Je lepší Shimano Deore 595 nebo Avid Elixir 3

29 nepřečtených
  • hombre82

    Které lépe brzdí?

    0 0
    • petrun  

      Staré Deore nekupuj, je na trhu nové 2012 za zaváděcí ceny:

      http://www.kupkolo.cz/…u_90632.html

      Také by mně zajímalo jak to brzdí, prý ta nová páka odstraňuje typickou SH houbovitost … kdo z vás je jezdí?

      0 0
      • pold  

        Ono jak se to vezme, houbovitost. Dobře nastavené Shimano brzdy (z vlastní zkušenosti 595 i 775) mají maximální výkon pro běžné ježdění – subjektivně – na dostatečné úrovni, i při delších cestých směrem dolů a zatížení 85kg hovádkem jsem nikdy nepozoroval problém (180/160).

        Měkčí chod pak IMO dělá hlavně dlouhá hadice na zadní, na předku bych tedy jedovatější brzdu rozhodně nepotřeboval. A na té zadní to až tak nevadí, tam není lepší dávkovatelnost na škodu, i tak mám na zadní brzdě krok na páčce mezi „začíná brzdit“ a „smyk“ tak 8–10mm.

        Btw. dobře nastavené myslím tedy jednak ideálně rozchozené pístky + zejména skutečná sou-osost třmenu s kotoučem (což je málokdy bez úprav-dobroušení pouhým namontováním třemu přes redukci na rám/vidli, a nebývá to nutně pravidlem, ani u leckterých servisů).

        Dlouhodobé srovnání s Elixirama nemám, ale zkoušel jsem jen na kamarádovo kole, a „tvrdší“ či výkonnější mi nepřipadly (avidy s origo deskama, shimana s kool-stopama). Výhoda pro mne – shimano mi přijde na domácí údržbu víc user-friendly, komplet výměna oleje zabere tak 10 minut maximálně (a k celé údržbě stačí 7 a 8 klíč, šroubovák, injekční stříkačka a 30cm akvaristické hadičky).

        Podtrženo sečteno, na běžné obyč použití jsem za (zde často opovrhované) shimano.

        0 0
        • AleZ80  

          Tak, tak, jestli Shimano něco umí, tak to jsou brzdy (a kliky).

          0 0
        • petrun  

          Pokud to dobře chápu jsou u SH mizerné hadičky a ne brzdy. Panceřované hadice by to možná srovnaly ale nevím jestli to finančně nevyjde stejně jako o třídu dražší Avidy. Každopádně dík :-)

          0 0
          • petrun  

            Tak jsem Googlil a bohužel je to tak, 596 s panceřovými hadicemi jsou cenově stejné jako Avid Elixír 5 …

            0 0
            • AleZ80  

              Elixiry 5 maj prej nic moc páky ( až Elixir R maj jiný-lepší ), takže bych si troufnul spekulovat, že 596 s pancéřovanýma hadicema budou lepší.

              0 0
              • petrun  

                Je pravda, že páky se na Shimanu 2012 hodně povedly … líbí se mi moc :-)

                0 0
                • deekay  

                  Souhlas, hlavne kvuli, pro me, nezkousnutelnym pakam starsich shimano brzd pouzivam avidy. Jinak bych dal prednost jednodussimu servisu Shimana. Ted kdyz jsou venku modely 2012 (hlavne se mi libi SLX, u XT mi vadi ten chromovy kryt), tak si chvili pockam na vic zkusenosti a pak mozna vymenim. Novy shimana totiz vypadaji ze si zachovavaji jednoduchost servisu tech starsich, pridaly konecne ergonomickou paku a zlepsily vykon. Oproti avidu (elixir R) pak asi potesi mensi sila na pace diky servovawe.

                  0 0
                  • AleZ80  

                    Zlepšili prý nejenom páky. SLX by měli mít keramický pístky ( tím pádem teda XT asi taky ).

                    0 0
                    • deekay  

                      Ja jen nejak nikde nevycetl, jestli je naky funkcni rozdil mezi XT a SLX.

                      0 0
                      • AleZ80  

                        Minimálně o nich budou psát, že maj o 20% vyšší brzdný výkon. A o SLX že maj o 20% vyšší brzdný výkon než Deore… :)

                        0 0
                      • mr.nikdo  

                        Urco tam bude rozdil v zajisteni desek. SLX tam ma jen zavlacku a XT ma sroubek + zavlacku (podle me je v tomto lepsi XT).

