Karbonovy HT do 60000,- (Cube vs. Ghost nebo jine?)

49 nepřečtených
  • Prochyj

    Ahoj,

    chtel bych si na jaro udelat trosku radost a koupit novy karbonovy HT do cca 60000,–Kc. Prosel jsem mnoho vyrobcu a nabidek, ale jako nejvhodnejsi pomer cena/vykon/vzhled mi vysli Cube a Ghost.

    Muj predvyber je tento:

    https://www.cube.eu/…ngreen-2017/

    https://www.cube.eu/…yellow-2017/

    http://www.ghost-bikes.com/…lector-3-lc/

    Mám 180cm, 85kg, délka nohou k rozkroku 85cm.

    Rocni najezd 3–5000 km zejmena po cyklostezkach, silnicich, polnackach a cestach v lese, obcas singletrack apod. a par zavodu. Takze kolo potrebuji pro univerzalni pouziti, zadne silenosti ale nejezdim.

    Samozrejme, ze nez neco koupim, dojdu nekam vyzkouset, ale za kazdy nazor budu rad.

    Nad cim premyslim:

    – spravna velikost. Dle diskuzi mi vychazi Cube L a Ghost M. Souhlas?

    – rozdily a zkusenosti v pouzitych zapletenych kolech (Answer Atac AM, Fulcrum Red 66, Ghost+Rodi Blackrock)?

    – aktualni stav a servis v Praze pro vidlice Fox? A taky srovnani Fox 32 vs RockShox Reba co se tyce kvality a jizdnich vlastnosti?

    – kvalita pouzitych sedlovek a sedla?

    – pripadne dalsi zkusenosti nebo nazory, co se vam na techto kolech nezda?

    – nebo vas napadnou nejaka dalsi stejne vybavena (karbon, XT, min. Fox nebo Reba) kola za ty penize? Bohuzel Radon i Canyon uz letos zmenili cenovou politiku :-/

    Predem diky.

    Jarda

    0 0
    • palo7  

      Cube jsou pro dlouhé nohy, tak z těchto pro tebe Ghost

      0 0
    • zderes  

      https://superiorbikes.eu/…ack-neon-red Jen pro inspiraci, s tímhle by ses do 60 vlezl.

      Nebo tohle https://superiorbikes.eu/…light-yellow a myslím, že za stejnou cenu by se to dalo koupit už s XT.

      0 0
      •  

        supy nebrat – praskaj:-)

        0 0
        • zderes  

          Jasný. A brzdy XT nebrat taky. Zavzdušňují se :-))

          0 0
          • Prochyj  

            To praskani ramu a zavzdusnovani myslite vazne nebo to je ironie?

            0 0
          •  

            Mě se teda 785 nezavzdušňují

            0 0
        • Dazz  

          Kolik těch SUPů s rámy pro rok 2017 ti už prasklo ?

          Rám nového SUPu vypadá opravdu krásně ;-)

          0 0
          • Ričardo1  

            Přesně už mají vyřešený i to vedení bovdenů

            0 0
            • abernas  

              A mají už vyřešeno i to (ne) utěsnění středu a další netěsnosti, na které jsem četl spoustu kritiky? SUP je mi docela sympatický, ale tyto věci mě hooodně odrazují.

              0 0
              • MatS  

                Obávám se, že to stejně ukáže až čas jak se s tím popasovali.

                0 0
                • klobrch  

                  Mám SUPa XP 979 model rok 2015, ročně na něm ujedu kolem 6000 km a v pohodě. Rám nepraskl a ani jiný problémy jsem zatím nemusel řešit. Takže spokojenost.

                  0 0
    • MI.KU  

      F-SI

      0 0
      • zderes  

        To se asi nevleze do rozpočtu..

        0 0
        • MI.KU  

          Když koupí doprodej staršího modelu tak jo.

          0 0
          • zderes  

            Jo, 2016 asi jo, teď jsem to prohlížel, tak to by byla jasná volba!

            0 0
            • MI.KU  

              Jj v DE sem viděl i 2016 model 3 ale v malé velikosti – chtělo by to pohledat a to už si musí zakladatel sám.

              0 0
          • MI.KU  

            Konkrétně F-SI Carbon 4 model 2016 koupí úplně v klidu ;)

            0 0
            • Prochyj  

              Diky za tip. Ale ohledne F-Si 4 (mozna i 3) jsem trosku rozpacity. Chapu, ze je tam draha Lefty, ael precijen dat 65000 za kolo, co ma mix Deore? Stoji to skutecne za to?

              0 0
              • MI.KU  

                Je i pod 60 když budeš hledat – no běžná cena byla 80 – za mne Jo je to jedno z nejlepších HT obecně – vidlice super a to jestli tam mas mix sady – stejně je to spotrebak až to ojedes koupíš v té době zas výrazně lepší sadu – funkční to je a rám a vidlice je o třídu jinde než to cos vybíral.

