• z0diaC

    nikde jsem tu nenašel takové vlákno (možná,že špatně hledám) … je to jen takové orientační … nechci aby jste psali šířku,tuhost atp. – jen značku a typ – nějak se nemůžu rozhodnout a chci vědět co má většina (největší pravděpodobnost,že bude pohodlné pro standartizovanou pr*** )

    kdyby někdo chtěl – může hodit i fotku.

     

    Díky

    0 0
    • Obi-wan  

      nechápu smysl ale což Fizik Aliante na silničce,WTB rocket na singlu.

      0 0
    • jouda2  

      todle je uplna blbost. musis (pokud ti nesedi to co mas) resit zejmena sirku. ja mam relativne velkou prdel, teda vzdalenost sedacich kosti, wtb pure celkem sedi.

      0 0
    • Vilém  

      To jsem zvedav, jak z toho budes delat prumery, ale prosim. Selle Italia SLR TT, Selle Italia SLR XP, Pells RX, Brooks, Fízik Nisene, pak nejaky noname.

      0 0
    • Blade  

      A ty máš „standartizovanou pr***“ ?

      0 0
    • kubad  

      Tune

      0 0
    • xetron  

      bych chtěl taky vidět tu standartizovanou pr***, podle čeho se určuje :-))) Ja myslim že na většinu sedel se dá zvyknout a když ne tak to musiš mit smulu na takove trefit. Mně se jezdilo dobře zatim skoro na všech

      0 0
    • lendl  

      BBB, tusim AnatomicBody sa vola, ale pamataj pohodlne = tvrde, aj ked to znie nelogicky

      0 0
    • jIrI___  

      No Name, ale má na sobě napsané Gel a Carbon :-))

      0 0
    • Martin  

      fizik Nisene na bajku, pell's e-fly na silničce, starý selle italia flite titanium na městským crossu, selle royal (snad se to tak píše) jsem dal nedávno pryč s favoritem a moja má na pseudocyklokrosce nějaký noname velo :-) to jsem zvědav co z toho zjistíš

      0 0
    • cragsman  

      SMP composit 

      0 0
      • Mamut  

        Ha, konecne zivy vlastnik. Ake je? Co to robi s ftakom? Aky bol hlavny dovod prave tohot sedla?

        0 0
        • Smazaný účet  

          třeba už nechce děti :-)

          0 0
        • cragsman  

          Co to dělá s ftákom fakt nevím..nic neříkal. Sedlo mě maximálně sedí i po 5h.. koupě SMP byla trochu loterie..snad jen zvědavost, ale už bych nechtěl jinak…

          0 0
          • z0diaC  

            mě doporučoval SMP jeden prodejce tady u nás … mají pár modelů – ty sedla nejsou nic moc na pohled ale funkčně prej bezkonkurenční … ale nemůžu potvrdit z vlastní zkušenosti.

            Taky mi říkál,že on sám jich vyzkoušel několik a jezdí na Trek Lady :-)

            0 0
    • dieegoo  

      wtb devo team…  popravdě jsem taky zvědav, co z týhle anktery vybereš :)

      0 0
    • JSt  

      velo, wtb, bbb, san marco, brooks

      hodne stesti ;-)

      0 0
    • Alibaba  

      Už jsem to tu před čtyřma rokama psal, sedlo (helma, rukavice, tretry) se musí vyzkoušet. To není jako koupit nábu nebo šaltr, tady přichází ke slovu anatomie, a tu má každý jinou.

      Nestačí jen šířka nebo měkost, daleko důležitější je tvar, klenba a pružnost.

