• Merak

    Zdravím,

    jsem cyklistický začátečník, s minimem znalostí, který zatím jezdil jen na kolech okolo 5000 kč a proto bych si rád nechal poradit s výběrem kola, na kterém bude radost jezdit.

    Určitě buď horské, nebo cyklocrosové. Kvůli jejich všestranosti.

    Mám 180 cm a 90kg. Cyklistiku bych rád pojal jako doplňkový kondiční sport.

    Budu převážně jezdit po lepším/horším asfaltu a polních/lesních cestách a spíše ve sportovním tempu.

    Rád bych ale na kole vydržel i občasný celodenní výlet.

    Ideální by bylo, kdybych se finančně vešel někam kolem +/- 25tisíc. Kč.

    Díky za jakékoliv konkrétní typy :-)

    Zatím mě zaujalo např.:

    merida cyklo cross 300

    http://www.merida-bike.cz/…-cross-300-0

    specialized divergence a1

    https://www.kursport.cz/…erno-seda-52

    0 0
    • KoudakT  

      Nevím, jak jsou na tom cyklokrosky, ale jenom porovnáním sad určitě Merida. Spešl je na úplně základním Clarisu. Ale CX nejezdím, budou tady mnohem znalejší.

      0 0
    • IndyCZ  

      Než bych začal řešit jednotlivé modely bych si nejdřív ujasnil, jestli chci teda CX nebo MTB :-)

      0 0
      • Merak  

        Jo to je problém :D. Ani s jednim nemám zkušenost. Napsal jsem nějakou specifikaci, na co bych kolo tak chtěl a chci si zkusit nechat poradit a nechci to omezovat tím, jestli CX nebo MTB, protože mi to je asi jedno. Rád bych koupil něco s co nejlepším poměrem cena/výkon, v moji cenový kategorii kolem 25tis.

        0 0
        • IndyCZ  

          On je to dost podstatný rozdíl, projdi přes vyhledávání nějaká starší témata. Co se týče poměru cena/výkon, určitě tě lépe vyjde MTB, kor když si ho necháš u někoho postavit.

          0 0
          •  

            nejsem si jistej jestli nějakej stavitel by postavil ht 29 se Silverem a rámem s pevnejma osama za 20 tis. Kč

            https://jizdni-kola.heureka.cz/…specifikace/#…

            či za 25 s Goldem

            0 0
            • IndyCZ  

              Myslel jsem to především tak, že poměr cena/výkon bude u HT lepší než u krosky. Jestli pak vyjde levnějc stavba nebo sériovka, potažmo něco v akci je druhý věc. Za tu cenu klidně i bazar.

              0 0
              • ˘Ö˘ Krab  

                Poměr cena/hmotnost bude zase lepší u CX. Na popisovaný účel „budu převážně jezdit po lepším/horším asfaltu a polních/lesních cestách a spíše ve sportovním tempu“, což nápadně připomíná chrtění kilometrů a žádné endůro, bych volil spíš CX, které ho víc naučí, protože na vidlici ani pláštích netlumí zdaleka tolik, jako MTB. Je jen otázkou, jak a jestli se sejde s posedem nad berany a s rozsahem převodů.

                0 0
            • zit  

              Přesně jak píšeš za tuhle cenu jsem to hned objednal včera za 19 400 super ani se stavbou se na tu cenu nemá šanci nikdo dostat jinak gate 50 je už většinou všude za 26 000. má Gold a kliky SLX oproti gate 30.

              0 0
    • pOne  

      Pokud superuniverzalitu, tak bych asi volil MTB. Muzes jet vsude, nejsi nicim limitovanej. Kdyz te to chytne, tak casem treba silnicka.

      Jezdim Cube Ltd a jsem s nim spokojen. Akorat, koukam, ze je dneska trochu pres tvuj limit. Mozna nekde nejakej lonskej predlonskej model / vyprodej.

      Nekdy jezdim radsi na silnicce, Nekdy na bajku. Posledni dobou spis inklinuju zase k bajku, protoze ta jizda je na nem paradne pohodlna (laboruju se zadama). Sice kilometry naskakujou pomaleji, ale zase jsou to lepsi zazitky a muzes se vyhejbat silnicim, kde jezdi auta, (pokud jde o trasu) muzes improvizovat dle libosti …

      0 0
      • Merak  

        jo asi to vypadá na MTB spíš. Ty cyklokrosový většinou na 25tis teprve začínaj a vzhledem k tomu, že jsem fakt na kole moc kiláků neodjel, tak ani nevim, co budu preferovat..jestli spíše přírodu, nebo silnice. MTB bude asi lepší. Tam budu moc zkusit skoro všechno.

        co třeba

        https://www.bike-life.cz/…range/d10103?…

        0 0
    • Radonrider  

      Sel bych byt tebou do MTB 29". Kup neco do 23k a za 2k novy uzsi rychly plaste.

      Presuny po silnici/cyklos­tezkach s tim budou v pohode a kdyz odemknes vidli, tak se da i nejaka ta dira prehlidnout

      Viz treba (moje :) ):

      http://www.polygonbike.cz/…tail-27-5-29

      nebo

      https://www.canyon.com/…-al-5-9.html

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Proč užší pláště? To spíš přejít na bezduše a případně s nižším vzorkem. Užšími toho moc nezíská, spíš ztratí.

