• cubas

    Máte někdo zkušenost z přechodu ze 175 mm na 172,5? Je to nějak dramatický rozdíl? Jedná se mi o to, že bych mohl koupit pěkný kliky, ale bohužel jenom 172,5. Ještě pro upřesnění: měřím cca 180 cm, délku nohou bohužel nevím.

    0 0
    • jose  

      mtb či silnička? Délka nohou je v tomto případě nejdůležitější ukazatel… Osobně jsem vystřídal již několik klik 172,5 a 175 vše teda silnička na horáku mám 175 a rozdíl jsem já poznal hlavně v kopcích…lépe se dá točit frekvenčně(je to ale můj osobní názor), ale s tvou vejškou předpokládám že 172 bude málo. Tohle ale musíš vyzkoušet sám, tady jedni budou říkat tohle, druzí tamto…pokud je ten kup výhodný a nebudou ti vyhovovat snadno je střelíš dál…

      0 0
    • Daf  

      Trochu to znát je. Na silničce je to bez problémů, u bika bych do toho nešel.

      0 0
    • MlokCZ  

      170mm x 175mm jsem poznal celkem dost. 172,5mm jsem nikdy nejezdil, ale myslím, že takhle menší rozdíl už tak zásadní nebude.

      Za sebe můžu říct, že pro moje 84,5cm nohy jedině 175mm kliky, ty kratší (170tky) mi vůbec neseděly a to i přesto, že točím spíše vyšší kadence.

      0 0
      • patman  

        je to znat, kratsi kliky (172.5) vozim na kole, ktere normalne pouzivam na detskou sedacku ( i pres kratsi kliky stejne obcas zavadim patou o sedacku) a do velkeho marastu, na ostatnich kolech mam 175 mm a kdyz presednu tak cejtim ten rozdil vyrazne. jsem spise silovy jezdec a jak je uvedno vyse tak na mtb bych to nebral a uz vubec ne kvuli vzhledu.

        0 0
        • cubas  

          No ono se ani tak nejedna o vzhled. Rad bych vymenil osu za Hollow II.

          0 0
    • Blade  

      Na bajku mám 175mm a měřím 181cm. Nedávno jsem pořídil silničku zimáka, tam jsou kliky 170mm. Člověk by řekl, že to alespoň dovolí šlapat frekvenčně, kámen úrazu jsou však převody: 13–23 a 52/40. S tím se toho frekvenčně, pokud nechci jezdit kolem Mušova, moc nedá:) (A do rychla je tam převodů ještě míň, než do pomala:D) Nijak mě to teda netrápí, ale spíš by mě zajímalo, jestli si nemůžu nějak po***vit nohy a až sednu při závodě na bajka, tak šlápnu a spadnu :)

      0 0
    • kafac  

      Ja merim 178cm na biku mam kliky 175mm a na silnicce 172,5mm. Abych ti pravdu rekl, tak rozdil nepozoruji…

      0 0
      • capo  

        Mám o 3 cm víc, jinak je má odpověď úplně stejná…

        0 0
        • kubad  

          mám 183cm na bajku 175mm na 29" bajku 180mm a je to sakra rozdíl

          na silničce sem měl 172,5mm a přešel sem na 175mm rozdily je dost poznat

          0 0
    • jonti  

      Merim 186, prechod jsem citil velmi vyrazne, 175 je o hodne lepsi, uplne vsude se citim o hodne lip. Netusil jsem, ze to bude az takovy rozdil.

      0 0
      • lindas  

        Souhlas s – rozdíl i na silničce je obrovskej. Najednou ti to nejede do kopce a to je docela ******* – na silničce totiž obvykle schází převody, kterých máš na bajku zpravidla dostatek…

        0 0
        • JSt  

          zalezi, co mas za kvalty. 175 kliky dohromady s compactama jsou pro zlost. malou pilu davam az v hodne krajnim pripade.

          naopak bych rekl, ze na silnici ten rozdil neni zdaleka tak markantni jako na mtb, kde ti pri prejezdu nerovnosti ta paka chybi.

