• Mita

    Zdravím!

    Poradíte mi prosím, jaké kolo si vybrat? Rád bych nějaké MTB se vzduchovou vidlí do 30ti tisíc. Osazení nevím, hodně lidí doporučuje SRAM, tak si rád nechám poradit jestli to nebo XT. Líbí se mi kola CUBE, MERIDA, KTM, FELT, TREK.

    Jízda lesy, pole, cyklostezky, týdně tak do 100 km.

    Díky za rady.

    0 0
    • Kouba_2005  

      zkusil jsi vyhledávání? podobný témata jsou tu na pořádku dnes a denně. je mi jasný, že takhle nahodit dotaz je jednodušší, ale možná si vybrat pár kandidátů a pak sem hodit odkazy a pak ti jist někdo rád poradí popř. nasměruje

      0 0
      • xcbike  

        ten sup je boží..

        0 0
      • Azmir  

        kdyby místo te manitou bylo něco jiného tak by se o tom dalo uvažovat, ale jelikož se v téhle ceně dá v klidu sehnat carbon, tak bych se pokusil sehnat něco na něm nebo nějaký radon.

        0 0
      • Fran-tic  

        ten ghost je pěkná blbost…za 32 litrů takové těžítko a pochybuju, že si gt povede líp, i když to se mi aspoň líbí.

        0 0
        • michalscupak  

          Je o kilčo težší to máš pravdu ale není na tom zas tak špatně…

          hodil sem to tu jako návrh takže je na něm co si vybere …

          0 0
    • Mita  

      a co říkáte na tyto?

      http://www.cubebikes.cz/…cc-2012.html

      http://www.merida-bike.cz/…-1200-d-2011

      fakt se mi líbí. jinak já mám 172cm, takže asi velikost 18.

      0 0
      • michalscupak  

        nemám moc rád meridu ale z těch dvou bych řek že je lepší … ten cube je už doopravdy těžítko

        0 0
          • Mita  

            vypadají fakt skvěle:-)) to je česká značka ne? jsou dobrý?

            0 0
            • haklicek  

              jinak haibike je nemecka znacka.. uz o tom tady na BF padlo i dost slov a to spis pozitivnich ;)

              0 0
              • Mita  

                Aha, já myslel, že mi někdo říkal, že česká. No zase o něco chytřejší:-))

                0 0
          • Mita  

            na stránkách hibike.cz jsou ještě levnější. líbí se mi tohle s SRAM. dneska jsem mluvil se známým, co jezdí hodně a říkal, že SRAM je lepší do terénu. že když se zasere bahnem, tak není problém s přehazkou oproti Shimanu.

            http://www.haibike.cz/…rx-2011.html

            asi jsem vybral výherce. dobrý ne?

            0 0
            • karliner  

              Kolo pěkné, pro tvoje použití snad až zbytečně kvalitní, za příjemnou cenu, k udávané váze bych minimálně půl kila, ale spíše víc přidal…

              0 0
              • Mita  

                Doporučil bys něco jiného? Rád si nechám doporučit, ale spíš bych něco s SRAM. Vážím 100 kilo, tak aby mě to uvezlo:-))

                0 0
                • karliner  

                  Píšu – kolo je fajn, když budeš mít o fous lepší, ničemu to nevadí a cena je opravdu dobrá. 100 kilo to kolo uveze, toho bych se nebál :-)

                  0 0
                • michalscupak  

                  jinak haibike mam sám doma a spokojenost .. jinak tá váha každý ví své ale u mojeho haibiku je váha stejná jako je napsaná v papírech …

                  0 0
                  • Mita  

                    Takže spokojenost? To je fajn. Jen koukám na ty pneu. Nejsou moc široké?

                    0 0
                    • michalscupak  

                      určo ne … jinak nechceš jít do fullu … za 30tis. se už dá něco sehnat a kdybys trochu přidal tak třeba tento http://www.haibike.cz/…sl-2011.html

                      0 0
                        • Mita  

                          Jsou pěkný, ale full mě moc neláká. Na to moje ježdění bych to nevyužil a servis je pak asi dražší ne? To jsou spíš kola na sjezdy ne?

                          0 0
                          • LRRTM1  

                            Kdepak, tenhle full je na sjezd asi tak, jako fabia rs na rallye.

