• Karbec

    Zdravím, Chtěl bych si pořídit přední hydauliku Shimano M525 , ale chtěl bych kotouč s 180mm nebo 203mm (6 šroubu). Je to možné?.Nyní mám mech. tektro novella. Nebo mi doporučte nějakou jinou za podobnou cenu Díky moc

    0 0
    • Vilém  

      Mozne to samozrejme je,ale musis jeste prikoupit jinej adapter.

      0 0
    • JJ  

      Pockej s tim, treba najednou zjistis jestli ti 160 s lepsi brzdou nestaci:)

      0 0
    • Radek Broz  

      Kotouc jakejkoliv – je to jedno, adapter podle vidlice cykloprofi.cz/ka­talog.php?vyr=1&k­at=1

      0 0
    • maxtor  

      Omlouvám se za zneužitý threadu, ale taky uvažuji o koupi M 525 a zajímá mě jedno: Jde u pák k těmto brzdám měmit zdvih podobně jako u pák pro mechanické brzdy?? Má mcelkem malou ruku a mám pocit, že páka od hydry M525 je poměrně daleko od řidítek. Díky.

      0 0
      • Páník  

        ted nevim co myslis tim „zdvih“?Jako nastaveni vzdalenosti paky od gripu? To tyhle paky nemaj…aspon na moji M535 to neni. A pokud vim,tak u mechanik to maj az drazsi paky a to same plati u hyder

        0 0
        • maxtor  

          Jo přesně to. Mechanické páky Deore to mají… No budu to muset nějak překousnout. U souč. brzd mám páky na doraz ke gripům a to mi plně vyhovuje. Na pohled mi právě připadá, že ta páka je strašně daleko, ale možná se mi to jen zdá. Díky.

          0 0
          • Páník  

            no ja taky nemam zadny lopaty a nemam s tim problem…hlavne vetsinu ubrzdis jen jednim prstem a ten tam natahnes vpoho si myslim jsem mel zato,ze tu vzdalenost maj shimana az od LX,tak sorry za mystifikaci:)

            0 0
          • Luka  

            525 jde nastavit paka tak, aby byla bliz k riditkum, ale v omezeny mire, treba Avid SD7 to mel mnohem vic sestelovatelny, ovsem musim rict, ze na paky dosahnu uplne v pohode a to mam vazne malou ruku.

            0 0
            • TinkTink  

              Ja bych se toho nebal – ta 525 se da nastavit i na DH kdy musis mit paku fakt blizko riditek… :)

              0 0
              • Luka  

                :) ja se toho nebojim… :)

                ps: uz se mi podarilo donutit kotouc vibrovat, hec!

                0 0
            • Páník  

              a kde se to nastavuje?

              0 0
              • Páník  

                tak uz vim…stacilo cist dal:)

                0 0
              • Luka  

                jo, covece, to po me nechtej… to montoval habib… ja jen prisla a rekla „Jo, ted dosahnu, dik“!! :) Ale jiste nejaky odbornik tady ti to rekne..

                0 0
          • kafac  

            Shimano LX to ma, a mam dojem ze paky 525 jsou uplne stejny – tak to budou mit asi taky

            0 0
            • Jenda  

              nejsou! na vicku od expanzky je napsano LX:-)

              0 0
              • maxtor  

                A o ten nápis jsou dražší…

                0 0
                • mar_tin1  

                  a jeste o lepsi tesneni

                  0 0
                  • TinkTink  

                    I kdyby tam bylo lepsi tesneni, tak skutecne na 525 lepsi tesneni nepotrebujes – ty paky nikomu nikdy netekly (v mym okoli nikdy…)…lepsi tesneni netreba.

                    0 0
                    • mar_tin1  

                      to je pravda. ale snad je alespon to tesneni jine, kdyz jsou drazsi. i kdyz u shimana clovek nikdy nevi. mozna je to jenom ten napis a barva. tak jak lx a hone…

                      0 0
                    • maxtor  

                      Hledal jsem si v historii názory na M525 a v podstatě jsem nenašel nic, co by tyto brzdy pomlouvalo. Jsou vážně tak dobré?? V Německu se dají koupit komplet set přední/zadní za 80 EUR. Připadá mi to jako nejlepší řešení, pokud člověk nechce vrazit moc peněz do přestavby kola z mechanik na hydry.