                0 0
      • Prochyj  

        Vim o nich, vypadaji fakt super. Jen skoda ze letos uz lehce zdrazili… Libilo by se mi spis to 7.0 nebo lepe 8.0, ktere uz jsou bez kompromisu, ale ty uz jsou obe mimo rozpocet :-/ Co ty brzdy Magura MT4 v 6.0, jsou srovnatelne s XT M8000 nebo lepsi/horsi?

        0 0
        • DaD  

          Z brzdami Magura MT4 jsem rozhodně spokojenější než s XT M8000. Magury brzdí skvěle, mají příjemnou páku a navíc jsou lehčí než XT. Oproti XT také nepumpují v zimě a nezkracuje se jim krok. Co mám XT teď na zimáku, tak na ně docela nadávám :(

          0 0
    • Prochyj  

      Diky za reakce, ale neco dalsi k mym otazkam byste prosim nemeli? Preci tady musi byt nejaci spokojeni i nespokojeni majitele Cube a Ghost kol, ne?

      0 0
      • mirace  

        Já kupoval na začátku minulýho roku Cube Reaction GTC Race za cca 45 kKč.

        Měl jsem nejdřív kolo půjčené (kromě asi dalších dvaceti modelů různých značek) a tato geometrie mi sedla.

        specifikace:

        http://www.bike-life.cz/…9-2016/d6971

        změny a nutné úpravy:

        sedlo vyhozeno – aktuálně testuju jiné, ale zatím nic stálého,

        vyčištěno hlavové složení od karbonových otřepů z výroby (zdroj vrzání)

        hodnocení:

        za 7 kkm měněn pouze řetez a obutí

        Závěr:

        zkoušej kola v obchodech (někde je půjčují), kdyby nechtěli, tak zkus zdejší uživatelé, třeba ti kolo půjčí… a až najdeš dobrou geometrii, tak kup kolo :-), mě osobně vyšlo nejlíp (cenově) koupit sériovku a udělat pár změn ze sériovky

        0 0
      • mischak007  

        S Cube neporadim, ale jsem spokojeným majitelem Ghost Lector 1 2017. Měřím 172 cm, kratší nohy a mám velikost M, naprosto mi vyhovuje.

        Měl jsem omezený rozpočet a to že je to nejnižší model si samozřejmě vybírá svou daň.

        Kola – před nákupem jsem už předem plánoval upgrade. Ta kola jsou opravdu těžítka, navíc podpořená kombinací s plášti Michelin. Váhový rozdíl cca 1kg a to jsem koupil pouze Fulcrum Red Power předělané na bezduše.

        Brzdy – nechal jsem s malým doplatkem předělat na SLX.

        A pak taková blbost jako gripy :)

        Vidlice – nemám srovnání, zatím svojí práci odvádí a to že je krapet těžší (než Gold, nebo Reba) mě moc netrápí.

        Suma sumárum, upgrade mě přišel na cca 5000,– a s tím co mám jsem spokojený.

        Cenově zajímavě vychází http://www.mojekolo.cz/…or-5-lc-2017, ale na moje ježdění je 2×11 univerzálnější, LC3 2017 bylo nad moje finanční možnosti.

        0 0
        •  

          mám 174 a taky kratší nohy a jsem rád za vel. S, nedovedu si představit M u Lectora

          0 0
    • milan.v  

      Majitelé Ghost a Cube?

      Ne, ti tu žádní nejsou … 8-)

      0 0
    • Flegmaticos  

      mám už druhé kolo od Cube a jsem maximálně spokojen.Mé nynější Cube LTD RACE 2016 sice není v karbonu,ale zatím mě ničím nezklamalo.Tuhle značku můžu jen doporučit,krom toho ty kola bývají dobře vybavená.

      0 0
    • Lachtis  

      A co BMC – teď se dají sehnat doprodeje za rozumný peníz, například TE 02 se značením SLX/XT.

      Jasně, osazení není žádná sláva, ale garantuji Ti, že ten rám a geometrie je fakt boží!!! Projel jsem hodně výrobců a BMC TE rozhodně patří k těm nejlepším. Navíc máš slušnou rezervu 10 tis. Kč do tvého limitu, takže bys mohl některé díly ihned prodat a koupit nové. Anebo jezdit a neřešit :-)

      http://www.skibikecentrum.cz/…horska-kola/

      0 0
      • MI.KU  

        Když se mu nelíbí ani F-SI a přesně jen z důvodu mixu SLX/XT i když je to top rám a Lefty tak určitě zavrhne i BMC – proste klasický syndrom nálepky z vyšší sady ;)

        To že jako celek sou ty kola o třídu vejs už je vedlejší ;)

        0 0
        • DaD  

          Co je to za kravinu ten syndrom nálepky z vyšší sady? Já osobně bych do cannonu (poté co jsem je jezdil závodně dvě sezóny) za své peníze nikdy nešel. A do leftyny už vůbec ne. Ta u mě už nadobro skončila.

          BMC se mi naopak hodně zamlouvají. A jak jako že jsou ty kola o třídu výš? Snad záleží co je to za model. I BMC má rozdělené rámy podle kvality stejně jako Cannon a stejně jako další výrobci.

          0 0
          • Čipera  

            Kvůli čemu u tebe lefty skončila?