                            Tyhle zdvihy nejlíp užiješ právě při jízdě rozbitou polní cestou, kde bys už musel na HT zvedak zadek. Což po pár kilometrech dost unaví. Takže i na těžším fullu budeš ve výsledku míň unavenej než na HT.

                            Čistě záleží na tom, kde a jak chceš jezdit. Pokud se na rozbitou cestu dostaneš spíš omylem a zbytek jsou lesní asfaltky a štěrkový cesty, tak to fakt nemá cenu… ale to už opakuju to, co už je na BF rozebíráno stokrát.

                            0 0
                        • Mita  

                          a kdybys měl vybrat mezi Meridou co je na ní odkaz výš a tím Hibikem, co bys vybral? Řekl bych, že jsou vybavené skoro stejně až na tu vidli.

                          0 0
                          • michalscupak  

                            Vzal bych haibike, jinak fully urcite nejsou jen na sjezdy, jsou to „pohodlnejsi“ hardtaily a da se s nima vetsinou jet tezsi teren .. ale ja mam ted sveho prvniho fulla a od te doby co ho mam bych nesel na hardtail a hlavne sem daleko vice zacal jezdit a daleko vic me to bavi … urcite to nebude vse tim ze mam fulla ale dost se zmenilo to co jezdim a jak moc jezdim tim ze mam fulla …

                            0 0
                            • Mita  

                              No ještě teda popřemýšlím:-) Nikdy jsem na něm nejel, ale je fakt, že je ta jízda asi pohodlnější a člověk si to víc užívá. Nechám si to projít hlavou.

                              0 0
                              • michalscupak  

                                Zkus treba zajit do nejakeho bike shopu a zkusit na to aspon sednout .. Pro me to byla hodne velka zmena a rek bych ze urcite chybu neudelas .. ale zalezi i co na tom chces jezdit, ale full si uzijes i na dobre lesni ceste..

                                0 0
                • Swoby  

                  No, náhodou jsme jedno kolo od Haibiku s kámošem vážili, bez pedálů mělo 9,8 (katalog uvádí 9,7), takže si myslím, že výsledek byl víc než dobrý ;)

                  0 0
            • Azmir  

              Za tu cenu úplně v pohodě, ovšem to co píšeš u sramu paradoxně platilo u 9kové staršího řazení ale u 10kového se to právě díky převodovému systému převrhlo na stranu shimana a využilo prakticky zbraně sramu. Tudíž pokud jde o 10kové převody volil bych raději shimano a u 9kového sram, tak si to ještě rozmysli, jinak kolo pěkné.

              0 0
              • Mita  

                Aha, to jsem nevěděl. Víc hlav víc ví:-) Díky

                0 0
            • Kamikaze 591  

              Za tu cenu bych šel určitě do karbon rámu.

              0 0
              • Mita  

                To pak bude ale horší výbava ne?

                0 0
              • karliner  

                To jako bys koupil za ty prachy jen rám anebo celé kolo s nějakým základním rámem (ale karbonovým..), jehož jediná výhoda oproti zmíněnému kolu by byl „cool faktor“ jinak by bylo znatelně hůře vybavené a těžší.

                0 0
                • Kamikaze 591  

                  Známý prudič numero uno. tohle . Váha sedí, mám to doma převážené. Výbava víceméně stejná.

                  0 0
                  • karliner  

                    OK, to je také dobrá koupě, sice je o dražší, má horší vidlici a kola, ale to by mu asi nevadilo..

                    0 0
            • siafu  

              pokud je možnost, tak karbon – tedy pokud seženeš Haibike Light SL i ve vel. 44, tak ten by se mi líbil víc

              0 0
              • Mita  

                http://www.haibike.cz/…rc-2011.html

                něco takového? je fakt pěknej, ale abych za chvíli nebyl na 40 tisících:-)))) bohužel už nemají mojí velikost.

                0 0
                • siafu  

                  Light SL by byl do těch 30 tis., má sice o něco horší osazení, ale pořád je to v pohodě…

                  ohledně velikostí se můžeš zkusit poptat i po jiných prodejcích – cyklonemcik, x-bikes… na haibike.cz menší velikosti už v nabídce nejsou

                  0 0
                  • haklicek  

                    jinak ta vaha u Light SL je asi trosku vetsi… nevim totiz, jak by mohlo komplet stejne kolo, akorat osazeni XT (!!!) vazit o 0,3 kg vic nez osazeni SLX..