                      0 0
                      • TinkTink  

                        Ano, jsou skutecne velmi dobre – s velkyma kotoucema jsem ji vozil na poharu a naprosto v pohode…neni na nich moc co resit…vykon by mohl byt o neco vyssi, ale da se to (moje Sainty maj odhadem tak o 15% vykonu navic a aj to se da dohnat vhodnyma deskama :) )

                        0 0
                        • maxtor  

                          V tom případě není co řešit… Já si vystačím i s mechanikami, ale chci nějakou změnu.

                          0 0
                          • TinkTink  

                            Neni co resit…BB7 jsou ale taky dobry ;))

                            Btw videl jsem Te na WBC :)

                            0 0
                            • maxtor  

                              Budeš se divit, ale napadlo mě, jesti tě tam někde neuvidím. Byl jsem se tam podívat, protože kámoši z Luhačovic tam jeli. Trochu jsem pojezdil po Buchlovkách – bylo to super!! Vyšlo počasí. Tu pasáž u té cesty na trase II a III bych asi nedal ani pěšky:-)

                              0 0
                              • TinkTink  

                                Ta pasaz u te cesty byla easy…akorat tu II. jsem pred tou cestou moc nedaval..ne a ne se zacvaknout :o) www.bajkshop.com/…a/index.html

                                0 0
                                • maxtor  

                                  Marně lovím v paměti. Podobné kolo jsem tam viděl, ale to byl, myslím, nějaký Cannon. Při té II jízdě se tam nějaký borec vytlamil jen kvůli tomu, že ta deska pod tím dropíkem byla zlomená a jemu se v té díře šprajclo zadní kolo. Hlavně že pořadatel stál vede s rukama v kapsách…

                                  0 0
                                  • TinkTink  

                                    Videl…volal jsem na Tebe jeste pred treninkem, ale v zavode uz asi ne – to jsem tam nespadl ani jednou – jel jsem to na pohodicku , akorat v posledni RZ jsem 3× vrazil do stromu :-D

                                    0 0
                                    • maxtor  

                                      Do háje!! To mi ani neříkej!! Škoda – tak snad někdy příště!!

                                      0 0
                                    • maxtor  

                                      Nevíš, jak dopadl ten borec, kterého odvezla sanitka. Nevypadalo to moc dobře:-(((

                                      0 0
                        • Karbec  

                          A mohl bys mi poradit vhodnou kombinaci Kotouče + adapterů na tu M525, uchycení 6 šroubů, (kotouč tak 180/203)

                          0 0
                          • TinkTink  

                            Od cykloprofi bych doporucil HK-R02 – 180mm…203mm HK-R03 a TY-203 se dle mych zkusenosti pri nadmernym zahrivani (proste DH) dost kroutej…ten HK-R10 vim ze je ok (i kdyz ten vzhled se mi teda pranic nelibi)…takze HK-R02 a HK-R10 z teto nabidky. Jinak super zkusenosti mam s Shimano 203mm kotoucem, Hayes (ty jsem na techto 525 vozil…fungujou dobre…) a pak nektery dalsi, ale ty se blbe shanej.

                            Adapter vol podle toho, kam a co chces montovat.

                            0 0
                            • Karbec  

                              Díky za info, a ten kotouč shimano 203 je na šrouby nebo centrlock? Brzdu bych chtěl dopředu (vidlice Spinner Edge) Jaký ten třmen?

                              0 0
                              • TinkTink  

                                Ten kotouc Shimano je na srouby nebo na centerlock – zalezi na tom, ktery vyberes. Ten na 6 der je starsi verze, ale nicim se nelisi od te centerlock verze krome provedeni stredu…

                                Trmen…myslel jsi adapter? Adapter napriklad original od Shimana nebo nejaky kterym je i bez podlozek na 203mm…je jich pomerne cela skala – to Shimano rozhodne neni nutne…

                                Jestli se ptas jaky trmen…tak klidne Saint… :-D

                                0 0
                                • Karbec  

                                  Díky moc, myslel jsem adaptér.