          0 0
        • kafac  

          Nemyslim si ze by 2,5mm delalo takovej rozdil.

          Me bylo ze zacatku divny, proc na vetsine silnicek v me velikosti jsou kliky 172,5mm, ale asi vi co delaji.

          Za jizdy zadnej rozdil nepoznam, a do kopce me prijde ze to jede v pohode…

          0 0
          • lindas  

            Ve tvé velikosti… A jak víš, že já mám o deset čísel víc než ty? :) To se prostě musí zkusit – teorie ti v tomto případě nic neřekne.

            0 0
    • michals1  

      Měřím 180cm. Na jednom silničním kole mám 175-ky na druhém 170-ky.

      Komfortnější je pro mě ježdění se 170-kami. Rovněž lze se 170-kami dosáhnout vyšší kadence. V místech, kde omezuje nejtěžší převod, to znamená vyšší dosaženou rychlost.

      Do kopce jsou zase 175-ky o poznání lepší.

      0 0
    • madcat  

      Já měl kdysi dávno na bajku pravou kliku 175 mm a levou 170 a nepoznal jsem to, tak nevím, jestli ti můžu nějak zodpovědně radit :-))

      0 0
      • biker jura  

        zajímalo by mě hlavně proč jsou na cyklokrosovych kolech ve velke vetšině případu 172,5mm.

        0 0
        • biker jura  

          melo to navazovat na zakladajici prispevek:-)

          0 0
        • michals1  

          Běžně se na cyklokros vozí i delší. Záleží to hlavně na výšce jezdce.

          0 0
          • biker jura  

            no tak treba zdenek štybar je vysokej pomerne dost a ma 172,5. ta delsi klika ma mnohem vetsi moment takže si myslim ze to ma kvuli necemu jinemu, jinak si myslim, že by tam mel delsi.

            0 0
        • dua  

          Není pak podle toho dána frekvence šlapání :)

          0 0
        • raceman  

          mozna pro to ze dneska se skoro na vsecky seriove montovane silnicky nebo cyklokrosky davaji 172,5mm kliky…

          jinak si kazdy muze vozit co chce a to co mu sedi ;-)

          0 0
        • mr.antik  

          hmmm, já zas třeba nechápu, jak je možný, že na 13 nebo 14ti palcovýho bajka dávaj 175mm :-(

          0 0
    • R-A-D-I-U-S  

      Měřím 170cm a na biku vozím 170mm (kazeta 34z) a na silnici 172.5mm (kazeta 12–25 + 48/34). Osobně si myslím že je to hlavně o celkové geometrii kola, jezdce a jeho dispozicích. Takže rozptyl bude velkej a asi to nebude moc deterministické..

      0 0
    • gargamel  

      Zdravím silničáře. Chci se zeptat, jakou by jste volili délku klik pro slečnu 169–170cm vysokou. Byly by vhodné 172,5 nebo 175mm? Díky.

      0 0
    • Marskatin  

      Já se řadím ktěm, kteří rozdíl nepoznají rozdíl v délce kliky je asi 3% (mezi 170 a 175). Co mi neřipadně jako rozdíl, který by měl být nějak znatelně cítit. Buď je to placebo, nebo to spočívá spíše v tom, že se nějak příznivěji změnil posez. (posez je něco, kde věřím každému milimetru.) Když nad tím tak uvažuji, tak na 175mm klice má o něco větší páku, ale na druhé straně zabírám s více pokrčenou nohou. Naopak se 170mm klikou můžu mít teoreticky sedlo o půl cm výše, horní úvrať bude naopak opůl cm níže než u 175 kliky, takže zabírám s méně pokrčenou nohou. s méně pokrčenou nohou bych měl mít více síly, což by mělo srovnat ty 3 % v délce kliky. Záleží to podle mě ja se kdo cítí, není důležitá výška, ale délka nohy a ještě jestl ičkověk náhodou nemá trocu delší stehno, nebo naopak lýtko. Je to stejné jako si nikomu nedovolím bezpečně doporučit výšku rámu.