                    0 0
                  • Mita  

                    Vypadá skvěle. Je mezi těmi třídami označení SLX a Deore XT takový znatelný rozdíl?

                    0 0
                    • michalscupak  

                      velký není …

                      0 0
                    • Azmir  

                      Rozdíl bude hlavně v tom že ten model 2011 bude mít desítkové SLX a ten RC devítkové XT, třeba si vybrat, já bych asi volil novější model na desítkové sestavě i za předpokladu že to je slx ale je to na tobě.

                      0 0
                    • haklicek  

                      funkcne moc ne, spis vahove (gramareni) ale nerikam, ze bych radeji nesel do XT nez do SLX :D

                      jinak prave jsem taky slysel, ze Sram slapou i tam, kde XT muze zaostavat (bahno atd.), ale pokud je pravda to, co tady psal Azmir, tak je skoro zbytecny si do Sramu priplacet..

                      0 0
                      • Kamikaze 591  

                        Při řazení jde poznat rozdíl SLX vs XT.

                        0 0
                        • haklicek  

                          tak rozdil tam byt urcite musi, ale asi ne nejak hodne znatelny… ze bych s tim mel ale nejak extra zkusenosti, to zase ne, takze budu verit tobe ;))

                          0 0
                      • Mita  

                        To je otázka no, jestli je to tak nebo onak. Každopádně jsem rád, že jste mi poradili, Haibike je fakt krásný, takže něco si od nich vyberu:-))

                        0 0
                        • siafu  

                          smyk, přehazka je jedno, určitý rozdíl už může být v řazení, takže to je nejlepší mít z co nejvyšší sady – jako rovnou XTR xD, no a k tomu karbonovému Haibiku by se asi už víc hodily XT kliky, ale pokud se chceš vejít do 30t., tak by člověk rozdíl SLX/XT nijak zásadně neřešil a uvidíš časem, obecně tady líp vychází Shimano 10sp před Sramem, u 9sp je to naopak

                          jinak předpokládám, že SPD + tretry máš, pokud ne, tak spíš pořešit toto

                          0 0
                      • Mita  

                        tak jsem našel tento článek a asi vyberu SRAM.

                        http://cykl.cz/…m-vs-shimano

                        takže mám vítěze. díky moc za spolupráci:-)

                        http://www.haibike.cz/…rx-2011.html

                        0 0
                        • michalscupak  

                          jak vidím full si zavrhl, ale je to tvé rozhodnutí … tak ať slouží :)

                          0 0
                          • Mita  

                            Jojo, zůstanu u pevného, ale i tak díky za rozšíření obzoru:-)

                            0 0
                        • Koncas  

                          Cau..přidej si radši ty tři tisíce a jdi do karbonu!!!Páč­ky,přhazku..atd kdykoli vyměníš, rám už těžko!!

                          0 0
                          • Mita  

                            to se lehce řekne, ale v mojí velikosti ho nemůžu sehnat :-/

                            0 0
                            • Koncas  

                              Zkoušj hledat…já Ti nevim, jezdil jsem hlínu, ted dvakrát po sobě karbon a zpěz už bych nešel.Komponenty na kole vyměníš časem,je co tunit alespoň.A veli­kost?Jakou velikost potřebuješ?

                              0 0
                              • Mita  

                                mám 172cm, tak předpokládám velikost M nebo 45.

                                0 0
                              • Mita  

                                Mám 172 cm, takže předpokládám velikost M nebo 45, podle značení. Myslíš, že mám radši koupit tohle a časem díly vyměnit?

