• ove

    Zajímají mě zkušenosti lidí,co vozí tuto délku klik na horském kole.Měřím 192 cm a chtěl bych tyto delší kliky vyzkoušet.Nerad bych ale vyhazoval peníze za něco,co nemá opodstatnění.

    Předem děkuji.

    0 0
    • Bafoon  

      placebo nebo jak ale mě vyhovují, další kliky budou taky 180 nebo víc :-)

      0 0
    • Martin  

      když jsem vyměnil kliky na silničce za 180mm, tak jsem to cítil. možná je to bafovo placebo, možná ne, ale jelo se mi líp :-)

      takže za mě rozhodně ano. moje další kliky na biku budou taky 180 :-)

      0 0
      • ove  

        A co nabídka?Našel jsem akorát šimano a truvativ…

        0 0
        • Martin  

          ještě gebhardt, ten může vyrobit i delší, viz zirecek

          a určitě i další, kolegové mě doplní :)

          0 0
    • atx442  

      Ahoj,

      merim 190 cm a kliky 180 cm jezdim na HT kole od roku 1996 (do te doby 175) – mne vyhovovaly a vyhovuji, pro HT urcite (ale opravdu nejsem schopen rici, o kolik jsou opravdu lepsi – v te dobe jsem proste chtel konkretni kliky :-).

      V soucasne dobe jsem presedlal na fulla (prevazne) a mam na nem opet kliky 175 cm a jsme take spokojen.

      Uvazoval jsme o 180-tkach, ale nakonec jsem to nechal tak – pro mou soucasnou „hobby turistiku“ je to lepsi (vetsi svetla vyska na fullu) a krome toho, na me soucasne vykonnosti to uz asi nepoznam :-)

      Pokud si stavis nove kolo a chces se opravdu „orientovat na vykon“, mohou mit 180-tky sve opodstatneni.

      Pokud jiz kolo mas, uvazuj i o tom, co Ti delsi kliky prinesou. Ale i jiny (lepsi?) design muze byt dobry duvod, ne?

      Nazory jinych s muzes vyslechnout, ale rozhodnuti je nakonec stejne na Tobe.

      Mej se,

      Vlado

      0 0
    • kubad  

      180mm kliky nebrat, jsou naho_o vím ne :-) sám je 3 roky vozím.

      jinak záleží dost na tom jestli jezdíš frekvenčně nebo silově, pro silové šlapání určitě přínos, pro frekvenční nutno vyzkoušet, ale z výškou kolem 190mm bych vůbec neváhal a šel do toho, větší problém je kliky sehnat :-)

      0 0
      • oddie  

        Na kupkole ještě zbejvaj 4 kousky XT skladem, páté mám od minulého týdne doma :)

        0 0
        • Aillas  

          Mně na koloshopu místo objednaných 9sp 22–32–44 sehnali 10sp 24–32–42 :-/ Ale domlouval jsem se s nima, že by mi ty převodníky vyměnili za devítkové. Nebude s tím nějaký problém? Já bych řekl, že jsou kliky stejné a liší se právě jen v převodnících, ale jistotu nemám.

          0 0
          • oddie  

            To netuším, já jsem objednával na jistotu – v pondělí večer odkliknuta objednávka, v úterý odeslali, ve středu byly doma…

            0 0
      • Polka  

        Tak tak, jezdim spis silove a rozdil jsem ja teda poznal celkem dost, urcite prinos.

        0 0
      • deko  

        Jak na hovno. Ted jsem na to prisel. Ja ti dam :-)))

        0 0
    • Smazaný účet  

      Taky jsem to teď řešil a dal jsem si tu práci a pohledal v historii. Někdo tam někde dával tabulku délka nohou – délka klik. Na Tebe už by byly určitě 180. Na mě taky, ale protože o přínosu nejsem přesvědčený tak jsem šel zase do 175.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Sorry, možná to byla celková výška-délka klik. Prostě nějaká tabulka no…

        0 0
        • Martin  

          spíš podle délky nohou. výška je v tomhle irelevantní

          0 0
          • oddie  

            ukradeno z jiného tématu – je to podle délky nohou:

            0 0
            • Marskatin  

              na netu je spousta tabulek a grafů, ale dost se liší, tak jeden přidávám. Kdysi tu byl nějaký graf z nějaké tuším německé stránky, který momentálně nemohu najít. Sympatické na něm bylo, že měl i toleraci, že pro délku nohy je normální klika od … do …

              0 0
    • Tomcat  

      Placebo to není a není to jen pro vysoké osoby. Záleží na kadenci i techničnosti tratě. Nejde ani tak o délku kliky proti délce nohy , ale spíš o tu páku v záběru.

      0 0
    • blesk888  

      Měřím 185 cm, kliky mám Truvativ 180mm a jen si chválím

      0 0
    • Ruprt2  

      a kdo dělá kliky 185mm? :-)

      raději nějakou dutou osu, o Gebhartovi vím

      0 0
    • Obi-wan  

      No a co na silničku?kromě Recordu od Campy?

