Liteville 301 vs. Intense Carbine

391 nepřečtených
  • bruco

    Kedze sa mi sucasny bike pobera do vecnych lovist, je cas urobit si radost novym.

    Momentalny setup je 150/140 mm, cca 14 kg, 3×9 XT, radenie X9, brzdy Hope M4/X2, kolesa Hope + Flow, Reverb. S tymto setupom som spokojny, chcem nim osadit aj novy ram.

    Vo finale mam srdcovky 301 a Carbine. Pre 301 hovori mnozstvo vychytavok, kvalita (az na Listerov kusok) a variabilita. Ale zacina byt „tuctovka“. :-) Carbine je VPP, karbon… a je nadherny.

    K 301 by som menil obycajneho Reverba za stealth, v oboch pripadoch bude nutne menit smyk a prerobit zadny naboj na X12.

    Viem, ze na moje jazdenie by som nasiel aj lacnejsie aleternativy, ale chcem si urobit radost.

    Anketa: Kupit:

    12x
    25%
    35x
    73%
    nic
    0x
    0%
    0 0
    • scret  

      LV nebrat!:)

      0 0
      • bruco  

        Tusil som to. :-)

        0 0
        • scret  

          tusil jsem, ze budes tusit:))

          tak 301 ma svy kvality, myslim, ze se to uz tady 1000× rozebiralo, takze spis pripojim svoji osobni myslenku… Kdyz uz LV a nechces ho mit „tuctovy“, tak bych kouknul po barev.eloxu! Tady rozhodne takovy zadny neni…

          0 0
          • kubad  

            ty jsou sehnat jen v Rakousku a vcelku za slušný příplatek

            0 0
          • bruco  

            Farby riesit nemusime, cierna je u LV jedina prijatelna. :-)

            0 0
            • scret  

              tak v tom pripade … NEBRAT!:D

              0 0
              • scoty  

                to chce chovnou stanici..:)

                0 0
                • scret  

                  ajajaj, to je tvoje? mooc hezke!:)

                  MK9ka se jeste neprodala?

                  0 0
                  • scoty  

                    :)

                    Už jsem se rozhodl takto:

                    Mk11, RAW, 160/160, přední 650b, vidle Talas 34/650b dělám kamarádovi.

                    Mk10 prodávám… myslel jsem, že ji postavím na 36-ku vidli, ale nedávám to, hlavně z časových důvodů…

                    Mk9 si nechávám na ježdění, možná trochu polaboruju s tlumičem Fox…

                    0 0
                    • scret  

                      a MK10ku mas Lko? hod mi do mejlu cenu, treba se nekdo od nas najde…:)

                      Jinak ta raw 11ka vypada mooc hezky a na 160mm to bude fajnovka…

                      Ja budu na zacatku sezony prekopavat na Fox tlumak… Uz ho mam doma, sice jen RP2, ale za ty prachy…

                      0 0
            • kubad  

              L ko na vyzkoušení je, zase tak daleko to nemáš, klidně se ozvi pokud se rozhodneš pro 301

              0 0
              • bruco  

                Vdaka za ponuku, mozno sa ozvem. Tu som videl 2, tak skusim najskor popatrat tu.

                0 0
            • kandik psi zub  

              pokud teda chces mit na kole barvu, zejo…

              0 0
      • scalar  

        No jasně, obyčejnej hliník, takové jednoduché odpružení nemůže pořádně fungovat a má to každý druhý :-)

        0 0
    • tomfree  

      Přidal bych „yeti“ můžeš si vybrat jestli karbonové nebo alu a intense bych vyřadil,je na netu dost fotek otlučených spodních částí rámu,kde je vidět,že to nezvládli tak jako jiní.

      0 0
      • bluma  

        Nahoď linky, vím jen o jedné takové fotce.

        0 0
        • tomfree  

          Teď se mi to nechce hledat,každopádně intense jsem jezdil a už bych ho znova nechtěl,bylo více výhrad,vedení lanek nedomyšleno,kvalita utěsnění ložisek,jejich nalisování,po­vrchová úprava atd.

          0 0
          • bruco  

            Par takych pripomienok som videl, bol to taky maly flame Intense vs. SC a zaver bol taky, ze u Intense to bol problem starsich modelov a nove tym uz netrpia.

            0 0
            • tomfree  

              Sc mám teď,ale nomáda,který není na tvé potřeby vhodný a blura bych nedoporučil,protože mi nesedl,ibis mojo má sestra a není špatný,ale ten yeti sb 66 je dobrý.

              0 0
          • bluma  

            Vím o tomhle borcovi, jehož fotka obletěla celé BF. Ale jak sám píše, tak to opřel při výjezdu o 2 stopy vysokej schod, což ohobluješ cokoliv.

            0 0
            • tonik666  

              To je nevýhoda VPP rámů – máš část, která se při najíždění na vysoké předměty může odřít. U jiných systémů odpružení ti všechno pobere rockring, tady ne.

              Taky už jsem si toho u Santy všiml, že vyjíždění na nějaké balvany kde se můžeš seknout zadním můžou skončit solidními škodami na rámu.

              0 0
            • PatrikL  

              Mal tam síce nejakú pásku, ale nevyzerá že by bola nejaká odolnejšia/celkovo podľa toho ako sa odlepuje to musela byť slabota.

              Bohvie ako by to dopadlo keby tam mal nejakú lepšiu ochranu.

              0 0
    • kubad  

      LV Nebrat !!!

      :-)

      0 0
    • volodaj  

      O Yeti SB66 alebo Santa Cruz Blur si neuvažoval?

      0 0
      • bruco  

        Uvazoval, ale za srdce ma nechytili.

        0 0
        • volodaj  

          Tak potom tiež hlasujem za LV. Viac sa mi páči ako design, tak vychytávky a spracovanie.

          0 0
    • bruco  

      Mal som pridat do ankety aj moznost „LV nebrat!“. To by bolo kliknuti. :-D

      0 0
    • deekay  

      Podle me ty kola nejsou stejna trida, carbine je vic nez do XC, 301 v soucasne verzi vic do endurka (to plati jak o geo, tak o vaze). Takze ja bych se rozhodle podle urceni.

      Jinak ciste co do vzhledu bych bral 301 (jak jinak ze), uz jen z toho duvodu, ze ten intense mi prave vzhledove prijde jako tuctovka.

      A ostatne i vzhledem k tomu, jake ti zbylo osazeni, tak se dle me hodi vic na 301 nez na carbine.

      0 0
      • tonik666  

        Ta karabina v L je měco mezi L a XL u Blura co do délky, jinak má nižší střed a ve zbytku je v podstatě totožná jako blur, jen blur je hezčí :)

        0 0
        • deekay  

          ja mam namysli trebas mensi hlavovej uhel 301 vs carbine a moznost 301ky vyhnat to vice do endura. Nizsi vaha zase pomaha intensu. Blur na tom bude uhlove podobne jako Intense ne?

          Blur se mi libi v ty jedovate zeleny, to ja paradani barva :)

          Byl v uzkem vyberu, ale holt geo neni pro me.

          0 0
    • gargamel  

      Za tu cenu bych už šel do karbonu a vpp. Je nádhernej ;)

      0 0
      • kopečák1  

        Taky se mi čistě designově líbí víc… ale nejel sem ani jedno…

        0 0
      • Atilla  

        Nemůžu si pomoct, ale ty dva kousíčky hliníku se prostě musí kroutit.

        0 0
        • goofy  

          Jake kousicky hliniku mas na mysli?

          0 0
          • Atilla  

            ty spojovací články mezi rámem a zadní stavbou

            0 0
            • mr.antik  

              takovou kostičku hliníku nemůžeš ohnout, rozhodně míň než zadní vidlici

              0 0
              • Atilla  

                Počítej vůle na každém ložisku a hned je to pěkný kus. Navíc se tím vychýlí cela zadní stavba.

                0 0
                • tomfree  

                  Tak to by se při délce páky závěs typu horst link kroutil jako had:-)

                  0 0
                • mr.antik  

                  zatím s tim žádnej ze Santů, Ibisů, Giantů neměl problém. To se spíš kroutí celá zadní vidlice nebo celý rám…

                  0 0
            • goofy  

              Jestli myslis vahadla, tak to jsou bytelne frezovane bloky hliniku. To by se musely extremne kroutit vsechny VPP a jejich variace

              0 0
    • kopečák1  

      A co Mojo? To tady nikdo nemá :-D :-D :-D

      0 0
    • bruco  

      Teraz pozeram, ze k Mk11 je hlavko len pre tappered vidlice?

      0 0
      • kubad  

        to už je dlouho, tuším od MK.8

        jde dát dolů redukce pokud máš vidlici s 1,1/8" krkem, nějaké doma když tak mám.

        tuším už to k rámům od Mk.11 nedávají

        0 0
        • bruco  

          To som prave ostal v soku. Este ked som pozeral Mk10, tak tam bola s hlavkom automaticky redukcia na 1 1/8. Pri VarioSpine je vraj redukcia predavana samostatne.

          0 0
          • K2  

            Někde jsem četl, že Intense má velkou díru nahoře i dole, která se pomocí redukcí dá upravit na všechny ostatní typy hlavových složení

            0 0
          • scret  

            jak pise kubad, byvala k tomu redukce, ale dneska se stejne uz pocita s Tapered krkem u tohoto typu vidlice…

            0 0
          • kubad  

            proč v šoku?

            dnes už je to u 150mm zdvihu Tapered standard a moc lidí tu redukci nepotřebuje, tak ji tam už nedávají

            0 0
            • scret  

              presne, ja budu pocitam jedinej exot s klasikou na LV:)

              Ale vypada to, ze si budu muset par let pockat, az zas RS prijde s „horkou novinkou“ Dual airu:))

              0 0
            • bruco  

              Mas pravdu. Som pozabudol, ze s klasickym krkom som odsudeny na vyhynutie. :-)

              Zarazilo ma len to, ze LV upustilo od uplnej univerzalnosti hlavka v zakladnej dodavke.

              0 0
              • Lister  

                Základní dodávka je dostatečně univerzální – bez tapered hlávka a pevných os už se kola prostě nestaví ;-)

                0 0
    • Lister  

      Jak je to vlastně s pevnou osou u toho rámu?

      Jinak byl to jeden z kandidátů, ale cena byla společně s Mojem ještě o cca 10 tisíc jinde, než za kolik jsme bral 301.

      Osobně jsem spokojený, moje kolo jede slušně, a z kopce mě toho za ten rok poměrně dost naučilo – docela jsme se posunul, zbývá jen se naučit skákat, ale na to jsme už docela starý pes :-(

      Ale jinak samozřejmě: LV nebrat!!!

      0 0
      • bruco  

        Ak myslis Carbine, tak je to trochu nejasne. Ma vymenne dropouty pre standardny 135/9 mm QR a pre 142/12 mm. A tych 142/12 by malo byt bud na X12 alebo na 12 mm Shimano QR. Ale nemozem to zatial potvrdit.

        0 0
        • Lister  

          Ano, myslím Carbine. tak hlavně, že tam možnost nějaké pevné osy je.

          Už si ani přesně nepamatuju, proč jsem ten rám nakonec zavrhl (ten rozdíl v ceně nebyl tím definitivním hřebíčkem rakve), možná váha nebo něco jiného. Mimo jiné ale i ta pevná osa – bez ní jsme kolo nechtěl. Pokud tam tu osu dostaneš a chceš se klinit spíše k běžnému trail/pohodovému XC ježdění, tak bych ten rám hodně zvažoval – vzhledově se mi líbí více než 301.

          A klidně přiznám tohle – kdybych v době složení zálohy měl dostupně všechny informace o gemoetrií a výbavě 301 MK10, tak bych si ho možná nakonec nekoupil, protože geo Carbine by mi seděla asi více.

          PS: pokud se nepletu, tak tenhle model by měl mít i výměnné patky na 27,5 palců, ne?

          0 0
          • scret  

            na hranici s tebou kaciri!:)

            0 0
            • Lister  

              Já ti dám kacíře – myslím, že zrovna ty bys se mnou hodně souhlasil v tom, že geo MK9 je lepší než MK10 – deekay to má zase naopak :-)

              Jinak, už vím jak to tekrát bylo – Carbine mi přišel jako docela tank, hodně se mi líbil Carbine SL, protože jeho 135mm mi přišlo jako naprosto ideální a dostatečný zdvih. Jenže SL podle všeho pevnou osu vzadu nemá a to mě hodně odrazovalo.

              0 0
              • scret  

                no, ja jsem zvedavej az si na srazu otestuju 10ku, ikdyz mi 9ka sedne jak prdel na hrnec, tak 10ku jsem jeste nejel a tak kdo vi…

                V tom pripade je pro tebe 11ka jasna volba:) tam diky hlavovce muzes nastelovat uhel jak na 9ce ne?