                                  0 0
                                  • TinkTink  

                                    U adapteru to mas jednoduchy…nech si ho poslat i s brzdou nebo ho vem tam, kde budes brat kotouc… :)

                                    0 0
                      • grafik  

                        Ano, jsou skutecne velmi dobre a s BBB destickami jeste o 70% lepsi :)

                        0 0
                        • Pavlos  

                          ale origo kotouce nestoji zanic teda aspon ty moje nestaly za nic rychle se prehraly

                          0 0
                        • MlokCZ  

                          Tak ty bych teda už nechtěl, ty už pak musí být tak dobrý, že bych se je bál zmáčknout :-)

                          0 0
                        • Luka  

                          tak u nas doma… mame s BBB spatnou zkusenost. Muz nasadil bbb na 525 a brzda zacala priserne „bzikat“ (proste sktala a cinkala a bylo to jak soustruh… bzink bzink, bzink bzink. Vymenilo se zase za originaly a vsechno bylo v pohode, tichy a presny chod…

                          0 0
                          • grafik  

                            ma urcite spatne serizene prasatko – rez brzdy musi byt presne na prostredku kotouce v temer nulove toleranci, jednu dobu moje cinkala taky, seridil sem to a pohoda – pres rok a pul sem na to nesahl

                            0 0
                            • Luka  

                              mno..spis poukazuju na divnost desticek nez na prase… cinka mu to jen s bbb… s originalama ne :)

                              0 0
          • Páník  

            hmmm…tak sorry, taky jsem to hledal na pace „cervika“…v ty tycce me to nenapadlo:/

            0 0
        • Vilém  

          Pochybuju ze 535 to nemaji,525 a vsechny ostatni Sh. paky maji maly cervik,kterym jde vzdalenost paky od gripu nastavit.

          0 0
          • maxtor  

            No to jsem právě myslel. Ten „červík“ je u mechanik, ale podle obrázků jsem to na těch 525 nikde neviděl. ještě jeden dotaz: přední brzda M525 má standartně úchyt na oba systémy s tím, že na klasický (nevím jak se jmenuje) musíš dát adaptér, a na např. Manitou, šroubuješ na vidli přímo třmen, je to tak?? Nerad bych se vypekl jak před časem s mechanikama M515, které se dělaly n každý druh uchytu zvlášt.

            0 0
            • Andrzej  

              on ten cervik je vlastne primo tyc, ktera tlaci v pace na pist a prochazi cepem v samotne pace(a v tom je zavit, ve kterem se sroubuje)

              0 0
              • maxtor  

                No tak to je super. V tom případě jsou pro mě M525 jasná volba. Díky za informace!!

                0 0
                • kubad  

                  Jde ta vzdálenost seřizovat – je tam červík – včera sem to známému seřizoval a jde to poměrně dost – takže můžeš být v klidu.

                  0 0
                  • maxtor  

                    Po několika měsících čtení příspěvků o tom, jak jsou mechaniky na nic, a po zjištění, že mírně použité hydry se dají sehnat za pusu jsem se rozhodl upgradovat. Tohle bylo jediné, čeho jsem se bál. Teď už mám jasno úplně.

                    0 0
            • Páník  

              jj…me prisli i s tim adapterem

              0 0
    • ivaneck  

      Možná je to mimo, ale dej si pozor, na jak velký kotouč je stavěná vidlice. Ptal jsem se u Bartoníčka, kolik můžu dát na Marušku a max. je 180.

      0 0
    • sportovni_biker  

      Co myslíte, kdybych dal na LX (585) hydrauliky tyhle kotouče?

      www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…

      Půjde to? Mně tady v jednom místním servise říkali, že mám k Shimano brzdám brát spíše Shimano kotouče, kvůli jejich příčné šířce. Prý některé jsou trošku jiné a jde to blbě naladit. Nevím, co je na tom pravdy. Jsou to moje první hydrauliky a mám je bez kotoučů, tak zatím mám v oku buď ty nahoře anebo SM-RT61

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.