e1  

      Velký rám může být ze dvou důvodů. Buď je dlouhý, přičemž v tomhle případu se přikláním, že je spíš krátký, anebo může být příliš vysoký a to musíš posoudit ty sama, zda máš nad štanglí po sesednutí dost místa, zda to pro tebe nebude nebezpečně v nějakém terénu. Zkus si sesednout z kola někde z mírného kopce, pokud to půjde bez potíží, tak si nech tento rám. Pokud pociťuješ velkou nejistotu a štangle tě ohrožuje, pak by byl na zvážení menší rám (nižší) ale ne kratší…což by možná vedlo k nějakému pánskému rámu, možná na menších 26" kolech, tedy úplně jiné kolo. Popřípadě by se možná dal snížit zdvih tvé vidlice, kolo by bylo pocitově nižší.

      Platí ale jak jsem uvedl, pokud ti štangle nevadí, pak můžeš mít i tuto velikost. A jestli se ti na kole jezdí dobře, tak barevně ladí..není co řešit :-)

      Až začneš šlapat špičkama, tak tě to donutí zdvihnout sedlo, čímž se ti prodlouží i posed, přiblížíš se správnému posedu.

      0 0
    • siafu  

      přijde mi to dost krátké, já na 165 cm a rozkrok 75 cm mám normální pánský rám 16" s délkou 552 mm – takže jde o to, jestli ti vyhovuje takto dlouhý posed, asi nejlepší by bylo vyzkoušet si kolo i s jinou geometrií…

      0 0
    • oddie  

      Podle mě bys měla mít menší, ale zároveň delší, a řídítka o dost níž. Něco by se dalo získat odebráním podložek pod představcem a jeho otočením dolů, ale na tomhle kole to asi bude málo.

      0 0
      • Smazaný účet  
        0 0
      • mr.antik  

        málo to rozhodně nebude, sedlo cca v úrovni řidítek je na pohodové ježdění pro menšího člověk ideál.

        Tohle je takovej typickej přiklad, kdy vyloženě dámská geo není až taková výhra…

        0 0
        • oddie  

          Podle toho, jak na tom sedí teď, to zřejmě málo bude. Vzájemná výška sedlo – řídítka je značně individuální záležitost, a tady z té fotky je vidět docela zřetelně, kde by co mělo být.

          0 0
    • Smazaný účet  

      chvalim kvalitu dotazu:)

      Za mne OK pokud: podozky pryc, otocit predtavec, sedlo trochu vys bo slapes skoro patou…a pak to bude asi OK

      0 0
    • pocestny  

      Když jsem ti včera (nebo kdy) radil, že bych ti doporučil spíše 16" než 18", tak jsem nevěděl, že ve skutečnosti máš velmi krátké dámské kolo. V tomto případě ti doporučuju si tohle kolo nechat.

      Nebylo by na škodu správně nastavit posed tzn. nejen výšku sedla (dej ho dejme tomu alespoň o 1 cm výše), ale také pohlídat správnou předozadní polohu, abys měla osu pedálu pod kolenem, když máš pedály vodorovně. Ta předozadní poloha = posun sedla v sedlovce dopředu dozadu. A za třetí experimentálně posunou řídítka o 2cm níž (stačí dát pryč 2 podložky pod řídítky a nasadit je nad představec).

      To jsou všechno změny zadarmo, řešitelné za 1 minutu. A pomůže ti to jezdit líp do kopce a po rovině. Určitě to kolo nijak nezkracuj.

      0 0
    • Liliana  

      Děkuji moc jste tady fakt skvělí.Já trubka myslela , že to kolo mám velké , když mě bolí záda a ono bude asi fakt stačit posunout to sedlo a snížit řídítka. Dnes to zkusím a dám vědět :)

      0 0
      • mr.antik  

        ty záda tě asi bolet chvíli budou, kdoví co ještě k tomu, člověk si musí zvykat tak nějak postupně.

        Pak samozřejmě bude možnost třeba dát delší/kratší představec nebo jiná řidítka pro jiný úchop, ale to už je jen takové doladění…

        0 0
        • mr.antik  

          Ono když dáš řidítka trošku níž (třeba o cenťák o dva) tak ti to ten posed jakoby prodlouží, ale dle fotky to vypadá v pohodě

          0 0
      • nitraq  

        Bolí záda ve spodní části? Zkus tohle cvičení.

        0 0
      • mr.nikdo  

        Divej, moja mela podobny posed jako ty. Ted dosla nasilim na kolo v profilu (RB) a ma spis sportovni posed.

        Vysledek – je stastna :)

        0 0
    • Hynas  

      Tam v Karvinéée

      0 0
    • Tomáš  

      Dlouhý ti ten rám rozhodně není. Jak už psali jiní, tak podložky, které jsou pod představcem dej nad představec a sedlo dej výše a mělo by to být Ok. Tělo si na to bude chvíli zvykat, krční a bederní páteř může nějakou chvíli trochu bolet. Důležité je, že jsi se opravdu dobře zeptala a navíc i s fotodokumen­tací, ta se cení obzvlášť ;-)

      0 0
    • Jetson  

      Je zvláštní, že tady ještě nikdo neodpověděl na úvodní otázku. Tak já začnu. Velikost jakž takž, ale mohl bych i větší. Je to ovšem individuální.;)

      0 0
      • oddie  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • Dunde.e1  

        a svou konkrétní odpovědí ve stylu předpovědi počasí na další týden jsi to zachránil

        mimochodem na větším rámu na stejných kolech by se už posadila na štangli. Ona potřebuje spíš menší rám, ale delší, přičemž současný je použitelný.

        0 0
    • wilda81  

      Jak už tu zaznělo několikrát. Menší ne, stačí doladit posed.

      0 0
    • Liliana  

      Tak podložky přehozené, 2 jsou nahoře a posunuté sedlo trošku dozadu a hned je to o něčem jiném. Díky moc :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.