                0 0
                • kubad  

                  jj

                  jde to

                  akorát to ještě neví na čem bude jezdit :-)

                  0 0
                  • Lister  

                    Dneska jsme si na tebe vzpomněl a chtěl ti volat.

                    MK11 by se mi opravdu líbila více, pokud jde o úhel hlavy – ten bych si 100% trochu více nepřímil, ale stejně by to neřešilo předozadní pozici sedla, kde jsme už nahraně a celkově délku posedu – i když tady už jsme se docela adaptoval a na nový posed si zvykl.

                    0 0
                    • scret  

                      je to na tebe dlouhy?

                      Ja premyslim o kratsim predstavci, ale zvazuju jakej Syntace, moc na vyber neni:(

                      0 0
                      • Lister  

                        Naopak, krátký.

                        Můj standardní HT posd byl 595mm rám, sedlovka s úhlem 73st a s 25mm offsetem sedlo v ližinách 1cm dozadu 10cm představec a 640mm rodla – tedy docela „peklo“ na člověka s výškou 176cm.

                        301 má efektivní délku cca 590mm, jenže úhel sedlovky je víc přímý a offset mám 15 mm – sedlo mám vražené úplně dozadu, ale přesto sedím víc vepředu než jsme byl předtím zvyklý, naopak představec mám teď 75mm. Celkově se posed tedy dost zkrátil, což mi zezačátku dělalo trochu potíže.

                        Ale vše má i druhou stránku – více dopředu posunuté těžiště mě tolik nenutí laborovat s pozicí na sedle ve výjezdech, tím pádem člověk tolik nezatěžuje břišní a zádové svaly a záda mě nakonec i přes velmi krátký posed v takových výjezdech nebolí – docela jsme se toho bál.

                        0 0
                        • scret  

                          kratky?:( Lko na tebe asi dlouhy a Mko kratky:( Lko zas tak vysoky oproti Mku asi taky nebude…

                          0 0
                      • Lister  

                        K představci – mám Syntace Force 149 75mm – možná časem vyměním za stejně krátkého Thomsona, ale možná taky, ne, protože teď je celý kokpit včetně sedlovky „ve značce“ – takže výměna je v kombinaci Thomson carbec rodla a jejich teleskop.

                        0 0
                      • kubad  

                        klidne F109 tam muzes dat

                        0 0
                        • scret  

                          jj, 60mm… Ale dvojnasobna cena oproti 149ce, za kus hliny:(

                          Skoda, ze nedelaj 149ku v 60mm… Nejak nechapu ten cenovej rozdil…:)

                          0 0
                          • scoty  

                            je lehčí…vo kus..:)

                            0 0
                          • kubad  

                            tak 62/109 eur v ofiko cenách není 2× tolik a F109 je standardně s Ti šroubama to ti cenu pěkně zvedne

                            0 0
                            • scret  

                              ok, 62E vs. 109E:)

                              A Ti srouby jsou fajn, ale hnusny stribrny:( leda je nechat naeloxovat nacerno, coz je zas voser:(

                              0 0
                              • Lister  

                                No tááák. Představec za 100 éček na LV naprosto odpovídající záležitost. Tak neškudli ;-)

                                0 0
                                • scret  

                                  jsou moralni hranice, za ktery uz nechci jit:)

                                  Kdysi jsem dal za FSA predstavec na KHSo trojku a funguje uplne stejne jak starej KORE za 500,–:)

                                  navic je ted potreba setrit kazdou korunu… a na neco jinyho:)

                                  0 0
                                  • Lister  

                                    Tak jestli tipuju správně, tak jsi dojezdil :-)

                                    Představce od Thomsonu se běžně kupují za dvojku, tohle není zas takový rozdíl. Ale je fakt, že pokud nebudeš trvat na Syntace, tak seženeš jinou šedesátku za zlomkovou cenu.

                                    0 0
                                    • kubad  

                                      no nevím aby to trochu vypadalo to zase tak levné nebude

                                      těch 60mm zase tolik není

                                      0 0
                                      • scret  

                                        tak takovou Turbinu muzu mit za cca 15kil… ale uz se mi nechce michat znacku a navic je lesklej:(

                                        Takze spis zkusim nekde sehnat na vyzkouseni 60ku a kdyz bude sedet, ta 109ka mne asi stejne nemine:)))

                                        0 0
                                    • MlokCZ  

                                      Tak jen přejde na citlivější odpružení.

                                      Jsem teď u Croozeru naměřil odtrh 1,5kg :-)

                                      0 0
                                      • scoty  

                                        no takový talas 34 má krásných 26kg kašima nekašima…:)

                                        0 0
                                        • kubad  

                                          :D

                                          to ta 36 je na tom o cca 10kg líp

                                          0 0
                                          • scoty  

                                            Až chytne ten správný provozní vakl, tak bude gut..:)

                                            0 0
                                            • scret  

                                              … povestna citlivost talas systemu…:D

                                              0 0
                                              • Macik  

                                                Něco na tom je, když jsem tu vidlu po vybalení z krabice na sucho zkusil, tak jsem pochyboval, zda je odpružená. :) Když to srovnám se svým starým Floatem, kterej se mi někde válí v garáži…

                                                0 0
                                            • Macik  

                                              Být tebou tak silně doufám, že tomu tak bude, jinak … :)))

                                              0 0
                                        • MlokCZ  

                                          Kdybych si domů přinesl někdy takovou vidlici, tak hned poletí oknem :-)

                                          Já už se naštěstí Talasů zbavil, i když zase tak špatné to nebylo když jsem pokaždé měl upraveno od Milana. 2008 model byl na tom dokonce po úpravě velmi dobře díky ještě staršímu tříkomorovému systému. Až ty novější už ani úprava nezachránila (i když to vždy hodně zlepšila).

                                          I v originálním stavu před úpravou jsem ale měl vždy výrazně pod 20kg.

                                          S DPC teď naštěstí takové šílenosti jako odtrh třeba jen nad 10kg opravdu řešit nemusím :-)

                                          0 0
                                          • Lister  

                                            Ty seš extrémista :-)

                                            Tvůj upravený Talas je výborná vidlice. Proti počátku zdvihu nemám vůbec nic, mé výhrady vždycky směřovali spíše k průběhu v druhé polovině zdvihu – už jsme to psal několikrát, ale Talas na mě vždycky působil, že má o cca 2 cm menší zdvih. DT je mnohem lineárnější, ale zase citlivosti upraveného Talasu nedosahuje. A pokud jde o propracovaný systém snižování, tak tam je Talas taky úplně jiná liga.

                                            0 0
                                    • scret  

                                      jeste mam spoooustu casu:) takze tahle sezona bude jeste cela, ale tipujes spravne:)

                                      0 0
                              • kubad  

                                no jo no ,máš to složité :D

                                0 0
          • bruco  

            Ano, ma aj moznost vymeny patiek na 27.5 palca. Takze z hladiska mozneho vyvoja ponuka viac moznosti ako 301.

            Na Carbine sa mi nepaci ako ma vyriesene vedenie hadic a bovdenov a tiez to, ze sa neda pouzit stealth teleskop. Zatial som stale na vazkach.

            0 0
            • deekay  

              imho patky 27.5 maji smysl, jen pokud jsou oproti 26tkovym korigovane i vyskove (jako to ma treba banshee rune V2).

              Rozhodne bych nechtel si zbytecne zdvihat 650b kolama stred, takze na to bacha.

              0 0
              • Macik  

                Já teda moc německy neumím, ale úplně dole tady na týhle stránce je tabulka geometrií a tam píšou, že už od velikosti L můžeš i u MK11 dát dozadu kolo i o velikosti 27,5. Teda aspoň myslím, prosím přítomné znalce o vyvrácení případné dezinformace :)

                0 0
                • kubad  

                  už u Mk.10 to jde, ale moc místa s 2,25" tam není je to tak na hraně

                  0 0
              • bluma  

                Carbine i Tracer mají patky korigované i výškově.

                0 0
        • bluma  

          K dnešnímu dni je prakticky na výběr klasika 135/9 mm nebo DT RWS (Syntace X-12) 142/12 mm – je tam nějaký přílatek za tu osu. Shimano 142/12 mm už u Intense nedávají.

          0 0
          • Lister  

            Škoda, že tahle možnost není i u SL verze – IMHO při tak nízké váze už nebude zadní stavba extratuhá a ta osa by byla jednině k dobru.

            0 0
            • scret  

              jj, stejne jak Ibis SLR:(

              0 0
              • Lister  

                No vidíš. Být to tak, tak mám karbonový AM bajk, místo toho jsme se musel spokojit s předraženou drahou hlínou.

                0 0
                • scret  

                  az bude krize, jeste za hlinu neco dostanes…:) za kus bakelitu nic:))

                  0 0
            • bluma  

              SL je braný víc do XC, tam se moc nepočítá s nějakym tvrdším zacházením a naopak to tlačí na hmotnost. Osobně si myslím, že SL je zbytečnej model, ale svoje zákazníky si to občas najde.

              0 0
              • Lister  

                Samozřejmě, je to víc do XC. Jenže pevna osa by na hmotnosti nic nepřidala a určitě by rámu pomohla. Pevné osy vepředu jsou standard i v XC a IMHO i vzadu má své opodstatnění i když to nijak nedrtíš. A v neposlední řadě 135mm už není úplně XC hodnota – prostě klasický trailbike, takže absence pevné osy beru jako velké minus.

                0 0
                • bluma  

                  Já s tebou souhlasím, však píšu, že SLko je na prd :-)

                  0 0
                  • Lister  

                    Kontroloval jsme nabídku Intense, abych zjistil, že zmizel Spider na 26 kolech. Pak mi SL rozhodně nepřijde zbytečné, protože kdyby ho neměli v nabídce, tak nemají žádný XC rám s malými koly.

                    0 0
                    • bluma  

                      Pravda, této změny jsem si prakticky nevšiml, ale to jen potvrzuje fakt, že tyhle zdvihy moc u zákazníků Intense nefrčí.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        loni nebo už předloni jsem seděl na 160mm zdvihu Intense a jelo to docela pěkně, pokud už pořešili váhu rámu, tak proč ne. Karbon v tomto směru už asi tak hroznej není. Mně by se ta 135mm verze docela zamlouvala. Pokud teda časem neskončím u pevné 29 :)

                        0 0
                        • Lister  

                          Carbine je váhově srovnatelný s LV – bude to někde kolem 2800gr. Carbine SL je zase srovnatelný s Mojem SLR – váha kolem 2,5kg.

                          Alu bude těžší, na to se ptám níže, ale bojím se, že to bude pořád někde kolem 3,5kg.

                          0 0
                      • Lister  

                        Pravda, intense míří spíše k technickému ježdění.

                        Ale když se spider objevil, tak se mnohém magazíny předháněly v tom, jak je to kolo úžasné a často padala vyjádření typu " nejlepší XC rám na trhu".

                        0 0
                        • bluma  

                          Ale jo, Spider je super, hlavně ten poslední než ho stopli. Prostě ruka trhu, ten kdo přestupuje na fulla a kouká po cca 120 mm, tak hned do Intensu nepůjde (vidíš na BF furt „První full do 40 000,–“ apod.), naopak fajnšměkři už jdou trochu vejš, však to vidíš na sobě :-)

                          0 0
                          • Lister  

                            Jo to je pravda, chtěl jsme víc, ale když tak pročítám tohle téma, tak si zase říkám že Spider postavený hodně do rychla by nemusel být špatný doplněk k odolné 301.

                            Někdo to má tak že má lehké enduro a těžké enduro, já na to jdu z druhé strany, takže bych klidně bral hodně lehké a rychlé XC a odolné a pohodlné XC.

                            0 0
    • bruco  

      Zda sa, ze vysledky sa klonia k „LV nebrat!!!“. V prispevkoch sama chvala na LV a v ankete vedie Carbine. LV grupa zasadne nehlasuje, ze pani? ;-)

      0 0
      • Lister  

        LV grupa by musela přiznat, že si koupila špatný kolo :-D

        Ale máš to mít, můj hlas tam máš.

        0 0
        • bruco  

          Uz si bol vyhlaseny za kacira, po tvojom hlasovani budes asi rovno upaleny. :-)

          0 0
          • kubad  

            :D pche upálený, bude vyškrtnut z klubu a kolo mu už nebude vráceno

            0 0
            • bruco  

              Tak to je zive peklo…

              0 0
              • scoty  

                …a to se o tu svou vílu tak hezky staral…

                0 0
                • Lister  

                  Upozorňuju, že ta ruka není moje :-D

                  To byla tenkrát ještě fešanda vyfešákovaná. Od té doby přibylo spousta šrámů, protože jsme se s tímhle kolem opět naučil padat.

                  0 0
            • scret  

              mam na sraz v rychlebech tenhle rok vzit velkou flexu?:))

              0 0
              • Lister  

                Ještě svářečku. Pokud tu zadní stavbu nespraví Němec, tak Čech s flexou a svářečkou určitě!