        0 0
        • Radonrider  

          Uzsi A rychly..nejenom uszi

          treba maxxis Tread Lite 2,1 mu z toho udelaj takovy crossovy MTB (nehlede na to, ze i tady by to mohl casem predelat na bezdusi)

          0 0
          • JFtryall  

            Tread Lite neni spatnej, ale je to fakt spis objemnej treking plast. :-) ale obcas cumim co se na tom da vyjet pri spravnym tlaku. Ale ve sjezdu to je jinej rocknroll. :-)

            0 0
        • adam1  

          ➕ 1 a dal bych pevnou celocarbon vidli a pojede ják střela.

          0 0
      • Merak  

        Ten grand canyon al 5.9 nebo i dražší 6.9 vypadá dobře. :-) Co jsem ale pochopil z jejich stránek, tak se nedá nikde prohlídnout nebo vyzkoušet, ale dá se jen objednat na internetu. Maji tam nějakou kalkulačku na zjištění velikosti rámu. Tak snad by velikost seděla, zadává se tam více parametrů než jen výška postavy. Mám 180cm ale krátký nohy :D

        0 0
        • adam1  

          Jinak toho kellyse gate 30 mají v teamsport.cz ve vel.M nech si udělat bezduše popřípadě dokoupit pevnou

          carbon vidli a budeš mít pro svoje účely raketu na pevných

          osách jak vino a do25k se vlezeš.

          a

          0 0
        • Radonrider  

          dalo by se diskutovat o vyhodach ci nevyhodach online prodeje (Canyon/Radon apod.), kazdopadne dostanes za svoje penize hodnotnejsi produkt.

          Jestli si to zvladnes sesroubovat, prekousnout kostrbatejsi zarucni servis a ze si na to kolo tak tyden pockas, tak hura do toho.

          (btw. doporucuju koupit s objednavkou patku prehazky a sel bych bejt tebou asi do L-ka/20")

          0 0
    • Zdeněk M.78  

      Rešil jsem to samé do 25tisíc, nakonec mám stavbu hoské 18" Force, pláště jsem chtěl užší mám 29"

      0 0
    • plysovykozisek  

      Se dívám, že ty rámy Force jsou hezčí než rámy MRX, který jsou dražší.

      0 0
    • Kvitko179  

      Řeším to stejné, akorát dámské kolo … a netuším, zda trekové nebo horské. Do teď jsem měla horské, ale nevyhovuje mi, na manželovo horském kole se mi jede mnohem lépe. Jezdíme občas, asfalt, polňačky, občas jsou na cestě malé kamínky nebo písek .. nevím, zda to trekové kolo v pohodě zvládne.

      0 0
      • pOne  

        Bral bych bajk, kterej sedi (=prubnout … 29?). Kor kdyz manzel ma bajk. Prijde nekde po ceste nutnost projet trochu teren a bajk se bude hodit. Krom toho je bajk i bezpecnejsi na nejakych sotolinach, piskach apod. Plus vic snese.

        0 0
      • Radonrider  

        seber kolo panu domacimu a pan domaci at si koupi novy..verim, ze oba budete spokojeni :)

        0 0
        • Kvitko179  

          I tahle varianta už zazněla, ale na mě je fakt velké, i když se mi ma něm jede lépe, než ma mém, přijdu si jak na koni, navíc, jak to znám, koupí si taky nové, když ho budu mít já:)

          0 0
          • Kvitko179  

            Nakonec jsem vybrala cube attention a naprostá spokojenost a manžel si koupil taky „kubíka“ a také velmi spokojen :)

            0 0
    • Martas57101  

      Ahoj, taky pokukuju po novém kole na stezky, ne-stezky ve stejné cenové kategorii. U nás v CZ mě ta nabídka nějak moc nenadchla, tak jsem zkusil trošku rozšířit hledání a tohle je zatím můj vítěz:

      https://www.bike-discount.de/…m-7.0-582313

      0 0
      • Radonrider  

        Mam a doporucuji vsemi deseti.

        Jediny dve „ale“ co k tomu za ten cca mesic mam jsou, ze je trochu skoda, ze to neni 2×10 a pak taky asi casem vymenim brzdy.

        Za tuhle cenu ale clovek nemuze chtit vsechno a je to velmi solidni entry-lvl bajk!

        0 0
      •  

        Kellys gaze 30 s pevnejma osama by byla lepší volba:-)

        0 0
      • palo7  

        cena dobrá, ale stavba za stejný peníze bude celá na 2×10 Deore a to včetně brzd a i ten Kellys je lepší …

        0 0
        • Dazz  

          JJ Kellys vypadá dost dobře, jen jestli se jej podaří ještě sehnat v jiné než S velikosti ;-)

          0 0
    • Smazaný účet  

      Určitě bych kouknul na výprodeje testovacích kol, tj. Štěrba.cz/velo­centrum

      • pravidelně servisované
      • cena i o 40 % nižší (vážně)
      • loňský modelových rok (2016)
      • záruka bývá poskytnuta
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.