Krádež kola Trek 8000 ze sklepa.

139 nepřečtených
  • Fazolek

    Zdravím,

    Bohužel jsem přišel o všechny věci ze sklepa v Praze na Hájích. Byl bych strašně vděčný, kdybyste měl kdokoliv štěstí a někde v zastavárně nebo v bazaru zahlídl podobné kolo jako na fotce. Za jakékoliv informace budu rád. Spolu s Trekem šlo i kolo mojí přítelkyně, které bohužel nemám na žádné fotce. Byl to Cannondale Trail SL3 (matná černá barva/stříbrné nápisy).

    Děkuji

    0 0
    • Mereck  

      Budu koukat kolem sebe. Tak trochu ještě hledám svůj ukradený zimák, takže budu vést v patrnosti i Treky. Ach jo, některý lidi jsou fakt vodpad. Tobě přeju hodně zdaru.

      0 0
    • plysovykozisek  

      Jak si někteří lidi ve městě můžou skladovat svoje bajky ve sklepě nebo na balkoně. To je jako: Zloději čem si mě!!

      0 0
      • Delkim  

        tak pořád bezpečnější než ho nechat 15 minut před Lidlem jako ve vedlejším vlákně.......

        0 0
      • Fazolek  

        Tak nějak jsem čekal, že sem přijde napsat někdo takový. Co by jsi mi radil? Mám normální byt standartní velikosti…mám bike položit vedle sebe do postele? Nebo že bych ho opřel o televizi v obýváku? Zamčené vchodové dveře do domu, zamčené dveře do sklepa, solidní zámek na kóji…v baráku kamery. To je jako by si řekl, že ta holka co jí znásilnili si za to může sama, protože si vzala kratší sukni…

        0 0
        • Pepe72  

          +1

          0 0
        • Chlebovnik  

          To je jako by si řekl, že ta holka co jí znásilnili si za to může sama, protože si vzala kratší sukni…

          Demagogie a naprosto liché přirovnání. Kdybys měl to kolo doma, nikdo by ti ho neukradl. Slečnu delší sukně ochránit nemusí.

          Kdyby sis nasypal popel na hlavu, přiznal si, že je to celé tvoje chyba, protože sis dal kolo do sklepa, tak ani nepípnu. Ale s tímhle „obhajováním“ jdi někam. Nikdo tady na to není zvědavej. O ukradených kolech ze sklepa je tu každý týden nové téma. Jeden by čekal, že se z toho lidi poučí, ale ne.

          0 0
          • Fazolek  

            Pokud na to nejsi zvědavej, tak do tohohle vlákna nelez. Nepřišel jsem sem dohadovat se, čí je to chyba a nebo poslouchat co jsem udělal špatně, ale s žádostí o pomoc jakoukoliv zprávou, kdyby někdo kolo viděl. Děkuji za pomoc Chlebovníku a sbohem.

            0 0
          • Breakpain  

            Hele, ale tak to je úchylný tvrzení … může za to zloděj … normální je nekrást …

            Chápu, že kolo v bytě je jistota – X let jsem to dělal a bylo to totální sr*aní se s mytím kola po každé jízdě … (zejména MTB).

            To už si můžeš strkat do bytu i skůtr, bo ti ho ukradnou proto, že jsi ho nechal venku na ulici … (děje se to poměrně běžně …).

            Zloděj je pí*čus a kolega měl smůlu – plně ho chápu, že si to nechce strkat do bytu. Kdo normální chce mít kolo v bytě jako dekoraci – na kole jezdím hodně, ale rozhodně se na něj nemusím pořád koukat. Mám to pořešené naštěstí jinak, protože sklepní kóji také nevěřím, ale kolo v bytě už tedy nechci ;-).

            0 0
          • Smazaný účet  

            Naopak je to naproste trefné přirovnání. Jen tvůj příspěvek je nesmysl a je naprosto zbytečný.

            0 0
            • Chlebovnik  

              Jsi hlupák, ale to není žádná novinka.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ale to víš že jo, už je čas spinkat. Řekni sestricce ať tě zase uloží do postele a vem si prášek.

                0 0
            • jIrI___  

              +1

              0 0
          • JakeF  

            Celkem průhlednej trolling… Takhle blbej nejsi ani ty.

            0 0
        • novas752  

          Ale má v podstatě pravdu.

          Sklepy v panelácích jsou prostě hrozně nešťastné místo na bezpečné parkování kola. Většina obyvatel domu tam páchne jednou za rok, je tam naprostý klid, je to blízko východu z domu atd.

          Já sám mám svoje kolo taky ve sklepě, byť relativně slušně zabezpečeném (mříž, lepší dveře, roleta, řetěz), ale stále se utěšuji tím, že je to levné kolo, tudíž fetka se přes to lámat nebude a čorka-profík se pro to cíleně lámat taky nebude. Až si pořídím pořádný kolo, parkovat ve sklepě rozhodně nebude.

          Btw. před osmi lety mi asi měsíc staré kolo ze sklepy ukradli (proto to zabezpečení) a neni rok, kdy by v našem bloku aspoň jednu kóji někdo nevybral.

          Každopádně budu po něm koukat.