                0 0
          • Lister  

            Hlasoval jsme jak jsme hlasoval a nechci, aby sis myslel, že jsme si z tebe dělala srandu, myslel jsme to vážně, ale s jedním důležitým dodatkem – neuvažuju rozdíl v ceně.

            Pro jednou zase trochu zmlokovatím a zkusím ti něco napsat, třeba ti něco z toho aspoň trochu pomůže.

            Když jsem vybíral kolo, tak jsme měl spoustu kandidátů a Carbine a samozřejmě i 301 byly v užším výběru. Úplně nejdřív jsme ale vybral Zesty, Měl jsme ji objednanou, zaplacenou zálohu, ale nedorazila – vyprodáno. Nový model pro následující rok se mi nelíbil geometrií, tak jsem začal pátrat jinde a když už, tak jsme si chtěl udělat radost.

            Co pak bereš v úvahu: vzhled, náklonnost ke značce, hmotnost, vlastnosti, cena… Chtěl jsme lehké kolo, které se mi bude líbit, nemusely být nejlevnější, ale zase jsem nechtěl totálně vykrvácet. Podmínkou byla tapered hlava, pevné osy vepředu i vzadu a váha do cca 2800gr včetně tlumiče.

            Nevím, jaké zdroje máš ty, ale pro mne znamenalo Mojo +10 tis proti 301 a Carbine cca +15tis, pokud si můžeš Carbine dovolit, tak proč ne.

            Vždycky jsme měl rád Santu, ale geometrie úplně blbě – krátký a vysoký. Ibis taky velká srdcovka a z mého pohledu jedno z nejkrásnějších kol, ale opět nevyhovující geo a v neposlední řadě absence zadní pevné osy – tu jsme si nechtěl odpírat.

            Intense Carbine – moc se mi líbil, ale zase je třeba naposat, že prakticky jakýkoliv jiný rám v pastelové barvě od Intense se mi líbí ještě více. Model SL se mi líbil nejvíce, jak vzhledem, zdvihem, tak barvou – ale ta zadní osa a cena – takže nakonec ne.

            Co se mi na tom rámu líbí hodně, je změna zdvihu bez výměny jediného dílu. Váhově byl tenkrát pro mne nic moc, ale to bylo při porovníní s MK9. MK10 na váze narostla, takže tohle se srovnalo. Přiznám, že jsem nikdy žádný licencovaný VPP systém nejel, takže o funkci ti samozřejmě nic psát nebudu. Doufám, že se mi podaří k nám na sever někdy dotáhnout Blumu a ukecat ho na krátký test.

            LV 301 – upřímně vzhledově mě ten rám nikdy moc nebral. Dokud jsem neobjevil krásné stavby v rawu nebo v pastelových barvách, tak jsem o tom moc neuvažoval. Ale geometrie MK9 byla do putníku přesně to, co jsme potřeboval. Ať už budu uvažovat jakýkoliv rozměr nebo úhel, tak to bylo naprosto ideální. Objednal jsem s tím, že MK 10 bude jen drobné evoluce beze změn v geo – no a když jsem pak viděl, jak to dopadlo, tak jsme byl bez nadsázka zděšený. Najdenou jsem měl pocit, že budu mít rám, na který se neposkládám, s kterým nezatočím a bude dobrý tak maximálně do bikeparku. Realita naštěstí byla nakonec úplně někde jinde. Samozřejmě z počátku nezvyk, protože úhel hlavy mi sletěl o 3,5 st a předozadní pozice na kole taky někde jinde, než jsem byl zvyklý. Na ovládání jsem se ale rychle adaptoval a pochopil, jaká paráda je to ve sjezdu a ve velkém tempu – skoro nic neřešíš, rám si to pobere, rozhodni ho ze stopy je skoro nemožné. Pravda chtělo to úpravu kokpitu a razantní zkrácení představce (o 35mm), ale teď už si nestěžuju. Co mne fascinovalo od začátku byla funkce zadní stavby. Docela přesně si pamatuju, jak jsem po první jízdě hned volal Kubadovi a ptal se ho, jestli se kontruktéři upsali ďáblu, nebo jak to zařídili. Citlivost je totiž opravdu výborná, rám zobe skoro vše, vidlice proti němu nemá skoro šanci. V neposlední řadě je tam výborná tuhost – myslel jsem si, že je to všechno placebo efekt, ale ono je to fakt znát. Po Přesednutí na Stereo se stejným zdvihem, také pevnou osou, ale mnohem menší tuhostí, jsme měl najednou docela dost nepříjemný pocit, že mi zadní kolo pořád někam ujíždí – a tohle nebyl pocit, ono to tak v porovnání s LV opravdu je. Nebudu ti nalhávat, že to kolo jede jako HT – nejede, ale jede velmi slušně. V porovnání s mým starším 120mm kolem je rychlější, vůbec se na něm netrápím, standardně jezdím dlouhů výjezdy, které mik zaberou mnoho desítek minut a kolo rozhodně není ta věc, která by limitovala rychlost dokopce. V porovnání s LV je třeba moje Stereo při stejném zdvihu trochu línější, ale zase je podstatně těžší – s obdobnou výbavou by na tom asi bylo podobně, protože pod pedálem se systém Sterea chová velmi jistě.

            Takže sumasumárum – kdybych volil dneska se získanými zkušenostmi a neuvažoval bych rozdíl v ceně, tak bych možná i šáhl po Carbine. Kdybych vybíral realisticky v poměru cena/výkon, tak beru LV, protože Carbine nemůže být o tolik lepší, aby to vykompenzovalo rozdíl v ceně. A teď pomineme to, že mnoho rámů za poloviční cenu by udělalo obdobnou službu jako LV, ale bavíme se tu o plnění snů, ne :-)

            A teď už jen záleží na tobě, jak si chceš kolo postavit. IMHO jsou to kola podobného ražení, nepřijde mi, že by Carbine mělo být víc XC kolo než LV, ale zase je pravda, že kdybych si chtěl postavit kolo na drsnější trail až enduro ježdění, tak bych asi spíš věřil LV.

            0 0
            • tomfree  

              Z toho v podstaťe plyne,že si člověk splní sen tak,že si objedná něco na netu co se mu pohledově líbí a pak se z jízdními vlastnostmi nějak popere a buďto mu sedne a nebo si zvykne.

              0 0
              • Lister  

                No máš skoro pravdu, ale tady to bylo opravdu dané tím, že se geo MK9 a MK10 docela změnila a přitom původní informace byly, že to tak být nemá. Už mám docela dost zkušeností, abych věděl, co mi sedne a co ne. Samozřejmě ne absolutně, protože kolo nejsou jen jednotlivé úhly a milimetry, ale pokud toho osedláš víc, tak už se dá docela slušně odhadovat. Blbý je, že pokud žiješ někde zakopaný v prdeli, tak se podobná kola blbě testují, protože jsou pro tebe v podstatě nedostupná. Ve velkém městě to možná bude jinak, ale bez nějakého „machrování“ můžu s klidným svědomím napsat, že podobných kol jako to moje tady moc nejezdí – možná dvě nebo tři.

                0 0
                • tomfree  

                  Ty to máš přece kousek do Rychlebek a tam když se postavíš o víkendu k cestě tak můžeš vyzkoušet ledcos,pokud je teda z dotyčným řeč.Pro mne obecně pokud kolo není obvzlášť krátké,nemá vysoko střed,hlava je mezi 66–68 stupni,tak se jede dobře na všem,hlavně to nesmí vrzat.

                  0 0
                • mr.antik  

                  není lepši si koupit jedno, nic nezkoušet a být spokojený? :-)

                  0 0
                  • tomfree  

                    Není,mně dost baví hledat něco nového,zkoušet jak to funguje,a ta první jízda po složení,tomu se skoro nic nevyrovná,však už se těším až někde pořádně otestuju SX zatím poslední do stáje.

                    0 0
                • Atilla  

                  Takže abych to shrnul, tak to šíleně řešíš, řveš do toho hrozné prachy a nakonec je jedno na čem jedeš. Ale ty prachy za rám si musíš nějak obhájit

                  0 0
                  • deekay  

                    Ale tak nemusi, ram si koupil protoze ho chtel a mel na nej, jednoduche jak facka.

                    0 0
                    • scret  

                      taky bych z toho nedelal zadnou kovbojku:)

                      0 0
                      • deekay  

                        ale tak znas Attilu ;)

                        pripomina mi to tu nekdy autofora :D

                        Nejlepsi je oktafka v TDI, multilink je zbytecnej vymysl a kdo ma drazsi auto je blb :D

                        0 0
            • bluma  

              Hm, tak už vím, kdo může za to, že se „k nám na sever“ stěhuju :-)

              Samozřejmě otázka, jakou cenu dostaneš, pokud se nepletu, tak LV 301 je 50 za rám, ne? Carbine stojí 55, což už je relativně malý rozdíl. Samozřejmě pokud dostaneš na jedno nebo druhé slevu je jiná pohádka a celá hra mění pravidla.

              Jinak ve všem souhlas, je to hlavně o preferencích.

              Jen jedna věc, na víc Enduro bych se díval spíš po LV 601 nebo pak u Intense Tracer 2 nebo Uzzi. V tomto segmentu bych ani Carbine ani 301 dlouhodobě nedůvěřoval.

              0 0
              • Lister  

                55 MOC?

                To je slušné, to jsem tu cenu asi bral pro SL verzi, ta by měla být dražší – už jsou to skoro 2 roky, co jsme to řešil, tak si to asi blbě pamatuju. Když vezmu jaká se dá uhrát sleva na LV a Ibise a předpokládám, že u Intense by to mohlo být podobné, tak ten rozdíl opravdu nebude větší než 5 ti a přitom se budeme bavit o cenách po 50 tis za rám…

                Jinak chtěl jsme ještě napsat jednu věc.

                U takového rámu už člověk musí vědět že ho chce a musí se s tím dopředu psychicky smířit. Protože pak to s ním může lehce zahýbat – po odeslání objednávky se mi opravdu nespalo moc dobře, ale ono si to nakonec sedlo :-)

                0 0
            • bruco  

              Vdaka za prispevok. Tvoje hlasovanie som nebral ako zart, sledoval som tvoju cestu od hladania rychleho AM az po LV vol. neviem kolko a viem, ze bola dost klukata.

              Carbine a 301 su podla mna biky podobneho urcenia, ale presne ako si spominal, s vyrazne rozdielnou cenou. Ten rozdiel u mna znizuje to, ze u LV chcem mat Reverba Stealth, zatial co v pripade Carbine by som mohol pouzit sucasny klasicky Reverb. A este usetrim za jeden kotuc. :-)

              Doteraz som jazdil na rame, co mal 3.5 kg, takze hmotnostna uspora bude v kazdom pripade. K LV ma tahaju skor racionalne dovody, je to vymakany ram, pripadne problemy sa budu riesit lahsie v DE ako cez more. Carbine mi pride subjektivne krajsi, aj ked mohli trochu popracovat na vedeni kablov. Trochu mam obavy z karbonu a z riesenia pripadnych problemov cez ocean. Ale nejako citim, ze ani s jednym neurobim krok vedla.

              Toto je pri vybere biku vzdy desive, je to kus techniky, malo by sa dat rozumne vybrat, ale vstupuje tam tolko nepopisatelnych pocitov a dojmov. :-)

              A este horsie je to, co nasleduje – toto sa uz k novemu ramu nehodi, chcelo by to nieco lepsie, predstavec radsej kratsi, ale nech je aj lahsi… Ale ved to asi vsetci pozname.

              0 0
            • black.horse  

              no ty kokso, to je tak dlouhý, že se mi to nechce ani číst… můžeš to napsat ještě jednou? pomalu a s obrázkama? ideálně jedno slovo na stránku… :-)

              0 0
            • honhav  

              ja bych chtel tech par ramu za polovicni cenu, co umi to, co LV… Pac nemam na LV :)

              0 0
      • scret  

        hlasovat nebudu, jsem zaujaty:))

        Jsem z me 301 MK9 naprosto uneseny, ikdyz ma svy mouchy… Rikal jsem si, ze kdyz mi nebude sedet jedina malickost, pujde z domu a dam sanci treba Ibisu nebo Yetine… Coz jsou v podstate moje 3 dream biky… Santy se mi taky libej, ale cena a geo uz ne! Kratky a vysoky…:(

        MK10ka ma trochu jinou geo, jeste jsem ji nejel, tak nemuzu soudit…

        11ka by uz zas mela byt trochu jinaci…

        Design ramu je neco, co te bud nezaujme anebo totalne pohlti, ja byl ten druhy pripad uz od doby co jsem videl svoje prvni LV cca pred 8lety:)

        JInak spis bych te radeji odradil, aby se tu LVecka nemnozili:))

        0 0
    • bruco  

      Preco vyhrava v ankete Carbine?