                                http://www.x-bikes.cz/index.php…

                                Mají velikost 44, tak asi předpokládám, že je to moje velikost:-))

                                0 0
                                • Koncas  

                                  Krásné kolo!!!Důležitý je rám, vidle a až pak to ostatní (teda dle mě) a pokud nejsi žádný závodník, tak SLX je super osazení, jako amater nepoznáš rozdíl.Teda ne tak výrazný…jasně,kup­..jezdi a až se něco posere, tak pak vyměnuj komponenty! A nebo kup, vyměn co se Ti nelíbí a nové dily dej na net a prodej a investice se Ti vráti částečně zpět.Já myslím že je to dobré kolo!!Podívej se na T. Huříkovou ja na haibiku válela o víkendu na Kypru myslím.. :o)))

                                  0 0
                                  • Mita  

                                    Kolo je to nádherný, ale četl jsem tu na foru, že carbon často praská, tak nevím nevím.

                                    0 0
                                    • michalscupak  

                                      Pokud nechces teda fulla tak ho ber maji pravdu …

                                      0 0
                                    • Koncas  

                                      Karbon je o něco křehčí,je náchylný spíš na náraz..ale nemyslím si že praská, proč by na něm potom všichni jezdili??Nemyslím si že by Ti měl rasknout, jak už někdo psal, určitě nemáš metrák při tvé výšce, takže tím tuplem ne…

                                      0 0
                                      • Mita  

                                        No právě skoro metrák mám:-))) Nemám tuk, ale svalovinu:-)))

                                        0 0
                                        • Koncas  

                                          Ten karbon to nepozná!!To spíš ať máš dobrý výplet! :o))) Teď vážně, taky nejsem žádné pírko, k chrtovi mám daleko a karbon jezdím.A tak to tady má více lidí!Je to jen na Tobě…karbonové kolo taky pak lépe prodáš a víc si drží cenu (myslím)!!

                                          0 0
                                • Swoby  

                                  To kolo je osazený pěkně, kliky jsou v pohodě, jinak osazený SLXkem, což je dobrý výběr. Elixiry 3ky si myslím taky stačej ;-) časem můžeš vyměnit ;)

                                  0 0
                                  • haklicek  

                                    ty by jsi teda sel radeji do carbonu s SLX a rock shoxem nez do hliny s XT a foxkou?? jak to tady ctu, tak to vypada, ze asi vetsina jo…

                                    0 0
                                    • Mita  

                                      Už jsem byl rozhodnutej, že vezmu tohle

                                      http://www.haibike.cz/…rx-2011.html

                                      ale pořád do mě šijou :-)))

                                      0 0
                                      • haklicek  

                                        ja byl zase pro to Q RC (RX uz bylo dost penez), ale asi dam na ne :D /uz se tim vyberem prohrabavam skoro 3 mesice totiz/ zase snazej se pomoct :)) ale do carbonu jsem se taky do dnesniho dne nejak nehrnul :D

                                        0 0
                                    • Koncas  

                                      A proč myslíš že ne??Myslíš si že XT je takový zázrak oproti slx??Navíc když přehazka a smyk stojí tak 1.800,– dohromady na výměnu??A to je ještě možná moc!

                                      Karbon je karbon..jel si na něm někdy?Já osobně Foxku mám, ale že bych jí musel mít za každou cenu, tak to určitě ne, navíc Reba je skoro to samé, je to velice kvalitní vidle!!!!

                                      0 0
                                      • Mita  

                                        Četl jsem si teď článek, že carbon a hliník mají skoro stejné vlastnosti, ale pocit z jízdy v terénu na carbonu je prý nepřekonatelný. Člověk to musí asi zkusit. Nevím proč, ale bojím se toho prasknutí rámu. Hliník se ohne, ale carbon praskne a je to v p… Rád bych kolo aspoň na 10 let:-)

                                        0 0
                                        • Kamikaze 591  

                                          Takový zázrak to určitě není. Zase si od toho neslibuj že budeš lítat. A pokud by karbon praskl, jde opravit lépe než hliník.

                                          0 0
                                    • Kamikaze 591  

                                      Určitě.

                                      0 0
                                    • siafu  

                                      no já třeba jo, rám je základ a posílat Fox někam na autorizovaný servis by se mi taky nechtělo :))

                                      0 0
                                      • Mita  

                                        Jsem teď vážně na vážkách. Ten carbon má hezčí rám. Z toho výběru teď neusnu:-))) Mám skoro 100 kilo, tak bojím bojím.