      0 0
    • Nikiller  

      Oživím dred..

      Jakou délku klik byste volili na silničku? Mám 185cm, jsem spíše silovej jezdec a převody bych chtěl mít 53–39 + 11–25(28)

      Líbí se mi 105 cs-6700, ale našel jsem FSA SL-K 2009 (pouze 172,5mm) za stejnou cenu.

      Tak řeším dilema…

      0 0
    • Tina  

      Trochu oživím vlákno aby som nezakladala zbytočne nové: Chcela by som požiadať o nejaké tipy na výrobcov MTB kľúk s dåžkou 172,5cm. Našla som Rotor. Upresním, že to budem chcieť na dvojplacku. Nejaké zaujímavé návrhy? Dík :)

      0 0
        • Tina  

          Dík za tipy.

          Claviculy som už mala a také škaredé kľuky už na bajk nechcem :) Navyše by som musela vziať verziu na 3 placku pretože dvojplacka zvládne iba 32z najmenší prevodník a to je na mňa moc.

          Extralite som prehliadla. Nie sú však originál na dvojplacku a keď na ne namontuješ iba stredný a malý prevodník, ktorý nie je originál tak vypadajú hrozne.

          Úplne som však zabudla na XTR.

          0 0
            • Tina  

              to je celkom dobrý tip. dík

              0 0
              • kubad  

                není bo to vrže a dělá bordel, a ty kliky taky žádná hitparáda

                0 0
                • Tina  

                  vrže ta redukcia? :( chápem, že sú to lacné kľuky a čítala som nejaké skúsenosti s prasknutými kľukami, prípadne uvoľnenými nalisovanými oskami. Takže asi Tune.

                  0 0
                • cubas  

                  Strašný kliky. VrŸe spojení levá klika s osou, neskuteně se povoluje (a to jsem to zkoušel zalepit locktitem). Jednou mi při závodě zůstala na botě – paráda. Se skřípěním zubů jsem je vozil skoro rok, ale pak jsem ztratil nervy a šly…

                  0 0
                  • Neunzikger  

                    Mně by se takovéto řešení líbilo na dětských klikách – pořídí se kliky akorát a další rok se otočí bazdmek a je o 5 mm víc. Obecně příznivcem mezikusů a spojovacího materiálu navíc nejsem.

                    0 0
          • kubad  

            Tune nebo Rotor těžko co lehčího a lepšího vymyslíš

            BOR tuším nedělá 172,5mm škoda

            Cannondale, ale nevím na jaký to pujde rám ale je to jen otázka peněz to dostat na BSA klasiku

            0 0
            • Tina  

              Som slepá. Na Tune som sa dívala a prehliadla som 172,5mm dåžku. Alebo som sa iba chcela pozrieť, ale dívala som sa na BOR a tie sú iba 175mm.

              0 0
            • Neunzikger  

              Jak jsou na tom Tune s tuhostí? Kdysi se vyznačovaly tím, že materiálu bylo ubráno až příliš.

              0 0
    • keymaker  

      Nechci zakladat nove vlakno, tak to rachnu sem. Aktualne mam na vsech kolech kliky 172,5. Bude veliky rozdil, kdyz dam na CX 175? Jezdim s tim realne maximalne sotolinu.

      0 0
      • Jan D.  

        Já osobně jsem rozdíl mezi 172,5 a 175 na cx necítil. 170 vs 175 už ano.

        1 0
      • Singlespeed  

        Každý je jinak háklivý. Já jsem zvyklý na 175 mm, koupil jsem kolo se 172,5 mm a myslel si, že to bude v pohodě. Nebylo, musel jsem koupit 175 mm kliky.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.