      Cele vlakno sa pomaly zvrhava na Klub majitelov LV vol 53 a Intense je vo vedeni. :-)

      0 0
      • kubad  

        protože 301 je vcelku nezajímavé nudné kolo, a chyte tě až ho vidíš naživo, případně otestuješ což není tak jednoduché

        0 0
        • bruco  

          Myslim, ze je vacsi problem otestovat Carbine ako LV.

          Ale cerveny Carbine urobi na hradzi urcite vacsi rozruch ako cierne LV. :-) Hoci ak vyhra Carbine, bude naked.

          0 0
        • Lister  

          To je dost přesné.

          Na fotce vypadá dost fádně, i když si můžeš uvědomovat ty drobné zajímavé detaily, tak až osobní setkání ti to celé dá do souvislostí a pak si ten rám teprve můžeš zamilovat.

          Můžu říct, že po vybalení mě ten rám docela fascinoval – dost jsem se divil a když jsem to pak celé dal dokupy, tak jsem na sebe byl docela hrdý, protože jsem měl pocit, že se to opravdu povedlo. Samozřejmě tohle nadšení časem opadne, ale dobře fungující celek (pravda v mém případě to byla cesta trnitá :-D ) zůstane.

          0 0
      • Kubiczech  

        Lv je tu dost, chceme nějaký jiný zajímavý kousek. Proto. (:

        0 0
        • bruco  

          Taky dovod ma tiez napadol. :-)

          Ale zatial sa tu neprejavilo typicke BF-kovske strhnutie vyberu uplne inym smerom.

          0 0
          • Kubiczech  

            Ono už těch směrů příliš nezbývá – Ibis a Santa zůstaly zavrhnuty a radit masovky je asi úplně mimo mísu. Ale pokud trváš na jiném směru, tak navrhuji Ellse…

            0 0
          • saintjv  

            Hm ještě jak to pročítám napadá mě ještě v teto cenově relaci i Ellseworth… Taky moc pekny věci umej:)

            LV je krásný kolo, mě osobně se líbí velice, ale není to to úplne pravé plnění snu… Aspoň pro mě. Zkus se mrknout třeba ještě na toho ellse

            0 0
          • Lister  

            Jak píše Kubiczech – už není moc prostor, kam to strhávat, těch maloseriovek, která dělají stejně vyspělá kola zas až tak moc není.

            Ke Carbine: pro rok 2013 bych tomuto rámu přidat přiznat jedno velké plus – fantastická barva.

            0 0
      • Lister  

        To máš jednoduché – kolik jsi na foru viděl Carbine rámů a kolik LV? Pak je asi jasné, kdo ti tu může poradit a o čem se hlavně bude diskutovat.

        Mě by třeba hodně zajímalo Blumovo hodnocení jeho Traceru, což je v podstatě hliníková obdoba Carbine.

        0 0
        • bluma  

          Zatím stručně, jak to vidím, tak časem se neubráním nějaké rozsáhlejší recenzi. VPP zobe, moc se nehoupe, i když se tlumák už rozchodil, tak pořád to jede moc pěkně-např. oproti Marinu, kde jsem měl pořád pocit prázdného tlumiče. Tuhost super, naopak srovávačka s Remedy, to jelo moc dobře, ale tím jak je Tracer tužší mi připadá, že jede stejně nebo i líp i přes skoro kilo navíc. Co mě ovšem dostává nejvíc, je geometrie. Tady bych mohl házet superlativy kýblama-stabilní, přitom paradoxně velmi dobře točivé, prostě ovladatelnost luxusní.

          Uvidíme, jak dopadne v porovnání Trek Slash… Jak je to kolem Jeseníku se sněhem? Do jaké výšky se dá vyjet?

          0 0
          • Lister  

            Díky za postřehy?

            Kolik ten alu rám váží, nikde jsme to přesně nedohledal, pod 3 kg to nebude, spíš kolem 3,5??

            Jezdíš 145 nebo 160mm?

            Nedá se vyjet nikam, i ve městě leží 50cm sněhu. Přes den to změkne, v noci přituhne, takže ráno led, přes den sračka, na kolo to prostě není.

            Jestli budeš mít čas, tak mi do mailu napiš něco o tom tvém přesunu, docela mne to zajímá.

            0 0
            • scret  

              3,5kg?:(

              0 0
              • mastihuba  

                cely kolo na XT nevim s jakou vidlou mělo skoro 15–16kg, teda jestli je to stejny jako ta testovačka, kterou jsem měl v ruce ja.

                0 0
              • Lister  

                Vzhledem k tomu, že jeho kolo přibralo s novým rámem skoro kilo a většina osazení je stejná, tak bych to tak odhadoval – předchozí Remedy bylo hodně lehké.

                Ale nic výjimečného, Marin při 120mm měl to stejné.

                0 0
                • deekay  

                  remedy je vahove tusim jako 301 mk9 nebo nekde hodne podobne, co si pamatuju.

                  0 0
                  • Lister  

                    Mám pocit, že byl o něco lehčí.

                    Váha Traceru by mě ale opravdu zajímala.

                    0 0
                    • bluma  

                      Se furt naotravuješ :-)

                      Můj rám s tlumičem, DT 142×12 osou a objímkou sedlovky, má těch 3,6 kg v Lku.

                      0 0
                      • Lister  

                        Díky. Můj tip byl docela přesný. Jestli se opravdu stěhuješ k nám na sever, tak se budeme muset domluvit na nějakou jízdu – to tvoje kolo prostě musím vyzkoušet.

                        0 0
                  • kesu  

                    remedy al měl s tlumičem, zadní osou, hlávkem, objímkou sedlovky a patkou 3,112g v Lku model 2009, karbonovej má snad 2,5 kg…

                    0 0
                    • bluma  

                      Můj Remedy 2011 měl 2850 g s tlumičem, hlavkem bez ložisek a objímkou. 2009 Remedy byly ještě dost jiný a dělaný na 36 vidle a k tomu odpovídající styl jízdy.

                      0 0
                • scret  

                  tak to teda zadna hitparada:(

                  To uz je i Giant lehci… a pak nevidim duvod priplacet si tolik… systemy maji oba dva vychytany…

                  0 0
                  • bluma  

                    Kámoš měl Reigna 2 a půjčil si testovačku Tracera 2 (myslím, že ten kus co vzpomíná nahoře Mastihuba, tedy cca 15 kg, ale byl tam asi kilovej teleskop a příšerný kola) a nejvíc byl unušen z tuhosti, tedy to stejné co u mě, sice rám těžkej, ale když do toho šlápneš tak vystřelí kupředu a drží stopu.

                    0 0
                    • mastihuba  

                      tak nějak :) v zásadě dát tam lehčí věci tak kolo tohodle ražení okolo 14kg už se dá snest. Ja bych to při ježdění do práce moc neužil.

                      0 0
                    • Lister  

                      Tak ale jestli opravdu 2600gr , tak to bych těch 15 tis asi obětoval – je pravda, že tam není úplně stejní zdvih, ale pokud bych to chtěl provozovat na 140–150mm, tak bych prachy do té ušetřené hmotnosti vložil.

                      Jezdíš 145 nebo 160mm? Geo by se se změnou zdvihu moc měnit neměla, takže je to asi jen o tom rozhodnout se, jestli to má hlavně jet nebo víc žehlit?

                      0 0
                      • scret  

                        jj, 2,6kg je uz krasna hmotnost jestli to funguje… a 15litru navic uz moc neboli vzhledem k celkove vynalozeny castce na cely bajk…:)

                        0 0
                      • bluma  

                        Jo, ten Carbine má těch 2600 g jak jsem psal.

                        Jezdím 160 mm, 145 mm se poníženě přiznám ani nezkoušel. Trochu to položí sedlovku a hlavu, ale nemám nijak změřeno jak moc.

                        0 0
                    • scret  

                      nevim, nemuzu posoudit, Tracera jsem nejel a bohuzel zatim ani nevidel v realu nazivo:( Reigna jsem mel a tuhost i bez pevny osy neni spatna… Ikdyz novy modely jsou zas jeste lehci… Staci se podivat kolik vazi treba takovej Antikuv Reign X:) Tak porad tuhost neni zla… a doufam, ze konecne pristi rok uz daj aspon tu osu, kdyz uz to slibovali na modely 2013…

                      Na LV jsem taky zezacatku pocitoval velkou tuhost, ale tam do toho taky promlouvaly tezsi a bytelnejsi kola… A divil jsem se jak to kolo leti dopredu… ale tam to hlavne bylo systemem a tlumakem DT… s tim je proste LV chrti kolo.. kdezto Maestro je vetsi zvejka…

                      Ale co jsem chtel rict, ted uz tu vyssi tuhost nevnimam a zas (klasika) bych ji uvital jeste vetsi..:)

                      0 0
                  • goofy  

                    Tak ono Tracer 2 neni zas poddimenzovany, a v takovem nejakem setupu bych si ho dokazal predstavit :o)

                    0 0
                    • scret  

                      jj, preste je to poradnej kus hliny a tohle je fesak… i s tou Marzokou…

                      0 0
                    • bluma  

                      Přesně, je spíš stavěnej na 34/36 vidle, ačkoliv je psanej i na 32, taky ho teda tak zatím mám, ale jen dočasně.

                      0 0
                      • goofy  

                        No prave ja puvodne myslel, ze to je zas takova vyzle, ale myslim, ze zrovna tys me vyvedl z omylu, tak jsem pak zkoumal a docela si ho oblibil :o)

                        0 0
                        • volodaj  

                          Tracer 2 je veľmi univerzálny. Vozil som sa na dvoch a oba super. Jeden skôr AM setup s RVL, ľahšími komponentami a nastavený na 145 mm. Druhý EN s 36 Foxou, bytelnešie postavený a nastavený na 160mm. Pre seba ku nám do hôr by som vzal ale určite ten druhý :)

                          0 0
          • deekay  

            Ten tracer ma dulezityma vecma pro jizdni vlastnosti (delka zadni stavby, uhel hlavy, vyska stredu) geo vicemene stejnou jak moje Mk9, akorat je o kousek kratsi.

            0 0
            • Lister  

              Zdůraznil bych to moje MK9 – protože to rozhodně není standardní setup ;-)

              0 0
              • deekay  

                nee, myslim mk9 obecne

                u traceru pisou taky i uhly se 160tkou vidlici… a je to shodne jako u Mk9 vicemene.

                0 0
    • logoman  

      Jsem se preklikl, chtel jsem hlasovat „jine“. Carbine nema moc zajimavy tvar, to radsi stupjumpera evo v carbonu. LVL je zas jen hlinik :-))), ja bych si pri potrebe koupit unikatni kolo koupil ibise, davaji na nej funky barvy, navic ma i zajimavy tvar. Pro oko neznaleho cloveka, musi byt super ufo kolo :-).

      0 0
      • scret  

        ..a navic na nem jezdi Brian:)

        0 0
      • deekay  

        asi budu kamenovan, ale toho ibise zachranuje jen dobre naladeny DWlink :) tuhosti to moc nepobralo, design je teda individualni,ale treba ja moc nekvituju vzhled roztekleho syra, geometrie je uz taky pro dnesni enduro trochu outdated :) (i kdyz teda diky dobremu tvaru hori trubky lze vozit o cislo vetsi ram,a by to nebyla takova koza. Kdyby mojo HD jeste trochu zpevnili, polozili o stupen hlavu a kapanek natahli (+pridali trochu progresivity vzadu) tak by to byl ideal (nepocitam li vzhled) ale zase uz jiny kolo :D

        Ja bych treba radsi toho stumpa evo v carbonu nez ibise…(au au), pokud uz bych musel mit teda carbon, jako ze ciste co do vzhledu, vzdy preferuju hlinik pred amorfnosti karbonovych ramu.

        0 0
        • kubad  

          vidím to +/- stejně

          pro mě taky hodně důležitá záruka na rám 5+5 je super

          0 0
        • scret  

          tak kdyz si vezmes, tak normalni Mojo je pryc a zbylo uz jen „chrti“ SLR a pak HDecko… Tzn. kazdej „normalni“ clovek sahne stejne spis po HDcku, takze to musej postavit taknejak univerzalne…

          Pritom SLR meli postavit nekde na uroven AMka a HD spis uz trochu EN…

          0 0
          • Lister  

            SLR je jen mírná evoluce – původní rám už byl totálně out – klasická hlava, klasická XC geometrie. Celkovým pojetím rám zůstal stejný – tedy pořád stejné XC – jen se více přiblížil moderní produkci a trovhu obral na váze – pevnou osu vzadu ale bohužel vynechali, což je rozhodně fail.

            0 0
            • scret  

              tak, to je presne ono, honeni vahy, mensi tuhost a jeste ho daj bez osy… Takze na AMko ho nevezmes, takze spis sahnes uz radeji po HD…

              0 0
              • Lister  

                Pevná osa nebyla ani na starém. V podstatě tři největší změny – nižší váha a přitom údajně o něco větší tuhost, tapered hlava a položenější geo. Stále ale zaměření na klasické XC s dostatkem zdvihu. Na AM bude opravdu lepší HD.