      Osobně preferuji sedla s plochým a pružným svrškem, třebaže tuhým. Z šířkou tak akorát pro „sedací kosti“. Široká sedla můžou vadit, do měkkých ti zapadne zadek a potí se, interakce s bikem je mizerná. Tvrdá nepružná zas dělaj z jízdy peklo. Tohle se nedá okecat, jen vyzkoušet…

      Já mám nejlepší zkušenost s Velem VL-209 r.v. 1994 295g (na dnešní dobu ukrutný). Velo „Ravo Prolite“ – 2004 - 290g je o poznání horší. Selle Italia Filante NEW - 2008 – 205g je sice skvěle lehké, ale je víc klenuté a trochu tlačí tam kde by nemělo…

       
      0 0
      • drtyc  

        rukavice a tretry bych jeste riskl bez zkouseni. u rukavic podle materialu. jestli jsou z boku prstu panely s lycrou, tak neni co resit nebo jestli je dlan stretchova.

        tretry pokud vim, ze vyrobce vyrabi konkretni kopyto a nema odchylky, takze vsechny boty od nej maji spravny obvod nartu a sirku nohy a vysku pres klouby u prstu, tak riskujes jen svy, jazyk a patu.

        0 0
        • Alibaba  

          Já bych to tedy neriskl. U bot musíš tedy opravdu VĚDĚT a pak můžeš vybírat jen jednoho výrobce, který ti v minulosti sedl a ješte není jistota.

          Rukavice - tam je to ještě snad horší, rozmístění gelu na dlani, podajnost materiálu, upínání v zápěstí, celkový střih…Opravdu se na dálku nedá – anebo jsem puntíčkář.

          0 0
          • drtyc  

            to bude tim, ze gel nechci. zkusil jsem si a vim, ze nechci a v tom zbytku co je z eva foamu a podobnych penovek toho neni moc na vyber.

            0 0
    • Majan  

      Čerstvě Specialized Phenom. Sice je tvrdé, ale po 100 km si zvykám a vypadá to, že si i zvyknu. SDG Bel air jsem po 5 kkm dal pryč s tím, že si na něho moje pr… nezvykne a nezaslouží si jí nadále trápit.

      0 0
      • Lister  

        Zvykneš si, loni když jsem na něj přecházel v polovině sezony, tak doslova blaho. Letos na jaře s půlroční pauzou a 5kg navíc jsem první dvě jízdy po třech hodinách o zadku věděl, ale teď už si zase broukám. Uvažuji, že koupím gelovou verzi na bajka. To sedlo je opravdu velmi dobré a má dlouhé ližiny, což potřebuju, abych si ho mohl posunout vzad.

        Jinak WTB je většinou jistota, Laser a nově Pure mi sedí vemi dobře – Pure je pocitově širší než laser, ale zvykl jsem si a zadek taky nebolí, ižší sedla od WTB jsou Rocket a Shadow.

        Ještě bych chtěl zkusit i nějaké SLR ale potřebuji šíři minimálně 140mm a žlábek nebo díru – tak třeba někdo poradí.

        0 0
        • Pijer  

          Koupil jsem gelovou verzi a spokojenost, jenom má možná o krapet širší špičku než bych chtěl, ale to je detail. Zatím to vypadá, že volba sedla je definitivně vyřešena :-)

          0 0
    • Paja  

      Pokud uz chces takto vybirat sedlo, tak si projdi tech 4000 kol, ktery jsou v nasich bicich a urcite dostanes statisticky presnejsi odpoved nez od tech par lidi, kteri to sem opravdu napisou…

      0 0
    • MJ24  

      na kole mám fizik nisene 308g je měkčí docela pohodlné i na velmi dlouhé sezení kolem 24 hodin. Právě testuju WTB Silverado 237g vydadá jako tvrdé ale po nasednutí je supr na silnici z něj mám horší pocit chce si to zvyknout ale v terénu je troufám si říct lepší než NISENE. Ale to WTB mám na kole teprve chvíli tak uvidíme

      0 0
    • folty.hans  

      Tune Speedneedle .. lepší sedlo jsem nejezdil :-)

      A ještě Selle Italia SLR

      0 0
    • Kubiczech  

      Selle Italia Filante a Funn Skinny RL. Dovolím se ale tvrdit, že tohle není kombinace pro standartizované pozadí. (:

      0 0
      • HockeyBiker  

        Filante je hrozny tim ze nema drazku…testuju a boli me prdel nehorazne…

        0 0
        • Kubiczech  

          Máš si koupit sedlo, co ti vyhovuje. (: O víkendu 52 pseudozávodních km bez vložky a žádný problém.