          0 0
          • Fazolek  

            Díky.

            0 0
          • Kouba_2005  

            Aby ale právě to viditelný zabezpečení ty čórkaře spíš nepřitahovalo. Já to třeba udělal tak, že z venku není vidět nic, jen klasické dřevěné dveře a z druhý strany okno. Za „zamrzlým“ oknem je ale vevnitř mříž, za dveřmi jsou ještě další – plechové, na kterých je vidět jen zapuštěná FABka (asi nejslabší místo). Když už by nějaká fetka ty dřevěný dveře vypáčila, tak bude čumět jen na plech, a to jí snad další snažení přejde. Kolo pak ke kotvě ve zdi zajištěno řetězem ABUS protaženým rámem, vidlí a oběma koly. Jasně, s flexou v ruce neodolá nic, ale do bytu si kola teda fakt nedám.

            0 0
          • Doktorzet  

            Taky ho musím mít ve sklepě jinde to prostě nejde. Udělal jsem maximum co šlo, dvoje dveře, mříž, řetěz ke kotvě, alarm s gsm a 130decibelovou houkačkou a vše zajištěný ups. Ale stejně nespím klidně, a to mám kolo relativně levné.

            0 0
            • Yura  

              K nam do panelaku párkrát vlezl zlodej a tak se namontovaly kamery a je klid. Ted jen v kolarne dela bordel ozralej soused, kterej ještě vždycky ozralej ukaze do kamery fakáče před tim, nez tam zacne ostatním vypouštět kola, zahazovat sedlovky apod. :D

              0 0
              • puka  

                Tyvole. To abych zůstal žít s maminkou v našem domku do 40. :D

                0 0
              • Breakpain  

                Mno a ze zvědavosti – vyřešily to kamery? Stalo se mu něco – postih?

                0 0
                • Yura  

                  No kamera zjistila, kterej kreten to dela, ale nebyl při tom primo natocenej, protože kamera hledi z venku na dveře, ale dovnitř nevidi.. Jinak jakej postih bz si cekal za vypusteni kola, schovavani sedlovek se sedlama apod.. :) Dotycnej muze met leda tak ostudu, to je ale tak všechno.

                  0 0
                  • nomecz  

                    Tak cekal bych ze mu to zrovna ty nekde za rohem „vysvetlis“ :)

                    0 0
                    • Yura  
                      1. uz cviceni nehrotim, takze jsem normalni tintítko jako kazdej druhej
                      2. proc ja bych mu mel něco vysvětlovat, když me nic neudelal? Nejsu debil, abych tam mel kolo.. :)
                      0 0
                      • Tencovozikmin  

                        Mel jsi mu udelat prednasku o skodlivosti alkoholu na lidsky organismus:-)

                        0 0
                  • Breakpain  

                    Nemyslel jsem mu rozbít hubu, ale něco na způsob trestního oznámení atp ;-) … Ale pokud kamera nevidí dovnitř, je to pech.

                    Obecně mě zajímalo, když mají někde kamery, zda umí „zúročit“ i záznam nějakým způsobem. To, že zjistím kdo to dělá je fajn, ale pokud mi to k ničemu není dál platné, tak je to smutné.

                    Tedy moje otázka byla pouze ze zvědavosti, jak to chodí …

                    0 0
                    • Yura  

                      Kdyby se to opakovalo i nadále tak asi někdo z vyboru za nim zajde a rekne mu, ze by asi bylo dobry aby s tim prestal. Protože mam pocit, ze dotycnej ani nemá tuseni co dela když je ozralej.. Proste kvůli takove blbosti asi nebude nikdo ztrácet cas a podavat trestni oznameni, vzdyt to není ani trestnej cin. Jiste ze kdyby se tam něco ukradlo tak se to resit bude. Ty kamery jsou hodne dobra věc. Nataci to nonstop. Zaznam se uchovava nejakou dobu a kdykoliv se muze zjistit kdo kdy kde sel nebo co tam delal. Jako dukaz se to urcite pouzit da..

                      0 0
                      •  

                        Kdyby mi někdo vytáhl sedlo a pohodil na zemi tak bych mu ho sedlovkou zarazil do hlavy a bylo by mi naprosto jedno zda to udělal v opilosti nebo střízlivém stavu.

                        0 0
                        • Infidel  

                          A teď tu o Karkulce…

                          0 0
                        • jIrI___  

                          Opravdu by ti odhozená sedlovka a její následné zaražení někomu do hlavy stálo za trestný čin ublížení na zdraví s následkem smrti či úmyslné zabití a následných několik let v base?

                          0 0
                          • kyl  

                            No tak minimálně bych po domluvě a pokračování v tom,mu dal přes držku…

                            0 0
                            • jIrI___  

                              Sám musíš uznat, že dání přes držku po domluvě je úplně něco jiného, než zaražení sedlovky do hlavy :D

                              0 0
                              • kyl  

                                To jo,jen nevím jestli bych byl i v dalším případě tak hodný.

                                0 0
        • Albek  

          Zřejmě budu nestandardní člověk ve standardním bytě :D V 1+1 jsem měl dvě kola,ve 3+1 čtyři kola a teď ve 2+1 dvě kola … ve všech bytech dva lidi plus zvěř. Kolo ve sklepě nekomentuji,každý má priority jinde.