                0 0
                • scret  

                  jj, vim… A o to mi jde, kdyz uz Mojo prekopavali, mohli tam tu osu prece dat, kor v dnesni dobe je to skoro uz standart… Hlavne ze tam na…daj taper hlavu a odlehcej…:) XC geo, vyssi zdvih – stejne proto asi vetsina lidi sahne radeji po HD…

                  0 0
                  • Jarda636  

                    Mojo SL-R má zadní12 mm 142 maxle osu, teda aspon ten rám co maj na stránkách nebo ten co visí v koloshopu :-)

                    0 0
                    • scret  

                      na strankach nevidim nic… A co jim visel SLR na haku, tak ten osu nemel…

                      Nic, zpet, zpatky na stromy…

                      Takze koukam a SLR ma vzadu 12×142mm maxle… Je mozny, ze bych si to spletl s SL…

                      0 0
                      • Lister  

                        No ty krávo, fakt tam je :-O

                        Tak ale být za blbce už jsme si zvykl ;-)

                        0 0
                    • Jarda636  

                      :-)))

                      0 0
        • Lister  

          Jenže Mojo je čistokrevné XC, zdvih na tom nic nemění. Na cokoliv jiného je tu HD. Takže pokud bychom měli uvažovat Ibis-alternativu k 301 a Carbine, tak by se měl kupec opravdu spíše dívat po HD.

          0 0
        • logoman  

          Kde jsi cet ze je meky? Ja mluvil o sl, slr je pokud vim divny xc …

          K HD jestli je hlava 66,66,5 nebo 67 uz je skoro fuk. To by u me nebyl rozhodujici argument. Spis bych rekl, ze to vic lidem bude vyhovovat, malo kdo jezdi kudlu a vic oceni tocivost kola nez, dlouhy superstabilni autobus.

          Docela bych ibise zkusil, je to uplne jiny pristup ke geometrii, nez mam ted.

          0 0
          • deekay  

            o puvodnim moju se psalo vsude ze je to zvejka, to trochu zlepsili u HD a SLR, a stejne napriklad SLRku namerili nemci tak malou tuhost hlavy (mereni podporeno i subjektivnim dojmem), ze vylozene durazne doporucili tezsim jezdcum kolo nejdrive vyzkouset, zda jim to nebude vadit.

            A ibis pise ze mojo SLR ma minimalne z 80% tak tuhy ram jak HD…

            ja poznam rozhodne i 0.5st. rozdilu na hlave, rozdil 1 stupne je brutalni. Osobne nejezdim kudlu a sam o sobe ocenim spis stabilnejsi geo, protoze mi sedi vic styl kdy kolo doz atacky polozim, nez lehce cuknout riditkama a uz to toci.

            Ale chapu ze je to sobni preference, nicmene trendy v soucasnem enduru jdou zcela jasnym smerem.

            Proste pro me by bylo zajimave si hrat s naladenim dw linku a ruznyma tlumicema, ale chtel bych ho rozhodne na jinem ramu nez je mojo (libovolna verze)

            0 0
            • scret  

              esli ty nam nezacinas tak trochu mlokovatet:))

              0 0
            • logoman  

              To ti nezavidim. Ja rozdil pul stupne urcite nepoznam tak nejak mam jinou praci pri jizde terenem nez rozjimat nad uhlama ktery se porad meni .

              0 0
              • deekay  

                tak ja to cejtim v rizeni hodne, nerozjimam, jen me to pak sere :) A menici se uhly na fullu me serou neuveritelne,na celopevnaku to je luxus :D furt stejna geo.

                nejhorsi je pro me HT s odpruzenou vidli :D

                0 0
                • logoman  

                  S lyrikem jsem jezdil jak 160 tak i 170mm a zmena vubec zadna nebyla, on taky sag je o trosku vetsi takze to asi bylo vicemene stejny.

                  Na pocit z rizeni ma nejvetsi vliv predstavec, uhel vramci +/- 1° mi je vazne fuk.

                  0 0
                  • kubad  

                    a proč to řešíš?

                    on to pozná vadí mu to ty to nevnímáš hotovo vyřešeno

                    0 0
                  • deekay  

                    zmena rozhodne byla, to ze tys ji nezaznamenal je vec druha ;)

                    predstavec ma vliv velkej, sirka riditek tez, stejne tak hlavovej uhel

                    treba pro tebe dyz chces by slo kolo ma zadni jsou dulezity i treba 5mm na zadni stavbe (pro me uz tolik ne, resp nad 530 je to ok)

                    0 0
                    • scret  

                      Mloku, odhlas se s deekayova profilu..:DD

                      Ja si delam pr..el, ale je dobre znat takovyho typa cloveka jako jsi ty, pac ja jsem spis opacnej typ a tak je dobre, ze nekdo ma v hlave uhly atd. za mne:))

                      Navic, tim, jak jsem maxi spokojeny, tak nemam ani potrebu koukat na geo jinych kol, prtze to proste nepotrebuju vedet, menit stejne nebudu:))

                      Ted vymenim tlumak a budu stastnej jak blecha… teda doufam…

                      Resp.chci odjezdit zacatek sezony na DT a pak soupnout foxe, abych rozdil zaznamenal jeste vetsi a i z duvodu „objektivnosti“:)

                      Co ty jinak, mas porad 9ku Mko? a co Fugas, jeste to neprodal?:)

                      0 0
                      • deekay  

                        porad mam 9tku Mko :)

                        ale nerikam ze neposilhavam po 10/11 prave kvuli o stupen polozenejsi hlave, i kdyz teda u 11tky jsou veci co bych nerad.

                        A teda uvazoval jsem i nad Lkem :) Ale to ma svoje vyhody i nevyhody

                        0 0
                • MlokCZ  

                  Ty co nic nepoznají tomu houby rozumí :-)

                  Nejsi jediný, mám to úplně stejně a je to jeden z hlavních důvodů proč rád jezdím na celopevňáku. A HT s odpruženou taky nemám už vůbec rád (i když nejen kvůli změnám geo, nemám rád i to nevyvážené odpružení předek x zadek).

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Na fullu tomu pak hodně pomůže platforma na tlumiči a snižování vidlice.

                    Menší změny geometrie také byly jedním z podstatných důvodů, proč jsem nakonec zkončil u AMS 150tky (a také u DPC, i když tady byly hlavní důvody jiné) a průběhu jaký ta stavba s RP23 má.

                    0 0
                  • logoman  

                    Tady jde uplne o neco jinyho v pripade jizdy FS x HT.

                    Tou krasou ht je okamzitost zatahnu za riditka, nemusim prekonavat boreni se do zdvihu, nemusim resit pohupovani apod. Nejaky zmeny uhlu kola pri pruzeni jsou nevyznamny.

                    Abych tohle resil tak bych snad na kole musel sedet pri sjezdu. Pak by byla geo citelnejsi, no ale to bych toho moc nesjel :-).

                    Takto se nejen geo kola mirne meni, ale hlavne se vyrazne meni moje pozice nad kolem. Posunu se o par cm dopredu, hned zatizim vic predek a budu mit strmejsi uhel …

                    0 0
                    • Atilla  

                      Přesně- měníš se hlavně pozice jezdce

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        To píšete jako by existovala pouze jízda směrem dolu (kde to tak je).

                        Já tedy trávím nejvíce času ve výjezdech (a pokud se nejezdí lanovkou, tak to tak bude mít každý) a to převážně v sedě bez jakékoliv změny pozice jezdce. Samozřejmě občas přijde nějaký technický výjezd, kde se pozice jezdce mění, ale takových mám tedy rozhodně určitě menšinu.

                        0 0
                        • scret  

                          podivej se na cem Atill jezdi a pochopis jeho nazor:) Casto se na dragsteru asi do kopce nesune:)

                          0 0
                        • Atilla  

                          Prostě musíš jít víc na řidítka. Jezdím do kopce Z 98% a prostě to tak je. Občas sedlo v prdeli, boj s těžištěm jako svině a kadence naplno. O tom to přece je ne?

                          0 0
                          • MlokCZ  

                            Tak když ti vyhovuje jet dlouhodobě do kopce v úplně na h…o pozici pro šlapání včetě sedla v prdeli, tak prosím. Proti gustu…

                            Se stejným přístupem by se u kol nemuselo vyvíjet nic a mohli jsme jezdit na neodpružené siglu festce. O tom to přeci je všechno to překonávat nebo ne?

                            0 0
                            • Atilla  

                              Nemám to dlouhodobě na hovno jen v extrémech se to takhle vyhrotí. Prostě do kopce na tom nesedím jako panák ale ohnu se v loktech a jdu víc na řidla. Asi jako úplně každý kdo jezdí na kole

                              0 0
                              • MlokCZ  

                                To ale není pro každého řešení.

                                Asi jak nejsi na nic citlivý a nic moc ti nevadí, tak nemáš problém.

                                To co popisuješ je pro mě nepoužitelné řešení. Tohle bylo pro mě použitelné kdysi na celopevňáku co jsem na biku začínal a pak ještě tak na HT do 100mm zdvihu vidlice se to ještě dalo.

                                Ani na fullu to není problém pro krátký úsek. Ale na delší stoupání vůbec.

                                Už ta změna sagů má vliv na zvednutí špičky sedla (ve výjezdu) výrazně více než je jen sklon kopce. A když ještě hodně skrčíš ruce a více se tak ohneš, tak se problém hodně zhorší (pro jiný úhel trupu vůči nohám bych vozil daleko více skloněné sedlo, špička více dolů). Změnit nastavení sedla nic neřeší, protože by pak zase bylo moc směrem dolu ve sjezdech.

                                Dále se změní hodně úhel trupu x nohy, což je pak nepříjemné a výrazně zhoršuje šlapání. Na takovou změnu by to chtělo sedlo i výrazně více posunuté dopředu.

                                Nemám žádný důvod si ve výjezdu cokoliv výrazně zhoršovat z čeho pak někdy i vyvstane dlouhodobě nějaký vážnější problém. A i když ne, tak proč bych měl jet hodinu v poloze, která mi nevyhovuje?

                                Do určité míry ty změny nevadí, třeba na celopevňáku bez těch negativních změn sagů problém nemám vůbec ani když je třeba se více ohnout ve výjezdu i na delší dobu.

                                Negativní vliv sagů to ale pošle daleko za únosnou míru (pro mě).

                                Jak už jsem ale uvedl, tak platforma tlumiče + snižování vidlice to řeší a pak pohoda.

                                0 0
                                • Atilla  

                                  Citlivý jsem, ale na kole prostě jedu a to je to co mě baví:)

                                  0 0
                    • MlokCZ  

                      Taky ve sjezdu mi nevadí a ve stoje obecně to vadí mnohem méně. Fully mám vždy nastavené tak aby na rovině a sjezdu to bylo ± ok (už i ta rovina + sjezd dohromady je určitý kompromis, ale ještě to není tak hrozné).

                      A vadí mi to pak ve výjezdu, kde to je pěkně na h…o. Tam to pak ale nějak vyřeší platforma + snižování vidlice a už pohoda. A ve výjezdu se tráví nejvíce času, takže to pak moc nepotěší, když něco výrazně vadí.

                      A vůbec nejde o změny při pružení, ty jsou krátkdobé a žádoucí (tedy žádoucí je aby to pružilo). Jde o změny sagů, které jsou nežádoucí a mají negativní vliv na geometrii. Ideální by bylo mít pořád sag na stejné úrovni na tlumiči i vidlici ať už jedeš rovinu, sjezd nebo výjezd.

                      0 0
                      • Atilla  

                        O tom je ježdění na kole:)

                        0 0
                      • scret  

                        jak to tak ctu, tak by ti mozna vyhovoval takovy Bionicon…

                        Ten diky ruznemu prepousteni vzduchu snad resil ty vyjezdove a sjezdove mody…

                        0 0
                        • Macik  

                          Jo jo. U Bioniconu bylo super, že jsi jednou páčkou přepustil vzduch z vidlice do tlumiče, vidla trochu klesla a zadek se přitvrdil. U běžnýho kola musíš jednou rukou na korunce snížit zdvih a druhou rukou zapnout platformu na tlumiči, jenže to už pak moc ruk na řízení nezbývá :)

                          0 0
                          • MlokCZ  

                            Tak zase na krátký úsek to není nutné a v dlouhém stoupání se vždy najdou úseky, kde je na to klid.

                            Pokud je to technická a hodně rozbitá pasáž ve výjezdu, tak stejně většinou vidlici není dobré snižovat, aby nešel střed moc dolu (tam používám jen tu platformu).