          0 0
          • HockeyBiker  

            já ho víceméně jen testuju, protože sem ho koupil tatovi, sám sem jezdil na sedle co sem mival na kellysu a to mi vyhovoval. Takze si ho zase beru zpet…ale myslel sem si ze kdyz je to opevovany selle italia ze to bude lepsi nez ten Kbix pro race…

            0 0
            • Kubiczech  

              Kup Speedneedle a když ti nesedne, tak všude povídej, že je Kbix pro race lepší. (:

              0 0
    • Smazaný účet  

      fyzik nisene bez zvykání úplně perfektní, pak ještě nějaké Merida ale na to jsem si zvykal hooodně dlouho.

      0 0
    • pegas  

      kdyz uz tady je takovej peknej dred o sedlech, tak se zeptam..rozhoduju se mezi adepty na sedlo pro celodenní vyjizdky na am kolo v profilu..roz­hoduju se mezi :

      selle italia max flite gel flow

      wtb pure (mozna rocket)

      spesl format nebo rival(bylo mi i doporuceno phenom ale nevim nevim…)

      spise sirsi sedlo cca 140 mm…pokud nekdo ma sedlo na kole, at uz v jakekoliv variante, hodte klidne detailni foto a nejakou zkusenost…diky

      0 0
      • Featherbed  

        standartizovaná pr? to jako pr na standartě?

        0 0
      • Santus  

        jestli potrebujes sirsi tak jako ja, tak urcite Pure(145mm) Rocket je jen 135. Zrovna dnes jsem misto WTB  Pure dal Rocket a po 2hodinach spatny, pritom sedla jsou stejne mekky. Dojel jsem dom prehodil sedla a sel to jeste projet a pripadal jsem si jak v kresle. Vozim ho na Sparku, tak bych potreboval  neco lehciho a dizajnicky jinciho, ale asi to uz necham tak..  

        Ohledne tech Speslu,tak jsem mel pujceny asi 3 sedla ,vsechny 145mm, byl tam Phenom a nejaky dalsi a moc mi nesedly a celkem me prekvapila jejich vysoka vaha na sedla za 3t  kolem 300g Ten Pure ma zhruba stejnou vahu a stal 300kc,Na druhym kole vozim Rivala a s tim su spokojenej.

         
        0 0
        • pegas  

          super..diky za nazor…pure me dlouhou dobu laka, o rocket vim ze je uzsi…tvarove pod prd…  jsou podobne?..vim ze  wtb pujcuje sedla,ale v Brne sem na to nikde neprisel…Spesl zkousim od Hanaka..

          0 0
          • JSt  

            hape

            0 0
            • pegas  

              dik…nevis nahodou podminky pujceni?…jeste me napadl bikezone,ale ten bude mit asi kulovy…

              0 0
              • JSt  

                ted jsem ale znejistel, jestli maji ta sedla na prubnuti i letos. loni to bylo hape a b-z, mam pocit, taky. podminky si nepamatuju. jen muzu rict, ze wtb jsem mel/mam dve. u rocketu mi prdla lizina pri jizde do kopca u speedu jsem lizinu ohl pri padu (srovnal a jezdim na nem furt), ale cr-mo pera u levnych wtb me nepresvedcily.

                0 0
                • pegas  

                  tak pad neberu:-), rocket asi vadny kus…krom toho ja su celkem lehka vaha.takze problem s lizinama by snad nemusel byt…

                  0 0
        • Lister  

          Stejné doporučení: Pure je široké a pohodlné, Rocket je užší. mě soboně nejlepší z WTBček přijde Laser, ale ten je dražší a dost rychle se prosedne.

          Pure se dá sehnat pod 3 kila na e-cyklo.cz a www.bike-eshop.cz.

          Pokud jde s Phenoma, tak toho taky vozím, na rozdíl od tebe jsem s ním ale spokojený.