                        0 0
                        • Ricci  

                          jj, to je fakt,ale v konecnom dosledku je to jedno

                          0 0
                        • deekay  

                          Dobrej postreh, toho jsem si nevsiml.

                          Nicmene nechapu, kdyz jinak ten trmen vypada stejne, proc by se delali s dvouma verzema… treba jde do SLX taky sroubek.

                          0 0
                          • mr.nikdo  

                            Taky jsem na to cucel… Osobne mi prijde lepsi ten sroubek :-D.

                            Dival jsem se, ze by mel byt rozdil ve trmenu (aspon tvar) mezi SLX a Deore… Je fajn, ze XT a i SLX maji mit tu jinou olivku, ta co by mela jit natacet – treba u CRR je ta „prima“ dost naprd…

                            Videl jsem uz nove SLX/Deore (nevim presne uz) v kramu a musim rict, ze nevypadaji zle. Na fotkach je to horsi…

                            Jeste navic. Nema se delat XT stejne jako XTR ve 2 variantach? Jako pro XC (lehci, o trochu mene sily, jina paka) a „Freeride“ (jina paka, vice vykonu, trochu tezsi, chladice)?

                            0 0
                            • deekay  

                              Me prijde sroubek takty lepsi, nicmene vzhledove vypada trmen SLX a XT jinak stejne.

                              Nataceci olivka je super.

                              XT se ma delat jako XTR ve verzi Race a Trail, nebo tak nejak. SLX radu popisuje shimano na webu stale jako AM sadu, takze bych tipoval spis na pribuznost k Trail verzi XT. Ale to jsou jen dohady z me strany. Rozhodne ty brzdy vypadajiz ajimave, chtel bych je nekde zkusit. A cena je taky vic nez dobra.

                              0 0
                              • jIrI___  

                                Tou natáčecí olivkou myslíte co? Furt mi to vrtá hlavou a nevím, co si pod tím představit. Měnil jsem olivky sice jen na Avidech, ale nedovedu si představit, jak by se daly udělat „nenatáčecí“.

                                0 0
                        • Chiron  

                          XT má i jinak vyřešené to štelovátko na páce. Ale co přesně to dělá nevím…

                          0 0
            • petrun  

              Teď koukám, že to není pravda. Avid dodává v této třídě pro mně absolutně nepoužitelné délky hadic 850/1450 mm. Na fulla 29er ve velikosti XL bohužel nepoužitelné, potřebuju delší. Pokud bych měnil hadice u Shimana i u Avidu, je pro mně nové Shimano ekonomicky výhodnější. Pokud se ještě v modelovém roku 2012 neobjeví něco zajímavějšího, na příští sezonu asi vyberu SLX s chladiči a panceřovými hadičkami.

              0 0
              • deekay  

                Ja bych rek, ze uz se nic neobjevi. Cekalo se vicemene na tyhle novy shimana. Avid zadny prevratny novinky nema. Vicemene to samy co loni. S tim, ze temer cim vyssi model, tim je to lehci a horsi :-/

                Magura uz ma svoji MT radu taky venku,ale to je cenove jinde.

                Takze pokud nekdo neprijde s tim, ze letosni XT maj nakou dulezitou ficuru anvic oproti SLX, tak bych rek, ze SLX je absolutne nejlepsi kauf.

                0 0
      • Ricci  

        595 brzdi perfektne,teraz ich kolega nahadzoval na bike nmiesto starych mechanik a je uplne vedla z toho,ako brzdia a to neboli este ani zabehane…

        0 0
    • Ostrawak  

      Mám 595 a funkce i servis je supr. S Avid nemám zkušenosti.

      0 0
    • Luky11  

      Zajímalo by mě jestli Servo wave na Shimano SLX BR-M666 2012 je velké zlepšení? a jestli je to cítit oproti brzdám které tuto vlastnost nemají

      0 0
      • Jenda  

        me se strasne libi to shimanacky oznaceni :-) brzdy 666 a k tomu kotouc SM-RT jestli pres zimu nerozchodim poradne formuly tak jdu do tehle satanisticke varianty :-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.