          0 0
          • Pepe72  

            U nás v bytĕ třeba místo pro kolo není. Navíc docela často si z vyjíždky přivezu hovínko.

            0 0
      • Smazaný účet  

        Jsi vůl.

        0 0
        • Chlebovnik  

          Jsem*

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ano to jsi.

            0 0
            • Chlebovnik  

              Na slovo přesně tuhle reakci jsem od nebe čekal! Nezklamal jsi a opět jsi potvrdit, jaký omezenec vlastně jsi. Hezký den. =)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Reagoval jsem stejně jako ty. Ale díky že jsi k sobě tak sebekriticky.

                0 0
      • jIrI___  

        Já zas nepochopím, jak někdo může skladovat kolo v obytných prostorách.

        0 0
        • antt  

          a proč né? Pokud je to moje, udržované (né tedy zrovna čisté), nezavazí . . Tak v tom nevidím žádný problém. Naopak mám hned lepší náladu, když mám 4 kola, někdy 3, někdy 5 v 2+1 stále na očích ;)

          0 0
          • jIrI___  

            Z principu, taková užitková věc podle mě do bytu nepatří. Když jsme byli na večeři u známého a ten měl bika zaparkovaného přímo u kuchyňské linky, tak jsem do toho jídla popravdě moc chutí neměl :-)

            0 0
            • antt  

              užitková věc jsou pneumatiky od auta, kolo je mnohem víc ! :)

              Když už teda do kuchyně, tak aspoň na zeď, ale jelikož si dokážu představit tvé známé, tak bych taky chuť neměl :P

              0 0
              • kotew CZE JIHLAVA  

                Jiří a jeho partička potetovaných fetek:D hotová sodoma gomora:)

                Jinak,kdo má kolo ve sklepě,tak ho nemá rád a vůbec nemusí litovat krádeže!

                0 0
                • antt  

                  ja mám taky několik kol ve sklepě, ale u rodičů, né v paneláku na sídláku.

                  Jiřího známé neznám a občas si k vráně na drát sedne i straka, mě by třeba takový zabahněný Bronson v kuchyni u známého, natož tak v mojí kuchyni, určitě nevadil ! ;)

                  0 0
              • jIrI___  

                Souhlas, záleží na úhlu pohledu. Pro mě kolo není nic víc než užitková věc a žrout peněz :-). Bych to parkování kola přirovnal k parkování auta na ulici vs. v garáži. Taky většině lidí nepřipadá zvláštní nechat auto ulici v podstatě přichystáné pro zloděje, ale jakmile by měli nechat kolo ve sklepě… A stále mě překvapuje, kolik je na B-F lidí s věšteckou koulí.

                0 0
                • Yura  

                  Dej si facku aby ses probral a uvedomil si, ze tady srovnavas uplne nesrovnatelne. Auto si opravdu nemusíš parkovat u postele jako par kg vazici kolo a jestli je tu rec o nejakem autu vysoke hodnoty, tak takove auto nikdo normalni venku jen tak nenecha, leda tak debil. Stejne tak jen debil necha ve sklepe v panelaku kolo vyssi hodnoty.

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Ano, máš samozřejmě pravdu.

                    0 0
                  • Kouba_2005  

                    Ty to máš nějak zařízené a kdo to má jinak, tak je debil? To gratuluju, ty mozkovno.

                    0 0
                    • JakeF  

                      U Yury běžná praxe, za chvíli si zvykneš… Vymletá hlava steroidama, to víc čekat nemůžeš.

                      0 0
                  • Smazaný účet  

                    Takže sídliště jsou plné debilů.

                    0 0
    • plysovykozisek  

      Oprava: Zloději vem si mě!!

      0 0
    • DjOriech  

      dejte si do toho sklepa aspon pohybovy cidlo na simkartu… nez rozmota zamky na kolech uz mu muze spadnou na hlavu cihla…

      0 0
    • Kuba78  

      co takhle si to kolo ve sklepe necim pripoutat uvnitr koje k mrizi? idealne omotat jej misto retezu takovym dvoumetrovym, hladovym a pekne nasranym hroznysem kralovskym..

      v kazdym takovym tematu zazni „dobre ti tak, mas si ho lip hlidat“ – takze kolega to mel zamcene pod trema zamkama a kamerama, ale porad nestaci? co uz je „dostatecne“? pripoutany zelizkama k zapesti a lezici uprostred na manzelske posteli mezi spicim bajkerem a jeho zenou, oba se k nemu tuli ze dvou stran? Kolo je vec, ne kazdy k nemu vzhlizi jako k modle a vystavuje si to doma v obyvaku misto televize. Uklidit jej do zamceneho sklepa je naprosto prirozene a chyba neni ho tam davat, chyba je ze se vubec neresi a nepotira tahle „drobna kriminalita“ ktera stat vubec nezajima, ale lidi pali daleko vic nez treba ekonomicka kriminalita bilych limecku. fetaci, drobni zlodejicci a recidiviste jsou pak naprosto v klidu pri kradezi, protoze jim hrozi tak maximalne prenocovani na policejni stanici a po kazde desate kradezi mozna podminka..