                                        0 0
                                        • Koncas  

                                          Vem karbon,jezdi a váha půjde dolů!!! :o))

                                          0 0
                                          • Mita  

                                            To je důvod, proč si chci koupit kolo:-)))

                                            0 0
                                            • Koncas  

                                              No vidíš…a až zhubneš, tak budeš nasranej že nemáš karbon! :o))

                                              Je to na Tobě..tak pak dej tady vědět,ať víme jak jsme Ti s tím pomohli!

                                              0 0
                                    • Swoby  

                                      Já určitě, ale jako ani s jedním neudělá chybu… Já jen že SLXko a XTéčko už zas takovej propastnej rozdíl není. Jediné by mě mohla přemluvit ta FOXka a design… :) Ale i tak bych bral karbec :)

                                      0 0
                                • Koncas  

                                  http://www.cyklonemcik.cz/…robnosti.php?…

                                  co tohle, vel. 44 maji ne?

                                  0 0
                        • Kamikaze 591  

                          Té hlíny budeš litovat.

                          0 0
                          • Mita  

                            A v čem je tedy hlavní rozdíl mezi hliníkem a carbonem? Nepraská?

                            0 0
                            • Kamikaze 591  

                              Carbon je určitě lehčí. Tužší a prý pohodlnější. Tak ti to řeknu. Nedávno tu někdo dával video na testování carbon a hlína biku. Carbon vydržel mnohem víc. Sám jsem měl 3 karbonové kola a k hliníku bych se nevrátil.

                              0 0
                            • Azmir  

                              Jestli budeš dýl rozmýšlet udeš z toho akorát nešťastný a nebudeš si vědět rady, pak skočíš do nějakého kameňáku, kde si budeš myslet že tam jsou nejvetší odbornící a vyjdeš odtamtud s mrdkou a nakonec budeš ještě nešťastnější. Ber toho karbonového Haibike na SLX, karbon oceníš určitě víc než řadu, kterou jako víceméně turista ani nepotrřebuješ a pohodlí karbonu spíše oceníš. Jinak pro hobby jezdce bude Rockshox určitě levnější na servis než Fox, který bys sám asi nezvládl.

                              0 0
                            • biker90  

                              Podívej se na to z druhé stránky. Většinu komponent dřív nebo později stejně vyměníš. Když ti něco nebude vyhovovat, můžeš vyměnit hned a bude to „pár korun“. Ale když budeš chtít vyměnit rám… Stačí se mrknout, kolik stojí samotné rámy v porovnání s celým kolem.

                              Vybíral jsem minulý rok a uvažoval jsem jako ty. Dneska bych taky raději vzal lepší rám a zbytek časem vyměnil. Nehledě na to, že v tomhle případě nění ani na tom zbytku nic tak hrozného.

                              A kdyby byl karbon tak nekvalitní, asi by ho tolik lidí nejezdilo. Když na to přijde, tak prasknout může cokoliv.

                              0 0
                              • Mita  

                                Je to peklo, fakt jste mě nakopli. Asi nakonec vezmu ten carbon v tom SLX a časem budu tunit. Je fakt pěknej a koukal jsem, že opravnu na carbon mám hned za humny, tak pohoda:-) Hoši zatím díky, dám vám vědět…

                                0 0
                        • tonik666  

                          Ten článek co jsi našel je z 8.3.2007. Od té doby se sedacos změnilo, minimálně jsou jak Shimano, tak Sram o tři sady a jedno kolečko vzadu dál.

                          0 0
                        • pepan_kladno  

                          A Vejdeš se krásně do rozpočtu, Ještě si můžeš za 10 korun koupit třeba banán a kolo je kompletní. :-D. Tak ať dobře jezdí. Můžeš sem třeba po měsíci napsat recenzi…

                          0 0
    • Turbo  

      Karbonu se vůbec neboj, vydrží o hodně víc než hlína!

      http://www.pinkbike.com/…est-lab.html

      0 0
    • Luk02  

      Do 30 tis máš hodně možností, projdi si forum, mrkni na to co se Ti líbí a předhoď nějaké návrhy – nebo už je to i dost na stavbu, všechno je možný…

      0 0
    • haklicek  

      kdybych tak mel penez jak slupek a vyber kola bych tolik neprehanel :D

      dostalo se mi do ruky mit tohoto Pellsa cca. kolem 25–27 tisíc… takze ted uz doufam finalni rozhodnuti mezi tim hai light SL nebo timhle pellsem :D

      0 0
      • Azmir  

        Carbon vítězí, ber hai

        0 0
      • stenli  

        Pokud tě nebolí z kola záda a preferuješ lehčí terén a delší vzdálenosti, jdi do toho karbonového HT Haibike, super volba. To ti radí jezdec fulla Haibike

        0 0
    • malamala  

      Jdi do Haibike, za tuto cenu ho nikde po EU neseženeš. Nízké ceny jsou jen tady a na Slovensku.