          0 0
          • pegas  

            laser me prijde jako hodne velky kreslo…byl sem spis zvyklej na tvrdsi, tak sem si rikal ze pure by byl takovej kompromis..ten phenom me doporucuje vicero lidi ale nevim, zda je to na AM kolo to prave orechove..

            0 0
            • Lister  

              Pokud mám porovnat Pure a Laser, tak Pure je pocitově o dost širší i když rozměry jsou stejné - asi více plochá zadní část, má masivnější špičku a výraznější postrování. Laser pruží hlavně díky opravdu vysokým ližinám a pružnému skeletu – ve skeletu jsou tři otvory – jeden uprostřed vepředu a dva vedle sede v místě sedacích kostí. Proto působí opravdu pohodlným dojmem, ale díky těm dírám mi skelet rychle popraskal a sedlo navíc začalo dost nevybíravě křupat (myslím zkukový projev), takže šlo dolů a teď je tam Pure – je to na HT, na fullovi mám Lasera, který je zatím OK.

              0 0
    • black.horse  

      SLR TT, SLR TT, SLR XP a Rocky Mountain OEM…

      0 0
    • Zdenda CUBE  

      San Marco – Aspide;    F:ízik – Pave CX;    Vetta SL;

      0 0
    • JARDA0011  

      tak sem všichni hoďte foto sedla a prde*e a může se porovnávat a dle toho určit na jakou prde* sedí jakej tvar sedla:D

      0 0
      • Alibaba  

        Dobrý nápad, ale muselo by to být alespoň  po 50km švihu, aby vynikly případné otlačeniny či problémové partie.

        0 0
    • ZbynekN  

      Selle italia thoork gel flow, jsem s ním spokojen

      0 0
    • Hnoj  

      Fizik Gobi, titanio na Sparku.

      Fizik Arione carbon, titanio na Rosničce.

      0 0
      • krokus  

        Fiziku už jsem dal tolikrát šanci, a pokaždé mě zklamal. Více mi sedí SLR.

        0 0
    • cicmunda  

      brooks,slr

      0 0
    • Wojtek  

      mám nějaké velo,bylo puvodně na kole,a  vyhovuje mi

      0 0
    • bagr84  

      Bontrager Race Lite, Ritchey Streem comp

      0 0
    • siafu  

      mám Selle Italia SLR XC Gel Flow – ještě starší matnou verzi

      jinak sedlo bez otvoru (konkrétně SLR XC) mi nesedlo, takže takové už pořizovat nebudu:)

      0 0
    • Smazaný účet  

      na cyklokrosce a dvou MTB mám SLR GelFlow, na silničce SLR T1

      ale na tu silničku je podle mě nejlepší triatlonový sedlo od Profile Design

      http://www.triexpert.cz/…le-s10157878

      0 0
    • g-ice  

      mám fizik gobi titanove lyziny

      0 0
    • Lister  

      Tohle téma asi nic nevyřeší a bazar patří jinam, ale přesto: kdyby někdo chtěl Fisika Pave Sport (wingflex, gel, 300gr) nebo Specialized Ariel SL (titanové ližiny) /obě sedla 1× ježděné/, tak mi písněte na maila.

      0 0
      • pegas  

        neni nahodou ariel zensky?…pritulce nesedi?

        0 0
        • Lister  

          Ano Ariel je dámské sedlo, konkrétně máme 143mm verzi. Manželka tvrdí, že ji nesedí. Možná by stálo za to, zkusit to vyměnit za 155mm verzi, kdyby ji někdo měl.

          0 0
          • pegas  

            Ariel byl pro pritulku taky ve vyberu, nakonec padla volba na SI Diva gel…byl to risk bez vyzkousni,ale diky bohu sedi..sam se byl prekvapen jak je pohodlny a tvarove prijemny..

            0 0
    • adco  

      Fizik Gobi Ti, pre mňa spokojnosť.