      A mimochodem prirovnani ke znasilneni kvuli kratke sukni je naprosto presne – nikdo nema co sahat na cizi slecnu i kdyby chodila v noci po ulicich nahata, stejne tak nikdo nema co sahat na neci kolo zamcene u lidlu, natoz zamcene u nej doma ve sklepe.

      0 0
      • Richards  

        Díky že jsi to napsal za mě :-) +1 Já tedy nejsem „potrefená husa“ protože mám naštěstí RD s garáží,ale vždy když si přečtu tady názory že kolo si má dotyčný vzít nejlépe do postele tak mě to vytočí do nepříčetnosti.

        0 0
        • Richards  

          PS A to jsem docela ujetý že bych si klasickou naleštěnou silničku z 70–80.let na pěkné sadě na zeď pověsil .-)

          0 0
        • Kellly  

          +1

          0 0
      • Albek  

        No vidíš a já mám kola vedle televize a nikomu to nevadí,ne každý musí mít retro 3m obyvákovou stěnu a ťunťu ženu :D

        0 0
        • Breakpain  

          Vidíš, já to mám opačně – kola by vadila mně a to jsem u nás jediný, kdo na nich jezdí ;-) … Obývací stěnu nemám, ale nejsem milovníkem kol (jako že bych se na ně musel chodit dívat). Je to jen sport, ke kterému je kolo potřeba :-). Takže k němu nemám citovou vazbu, je mi jedno jestli je to vystajlované, hlavní je aby to bylo lehké, hladce se to točilo a vše bylo funkční ;-).

          Pro info na kolo sedám tak cca 5× – 4× týdně, takže nejsem sváteční turista ;-).

          0 0
          • GrumpySmurf  

            Skutecne lakava predstava kazdej den otvirat a zavirat dvoje sklepni dvere a pak se jeste mordovat s retezem a kdo vi cim vsim jeste. Kolo na chodbe nicemu nevadi, nikomu neprekazi a je vzdy po ruce, ale kazdej samozrejme podle sveho…

            Ono na sklepe neni nic spatneho, ale na potrebe pak brecet uz ano. Myslet si ze zrovna ten muj sklep si zlodenicci nevyberou je ruleta kterou hrat nepotrebuju. A pokud nekdo ukradne par zednickych lzic, pytel staryho lepidla, valecky na malovani a asi 30litru oleje, tak prosim a diky za odnos :) …

            0 0
            • oberleutnant Weiss  

              Takže když někomu ukradnou kolo ze sklepa, je to jeho blbost, zatímco kdyby mu ho ukradli z bytu, bude to sviňa zloděj? Sklep je pro zloděje, zatímco byt pro majitele? To snad ne…

              0 0
              • Yura  

                Zatímco když mu ho ukradnou z bytu, tak si muze rict, ze vic uz pro beznecnost toho kola udelat nemohl. Tohle te nenapadlo? To jste většina tady fakt tak stupidni lidi, ze tu neustale vedete tyhle debaty? To je fakt neskutecny..

                0 0
                • JakeF  

                  A nedejbože abys z toho bytu odešel třeba do práce a nechal kolo bez dozoru… Pak je to taky tvoje vina, protože jsi mohl udělat víc a vzít si kolo s sebou.

                  0 0
                  • Richards  

                    +1

                    0 0
                  • Chlebovnik  

                    Stačí se podívat na frekvenci témat „Ukradli mi kolo ze sklepa“ vs „Ukradli mi kolo z bytu“ tady na BFku a bude ti hned jasno.

                    0 0
                    • JakeF  

                      A to je nějaký argument? Je jasný, že v bytě je kolo ve větším bezpečí… Nicméně tvrdit, že když někomu ukradnou kolo z prostoru chráněnýho několika zámky a kamerami, tak je to jeho vina, to je ultra kravina.

                      0 0
                      • novas752  

                        Jasně, že to neni jeho vina. Jenže při četnosti vykradanenejch sklepů a absolutní nečinnosti policie (přijedou, sepíšou, vyfotěj a tim to končí) se s tim bohužel musí trochu počítat (Taky bys váhal nad zaparkovánim často kradenýho nebo vykrádanýho auta v opuštěný ulici na X dní)… V některých zemích zcela nemyslitelné, jinde ještě častější než u nás.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Jinou možnost třeba neměl, dále píše že sklep by zabezpečen dostatečně. Takže se tu řeší akorát nesmysly, ale chápu po bitvě každá generál. Kola mam taky na bytě ale není to nic co bych chtěl.

                          0 0
                          • Chlebovnik  

                            …dále píše že sklep by zabezpečen dostatečně

                            Evidentně ne. =D

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Když ti někdo bude chtít vykrást byt, tak to taky udělá. Šance že se mu to povede je dost velká.

                              0 0
                              • novas752  

                                Zločin byl, je a bude vždy napřed…

                                0 0
                              • Chlebovnik  

                                Jestli jsi to pořád nepochopil, tak byt je bezpečnější než sklep. Tečka. A s tou šancí nesouhlasím.

