• SPD

    Ahoj,

    jedete někdo Krále Šumavy tuto sobotu v Klatovech? Ráda bych si nechala poradit jaké máte pláště, protože terén bude asi hodně bahnitý. Kupuji si teď nové a chci je speciálně na tyto typy závodů. Uvažuji nad Schwalbe Nobby Nic 26×2,25. Nejsem si jistá tloušťkou jestli 2,25 není moc. Dříve jsem měla Specialized 26×2. Schwalbe dělá asi obecně užší pláště ve srovnání se Specialized…

    Děkuji za názory.

    0 0
    • McBlacky  

      na Králi hodně záleží kde jedeš.

      Pokud v první stovce dlouhé tratě, tak i pokud pršelo v pátek (ne extrémně) se to dá projet na normálních (ne drapák typu NNic) pláštích.

      Druhá situace pak je druhá půlka krátké trasy, tam už ti nepomůže ani ten Noby protože to je tak rozježděný, že je bláto nad schopnosti většiny plášťů.

      Navíc Noby se ne úplně dobře čistí ten je lepší do sucha a sypka. Do bláta výrazně lépe funguje rocket ron

      0 0
      • SPD  

        Ahoj,

        díky moc za názor. Jedu pouze krátkou a ze zkušenosti potvrzuji to co říkáš – rozježděný povrch a potom asi nepomůže nic moc… Přeci jenom staré Specialized mám už sjeté a trochu podržet v terénu potřebuji. Volil by jsi 2,25 nebo 2,1?

        0 0
        • McBlacky  

          osobně na závodním kole jezdím 2,0 nebo 2,1, ale pokud máš jen jedno kolo/výplety na všechno tak u rocket rona bych zauvažoval o 2,25. Je to o trochu víc pohodlné a někdy se to hodí

          0 0
      • karliner  

        Nic ve zlým, ale řekl bych, že holka s ambicema na první stovku dlouhé se nebude ptát jaké si má obout pláště :-))) Tipl bych, že holky tam spočítáš na prstech jedné ruky.

        0 0
    • marios  

      Myslím , že bude docela sucho, letos je málo deště.

      Jedu Ror/RaR 2.1 . NIkdy jsem tam tam nic ostřejěího na krále nedával, i když 2009 to bylo hodně klouzavý.

      Letos se musím hodně šetřit na večer, ale už se těším

      0 0
      • Ice-goofy  

        Být fit hlavně večer je základ Krále ;)

        0 0
      • camlost  

        též jsem vozil pouze RoR/RaR 2.1.

        ale nejspíš jsme oba jeli jen dlouhou, čili na kritických místech jsme tam byli před oběma dětskými trasami.

        0 0
        • marios  

          jj ale poslední dva roky byly hodně krutý dojezdy, když se spojily trasy a lidi z 45 mi tam lehali v blátě do cesty. Na to byla lepší ta minulá trase, kde se varianty spojovaly až v lázních.

          0 0
    • Ice-goofy  

      Já si myslím, že letos to moc bahnité nebude…

      Pokud jedeš krátkou tak ta je celkem rozumě vedená, že místa, kde může být hodně bahna zas toliko není…

      K plášťům asi tak, že já jedu na Bontragerech XR2, ale zas takový znalec a měnič pláštů nejsem…

      0 0
      • ezo35  

        Ahoj, včera jsem trať projížděl. První sjezd do Hoštic a z kola (hlavně z přesmykače) písková hrouda. Pokud to nevyschne, bude to velice zajímavé místo :-) Dál už je to docela v pohodě. V lesích je v podstatě sucho.

        0 0
        • Ice-goofy  

          Ono už toho moc padat snad nemá… takže na 6.km ušpiníme a do cíle času dost na opadání… Doufám, že to trošku vyschne tedy..

          0 0
          • ezo35  

            Ono je to tam extra nebezpečný. Hluboké koleje, v nich podmáčený písek co se veze po tuhé spodní vrstvě. Včera sotva 20 km/h a už to byla skoro hrana a několikrát málem zem. Když je sucho 55–60 km/h tam není problém. Snad to někdo nebude zkoušet trhnout v té prostřední stopě…občas pěkně kopne.