            0 0
            • DaD  

              Neustálé snižování zdvihu. U top verze (2014) a o rok později u hliníkového modelu.Dole se to prostě zaseklo a pomohla až pořádná rána třeba při skoku přes překážku a nebo vyfouknutí a nafouknutí. Resetování drah pomohlo jen na jeden švih a druhý den opět zaseklé. A nebyl jsem jediný komu to vidle dělala. Citlivost dobrá a tuhost také, ale tohle vidle za ty prachy dělat nemůže.

              Co mám teď SIDa tak žádný ve rozdíl funkci nepozoruji. Vlastně ano, rozdíl tam je. Stačí totiž otřít nohy, nanést Brunox a vidle chodí jak víno.

              0 0
            • DaD  

              Neustálé snižování zdvihu. U top verze (2014) a o rok později u hliníkového modelu.Dole se to prostě zaseklo a pomohla až pořádná rána třeba při skoku přes překážku a nebo vyfouknutí a nafouknutí. Resetování drah pomohlo jen na jeden švih a druhý den opět zaseklé. A nebyl jsem jediný komu to vidle dělala. Citlivost dobrá a tuhost také, ale tohle vidle za ty prachy dělat nemůže.

              Co mám teď SIDa tak žádný ve rozdíl funkci nepozoruji. Vlastně ano, rozdíl tam je. Stačí totiž otřít nohy, nanést Brunox a vidle chodí jak víno.

              0 0
              • jonti  

                Z ceho to pises, ze ti to tam vklada vzdy 2×?

                0 0
                • Cryzyy  

                  ono je dobře, že to napsal dvakrát, aspoň já to psát nemusím :-D

                  0 0
                • DaD  

                  Klasické PC. Občas to tak prostě dělá. Co je toho příčinou se mi nikdy nepodařilo zjistit.

                  Cryzzy: :)

                  0 0
    • JMT  

      Mám Cuba na stejnym rámu a jsem spokojen. Co se týče komponentů tak jsem něco málo měnil, ale to tak bude asi vždy-mám nároky ze kterých nehodlám slevovat, vim co mi sedí.

      Rám je super, sednul mi (nějaké ty zkušenosti mám a pár kol jsem pojezdil…) překvapuje mě, jak je komfortní (dával jsem karbon sedlovku a titanovou Tundru)

      0 0
    • straky  

      Podle toho, co píšeš, je jedno jestli si podle komponentů vybereš Ghost nebo Cube. Vyzkoušej si je a dej na pocit. Osazení je podobné a nemá smysl řešit mírné rozdíly.

      Obě značky mají těžká kola, ty by možná stálo za to vyměnit, ale v zhledem k tvé váze už to nebude zas tak znát.

      Foxka lépe žehlí, ale zase je o něco těžší. Reba je klasika se kterou neuděláš chybu a mechanici ji umí servisovat.

      Jestli nepospícháš, tak bude během roku pár testovacích akcí, kde se obě kola sejdou.

      …dle specifikace je nejlepší REACTION GTC SL to je jasný.

      0 0
    • kamator  

      Ahoj, dlouho jsem vybíral HT do 50 tKc. Do finále postoupil Cube Reaction Gtc pro race a Superior 969, obě 2017. SUP se mi líbil vice, nedokázal jsem však vybrat mezi L a XL. Lko nizke a XL dlouhe (188/90). Také nevím, kde bych servisoval vidlici Dt. Ještě jsem zvažoval Kellys Stage 50 2017. Nakonec jsem vzal CUBE. Mám ujeto pouze par desítek km a dojmy pouze pozitivni. Počítám s výměnou sedla a časem i kol, ale opravdu až casem… nyní chci hlavně jezdit.

      0 0
    • Kotis  

      Ahoj,

      vím, že úplně neodpovídám na tvé otázky, ale zvážil bych i Meridu. Pro letošek obměnili komplet kolekci. Vnitřní vedení bovdenů, moderní geometrie , boost standard, atd. Navíc to ještě teď docela zlevnili.

      Nikdy jsem Meridu neměl a ani nechtěl, ale letos jsem si koupil hliníkový BigNine Team Issue a překvapivě velká spokojenost.

      http://www.merida-bike.cz/…gnine-6000-1

      0 0
      • milan.v  

        Sorry, ale v této cenové relaci už bych neřešil nic jiného než karbon…

        0 0
        • Kotis  

          To je karbon, dal jsem odkaz na BigNine 6000, která je karbonová

          0 0
          • milan.v  

            „Nikdy jsem Meridu neměl a ani nechtěl, ale letos jsem si koupil hliníkový BigNine Team Issue a překvapivě velká spokojenost.“

            0 0
            • Kotis  

              Neřeš:-)

              Koupil jsem si hliník BigNine Team Issue, pro cenovou kategorii doporučuji karbon BigNine 6000 a k tomu jsem poslal i link.

              0 0
    • kajda93  

      za mě jedině Giant XTC. Zlatá mašina.

      https://www.giant-bicycles.com/…er-1dot5-ltd

      sice 69k, ale do 60ti se možná vejdeš pokud koupíš na dobrém místě

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.