                                0 0
                    • Smazaný účet  

                      Jj byty se běžně nevykrádají. Ty jsi taky mozkovna :D A co taková garáž rodiného domu je to taky v pohodě nebo ne?

                      0 0
                      • Chlebovnik  

                        Rozhodně ne tak běžně jako sklepy. V baráku má každý rozumně smýšlející člověk alarm.

                        0 0
                  • novas752  

                    Furt lepší v bytě bez dozoru, než ve sklepě.

                    1. Cizí týpek vkrádající se do bytu vzbudí víc pozornosti, než ve sklepě, protože ve sklepě nikdy nikdo neni.
                    2. Vloupání do bytů je určitě daleko méně než do sklepních kójí.
                    0 0
                    • JakeF  

                      Bezpochyby… Nicméně úplně nejlepší je mít kolo přivázaný k noze a mít ho 24/7 na očích…

                      0 0
                    • Kouba_2005  

                      Určitě to máš podložený nějakou statistikou, že jo?

                      To, že se někdo vloupá v noci do bytu, vezme vše co na chodbě najde včetně klíčů od aut a pak s nima odfrčí, je bohužel už taky docela běžná věc. A nikdo si ničeho nevšimne, rodinka dál v klidu spí.

                      0 0
                      • novas752  

                        Minimálně co se řeší na schůzích to tak je.

                        Vykradenej byt tak jednou za 3 roky, sklep téměř na každý půlroční schůzi i přes postupné mírné zlepšování zabezpečení (starý plechový dveře do domu vysklili, dveře do sklepa vyrazili > plastový dveře vypáčili, dveře do sklepa taky > hliníkový dveře s více kotvama zatim držej i přes spoustu zjevných pokusů, ale vlezli tam malou větračkou atd.).

                        0 0
                      • Delkim  

                        nezamykat byt v noci je ale hodně velká demence..... to můžeš mít vložku za milion a je ti to na prd.......

                        0 0
              • GrumpySmurf  

                LOL jak si tohle mohl vycist z meho prispevku fakt nechapu.

                Jen rikam, ze sklepu neverim a ze noseni kola do sklepa akorat zbytecne otravuje..

                Pokud to u tebe funguje, tak super. Nos si ho do sklepa dal.. Sam ses rozhodl prijmout risk, ze jednoho dne tam kolo nebude. Pak ale o tom nebrec na foru… A ano hlasky, ze sklep je pro zlodeje a byt pro majitele, je presne to co brecenim nazyvam..

                Emho podle pojistovaku to je presne jak pises. Bohuzel,… Zkus si pojistit sklep nebo garaz a pochopis..

                0 0
                • JakeF  

                  Snaž se aspoň, ať to trolení není tak evidentní…

                  0 0
                  • GrumpySmurf  

                    No jo, na tebe jeste nemam, ale slibuji ze se polepsim..

                    0 0
                • oberleutnant Weiss  

                  Tys někde vyčetl, že si nosím kolo do sklepa? Já jen odmítám tvrzení, že kolo do sklepa nepatří. Jestli do sklepa něco nepatří, tak je to ten dobytek, co tam jde krást. ***** ten sklep je zrovna tak soukromej prostor jako byt, domek, chata, garáž, půda a já nevím kam ještě by se takový kolo dalo dát. Druhá věc je ta, že je spousta zmrdů, kteří to odmítají respektovat… S tím pojištěním dík za radu, ale o tom, co si pojistím či jak jinak naložím se svým majetkem či penězi, si hodlám pokud možno i nadále rozhodovat sám;-)

                  0 0
                  • GrumpySmurf  

                    Oh, ja ti neradim si sklep pojistit, ale naopak ti sdeluju ze ho nepojistis. Nebo rozhodne ne na castku slusneho kola, elektrickyho naradi a potapecske vybavy (a zkus si na ni najit doma misto)..

                    Jestli si nekdo do sklepa svoje drahocene kolo da, nebo neda, je mi docela jedno.

                    0 0
            • yebat  

              Skutečně lákavá představa tahat každej den kolo do třetího patra po schodech a pak dolů… (a to i několikrát denně) To radši odemknu troje dveře…

              navíc to kolo nemusím umývat a nezabírám si doma místo… sice by se mi sem to kolo vešlo, ale proč, když mám prostornej sklep? když by to někdo chtěl ukrást, tak ke vloupání do bytu stačí překonat jedny dveře, u sklepa už troje…

              to bych moh doma parkovat i motorku ne? aby mi jí náhodou neukradli z garáže…

              jak už tu padlo, normální je nekrást

              0 0
              • Chlebovnik  

                jak už tu padlo, normální je nekrást

                To tu samozřejmě nikdo nerozporuje. Ale není to pádný argument. Každý ví, že krást se nemá, nicméně realita je taková, že se prostě krade. Tečka. A rozumný člověk se snaží pro zloděje to kolo učinit co nejméně atraktivní, tedy i například tím, že ho má v bytě.

                Skutečně lákavá představa tahat každej den kolo do třetího patra po schodech a pak dolů… (a to i několikrát denně) To radši odemknu troje dveře. navíc to kolo nemusím umývat a nezabírám si doma místo… sice by se mi sem to kolo vešlo, ale proč, když mám prostornej sklep?