            0 0
            • Ice-goofy  

              Tak co si pamatuji, bylo za mokra vždy nepříjemný.. Tedy pro mě jooo. Teplo moc nebude a tak tedy počítat, že takové to asi už bude…

              0 0
          • marios  

            Tak nakonec něco spadlo, že. Pro mě to byl ideální povrch- pěkně to klouzalo, ale zase to nebyla taková dřina z těch bahen vyjíždět, jako 2009,2013 a vlastně i vloni (na konci závodu)

            0 0
            • pee.tr  

              Taky mi to kupodivu sedlo a proti fotkám jiných (co tak koukám) jsem dojel ještě relativně čistej. Zřejmě to bylo malým vzorkem na Scyllách.

              0 0
            • Ice-goofy  

              Já dojel tedy komplet od Bahna a jel jsem tam lehce nastydlej a jak to začalo a teplota šla dolů … Tak pak už to nebylo nic moc… No předpověď nakonec byla o malinko jiná ;)

              0 0
            • Ice-goofy  

              Jsem to jel trošku nakřáplej na 10 jsem si říkal, že to raději zabalím, ale, když je slunce, že to dám, ale jak jsem se pak proklínal, že jsem minul naše auto ;) V cíli Grog už nepomáhal.. od něděle postel ;)

              0 0
              • Bumerangista  

                Slušnej výjev. Ještě, že tě v tomhle stavu nanašel nějakej pojišťovák, to bys podepsal cokoliv.

                0 0
                • Ice-goofy  

                  :D Ten mě fotil, ale jen věnoval bundu a čepici od nich ze stánku Wüstenrot a jinak mého stavu nezneužil ;)

                  0 0
              • marios  

                To je mrzutý, takže to jsi si ten večer teda asi moc neužil.

                Já tedy náramně.

                0 0
                • Ice-goofy  

                  Jo večer jsem se ještě vyhecoval. Pařili jsme na Queeny a léčil jsem se stále rumíkem, ale už nepomohlo ;)Ještě druhý den odtrénoval zápas v Písku, ale pak už se to vše sečetlo…Doufám, že už zítra bude líp…

                  0 0
    • Rychlej turista  

      Fajnový bahňák, rychlý i na suchu je MICHELIN WILDGRIPPER FRONT S 26*2.1

      0 0
      • SPD  

        Jj díky kluci. Jedu 45. Asi bych se opravdu neptala kdybych jela stovku :-) Co Continental X King 2,2? Vozíte je někdo?

        0 0
        • sharkeeCZ  

          Xking je do bahýnka dobrý, ale znám jen z 29"

          0 0
        • Rychlej turista  

          Z širokých plášťů, co se nedostanou na podklad, bych měl na blátě asi strach. Mám raději, když se plášť zakusuje do podkladu, než aby na blátě plaval. Ta mišelinka se moc hezky čistí, takže je furt v záběru.

          0 0
        • mrozu  

          X-King 2.2 úplně v pohodě, ideální dopředu jako univerzál. Dozadu klidně taky, tam ale volím jemnější vzorek, třeba RaceKing, RR nebo Ikon. S podobnou konfigurací si vystačí na celou sezónu i leckterý profík, řešit obutí pro jednotlivé závody u hobíka je nesmysl. Mnohem důležitější je zvolit správný tlak v pláštích než řešit vzorek a pak to stejně nabombit na 4 bary.

          0 0
          • bagr84  

            Nesmysl? Me prave u hobika pripadne volba spravnyho plaste dulezita. Kde neni technika, tam udela nejvic prace dobry obuti.

            Naopak lidi co uz to maj trosku v ruce to tak resit nemusi.

            0 0
            • McBlacky  

              jj kdo umí jezdit nepřezuje na maratony jak je rok dlouhej. Na XC to smysl má, tratě se dost liší a podmínky dělají hodně, navíc jde o sekundy

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.