      0 0
    • Zerocool  

      Arione CX Carbon + Arione Ti.....ARIONE RULEZ FOREVA!:)

      0 0
    • ziki007  

      WTB Rocket Pro na singlu, Rocket SLT na bajku…

      0 0
    • Darius  

      WTB Laser V SLT

      0 0
    • Dave.6  

      Zdravím, už jsem nutně potřeboval nové sedlo a vyhrál to tedy phenom, uvidíme jaké bude. je to verze gel, která je na bike lepší si myslím.

      Jeeště jsem měl ve výběru Rivala, ale phenom vypada sportovněji :) uvidím po prvním švihu.

      0 0
    • Hynas  

      WTB Rocket SLT na bajku, Bontrager Race Lux na silničce.

      0 0
    • RUR  

      WTB Pure Team je pro širší zadky asi docela etalon pohodlí.  Nejdéle v sedle 11 hodin a přežil jsem to bez újmy. Zatím drží čtvrtý rok. Titanová pera jsou Imho taky docela přínos.

      0 0
    • Dřímec  

      letos na jaře sem si skládal novou silničku (oceláka) a chtěl jsem na to nějaké klasické sedlo a náhodou jsem narazil na San Marco Regal, které se stále vyrábí ve speciální vin­tage edici. Je krásné na pohled, široké a od prvního svezení parádně pohodlné, až jsem se divil. Neni to sice žádná gramařina, ale stejně se divím, že ho skoro nikdo nejezní…

      0 0
      • Wojtek  

        to je dobré retro :-)

        0 0
        • Dřímec  

          a co až se finančně trochu zahojím a pořídím si Brookse Swifta, to bude teprve retro :-)

          0 0
          • tassajara  

            Tie veci od Brooks su genialne. Cumim, ze firma s tymto sortimentom preziva – sedla krasne, ale dost drahe a neviem kto to jazdi… vela som ich teda nevidel.

            Na ake kolo to das? Asi by som mal zabrany dat to na mtb alebo aj na silnicku.

            0 0
            • Dřímec  

              Když bude, tak by to šlo na tu novou silničku oceláka, co jsem si poskládal v klasickém stylu (rám od Štěrby, klasická 1" chromovaná vidle + představec, klasické italské oblouky, klasické brzdové páky + řazení na rámu (ale desetikolo Dura !!) prostě kolo pro radost potěchu oka a pohodové projížďky :-), a kdybych do toho Brookse šel, tak bych chtěl to s titanovýma lyžinama, které váhově výjde jako te Regal s ocel. lyžinama. 

              0 0
              • tassajara  

                fiha mas ram od Sterbu? Z druhej ruky ci novy? To bude senzi kolo. Ale neviem, dal by som na to asi campagnolo, ci nie? Nemam nic proti Shimanu, ale na takuto klasicku krasku by to fakt sadlo. Najlepsie este s nejakymi peknymi hlinikovymi klukami, ziaden karbonatek :o))

                Prosim ked to bdues mat postavene, daj foto do profilu, som zvedavy ako to vyjde. Drzim palce ;)

                0 0
                • Dřímec  

                  Rám je nový ještě z té výprodeje, co má na stránkách, klasika do mufen, lak i potisky na přání…mam to postavené na Ultegře, řazení na rámu a střed je Dura, Shimano proto, že jsem chtěl řazení na rám a to dělá pro 10kolo pouze Shimano (dává to kolu takoý klasický vzhled všechno takové subtilní a duály se mi naprosto hnusí, takové vředy)  a taky ta cena Ultegry leto na jaře byla prostě neodolatelná, za to nekoupíš ani Veloce max Mirage, a taky už jsem měl kola se Shimi ořechem (WHR 550). Jinak ta Ultegra s leštěným povrchem je daleko hezčí než ta kombinace karbon-černá…

                  0 0
                  • tassajara  

                    Parada – novy, zavidim :o)

                    A ohladom tej ultegry sa zhodneme, ze lestene je krajsie – asi tieto klasicke cestne veci vidime podobne :o) Ta cena bola aka ak mozes prezradit?

