Kola Mavic Crossmax SLR Disc model 2011 na AM bike

27 nepřečtených
  • Tissot

    zdravim,

    prosím o názor, zda mohu s klidným svedomím použít tyto kola Mavic Crossmax SLR Disc model 2011 na bike AM specialized stumpjumper se zdvyhy 140/120. Rad jezdím les, terén, ale nejsem žádný skokan, ale nevým, zda tyto kola snesou hrubší zacházení.

    Díky, Tissot

    0 0
    • JayDee  

      radsi bych vzal STčka

      0 0
    • mxv  

      to nevim, ale s klidnym svedomim muzes pouzit RM0. nemaji slr 2011 jeste uzky rafek? cili na hrubsi plast nevhodne.

      0 0
    • mirav  

      max šířka pláště je od Mavicu na SLR 2011 doporučována 2,1. Jde o to, že u širšího pláště pak hrozí za určité situace únik vzduchu, nebo až svlíknutí z ráfku. Moje zkušenost je ale taková, že je to dost teoretická hrozba. Pokud použiješ kvalitní UST pláště, nebo duše, není se při bežném ježdění čeho bát. Je fakt, že 2,4 na 17 mm ráfku by už byla asi dost přes

      0 0
      • MlokCZ  

        Únik vzduchu a svléknutí ani tak nehrozí. Mavic má vysoké boky, takže tam při použití vhodného pláště (UST nebo TLR patka) to funguje spolehlivě a ojedinělé případy svléknutí pláště bývají vadným kouskem (vadná nebo poškozená patka).

        Bude se to ale žvejkat při objemnějších pláštích. Bez duší se to vždy žvejká o trošku více. Čím větší šlupka plášť, tím se to zase ještě zhorší. A čím nižší tlak, tak opět.

        Já bych se 17mm ráfku na fulla obloukem vyhnul. U 2,25 RaR/RoR/NN (UST a snake skin verze co jezdím; obyč verze na tom může být maximálně ještě mírně hůř) je znát i 21×19mm ráfek při použití bez duší a nízkém tlaku (na 19mm ráfků už to samozřejmě celkem jde).

        Vzal bych STčka nebo Fulcrumy (ty mají 19mm ráfek všechny). Případně 2012 SLR.

        0 0
        • mirav  

          No on dotaz byl zda SLR, ne jaký jiný. Na xc vyjížďky na Sumpovi dozadu někdy SLR dávám s 2,0 Michelin XCR Dry2.

          0 0
    • Bysto  

      dosť sa tu hovorí o tom, že SLR praskajú pri väčších váhach jazdcov.

      Ak jazdíš také pohodové AM, alebo teda skôr máš bajk na XC len s vyššími zdvihmi, tak si nechaj zapliesť niečo ľahké od NoTubes, strýko má tuším Cresty (má tiež Stumpjumpera na 140 ) a pri jeho cca 80 kilách mu držia už minimálne rok a pól (ale neviem, či už neboli centrované a ani koľko krát). Za cenu SLR by si tam mohol dať rovno aj 240s náby, CK, alebo Tune a bude to v konečnom dôsledku ešte asi aj ľahšie ako SLR

      0 0
      • scret  

        zalezi jakym stylem jezdis… ja ani tech 80kg nemam a rozhodne tahle kombinace by mi na 140mm fullu nestacila!

        0 0
        • MlokCZ  

          Tak ono dávat Cresty na AM fulla je vůbec hodně blbý nápad…

          0 0
          • scret  

            tj… Tak nekdo tu na B-F ma na 140/140 praveze stary SLR a kdyz jsem mu psal, ze bud nevyuziva dostatecne potencial kola, anebo je brzo znici… hrozne se celej divil…:)

            Ja jezdil STcka s 20mm osou a bylo to na hrane, kola drzely paradne, ale od novych SX ocekavam vetsi tuhost – a hlavne pevnou osu i vzadu…

            0 0
          • Bysto  

            tak on s tým jazdí XC a nie AM, preto som mu písal, že tie kolesá to vydržia, pokiaľ s tým bude jazdiť XC, prípadne ľahké AM, už keď to bude viac k enduru a bude s tým skackať a jazdiť behlavo šutre, tak to tie kolieska asi nevydržia. ALe keďže napísal, že nie je skokan a jazdí bežne lesom, tak by to mohli dať, ale na konci napísal, že či znesú hrubšie zachádzanie, tak to veru asi nie ( ale každý si pod hrubym zachádzaním predstaví niečo iné, ja napríklad vletieť v 40-ke na cestu plnú volných kameňov )

            0 0
            • scret  

              njn, jenomze proc mit na 140mm fullu poddimenzovany kolesa, to ztraci tak trochu smysl ne? Na chrtich 120 bych to v klidu jeste ustal…

              Vim o cem mluvim, jezdil jsem na Reignu STcka, SLRka by sly taky, ale tak do pul roku by bylo po nich…