      0 0
      • Martin  

        důra, gebhardt…

        0 0
      • Chaingang  

        Teď jsem třeba viděl na chainu Sramy Apex za 75 liber ve 180mmm délce,i klasika i kompakt

        0 0
    • op  

      180 kliky taky ted aktualne resim, znam jen 2 moznosti Stylo, XT, ani jedny se mi nejak netento.. Middleburn uz je hodne pres limit. Nedalo by se to nejak ekonomicky poskladat z (BMX?) klik, XC prevodniku a ISIS stredu?

      0 0
    • Paja  

      Mam taky 192, delka nohou cca 91, takze podle grafu jednoznacne 180 kliky, event. i vic, nicmene jezdim dost frekvencne a na 180 kliky jsem si zvykal docela dlouho a zpocatku jsem o jejich prinosu pro me nebyl vubec presvedceny.

      Na silnicce mam kliky 175 a taky mi to vyhovuje. Rozhodne ten prinos z 175 na 180 neni pro me takovy jako z 170 na 175 (170 jsem driv mel na silnicce z doby, kdy jsem jeste netusil, ze kliky se delaji v ruznych delkach;o)

      Pro me ten prinos 180 oproti 175 neni jednoznacny a jestli se mi u dalsich klik vyplati investovat do drazsich 180 klik si jeste budu muset hodne rozmyslet…

      0 0
    • Kedarr  

      Musím potvrdit, že 180ky jsou fakt dobré dá se do nich opřít..ale pozor na MTB na technické pasáže..pokud máš na MTb střed hodně nízko mohlo by to dělat problém v technických pasážích, no zkrátka je můžeš trochu odrbat ze spoda..takže je toč tam kde máš..:)Na silnici je budu mít teď tam si myslím , že to bude velký přínos a bez problému. pro lidi nad 190cm můžu jenom doporučit..akorát jak píše Kubad…problém sehnat..ale spíš než sehnat je cena, dělají se pouze u nejvyšších sad.

      0 0
    • ove  

      všem zůčastněným děkuji…pokusím se je sehnat odněkud z venku.Měly by to být XTR… 8-)

      0 0
    • vikifis  

      Koukam, ze jsem i nekolik let jinde, posledni prispevek je 2011. Ale stejne – davam sem cerstve zkusenosti s klikama 180mm:

      Merim 200 cm a mel jsem doted 175, ted par dnu uz 180. Jsem nadseny, nebolej me kolena, do kopce jedu vyrazne rychleji, kde jsem driv musel odpocivat, porad s prehledem jedu. Mam lepsi rytmus. Asi to neni jen ta matematika – delka páky, pet milimetru vypada malo, ale podle mych zkusenosti daleko vetsi prinos nez jenom ty vzorecky. Kdo meri nad 190 cm, nevahejte!!!

      0 0
      • Petr.T.M  

        Aha, tak to jsem nedomyslel. Podle těch tabulek výše bych měl mít délku klik dokonce tak kolem 185… Hm…

        0 0
        • jeffino  

          delší nedávej, taky jsem šel letos do 180tek a 2placky, umožní ti to jezdit těžší převody do kopců, tudíž se pohybovat plynuleji, protože na kašpara jsem v některejch pasážích hrabal na místě, mám teda malou pilu 28z vyjedu s tím skoro vše např. výjezd na babí lom, ale na akce typu trilogy by to chtělo 26z to pokorně přiznávám.

          jinak „naučnou“ ze soběšic jsem 3× škrtnul(jezdím HT)

          0 0
          • Petr.T.M  

            No už jsem se díval, že ty 180 jsou cenově někde úplně jinde, takže planý poplach. :-) Budu muset vystačit s 175. :-) Byť při mé délce nohou 94–96 cm by to chtělo možná delší… no co už…

            0 0
            • Vilém  

              Cenove jsou na tom cca stejne. Akorat, ze se delaji az ve vyssich radach.

              0 0
            • Edwin  

              Já mám taky 180 mm (198 cm, nohy nevím) a řekl bych, že ten rozdíl je prakticky nepostřehnutelný, neboť oboje je na nás pořád krátké.

              0 0
            • vikifis  

              nejlevnejsi 180mm jsou tady, sice jen stribrny…

              http://www.kupkolo.cz/…770–9_z2503/

              0 0
              • Petr.T.M  

                Tak to už bych měl dražší kliky než celý zbytek kola. :-) Zkrátka jak se to nedělá na čtyřhranu, nic pro mě :-)

                0 0
                • Martin  

                  gebhardt taky není žádná láce :(

                  0 0
            • jeffino  

              já mám cca těch 93cm a rozdíl to je, delší bych nedával kvůli tomu škrtání v techničtějších pasážích.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.