Kolo Force epigoni za 11 000 Kč - ano či ne?

21 nepřečtených
  • lukyn280

    Dobrý den,

    našel jsem v bazaru kolo – rám Force Epigoni 20", kola 29" řídítka Giant, přehazovačka XT, jinak Alivio, kotoučové brzdy (už jsem se zeptal na typ), uzamykatelna vidlice z řidítek Suntour XCR, zbytek (kliky, sedlovka, sedlo, představec, ráfky..) je Force. Najeto 1000 km, na fotkách vypadá jako nové kolo. Chtěl jsem se zeptat, zda za 11000 Kč je to dobrá koupě. Velikostně by mě mělo sedět, měřím 179 cm a vážím 100 kg, ročně najedu 1 – 2 tisíce km, jezdím lehčím terénem a po silnici.

    Díky za názor.

    Lukáš

    0 0
    • Mysee  

      Za 11 bych to jako jeté nekupoval. Jelikož se dá v klidu poskládat do 15 nové z maloobchodních cen, natož ze zbytkáčů nebo velkoobchodních cen.

      0 0
    •  

      Nebrat

      0 0
    • Chlebovnik  

      179 cm? Bude ti to velké. Ten rám má ve 20" TT přes 625 mm.

      1 0
      • lukyn280  

        To máte pravdu, ve všech eshopech, kde maji tabulku s velikostí rámů, mi vychází 19" – 20", ale spíš by to opravdu asi chtělo menší, nejdřív budu muset dojet do kamenné prodejny a vyzkoušet to.

        0 0
    • lukyn280  

      Ještě jsem se chtěl zeptat, zda toto kolo by bylo pro mě vhodné?

      http://www.velotrade.cz/…rava-zdarma/

      Děkuji

      0 0
    • zzd426  

      20" je podle mě na tebe velké

      0 0
    • lukyn280  

      Uvažuji o tom, že si nechám kolo postavit, neznáte někoho z Pardubického kraje? Je reálné postavit kolo do 12 000 Kč? Díky za odpověď.

      0 0
    • lukyn280  

      Prosím ještě o jednu radu. Chtěl jsem se zeptat, zda mi bude sedět rám Force Epigoni ve velikosti 17,5", viz. příloha.

      Ve Fit calculatoru mi vyšlo:

      Standover Height Range: 75.2 – 76.7 cm

      Virtual Top Tube: 58.2 – 59.2

      Stem Length: 9.2 – 10.8 cm

      BB–Saddle Position: 69.2 – 70.7 cm

      Saddle Handlebar: 51.6 – 53.2 cm

      Jediné, co z toho poznám je, že „Virtual Top Tube“ odpovídá rozměru I, takže rám je o 3 mm delší, takže podle mě OK a „BB–Saddle Position“ je rozměr F + sedlovka + výška sedla, takže sedlovka by byla vytažená cca 20 cm, což mi přijde taky OK. Je moje úvaha správná? Lze z údajů vyčíst něco více? Ještě dodám, že představec je dlouhý 10 cm, takže to je přesně.

      Díky.

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Ještě si vykouzli v silniční variantě kalkulátoru saddle setback, tím získáš i přesnou předozadní pozici špičky sedla, od které se pak měří saddle-handlebar vzdálenost. Ve skutečnosti nejvíc záleží právě na ní a na poloze sedla, parametry rámu a představce jsou spíš orientační.

        0 0
        • lukyn280  

          Děkuji, Saddle Setback mi vyšel 5.1 – 5.5 cm pro The Eddy Fit, 3.9 – 4.3 cm pro The Competitive Fit a 4.6 – 5 cm pro The French Fit.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.