Má někdo zkušenost s kolem Author ERA 2.0 model 2013

45 nepřečtených
  • petissab

    Zdravím všechny,

    prosím o názory a zkušenosti s kolem Author ERA 2.0 model 2013

    Moc děkuju

    0 0
    • Smazaný účet  
      0 0
    • vantom28  

      už máš nějaký zkušenosi s Erou? plánuji koupi rámu. Budu to mít na polňačky, lesní cesty a necesty…

      geometrie se zdá být o.k. Až na ten úhel hlávka, ale to by 140 vidlice (popř. 150) mohla srovnat.

      0 0
    • TomTomason  

      http://www.author.eu/…ra-1–0–2012/

      Taky by mně zajímaly zkušenosti Ery a to jak 1.0 tak 2.0 a nebo i A-ray 2.0 3.0 Prostě full kolo v rozmezí 20 až 30, mám 171 cm a ani nevým jakou velikost brát ale podle stránek Author nejspíše 17". Četl jsem příspěvky že Author nebrat a raději zvolit třeba Ghost nebo Lapier. Co je lepší za výbavu Shimano X7 nebo Deore ?

      0 0
      • TomTomason  

        Ještě jsem zapoměl opomenout Shimani XT. Osobně bych se nebránil ani Author 2011 Era 2.0 jaké jsou vaše názory na výbavu jednotlivých kusů?

        0 0
      • marco  

        Tak v této kategorii bych hleděl na rám né na to kdo dál dočůrá v lepší výbavě. Na tvou výšku se klidně porozhlédni po 27,5" ale to je mimo limit 20–30.

        0 0
        • TomTomason  

          Mám otevřenou

          Era 2011 2.0 C carbon 120 vidlice 27900,– 13,8kg/19"

          Era 2012 1.0 6061 130 v­idlice 19900,– 14,1kg/19"

          Era 2013 2.0 C carbon 130 vidlice 29900,– 13,4kg/19"

          Je to až takový rozdíl těch 0,7kg a 6061 nebo C carbon? Mám 114kg tak si myslím že úspora váhy pro mně stejně nemá cenu. Navíc ten karbon je podle mně sice tužší ale při velkém pnutí nezapruží ale rovnou může prasknout. I když při mé běžné jízdě bych ho viděl jako výhodu.

          Era 2012 1,0 se mi zdá oproti konkurenčním značkám jako dobrá volba cena/výkon.

          0 0
      • vantom28  

        poskládal jsem na rámu era 3.0 bajk. komponenty SLX.

        Jsem s ním naprosto spokojen, ale záleží, co odkola chceš, a co očekáváš. Zdvih 130mm je myslím si dostačující na kotlinu čr.

        měřím stejně jako ty, a jednoznačně 17".

        0 0
        • fousek  

          No jestli tam mas origo Fox tlumic, tak ti to bud chodi tak max 100mm, nebo mas ojebany horni vahadlo.

          0 0
          • vantom28  

            a z jakého důvodu by měl být zdvih pouze 100mm ?

            0 0
            • McBlacky  

              protože kdyby ti to chodilo víc jde vahadlo do rámu ;-(

              0 0
              • vantom28  

                a to máte nějak spočítaný, nebo jak jste na to přišly?

                0 0
                • fousek  

                  Mel jsem ten ram v ruce s vyfouknutym tlumicem, muzes si to zkusit sam, jediny reseni je jinej tlumic, u Epiconu nebo Ario od RS myslim ze problem nenastaval.

                  0 0
                  • vantom28  

                    to jako že ten tlumič nechodí do celého zdvihu?

                    Mám kolo krátce a zatím laboruju s nastavením správných tlaků, ale podle okroužku na pístku jsem už na dorazu byl.

                    0 0
                    • fousek  

                      Zkus tlumic vyfouknout a stlacit ho na max. Krouzek mohl sjet dolu pri jine manipulaci

                      0 0
                      • vantom28  

                        má pravdu, předseda:-(

                        tlumič fox float 23 bv jde do zdvihu pouze 4cm, což je 10,5 cm zdvihu zadní stavby. A já se ptám: proč má ten tlumič jen 4cm na místo 5?

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          co tohle?

                          0 0
                          • vantom28  

                            asi špatný odkaz

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              nn…funguje…

                              Blacky:„protože kdyby ti to chodilo víc jde vahadlo do rámu ;-(“…kdzy vyfunis tlumic, chodi to nekde kolo ro ramu/potkava se ti ram? Jsou vsude dost velke mezery, nebo by se neco potkalo pri delsim zdvihu na tlumici? Pokud neni problem, muzes zkusit tlumak s delsim zdvihem…ale mylsim, ze vyrobce trochu vi co dela…

                              0 0
                              • vantom28  

                                rám jde bez tlumiče do zdvihu normálně, tak jak je dekarovanej. nikde nic nezavazí. prostě ten tlumič jde do zdvihu jen 4cm místo 5. Kdyby tedy výrobce věděl co dělá, a psal zdvih zadní stavby 130, přitom by věděl, že to půjde max 105, tak si myslím, že by to bylo klamání spotřebytele.