                Aha, takže za tím stojí tvoje lenost. Oukej to je tvoje věc, ale pak tady nebreč, až ti kolo ukradnou.

                když by to někdo chtěl ukrást, tak ke vloupání do bytu stačí překonat jedny dveře, u sklepa už troje…

                V bytě je MNOHO MNOHO MNOHO MNOHONÁSOBNĚ vyšší šance, že zloděj při vloupání narazí na odpor. Nebo ty snad trávíš většinu času, kdy jsi doma, ve sklepě?

                0 0
                • Smazaný účet  

                  +1

                  0 0
                • yebat  

                  dost času trávím v práci… takže jestli se mi v tu dobu vloupaj do bytu, nebo do sklepa, je pak jedno… k pojištění domácnosti mám připojištěnej i sklep a garáž… (sklep na dvacet a garáž na pade), nevím, jak by se k tomu stavěla pojišťovna, ale alespoň něco by se vrátit mohlo…

                  0 0
                  • Yura  

                    A to bydlis kde, když se u vas vykradaji byty jako sklepy(vzhledem k tomu, ze pises, ze je to jedno..) v Chanove? Za 30 let co bydlim v panelaku jsem neslysel, ze by nekomu u nas nebo dokonce v sousednim baraku vykradli byt. Takze si troufam rict, ze to co mam v byte je opravdu v bezpeci(před zlodejema).. A chtěl bych videl nejaka cisla pro celou CR kolik se vykrade bytu vs sklepu. Myslim, ze by ten rozdil zavrel hubu tem co neustale zvatlaji o tom jako proc si davat kolo do sklepa, když ti ho muzou ukrást i z bytu..

                    0 0
                    • ELx  

                      No ber to takhle – když budou všichni dávat kola do bytu, tak se zloději kol přesunou kam?

                      0 0
                      • Yura  

                        Jasne kazdej patek budes met vykradej byt co. Ty kraso to je fakt demence tady.. :)) To je to same jako kdybys řekl, ze když si prestanou lidi uvazovat kola venku, tak jim pro ne zacnou lozit dom nebo co. Uvedom si, ze krast kolo venku nebo i z toho sklepa muze kde kdo, hlavne prilezitostni zlodeji a to klidne soused, když uvidi, ze mas ve sklepe sportovni vybavu za 300 tycek a ses na dovolene. Ale vykrádat byty uz je jinej level a urcite to nedelaji prilezitostni zlodeji se proberte uz s temahle srovnanima. To je jako srovnávat kradez tasky duchodkyni v parku s prepadenim dodavky bezpecnostni agentury s prachama..

                        0 0
                    • yebat  

                      U nás se naštěstí nevykrádaj ani sklepy, ani byty…

                      0 0
              • yebat  

                vlastně čtvery dvěře, když počítám i vchodový do baráku… plus pak mám zamčený kolo ve sklepěk železnýmu regálu… :)

                0 0
                • Albek  

                  Jak to děláš s nákupem ? Taháš ho denně do třetího patra a nebo máš lednici v prostorném sklepě ? :)

                  Bydlím taky ve třetím a raději ho za půl minuty vynesu,než odemykat a zamykat x dveří a zámků a to jsem po operaci zad.

                  0 0
                  • Yura  

                    Ja bydlim ve 12tym patre a stejne chodim pesky. Teda když jdu bez kola.. :D

                    0 0
                  • yebat  

                    s nákupem jezdím výtahem, kam se to kolo nevejde… ;)

                    0 0
          • Albek  

            Já to mám zase tak,že na to kolo jsem se v práci nadřel,nevydělám si na něho za den. Nejsem fetišista,že bych na něho doma civěl a kochal se jím. Drapnu kolo a jdu ven,jinak o něm nevím. Jediné co nechci je dávat zlodějům větší příležitost než je třeba.

            Jak jsem psal nahoře,každý má jiné preference.

            0 0
            • oberleutnant Weiss  

              Za den jsem nevydělal ani na auto, motorovou pilu, křovinořez a různé další nářadí, náčiné, nástroje a přístroje. Asi se shodneme, že ne vše, na co si člověk vydělal, může narvat do bytu. Jedině snad že by si to dal do bytu, neb ty se tolik nevykrádají, a šel s rodinou bydlet do sklepa, protože rodiny se zase tak často nekradou…;-)

              0 0
              • jIrI___  

                Bych udělal kompromis – bydlet v bytě s krámy a rodinu dát do sklepa :-D

                0 0
              • Albek  

                V paneláku křovinořez,pilu nevyužiji. Nářadí,přistroje apd mám v bytě,překvapivě ženu ani život to nijak neovlivňuje,protože mám dosti úložného prostoru a co se nevleze do bytu,tak mám ještě kumbál na chodbě.

                Nicméně,kdybych měl ten křoviňák a pilu v hodnotě mých kol,tak ho do sklepa nedám. Cenné věci ve sklepě dle mého selského rozumu nemají co dělat,to je místo na haraburdí a ne na věci za šestimístné sumy,na tom se snad shodneme.

                0 0
        • Infidel  

          Tak jestli jezdíš sem tam pár koleček po chodníku kolem činžáku…Proč ne.