                            0 0
                            • Macik  

                              To máš pravdu, nakonec ale nezávodím a jedu si své tempo, tak na to upravení geometrie snížením zdvihu a nastavením platformy asi čas najdu. Ostatně doteď jsem jezdil na Lapierrovi, kde se na Fox Float nedalo udělat nic, tak jsem jen případně zapnul Propedal na tlumiči. Jsem zvědav jak to na novým kole půjde. Hlavně doufám, že se ten nešťastnej Talas trochu rozhýbe. Páč když to srovnám s tím Floatem, kterej byl každoročně na citlivost kontrolován Milanem…, tak to snad to Foxu omlátit ohlavu. Ale ujedu pár set kilometrů a věřím, že se to zlepší. V nejhorším zas na podzim zkusím Milana přesvědčit, aby se v tom trochu povrtal :)

                              0 0
                        • MlokCZ  

                          Něco to řeší, ale zase není to jediná důležitá vlastnost, takže jsem o to ani nikdy neuvažoval.

                          Navíc teď by se mi po přechodu na pružinu dost obtížně přepouštla do tlumiče :-)

                          Já jsem teď spokojený na současném fullu s jeho průběhem. Tam nemám s platformou + snižování vidlice problém. A i to snižování díky menším negativním změnám díky průběhu stavby a vidlice používám teď o něco méně.

                          Na celopevňáka je to ale hezké v tom, že prostě jedeš a nic neřešíš.

                          0 0
                          • Draw in soul  

                            Já taky jedu a nic neřeším na 150/150 :)

                            0 0
                          • scret  

                            stejne tak to mam i u fullu, jedu a nic neresim:)

                            Ja treba uz snizovani vubec nechci, nepotrebuju a v 90% to stejne mrvi chod… takovy lockout na RVL vyuziju mnohem vice…

                            A celkove jsem spis tkoavej typ, ktery kdyz si najde a nastavi bajk podle svyho gusta, uz se pri vyjizdce nerad rusi cimkoliv jinym a spis „vypinam“ mozek a necham vse taknejak plynout…

                            0 0
                            • MlokCZ  

                              Taky někdy rád nic neřeším a na tom mám celopevňáka.

                              Já zase na fullu v podstatě nepoužívám lock vidlice (tedy lock nepoužívám u RCT3 nikdy, nepoužívám ale téměř nikdy ani tu omezující střední polohu).

                              0 0
                      • logoman  

                        Slo o zminku „zmena je brutalni“.

                        U kol se 140mm predpokladam inklinuci ke smeru dolu, proto jej beru jako dominantni.

                        Zmineny sag nadela vetsi paseku nez uhel, neprijemnost mene strmeho uhlu vidim v tom, ze se kolo vytkne vice dopredu, cimz je nad nim mensi vaha a vic se zveda, to by slo kompenzovat delsim predstavcem, ale ten zas ovlivni dalsi veci.

                        V souctu muzou obe veci u kola co se propadne do zdvyhu + uhel udelat citelnou zmenu. Jenze nastane takova zmena ve skutecnosti? Nebude uz nemozne na kole slapat v sedle? Stoupnutim se to zase dostane do rovine „je to vlastne jedno“.

                        0 0
                        • MlokCZ  

                          Tak mě to ve výjezdu vadí mnohem dříve než se to dostane do situace, že by byl problém v sedle šlapat.

                          A pokud to něčím vykompenzuješ (platforma + snižování vidlice), tak se ta situace, kdy už není možné šlapat posune někam úplně jinam.

                          A pomoct s těžištěm (ať už předklon nebo posun na sedle) tu je pořád k dispozici.

                          A stoupnutí ve výjezdu nic nevyřeší, tedy minimálně ne u mě. V sedě vyjedu mnohem více než ve stoje. A ve stoje (ve výjezdu) u fulla 140mm+ přibude problém ztrát v odpružení. V sedě při slušném šlapání je to zanedbatelné, ze sedla už rozhodně není.

                          A s tím větším negativním vlivem změny sagů než samotné změny hlavového úhlu, s tím souhlasím. Samotné snížení hlavového úhlu ve výjezdu mi tolik nevadí (i když je taky nežádoucí, ve výjezdu při malé rychlosti mám rád hodně točivé kolo).

                          0 0
                          • deekay  

                            jenze mi vadi zmena (zvetseni) uhlu ve sjezdu ne ve vyjezdu ;)

                            0 0
                            • mr.antik  

                              tak to už je o otázce priorit.

                              Na rovině si myslím předkopnutá vidle vadí míň než podkopnutá ve sjezdu.

                              Ale hlavně člověk musí být v „komfortní“ pozici ve sjezdu, aby to šlo nějak ovládat, dobře na zadní atd… Což jde zas přímo proti pohodlí ve výjezdu.

                              Stejně myslim, že v čechách se dá všechno přežít, ale bydle v Alpách, tak ty výjezdy bych nějak řešit chtěl.

                              0 0
                              • deekay  

                                proto to tak mam nastavene, na rovine predkopnutou

                                s vyjezdama u me tuplem souhlas, ty jsi aspon trochu v horach, tady je to furt nahoru dolu v kratkych intervalech,t akze se to da prezit v naprostym klidu bez snizovani.

                                0 0
                            • MlokCZ  

                              Tak to vozíš moc velký hlavový úhel. Já vozím takový, aby mi to ve sjezdu vyhovovalo.

                              0 0
                              • deekay  

                                ja to myslel obecne v navaznosti na predchozi debatu,cele to bylo o tom ze 1 stupen na hlavovym uhlu mi prijde velkej rozdil ;)

                                Prave ze s RVL to nebylo idelani, ted s lyrikem je to uz dobre, ale zase este o stupinek nizsi uhel by byl mozna jeste lepsi.

                                0 0
                        • deekay  

                          Hele ja jezdil uplne stejny bike s RVL (530 vejska) a ted s lyrikem (545 vejska) tzn zmena uhlu hlavy asi 0.8 to vychazi a rozdil jsem teda poznal okamzite a to pro me k lepsimu. Cili pro me byl ten rozdil ve vlastnostech fakt velkej. (rizeni prijemne ztuhne a hlavne z kopce je s kratkym predstavcema a relativne sirsima riditkama kolo klidnejsi).

                          A sag samozrejme paseku nadela, prave proto je pro me dobre mit vyhodnejsi tu vychozi hodnotu uhlu, kdyz se ve sjezdu pak jeste zkurvi. Ono dalsi vec je ta, ze pokud vylozene nejedu nakej delsi sjezd, pro me tezsi, tak mam proste sedacku v XC pozici, pac jezdim furt nahoru dolu a teleskop zatim neni, cili se sice muzu posunout dozadu ale uz ne niz dozadu.

                          Jinak ja sagy foukam na pozici ve stoje, tak aby v ni jsem mel jak na vidli tak tlumici cca 20–25procent. V sede to pak dela na tlumaku klidne 30 a na vidli 15. (ta poloha v sede me az zase tolik nezajima u tohodle typu kol. Ale rozdil je i v pozici vestoje na rovine a vestoje z kopce.

                          Proste najit pro nas rejpaly kompromis neni jednoduche :D

                          kompenzace delsim predstavcem samozrejme jde, docili se tim i toho tuzsiho (pomalejsiho) pocitu rizeni, ale zaroven to zase zmeni jiny vlasnosti.

                          0 0
                          • logoman  

                            Ale tady vstupuje do hry dost dulezita vec a to prodlouzeni rozvoru. O tom jsme se vubec nebavili :-).

                            Jedna se o ruzny uhel pri zachovani rozvoru.

                            Zbytek bych se uz opakoval (pozice jezdce, sag …)

                            Vyzkousej stejny kolo v ruznych velikostech, velke bude stabilni, male mrstne, pritom se uhel vidle vubec nezmenil.

                            0 0
                            • deekay  

                              samozrejme, ale co se zmeni uhlem je pocit v rizeni

                              stejne jako u aut nemam rad kdyz jde rizeni moc lehce

                              rekneme dyz vezmu v extremu kolo s uhlem 69, dam na to 30mm forbec a 740mm riditka tak se na tom zabiju :D

                              0 0
                              • logoman  

                                Na to ale nedokazes kvalifikovane odpovedet, protoze se ti zmenil rozvor, jak vis co z toho melo vetsi vliv?

                                Ja bych si vsadil na rozvor :-).

                                Pro me reach X chainstay X rozvor jsou tri zajimavy parametry ale jestli je ve predu 66 nebo 67 mi je vazne fuk.

                                Stejne jsem zatim zadny mizerny kolo nejel, nejhorsi byl asi reign X a to kvuli ergonomicke chybe kdy nejde zasunout sedlo, jinak mohlo byt docela ok. Nekdo s teleskopkou si toho ani nevsimne.

                                K rizeni, v dnesni dobe elektroposilovacu se to stejne prepina cudlikem a je jedno jestli je lehky nebo tuhy, protoze v nem stejne zadny informace od kol nejsou :-D a to je oc tu bezi.

                                0 0
                                • deekay  

                                  Jelikoz jsem zkousel Lko 301ku Mk10 se 32kou vidli ktery ma vicmene stejnej hlavovej uhel jak moje Mk9 s lyrikem ale vetsi rozvor.

                                  Mas pravdu v tom ze celkove bylo Lko jeste stabilnejsi (vic za sebou jakoby tahalo zadek) a vyrazne hur mi slo na zadni,ale to je dany taky tim, ze tydle veci mi obecne moc nejdou spravnou technikou :), nemas pravdu v tom ze ten pocit v rizeni dela rozvor, je to hlavne uhel, konkretne stopa predniho kola (trail) cili uhel versus odsazeni vidle.

                                  Jako jo mas pravdu v dulezitych parametrech, az na to, ze tim ze cumis na chainstay, reach a rozvor, tak mas vicemene danej ten hlavovej uhel protoze chainstay+reach si prave urcil cast rozvoru od zadniho kola po kolmici vedenou dolu vrskem hlavy a ten zbytek rozvoru jakej ti zbyde uz urci prave ten uhel :)

                                  V soukromym aute mam z tohodle duvodu stale klasicke hydraulicke rizeni, stejne tak ovladani plynu lankem a nepreposilovane brzdy. A hodlam to auto dojezdit, protoze ty nove jsou hruza :)

                                  0 0
                                  • logoman  

                                    Nj ale to je to jak jsem zminoval pred tim, kdyz sjezduju tak stojim, pohnu se o kousek jinam a hned je uhel jiny, tebou zminene budu pocitovat tak mozna na parkovisti ;-) ale v terenu se pode mnou kolo zmita ve vsech smerech.

                                    0 0
                                  • MlokCZ  

                                    Taky mám názor, že změna hlavového úhlu dělá daleko více než změna rozvoru. A celkově přesně jak píšeš, tak stopa předního kola.

                                    Hezky mi to v praxi potvrzuje 29" celopevňák co teď jezdím. S tou délkou pevné jsem někde mezi 71st. hlavový a 71,5st. K tomu 47mm offset.

                                    Oproti tomu srovnávám 26" celopevňák, kde jsem měl s pevnou cca 69st. hlavový úhel + 38mm offset.

                                    Rozvor obou těch kol byl ± stejný.

                                    A ta 29tka i přes větší kola je mnohem točivější a méně stabilní než ta 26tka, právě díky výsledné stopě (na které se podílel jak ten velký hlavový úhel, tak ten větší offset).

                                    A narozdíl od fulla se to tam porovnává opravdu dobře, protože nic nikam nelítá :-)

                                    0 0
                                    • mr.antik  

                                      já myslim že pokud se to týká čístě rovný sjezdů a přejezdu překážky ve sjezdu, tak předsazení předního kola je jedinej aspekt (těžšitě těla můžeš pousnout o kousek dál od osy předního kola.

                                      V terénu je těch vlivů tolik, že se to asi nedá odlišit, ale při jízdě v přímém směru si myslím převládá to, co jsem řekl, prostě člověk nemá tendenci padat přes řídítka. Zatáčení a stabilita je jiná věc. Osobní pocity – menší úhel se řídí líp tělem, větší úhel se musí stabilizovat delším představcem a na to už asi asi nikdy nezvyknu :-)

                                      0 0
                                      • MlokCZ  

                                        Na polohu těžiště má ale vliv spousta dalších věcí a některé to ovlivní daleko více než hlavový úhel (hlavový úhel beru v rozmezí třeba 2st. co je vhodné pro daný typ kola) a offset (zase beru v rozmezí co se běžně používá a je vhodný).

                                        Třeba délka představce, tam můžeš měnit v daleko větším rozsahu.

                                        Nebo výška řídítek, tam máš taky velké rozmezí ve kterém můžeš nastavovat.

                                        0 0
                                        • mr.antik  

                                          samozřejmě za podobných podmínek, podobných rámech a komponentech – viz u sebe mám oblíbený představec 5cm a řídtka co nejníž

                                          0 0
                                    • logoman  

                                      Vyska stredu je stejna? To by melo mit podstatny vliv na vratkost kola.

                                      0 0
                                      • MlokCZ  

                                        Teď mám na 29" střed mírně níže. Výška středu má vliv v dost situacích, zrovna ale na točivost bych řekl že ani moc ne.

