• petr-d

    Dobry den,

    chtel bych se poradi jake silnicni kolo by bylo vhodne pro vysku postavy 196. jezdim zatim intenzivneji jen horske kolo a silnicku bych chtel na trening, takze ne uplne zadne super zavodeni.

    Momentalne ma vetsina znacek velikosti 61, 62 vyprodane. Narazil jsem na Authora CA77 , karbon plus plna Ultegra za 42000, jen mam obavy z velikosti , je to vel 58, nejvetsi co Author dela a ujistuji me ze velikostne to bude v poradku, mate prosim nekdo nejake zkusenosti s Authorem vel 58 a jesli opravdu bude adekvatni pro 196cm .

    dekuji mkoc za radu

    0 0
    • tromboonen  

      Jako vzdy odkaz na http://www.competitivecyclist.com/…atorBike.jsp

      Podle toho zjistis jakou geometrii potrebujes, rozmery jednotlivych casti ramu, nejdulezitejsi je delka, nikoli vyska, ta je az druha.. Autori byvaji dost kozy (vodorovna horni ramova), takze posed vetsinou s dost velkym rozdilem sedlo-riditka, coz neni pro kazdeho.. jinak nedavno tady nekdo resil velikost na 195 cm tusim a vyslo mu 58 (delka horni trubky, a tedy i cislo ramu, u vetsiny vyrobcu, ale je to indivindi, je treba si nakreslit konkretni geometrii podle udaju vyrobce, doplnit rozměry co vyjdou z bike fit calc a posoudit jak unosny je drop riditka/sedlo)

      Nekupovat naslepo podle pribliznych doporuceni ani podle vyzkouseni v obchode nebo pulhodinoveho projeti..

      0 0
    • xcbike  

      Author velikosti značí trochu jinak…u nich velikost 58 odpovídá ve skutečnosti 62,každopádně tady to máš všechno podrobně.

      http://www.author.eu/…/2013/ca-77/

      0 0
    • pee.tr  

      58 bude OK. Mám, ač starší a nižší řadu, ve velikosti 560 a je to na mých 186cm i s krátkým představcem a sedlem dost vpředu skoro velký.

      0 0
    • djx  

      Ahoj, s ramy od Authoru zkusenost nemam, ale treba muj postreh alespon trochu pomuze. Ja mam necelych 196cm a mam silnicni ram Specialized ve vel. 58 (efektivni „Top-Tube“ delka je 582mm). Vzhledem ke sve vysce jsem musel posed doladit delsim predstavcem (130 mm) a delsi sedlovkou, tzn. klasickou 350mm vymenit za 400mm. Drop sedlo-predstavec je sice na prvni pohled trochu vetsi, ale vzhledem k tomu, ze mam ke sve postave zase o neco delsi ruce, je tento rozdil sedlo-predstavec pro me uplne v pohode. Rozhodne na tom nejsem nijak zlomenej, bezne se drzim dole za oblouky, riditka mam na dvou podlozkach a dokonce jsem zvazoval, ze bych je i jeste snizil.

      Rozhodne bych nechtel vetsi ram. Obecne profici vozi spis mensi ramy – podivej se, jak hodne nekterym lidem v profi pelotonu couhaji sedlovky ;-) – pro rekreacni jezdeni pak vetsi. Ja rozhodne zadnej zavodak nejsem, a pritom ram v tehle velikosti mne sedi perfektne.

      Samozrejme jestli mas moznost si jej nekde zkusit, tak vyzkousej a uvidis, ale podle me by nemel byt problem poskladat se na 58ku… :-)

      0 0
    • petr-d  

      Diky vsem za rady.

      0 0
      • šlapatko  

        Ahoj mám authora A55, vel. 56. Měřím 193cm.Rám je akorát, skutečná výška po sedovou objímku je 60cm. Klidně bych mohl mít 54. Na stávjícím 56 rámu jsem dal o 1cm kratší představec. Ideální je vyzkoušet.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.