          0 0
          • Albek  

            Jako že kdybych náhodou vjel do lesa,tak mám dát kolo do sklepa a koupit 3m obyvákovou stěnu z masivu ? :D

            0 0
            • Infidel  

              A to tě baví to furt pucovat, nebo si to taháš dom zajebaný?

              0 0
              • Albek  

                Já to furt nepucuji,jíst z něho nebudu. Když je to moc,tak vezmu pláště a spodek rámu vapkou,ale co jsem přestal jezdit jen z kopce dolů,tak už to takový extrém nebývá.

                0 0
      • raw 4  

        Lip bych to nenapsal. .+1

        0 0
    • Delkim  

      ať si ho dá každý kam chce, ale ať pak tady nebrečí, že mu ho ukradli ze sklepa nebo z parkoviště u Lidlu!!!

      ještě tu dneska chybí krádež z nezasklené lodžie :)

      u nás v baráku máme kočárkárnu, dvě bezpečnostní vložky a v životě by mne nenapadlo si tam kolo dát! kolo tam má manželka a děti, ale dát tam to svoje?

      tak snad si porovnám vynaloženou práci nošení několika pater, uložení v pokoji PROTI tomu jakou to kolu má pro mne citovou a finančí hodnotu

      0 0
      • GrumpySmurf  

        +1

        0 0
      • Yura  

        Fakt nechapu co na tom tady lidi nechapou. U nas se proste krade, tak se podle toho clovek musí zaridit jestli nechce byt okraden no to je toho. Furt na tom nejsme ale tak spatne jako třeba v Brazilii apod.. kde te napred zastreli nez ti to kolo/motorku ukradou.. Tam zastreli i sekuritaka jen proto, aby mu vzal pistol. Tak je jasny, ze sekuritak v Brazilii se musí zaridit jinak nez Pepa tady, kde se bezne lidi nestrili a kde ten lidskej zivot ma prece jen vyssi cenu nez pro ty opičky.. Bral bych tuhle debatu na nejakem Svycarskem foru, kde se asi fakt tak nekrade a bezne to není, to by davalo smysl, ale jsme kde jsme a takhle jen brečet jak je podle frekvence zakladani tehle vlaken videt moc nepomaha.. Asi jako Brazilec si moc nepomuze brečením nekde na netu. No tak si bude muset poridit taky kver a hlidat si zada no.. Furt lepsi nez si rikat, ale strilet by se lidi prece nemeli… lol

        0 0
    • Evilcleaner  

      fakt mě fascinuje zaslepenost některých diskutujících tady… ještě byste se mohli zastat zloděje, že takové kolo, které je uskladněno ve sklepě přece musel ukrást, když je majitel takový idiot…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Je to smutné, ale je to fakt – u nás a nejen u nás se krade. Rozumné pak je se podle toho zachovat. Nevšiml jsem si, že by se zde někdo zlodějů zastával. Naopak, Ti, kteří doporučují nechávat si kolo v bytě, jim práci spíše znesnadňují. Co se přirovnání k „slečně v minisukni týče“, nechat si kolo ve sklepě je asi stejně „na místě“, jako se v té minisukni promenádovat v centru Rakka.

        0 0
      • JakeF  

        Jsi na bikefóru… Za chvíli ti někdo ještě vysvětlí, že kupovat kradený věci je v pohodě, protože když je nekoupí on, tak je koupí stejně někdo jinej. To už tu taky bylo…

        0 0
        • Evilcleaner  

          tak jsem na b-fku deset let, takže mě to vůbec nepřekvapuje, jenom jsem se chtěl zastat okradeného před místními ‚můžeš-si-za-to-sám‘ hyenami :-))

          0 0
          • Fazolek  

            Díky pánové…za zastání. Několik příspěvků tady mi zvedlo moji okradenou náladu. Vůbec jsem netušil co se tady na moji prosbu rozjede za diskuzi. Nenapadlo mě, že když oslovím lidi z Prahy a okolí, aby se rozhlídli po kole sem přiláká lidi z Brna (např. nic proti Brnu nemám), aby mi řekli, že jsem idiot. xD Nenapadlo mě, že když poprosím o pomoc s rozhlížením, tak otravuji na fóru svým brečením. xD Chyba byla, že zmínka o tom kde se to stalo není už v popisku, ale otázkou je jestli by nepřišli stejně.

            0 0
            • novas752  

              Zvykej si, tady si na BF. :) Ono i ty co nadávaj by se možná ozvali, když by to někde viděli, ale neni to vyloženě supervzácnej kus aby to trklo zaručeně každýho.

              0 0
    • joannes.janek  

      Chlebovníku-s tebou bych chtěl mít dvojdomek …:-) Jseš opravdu dílo

      0 0
    • lukasmcl  

      Trochu k tématu, dejme tomu, že mám podezření na svy kradeny kolo vystaveny na bazosi, jistota to není, nechce se mi táhnout přes půl republiky, ale zas to nechci hajzlum nechat. Jak vylákat z prodejce číslo rámu a nevyplasit ho? :D

      0 0
      • novas752  

        Nech si poslat pár fotek „kritickejch“ míst, kde rám může prasknout, včetně místa s výrobnim číslem. :)

        0 0
      • 123J  

        Někdo zdejší a bydlí nedaleko podezřelého, by mohl kolo omrknout. Dát ti potom číslo rámu.