      0 0
    • shanex  

      Taky jsem s tím výběrem asi jako ty, vůbec nevím, taky z toho carbonu mám docela strach, navíc, když ta vrchní „trubka“ je taková úzká. Sakra, to jsou nervy :-)..navíc, asi to bude nějaká horší třída, neli nejnižší třída toho carbonu..btw, taky mam poctivých 100 kilo, fakt kurna nevím..

      0 0
      • Azmir  

        Myslím že se carbonu nemusíš bát o nic víc než hliníku a už vůbec ne té úzké trubky :))) Zatni zuby a běž do toho ;-)

        0 0
      • lalajda  

        Karbonu se 100kg bych se nebál. Já ho jezdíma vážím 95 a kolega dokonce 105kg a v pohodě.

        0 0
    • shanex  

      Tak jsem narazil na další docela dobrá kola, teda aspoň myslím.

      http://bezvakolo.cz/…zzer-x9-disc

      http://bezvakolo.cz/19189-ltd-cc

      http://bezvakolo.cz/…ltd-sl-black

      http://bezvakolo.cz/12475-thorr-x9

      Tak co myslíte, nekteré mají XT, jiné Sram X.9,, co je lepší?Vidle je všude stejná.

      0 0
      • shanex  

        Mam 100 kg, 191 cm, typ jízdy, poměr silnice, lesní cesty cca 50:50

        0 0
      • Azmir  

        Za tuhle cenu můžeš mít už carbon, z těhdle se mi líbí nejvíc cube LTD CC ale vůbec mi u něj nehraje hmotnost, u takto vybaveného kola bych jí čekal trochu jinde. Sram vs shimano si musíš rozhodnout sám, pokud s ničím nemáš zkušenost tak podle ohlasů bych bral shimano.

        0 0
        • shanex  

          No jo,sice carbon,ale zase horsi komponenty, a ten carbon bude lowend,,nejak na carbonu nebaziruju..A ta hmotnost ti nesedí, jakože by měla být větší či menší?

          0 0
          • Kamikaze 591  

            Tak jsem si říkal ,super někdo hledá a nezakládá nové vlákno. Tak jsem neodpovídal, čekal jsem že to i pročteš. Nevadí. Výše se řešilo to samé.

            Mrkni na tohle

            0 0
            • shanex  

              No tohle jsem samozřejmně prohlížel, ale někde jsem se dočetl, že se jedná o lowend carbon,proto jsem to psal..Navíc haibiky nemám kde vyzkoušet a jentak naslepo to kupit přes net se mi nechce..

              0 0
              • Kamikaze 591  

                Kde si se dočetl, že to je lowend karbon? To by mě docela zajímalo si o tom přečíst. Jinak v Moravské Třebové mají prodejnu tuším.

                0 0
                • Azmir  

                  Hold sis koupil low end kolo, zahoď ho.

                  0 0
                • shanex  

                  Už nevím, kde jsem to četl. Jako kolo je to dobře vybavené, o tom žádná, a hodně pekné, ale právěže někdo řešil ten carbon u tady tohodle modelu. Moravská třebová je docela kus od ostravy, sakra..Ale jak říkám, carbon není podmínkou, teď by mně konrétně zajímaly ty 4 kola co jsem napsal výše..

                  0 0
                  • Kamikaze 591  

                    No, já jej mám. Ten lowend karbon tady možná „zmínil“ juli. Řešil jsem přestabfu na dvoj placku a kvůli mohutnější řetězové vzpěře, jsem 2 placku nemohl namontovat.

                    Jinak pravda srovnání s jiným karbonem nemám. No ale nestěžuju, pro mě rozhodně lepší než hlína. Když se podíváš do profilu, tak jsem tam měl podobně osazeného superiora. Jsem teď někde na váze 10,14kg. To by bylo s hliníkem trochu dražší. Taky se mi jeví tužší než hliník.