              0 0
              • Bysto  

                pokial neskackáš a nerobíš nejaké prasacičky (to by som nazval enduro), tak kolesá dostávajú podľa mňa taký istý záluh, či máš 100mm alebo 140, ešte pri tom vyššiom zdvihu možno menej trpia ( určite väčší rozdiel bude či váži 70 alebo 90 kíl )

                0 0
                • scret  

                  neskacu, nedelam prasarnicky, presto si troufam tvrdit, ze na 140mm fullu pojedes uplne jinak nez na 100mm… a kola dostanou zahulit vic, ikdyz ma bike teoreticky vetsi kapacitu zdvihu…

                  0 0
    • scret  

      SLR 2011 maji jen 17mm rafek, to je dost bida, sirsi plaste se pak zvejkaj…

      A rozhodne na ten styl jezdeni bych doporucoval neco masivnejsi – tzn. spis ST! 2012ky jsou uz taky hodne lehke a pritom budou trochu pevnejsi nez SLR…

      0 0
    • Georrge  

      taki nevým, ale určytě bich bral něco s širšým ráfkem, 19mm min. radši výc, a ydeálně tubeless. Jestly to bude fulcrum nebo mavyc mi nepřijde podstatné.

      0 0
    • Tissot  

      díky všem za názor, usoudil sem, že je to blbost a na Gardu kam jedu ted v pátek by to s NN 2,4 ve předu urcite nešlo :-)

      0 0
    • zderes  

      Ahoj borci, prosím o radu.

      Pro lehkého kluka hledám ráfky na bezdušová kola. Výbornou zkušenost mám s Mavic Crossmax XL.

      Podobná kola od Mavicu bohužel už na kotouče stojí fakt raketu, tak jsem se nakonec smířil s kompromisem a jsem připraven koupit toto od Remerxu. http://www.remerx.cz/…rio-559-al_2

      Našel jsem ale kola Mavic Crossmax v inzerátu.

      https://www.cyklobazar.cz/…crossmax-slr

      Pořádně jsem je neviděl, jen z těch dostupných fotek, borec celkem nepřesvědčivě říkal, že přední ložisko trošku přidřené, sem tam oděrka. Jak jsou staré nevěděl, spíš mi připadá, že je někde sehnal a teď přeprodává nebo tak něco, ale nechci mu křivdit. Chtěl jsem ať mi pošle fotku s čárkovým kódem, zatím nic nedorazilo.

      Jaký je to model jsem nenašel, snad 2011, to ale nevím. Váhově o trošku lehčí než Remerx, líbí se mi ty červené náboje a určitě nebudou horší než nynější Crossmaxy, které jsou skoro bezúdržbové, tuhé a docela hezké.

      Chci nějaký „rozstřel“ co teda vzít a prosím zkušenější o radu…

      Díky!

      0 0
      • Evilcleaner  

        mno na remerxy bych se vykašlal hned ze začátku. rio ráfek je fakt měkký, vhodný jen pro velmi lehké jezdce při nenáročném použití. nemluvě o tom, že historicky má remerx s alu výplety velmi špatnou pověst. ty C-maxy vypadají hezky, ale je to trochu risk, např. pokud se objeví poměrně neojedinělá prasklina ráfku. může to být dobrý kup nebo taky vůbec – doporučuju velmi důkladnou prohlídku. osobně bych raději za ty peníze koupil třeba nové crosstraily (sice těžší, ale zase se zárukou, tubeless řešení s nevrtaným ráfkem)

        0 0
      • scret  

        tyhle SLRka jsou za tu cenu nesmysl… Jsou uz dost stary… Muze to byt klidne rocnik 08–09… 2011 to byt nemuzou, prtze ty mely frezovany rafky i z boku…

        Problem tech kol byl stary typ orechu, ktery bude dneska uz asi po smrti… Dale praskal rafek (novy je za bratru cca 3tis.Kc), draty budou po tech letech taky pravdepodobne uz vytahany…

        Navic Mavic drzi nahr.dily cca 5let? takze dneska uz treba nemusis snadno sehnat nejaky dily na to…

        Kdyz uz bych ty kola bral, treba pro dite nebo mladeznika, tak jen po hodne dobre kontrole a taky jen v dobrem stavu a od duveryhodneho cloveka…

        100× radsi bych sel do CTrailu

        0 0
        • zderes  

          Evilcleaner- s tím rio jsi mě dost překvapil, píšou tam „pro závodní použití“- mladej váží 34kg. Je to fakt tak špatný? Zkušenost s tím nemám.

          Scret- díky za vysvětlení s těma SLR. Jinak podle toho odkazu tam nepůjde kazeta 11s.

          0 0
          • Evilcleaner  

            tak pro 34 kg bych to asi neřešil, ale jinak je to jeden z nejměkčích ráfků co jsem kdy zaplétal.

            0 0
          • scret  

            Remerx je proste shit…

            Proc by nesla? ale pujde tam jen shimano, sunrace nebo tusim jeste Sram NX…

            0 0
            • zderes  

              No mají to u toho napsaný…

              Tak to ještě zvážím, raději bych ale něco lehčího. Zaplést něco kvalitního kolem 1500g a cenou kolem 5tis je asi utopie, že?

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.