        0 0
        • lukasmcl  

          Psal jsem mu ze mam zajem, jestli má papíry ke kolu, odepsal ze je už prodany. Podle očekávání :D nevěděl sem to najisto, zas mi nestalo za to někoho otravovat, nebylo zásadní hodnoty, je pryc už asi tři roky.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Namátkou – „Doneslo se ke mně, že starší série těchto rámů mohly mít výrobní vadu. Můžeš mi prosím zaslat výrobní číslo rámu k ověření?“ Ovšem je to lež a její úspěch závisí na jisté úrovni naivity nebo neznalosti na druhé straně.

      Edit: Reakce na lukasmcl

      0 0
    • VladexAndroid  

      to hodně záleží ve které oblasti člověk bydlí. v takové ostravě tam mám strach vůbec se z kolem ukázat(jak kde někde je tofakt hrůza, ale třeba ta cyklo stezka kolem Ostravice do frýdku je zase v pohodě), to když tam jdu do cykloprodejny tak si kolo beru sebou. nikde ho venku nezamykám. kdežto u nás na vesnici které je pohodová tam se nikdy nic neukradlo. a praha bude to samé co ostrava. čím větší město tím zlodějů. to musel čornout profík který kradl a bude krást celej život, a šel na jistotu a měl to obhlídnutý.

      0 0
    • budíček  

      též mám jízdní kolo ustájené v panelákové sklepní kóji, ovšem co nejlépe zabezpečeno, to jest, do kóje není vidět, ocelové lano na zámek pevně spjato s ocelovou konstrukcí kóje + zámek z ocelových plátů bullock + zámek z ocelového lanka na předním kole, zatím se mi chmatáci vyhýbají + ne příliš drahé kolo, aby mě krádež nebolela a mohl se eventuálně těšit po krádeži na nové kolo :-)

      0 0
      • MatS  

        No nechci ti kazit radost. Ale zakrytované dveře vzbuzují u zlodějů podezření, že je za dveřmi něco cenného a o to víc je to přitahuje. Ocelové lano a ani řetěz není problém překonat během vteřiny pomocí pákových štípaček. A na zámek ti ani nešáhne.

        Já bych připojil rám na 230V a ono by je ta legrace hned přešla, jak by schytal první ránu :-) Bohužel je ve sklepech většinou na elektriku jen světlo, takže to nejde. A ještě by ho to náhodou zabilo a půjdeš do lochu.

        0 0
        • praivo  

          Tak VN zdroj od elektrického ohradníku, to nezabije, ale ránu dá slušnou…

          0 0
    • budíček  

      nauč se číst, nepsal jsem řetěz, ale zámek z ocelových plátu, na ten kleště ani pila nestačí, koukám, že stále a pořád navštěvují místní fórum lidé nevalného charakteru, já pro zabezpečení svého kola udělal maximum,jen ty ze své malosti musíš druhým dokazovat, jak si myslíš, že jsi sežral všechnu moudrost celého svéta, klasickej čecháček…akorát každýho ponižovat a urážet a myslet si osobě, kdo je tady víc

      0 0
      •  

        Ty tvoje „OCELOVÉ PLÁTY“ ti fikne flexou za 5 vteřin.

        0 0
        • novas752  

          Flexa je poněkud slyšet.

          0 0
          •  

            Už vidím, jak se někdo jde podívat do sklepa.

            0 0
          • JakeF  

            Ježiš no a co? Když přijedou policajti, tak je postřílí… Bazukou.

            0 0
          • Breakpain  

            Počkej a to něčemu vadí? :D Dyť v paneláku se nesutále něco vrtá, mlátí a tak :D. Na to jsou lidi imunní …

            0 0
        • JakeF  

          Když si kolo přivážeš k noze, tak tu ti uřeže motorovkou za 3 vteřiny.

          (Pochopil jsem to dobře, že soutěžíme, kdo vymyslí větší kravinu?)

          0 0
      • MatS  

        Nevím proč se rozčiluješ a hned urážíš. Já to nepsal, abych ti kazil radost, že máš vše skvěle zajištěné, ale z vlastní zkušenosti. Už jsem přišel o tři kola. Nikdy neuděláš dost, aby jsi to ochránil tak, že ti to nikdo nevezme. Proto spíš upozorňuji, že to jde snadno překonat. V práci dělám s různým nářadím a dnes už jsou takové věcičky, s kterými uděláš skoro cokoliv, viz zmiňovaná profi flexa na lion baterie. Masivní zámek je fajn, ale i ten má vložku na klíč a na to jsou udělátka taky (planžeta apod.). Stačí se podívat co používají firmy, které ti otevřou i zabezpečené dveře s bezpečnostní vložkou. Už jsem to viděl (vložka kategorie 4, kovové bezpečnostní dveře) a trvalo mu to 10 sekund a mne to stálo litr.

        Takže neřešit, zaplatit pojistku a doufat, že když se něco stane, pojišťovna to uhradí. A hlavně jezdit :-)

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce