• tesyno

    Ahoj všem.

    Rád bych si pořídil kolo a začal opět aktivněji jezdit.

    Bohužel zkušenosti mám nulové.

    Před koupí bych se rád poradil s někým zkušeným.

    Představa je taková, že budu jezdit cca 90% slušné cesty a cca 10% nějaký les apod. (žádné skákání apod.)

    Osobně se mi „líbí“ kola např. specialized nebo merida matts.

    Měřím 178 cm a v současné době vážím bohužel 90kg.

    Dá se něco „použitelného“ pořídit do 12000,– ?

    Bohužel je to strop :-(

    Děkuji všem za případné rady a návrhy.

    0 0
    • mikš  

      bazar

      0 0
    • Lister  

      Kros s pevnou vidlicí, pohodlnějším obutím a slušným osazením by se do rozpočtu vešel a bude odpovídající pro tvoje použití.

      Tady na foru působí dost stavitelů, kteří by ti něco takového dokázali nabídnout.

      0 0
    • tesyno  

      Myslis ze s nejakou odpruzenou vidli se tedy nevejdu? Preci jen treba polni cesty a odpruzena vidle jsou pohodlnejsi.

      Nebranil bych se ani kolu z druhe ruky samozrejme… spise na co si dat vylozene pozor.

      Vim ze rozpocet neni nic extra, ale zaroven kupuju kolo jeste 4 letemu synovi a jeste potrebuji vodici tyc :)

      Kazdopadne dekuji za rady a budu rad za dalsi.

      Kolo planuji kupovat nejdrive za cca 3 tydny a nejpozdeji do jara ;) proto zjistuji radeji dopredu.

      0 0
      • Lister  

        Určitě by to šlo i s odpruženou, jestli ti nebude vadit tahat MTB většinou po silnici, tak může být i MTB, pro tebe bych spíš volil cross.

        0 0
    • Jakobo  

      Fitness a horak Fitness maji kratsi geometrii, chce to vyzkouset, ale zase to jsou takrka bezudrzbove kola. Ten horak je max, co noveho za ty prachy v obchode koupis.

      0 0
      • tesyno  

        Ten Nano M-type spec. Author Spirit 2012 se mi celkem líbí, něco podobného jsem si představoval, koukal jsem např. na

        0 0
        • tesyno  

          pardon kousek mi tam chybí:

          na http://www.cykloplus.cz/…k-m/d-14446/

          Jen doplním, že do těch 90% patří i polní a lesní cesty a těch 10% spíše obsahuje úseky, kde cesta není vůbec :-)

          0 0
          • Jakobo  

            Ten Special je 29", osazeni zaklad, ale fungovat to nejak bude, ale hlavne zakladni pruzinova vidlice xct bez tlumeni, jedna pruzina v leve noze. To Nano uz tu parkrat bylo jako asi to nejlepsi, co se za 12 k koupi. Vidle vzduchova s tlumenim, nic extra, ale porad lepsi nez ta xct. Urcite to kolo bude lehci nez ten Special, 13.5 kg vypada realne.

            Pokud jsi hodne vysoky, kup tu 29, tam by to chtelo ale lepsi vidlici. Pokud mas do 185, vezmi nano.

            0 0
      • Pajas04  

        To je ale hrozný krám, např. vidlice je zcela nepoužitelná…

        0 0
      • tesyno  

        Vypada pekne ale jestli jsem forum procital spravne tak vidlici xcm neni nic extra. Nano ma preci jen kvalitnejsi. Alivio asi nebude zle ale i tak mi prijde cena vyssi nez u mana ale mozna se pletu. Prosim dyztak o reakce.

        Diky vsem. Je super ze se najdou lidi co poradi uplnemu novackovi.

        0 0
        • Pajas04  

          To nano je na tom podstatně lépe.

          0 0
          • Suly  

            Vidle určitě. To ostatní?

            0 0
            • Smazaný účet  

              to ostatni je podobne…

              proste za tyhle penize to nikdy nebude hlasita muzika…

              0 0
            • Pajas04  

              Vidle je kvalitativně absolutně neporovnatelná.

              Zbytek je ± stejný!

              Hlavně obecně u kola za tyto peníze je nejdůležitější částí právě ta vidle. Rozdíl mezi Aliviem, Acerou a Deore sice poznáš, ale radši mít mix Alivia/Acery vybavení a k tomu vzduchového Raidona, než Deorečko s nepouželným krámem, tj. vidlice XCM.

              0 0
        • cuki  

          kup nebo slož neco z bazaru, cokoli pod úroveň deore bych za tu cenu nebral, hlavně ať je tam nějaká použitelná vidle a dobrej rám.

          0 0
    • scorpi  

      Prodám: http://www.bike-forum.cz/…l-12519.html mohlo by ti vyhovovat. Klidně napiš na email: s.c.o.r.p.i@seznam.cz

      0 0
      • Pajas04  

        To určitě. Fakt si myslíš, že 22" rám na 178cm by mohl vyhovovat?

        0 0
      • tesyno  

        Jsem prcek :( 22" ram je moc. Videl bych to tak na 19" :(

        0 0
      • Jakobo  

        Jsi si jisty tou velikosti? Velikosti MRX krosu jsou v lichych, 22 jsem myslel ze nikdy nebyly. Proc to chces prodavat? Na bezne jezdeni bezva kolo a pekne osazene.

        0 0
    • šlapatko  

      Do 12000 se dá poskládat použitelný crossík. ******* je sehnat někoho kdo to poskládá a zůstane mu pár stovek a dobrý pocit s dobře vykonané práce :-) Pár takových kol jsem stavil a kolikrát nestály ani 10000kč. Jen to nechce moc vymejšlet.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.