• mbxawy2

    Ctěl jsem se zeptat, mám kolo myslím že nic extra, obyčejné trekové za 9000,– ale občas bych ho potřeboval nechat před obchodem a tak..na noc ho mám v bytě, takže to nepotřebuji, ale jaký zámek by jste doporučili právě na uzamčení na frekventovaném místě přes den?? nějakou 1,2 cm podkovu a nebo 2,5 cm klasické lano v bužírce??

    0 0
    • Jakobo  

      Zamek, ktery vypada masivne tedy cokoliv lepsiho jak 9 mm lanko. U, skladaci, clankovy pancerovy apod. Hlavne at odola malym stipackam do ruky, vic nema smysl resit. Velke pakovky nebo flexa otevre kazdy.

      To lano z odkazu imho pujde i mensima pakovkama snadno. Podkova vypada bezpecneji, ale zas jestli je dost velka, abys zamkl aspon 1 kolo, ram a stojan. Imho je mala.

      0 0
      • mbxawy2  

        no to nevím..to lano s obrázku má průměr 2,5 cm..ono to vypadá na obrátku jako ten zámeček za pár korun, ale váží přes kilo a jak píšu, je 2,5 cm hrubé + bužírka..

        0 0
        •  

          Jednoduchy. Puc si nekde pakovky, nakup par zamku vcetne tech co zminujes a zkus je rozstrihnout. Dostanes nejlepsi odpoved jakou muzes. A to ze jsou vsechny na hovno a kolo nemuzes nechat bez dohledu… P.S. vyraz – 2,5 cm hrubé to je taky moc pekna zalezitost. Asi hruba mouka.

          0 0
          • mbxawy2  

            přeci kvůli tomu nebudu kupovat zámky a kleště a kdo ví co?? jako já ten zámek viděl v OBI a opravdu je to lano tak silné, což si myslím, že by se do ručních pákovek prostě nevešlo ( jinak já jsem z Ostravy a tu se výraz ,,hrubé" používá běžně :-)

            0 0
      • niky79  

        na te podkove je prave to lanko pro zamknuti kola.

        0 0
        • mbxawy2  

          jasně, to je pravda, ale to lanko je jen na přední kolo a třeba sedlo…jde hlavně o odolnost té podkovy, to jsem měl na mysli..

          0 0
          • niky79  

            Ty podkovy jsou ze vsech typu zabezpeceni nejucinnejsi a nejodolnější.

            0 0
            • mbxawy2  

              tak koupím podkovu…ale otázka je jakou značku, jinými slovy kdo má nejpevnější a kvalitně kalenou ocel..

              0 0
              • Jakobo  

                Taky bych se priklonil podkove a k tomu lanko s oky pro predni kolo. Uz se to tu parkrat resilo vcetne odkazu na rizne testy a recenze, zkus pohledat. Nejlepsi byl myslim nejaky Abus.

                0 0
                • niky79  

                  Nebyl :)

                  0 0
                  • mbxawy2  

                    tak jaký je dobrý?? Magnum??

                    0 0
                    • niky79  

                      V dtestu byl nejlepsi magnum 3039. Za cenu 699 Kc naprosto fantasticke. Je to ale mensi zamek. Abusy podkovy byly jen o malinko horsi, ale stoji 2000+.

                      0 0
                      • Jakobo  

                        To je snad ten samy jak v uvodu na obrazku ne? Kazdopadne u me zamek musi obsahnout ram, zadni kolo a nejakou znacku/zabradli. Takhle jsem mel skladaci kodovy Trelock dokud se nezasekl a ted mam nejaky clankovy, ale smejd. Vetsi Ucko to zvladne taky. Imho je mesmysl mit maly U zamek jen ram/znacka a k tomu lanko na zadni kolo, to bude jen pridelavat praci s motanim a skladanim zamku. Zvlast do mesta je treba neco praktickeho. Pokud, tak radeji vetsi Ucko a lanko, co obsahne i predni kolo.

                        Ja jsem si posledni roky zvykl na kodovy zamek, je to super nemit klicek. Vim, ze bezpecnost bude vzdycky nizsi. Mel jsem kodovy Trelock a ten vyhmatnout nesel. Prvne se musel zadat kod, pote zasunout ocelovy kolik a pak teprve otevrit. Takze bez odsunuti toho koliku neslo poslouchat lupani pri otaceni kolecek a nejake napinani zamku nemelo na kolecka vliv. Jestli nekdo vi o nejakem aspon stredne odolnem bezpecnem zamku, celkem bych se rad nechal poucit.

                        0 0
                        • Jakobo  

                          Ten Trelock nic moc, po zaseknuti kodu jsem ho po radnem nasrani, kdy pakovky odolavaly, zlomil v ruce. Ocel je mozna pevna, ale krehka.