                                0 0
                              • vantom28  

                                tak mam info od majitele jiné ery3,0, že mu rámchodí do plného zdvihu.

                                takže asi vada tlumiče? mám reklamovat, nebo poslat k švecovi?

                                0 0
          • pavlik6022  

            pak nechápu proč uvádí author zdvih 130 mm?

            0 0
            • fousek  

              Protze to ten ram skutecne ma, ale ne s Fox Float tlumakem. Je tam podobnej problem jako mel Monster s expanzkovejma tlumicema

              0 0
              • pavlik6022  

                ok, tak jinak – jak je možný že ho Author prodává jako bike se 130 mm zdvihu pod prdelí a seriově ho osazuje tlumičem který z. stavbu pustí jen na 100?

                to je na přesdržku …

                0 0
                • vantom28  

                  jo a to mi teď prodejce, když jsem chtěl ten tlumák reklamovat, řekl, že je normální, že má zdvih jen 40mm …

                  0 0
                • fousek  

                  Jo to nikdo nevi, teda nekdo asi jo, ale rozhodne to nevi minimalne vetsina prodejcu.

                  0 0
              • vantom28  

                Tak vyjádření od Authora, je takové, že se s tím prý ještě nesetkali. U cyklošvece mi prakticky řekli to samé.

                budu mu posílat ten tlumák na reklamaci, tak jsem zvědavej na co přijdou.

                0 0
                • fousek  

                  Reseni uz jsme zminoval, u Fox tlumice vadi vahadlu ventilek. Mozna ze tuhle konstrukcni chybku Author resi vyvlozkovanim tlumice (to nevim, mel jsem v ruce ERU 2012 u ktery mel tlumic plnej zdvih) ale koukal jsem na ERU 2013 a 2014 a zadni vahadlo maji beze zmen, takze pokud tlumic je v origo stavu od Foxe tak pri spravnym nastaveni to odnese vahadlo nebo vahadlo ulomi ventilek na tlumici.

                  Pokud Author tvrdi ze to jeste nevidel tak lze jako kdyz tiskne, minimalne ja jsem mu vahadlo z ERY posilal na reklamaci, coz vymenil, ale problem to samozrejme nevyresilo, protoze to vahadlo je porad stejne prurezem rocniku co existuje carbonova ERA. A Floaty jsou u ventilku asi 10 let porad stejny.

                  0 0
              • vantom28  

                dokážeš poradit? Tlumič je vymontován a má zdvih cca 48mm,

                zadní stavba cca 135mm, ale jak to dám do hromady, pustí mě to jen na těch 105mm…

                0 0
                • Vilém  

                  No tak potom se to opravdu musi nekde potkavat. To bys snad uvidel, ne?

                  0 0
                  • vantom28  

                    jo, už jsem to našel. Vahado se ve zdvihu sekne o ventilek tlumiče. Musí to dělat každá ERA 3.0 s Foxem. A v Authoru ti řeknou, že se s tím nikdy nesetkali !! Opravdu na přezdržku…

                    Stane se něco, když tlumič otočim vzhůru pístnicí?

                    0 0
                    • Vilém  

                      Pokud je tlumic OK, tak by to nemelo delat nic.

                      0 0
                    • fousek  

                      :-) Myslim ze uz jsem to tu nekde psal nebo ne?

                      0 0
                    • fousek  

                      Myslim ze jsem to tehdy zkousel a tusim ze pak mel tmumic kolizi s dolni ramovou trubkou, ale to uz si nejsem jistej, resil jsem to pred 2 lety

                      0 0
                • fousek  

                  Jinej tlumic

                  0 0
          • vantom28  

            Takže jsem reklamoval, a teď mi přišel po cca 14.dnech rám z novým vahadlem. Není bílí, ale celý černý.

            Bohužel nevyzkouším, protože přišel se zohýbanou patkou, která ohnutím vymáčkla i kus karbonu na vzpěře :-(

            Tak posílám zase zpět… Doufám, že si ještě letos zajezdim.

            0 0
          • vantom28  

            rám mám zpět v teple domova. Vyměněné vahadlo je v přední části trochu víc zkosené, a ve zdvihu je mezi ním a tlumičem stále místo, takže teď již chodí do plného zdvihu.

            Bohužel nemohu sehnat jetou vidlici 140mm s tapered krkem a 15mm osou. Kdyby jste měli někdo nějakej typ, dejte vědět.

            0 0
        • TomTomason  

          SLX je lepší jak X7 Deore a xt ? Chtěl bych hlavně aby mi kolo dlouho vydrželo. Hmotnost nehraje takovou roli. Nevydím v ní totiž takové plus.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.