                                        0 0
            • Atilla  

              1 stupeň na hlávku je brutální:) Pobavil

              0 0
              • deekay  

                Tak tebe pobavit neni vubec tezke, takze bod si za to nepricitam :D

                0 0
              • Draw in soul  

                :D Někdo je nejspíš extrémně citlivej,s tím nic nenaděláš… já osobně bych to stěží poznal,spíš vůbec.Slovo brutální je ale dost silný označení :)

                0 0
    • Lister  

      Docela by mne zajímala fotka tvého aktuálního setupu, protože podle galerky musí tvé kolo vypadat te´d úplně jinak než jak to popisuješ.

      Jen tak mne napadlo, že intense jak tak výrazný rám, že bude chtít designově umírnějšjí setup – což by ale neměl být v tvém případě problém. U mě by to bylo horší a dopadlo by to asi takhle :-D

      0 0
      • scret  

        to nejak nechapu, kolo stavene „do tvrda“ a na tom STcka?:)

        0 0
      • Frostty  

        Krasavec.

        0 0
        • Lister  

          A já to dával jako odstrašující příklad :-D

          Osobně bych vzal buď ten zelený nebo možná i červený – k červenému kokpit s umírněnou grafikou (takže komplet Thomson), kola buď černá nebo s bílou grafikou a hodně bych zvažoval bílou vidlici s černým můstkem – sice je to to nejtrapnější kombinace, ale mě se bílá s červenou prostě líbí.

          0 0
          • Lister  

            A na co jsme to tady narazil – oba by se mi líbili, ten raw Tracer možná i víc

            0 0
            • scret  

              zaklad dobrej, ale takhle to doprasit SLXem?:)

              jinak treba raw u LV se mi libi teda o dost vic, nez tenhle…

              0 0
              • Azmir  

                Třeba to nové SLX by tam na to v rawu sedlo jak prdel na hrnec :)

                0 0
                • scret  

                  bohuzel shimano i Sram jsou rok od roku hnusnejsi mi prijde… vcetne noveho SLX:( obvzlast kliky…

                  0 0
                  • Azmir  

                    ALe jdi, mi přijde náhodou krásné, obvzlášť kliky :) Aspoň vidíš, že co člověk, to názor :)

                    0 0
              • Kubiczech  

                XT by na ten Raw padly víc.

                Přikládám podobně osazené Carbine, místo Shimana tentokrát Sram.

                0 0
                • Frostty  

                  Ty už jsem někde viděl, také velká paráda.

                  0 0
                • Lister  

                  U těchdle dvou kousků je škoda, to dávat v tak malém rozlišení, takže orig.

                  Jinak dotaz na Bruca: o tom Traceru jsi neuvažoval. Mě to přijde jako docela dobrá možnost, jak si pořídit výjimečný rám s velmi dobrým zadním odpružením a přitom to není ekonomicky zas tak špatné, jako pořízení rámu kolem 50 tis? navíc jestli to má být hodně do Endura, tak má proto Carbine výhodu v maximálním zdvihu 160mm. navíc více barev, pravda velká část příplatkových, ale možnost to je.

                  0 0
                  • bruco  

                    Tracer som pozeral, ale vyradila ho hmotnost. Ked uz novy ram, tak nech je aj lahsi. Farby ma nejako zvlast netrapia, som priaznivcom nenapadnych odtienov, sucasna biela je docasny ulet. :-) Do endura to tahat nebudem, na to nemam gule. Ale ako sa hovori nikdy nehovor nikdy. Moj setup zodpoveda tomu, ze nedostatocnu vlastnu techniku dohanam odolnostou a gripom.

                    0 0
                    • Lister  

                      Tak s tou hmotností máš pravdu, nějak jsem měl představu, že rozdíl bude 600–700gr, a to by se ještě dalo.

                      Vzhledem k tvým designovým nárokům pro tebe bude asi Carbine naked carbon jasná volba. Kdybys vybral tenhle rám, tak tě to aspoň nebude nutit měnit sedlovku kvůli jednomu blbému kabelu a peníze budeš moct vrazit do něčeho jiného.

                      Dívám se na to tvoje kolo, možná budu zase za totálního bajkového metrosexuála a fetišistu, ale dobrá polovina věcí na tom novém tmavém rámu (LV by byl asi taky černý elox) nebude vypadat dobře – brzdy, kliky, vlastně i ta hazka je docela dost škaredá. Kola v pohodě, tam nebude potíž a pláště jsou spotřebák, ty se rychle točí tak rychle, že asi nemá cenu řešit, co tam máš teď (říkáš XC a na kole máš FA+HD???). Hodně bych se zamyslel nad vidlicí, jestli ji neposlat s rámem pryč a nepořídit nějakou novou s tapered krkem – protože pokud jde o tuhost tak konický krk má větší vliv než pevná osa. Kliky určitě jiné – černé XT by bohatě stačily. Brzd se asi nebudeš chtít vzdát, ale ty stříbrné tam nebudou vypadat moc dobře – proti funkci asi nic.

                      U nového kola bych počítal s kratším představec – pokud chceš LV, tak s tou současnou dlouhou trubkou ho neuřídíš (jedině že bys upravil úhel vidlice – ta možnost u MK11 je).

                      0 0
                      • bruco  

                        Uz som na 99% rozhodnuty pre LV.

                        Co sa tyka farebneho zladenia, myslim, ze kombinacia cierna-strieborna nebude az taka hrozna. Aspon pre mna, nazory modnej policie si vypocujem, ale vesat sa kvoli nim nebudem. :-) Aj tak bude bike 95% casu zaplieskany blatom. Tak ci tak, farba Middleburnovych prevodnikov neladi k nicomu.

                        Co sa tyka vidly, tam mi je jasna vyhoda tappered krku, ale… Novy bike som hypoteticky zacal riesit minuly rok, ale ked som si zostavil rozpocet dream biku, tak som si povedal, ze to nedam, ved sucasnemu nemam co vytknut. :-) Teraz som sa do toho pustil len kvoli tomu, ze mi zacal praskat sucasny ram, takze ho mozem poslat dalej akurat do zbernych surovin (alebo zalakovat a poslat dalej ako jazdeny 50 kg holkou po cyklostezkach, max. 500 km). Takze som sa dostal do stavu, ked potrebujem ram akutne a zvysok sa bude riesit za pochodu. Ak si si pozrel moj profil, tak presne tak sa konal moj prechod z HT na FS. Terajsi RVL je konecne v stave, ktory mi uplne vyhovuje, je tam DPC a tlmenie s HS. Takze ak by som to riesil, pravdepodobne by to bolo nejakym sposobom dokombinovat tappered horne nohy + spodne nohy 20 mm a vnutornosti z terajsej.

                        Co sa tyka predstavca, tam ocakavam, ze zmeny nastanu. Sucasny bude ako startovaci bod a ladit budem podla pocitov.

                        0 0
                        • scret  

                          taky bych potreboval vymenit krk za taperd na RVL… Prtze 20mm sou chci, chci DA, nechci DP… a to se proste nedela:(

                          Takze me taky napadlo nejak nakombinovat 2ks RVL… Otazka, jestli to bude vse pasovat…

                          0 0
                          • bruco  

                            Pasovat by to malo. Otazne je, ci to bude mat taky prinos aby to stalo za tu namahu a vydaje. Kesu nizsie nejaky rozdiel nespozoroval.

                            0 0
                      • kesu  

                        ty seš ještě větší úchyl než já:-)))))

                        hele ale o tom tappered sloupku nejsem moc přesvědčenej, že je to takovej rozdíl. Nemohu srovnat přímo RVL, ale měl jsem totema s tappered a bez a bylo to stejný a i bez byl výrazně tužší než lyrik..

                        0 0
                        • scret  

                          tak, tam uz bude taky hrat ta masa matrose, macaty nohy atd. ne?:)

                          0 0
                          • kesu  

                            určitě a taky fakt, že tappered krk ovlivňuje předozadní tuhost a já spíše vnímám tu boční

                            0 0
                        • MlokCZ  

                          To máš zkreslené srovnání díky mnoha jiným vlivům.

                          Já mám opačnou zkušenost. Jezdil jsem dlouhodobě současně dvě kola, kde na jednom byl 150mm Talas 32mm s tapered krkem a na druhém bez tapered krku. Kola, řídítka, představec zcela totožná. Rámy sice jiné, ale velmi podobně tuhé.

                          A rozdíl byl dost znát.

                          U 32mm vidlic bych taperek krk rozhodně odporučil.

                          0 0
                          • Lister  

                            A já si furt říkám proč to Stereo tak plave :-)

                            0 0
                            • MlokCZ  

                              Zadní stavbu neřeším, ta u Sterea není sice extra tuhá, ale zase tak špatné to není a už je to dle měření lehký nadprůměr (k tomu lepšímu). Pevná osu tomu pomohla hodně a navíc je novější typ Sterea o cca 350g těžší než ten starší typ.

                              Já tedy s tuhostí Sterea problém neměl, pro mě dostatečná.

                              AMS 150tka je dle měření dokonce nepatrně méně tuhá než Stereo, i když je zase o cca 300g lehčí. A taky pro mě pořád dostatečné.

                              Menší tuhost jsem v reálu občas registroval u staršího Sterea, ale zase ani tak moc mi to nevadilo.

                              Oboje (novější Stereo x AMS 150) srovnávám s Red Zone XLR, stejné pláště, stejný představec (Syntace Superforce) a stejná řídítka (oboje levné Amoeby, které na tom nejsou až tak špatně s tuhostí jak nejsou nejlehčí).

                              Zajímavé je, že starší AMS 125tka ještě i bez pevné osy byla o něco tužší než AMS 150tka s pevnou osou. Je pravda, že zdvih byl o něco menší.

                              Celkový dojem stejně vždy dělají všechny vlivy dohromady a hodně obtížně se odlišuje co je hlavní vliv menší tuhosti. A jediné jak se právě něco dá rozumně srovnat je na co nejpodobnější sestavě a ještě nejlépe když se to pravidelně střídá.

                              0 0
                              • Lister  

                                Dneska jsem nahodil na Stereo Cmaxy a jestli počasí a zdraví dovolí tak to přes týden otestuju.

                                0 0
                        • Lister  

                          Teď nevím jestli to na začátku byla pochvala nebo se mám urazit :-)

                          No ale někdo přece musí upozornit na to že některé věci nebudou designove úplně košer ;-).

                          0 0
                          • kesu  

                            no jako měl si pravdu:-) ale taky nemám úplně zameteno před prahem..

                            0 0
                            • Lister  

                              Tak beru zpátky, XT by asi nakonec mohly být, ale chtělo by to ty černé převodníky a ne ty co má.

                              0 0
                        • Lister  

                          Teď nevím jestli to na začátku byla pochvala nebo se mám urazit :-)

                          No ale někdo přece musí upozornit na to že některé věci nebudou designove úplně košer ;-).

                          0 0
                • scret  

                  tam ty X.0 kliky fakt sedly… Pekny kousky…

                  0 0
                • john sanchez  

                  jó dostat se na tenhle výprodej…;)

                  http://www.facebook.com/photo.php…

                  0 0
        • Kubiczech  

          Taky se mi líbí. Poslední dobou u mě vedou tyhle ryze funkční setupy před naleštěnou dokonalostí. Někde jsem koukal, jak má naladěné Hádéčko Anne Caroline Chausson, žádná krása to věru nebyla a jak jí to pádí. (:

          0 0
      • bruco  

        Aktualny setup vyzera takto.

        0 0
      • logoman  

        Pruzinovy tlumic obvzvlast s titanovou pruzinou doda kazdemu kolu smrnc :-)

        0 0
    • bruco  

      Niet cesty spat. Dalsia LV. Ospravedlnujem sa vsetkym vlastnikom LV, rusim profil a odchadzam do stratena. :-)

      LV nebrat!!!

      Vdaka vsetkym za nazory.

      0 0
      • Kubiczech  

        Tak aspoň ne černou. (:

        0 0
      • Lister  

        Však je to tvůj výběr. ono těch kol zase tak moc není, tady je koncentrace vysoká, protože je to tady samý totální magooor – nikdy s normálně fungujícím mozkem, by si kolo za takové prachy nikdy nekoupil.

        Na položenější geo už jsi zvyklý, ale určitě bych doporučoval se na tom projet – ono 67 st už může být pro určité použití docela málo.

        Zase je ale pravda, že pokud budeš mít MK 11, tak tam se s tím úhlem dá docela slušně hýbat, takže se to dá dořešit.

        Jinak tohle téma začínám docela nesnášet – ten Carbine se mi líbí čím dál tím víc a už jsme byl skoro v pokušení začít tahat za ty správné nitky…

        0 0
        • mastihuba  

          nová sezona nový kolo :)

          0 0
        • kubad  

          nebuď měkota a běž do toho :D

          nový rok / nové kolo

          0 0
        • kesu  

          taky už jsem psal do maxcursoru, nabízejí to v setu s RLV wc s carbon tappered krkem. Nechtěl jsem sem psát, ale já bych kvůli carbonu vzal rozhodně intense.

          chtěl jsem to vyměnit za 901 ale nakonec jsem to sesčítal a aby se mi to líbilo musel byhc strašně připlatit. Tak to nechávám osudu..