                    Mimochodom s dvojpackou jazdim, nemam s tym problem, ale ci by som nove kolo staval s dvojpackou, no veru neviem :o) Som ani nevedel, ze na 10kolo existuje dvojpacka.

                    Nech ti to potom sluzi k spokojnosti ;)

                    0 0
                    • Dřímec  

                      díly jsem kupoval tak nějak jednotlivě přes net, takže se cena těžko dá napsat, co by stála sada, když to ještě nemá duály, navíc kliky jsem koupil z druhé ruky pak je vybrousil a pořádně vyleštil a dal placky 50/39 od Gebharda, taky jsem se divil, že dělají dvoupáčku na rám a ještě Duru !! asi je podobných bláznů jako já víc :-), jak jsem už psal, duály se mi vzhledově hrozně nelíbí…,funkčně s tím nemám problém, nejsem žádný závodník…    

                      0 0
                • Dřímec  

                  jinak kolo už je asi 2měs. postavené, až bude pěkné počasí tak to vyfotím a hodím do profilu..

                  0 0
          • Vilém  

            Jo, tak to muzu doporucit. Jednoho staryho brookse mam a krom vahy nema chybu. Teda pokud se o nej staras, pak je na veky.

            0 0
      • tassajara  

        regal – parada. Ten vintage potah je aky? Nejake semisove som na nete nasiel, ale vyslovene „vintage“ verziu nie, neviem co to bolo ono.

        Sam jazdim na Selle San Marco Rolls (ten prvy) Tieto starsie typy talianskych kozenych sediel su fajn :o)

        0 0
        • Dřímec  

          ten potah je klasický černý kožený, s takovým jako by reliéfem. Patří do kolekce starých klasických sedel které zase vyrábí pod označením Vintage San Marco 1935, patří tam ještě Rolls a Condor, tyto výrobky nejsou ani na stránkách výrobce ale je tam odkaz na vlastní stránky tomu věnované… 

          0 0
    • Tyboo  

      Fizik Nisene. teprve si zvykám

      0 0
    • Zerocool  

      Fizik Aliante 1×, Arione 2×, WTB Devo 2×

      0 0
      • Evilcleaner  

        bontrager race. a budu ho jezdit dokud se nerozpadne.. sice váží skoro 250g, ale je skvěle pohodlné. měkoučké tak akorát aby se na tom dalo jezdit závodně a když vezmeš omylem větší šutr tak to vylumí prohyb mezi lyžinama.

        0 0
    • krool  

      Fizik Gobi XM. Celkem ok sedlo, ale jestli bych si ho mel koupit znova, uz asi ne.

      0 0
      • Omen  

        mám taky Gobi xm je fakt moc pohodlné , mel jsem na testování WTB silverado a shadow, ale gobi je jinde. Před ním jsem měl Fizik Nisene, ale s Gobi se nedaji srovnat.

        0 0
        • natureman42  

          taky Fizik Gobi XM, predtim Nisene sport. Na zkousku sem mel WTB Silverado, ale absolutne mi nesedlo - behem chvile sem z nej mel otlaceny sedaci kosti.. Gobi je fajn, oproti Nisenu podstatne lehci, pevnejsi (Nisen se mi po roce uzivani lehce vykvedlal a vrze-davam ho na reklamacku), je o malinko lip tvarovany (ma vic vybrany stred, min tlaci na prostatu), akorat me trochu stve ta hruba tkanina (kordura) na zadni casti - hladky by me vyhovovalo asi vic.

          0 0
    • Mug  

      3× SLR a 1× Arione

      0 0
    • drtyc  

      zn. odrene

      0 0
    • stix  

      mtb – kbix pro race (proste kellys sedlo) :)

      silnicka – fizik pave eco

      0 0
    • Kubik007  

      Pells toto

      0 0
    • mastihuba  

      rival 130, gobi, nějaký san marco s gelem a 12let starej author.

      0 0
    • Luma  

      Konečně jsem našel to pravé:-)silnička WTB Silverado a bike WTB Vigo

      0 0
    • yodock  

      WTB Silverado, ale nevim, jak moc mám standardní prdel

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.