                    0 0
    • shanex  

      A jakej je rozdíl v těchto kolech, který se rovná 5000 kč v ceně těchto kol? Jestlise vyplatí připlatit si těch 5000.

      http://cyklonemcik.cz/…robnosti.php?…

      http://cyklonemcik.cz/…robnosti.php?…

      0 0
      • Kamikaze 591  

        Ty kola na tom dražším jsou dokonce na eshopech levnější než ty kola na levnějším. Shimana se dají sehnat za 4k a ty dt swissy za 4,6k. Výhoda shiman je UST řešení. Dále jsou asi o 200g lehčí. Měl jsem ty kola oboje, vlastní zkušenost.

        0 0
      • shanex  

        A jinak?krom těch kol?co třeba rám?je v něm velký rozdíl,,krom váhy..

        0 0
        • haklicek  

          ‚Greed‘y maji lepsi ram… Bude tam lepsi vidle a ty vyplety, jak uz tady bylo receno… Ale hlavní je tam ten ram…

          0 0
    • shanex  

      Greedy jsou ale oba dva :-)..

      0 0
      • Azmir  

        No jo ale ten greed bude lepší. :))

        0 0
      • haklicek  

        ten druhy odkaz je Light RC ;) podivej se na nazev POD obrazkem… ty nazvy nahore jsou „sousedni“ kola pro prohlizeni ;)

        0 0
        • shanex  

          Ja su cyp :-)..takže se podle vás vyplatí připlatit 5k za ten greed?Nebude už ale ten rám trosku křehkej,,kurna,taky lehky,,asi ne, že, ale furt z toho mám strach :-)

          0 0
          • haklicek  

            ptal jsem se v několika kaufech a když to shrnu, tak asi takhle: greedy jsou lehčí, tudíž i křehčí, pokud ti ale nezáleží tolik na váze, tak jdi do lightů…

            0 0
            • shanex  

              No ale i ta vybava u toho greedu je lepsi,,,,ted jsi mi dal trosku brouka do hlavy, s tim křehkým rámem..:-(

              0 0
              • haklicek  

                Toto mi přišlo:

                „Rámy Greed jsou oproti Light hlavně lehčí,takže pokud se ptáte na výdrž tak Light je teoreticky odolnější na mechanické poškození.Jinak všechny karbonové rámy vydrží více než hliníkové,jelikož karbon nestárne,neoxi­duje,nekorodu­je.Pokud chcete velmi lehké závodní kolo tak Greed,pokud na na váhu nehrajete tak postačí Light.“

                Takže tohle by ti mělo rozhodování asi usnadnit. Jinak ja osobně se rozhodl pro Light SL, do dvou dnu si ho objednávám…(líbilo by se mi kolo levnější, ale myslím do budoucna-tady mám co zlepšovat ;) ) a ty greedy-řekl bych, že skoro 80%karb.rámů na trhů je složením hodně podobná právě greedům ;) takže čeho se bát?? :D

                0 0
                • shanex  

                  A nemas lepsi si vybrat ten greed, pak už zase do nemas tolik co vylepsovat :-),,oproti tomu lightu

                  0 0
                • shanex  

                  A kde ho kupuješ?Zkoušel jsi osobně?

                  0 0
                  • haklicek  

                    lepsi by to bylo, ale ja chtel kolo do 25k, tohle je uz trosku pres limit :D a greed uz tuplem :D ale mit penize, nevaham… ale fakt dalsich 7 se mi do toho davat fakt uz nechce.. :/

                    jinak koupím ho s největší pravděpodobností u pepeho – pepebike.cz něco tady na BF o tomhle obchodě padlo a spíš pozitivne ;) jinak byl jsem tam osobne, zkousel jsem si tam od haibiku jedno z modelu „Q“, nejradeji bych si tam jeste zajel a zkusil si tyhle light ramy 49cm a 53cm-trosku badam, kterej vzit… (merim cca. 182–3)

                    http://inzerat.i-bazar.cz/…-greed-2011/ taky moznost koupit jenom ram a dopostavit, ale vyjde to draz :)