          0 0
        • MlokCZ  

          Tak to zase prostě posuneš o kousek dál. Pořídíš Carbine, LV posuneš na zimáka a Stereo bude do rezervy jen kdyby se náhodou vše ostatní vys…o :-)

          0 0
          • deekay  

            ja bych to spis videl LV na 160ti, trochu do masivna, carbine je spis takovy XCcko :D

            A stereo zimak :)

            0 0
          • bruco  

            LV ako zimak??? Kam to speje tento svet? :-)

            0 0
        • Frostty  

          Stejně všichni víme že ho chceš, tak ať je letos doma :D.

          0 0
          • Lister  

            Žádný takový, plány do nového roku jsou zcela jasné:

            19.1.2013:

            1)Celkem 400 hodin sportovních aktivit

            2)Aspoň 3000km naježděných na silničce

            3)Minimálně 150 hodin na bajku

            4)Zhubnout ze startovních 81 kg na 75 kilo

            5)Nekoupit si žádné nové kolo (tento bod považuju za nejkritičtější)

            Přece si to nepokazím!

            Nic nebude, musím šetřit na rodinu a ne pořád myslet jen na sebe… (možná že měsíc mi tohle přesvědčení ještě vydrží).

            0 0
            • deekay  

              ty mas 81kilo? :-O

              to bych teda bejval rek ze ams vyrazne min.

              0 0
            • bruco  

              Zakladnym predpokladom na splnenie bodu 5 je nechodit na BF. :-)

              0 0
              • Lister  

                Já jsme tady asi 3 týdny nebyl, jen občas nakoukl, ale tvoje téma mě zase vtáhlo zpátky.

                0 0
                • bruco  

                  Pokusenie?

                  0 0
                  • Lister  

                    Pohoda – ten je velkej, na to mě nedostaneš, navíc blbá barva a nezajímavá cena.

                    0 0
                    • Macik  

                      No já bych se vsadil, že bys to dokázal sehnat za lepší cenu v zajímavější barvě. A nebo že by ne? ;-)

                      0 0
                      • Lister  

                        Hele já nakupuju za naprosto běžné ceny, nejsem majký, abych někde vybíral sklady za velkoobchod.

                        U tohoto rámu jsem zatím nezjišťoval, na kolik by se cena dala stáhnout, ale je pravda, že za cenu přes 50 bych ten rám asi nekoupil.

                        0 0
      • kandik psi zub  

        tak dobre, bruco, kup si to. Ale nikdo dalsi uz, jasny?

        LV NEBRAT, za chvili tady budem za RBčkaře :))))

        0 0
        • scret  

          jeste ze te neslysi mpIIIka:)))

          0 0
          • kubad  

            :D

            0 0
          • deekay  

            nevadi, uz to tu objevil Attila :))

            S tim si chvili vystacime :D

            0 0
            • scret  

              :D

              0 0
            • Atilla  

              Tak to se nebojte! Ty vaše 0.5% rozdíly mě totiž hrozně baví:)

              0 0
              • deekay  

                ale vsak jasne, ne kazdej dokaze bejt vnimavej, kazdej ma neco ;)

                Aneb pouziju-li citaci z jedne velmi zname pohadky:

                „Ty mas svaly a ja cary“ :D

                0 0
                • Atilla  

                  Já vím:) Ale napsat že ti vadí změna geo při jízdě, to je teda masakr:)

                  0 0
                  • deekay  

                    Tak samozrejme, z logiky veci je fajn mit z kopce idealne polozenejsi hlavovej uhel a dokopce naopak a cim vyssi zdvih fullu, tim se ti diky gravitaci todle kurvi presne opacnym smerem :) U celopevnaka to je furt stejne, u HT diky tomu ze aspon na zadku se sag nemeni to neni takovy rozdil.

                    0 0
                    • Atilla  

                      Mě je jasné, že to tak je, ale tak to je od počátku odpružení a na kole se hold musí přenášet těžiště. Na něčem víc na něčem míň a o tom to je ne:)

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        Takže chceš říct, že s oblibou jedeš v horách hodinový a delší kopec s radostí na špičce sedla?

                        0 0
                      • deekay  

                        To ze to tak je odpocatku snad znamena ze mi to nemuze vadit a ze to neni nevyhoda? :)

                        Prenaset teziste samozrejme musis, ne vzdycky to jde optimalne, protoze z kopce dolu se zasunutou sedlovkou jezdim minimalne, (az bude teleskop tak uvidime jak moc ho budu pouzivat). Nejezdim tady sjezdy kde by to bylo vyrazne potreba a kdyz je tak jde spis o sjezd pomalejsi a technictejsi.

                        0 0
              • jIrI___  

                Nejsi sám, někteří poznají změny v jízdních vlastnostech i když si před kopcem uprdnou :)

                0 0
              • Kubiczech  

                Doporučuji aktuální bitku na Dolekopu, která se strhla kolem testu Agang Cult. Témá stejné a velmi zábavné.

                0 0
                • logoman  

                  RB aka R bude atilla predpokladam, dragster super hyper kolo co i kdyz vazi milion kg zvladne vsecko v pohode :-)))

                  0 0
                  • Tomínos  

                    Nikde jsem to tam nečetl! Kde to bylo? Asi jsem to přehlíd…

                    0 0
                    • logoman  

                      To nevim :-D, tu diskuzi jsem necetl, ale kdyz jdu jednou mescine na DK, podezrele casto tam jsou prispevky od uzivatele RB ktery ma dragstera co vazi tunu, ale on presto na nem jezdi do kopce, a ostatni jsou masla protoze chcou lehky kola. Alespon tak na me jeho prispevky pusobi.

                      0 0
                      • Tomínos  

                        Tak je jasný, že lehčí kolo = míň dřiny, a neboj i Atilla řeší váhu, jen ne každej gram. A je pravda, že díky docela lehkejm kolům ta jeho mrcha jede líp než bys čekal podle váhy. Mě by třeba taky nevadilo mít lehoučký kolo, ale zase se bojím aby vydrželo a trošku s říkám kdybych třeba koupil rám tyhle lepší značky, jestli za ty prachy co se za něj solí, kdybych třeba reklamoval LV, že jsem ho zlomil při drsnějším zacházení než na který je určený, řekli jako v rb nojo co se dá dělat posíláme nový aspoň nám to otestujete.

                        0 0
                        • logoman  

                          Tohle bych rekl, ze maji zvladnute, jsou tenkostena ale nepraskaji, spis se udelaji dulky. Ja zadny praskly po prochazeni internetu nanasel.

                          Zdejsi LVL klika ti urcite rada poreferuje o zaruce a sluzbach lvl.

                          Mne se nelibi udajny jizdni charakteristiky, ale nikdy jsem na tom nejel, treba to tak spatny neni.

                          0 0
                        • deekay  

                          tak zrovna konkretne LV ma u ramu povolene i zavodni nasazeni vcetne DH…

                          ale je pravda ze rozhodne tenky trubky na zahazovani do sutru horsi nez silny, ono treba banshee apod vi proc stavi na shore tezky mrchy

                          0 0
                      • Atilla  

                        Já jsem jen proti brutálnímu kultu kola, který se tady v ČR zjevil před pár lety. Předtím se neřešilo jestli kolo váži x.0 nebo x.5 kg a nebo jestli má hlavu 66 nebo 66,5. Dneska každý řeší takové píčoviny až je mi z toho ouvej. A poslouchat jak je půl kila na rámu šíleně moc, při tom když si dáš do rámu bidion tak ho taky necítíš. A jak pruží tohle a támhle. Předtím mělo hodně lidí HT se 130mm a jezdilo se jak svině. Dneska přijedeš do parku tam většina lidí v pyžamech za 2tis u naleštěných mašin a nakonec jim Nexi na cultu dejchá na záda. Už to s kolama začíná být jako u SNB- hlavně ať to dobře vypadá.

                        0 0
                        • mastihuba  

                          Znamej uz tim byl tak znechucenej ze dal kolo klukovi a zacal chodit pesky. Kazdyho volba. Ber to tak ze takovej extremistu zas tolik neni. Ze si lidi nakoupi vybavu bych neresil.

                          0 0
                        • kesu  

                          s tím nesouhlasím, to je prostě vývoj zkušeností bikerů tady. Dřív každýmu stačilo, že je to full, dneska se řeší kdejakej úhel ale díky tomu si každej vybere co mu sedne. Některý kola pro mě třeba byly úplný utrpení, konkrétně třeba starší verze monsterů jak fr tak en.

                          A k Agangu cult bylo napsáno už dost na dolekopu. Ta fotka dokazuje akorát to, že dobrej jezdec zajede i na vratech od stodoly. Taky byla doba kdy jsem jezdil v bikeparcích na enduro kole a užil jsem si to. Dneska bych to tam nevzal ani za zlatý prase a to ve výsledku o moc lépe nejezdím

                          0 0
                          • Atilla  

                            Neříkám, že mají lidi jezdit na něčem co jim nesedne, ale nic se nemá přehánět a to se tu děje. Ať klidně šperkují kola, ale rozjíždět diskuze o 0,5% hlavy a tvrdit u toho, že je to velký rozdíl a jak moc to ovlivňuje chování kola to mi prostě hlava nebere a ve výsledku by mě hlavně zajímalo kolik hodin tyhle řešiči strávili od nového roku na kole a kolik tady.

                            0 0
                            • Tomínos  

                              Párkrát jsem jel z kopce potom co jsem si zapoměl dát zpátky sníženou vidli a kupodivu to většinou šlo, mimo bobovek a podobných extrémů, kdy ty 4 cenťáky byly znát hodně, říkal jsem si, že je něco divný, ale že bych řekl brutální rozdíl… brutální rozdíl je pro mě rozdíl mezi TT duroluxem a gilou :-)

                              0 0
                              • mr.antik  

                                no třeba zapnutej propedál tě taky ve sjezdu nezpomalý, ale moc přijemný to mlácení není.

                                0 0
                                • Tomínos  

                                  Já ho mám tak málo znát, že to taky není tak hrozný, dal jsem do tlumiče myslím 2.5w, takže je propedál cítit, ale ne tak že by tě to chtělo vyklepat z kola. Navíc tady se řeší brutální rozdíl, což je podle mého používání toho slova rozdíl kdy už to kolo pro mě je skoro nepoužitelný.

                                  0 0
                                  • mr.antik  

                                    Jo, já tu mám na jaro novej tlumič (bez expanzky) a mám obavu, že rozdíl taky nepoznám až ho nechám trošku zcitlivit (možná taky jen výměnou oleje, neboť neznám nikoho, kdo umí nastavovat Boost Valve a Velocity tune :-)

                                    0 0
                            • mr.antik  

                              ten půlstupeň hlavy má velkej vliv, když jseš na spodním okraji použitelnosti a ještě ti nefunguje vidle tak jak si pro svůj styl představuješ.

                              Klidně bych zkoušel nový věci, naštěstí na na to nemám prachy :-)

                              0 0
                        • mr.antik  

                          všechno má svůj účel, ale všechno by mělo mít své meze. Ono taky čím víc peněz do toho cpeš, tím větší výběr máš a spousta kol je dneska právě dost na hraně zdvih/odolnos­t/hmotnost a rozhodně neplatí, že všechny např. 160mm enudura jsou stejná.

                          0 0
                        • logoman  

                          To je nesvar internetu, jedno z temat o kterym se da bavit. Divim se ze sem chodis, smazal jsi kolo odesel jsi, vratil jsi se, opet vystavil kolo …

                          Stejny to je na outdoor forech kde se resi obleceni tak na antarktidu, ktery tady nevyuzijes.

                          Na auto forech se resi mekceny plasty – nejsou interier je hruza, kdo tady ochmatava palubku zda je vrch z mekcenyho plastu?

                          Na internetu se resi ptakoviny, bud se s tim smir nebo jen do danych temat neprispivej.

                          Ve skutecnosti, neznam nikoho kdo by to pri vyjizdka resil, jediny technicky tema ktery se resi „jaky gumy jsou fajn“.

                          0 0
                • mr.antik  

                  jako že tam sponzorovaní jezdci + prodejci obhajujou, jak je to geniální kolo, to je normální. A že je za ty prachy těžký jako prase? Máš víc posilovat :-)

                  0 0
          • Smazaný účet  

            mpIII má oči všude, neboj ;0)

            0 0
      • Smazaný účet  

        ajaaaaj, Louis Vuitton…:) ten Intense je krajší :)

        0 0
        • bruco  

          Ako sa to hovori na svadbach? Kto ma namietku nech sa ozve teraz alebo navzdy mlci. :-)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.