                          0 0
                        • niky79  

                          Prakticky je takovy zamek, ktery beres vzdy sebou, to velke Ucko neni. :)

                          0 0
                      • newby  

                        Hledal jsem, ale nenašel, jestli by byl lepší ten magnum 3039 nebo OnGuard Pitbull DT 8005 ? Má někdo přehled? Specifikace si přečtu, ale testy to nenahradí. DTest nemám k dispozici :( Díky

                        0 0
                        • niky79  
                          • Abus Granit X plus, 2150 Kc, kvalita 76 %, uroven bezpecnosti 78 %
                          • Kryptonite evolutionn series 4 STD, 2160 Kc, kvalita 76 %, urovenbezpecnosti 80 %
                          • Magnum 3039, 650 Kc, kvalita 76 %, uroven bezpecnosti 80 %
                          • Onguard pitbull STD 8003, 560 Kc, kvalita 73 %, uroven bezpecnosti75 %
                          • Trelock BS 610/108–230, 1860 Kc, kvalita 74 %, urovenbezpecnos­ti 80%
                          0 0
                          • mbxawy2  

                            jasně…a ty myslíš, že kdybych koupil tu větší podkovu magnum i s lankem, tak že tam ty procenta bezpečnosti budou nižší? možná to je stejné jako ta 3039, jen bude větší a těžsí o pár deka..protože ta malá je fakt nepraktická..

                            0 0
                            • Erknold  

                              prostě si kup takový, kterému vnitřně nejvíce věříš. Ať máš klid v duši.

                              Když Ti ho budou chtít sebrat, tak ti ho seberou přes jakýkoli zámek. My tu pak budeme akorát za blby, kteří ti doporučili zámek, který někdo překonal.

                              Prostě dej na svůj pocit. Materiál zámku nikde nenajdeš a jeho odolnost ve střihu také ne.

                              Ještě to můžeš doladit tak, že z kola budeš sundavat kola. Pokud je máš na RU, jde to rychle ;)

                              0 0
                            • niky79  

                              Popravde nevim to. Je mozne, ze bude na stejne urovni, ale to nikdy nevis, chce to alespon prostudovat specifikace. U Abusu koupis jiny zamek, rikas si totez, a hle, treba mu chybi nejake pismenko v nazvu a ochrana proti bumpingu je pryc.

                              0 0
                              • mbxawy2  

                                jako to je pravda, každý zámek se dá překonat, ale zase si myslím, že na takovou podkovu si nikdo za bílého dne na frekventovaném místě nikdo nedovolí..to prostě už by bylo nápadné…a na noc já mám kolo doma..jde mi vyložene o to ho na půl hodky zamknout před obchodem, nebo u doktora a tak..

                                0 0
                                • niky79  

                                  No, pozor, je prekonani a prekonani :-)

                                  Samozrejme, asi ti nikdo nebude nekde na rusne ulici pakovkama prestrihaval zamek, ale bumping je neco jineho. To je absolutne nenapadna cinnost a pochybuji, ze by libovolny kolemjdouci resil cloveka, co se hrabe v zamku. Treba ho jen odemyka.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    nikdo nebude řešit ani pákovky… max někde za rohem zavolá 158 což je stejně k ničemu.

                                    0 0
                                  • Erknold  

                                    Pákovky na lanko se vejdou do kapsy http://tn.nova.cz/…eho-dne.html

                                    No a pákovky na pevné věci se vejdou do prostřižené igelitky. Ale to video se mi nedaří najít. No a těch pár vteřin, kdy zámek strčí do igelitky a opře se o ní o zem nikdo neřeí. Ještě by mu ta fetka dala přes držku.

                                    Prostě je to jen o pocitu.

                                    Na drahém kole nejezdím do krámů. Na tuty jízdy mám starou plečku, která sice také zamrzí, ale není to tak hrozné.

                                    0 0
                                • Breakpain  

                                  To nemyslis vazne? Takhke vykradli sklepy u nas a nechali si otevrene dvere a na pohodu …ze stehuji. Nikdo to neresil – chlapek u kola s pilkou? „To vite, zasekla se mrcha zamek, musel jsem dom pro naradi, abych mohl odjet na kole …“. Jaka je sance, ze nekdo zavola PCR ;)? Maximalne ten, kdo zna majitele kola …

                                  Jinymi slovy, noc je lepsi, ale ani to, ze tam jsou lidi vsechny neodradi …

                                  0 0
    • jIrI___  

      Na měšťáka používám toto . Koupené za pár korun v zastavárně, vypadají masivně (a stylově :) ). Ale mají omezené možnosti použití, asi jako klasický U-zámek.

      0 0
    • Erknold  

      Spoléhat na okolí je k ničemu. Včera večer okolo sedmé jsem jel do Budějovického Globusu. Nejrušnější market v Budějcích. U kolostavu u hlavního vchodu jsem viděl na zemi střihnutý zámek. Klasika lanko 8 mm.

      Když jsem šel z Globusu, už tam stál ******** chlapík a volal policajty.

      Nedělám si iluze, že někdo něco neviděl. Prostě lanko je fakt jen proto, aby s tím neodjel někdo, koho bolí nohy a chce si ušetřit cestu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.