                    0 0
                    • shanex  

                      Tak ta cena vychází skoro stejne s tím němčíkem (cykloněmčík). Ale je to až v brně, ja jsem z ostravy a tady kolem jsem obchod s hai nenašel. Tak nevím,,ja mam 191, tk ja asi 53ku..zatim u me vede ten greed. Uvidim

                      0 0
                      • Azmir  

                        Pokud chceš nakoupit jenom v Ostravě tak asi moc nepochodíš, nenarazil jsem tady na jediného obchodníka, který by se ti opravdu snažil prodat to nejlepší zboží za dobrou cenu, popřípadě něco vyváženého za tu dobrou cenu složil, každý ti vnutí co má a tak to tu je, být tebou bych se jenom na ostravu nezaměřil, ta cesta i kdyby do Brna se vyplatí.

                        0 0
    • klimiii  

      Ahoj, využiji tohoto tématu pro radu.

      Chci si kupovat nové kolo cca do 20 000,– , rozhodně chci MTB.

      Ročně hodlám najezdit cca 3000–4000km v poměru 60 silnice/40 terén, nejsem žádnej velkej sjezdař a těžkým terénem taky moc jezdit nebudu.

      Výšku mám cca 193cm a váha 80kg. To by asi tak mohlo stačit.

      Při procházení jsem narazil i na 29 palců ale nevím zda v této cenové relaci za něco stojí.

      Na netu jsem vybral asi toto:

      http://www.kola-online.cz/…l-2011/d4538

      http://www.kola-online.cz/…r-2012/d5957

      http://www.kola-online.cz/…t-2011/d4791

      http://www.kola-online.cz/…9–2012/d5953

      http://www.mojekolo.cz/…t-q620-cerna

      http://www.mojekolo.cz/…s-thorr-x.57

      http://www.mastersports.cz/…n-blue-2012/

      http://www.mastersports.cz/…-white-2012/

      http://www.trek-bikes.cz/…ek4900–2012/

      Díky moc

      0 0
      • Azmir  

        Na tvou hmotnost potřebuješ vzduchovou vidli což z tvých odkazů má pouze jeden kellys. 29 klidně ale za tu cenu jedině radon z bike discount jinak vše ostatní zřejmě bude špatně vybaveno. Jestli máš limit 20k tak by se dalo něco najít, ty kola cos tu většinou hodil byla levnější.

        0 0
        • klimiii  

          Právě proto jsem raději uvedl i svoji váhu aby byl výběr co nejpřesnější, ve vidlicích se totiž vůbec nevyznám vlastně v ničem co má mít kolo.

          Jo limit je 20 000,–

          0 0
    • shanex  

      Dotaz, bude pro mně vubec ten haibike greed sl?Myslím ted styl jízdy, budu jezdit tak 50 na 50. Nebude tomu vadit třeba aji trošku terén, nemyslím jenom nějaké lesní cesty. Na jaký typ ježdění je vubec todle kolo :-)

      0 0
      • Azmir  

        Když je to horské kolo tak to ten terén vydrží to se neboj tohle není olpran z tesca, na silnici poslouží taky dobře, nevím čeho se furt bojíš.

        0 0
        • shanex  

          Ja jen reaguji na jedno vlakno tady z BF, kde se resil jestli hlinik nebo carbon, a nejak tam lidi psali, že ty levnšjší carbony moc nebrat..proto mé obavy

          0 0
          • Azmir  

            To byla pravděpodobně reakce na author u toho haibiku to žádný superlevný šupácký carbon nebude to se neboj.

            0 0
            • DaSnail  

              jak to víš?

              0 0
              • Azmir  

                Protože už totu někdo psal, navíc ty authorácké rámy jsou na tom i hmotnostně špatně a co tu někdo psal tak nic moc i zevnitř, navíc jak to byl nový model ten haibike tak měl cenovku trošku někde jinde, tudíš si na nic nehraje jako author.

                0 0
                • blaf  

                  A ty tem „puvodnim“ cenam vazne veris? Se mi teda ani trochu nechce :)

                  0 0
    • haklicek  

      Tak konečně vybráno… Light SL, foto a info v mých „bajcích“… snad bude dlouho slouzit a taky doufam, ze ho nebude mit kazdej patej :) :D

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.